>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Skoki narciarskie 2015/1016 - Lillehammer (04.12 - 06.12.2015)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Ostatni weekend tylko pokazał, że zawodów w Kussamo być nie powinno.Kolejny raz organizatorzy przegrywają walkę z naturą i do zawodów ostatecznie nie doszło. Tym razem gościmy w Norweskim Lillehammer.
Lysgaardsbakken to skocznia o punkcie konstrukcyjym K123m i HS = 134m. Jej rekordzistą od 2009 roku jest Simon Ammann, który oddał tu imponujący skok na odległość 146m. Na tej skoczni zawodnicy zmierzą się w sobotę oraz niedzielę w konkursach indywidualnych.

Plan zawodów:​


Czwartek, 03.12.2015
16:00 - Odprawa techniczna

Piątek, 04.12.2015
10:00 - Oficjalny trening
20:15 - Kwalifikacje

Sobota, 05.12.2015
15:30 - Seria próbna
16:45 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 06.12.2015
13:30 - Kwalifikacje
14:45 - Pierwsza seria konkursowa​

Transmisje telewizyjne tak jak w poprzednich latach przeprowadzą stacje TVP 1 oraz Eurosport.

Linki pomocnicze:

http://www.skijumping.pl - polski portal dotyczący skoków narciarskich
http://www.skokinarciarskie.pl - polski portal dotyczący skoków narciarskich

Taka mała notka administracyjna. Na każde zawody będzie zakładany odrębny temat, który będę zakładał ja, bądź pod moją nieobecność inny moderator. Proszę o dostosowanie się do tego postulatu. Kolejna sprawa to obowiązek rozliczenia swoich postów. Będzie to jeden z głównych warunków w celu przyznawania rang ze sportów zimowych. . ????
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Kraft - Forfang @ 1 @ 1,70
Freund - Tande @ 1 @ 1,40
AKO: 2,38 Betsson
Stawka: 100zł
EW: 238zł

Zwroty. Konkurs przeniesiony na HS100
Lillehammer (I konkurs -&gt; sobota 05.12.2015)
Tutaj sprawa jest jasna. Stawiam na dwóch skoczków, którzy umiejętnościami przewyższają rywali z podanych typów. Tande i Forfang to młode wilczki, które dopiero co prosperują do wielkiego skakania. Prosperują to może zbyt wyolbrzymione słowo ponieważ tak naprawdę Tande wyszedł TYLKO jeden konkurs gdzie nieoczekiwanie wygrał. Wątpię jesdnak, że to samo zaprezentuje w Lillehammer. W ubiegłym sezonie zajął w Lille dalekie miejsce by następnego dnia zabrakło go w ogóle.
Freund to wielka klasa, powtarzalność dalekiego skakania i doświadczenie. W każdym szczeblu narciarskiego rzemiosła przewyższa młodego Norwega i tutaj liczę na łatwy win.
Forfang to zawodnik umiejący oddać super skok, ale też i mocno przeciętny. Po prostu skacze w kratkę. Kraft to rewelacja ubiegłego sezonu, który również ten zaczął od wysokiego - 6 miejsca w PŚ w Klingenthal. Jak dla mnie Austriak z każdym konkursem będzie się rozpędzał, ale TOP 5-6 powinien w każdych zawodach osiągać, bo forma jest. Młody Norweg z kolei oddaje pojedyncze bardzo dobre skoki i właśnie te wahanie formy powinno uplasować go na dalszym miejscu (podejżewam, że będą to okolice 10-15 lokaty).
 
cheddar12 5

cheddar12

Użytkownik
Jak dla mnie nic nie jest jasne. Nie byłbym taki pewny przegranej Tandego. A Kraft to taki Koffler (dobrze pisze nazwisko?) niby zawodnik dobry ale z reguły ktoś jest lepszy. Tak na prawdę Ten konkurs odkryje jak będą wyglądać najbliższe zawody.
PS. Zamiast Kussamo proponuje słoneczna Afrykę. Tak specjalnie dla Kubackiego by &quot;zima&quot; w końcu zaczął ładnie skakać a nie zaczepiac się o próg ;).
Może po treningu coś zatypuje
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Tandego z Freundem, jak i Prevcem, raczej tak. Niby pojedynczy wybryk Norwega, ale przemawiają za nim dwa aspekty:
1. Jak wieje pod narty, to skacze niesamowicie, co pokazał trening przed odwołanym konkursem w Kuusamo, gdzie uzyskał 3 wynik (dalej od Prevca i Freunda)
2. Skacze na własnej ziemi, to zawsze plusik do motywacji.

Co do Krafta i Forfanga... chimeryczni są obaj. Kraft wydaje się być równiejszy, ale mimo, że wiało w treningu w Kuusamo, to zaliczył bulę, zresztą podobnież jak Koudelka, a chwilę później w podobnych warunkach Tepes poleciał ponad 140m. Nie ma jeszcze optymalnej formy, ale jak wiemy TCS się zbliża wielkimi krokami. Forfang również nieobliczalny i również skacze u siebie. Różnie się to może potoczyć. Ja wrzucę coś po jutrzejszych kwalifikacjach, bądź treningu.
I tutaj jeszcze moje pytanie, orientuje się ktoś, czy po kwalifikacjach będzie oferta skoków w STS? Ostatnio nie było już dostępnej.
 
S 30,9K

sobolekk

Użytkownik
Granie przeciwko Tandemu to byly prezenty od bukow, przeciw Prevcowi bylo 1,30, przeciw Freundowi 1,40 a przeciw kraftowi znalazlem nawet 1,85. Gralem tez przeciwko Forfangowi bardzo dobre kursy z kraftem. I za prezenty choc juz nie takie duze uwazam Amman Stoch na Stocha 1,80 i Szlierenzauer win z Hayebockiem 1,75
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Przed zawodami nigdy nie lubię szaleć, mimo to znalazłem w toto-sroto coś ciekawego.
Tom Hilde w ostatnich latach trochę nam zginął w Pucharze Świata. Pojawiał się co jakiś czas, i ani nie było regularności, ani punktów. Ten sezon zaczął przyzwoicie. Zarówno treningi, jak i kwalifikacje czy to w Klingenthal jak i na Ruka, oraz konkurs na inauguracje dają nadzieje wierzyć że Tom Hilde w tym sezonie będzie regularnie punktował. Jan Matura, starszy o siedem lat od Hilde według mnie powtórzy podobny sezon co rok temu. Co do pojedynku tych Panów. W tym sezonie oddali po 7 skoków. Jaki mamy wynik na chwile obecna? 7:0 dla Toma Hilde. Nie dziwi mnie to, bo to widać po jakości skoku, kto jest mocniejszy, kto jest w wyższej formie. Jutro zawody na obiekcie w Lillehammer, czyli skocznia na której często trenują Norwegowie. To kolejny handicap w strone Toma. Kurs nie zachwyca, jednak to ten pierwszy z Panów powinien być wyżej w jutrzejszym konkursie.
Tom Hilde - Jan Matura 1 @ 1.45
Kolejna parę która mi się spodobała na pierwszy rzut oka to pojedynek Freitaga i Stocha. Niemiec od pierwszej skoku pokazuje że jest w super formie, chociaż sam w wywiadach zaprzecza, i mówi że stać go na więcej. Stoch jak każdy z naszych reprezentantów, na początku sezonu formy nie ma. Coś powinno zaskoczyć jak to zwykle bywa w Engelbergu. W Lillehammer nie wierze żeby nasi się obudzili, no ale może się mylę? Nie ważne, Freitag jest mocny, i nawet przy dobrych skokach Kamila, może być lepszy. W tym sezonie oddali po 8 skoków, obecny bilans to 6:2 dla Ryszarda. Przegrał jedynie podczas pierwszej serii w Klingenthal, gdzie i tak w drugiej serii przeskoczył Kamila, oraz w serii treningowej na Ruka, gdzie wiatr kręcił we wszystkie strony. Reasumując, Rysiu to dla mnie kandydat do walki o podium. Dla szukającego formy Kamila dobrym wynikiem będzie miejsce w TOP10.
Richard Freitag - Kamil Stoch 1 @ 1.70
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
To i ja postaram się pierwsze moje typy na skoki wrzucić. Dzisiaj fajną ofertę znalazłem na milenium z kwali na naszych orłów.

Kubacki - Ziobro 1 @1,6
Chyba najpewniejsza opcja jaką znalazłem. Janek to cień zawodnika, który stał na podium w Engelbergu. Jego skoki są bardzo przeciętne, ja bym je określi jako takie bezpłciowe. Nie ma tej iskry. W parze z nim zestawiono Kubackiego, &quot;króla lata&quot; :)P) który nie skacze rewelacyjne, ale i tak dla mnie jest pewniejszy niż Ziobro. W dodatku Kubacki podobnie z resztą do Piotrka Żyły w kwalifikacjach zawsze lepsze skoki niż w konkursie. W Klingental kwalifikacje to duża przewaga Kubackiego nad Ziobrą. Sądzę, że tutaj będzie podobnie.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Kubacki - Ziobro 1 @1,6
Chyba najpewniejsza opcja jaką znalazłem. Janek to cień zawodnika, który stał na podium w Engelbergu. Jego skoki są bardzo przeciętne, ja bym je określi jako takie bezpłciowe. Nie ma tej iskry. W parze z nim zestawiono Kubackiego, &quot;króla lata&quot; :)P) który nie skacze rewelacyjne, ale i tak dla mnie jest pewniejszy niż Ziobro. W dodatku Kubacki podobnie z resztą do Piotrka Żyły w kwalifikacjach zawsze lepsze skoki niż w konkursie. W Klingental kwalifikacje to duża przewaga Kubackiego nad Ziobrą.
Chciałbym tylko dodać do typu kolegi coś. Sam myślałem nad graniem na Kubackiego, jednak zabrakło mi zaufania. Jednakże Łukasz Kurczek po treningach w Zakopanym mówił: &quot;Trener Łukasz Kruczek jest zadowolony z dzisiejszego treningu polskich skoczków na Wielkiej Krokwi. Podczas dzisiejszych skoków najlepiej prezentowali się Kamil Stoch i Dawid Kubacki.&quot; - To dobra prognoza dla Twojego typu. Pozdrawiam i trzymam kciuki. ;)
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Dzisiejszy trening to parodia, Kraft prawie 50 pkt dodanych (!!!), cuda na kiju dzieją się w tym sezonie. Ciekawe jak prognozy na jutro, bo jeśli będzie taka loteria jak dziś to nie ma sensu inwestować w to choćby złotówki.
Jeden tylko wniosek mi się nasunął porównując Polaków, którzy skakali w miarę podobnych warunkach. Kot jest w fatalnej formie i na tle słabych Huli czy Ziobry wygląda tragicznie.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
A Kraft to taki Koffler (dobrze pisze nazwisko?
czuwa tu jakiś admin czy coś????? potem ktoś zajrzy, zasugeruje się i wtopi kasę....ehhh
Kofler to swietny skoczek do stawiania przeciwko niemu....szanuję go za wszystko co zrobił w skokach, ale w tej chwili to cień zawodnika sprzed lat i mimo sympatii do starej gwardii austriackiej (Kofler, Loitzl, Koch, Morgi) to porównywanie go do obecnego Krafta to jakaś kpina.....zobacz na koniec seoznu gdzie będzie jeden i drugi.....a nawet gdzie będzie Tande - podpowiem Ci....Norwega w TOP 10 nie szukaj;-)
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Jak dla mnie nic nie jest jasne. Nie byłbym taki pewny przegranej Tandego. A Kraft to taki Koffler (dobrze pisze nazwisko?) niby zawodnik dobry ale z reguły ktoś jest lepszy.
Kofler ;)
Piszesz totalne bzdury. Kraft fenomenem wdarł się do PŚ, natomiast Kofler od kilku sezonów totalnie dołuje o czym wspomniał hristo. Kraft to obecnie NAJLEPSZY Austriacki skoczek więc porównanie go do Andiego jest... śmieszne. ????
Tande skacze dobrze jak ma wiatr z przodu. Dziś dostał podmuch w plecy i ... 28 lokata. Nic dodać nic ująć. Łapcie kursy przeciwko niemu póki jest okazja.
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Ok, miejmy nadzieję, że do zawodów dojdzie, a i typowani zawodnicy zakwalifikują się do zawodów.
Podaję typy z STS, jeśli tutaj nie ma o to pretensji.
Oferta w tym buku jest, łagodnie ujmując - uboga, a więc gramy przeciwko Romanowi w kwalifikacjach
Ammann vs Koudelka: 1 @ (ja zagrałem w południe po 1.70) teraz jest już 1.45
Ammann solidny, mimo tego, co sam mówił przed sezonem, że ma problemy z ocenieniem sytuacji w powietrzu i nie wie dokładnie kiedy ma zabierać się do lądowania. Takie stawianie przeciw Potterowi kosztowało mnie przegrany kupon, gdy mówiłem, że Hayboeck łyknie Szwajcara. Nic bardziej mylnego. Koudelka jakby bez formy - nic szczególnego w Klingenthal. Dzisiejszy trening (wiem, że to marny argument, ale na czym się opierać, jak nie na treningu?) pokazał, że różnica między nimi jest wyraźna Ammann z belki wyżej, co wiele nie daje, plasował się 21. pozycji wyżej niż Czech.
Ok, czas na typy konkursowe:
Freitag vs Tande: 1 @ 1.70
Trochę ryzykowniej. Przeciwko Tandemu wystawiam dzisiaj bardzo solidnego Freitaga. Zachwyca jak na razie formą Niemiec, a sam mówi, że mógłby skakać lepiej. Poprowadził wespół z Freundem Niemcy do zwycięstwa w drużynówce, indywidualnie świetnie się prezentował. Każdy skok ma równy i bardzo dobry. W przeciwieństwie do triumfatora z Klingenthal - Tande nie miał dobrych, równych skoków, z wyjątkiem konkursowych, gdzie wiało mocno pod narty. A przeciw Tandemu w takich warunkach grać nie można. Lillehammer pogoda zmienna. Dziś większość skoczków miało podmuchy typowo w plecy, gdzie Freitag (13 miejsce) skacząc z tej samej belki co Norweg (28 miejsce) uzyskał dużo lepszy wynik. Norwegowi zawiało w plecy i już się robi gorąco. W treningu
Ito vs Takeuchi: 1 @1.50
Ok, pojedynek dwóch samurajów. Takeuchi w kwalifikacjach jest na kuponie ze słabym niemcem- Stefanem Leyhe, z którym znacznie w treningu jednak przegrał, skacząc fatalnie. Wysokie kursy spowodowane chyba jedynym solidnym skokiem Takeuchiego z kwalifikacji w Klingenthal, bo innego powodu chyba nie ma. Tam Taku zajął 7 miejsce, gdzie Daiki był tuż za nim, bo 11. Role w konkursie się odwróciły i Ito był 12, a Takeuchi 16. Ale jesteśmy już na innej skoczni, w Lillehammer, gdzie na treningu &quot;popis&quot; umiejętności dał Taku, zajmując odległe 47 miejsce, gdzie jego rywal uplasował się na 25 miejscu, skacząc z tej samej belki. Ito jest regularny, czego nie można powiedzieć o Takeuchim.
Fannemel vs Kofler: 1 @ 1.27
Miałem nie pisać wiele i nie będę. Porównywanie tych dwóch zawodników to jak równać ze sobą Prevca i Jerneja Damjana. Niby coś osiągał w przeszłości, ale teraz go nie ma. Tak samo jest tutaj. Kofler - człowiek jednego skoku i pada w zapomnienie. Dzisiaj na treningu w top 10, a jutro może się nie zakwalifikować do konkursu. Ja stawiam, że nie będzie z tym miał problemów, ale na Fannemela to nie starczy. Norweg u siebie jakby odżywa. A lubi duże obiekty, jakim niewątpliwie jest Lillehammer i granie przeciw niemu będzie całkiem ryzykowne, gdyż wiemy, że daleko to on umie latać. Dziś 5 rezultat na treningu. W Klingenthal również był lepszy od rywala.
Co ciekawego się jeszcze napatoczyło? A stary wyjadacz, Noriaki w parze ze Słoweńcem.
Kasai vs Tepes: 1 @ 1.62
Kasai ma kursy zawsze zawyżone, bo buki chyba zapomnieli, że Noriaki nie oddaje swoich skoków w kwalifikacjach, jak nie musi i treningach. Zna każdy próg, dojazd i zeskok jak własną kieszeń przez tyle lat rywalizacji. Dziś jego rywalem jest najbardziej nieobliczalny skoczek świata - Jurij Tepes. Potrafi odebrać Kryształową Kulę swojemu rodakowi, potrafi polecieć kilkanaście metrów za rekord w Oberstdorfie, potrafi też kilka konkursów z rzędu nie kwalifikować się nawet do zawodów. Ogólnie cieszy dobra forma Tepesa, ale w rywalizacji z Kasaim raczej przewagę ma powtarzalny Japończyk. Obie próby Japończyka w indywidualnym konkursie w Klingenthal znacznie lepsze od tych Słoweńca, a dodatkowo Tepesowi podwiało w plecy i robią się kłopoty, w treningu w Lillehammer miejsce 53... to wiele mówi.
Dodatkowo już bez analizy:
Żyła vs Kubacki: 1 @ 1.40
Ziobro vs Kot: 1 @ 1.40
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Bet dnia:
Kraft-Schlieri 1 1,55 fortunA
Z telefonu wiec analiza krotka....argumenty przeciwko Schlieriemu podawalem przy typach z Klingenthal (tam w parze ze Stochem), nic sie nie zmienilo, a ze Kraft rowniejszy od Kamila teraz to biore z pocalowaniem reki. Roznica 10 pozycji miedzy nimi dzis to minimum.
Dodatkowo bez analizy:
Prevc 1-3 1,55
Prevc - Tande 1 1,3
Freund - Tande 1,35
Tande - Kasai 2 1,96
Wellinger - Gangnes 1 1,8
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Nie zapominajmy o tym, że shlirenzauer oddał ponad 20 skoków właśnie na lillehammer, podczas gdy inni &quot;skakali&quot; w Ruce. I efekty widać, co nie zmienia faktu, że Kraft powinien rodaka przeskoczyć, ale nie przesadzajmy. Kraft się koło 10 zakręci, ale Gregora do trzeciej dziesiątki bym nie wyrzucał. Poprawił się i nieźle mu idzie, co pokazał już na treningu.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Jak dla mnie ta wypowiedź trenera Kruczka:
W Lillehammer jest zawsze loteria. Tutaj rzadko kiedy są konkursy takie, że przebiega wszystko fajnie. Tutaj będziemy mieć do czynienia na pewno z wiatrem. Może nie z takim wiatrem jaki był w Kuusamo, takim momentami huraganowym, ale będą na pewno grupy zawodników, które będą miały lepiej i grupy zawodników, które będą miały gorzej - twierdzi trener.
mówi wiele i lepiej się wstrzymać z obstawianiem tego konkursu. Podczas treningów warunki pogodowe były bardziej loteryjne niż w Kuusamo a rekompensata punktowa tych szans i tak nie wyrówna...
 
pezio 33,1K

pezio

Użytkownik
Stoch v Ammann 1 @1,6 fortuna ✅
Na normalnej skoczni Ammann nawet mimo niezłej odległości nie powalczy o najlepsze miejsca ze względu na lądowanie. Tutaj różnice są małe i noty za styl są bardzo ważne. Simi powinien dostać maksymalnie 50-51 pkt, Kamila stać na 55. To różnica 2-2,5m, a w formie wydają się być podobnej.
Kubacki v Ziobro 1 @1,8 fortuna ✅
Kubacki lubi mniejsze obiekty, Ziobro niekoniecznie. Dodatkowo Dawid skakał ostatnio lepiej, Janek bardzo chimeryczny. Wczoraj na treningu niby lepszy Ziobro, tyle, że ten trening to żaden wyznacznik, a cyrk.
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Ciekawe co zrobią teraz buki, bo w tym przypadku to na normalnej skoczni Kot w każdej wystawionej na niego parze wyrasta na faworyta i w każdej parze jest underdogiem. Cudów w skokach ciąg dalszy ;d
 
pezio 33,1K

pezio

Użytkownik
Ciekawe co zrobią teraz buki, bo w tym przypadku to na normalnej skoczni Kot w każdej wystawionej na niego parze wyrasta na faworyta i w każdej parze jest underdogiem. Cudów w skokach ciąg dalszy ;d
Powinni unieważnić, chociaż Fortuna ma oznaczone Lillehammer 1, nie wiem czy tak było od wczoraj, ale w takim wypadku nie ma podanego rozmiaru skoczni więc wszystko powinno zostać. Toto na pewno unieważni, zresztą już zdjęli z oferty.
Ziobro v Kot 2 @2,25 kwale fortuna zwrot
Do gry na luzie bo Maciek lubi normalne obiekty a w przypadku naszej reprezentacji obecnie to wszyscy skaczą na podobnym poziomie, raz jeden lepiej, raz gorzej. Przy takim kursie i skoczni normalnej value.
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Już miałem kupon zrobiony ale musiałem pozmieniać i na kwali gram
Żyła - Kot 2 @2,15 Fortuna ZWROT
Żyła nawet jak był w formie to nigdy mu nie leżały te małe skocznie. Maciek natomiast tak jak wyżej kolega napisał na pewno się ucieszył z takiej wiadomości, bo to dla niego wielka szansa. Przy tak wystawionych kursach żal nie spróbować ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom