>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Skoki narciarskie 2013/2014 - Tauplitz/Bad Mitterndorf 10.01 - 12.01.2014

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Co prawda emocje po Turnieju Czterech Skoczni jeszcze nie opadły, ale już dziś zapraszam na pierwsze i zarazem ostatnie loty narciarskie (nie licząc MŚ w Harrachovie) w tym roku. Gościć będziemy nie jak w ubiegłych latach w Planicy czy Vikersund, ale w austriackim Bad Mitterndorf.
Co ciekawe Kulm jest najmniejszym mamutem spośród wszystkich czynnych mamutów. Wielkość HS, a więc granica bezpiecznego lądowania to jedynie 200m. Rekord obiektu wynosi 215,5m i od 2009 roku należy do Gregora Schlierenzauera.

Łukasz Kruczek co prawda jeszcze kadry na loty nie wybrał, ale możemy przypuszczać , że znajdą się w niej Piotr Żyła i Kamil Stoch, a więc skoczkowie, którzy na takich obiektach latać potrafią. Dużo mówi się o tym, że sylwetkę lotnika posiada także Krzysiu Biegun, więc śmiem przypuszczać ,że i on dostanie szansę &quot;pokazania się&quot;. Do obsadzenia mamy łącznie 6 miejsc. A kogo należy uznać za faworytów konkursu? Na pewno tych, którzy latać potrafią a kimś takim jest bez wątpienia Robert Kranjec. Słoweniec może cały sezon mieć słaby, ale jak się rozpoczynają loty to pierwsza 6 jest jego. Ciekaw jestem również tego czy dobrą dyspozycję z TCS potwierdzi Thomas Diethart oraz Thomas Morgenstern.
Obaj formę mają świetną,ale skocznia mamucia znacząco różni się od skoczni dużej.

Plan zawodów

Piątek, 10.01.2014

11:30 oficjalny trening
14:00 kwalifikacje

Sobota, 11.01.2014

12:30 seria próbna
14:00 pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 12.01.2014

12:30 kwalifikacje
14:15 pierwsza seria konkursowa​

Naturalnie już kwalifikacje oraz konkurs główny pokaże stacja Eurosport a także TVP 1 (tylko konkurs główny).
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Wydłuża się lista nieobecnych : Jacobsen, Hilde, Ahonen, Koivuranta, Diethart, a pełnych składów nie ogłosili jeszcze Niemcy, Japończycy, Słoweńcy, Austriacy (na razie podali tylko, że z Diethartem nie będą ryzykować).
Tak czy siak, bez względu na wyniki treningów, chciałem przypomnieć wszystkim typującym, że loty rządzą się swoimi prawami. Są zawodnicy, którzy mogą w sezonie nie istnieć, ale jak przychodzą loty to nagle są w czołówce. To ważne aby nie stawiać w parach przeciwko nim, mimo że na pierwszy rzut oka wydaje się to być tzw. peffka;D
Wspomniany wyżej Kranjec to doskonały przykład, ja dodam od siebie:
Velta, Fannemel, Stjernen, Tepes, Hajek, Koch (to będzie ciekawe, bo forma najgorsza od wielu lat) - radziłbym na nich uważać;-)
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Nie dodałeś do tej listy Andersa Bardala który nie pojedzie podobnie jak Anders Jacobsen i Tom Hilde do Austrii. Jeśli chodzi o Austriaków to oni już ogłosili skład: Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Wolfgang Loitzl, Stefan Kraft, Michael Hayböck, Manuel Poppinger oraz Martin Koch, który powróci do drużyny po nieobecności podczas TCS. Szczególnie warto zatrzymać się przy ostatnim nazwisku. Może Koch odpali podczas zawodów w sobote albo niedziele? Kursy na wygraną, lub TOP3 mogą byc naprawdę kuszące...
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
dlatego ja niecierpliwie czekam na pierwsze kursy, bo warto byłoby zagrać na tych lotników, którzy powinni tu odpalić, a są na razie w kiepskiej/średniej formie przed treningami, bo po już mogą masakrycznie niższe kursy.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Trener dał Bardalowi wolną rękę,stwierdził, że zrozumie jeśli Anders będzie chciał wystartować i gonić Kamila w PŚ. Wczoraj faktycznie pojawiło się info, że jednak zdecydował odpuścić i w spokoju potrenować - nie było to jednak oficjalne info, ale chyba jednak nie zobaczymy go na mamucie.
Co do Kocha to TOP3, przy jego obecnej formie, nawet biorąc pod uwagę ponadprzeciętną umiejętność odnajdywania się na mamutach to musiałby być trochę loteryjny konkurs, żeby najlepszym powiało w plecy.
Koch będzie skakał na samym początku, więc jeśli Ci słabsi skoczkowie(z początkowymi numerami startowymi) będą mieć lepsze warunki od czołówki Koch może t wykorzystać, ale myślę że przy jego obecnej formie buki i tak grube kursy wystawią na TOP6 czy TOP10 ;-)
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
O 20:00 jest odprawa techniczna więc wtedy będziemy wiedzieć jak wygląda pełna lista jutrzejszych treningów i kwalifikacji. Kursy pojawią się zatem pewnie po 21. Loty jak to loty - bardzo specyficzne. Tutaj obok wymienianego Kocha proponuję łapać kursy na Kranjca oraz.. Piotra Żyłe. Wiewiór to bez wątpienia najlepszy Polski lotnik, więc jeżeli dostatnie w parze jakiegoś polaka to takie typy proponuję połapać.
Na skoczni w Kulm zabraknie także Takeuchiego oraz Daiki Ito.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Oferta dopiero zaczyna wyskakiwać, ale jedną ciekawą parę już mam.
Anders Fannemel - Noriaki Kasai @ 1 @ 2,08 Betsson
Tutaj zagram przeciwko doświadczonemu Japończykowi. Owszem Kasai formę ma, ale skocznia duża a skocznia normalna to dwie zupełnie inne bajki. Noriaki lotnikiem nigdy nie był i zapewne już nie będzie. Fannemel to drugi co do odległości rekordzista świata w skokach ( 244,5m). Oczywiście na Kulm tak dalekich skoków nie ujrzymy, ale uważam, że Norweg ma na obecną chwilę wystarczające umiejętności i formę by z Japończykiem wygrać.
Koch - Stjernen @ 1 @ 1,86 Betsson Kwalifikacje na ✅
Fajna para to również pojedynek Koch - Stjernen, którą zaproponował Betsson po kursie 1,86 na każdego z zawodników. Skłaniałbym się tutaj ku Kochowi, jednak nie mam pojęcia w jakiej formie obecnie się znajduję. Austriak odpuścił starty w Pucharze Świata i w spokoju szukał formy, która w tym sezonie zaginęła. Być może zawody w Bad Mitterndorf będą ostatnimi zawodami, w których Martin będzie miał szansę pokazania się trenerowi przed zbliżającą się Olimpiadą. Norwego podobnie jak Austriak sezon zaczął beznadziejnie od 43 miejsca w Kussamo poprzez 46 i 42 lokatę w Lillehammer. Nic więc dziwnego, że Alexander Stockl nie widział dla niego miejsca w kadrze na przyszłe zawody. Koch lotnikiem mimo wszystko jest lepszym, ale tak jak pisałem ze stawką bardzo ostrożnie bo nie wiadomo w jakiej formie obecnie obaj się znajdują.
//Oferta tyczy się oczywiście sobotnich zawodów jednak Koch - Stjernen można pograć również w kwalifikacjach.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Ok mamy ofertę na kwalifikacje a tutaj prezencik od Betsson, który trzeba wykorzystać ????
Fannemel - Tepes @ 1 @ 1,82 Betsson
Tepes formę ma mocno chwiejną. Jak powieje odleci, jak nie to jest klapa i ląduje daleko w kwalifikacji generalnej konkursu. Fannemel w obecnym sezonie skacze również dość w kratkę, ale napewno lepiej aniżeli Słoweniec. Lotnik z Norwega jest bardzo dobry i przy obecnej formie obu zawodników powinien być jutro wyżej. Poza tym Fannemel to taki skoczek typowo treningowy. Nie wiem czy to stres czy może inny czynnik, ale zauważyłem ,że Norweg znacznie lepiej prezentuje się w treningach/kwalifikacjach aniżeli w konkursie. Ja gram tu zdecydowanie na Andersa.
+ typy na pierwszy konkurs
Prevc - Kasai @ 1 @ 1,62 bet365
Kolejna &quot;perełka&quot; wystawiona przez bet365. Prevc jest lepszym lotnikiem a i obecna forma jest bardzo wysoka. Noriakiego opisywałem powyżej. Może i forma jest, ale lotnik z niego żaden. Tutaj wszystko przemawia za Prevcem i taki typ o to proponuje.
Stoch - Freund @ 1 @ 1,40 bet365
Obaj TCS mogą zaliczyć do nieudanych. O ile Stoch miał często pecha do warunków tak Niemiec chyba zagubił swoją formę. Nie wiem czy to dobry pomysł zabierać Severina do Austrii wiedząc ,że IO tuż, tuż a forma się lekko zagubiła. Nie mnie to jednak oceniać, ale typ wydaję się pewny.
Kranjec - Tepes @ 1 @ 1,44 bet 365
Tepesa pograłem już z Fannemelem i pogram z Kranjcem. Robert jest chyba najlepszym lotnikiem świata i tą parę powinien spokojnie wygrać. Tepes skacze w kratkę a przy możliwościach Roberta na mamutach wymięka. Jak dla mnie jeden z pewniejszych typów jakie podałem dziś i bardz warto go rozważyć. Kulm to taka skocznia, która Robertowi &quot;leży&quot; i nie bez powodu w ten weekend będzie jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Koch - Stjernen @ 1 @ 1,86 Betsson
Co do formy to obaj poskakali trochę ostatnio w pucharze kontynentalnym, zdecydowanie lepiej radził sobie Stjernen (nawet w generelace jest wyżej 32, Koch chyba 48). Wczoraj pisaliśmy o Kochu, ale nie zestawiałbym go z innym lotnikiem jakim jest Stjernen. Nie przeglądałem ofert internetowych, ale za rywala poszukałbym kogoś w stylu Loitzla - niby nie ogórek, niby forma wraca,a lotnikiem nigdy nie był ????
 
sandacz121 1

sandacz121

Użytkownik
Typowi lotnicy dają o sobie znać: Kranjec, Hajek Tepes. Chciałbym żeby Koch sie włączył zawsze go lubiłem chodz jest jednowymiarowym skoczkiem. Jak narazie zawodzi mnie Prevc ale mam nadzieje że sie zmobilizuje na konkurs. Stoch myśle ze bedzie walczył o miejsca 4-7
Przed konkursem liczyłem na Żyłe, ale treningi słabiutko, w kwalifikacjach sie ogarnął ale niepewne lądowanie. Zobaczymy w konkursie. Zaskoczyłem sie Kubackim, treningi 16 i chyba 7 a kwalifikacji nie przebrnął. Reszta Polaków powinna sie znaleźć w 30.
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Bad Mitterndorf HS 200 H2H

Michael Hayboeck - Wolfgang Loitzl
Typ: Hayboeck
Kurs: 1.80 Buk : Bwin ✅


Pierwszy pojedynek jaki wybrałem z oferty bwin jest to pojedynek Austriaków .
Pojedynek dwóch zupełnie innych skoczków można powiedzieć pojedynek starego z młodym. W kwalifikacjach obaj zawodnicy skoczyli przyzwoicie Hayboeck skoczył 187 m i z notą 170.2 zajął 5 miejsce , natomiast Loitzl był pozycję wyżej skoczył 189 m z notą 170.4 . Jednak w treningach lepiej prezentował się Hayboeck który w pierwszym treningu zajął 19 miejsce , a w drugim 17 . Natomiast Loitzl 35 i 27 . Widać że lepiej na skoczni radzi sobie młodszy z Austriaków i dlatego uważam że to on będzie wyżej w klasyfikacji końcowej.

Andreas Wellinger - Severin Freund
Typ: Wellinger
Kurs: 1.75 Buk: Bwin ⛔


Drugi zestaw to znowu bratobójczy pojedynek teraz na warsztat biorę Niemców .
Dwóch najlepszych skoczków Niemieckich którzy w klasyfikacji generalnej PŚ sąsiadują ze sobą . Wellinger zajmuje 8 miejsce , natomiast Freund 9 .
W treningach Wellinger 14 oraz 7 , z kolei Freund 10 oraz 12 . Już po treningach widać że obaj zawodnicy są w podobnej formie jednak zasugeruję się kwalifikacjami i zagram w stronę Wellingera . W kwalifikacjach Wellinger skoczył 177.5 m , a Freund 168 m .
Podsumowując patrząc na treningi i kwalifikacje uważam że to Wellinger będzie lepszy w tej konfrontacji .
 
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Maciej Kot - Marinus Kraus: Typ 1 1.80 Bet365 ⛔

Krótko i na temat. Maciek jak to zwykle bywa na treningach słabiutko, spowodowane jest to testowaniem różnego rodzaju kombinezonów, a w kwalifikacjach już dobry skok, 186m i 7 miejsce daje powód do zadowolenia i myślę, że jutro będzie walczył o lokatę w czołowej 10 lub na początku drugiej. Jego rywal Marinus Kraus na treningach i w kwalifikacjach przyzwoicie, jednak po pierwsze nie przekraczał 180m, czyli lokaty w drugiej dziesiątce, po drugie ma mniejsze doświadczenie na mamutach od Maćka, a to może mieć duży wpływ na odległości jakie będzie jutro osiągał. Myślę, że Polak spokojnie poradzi sobię jutro z Niemcem ,i zajmię wyższą pozycję w końcowym rozliczeniu. Bukmacherzy sugerują się tutaj słabymi skokami w treningach Polaka i wyższej lokaty Niemca w klasyfikacji generalnej, jednak tego w ogóle nie brałbym pod uwagę.


Robert Kranjec Top 3 1.60 Bet365⛔

Tutaj dla Mnie sprawa jasna. Słoweniec na treningach i w kwalifikacjach skoki w okolicach 190m, czyli jedne z najlepszych. Kwalifikacje wygrał skokiem na odległość 194.5m, nie ważne w jakiej jest formie, to są loty, czyli jego perełka, na mamutach czuje się najlepiej. Zagram nieco asekuracyjnie, myślę, że stać go jutro nawet na zwycięstwo, jednak postawię, że znajdzie się w czołowej trójcę. Przed tymi konkursami prezentował nierówną formę, miewał dobre momenty i złe, jednak w klasyfikacji generalnej jest blisko czołowej dziesiątki, więc punktował regularnie. Gdy przyjdzie pora na loty, regularnie bił się o zwycięstwo, i myślę, że jutro będzie podobnie. Synoptycy na jutro zapowiadają ładną pogodę, i przede wszystkim wiatr nie będzie rozdawał kart, więc będą decydowały umiejętności zawodników, a te Słoweniec na mamutach ma jedne z najlepszych. GL.


Bez analizy: Andreas Wellinger - Severin Freund Typ 1 1.66 Bet365(Pablo92 juz opisał tą parę i zgadzam się z tym typem)
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Niestety chyba każdy widział co dziś stało się z Thomasem Morgensternem. Na chwilę obecną sprawa wygląda tak, że Austriak leży w stanie krytycznym ( nie zagrażającym jednak na całe szczęście życiu ) w szpitalu w Salzburgu. Pierwsze badania, jakie zostały wykonane wykazały ciężkie obrażenia głowy i zmiażdżone płuca. Poza tym Thomas jest mocno poobijany w efekcie czego ma sporo krwiaków wewnętrznych.
Po samej diagnozie można już wywnioskować, że Thomas mimo wszystko raczej na skocznie prędko nie wróci. Szkoda bo formę złapał już praktycznie optymalną i na IO byłby (może i jeszcze będzie) głównym faworytem do złota.
No, ale cóż taki jest właśnie niestety urok tego sportu. Życie brnie dalej, dlatego trzeba przygotować dobre typy na jutro.
ak narazie zawodzi mnie Prevc ale mam nadzieje że sie zmobilizuje na konkurs.
Tzw pod jakim względem Cię zawodzi? Tak naprawdę Prevcowi nie wyszedł tylko jeden skok. W pierwszym treningu czwarty za dominującą dziś dwójką Kranjec, Tepes oraz za Kamilem, który w Kulm prezentuje bardzo wysoką formę. Drugi trening to tylko 170m, ale przy dość mocnym podmuchu z tyłu. W kwalifikacjach Prevc oddał najlepszy skok spośród całej pierwszej dziesiątki. Wyniki może nie świetne, ale napewno dobre i stabilne przede wszystkim. ????

Na jutro coś takiego:
Kranjec TOP 3 @ 1,75 Unibet [5/10]
Kranjec wygra @ 4,50 Bet365 [3/10]
Jutro Robert o podium rywalizować będzie z Tepesem, Stochem, Prevcem i Schlirenzauerem. Hajek mimo dobrych skoków, będzie takim czarnym koniem jutrzejszych zawodów.Wszystkie dzisiejsze skoki Roberta wyglądały na bardzo solidnie i z całej wymienionej szóstki wygląda nie tylko najpewniej do podium, ale i do zwycięstwa. Kursy na takie zdarzenia wyglądają bardzo fajnie i polecam je pobierać bo naprawdę warto. ????
Jurij Tepes - Antonin Hajek @ 1 @ 1,60 Unibet
Szczerze się przyznam, że dziś ostro przejechałem się na Tepesu, którego nie doceniłem. Mam nadzieję, że dzisiejsze dobre skoki treningowe i kwalifikacyjne przełoży także na jutrzejszy konkurs. Tak jak pisałem wyżej Antonin może być czarnym koniem, ale z Hajkiem powinien przegrać. Konkurs to mimo wszystko dodatkowy stres, a Czech mocnej psychiki nie ma. Z czego to wnioskuję? A no z tego, że Hajkowi wychodzą tylko pojedyńcze dobre skoki a w tym sezonie pokazuje to dobitnie. Wiem, że skocznia mamucia bardzo się różni od tej dużej, ale jeżeli Hajek będzie w TOP 3 po pierwszej serii w drugiej nie powinien wytrzymać ciśnienia. Mimo wszystko Tepes jest zawodnikiem lepszym i po dwóch skokach to on powinien się wyżej plasować.
Piotr Żyła - Marinus Kraus @ 1 @ 1,85 Unibet
Może i typ wyda się dziwny zważywszy na to co Wiewiór pokazywał na treningach, ale jednak pogram Piotrka. W kwalifikacjach Piotrek skoczył już &quot; swoje &quot;. Sam przyznał, że w tych skokach brakuje mu jeszcze tego odpowiedniego dojazdu stąd ostanimi czasy te skoki nie były takie jakich byśmy oczekiwali. Żyła jednak lotnikiem jest i pofrunąc potrafi czego nie można powiedzieć o Krausie. Niemiec prezentuje się również bardzo mizernie i wydaje mi się, że odległości do 175m będą tymi optymalnymi dla niego. Piotrka z kolei stać na loty ponad 185 metrowe i wierze, że na jutro nasz skoczek się mocno zmobilizuje.
 
sandacz121 1

sandacz121

Użytkownik
S.Kraft - J.Ziobro @ 1 1.55
Prezent od buka.Z Janka żaden lotnik będzie on pewnie sie bił w trzeciej 10. Kraft lubi latać co pokazał w poprzednim sezonie w Oberstdorfie 3 i 11 miejsce.
Trening: Kraft-11 Ziobro-14
Kwalifikacje: Kraft-4 Ziobro-30
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Peter Prevc - Jurij Tepes
Typ: Tepes
Kurs: 1.82 Buk: Betsson

A ja biorę znowu na warsztat kolejny pojedynek bratobójczy . No ale skoro buki wystawiają takie pary to trzeba grać .
Para w której wszystko może się zdarzyć jednak minimalnym faworytem wydaje się być Tepes. W treningach Tepes w ścisłej czołówce pierwszy trening 2 miejsce , drugi trening 5 . Z kolei Prevc 4 oraz 19 . W kwalifikacjach lepszą odległość uzyskał Tepes który skoczył 192 metry , natomiast Prevc 188 dodam że obaj zawodnicy skakali z 14 belki .
Podsumowując gram Tepesa bo jest jednym z faworytów jutrzejszego konkursu i powinnien być wyżej w klasyfikacji od swojego rodaka.
Dodam tylko że w STS na to samo zdarzenie kurs na Tepesa wynosi 1.62
Jan Ziobro - Piotr Żyła
Typ: Ziobro
Kurs: 1.70 Buk: STS

Byli Austriacy , Niemcy oraz Słoweńcy teraz przyszedł czas na Polaków.
Wybrałem pojedynek Janka z Piotrem bo po takim kursie to aż żal nie spróbować . Widać że lepszą i stabilniejszą formę prezentuje Ziobro , Piotrek jak to on fajeczka i lecimy ;)
W treningach zdecydowanie lepiej skakał Ziobro 12 i 14 miejsce , natomiast Żyła 31 i 26 . W kwalifikacjach lepszą odległość uzyskał Piotrek i pewnie dlatego kurs jest taki jaki jest . Jednak ja osobiście uważam że to Ziobro zajmie lepszą pozycję jutro bo skacze poprostu lepiej i równiej .
Ja również dorzucę jeszcze jeden typ .
Rune Velta - Anders Fannemel
Typ: Velta
Kurs: 1.65 Buk: Unibet

Przeglądam tak ofertę i patrzę bardzo ciekawa para w której zdecydowanym faworytem jest jeden zawodnik tym zawodnikiem jest Velta.
W trzech dzisiejszych skokach Velta był lepszy od Fannemela . Poza tym Velta jest lepszym lotnikiem co powinnien udowodnić jutro w konkursie .
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Jeszcze jeden fajny typ
Kranjec - Hajek @ 1 @ 1,64 Betsson
Robert jest lotnikiem lepszym. W kulm puki co prezentuje się znacznie lepiej i jutro powinien to udowodnić. Obu już opisałem powyżej więc nie będę się po raz setny powtarzał. Warunki będą jutro dla wszystkich podobne więc Słoweniec nie powinien mieć problemów z tym, aby po dwóch seriach prowadzić. Osobiście typ pogram za stówkę, co jest stawką jak na skoki dużą, ale prawdopodobieństwo powodzenia się tego zakładu jest bardzo duże.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Ziobro vs Murańka |1| kurs:1,37✅
Duża skocznia to raczej nie klimaty dla Murańki.Na treningach i kwalifikacjach skakał bardzo przeciętnie.Janek trzyma poziom tutaj zdecydowanie lepszy od Klimka w każdej z trzech prób.Do jutra nie wierzę w to aby miało coś się zmienić.Stawiam na Ziobrę.

Deschwanden vs Maeaettae |1| kurs:1,45⛔

Tutaj pójdę w kierunku Szwajcara.Gregor potrafi fruwać całkiem nieźle.Gdy ma lekki wiatr pod narty potrafi to wykorzystać.Myślę,że jest on skoczkiem lepszym i stabilniejszym od Fina.Tutaj w treningach i kwalifikacjach skakał lepiej od swojego rywala.Na pierwszym treningu dalej o dwa metry skoczył Fin,a mimo wszystko Szwajcar był sklasyfikowany wyżej.Później już różnica pomiędzy nimi to było 7 i 8 metrów na korzyść Deschwandena i liczę,że jutro potwierdzi swoją wyższość nad Finem na tej skoczni.
Bukmacher:STS
Loitzl vs Kot |1| kurs:1,75✅

Po raz kolejny zaufam Austriakowi.Może Loitzl jakimś wybitnym lotnikiem nie jest ale zawsze swoje skoczy.Wydaje się,że ustabilizował formę,robi postępy.Kot przeciętnie,takie skocznie to też nie jego bajka.Myślę,że różnicy pomiędzy nimi na koniec dużej nie będzie jednak stawiam tutaj na Austriaka.Notami w razie czego też trochę Loitzl może zyskać.

Bukmacher:Unibet

Kranjec vs Hajek |1| kurs:1,64✅
Tutaj zdecydowanie stawiam na Słoweńca.Jest skoczkiem lepszym,na takich obiektach czuje się wyśmienicie,zawsze praktycznie kończy zawody w TOP 6.Hajek nie ma ustabilizowanej dyspozycji, nie ma takiej psychiki jak Kranjec,nie wiem czy będzie w stanie skoczyć jutro dwa razy tak jak dziś miało to miejsce na treningach czy też kwalifikacjach.Nawet jeśli uda mu się ta sztuka to jestem przekonany,że Słoweniec skoczy od niego dalej.Wyżej cenie Kranjca i na niego też stawiam w tym pojedynku.
Bukmacher:Betsson
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
hristo 585

hristo

Użytkownik
S.Kraft - J.Ziobro @ 1 1.55 Prezent od buka.Z Janka żaden lotnik będzie on pewnie sie bił w trzeciej 10. Kraft lubi latać co pokazał w poprzednim sezonie w Oberstdorfie 3 i 11 miejsce. Trening: Kraft-11 Ziobro-14 Kwalifikacje: Kraft-4 Ziobro-30
Hmm, nie wiem jakim cudem Ziobro mógł zająć 30te miejsce w kwalach skoro, jego skok nie był oceniany przez sędziów- przecież był w dziesiątce skoczków, którzy nie musieli się kwalifikować. Kraft w kwalach był 6ty a nie 4.
Wszystkie skoki na treningach mieli zbliżone - dla mnie żaden prezent od buka....
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Rune Velta - Anders Fannemel Typ: Velta Kurs: 1.65 Buk: Unibet Przeglądam tak ofertę i patrzę bardzo ciekawa para w której zdecydowanym faworytem jest jeden zawodnik tym zawodnikiem jest Velta. W trzech dzisiejszych skokach Velta był lepszy od Fannemela . Poza tym Velta jest lepszym lotnikiem co powinnien udowodnić jutro w konkursie .
Obaj potrafią latać....trudno powiedzieć kto jest lepszym lotnikiem, ale sugerując się najlepszymi wynikiami w karierze:
Velta - 243 m
Fannemel - 244,5m
ja w tej parze nie widzę zdecydowanego faworyta...
 
efbeer 185

efbeer

Użytkownik
Stoch - Schlirenzauer - 1 @ 1,83 b365⛔
Kamil ciągle prezentuje wysoką formę. TCS nie należał zbyt do udanych, oczekiwania na pewno były dużo wyższe, ale szczęście też nie dopisywało. Polak skakał głównie w kiepskich, gorszych niż rywale warunkach. Tutaj w Kulm prezentuje się na prawdę bardzo dobrze, dwa treningi skończone na miejscach 3 i 4 dobrze rokują. Gregor, jak na siebie, kompletnie bez formy. Zdarzają mu się dobre skoki, tutaj na treningach też nieźle skakał, ale nie sądzę, żeby to wystarczyło na Kamila. Nie wiem czy to już koniec ery Schliriego, czy celuje z formą tylko w IO, ale to już nie jest ten sam Austriak co w tamtym sezonie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom