>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Skoki narciarskie 2014/1015 - Turniej Skandynawski (06.03-15.03.2015)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Po zmaganiach w MŚ w Falun skoczkowie wracają do konkursów Pucharu Świata. Tym razem gościć będziemy w Skandynawii gdzie odbędzie się coroczny Turniej Nordycki.
Polacy wybiorą się tam w składzie Murańka, Stoch, Żyła, Ziobro, a więc tym samym co wywalczył brązowy medal w Falun. Limit 4 zawodników jest spowodowany zmniejszeniem liczby kwoty startowej dla Polski.


Program zawodów:

Piątek, 06.03.2015
14:00 - odprawa techniczna
16:00 - oficjalny trening
18:00 - kwalifikacje

Sobota, 07.03.2015
17:00 - seria próbna
18:00 - pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 08.03.2015
13:00 - seria próbna
14:00 - pierwsza seria konkursowa

9 marca 2015 (poniedziałek)
12:00 PŚ Kuopio odprawa techniczna
15:00 PŚ Kuopio oficjalny trening
17:00 PŚ Kuopio kwalifikacje

10 marca 2015 (wtorek)
16:00 PŚ Kuopioseria próbna
17:15 PŚ Kuopiokonkurs indywidualny

11 marca 2015 (środa)
14:00 PŚ Trondheim odprawa techniczna

12 marca 2015 (czwartek)
09:00 PŚ Trondheim oficjalny trening
11:00 PŚ Trondheim kwalifikacje
18:00 PŚ Trondheim seria próbna
19:00 PŚ Trondheim konkurs indywidualny

13 marca 2015 (piątek)
08:00 PŚ Oslo odprawa techniczna K
10:00 PŚ Oslo oficjalny trening K
14:00 PŚ Oslo odprawa techniczna M
16:00 PŚ Oslo seria próbna K
17:00 PŚ Oslo konkurs indywidualny K
19:00 PŚ Oslo oficjalny trening M

14 marca 2015 (sobota)
16:45 PŚ Oslo kwalifikacje M
18:00 PŚ Oslo konkurs indywidualny M

15 marca 2015 (niedziela)
13:00 PŚ Oslo kwalifikacje M
14:15 PŚ Oslo konkurs indywidualny M​

Zachęcam do dyskusji i pisania analiz
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
treningi bezpośrednio przed kwalami - buki będą działać po omacku, pierwszy konkurs po MŚ, jeśli pogoda nie pokrzyżuje będzie ciekawie, a ja przeczuwam parę niespodzianek....mam swoją wizję na konkurs, ale swojego czrnego konia zdradzę jak już puszczę kupon;-)
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
treningi bezpośrednio przed kwalami - buki będą działać po omacku, pierwszy konkurs po MŚ, jeśli pogoda nie pokrzyżuje będzie ciekawie, a ja przeczuwam parę niespodzianek....mam swoją wizję na konkurs, ale swojego czrnego konia zdradzę jak już puszczę kupon:wink:
E:/Mimo wczorajszego entuzjazmu, dziś rozczarowałem się trochę - bardzo niewygodne pary zaproponowały ziemniaki, coś tam jednak wybrałem i gram poniższe pary w róznych kombinacjach:
Bardal A.-Zyla P. 1 1.42
Poppinger M.-Diethart T. 1 1.40
Ammann S.-Forfang J.A. 1 1.45
Kornilov D.-Janda J. 2 2.01
Ito D.-Neumayer M. 1 1.60

Deschwanden G.-Pungertar M. 1 1.45
Zyla P.-Neumayer M. 1 1.37
Freitag R.-Eisenbichler M. 1 1.58
Jacobsen A.-Forfang J. 1 1.72

millenium

Dwa typy przeciwko Forfangowi....Amman powinien już nabrać pewności siebie i walczyć o Top10 w konkursie, a kto wie, może i o zwycięstwo w turnieju nordyckim, Frofang po brawurowym wejściu do PŚ powoli będzie już schodził w dół z formą, młody skoczek nie jest w stanie ustabilizować formy na dłuższy okres i nie wróżę mu dobrych wyników, powinien przegrać również z doświadczonym Jacobsenem, który może nie wyskoczy jak na TCS, ale powinien być stabilny na poziomie drugiej dziesiątki. Stawiam w parach z Forfangiem na doświadczenie.
Freitag i Eisenbichler zawiedli w drużynówce na MŚ, jakoś nie jestem entuzjastą talentu Eisenbichlera, wyskakuje z formą w najmniej oczekiwanych momentach by potem znowu przestać skakać na poziomie przez jakiś czas. Freitag przynajmniej daje jakąś stabilizacje, jeśli zdarzają się wyskoki potrafi wygrać zawody, jeśli skacze słabiej ląduje w 3 dziesiątce, Eisenbichler jak skacze słabiej ląduje znacznie niżej, w dodatku Rysiek dostaje niemal z urzędu wyższe noty za styl, kurs kusi - wybieram tutaj bardziej utytułowanego z Niemców.
Wchodzę w dwa typy przeciwko Neumayerowi, słabo, nawet bardzo słabo skakał w drużynówce, coś czuje koniec jego kariery po sezonie. Jeśli tak doświadczony skoczek nie potrafił przygotować szczytu formy na MŚ, w drużynie zawalił skoki (wcześniej mimo, że nie był zawodnikiem ścisłej czołówki w drużynie mocno się sprężał i był pewnym punktem drużyny) to przewiduję dla niego miejsca w ogonach. Żyła zrozumiał, że zamiast petardy lepsze skoki bez napinki i jeśli zrozumie jeszcze, że wygłupia się z pozycją najazdową to będziemy mieć naprawdę stabilnego Piotrka, już widać progres. Ito zaś bez błysku, ale swoje skacze, aktualnie nr3 w kadrze Japonii za Norim i TT, jego skoki na poziomie 2/3 dziesiątki wystarczą na schodzącego ze sceny Neumayera.
Co starczy na Niemca, nie starczy na Bardala, Norweg wraca do czołówki, ścisłej czołówki i jest dla mnie jednym z faworytów na turniej Nordycki, więc nawet stabilny Żyła nie wystarczy na Andersa, myślę że przed kolejnymi konkursami Bardal będzie u buków zestawiany w parach z Kraftem, Prevcem i Freundem.
2 młodych Austriaków - dla mnie Diethart to jednosezonowiec, jak kiedyś Liegl, Poppinger rozwija się bardziej proporcjonalnie i w przyszłości może być filarem kadry, do tego Poppinger często lepiej skacze w treningach i kwalach, nie umie jeszcze umiejętności przełożyć w 100% na konkurs, kolejny atut to umiejętność wykorzystania dobrych warunków, potrafi odlecieć. Diethart skacze niemrawo, bez jaj, na poziomie 4 dziesiątki PŚ, na kolegę z kadry to trochę za mało.
Korniłow to dla mnie pomyłka, zawodnik, który będzie miał poważne problemy przebrnąć kwale, nawet Janda bez formy wydaje się pewniejszy. Rok temu w Lahti Janda skakał przyzwoicie i po udanym turnieju nordyckim odwołał swoje zakończenie kariery. W tym roku również liczę na małe przebudzenie Kuby, a nawet jeśli tego przebudzenia nie będzie to wystarczy, że nie zawali skoków - to już wystarczy na Rosjanina.
Na koniec Deschwanden z Pungertarem - Słoweńcy totalna klapa na MŚ, chociaż przeczuwam, że jutro w drużynówce znowu mogą odzyskać moc, ale bardziej wierzę w przebudzenie Dezmana, Damjana czy Tepesa niż Pungertara, który najlepszy okres w sezonie ma już za sobą. Gregor tradycyjnie lepiej w treningach i kwalach niż konkursie, więc powinien być parę oczek wyżej....a jutro będę szukał kogoś do pary przeciwku niemu:)
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Niemcy-Japonia 1 1.32
Czechy-Rosja 1 1.30
Norwegia-miejsce 1-2? Tak 1.35
millenum - ako 2,32 - 12%

Niemcy po zawaleniu drużynówki na MŚ mają coś do udowodnienia, Kraus zmienia Neumayera i liczę, że 2 panowie F skoczą na miarę swoich możliwości. Japonia o dziwo zamienia Kobayashiego na Tochimoto i w rej serii powinniśmy mieć dużą przewagę Niemców. W pozostałych parach również delikatna przewaga Niemców, nie powinni 2 razy z rzędu schrzanić drużynówki i spokojnie wygrać ze skaczącymi bez błysku z Japończykami.
Czechy - Rosja - tutaj Rosjanie wrócą do swojego poziomu po świetnym wyniku w MŚ, 7 miejsce nie do obrony, bo Finowie skaczą u siebie i nie będą aż tak beznadziejni. Korniłov słaby, Hazetdinov i Vasilliew skakali tu bardzo przeciętnie wczoraj, liczę na max 3 słabe skoki Czechów (2xHajek, 1xJanda), jeśli tak będzie to Rosjanie przegrają, nie widzę ich też w drugiej serii kosztem Finów.
Norewgia 1-2, zabezpieczam się, bo mam obawy czy Velta szybko się przestawi na kolejną skocznie. Zauważyłem, że aklimatyzacja na kolejnych skoczkach zajmuje mu dłużej niż innym skoczkom z czołówki. Przez pryzmat Velty i Fannemela(zawsze biorę jego słabszy skok pod uwagę) obstawiam możliwość zajęcia 2 miejsca. Austriacy nieźle wyglądają, Niemcy będą chcieli coś udowodnić, więc jedna z tych drużyn może minimalnie wyprzedzić świeżo upieczonych mistrzów świata.
 
Y 90

yrtyr

Użytkownik
Ja dziś obstawiam taki kuponik:
Niemcy - zwycięstwo @ 4,0
Jedna wpadka wiosny nie czyni, trudno stało się, myślę że dzisiaj pokażą potencjał, dochodzi do tego duma ????
Schlierenzauer, Gregor-Prevc, Peter 2 @ 1,70
Gregor jest trochę nieprzewidywalny dlatego bałbym się go stawiać w szranki z nawet kimś typu Velta, czy Fannemel, ale co do Prevca mam więcej zaufania, wiadomo zdarzy mu się niewypał, ale w treningach spisywał się bardzo dobrze, to jest już solidny ukształtowany skoczek, który poniżej jakiegoś poziomu bardzo rzadko schodzi.
Kasai, Noriaki-Ammann, Simon 1 @ 1,40
Obu skoczków bardzo lubię, są legendami o bardzo dużych umiejętnościach, jednak w tej parze zdecydowanie Kasai. Ammann wrócił po kontuzji, trzeba jednak trochę czasu żeby wejść w ten dobrym równy rytm skakania, co widać było po Kamilu, pewnych rzeczy nie da się ominąć, jeżeli chodzi o Kasaiego to po skokach treningowych wnioskuje że pasuje mu ta skocznia i powinien skakać przyzwoicie.
Russia-Finlandia 2 @ 1,55
Finowie trochę się przebudzili po tej katastrofie którą serwowali cały sezon, na MŚ już bardziej to cokolwiek przypominało. Myślę że u siebie w kraju tym bardziej obudzą jakiś potencjał i nie sprawią sobie i mi kompromitacji ????
Velta, Rune-Kraft, Stefan 2 @ 1,50
Kolejny raz zestawiam tę parę. Kraft jako lider będzie ciągną wicemistrzów, skacze dobrze, trzyma tę formę przez większą część sezonu, można powiedzieć że jest stabilny. Velta owszem odpalił na MŚ, ale coś mi się wydaje że ta wstrzelona forma to był dar niebios, skoczek o ogromnych możliwościach, ale raczej nierównej formie, coś czuje że zdobędzie mniej punktów dla swojego kraju niż równy Kraft.
stawka 50 zł
kurs 22,13
przewidywana wygrana 973,72 zł

Bukmacher: Totomix

No zobaczymy co to będzie ????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Czechy - Rosja - tutaj Rosjanie wrócą do swojego poziomu po świetnym wyniku w MŚ, 7 miejsce nie do obrony, bo Finowie skaczą u siebie i nie będą aż tak beznadziejni. Korniłov słaby, Hazetdinov i Vasilliew skakali tu bardzo przeciętnie wczoraj, liczę na max 3 słabe skoki Czechów (2xHajek, 1xJanda), jeśli tak będzie to Rosjanie przegrają, nie widzę ich też w drugiej serii kosztem Finów.
Słaby ten kurs na Czechów. Ruscy faktycznie są słabi, nawet Dima Wassiliew cos nie skakał tutaj za dobrze. Ale na Czechów się nie odważę dać po @1,30 jednak..
Zamiast tego tak jak piszesz lepiej dać na Finlandie. Wczoraj Maette świetny skok w kwalifikacjach. Ahonen też ponad 120m zrobić powinien spokojnie. Jak Harri Olli nic nie odwali to poziomem od Kornilowa i Maksimochkina nie będzie odstawał. A na uzupełnienie solidny Asikainen. Więc lepiej wziąć chyba Finów niż Czechów, u których na dobrą sprawę jedynie Koudelka skacze daleko, ale reszta odstaje wyraźnie... Aczkolwiek powodzenia rzecz jasna bo szansę też to ma, patrze na tą parę jednak przez pryzmat kursu tylko ;) Bo Rosji podobnie jak Ty nie widzę w drugiej serii dziś.

Przez pryzmat Velty i Fannemela(zawsze biorę jego słabszy skok pod uwagę) obstawiam możliwość zajęcia 2 miejsca. Austriacy nieźle wyglądają, Niemcy będą chcieli coś udowodnić, więc jedna z tych drużyn może minimalnie wyprzedzić świeżo upieczonych mistrzów świata.
Fannemel to taki skoczek, który potrafi zaskoczyc in plus, a w tym sezonie wiele razy to pokazywał. Norwegia jednak ma najrówniejszą mocno czwórkę. Jacobsen znowu mocny się wydaje, petarda w kwalifikacjach. A ponadto Bardal, który na MŚ super come back trzeba powiedzieć wprost.
Patrząc na Niemców to hmm z Norwegią nie widzę ich. Ale za to widzę Niemców wyżej niż w konkursie w Falun.
No i tak jak nie doceniałem Polaków w Falun tak dziś uważam, że maja szanse na pudło bo wczoraj cała czwórka dobre skoki, a Klimek i Ziobro widać są w dobrej formie i skaczą az miło. Żyła też super.
Hm czyli znając życie skoro ja widzę ich dziś na podium to coś spaprają.... :p


A przechodząc do typów to pograłem dziś takiego tripla


PŚ Lahti - Drużynówka sobota 18:00
Finlandia - Rosja Typ : Finlandia @ 1,50 ⛔Ahonen ????
Niemcy - Japonia Typ : Niemcy @ 1,25✅
Norwegia - Polska Typ : Nrowegia @ 1,15
✅
AKO @ 2,16 betsson/betsafe

O Finach napisałem wyżej, podobnie jak @hristo nie widzę Rosjan dziś w drugiej serii.
Niemcy powalczą dzis o rehabilitację za Falun, nie ma Neumayera, a jest Kraus. Japonia niby dobra czwórka, ale będą plecy za Niemcami dziś tak sądze.

Norwegia wg mnie wygrywa znowu, Polska niby mocna, ale do Norwegów brakuje jednak.


Ponadto wg mnie zawyżony kurs jest

PŚ Lahti - drużynówka sobota 18:00
Korea Płd - USA Typ : Korea @ 2,13
betsson/betsafe✅✅

Amerykanie bez dwójki kontuzjowanych skoczków, Fairalla i Alexandra. Czwórka, ktora jest w Lahti przeciera bulę. Może i Glasder i Anders Johnson mają kilka konkursów PŚ juz na koncie, ale forma słaba.
Korea to przede wszystkim dobrze skaczący ostatnio Seau Choi. Reszta to poziom porównywalny z Amerykanami. Lekko można spróbować myślę. W Falun Korea wyprzedziła Włochów m.in gdzie Włosi jednak mieli oskakanych przecież zawodników w PŚ już. A USA jednak dysponuje dużo mniejszym bagażem doświadczeń na skoczniach.
Za drobne to sobie zagram bo kurs bym wystawił odwrotnie, ale czy dobrze kombinuję to się okaże ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
hristo 585

hristo

Użytkownik
Jak Harri Olli nic nie odwali to poziomem od Kornilowa i Maksimochkina
no właśnie tylko dlatego nie dałem Finów w parze z Rosjanami:)
Ahonen u siebie skacze, powinno być ok, Jarko skacze nieźle, Asikainen jakby się obudził wczoraj, ale ten Olli - to dla mnie był skoczek (nawet jak był w czołówce PŚ), który potrafi odwalić meganumer i lądować baaaardzo blisko, na poziomie skoczków USA, a czasem i gorzej. Swoją drogą dziwny ruch, bo wczoraj w kwalach był Larinto i już prędzej jego widziałbym w teamie, a Olliego na indywidualny, bo tam jak zepsuje to tylko swój skok, a nie dorobek kolegów.
Fannemel to taki skoczek, który potrafi zaskoczyc in plus, a w tym sezonie wiele razy to pokazywał.
No cóż, zgadzam się, ale.....ja już tak mam, że uprzedzam się do skoczków, przypinam im łatkę i mam w pamięci ich wpadki. Dlatego nie stawiałem i nie stawiam w parach na Fannemela. Podobnie stawiałem przeciwko lub omijałem takie nazwiska :Kranjec, Tepes, Olli, Kubacki, Vasilliew, często Jacobsen, Romoren, Kofler (poza 2 sezonami), Pettersen, a jeszcze paru by się znalazło;-)
Amerykanie bez dwójki kontuzjowanych skoczków, Fairalla i Alexandra. Czwórka, ktora jest w Lahti przeciera bulę. Może i Glasder i Anders Johnson mają kilka konkursów PŚ juz na koncie, ale forma słaba.
Tu się zgadzam i też wydaje mi się, że Choi zrobi różnice:)
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Kraft S.-Kasai N. 1 1.35
Freitag R.-Koudelka R. 1 1.58 - 0,9 pkt różnicy, a po 1 serii Freitag był lepszy o 6 pkt, za co Koudelka dostał 55,5 w notach za drugi skok wiedzą chyba ci śmieszni sędziowie, którzy w nie pierwszym sezonie wypaczają wyniki.
Jacobsen A.-Muranka K. 1 1.38
Hayboeck M.-Kraus M. 1 1.45
Maeaettae J.-Poppinger M. 1 1.55

Muranka K.-Tepes J. 1 1.68

millenium
Dziś puszczam powyższe typy w różnych kombinacjach.
Po raz pierwszy stawiam przeciwko mojemu idolowi - Noriemu, mam nadzieję, że się to nie zemści, Kraft wydaje się bardzo mocny, złapał drugi oddech przed końcem sezonu i do ostatniego konkursu będzie walczył o kk, Kasai jak zawsze równy, ale to chyba nie wystarczy w walce o dzisiejsze podium. Kraft to jedyny skoczek z czołówki, na którego stawiałbym przeciwko Japończykowi.
Koudi skacze średnio, od Falun widać zjeżdża z formą, wczoraj też średnio, Richard bywa chimieryczny, ale koło 10 miejsca powinien się zakręcić, to jak dla mnie będzie reultatem wystarczającym żeby być wyżej od Czecha.
Trochę boję się stawiać przeciwko Klimkowi, ale Jacobsen jakoś dziwnie regularny się zrobił, Klimek jak wiadomo ma problemy z głową (od Falun trzeba dać dopisek &quot;nie dotyczy drużynówek&quot;), dzisiaj oboje powinni zameldować się w drugiej serii, obu widzę też w pierwszej 20, jednak JAcobsenowi ta skocznia ewidentnie leży i może odpalić petardę jak w kwalach, to w połączeniu z możliwym słabszym drugim skoku Klimka powoduje, że wchodzę w typ.
Jak pisałem, Klimka widzę w pierwszej 20, nie widzę tam natomiast Tepesa, w ogóle widzę go na granicy awansu do 2 serii, kurs na Klimka świetny,a Tepes ma jeszcze większe problemy z głową, w trudnych warunkach odpuszcza i zdarza mu się kończyć na ostatnim miejscu.
Hayboeck może nie będzie już stawał na podium, bo forma w stosunku do początku sezonu mocno spadła, ale w okolicach Falun nastąpiła jakby stabilizacja na poziomie , dziesiątki PŚ, Kraus jest mocno nieobliczalny, może powalczyć o TOP10, może nie wejść do 2 serii, biorąc pod uwagę, że przy zbiegu pozytywnych dla niego okolicznościach może maksymalnie walczyć o miejsce 8-10, to stawiam na słabszego niż na początku sezonu, ale regularnego Hayboecka, który na pewno zamelduje się w tych okolicach.
Na koniec młody Fin skaczący u siebie, wczoraj ok, w kwalach ok, dziś będzie 2 seria i walka o jak najlepszy wynik.Poppinger wczoraj zepsuł kolegom wynik, ma problem z oddaniem 2 skoków na poziomie, więc jeśli pierwszy będzie nieudany to zakład może się rozstrzygnąć już po 1 serii.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Koudi skacze średnio, od Falun widać zjeżdża z formą, wczoraj też średnio, Richard bywa chimieryczny, ale koło 10 miejsca powinien się zakręcić, to jak dla mnie będzie reultatem wystarczającym żeby być wyżej od Czecha.
Jeżeli mogę coś powiedzieć to Freitag po tak żałosnym kursie z Koudelką to zły trop wg mnie ;)
Rysiek może nawet dzis byc na podium, wiadomo, ale jego głowa i psychyka jest tak słaba, że może i nawet nie wejśc do 30. Koudelka jednak regularny wg mnie i w top15 spokojnie się znajdzie.
A tak przy okazji cytat ze skokinarciarskie.pl
&quot; Nie wiadomo jednak, czy zawody uda się przeprowadzić zgodnie z programem - prognozy pogody nie są korzystne, zapowiadają opady deszczu, wysokie temperatury (ok. 5°C) i silny wiatr - ok. 5 m/s, w porywach do 15 m/s...&quot;
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
można zbaranieć...na skijumping piszą dla odmiany:
&quot;Pogoda nie powinna sprawiać dziś problemów, od rana jest raczej spokojnie, a przeszkadzać może jedynie odrobinę mgły oraz mżawka.&quot;
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
kwale:
Takeuchi - Tepes 1 1,5
Kobayashi - Tochimoto 1 1,58
Jacobsen - Maeaettae 1 1,5
millenium

Moje 3 główne typy na dziś, tak na szybko:
TT spuścił trochę z tonu, ale wciąż nie schodzi poniżej pewnego poziomu, Jurij dobrze w Lahti, ale 2 konkursy z rzędu bez zawalonego skoku to dla niego o jeden za dużo. Rok temu w konkursie w Kuopio zawalił swój skok i skończył konkurs w 5 dziesiątce - dziś liczymy na powtórke.
Z wymienionych dwóch Japończyków biorę tego mniej doswiadczonego, Tochimoto to cień zawodnika sprzed kilku lat kiedy był podstawowym skoczkiem w druzynie, Kobayashi ciut słabiej skacze niż przed paroma tygodniami, ale wciąż w miarę stabilny i do konkursu wejdzie czego nie można być pewnym w przypadku Tochimoto.
Na koniec liczę, że Jacobsen będzie lepszy od młodego Fina, któremu ostatnio forma skoczyła w górę (dobre skoki w Falun w drużynówce i Lahti), jednak Anders zadziwiająco równo w końcówce sezonu, a do tego zdarzają się wyskoki (kwale w Lahti) gdzie deklasuje rywali. Reasumując Anders walczy dziś o wygranie kwali z Bardalem (i może z królem kwali - Żyłą), a młodego Fina widzę pod koniec pierwszej dziesiąyki.
Z braku czasu podaję jeszcze pare luźnych typów bez analizy, które pograłem:
Ahonen - Janda 1 1,62
Maksimochkin - Zografski 1 1,5
Diethart - Wank 2 1,92
Murańka - Ziobro 1 1,38
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Niestety w Kuopio jak zwykle wieje... a i decyzja o przeniesieniu zawodów na małą skocznie zniechęca strasznie do typowania. Nie ma nic gorszego niż te małe skocznie w PŚ! Ja więc bez typów bo nie ma co ryzykować...
Info ze skijumping.pl

PŚ w Kuopio: Zawody przeniesione na HS 100

Na obiekcie Puijo panują dziś bardzo trudne warunki wietrzne. Organizatorzy zostali zmuszeni do przeniesienia konkursu na mniejszy obiekt, o punkcie konstrukcyjnym K-92 (HS 100). O godzinie 16:00 zamiast kwalifikacji odbędzie się seria treningowa.

&quot;Powodem odwołania kwalifikacji był zbyt porywisty i silny wiatr. Spróbujemy przeprowadzić je popołudniu, zamiast serii próbnej. Istnieje też możliwość rozegrania konkursu na skoczni normalnej&quot; – powiedział tuż po odwołaniu kwalifikacji Miran Tepes.

&quot;Warunki pogodowe popołudniu będą podobne do tych, jakie panują teraz. Będzie wiało. Dodatkowo mogą pojawić się opady śniegu lub deszczu. Będziemy czekać aż wiatr się uspokoi, ale jeśli będzie zbyt niebezpiecznie to skoki się nie odbędą&quot; – dodaje.

Początek serii treningowej zaplanowano na godz. 16:00. Konkurs ma odbyć się zgodnie z planem, czyli o 17:15, na skoczni normalnej (HS 100).
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Niestety w Kuopio jak zwykle wieje... a i decyzja o przeniesieniu zawodów na małą skocznie zniechęca strasznie do typowania. Nie ma nic gorszego niż te małe skocznie w PŚ! Ja więc bez typów bo nie ma co ryzykować... Info ze skijumping.pl
szkoda, bo po dzisiejszym treningu moje typy się potwierdziły i kursy pospadały :)
trza pobrać zwroty i pobawić się za drobne. Będzie loteria, mam nadzieje, że konkurs się odbędzie jednak. Ciekawe tylko jak zareagują buki i jak podejdą do oferty.
E:// ale jaja - pytam babki w fortunie poprzez formularz online czy oferta, którą mają dotyczy już skoczni normalnej czy jest to jeszcze stara oferta i będą zwroty.
Odpowiedź taka, że kupon puszczony na skocznie dużą jest aktualny na normalnej!
Ciekawe czy w millenium podobnie będzie:)
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
hristo w Fortunie nie masz podane w ofercie na jakiej skoczni skaczą. Od wczoraj jest informacja, że oferta dotyczy zakładów w Kuopio. Nie podają wielkości obiektu więc zakłady powinny zostać rozliczone zgodnie z wynikami.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Nowy program na dziś:
15:30 - trening (HS 100)
16:30 - kwalifikacje (HS 100)
17:30 - Konkurs (HS 100)
Betgun nie zawiódł jak zawsze. Oferta z 32 zdarzeń, za lekką stawkę coś można pograć ale szaleć nie ma co jak poprzednicy pisali, bo raz, że skocznia mniejsza, dwa to loteria przez wiatr. Zobaczymy...
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
hristo w Fortunie nie masz podane w ofercie na jakiej skoczni skaczą. Od wczoraj jest informacja, że oferta dotyczy zakładów w Kuopio. Nie podają wielkości obiektu więc zakłady powinny zostać rozliczone zgodnie z wynikami.
tez to zauważyłem, ale to jest śmieszne, bo to są 2 różne skocznie....Gdyby zawody z Kuopio przenieśli np. do Lahti na dużą to byłby zwrot, a różnica mniejsza niż między normalną a dużą.
W millenium dali nową ofertę, dodali że Kuopio HS100...ale kupon z wczoraj nadal ważny mam!!!!

Nie ma co się wkurzać, trza się zabawić, może dziś być wesoło, wchodzę dziś w zakład kombinacyjny i korzystam z kursów fortuny.
Zakładam, że zobaczymy dziś max jedną serię, więc upatruję szansę u tych co często zawalają drugi skok:)
Murańka 1-15 2,4
Bardal - Fannemel 1 2,05
Kobayashi - Tochimoto 1,45 (kwale)
Wellinger - Eisenbichler 1 2,25 (kwale)
Takeuchi - Tepes 1 1,5 (kwale)
Ahonen - Hvala 1 1,7 (kwale)
Klimka przy jednym skoku stać na 15, kusił mnie nawet superkurs na Top10 (5.0), ale wybrałem bezpieczną opcję. W Lahti zepsuł skok, ale to nie zaciemnia obrazu, że jest w formie, potrafi wykorzystać dobre warunki, zakładając opcję jednoseryjnego konkursu - nie będzie kiedy zepsuć wyniku ????
Fannemel ma kontuzje, wyraźnie o tym mówi, startuje tylko dlatego, żeby łapać jakieś punkty bo jak sam wyznał chce do samego końca walczyć o kk. Niby straty dużej nie ma, ale pierwsza trójca rozegra to między sobą. W każdym razie powiedział, że chce walczyć, ale gdyby nie matematyczne szanse na puchar świata to nie skakałby w konkursach, bo ma bóle w kolanie. Mając na uwadze jego ograniczenia oraz fakt, że Bardal na koniec sezonu imponuje formą....do tego mała skocznia i taki kurs...dla mnie bet dnia:)
Wellinger jest lepszym skoczkiem od Eisenbichlera, na małej skoczni ta róznica jest jeszcze większa - nie rozumiem kompletnie kursów wystawionych - chyba, że kierowano się miejscem w pucharze świata:)
Ahonena mam z Jandą na wczorajszym kuponie, dziś dorzuciłem na niego z Hvalą. Młody Słoweniec rozczarował mnie trochę, myślałem, że po udanych występach w CoC przypomni o sobie w pucharze świata, nic z tego - ma chłop blokadę psychiczną dalej. Do tego w trudnych warunkach nie walczy, Ahonen skacze w Finlandii i liczę, że nawet w trudnych warunkach nie odpuści i będzie walczyć o każdy centymetr.
Pozostałe 2 pary opisałem wczoraj, kupon w millenium nadal w grze, więc będzie co kibicować:)
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Po Kuopio kupa zwrotów, mam nadzieję, że w Norwegii pogoda będzie ok i zobaczymy sprawiedliwy konkurs.
millenium:
Kobayashi - Tochimoto 1 1,40 (kwale)
Murańka - Ziobro 1 1,38 (kwale)
Żyła - Dezman 1 1,4 (kwale)
Maksimochkin - Zografski 1 1,45 (kwale)

Pierwszą parę opisałem przy okazji konkursu w Kupio, nic się nie zmieniło w moich poglądach przez 2 dni.....poz tym, że kurs spadł:)
Klimek lepszy od Janka, niech nikogo nie zwiodą wyniki z HS100 i tej loterii, na dużej skoczni Klimek o klasę lepszy, mimo całej sympatii do Janka to będzie różnica kilkunastu miejsc.
Piter - król kwali z przeciętnym, ale równym Dezmanem, jeśli za wszelką cenę nie będzie chciał odpalić petardy i skoczyć spokojnie to wynik może być tylko jeden.
Maksimochkina z Zografskim grałem już w kuopio chociaż nie dodałem opisu na forum. Rosjanin ma formę rosnącą, w tej chwili najlepszy z drużyny i nawiązuję do tego co prezentował w ubiegłym sezonie przed kontuzją. Bułgar będzie na pograniczu awansu do konkursu, przed Kuopio kurs był lepszy, ale i ten biorę jako pewnik.
Do powyższych dodaje z StSu, który jak zawsze wykazał się oryginalnością:
Wank - Zografski 1 1,45 (kwale)
DLA MNIE BET DNIA! Wank po udanych konkrsach w CoC wrócił do Pś, wygląda solidnie, zawiało mu w kuopio i spadł z progu, a buki zaraz go zniżają i zestawiają z Zografskim - farsa, chętnie korzystam, bo w miarę normalnych warunkach nie widzę absolutnie żadnej możliwości aby Wank był niżej od Bułgara.
Maeaettae - Matura 1 1,57 (kwale)
Żyła - Tepes 1 1,47 (kwale)
konkurs:
Kraft 1-3 1,6
Prevc 1-6 1,4
Hayboeck - Koudelka 1 1,7
 
mpatrykb 131

mpatrykb

Użytkownik
Stoch 1-6 NIE @1.70 Betgun ✅ 12
Kamil wraca na skocznie po chorobie ( trafił nawet do szpitala ), jego forma to wielka niewiadoma, na pewno jest osłabiony, odpuścił trening i kwalifikacje, w jednej serii zajął 7 miejsce, dzisiaj Top10 to max na co go stać
Deschwanden - Jarko Meateaea 1 @2.30 Unibet ✅ 25-39
bardzo wyrównana para, jednak szwajcar skacze stabilniej, fin nawet jeśli w jednym skoku skoczy lepiej to drugi może kompletnie zawalić
Schlierenzauer - Velta 2 @2.15 Mararathonbet ✅ 8-3
Norweg skacze u siebie, forma po MŚ dalej bardzo dobra, ostatni konkurs to wypadek przy pracy, zresztą Schliri również zawalił konkurs
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom