>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Skoki narciarskie 2013/2014 - Titisee-Neustadt 13-15.12.2013

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Po opuszczeniu Skandynawii, skoczkowie przeniosą się na zawody do Niemiec, a dokładniej do Titisee-Neustadt gdzie zostanie rozegrany kolejny konkurs Pucharu Świata. Kadra Polski skoczków wybierze się do naszych zachodnich sąsiadów w nieco zmienionym składzie. Słabo spisującego się Stefana Hulę zastąpi Klemens Murańka, natomiast wybierającego się na Zimową Uniwersjadę Krzysia Bieguna zastąpi Krzysztof Miętus ,którego mogliśmy już oglądać podczas nieudanych dla niego kwalifikacji w Lillehammer.

Sama skocznia należy do tych &quot;naturalnych - większych&quot;. Punkt K po modernizacji obiektu przesunięto na 125 metr, a granica bezpiecznego lądowania kończy się na 142 metrze. Rekordzistą obiektu jest Maximilian Mechler, który odleciał tu ,aż na 150m! Skocznia nie ma sztucznego oświetlenia dlatego też, zarówno kwalifikacje jak i konkursy indywidualne będą odbywać się o porze obiadowej.


Piątek, 13.12.2013

12:00 oficjalny trening
14:00 kwalifikacje

Sobota, 14.12.2013

12:00 seria próbna
14:00 pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 15.12.2013

12:00 kwalifikacje
14:00 pierwsza seria konkursowa​

Transmisje z zawodów przeprowadzi stacja TVP 1.

Zapraszam do dyskusji.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Na ski-jumping piszą ,że rekord to 145m - Hannawald,wyrównany potem przez Małysza,pewnie Mechler skoczył te 150 w lecie.
Niby ma nie wiać,ale jak będzie zobaczymy,nie ma żadnego Polaka w 10 czyli nie mówimy już o Polskiej szkole skoków i bardzo dobrze,jeszcze by tego brakowało,żeby dyletant Szczęsny rozdmuchiwał balonik.
STS pokazał jakieś kursy ,jak dla mnie najlepszy to Szliri 1,35 - Bardal 2,7,troszkę za duża ta różnica,Szliri nie ma żadnej mega formy,pokazał ostatnio,że jak warunki troche gorsze to dupa blada,przy równych warunkach dla mnie ta para jest mniej więcej 50/50,komu lepiej zawieje ten wygra,no chyba,że okaże się,że któremuś ta skocznia nie leży,dawno tu nie było PŚ.
Enyłej @2,7 na Bardala w tym H2H można próbować.⛔

E:Nie weszło,chociaż po pierwszej serii było kilka miejsc przewagi,w drugiej Szliri z dobrym wiatrem, Bardal ze słabym i się zes...
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
1 seria:
Kubacki vs Romashov |1| kurs:1,30✅
Fannemel vs Loitzl |1| kurs:1,37⛔
Stoch vs Prevc |1| kurs:1,22✅

Bez większej analizy.Kubacki,Stoch czy Fannemel są jak dla mnie zdecydowanymi faworytami w swoich parach.Dawid myślę,że wreszcie zajmie w Niemczech jakieś przyzwoite miejsce,a od Ruska lepszy być powinien spokojnie.Dalej tradycyjnie już u mnie typ przeciwko Loitzlowi,który jak dla mnie większej roli w dzisiejszym konkursie nie odegra.No i na koniec Kamil,który widać,że na tej skoczni czuje się bdb i myślę,że Prevc nie zagrozi mu dziś w żadnym stopniu.
Cały konkurs:
Kranjec vs Kasai |2| kurs:1,47✅
Bardal vs Takeuchi |2| kurs:1,40⛔

Tutaj gram na obu Japończyków,którzy pokazują świetną dyspozycję.Kasai klasa sama w sobie,myślę,że Kranjec nie ma szans być dziś od niego lepszy.Noriaki w każdej próbie zdecydowanie przewyższa reprezentanta Słowenii.Takeuchi skacze znakomicie,powalczy dziś o zwycięstwo.Bardala jakoś w tej walce nie widzę.
Bukmacher:STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Bez szaleństw dziś, bo warunki znacznie gorsze niż wczoraj i pewnie będzie jako ostatnio, czyli niby konkurs bez większych problemów, ale kilku trafiało na takie warunki (m.in Stoch non stop ???? ), że nie szło odlecieć.

T. Morgenstern - R. Freitag @ 1,55 Marathonbet✅

Freitag wrócił i na średniej skoczni w Lillehammer spisywał się doskonale. Następnego dnia na dużej jednak już było znacznie gorzej. Tutaj w treningach i kwalifikacjach też bardzo przeciętnie, więc wniosek raczej z tego taki, że po prostu mniejsza skocznia super pasowała Richardowi, a nie jest on jeszcze w takiej formie, żeby walczyć o ścisłe top. Morgenstern od początku w dobrej formie, ale różnie trafia z warunkami. Ostatnio dobre 5 miejsce. Dzisiaj powinien powalczyć nawet o podium, a dla Niemca sukcesem będzie wejście do top10.

A. Wank - A. Fannemel @ 1,63 Marathonbet✅

Kolejny zawodnik, który od początku sezonu wydaje się w całkiem niezłej formie, a na razie sukcesem dla niego jest 2 seria. Nie przywiązywałbym jednak do tego jakiejś ogromnej wagi, bo wiemy jak wyglądała większość z tych konkursów. Przeciwko niemu Norweg, który ma podobne problemy. Niemiec dla mnie w lepszej dyspozycji jednak, bardzo ładnie skakał wczoraj. Fannemel zbliżył się do niego tylko w kwalifikacjach i myślę, że przed własną publicznością czas na naprawdę dobry występ Wanka, gdzieś na początku 2 dziesiątki, a może i lepiej.

P. Żyła - S. Ammann @ 1,76 Marathonbet✅

Ostatnio przeciwko Simiemu, dziś na niego. Ja od początku mówiłem, że jest on w dobrej formie, tylko też przez te loteryjne warunki nie mógł tego pokazać. Zwątpiłem trochę po 2 skoku na średniej skoczni w Lille, ale dzień później już pokazał moc Ammann. Nie zajął jednak wysokiej pozycji, bo upadł w 1 serii, podobnie jak w kwalifikacjach. Jego skoki jednak były bardzo dobre i to samo pokazywał wczoraj. Myślę, że może powalczyć tu naprawdę o dobry wynik, z pewnością najlepszy w sezonie. Żyła? Dobra forma, równe skoki, ale pewnie jak przyjdzie co do czego to zabraknie tych kilku metrów. Ostatnio dostał super warunki w 1 serii to był 2, ale potem już spadł. Powalczy o top10, ale jakoś bardzo wysoko go nie widzę.

S. Ammann - M. Neumayer @ 1,55 STS✅

O Szwajcarze wyżej, a Niemiec. Solidność z pewnością. I raczej nic więcej. Powinien się uplasować jakoś między 10, a 15 miejscem myślę, a z Simonem jak pisałem wiążę znacznie większe nadzieje.

D. Ito - M. Kot @ 1,57 STS✅

Japończyk podobnie jak jego koledzy w bardzo dobrej formie. W sobotę nie mógł jeszcze tego pokazać, bo skakał w takich warunkach jak Stoch, czyli fatalnych w 1 serii, a i tak podniósł się znacznie w 2 serii. W 2 konkursie sobie powetował i zajął miejsce na pudle. Dzisiaj pewnie top10. Kot? Świetny występ na średniej skoczni, forma jest, ale na dużych już mu ciężej. Jak obserwuję jego skoki to mam wrażenie, że wszystko jest ok, tylko nie potrafi w powietrzu jakoś wyciągnąć tych skoków. Stać go na bardzo solidne skoki, ale nic więcej. Prezentuje taki styl, że nie widzę tego jak leci ponad 140 m. Brak mu błysku. Wczoraj bardzo poprawnie, ale wątpię, żeby miało to wystarczyć na Japończyka w dobrej formie, który z kolei odlecieć potrafi, oj potrafi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
gregorczen 1K

gregorczen

Użytkownik
Pierwszy raz skoki typuję więc proszę o troszkę wyrozumiałosci ;) Stawki małe jak na razie. Głownie dla zabawy i ciekawszego oglądania.



Wellinger - Ammann @ 1,55 Totomix ⛔ w takich warunkach Andreas nie mógł zbyt wiele zrobić...


Andreas dobrze czuje się na tej skoczni. Pokazał to w kwalifikacjach (oczywiście udział w konkursie miał już zapewiony). Skoczył najdalej z zawodników pierwszej &quot;10&quot;. Ammann też skoczył bardzo dobrze jednak Szwajcar nie przekonuje mnie na początku tego sezonu i myślę, że po tym jednym dobrym skoku nie ma co wyciągać zbytnich wniosków. Wellinger jest póki co znacznie &quot;równiejszy&quot; i dzisiaj powinien być moim zdaniem w czołówce.



Stoch - Kasai @ 1,55 Totomix ✅ brawo Kamil!


Kamil wygrał wczoraj kwalifikacje i pokazał, że powoli idzie forma. Na pewno te jego wczorajsze skoki nie były jeszcze idealne. Kruczek mówił zresztą, że były bardzo spóźnione. Jednak dawał on dużo energii w próg i odległości mogły cieszyć oko. Dzisiaj liczę, że Stoch powalczy po raz pierwszy w tym sezonie o jakieś przyzwoite miejsce.
Kasai też świetnie się spisywał ale nie widzę go walczącego dzisiaj o czołowe lokaty. Jednak w tym wieku jest to mało realne. Osobiście bardzo go lubię ale nie sądzę aby był przed Kamilem. Myślę, że właśnie dzsiaj Stoch odpali.



Morgenstern - Kranjec @ 1,47 Totomix ✅


Morgi tutaj powinien powinien powtórzyć wynik z Lillehammer gdzie zajął 5 miejsce. Co prawda nie ma jeszcze tej swojej formy ale skacze solidnie. Kranjec jak dla mnie nie będzie tu w stanie powalczyć.



Freund - Kasai @ 1,55 Totomix ✅


Severin po zwycięstwie w Lillehammer tutaj też powinien namieszać w czołówce. Po wczorajszych skokach widać, że nie odstaje od reszty. Jak dla mnie Niemiec dzisiaj ma szanse na kolejne zwycięstwo i Japończykowi ciężko będzie go &quot;pokonać&quot;.
Żeby nie było, że nie doceniam w ogólę Japończyka i nie widzę tego jak ostatnio skocze - po prostu nie widzę go walczącego o czołowe lokaty i uważam, że zarówno Kamil jak i Severin będą przed nim.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
Japońsko-norweska petarda nowicjusza na I serię ????

Morgenstern T. - Kasai N. 2 1.90⛔
Kasai skacze tutaj znakomicie i równo. Treningi i kwalifikacje pokazały, że czuje się dobrze. Morgenstern też wygląda nieźle, ale Japończyk oddał równiejsze skoki i dla mnie jest faworytem.

Schlierenzauer G. - Takeuchi T. 2 1.85✅
Takeuchi to jeden z faworytów do zwycięstwa. Oddał 3 bardzo dobre skoki. Austriak troszeczkę gorsze i w moim odczuciu Takeuchi jest faworytem w tej parze. Będzie ciekawa walka.

Ito D. - Kranjec R. 1 1.70⛔
Ito prezentuje się również bardzo dobrze, czuje się tutaj pewnie. Potrafi odlecieć. Kranjec też nie wygląda źle, ale jednak to Japończyk wygląda lepiej.

Watase Y. - Deschwanden G. 1 1.50⛔
Watase trochę niestabilny, ale potrafi odskoczyć. Dobre wyniki w treningach i w kwalifikacjach. Lepsze niż jego przeciwnik w tej parze i to on jest faworytem.

Shimizu R. - Hvala J. 1 1.75⛔
Kolejny japoński skoczek, któremu brakuje stabilności, ale umiejętności ma spore. Dobrze przygotowany do sezonu jak jego reprezentacyjni koledzy. Będzie walczył z Watase o miejsce w drużynie. Japończyk oddał nieco lepsze skoki od Hvali i jest faworytem.

Murańka K. - Jacobsen A. 2 1.62⛔
Kurs na Jacobsena spada, ale nie ma się co dziwić. 1,8 jakie zaproponowali na początku to była promocja. Murańka bez presji skacze dobrze, ale nie ma psychiki na konkursy. Jacobsen zjada go doświadczeniem i mimo, że jest daleki od optymalnej formy to powinine sobie poradzić.

Pierwszy i ostatni raz stawiam skoki i biorę udział w dyskusji :-D :cool:
 
mad3rs 2,6K

mad3rs

Użytkownik
Kraft S. v Hvala J. 1 @ 1,55 Unibet ⛔
Typuję tutaj lepszy wynik Austriaka, który jak na razie prezentuje lepszą formę w tym sezonie, we wczorajszych kwalifikacjach obaj osiągnęli dobre wyniki - Słoweniec był 8 a Kraft 10. Hvala skacze w tym sezonie poniżej oczekiwań, niby wyniki w kwalifikacjach są dobre, jednak w konkursie nie wychodzi nic, w tym sezonie tylko sześć punktów, dwa razy udało się zakwalifikować do drugiej rundy. Inaczej sprawa wygląda ze Stefanem Kraftem, który punktuje regularnie i zajmuje niezłe pozycje.
Ahonen J. v Jacobsen A. 2 @ 2,70 Unibet ⛔
W tamtym tygodniu grałem przeciwko Norwegowi a dzisiaj kieruję się w jego stronę. Pierwszy konkurs jest zawsze trudny, wielu się nabrało na jego kwalifikacyjny wynik, jednak konkurs wszystko zweryfikował. Dziś myślę, że po takim kursie warto spróbować, przede wszystkim dlatego, że Ahonen nie skacze jakoś mega dobrze, jednak w tej 30-tce zawsze się plasuje. Sądzę, że Jacobsen powinien spokojnie zakwalifikować się do drugiej serii i tam wszystko jest możliwe, ani Jane ani Anders nie prezentują mega formy więc jest to dla mnie 50/50 bo Jacobsen może wypalić w drugim konkursie po powrocie.
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Propozycje ode mnie (Toto-mix):
Wellinger - Kasai 1 @ 1,70 ⛔
Niemiec skacze tu lepiej ze skoku na skok. Kasai i ogólnie Japończycy się spisują super, ale sądzę, że w dwóch skokach to młodzian wyjdzie w tym starciu lepiej.

Takeuchi - Schlierenzauer 1 @ 1,80 ⛔
Taku wczoraj zarówno w treningach i kwalifikacjach dość wyraźnie odstawał Schlieriemu, który tu skacze przyzwoicie, ale bez szału.

Freund - Ammann 1 @ 1,47 ⛔
Severin dużo pewniejszy od Ammanna, któremu niby idzie coraz lepiej, ale wciąż w kratkę i miewa problemy z lądowaniem.
 
maro-17 789

maro-17

Użytkownik
Ode mnie będą same dogi. Chciałem napisać już dużo wcześniej, niestety forum muli na potęgę a więc piszę na ostatnią chwilę. Cała oferta z STS.
Freund - Wellinger 2 1 seria @2,10 ⛔ ( 5 - 50 )
Obaj zawodnicy ogólnie w dobrej formie. Andreas w kwalifikacjach licząc zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować poszybował najdalej - 139m, Severin 136m. Na treningach trochę lepszy Severin. Gram pierwszą serię bo jest większa szansa, że Wellinger go w niej łyknie.
Bardal - Kraus 2 1 seria @2,90 ⛔ ( 9 - 20 )
Kwale: Bardal 133,5m Kraus 135m. Treningi Bardal dużo lepszy. Ogólnie uważam, że Bardal nie skacze jeszcze tego do czego przyzwyczaił. Atakuję w pierwszą serią.
Schlierenzauer - Takeuchi 2 1 seria @1,85 ✅ ( 13 - 11 )
Gregor w średniej formie. Raz odpali raz nie. Dlatego, że po słabym pierwszym skoku w drugim zawsze jest groźny tak jak i poprzednio tu też atakuję 1 serię. Takeuchi 3 metry dalej w kwalach, w treningach też zjadał Grega na luźno.
Tak jak mówię, są to dogi a głównie opieram się zazwyczaj na tym co tu i teraz. Powodzenia !
 
maro-17 789

maro-17

Użytkownik
STS wystawił kursy więc atakujemy w 2 konkurs. Po pierwszym jesteśmy wiele mądrzejsi choć jasno trzeba powiedzieć, że czołówka bardzo blisko siebie, wszystko dość mocno się rotowało między poszczególnymi parami wystawionymi przez buki na 1 konkurs (szczególnie czołowymi zawodnikami) także nawet postawienie po wyższych kursach na teoretycznych dogów spośród par z elity nie jest tu głupim rozwiązaniem. Ja wybrałem coś takiego.

Piotr Żyła - Janne Ahonen 1 @1,45
⛔ ( 15 - 5 )
Obaj ostatnio dosyć nie równo. Brakuje 2 równych skoków jednak to Piotrek ogólnie skacze lepiej co potwierdził pierwszy konkurs ( 12 miejsce, Ahonen 21). Poza tym Ahonen po powrocie skacze solidnie ale na pewien poziom już się raczej nie wzniesie a Żyła cały czas zdolny jest do odpalenia genialnego skoku co też potwierdził już nie raz.

Noriaki Kasai - Daiki Ito 2 @2,35 ⛔ ( 3 - 7 )
Tutaj trochę zaryzykuję ale kurs warty gry. Noriaki skacze w Neustadt świetnie ale Ito nie pozostaje w tyle i oddaje cały czas bardzo równe skoki. W pierwszym konkursie Kasai 6, Daiki 8 (strata 1,7pkt a więc minimalna). Kasai odpalił genialny pierwszy skok ale wg. mnie w ogólnym przekroju Ito jest równiejszy i to on jutro będzie sklasyfikowany wyżej od swego rodaka.
Simon Amman - Robert Kranjec 1 @1,40 ✅ ( 2 - 16 )
Szwajcar dalej skakał w treningach, uzyskał dużo lepszy rezultat w kwalach do 1 konkursu i wszystko to potwierdził w konkursie oddając 2 genialne skoki. Nie widzę zwiastunów aby miało się coś zmienić.

Gregor Schlierenzauer - Taku Takeuchi 1 @1,50
⛔ ( 6 - 8 )
Austriak potwierdził, że dalej nie ma ustabilizowanej formy co przekłada się na to, że już któryś raz ciężko mu o 2 równe skoki. Jednak potwierdził też, że spinając poślady potrafi oddać 1 tak genialny skok, że ustawia go on bardzo wysoko w klasyfikacji ( i nie ważne czy jest to 1 czy 2 skok w konkursie). Taku w świetnej formie ale jednak na geniusz Grega jest to za mało. Wczoraj dokładnie 6,6 pkt za mało.
Powodzenia !
 
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Kot – Tepes 1 @ 2.1 Bet365 ✅ 10-24


Najlepszy kurs, jaki znalazłem na ową parę. Kot od początku sezonu nie schodził poniżej pewnego poziomu. Brakowało mu jednak błysku, a dokładniej odległości, po której ręce same składałyby się do oklasków. Dzisiaj pokazał, że jest w stanie skakać naprawdę daleko. W pierwszej serii poszybował na 140metr. Zrobił to bez pomocy huraganu pod narty. W drugiej serii mimo błędy przy wyjściu z progu i wiatru, który kręcił nim niesamowicie, wyciągnął 132,5metra. Patrząc, na to, co działo się z nim w powietrzu był to naprawdę bardzo dobry rezultat.

Tepes to zawodnik chimeryczny, potrafi skoczyć fantastycznie w pierwszej próbie, by w drugiej kolejce kompletnie zepsuć próbę. Idealny przykład tej tezy mogliśmy zobaczyć podczas dzisiejszych zawodów, gdzie podczas drugiej serii uzyskał tylko 127,5metra, co było jedną z najsłabszych odległości. Słoweniec bowiem często nie radzi sobie w trudnych warunkach, i to zarówno atmosferycznych, jak i tych psychicznych. Mam tu na myśli częste sytuacje, gdy sklasyfikowany wysoko po pierwszej kolejce, traci dobrą lokatę w drugiej.

Mimo, że cały czas są blisko siebie, za każdym razem rywalizację wygrywa Kot. Tak było w kwalifikacjach, tak było też w konkursie. Według mnie to nasz reprezentant powinien być faworytem w tej parze, dlatego warto skorzystać z tego prezentu Bet365.

Kot – Kubacki 1 @ 1.3 STS ✅ 10-42


O Kocie pisałem już sporo. Nie sądzę, by mógł go pokonać Kubacki. Nie było chyba konkursu, w którym Dawid oddałby dwa równe skoki. Często leci wysoko nad zeskokiem, ale zupełnie nie przekłada się to na odległość. Tak było choćby w pierwszej konkursowej próbie. Kot jest obecnie skoczkiem o klasę lepszym i powinien to potwierdzić kolejny raz.


Stoch w pierwszej 5tce @ 1.6 Bwin ✅ 1szy


Po Kamilu widać, jak potrzebne były treningi w Zakopane. Weekend w Tittese jest w jego wykonaniu po prostu fantastyczny. Nie chcę przywoływać wszystkich odległości, jakie tutaj osiąga. Zaznaczę tylko, że najkrótszy skok tutaj to 136metrów. Kamil, skacze daleko, a także pięknie stylowo. Dziś otrzymał nawet jedną 20tkę. Wczoraj drugi, dziś też powinien spokojnie celować w podium.

Ammann win @ 14 Expekt ⛔drugi, ale wygrał Kamil, więc powód do radości i tak jest
Nie ma co szaleć, ze stawką - wiadomo, skoki to często loteria, a sam Ammann nie jest nie wiadomo jakim kotem, żeby powierzać mu majątek. Wystawiony kurs jest jednak grubo przesadzony.

Szwajcar wraca do gry. W pierwszej serii skoczył najdalej - 144metry, gorzej było jednak z lądowaniem, za które otrzymał dość przeciętne noty sędziowskie i został sklasyfikowany na 3cim miejscu. W drugiej serii trafił na słabe warunki, choć i tak patrząc na zawodników skaczących bezpośrednio przed nim (4ty po pierwszej serii Kasai - 133m) i po nim (2gi po pierwszej serii Tepes - 127.5m) skoczył najlepiej, bo 138 metrów. Wystarczyło to na najniższy stopień podium. Jak będzie dziś? Zobaczymy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
K. Stoch - T. Takeuchi @ 1,86 Betsafe✅

Para wg betsafe 50/50 i dziwne, że tak ocenili, skoro większość buków w h2h ze skoczkami, którzy zajęli dzisiaj wyższe lokaty od Taku to Kamila wskazali jako zdecydowanego faworyta.
Polak skacze tu naprawdę doskonale. Pomogły na pewno te skoki w Zakopanem, ale inna sprawa, że we wcześniejszych konkursach miał non stop fatalne warunki i lokaty były znacznie gorsze od formy. Wczoraj już lepiej z warunkami, aczkolwiek trzeba przyznać, że w 1 skoku nie miał takich warunków jak cała plejada za nim - Tepes, Kot, Ammann, Morgi, Freitag etc.. Zarówno ten skok, jak i drugi był wg mnie perfekcyjny. Były to dwa najlepsze skoki konkursu i nie mam wątpliwości, że gdyby skakał w warunkach jak Morgenstern w 1 serii to by wygrał. Stoch potwierdził w konkursie tylko formę z treningów i kwalifikacji, gdzie za każdym razem plasował się w ścisłej czołówce.
Japończyk na początku sezonu prezentuje bardzo dobrą formę, ale nie wiem czy będzie w stanie nawiązać walkę z Kamilem, który dochodzi też do takiej formy. Nie ma już u Taku tego błysku co chociażby na średniej skoczni w Lillehammer i tutaj skacze poprawnie, czasem dobrze i lepiej, ale jednak za każdym niemal razem traci te kilka m i pkt do Kamila. Myślę, że jeżeli jutro warunki nie pokrzyżują planów to Polak powalczy o zwycięstwo, a na pewno pudło, a Japoniec top10.

M. Kraus - J. Tepes @ 2,20 Unibet✅

Bardzo fajny kursik. Tepes bardzo przewartościowany. Nie skacze tu nic specjalnego. Dzisiaj w 1 serii extra warunki to odfrunął, ale w 2 już pokazał swoją prawdziwą formę. Tuż za nim uplasował się młody Niemiec, ale on może być zadowolony ze swej postawy, bo w 1 serii nie miał najlepszych warunków, Wellinger chwilę później spadł na bulę. Dobrym drugim skokiem nadrobił trochę pozycji. Kraus w piątek na treningach nie skakał jakoś dobrze, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że to bardzo młody skoczek i dopiero poznaje skocznie. W konkursie oddał dwa dobre skoki, jak na warunki które miał. Tepes wykorzystał super warunki, a w drugim zepsuł totalnie. Dla mnie Kraus jest zdecydowanie solidniejszy od Słoweńca i z chęcią pobieram taki kurs.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Kursy z ziemniaka Milenium.
Morgenstern - Schlierenzauer 1 @ 1,68 ⛔
Wczoraj Morgi lepszy, myślę że to się powtórzy, gdyż Gregor nie imponuje tutaj za bardzo. Liczę na walke o zwycięstwo pomiędzy Morgim, a Stochem.

Freund - Kasai 1 @ 1,55 ⛔
We wczorajszym konkursie oboje świetne wyniki po pierwszych seriach, a w drugich troszkę rozczarowanie (ale solidnie), ostatecznie zajęli odpowiednio 5 i 6 miejsce. Dziś też mogą być blisko, ale górą jednak Freund.

Takeuchi - Wellinger 1 @ 1,50 ✅
Taku wczoraj dopiero 11 miejsce przez kiepski skok w pierwszej serii. Nie mu nie wiało pod narty. W drugim już uzyskał 140m, ale cała czołówka skakała daleko i nie awansował. Więcej szczęścia dzisiaj i spokojnie TOP5. Wellinger wczoraj trafił na prawdopodobnie najgorsze warunki z wszystkich skoczków i kompletnie sobie nie poradził, ale może być groźny.
+ Takeuchi wygra zawody @ 15,00 (Unibet) i Takeuchi na podium @ 3,50

Żyła - Freitag 1 @ 1,80 ✅
Piotr udowodnił, że do ścisłej czołówki mu brakuje, ale potrafi skakać bardzo daleko, a Freitag w średniej formie, powinno wystarczyć.

Ito - Kranjec 1 @ 1,78 ✅
O Ito się trochę zapomina, jest jakby przysłonięty Takeuchim i Kasai, a przeca skacze przyzwoicie. Wczoraj zajął 8 miejsce po dwóch równych skokach. Kranjec niby lubi duże skocznie, ale mniej mu ufam.
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Janda vs Ziobro |2| kurs:2,25⛔

Tutaj widzę value w stronę Polaka.Na cztery próby na tej skoczni w dwóch lepszy Polak,w dwóch lepszy Czech.Wczoraj Ziobro w konkursie 44,Janda 48.Czech jest kompletnie bez formy.Dziś zajęcie po raz kolejny lepszego miejsca od Jandy przez Ziobrę jest jak najbardziej realne.Kurs zachęcający,para 50/50,trzeba spróbować.
Kot vs Kubacki |1| kurs:1,22✅
Myślę,że pewniak.Kot to obecnie półka,jak nie dwie wyżej od Dawida.Maciek ma ustabilizowaną formę,skacze równo i dobrze.Kubacki nie regularny,nie wiadomo do końca jak skoczy.Jak dla mnie zdecydowanie Kot wygra ten pojedynek.
Żyła vs Ahonen |1| kurs:1,35⛔

Janek skacze w miarę nieźle,ale na Piotrka to za mało.Żyła skacze obecnie lepiej,jest w niezłej dyspozycji.Myślę,że w ostatecznym rozrachunku pokona Fina.
Amman vs Kranjec |1| kurs:1,40✅
Szwajcar czuje się na tej skoczni bdb co potwierdził wczoraj.Myślę,że ta skocznia nie za bardzo odpowiada Słoweńcowi.Amman w czterech próbach na pięć na tej skoczni był lepszy od Kranjca.W jednej skoczyli tak samo.Wczoraj dużo lepiej pokazał się Szwajcar,dziś myślę,że będzie podobnie.
Bukmacher:STS
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Stoch w pierwszej 5tce @ 1.6 Bwin

Po Kamilu widać, jak potrzebne były treningi w Zakopane. Weekend w Tittese jest w jego wykonaniu po prostu fantastyczny. Nie chcę przywoływać wszystkich odległości, jakie tutaj osiąga. Zaznaczę tylko, że najkrótszy skok tutaj to 136metrów. Kamil, skacze daleko, a także pięknie stylowo. Dziś otrzymał nawet jedną 20tkę. Wczoraj drugi, dziś też powinien spokojnie celować w podium.
Ammann win @ 14 Expekt
Nie ma co szaleć, ze stawką - wiadomo, skoki to często loteria, a sam Ammann nie jest nie wiadomo jakim kotem, żeby powierzać mu majątek. Wystawiony kurs jest jednak grubo przesadzony.
Szwajcar wraca do gry. W pierwszej serii skoczył najdalej - 144metry, gorzej było jednak z lądowaniem, za które otrzymał dość przeciętne noty sędziowskie i został sklasyfikowany na 3cim miejscu. W drugiej serii trafił na słabe warunki, choć i tak patrząc na zawodników skaczących bezpośrednio przed nim (4ty po pierwszej serii Kasai - 133m) i po nim (2gi po pierwszej serii Tepes - 127.5m) skoczył najlepiej, bo 138 metrów. Wystarczyło to na najniższy stopień podium. Jak będzie dziś? Zobaczymy.
zgadzam się, Ammann i Stoch to przy równych warunkach prócz Schlierenzauera, Morgensterna, Takuechi top5 dzisiejszego konkursu, poziom wyrównany, warto spróbować.
 
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
Ammann - Wellinger [1.63] ✅
marathonbet
Simon jednym z faworytów do zwycięstwa. Skacze tutaj równo.
Wellinger może czuć się niepewnie po wczorajszej wtopie.
Jeden z ciekawszych typów przeciwko Wellingerowi (jest jeszcze na Takeuchi)
 
efbeer 185

efbeer

Użytkownik
Takeuchi - Wellinger - 1@ 1.57 , b365✅

Japończyk od paru konkursów trzyma wysoką formę, drugie miejsce w Lillehammer, wszystkie konkursy poza wczorajszym w pierwszej dziesiątce, Wellinger natomiast przeciętnie, raz podium w Klingental, raczej &quot;przyfarcone&quot; z uwagi na warunki. Japończyk zdecydowanym faworytem tej pary.


Kot - Tepes - 1 @ 2,1 b365✅

Maciek tutaj czuje się bardzo dobrze, zarówno na treningach jak i w konkursie dobre, równe skoki. Tepes z kolei wczoraj wystrzelił w pierwszym skoki, natomiast w drugim kompletnie się spalił. Kot jeśli utrzyma formę, to jest w stanie spokojnie pokonać Słoweńca.
 
B 2K

borek149

Użytkownik
Również podpisuję się pod zwycięstwem Ammanna, tym bardziej po takim kursie, który sprezentował nam expekt, moim zdaniem zdecydowanie za mocno się wychylili względem konkurencji gdzie, kursy oscylują w granicach @ 8.0. Jeśli dziś zaprezentuję formie zbliżoną do dnia wczorajszego, to jest duża szansa na jego sukces. Reasumując wczorajsze skoki, to najlepszym skoczkiem okazał się Szwajcar z Kamilem Stochem, obaj panowie skakali na najlepszym poziomie i każdy z nich wczoraj oddał 3 bardzo dobre skoki i uważam, że to między nimi rozegra się walka o dzisiejszy triumf. Dodatkowo nie lekceważył bym Noriakiego wczoraj trafił w drugim skoku na tylne wiatry co uniemożliwiło mu walkę o podium.
 
zielak14 411

zielak14

Użytkownik
Stoch - Kasai 1. seria 1 1,66✅
TRENING przed zawodami 141m - 140,5m
Stoch wreszcie zaczął skakać na swoim dobrym poziomie i po prostu uważam, że ze skoku na skok będzie coraz lepszy. Kasai o dziwo świetnie zaczął sezon, ale lata robią swoje i liczę, że drugi dzień z rzędu nie zrobi dobrego wyniku.

Schlierenzauer - Takeuchi 1 seria 1 1,71⛔
TRENING przed zawodami: 133m - 133m
Gregor musi w końcu zacząć skakać dobrze od początku, a nie gonić w drugich seriach. Do powodzenia typu powinno wystarczyć miejsce w pierwszej piątce Austriaka.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom