>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Skoki narciarskie 2013/2014 - Planica 20.03-23.03.2014

Status
Zamknięty.
efbeer 185

efbeer

Użytkownik
Norwegia - Słowenia - 2 @ 2,70 Unibet
2,1/10 ⛔
Kursy wg mnie bardzo nietrafnie wystawione. Słowenia w lekko eksperymentalnym składzie, ale ci młodzi chłopcy skaczą tu od dziecka, to jest ich skocznia. Zresztą można to było zauważyć w kwalifikacjach czy treningach gdzie okupowali całą czołówkę. Prevc wiadomo, klasa. Kranjec wczoraj przyzwoicie, brat Petera, Cene dwa równe, dobre skoki, gdyby nie punkty za wiatr powinien być zdecydowanie wyżej. No i Dezman. Kwale i treningi elegancko, pierwsza seria wczoraj też, drugi skok mu nie wyszedł, spadł w klasyfikacji. Liczę na niego dzisiaj, że odda dwa równe skoki.
Norwegia natomiast również ze zdecydowanym liderem w postaci Bardala plus dwóch średnich skoczków i zagadka. Bo Tom Hilde to cień samego siebie z poprzednich lat, chociaż tutaj na Velikance pokazuje, że jednak potrafi skakać.
Tak czy siak po takim kursie, aż żal by było Słoweńców nie spróbować. Oby pogoda dopisała i warunki do skakania były dobre :smile:
Edit: No niestety. Peter nie stanął na wysokości zadania, słabe 2 skoki. Dezman miał szansę w drugiej serii jeszcze odwrócić losy kiedy Hilde kompletnie zepsuł skok. Niestety szansy tej nie wykorzystał i skoczył ledwie chyba 2 metry dalej.. No trudno, lecz dalej uważam, że to było value i niewiele brakło do sukcesu ;)
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Norwegia - Zwycięzca 2.6 Bet 365⛔3 miejsce
Ja dzis typuję zwyciestwo Norwegów to drużyna , ktora mimo słabego sezonu potrafi skakać na dużych skoczniach. Bardal wiadomo świetna forma Hilde też niezla forma 19 miejsce Fannemel 12 indywidualnie Stjernen 10. Bardzo wyrównany skład i moim zdaniem walka o zwyciestwo z Austriakami ,ktorzy skacza jednak bardziej chimerycznie.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Norwegia natomiast również ze zdecydowanym liderem w postaci Bardala plus dwóch średnich skoczków i zagadka. Bo Tom Hilde to cień samego siebie z poprzednich lat, chociaż tutaj na Velikance pokazuje, że jednak potrafi skakać.
A Słowenia ma taką dobrą czwórkę ? Prevc liderem jak Bardal a reszta ? Po kolei będą jechali tak
Stjernen - Cene Prevc
Hilde - Dezman
Fannemel-Kranjec
Bardal - Prevc
Takie składy wystawiają obaj trenerzy na jutrzejsze zawody. Idąc po kolei :
Stjernen skacze tutaj bardzo dobrze od początku weekendu, dziś wysokie 10msc, Cene Prevc czyli młodszy brat Petera w drugiej serii miał jedne z lepszych warunków i podskoczył wyżej w klasyfikacji, dla mnie zdecydowanie Norweg tu lepszy, a poza tym Cene jeszcze nie startował w drużynówce w zawodach tej rangi, nowicjusz, ma zresztą dopiero 18 lat od kilku dni (rocznik 96).
Hilde - Dezman dla mnie wyrównana para aczkolwiek Dezman może zepsuć równie dobrze, to samo Hilde chociaż ostatnio Hilde wrócił do dobrego skakania. Skoki mogą być porównywalne, ale większy potencjał ma Hilde.
Fannemel potrafi daleko skakać, na IO przecież był bardzo mocnym pkt w drużynie. Kranjec po powrocie po kontuzji się męczy. Słabe skoki w Harrachowie na mamucie, słabo treningi i kwalifikacje w Planicy, dziś w 2 serii awansował o sporo pozycji ale miał najlepsze warunki spośród wielu zawodników skaczących po nim stąd ten awans. W normalnych porównywalnych warunkach dla mnie Fannemel górą.
Bardal - Prevc równy poziom. Raczej rywalizacja się roztrzygnie we wcześniejszych skokach. Dla mnie Norwegia lepsza mimo skaczących u siebie Słoweńców. Zdziwił mnie brak Tepesa czy Damjana, a nawet Pungertara który skakał tutaj bardzo dobrze od czwartku.
Dla mnie Słowenia powalczy z Polską o 3msc, ale nic więcej
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
KWALIFIKACJE
Piotr Żyła WIN @ 21 (Marathonbet) ⛔ - Coś mi się tu nie zgadza, Piotrek obudził się podczas ostatniego w tym sezonie Pucharu Świata. Skacze poprawnie, równo, a niekiedy tak jak wczoraj potrafi naprawdę daleko odlecieć. Wczoraj ustanowił rekord skoczni, świetnym skokiem na 141.5, widać że pasuje mu ten obiekt, a to nic dziwnego bo tam gdzie można odlecieć, to Żylak potrafi latać. Kurs świetny, szanse są, zwłaszcza że kto wie czy tym wiaterkiem nie będzie kręcić, ja próbuje.
Andi Kofler WIN @ 4.0 (Marathonbet) ⛔ - Bez dwóch zdań faworyt tych kwalifikacji, obudził się podobnie jak Żyła tutaj, tylko że jak Żyła lata równo po 125 metrów, to Kofler lata równo po ponad 130. Fajny kurs, a uważam że takich przeciwników jak Shimizu, Kot, Kraus to powinien pyknąć bez problemu. Kofler dobrze skaczący to czołówka Pucharu Świata, a tu pokazuje że dobrze mu się skacze. Poza tymi skokami treningowymi w czwartek.
KONKURS
Severin Freund - Kamil Stoch 1 @ 1.35 (BetGun) ✅ - Dobra dobra, Kamiś już myślami przy kawiorze i francuskim szampanie. Jutro świętowanie i feta, i widać że są tu mocniejsi od niego. Freund mobilizacja na 100 procent, walczy o utrzymanie drugiego miejsca, w formie jest przeogromnej, spokojnie zrobi 10 punktów przewagi nad Kamisiem. Nie widzę innej opcji.
Gregor Schlierenzauer 4 lub niżej @ 1.11 (BetGun) ✅ - lokata 11%, Gregor nie ma formy, myślami już przy następnym sezonie, nie ma szans by wyprzedzić Prevca, Freunda czy Bardala, kurs malutki ale ja nie widze możliwości by on dziś był na podium.
Gregor Schlierenzauer - Andi Kofler 2 @ 1.80 (BetGun) ✅ - O Koflerze pisałem wyżej to samo o Gregorze. Nie chce mi się powtarzać, dla mnie na chwile obecna Kofler jest mocniejszy, skacze na luzie i skacze dobrze. A Gregor...a przemilczmy.
Piotr Żyla - Dezman 1 @ 1.42 (BetGun) ✅ - Krótko, 4 ostatnie skoki, w 4 lepszy Żyła. Dezman fajnie tu skaczę u siebie, ale jest słabszy, grałem to w pierwszym konkursie, gram i teraz.

- Analizy troche chaotyczne, ale marnie się czuję i nie mam głowy. A chciałem coś napisać na koniec sezonu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
hektor1 703

hektor1

Użytkownik
Od siebie także dodam coś na koniec sezonu, udanego można powiedzieć dla nas Polaków.



Piotr Żyła - (1-3) @ 18 (Unibet) ⛔
Widać, że Piotrek odżył na koniec sezonu. Sam w wypowiedziach po wczorajszym szalonym skoku w drużynówce powiedział &quot;Gdyby to był konkurs indywidualny, to bym się nie &quot;pierniczył&quot;, najwyżej bym wylądował na głowie&quot;. Druga próba nie była już aż tak oszałamiająca na co nie pozwoliły warunki.
Dla mnie jest to cichy faworyt do dzisiejszego podium. W tamtym roku na zakończenie na mamucie Piotrek zajmował odpowiednio 3 i 5 miejsce. Jutro skocznia nieco mniejsza, jednak nie powinno to nowemu rekordziście tego obiektu przeszkadzać. Myślę, że za drobne można spróbować.



Severin Freund - (1-3) @ 1,4 (Unibet) ✅
Dla mnie jeden z pewniaków do pierwszej trójki. Kto jak nie on? Niemiec udowadnia na koniec sezonu, że jest świetnym skoczkiem i puścił już w niepamięć IO. Tak jak napisał WładcaŚmieci, Severin będzie bronił się przed Prevcem, aby utrzymać drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.



Simon Ammann vs. Andreas Wellinger 1 @ 1,45 (Unibet) ✅
Szwajcar tak jak i Niemiec w pierwszym konkursie w Planicy nie zabłyszczeli. Obaj panowie udział w konkursie zakończyli po pierwszej serii. Mimo wszystko nieznacznie lepszy był Simon. Dla Andreasa oznaczało to brak miejsca w składzie na drużynówkę. Ammann natomiast pokazał się przyzwoicie na tle ostatnich wyników. Nieoficjalnie indywidualnie zająłby 17 miejsce. Geniuszem mały Szwajcar błysnął w drugiej próbie skacząc 136m, najdalej w drugiej serii. Dla mnie faworyt tego pojedynku. Młody Niemiec na koniec sezonu kompletnie się pogubił.

Myślę, że krótko i na temat. Nic wartego więcej uwagi na Unibecie nie znalazłem.
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Żyła vs Hilde |1| kurs:1,85✅

Gram na Piotrka,bo skacze tu dobrze i o ile w pierwszym konkursie skoczyli na równi to wczoraj widać było kto jest lepszym zawodnikiem.Żyła dwa dobre i równe skoki patrząc na warunki w jakich skakał.Hilde jeden bdb drugi słaby.Norweg jest mniej regularnym zawodnikiem,Piotrek zawsze dobrze skakał w Planicy,myślę,że dziś będzie wyżej od Norwega.
Cene Prevc vs Pungertar |1| kurs:1,78⛔
Znów gram na Cene i myślę,że kolejnym razem warto.Młody Prevc oddał cztery dalekie i równe skoki,w pierwszym konkursie był sporo lepszy od Matijaza.W drużynówce skakał on,nie Pungertar,więc mamy prostą odpowiedź kto w tym momencie jest mocniejszy.Cene powinien znów być lepszy i tak gram.
Bukmacher:Expekt
Peter Prevc vs Kraft |2| kurs:2,50⛔
Wiem,że Peter walczy o drugie miejsce z Freundem ale Kraft skakał wczoraj kapitalnie z dużą lekkością i w nieoficjalnych wynikach widnieje na drugim miejscu wczorajszych zawodów.Peter tutaj bez błysku,Stefan ma za sobą bdb sezon i pokazał,że na tej skoczni umiejętnościami nie ustępuje.Według mnie może z powodzeniem pokazać to co wczoraj i ukończyć zawody wyżej od Słoweńca.Stąd mamy lekkie value w stronę Austriaka.
Cene Prevc vs Dezman |1| kurs:1,35⛔
Grałem to w pierwszym konkursie tyle,że po kursie 2,55:grin: ale teraz i tak warto dorzucić do kombinacji.Na cztery próby w czterech lepszy Cene,dziś będzie tak samo.
Shimizu vs Kot |2| kurs:2,02✅
Nie wiem czemu Japończyk jest tutaj faworytem.Fakt skacze dobrze ale Maciek jeszcze lepiej,jest stabilniejszy,nie schodzi poniżej pewnych odległości i myślę,że dziś będzie wyżej.Fajny kurs,można spróbować.
Freund vs Stoch |1| kurs:1,35✅
Freund walczy o 2 miejsce z Prevcem,Stoch o nic.Niemiec skacze tu w każdej próbie lepiej.Nie ma innej możliwości,Severin będzie wyżej.
Bukmacher:STS
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom