>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Skoki narciarskie 2013/2014 - Kuusamo 28-30.11.2013

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Po świetnej inauguracji sezonu w wykonaniu naszych reprezentantów, przenosimy się do wietrznego i mroźnego Kuusamo. Kadra polskich skoczków do Finlandii wybierze się w niezmienionym składzie , a więc Stoch,Żyła,Kot,Kubacki,Ziobro, Hula i nieoczekiwany lider Pucharu Świata - Krzysiu Biegun. Po zawodach w Klinghetal, aż czterech naszych zawodników znajduje się w pierwszej dziesiątce pucharu świata co oznacza, że będą oni mieli pewny start w piątkowym konkursie.
Sama skocznia jest dość specyficzna. Co roku mocno wieje, przez co zawody bardzo często się nie odbywają lub są przekładane. Punkt konstrukcyjny Ruki to 120m a HS usytuowany jest na 142m. Rekordzistą obiektu jest Veli-Matti Lindstroem, który osiągnął tu 148m.
Program zawodów:
28 listopada 2013 (czwartek)
12:00 odprawa techniczna
17:00 oficjalny trening
19:00 kwalifikacje
29 listopada 2013 (piątek)

15:00 seria próbna
16:00 konkurs indywidualny
30 listopada 2013 (sobota)

15:30 kwalifikacje
17:00 konkurs indywidualny​

Transmisje telewizyjne tak jak w poprzednich latach przeprowadzą stacje TVP 1 oraz Eurosport.
Linki pomocnicze:
www.skijumping.pl - polski portal dotyczący skoków narciarskich
www.skokinarciarskie.pl - polski portal dotyczący skoków narciarskich
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
merckx1989 595

merckx1989

Użytkownik
2 typy na dzisiejsze kwalifikacje, oba z Fortuny:
Stoch - Ahonen 1,47, moim zdaniem promocja, jeśli tylko warunki nię będą tak ekstremalne jak w Klingenthal to Kamil wciąga starego mistrza nosem (a raczej na pewno nie będą, sądząc choćby po wpisie M. Kota na FB który dziś rano zapowiada bezwietrzny dzień wdg prognoz). Zarówno w drużynówce jak i na treningach i w kwalifikacjach w Klingenthal Kamil prezentował się lepiej, w konkursie który wiadomo jak wyglądał Ahonen zajął 15 miejsce (a skakał obok Bieguna i miał super warunki), Kamil 37 i to chyba przyczyna tego kursu który spokojnie pobieram.
Kranjec- Kubacki 1,47 tutaj moim zdaniem żadnych wątpliwości kto jest lepszy, Kubacki najgorszy w Polskiej drużynie podczas drużynówki (tam Kranjec indywidualnie najlepszy), w niedzielę Kubacki do 30stki się załapał chociaż skok oddał słaby, ewidentnie ma problem z równym odbiciem bo znosi go za każdym razem w prawą stronę jak Colloredo, gdyby warunki nie były tak ekstremalne Kranjec spokojnie by go przeskoczył.
Moim zdaniem oba typy spokojnie do grania, ze stawką nie ma co szaleć bo wiadomo że to skoki i kwalifikacje na dodatek ale powinno spokojnie wejść. Ja daje 8/10.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Z reguły kwalifikacji nie typuję a tym bardziej na tak wietrznej skoczni jaką bez wątpienia jest Rukka, ale dziś postanowiłem sobie urozmaicić oglądanie dzisiejszych kwalifikacji takim kuponikiem.
Neumayer - Matura
Typ: Neumayer @ 1,50
STS
Janek nie prezentuje już takiej formy co w ubiegłym sezonie. Wiem,że to dopiero początek sezonu i nie można jeszcze go skreślać, ale nie popadajmy też w skrajności. Matura nigdy nie był i już nie będzie wybitnym zawodnikiem. Pamiętam jak jeszcze dwa sezonów w tył miał problem by dostać się do 30. W Klinghetal zaprezentował się mizernie w każdym skoku lądując bliżej od Niemca. Michael jest po prostu w lepszej dyspozycji i jeżeli obaj będą mieli podobne warunki to Neumayer poleci dalej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
kwale
Neumayer. - Matura. typ 1 ( kurs 1,50) STS ✅
Zgadzam się z użytkownikiem pestka7 w 100 %
Freund - Kranjec typ 1 ( kurs 1,70) STS ✅
&quot;Może pojawić się dość silny, przedni wiatr&quot; - Pekka Hyvärinen
To nie są warunki dla Roberta, który uwielbia wiatr pod narty i może mu sprawić duży problem.Freund najlepsza czołówka był gorszy występ w ostatnim tygodniu ale wiemy co się stało,dosyć mocny punkt ekipy Niemieckiej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
przedni wiatr to wiejący z tyłu do przodu czy nie przypadkiem właśnie miał tu na myśli wiatr z przodu? ????
Wiem, że np. gdy mówimy &quot;wschodni wiatr&quot; to znaczy, że wieje z zachodu na wschód. Tak samo więc tutaj można wnioskować, że &quot;przedni wiatr&quot; wieje z tyłu do przodu, ale jednak to nie lekcja geografii i jakoś bardziej mi się wydaje, że jak typek powiedział przedni wiatr, to miał na myśli wiatr z przodu, czyli pod narty ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
bsk 184

bsk

Użytkownik
H2H Main Event
Morgenstern, Thomas

Biegun, Krzysztof

✅ 3 vs 18 izzy

@1,59 w Marathonie
Dosyć dziwne zestawienie obu skoczków w parze. Relatywnie wysoki kurs na Austriaka to wynik pierwszej wygranej Bieguna, która jak wiadomo miała miejsce w bardzo nietypowych/kontrowersyjnych okolicznościach. Na razie na równą formę i wygrywanie seriami za wcześnie. Pobieram i polecam.
 
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
Stoch - Ahonen 1,47, moim zdaniem promocja,
Czy ja wiem czy taka promocja?? Rok temu ewidentnie nie szło Kamilowi w Kuusamo. W Pierwszym nie dostał się do konkursu, w drużynowym też jeden z najsłabszych skoków w stawce. Do tego dochodzi zupełna niewiadoma odnoście formy Ahonena. 1.47 jak dla mnie to to żadna promocja ;-)
 
pezio 25K

pezio

Użytkownik
Kwale a już w szczegolności w Kuusamo trzeba grać lekko, wiadoko jak tam bywa z warunkami. Akurat na dziś prognozy wyglądają obiecująco, ma pojawić sie wiatr z przodu.

Schliri v Kranjec 1 @1,5 Totomix 4/10

Dziwne zestawienie, może Austriak nie prezentuje jakiejś wybitnej formy ale powinien spokojnie być wyżej od Robcia. Kranjec chimeryczny, w drużynowce udało mu sie wykorzystać świetne warunki, a dzien pozniej poza 30stką. Gdy choć troche wiatr bedzie krecił bedzie miał bardzo cieżko.

Ito v Kasai 1 @1,6 Totomix 3/10

Ito w drużynowce bardzo dobre skoki, Kasai słabiej. Wiadomo, Daiki lotnik, znakomicie potrafi wykorzystać podmuch pod narty. Noriaki kolejny sezon w PŚ, naprawde godne podziwu ale podejrzewam, że może być coraz słabszy. Zapewne bedą go satysfakcjonować rezultaty w pierwszej 30stce, punktowanie. Ito musi celować wyżej.

Żyła v Stoch 1 @1,7 Totomix 7/10

Tutaj już typ na konkurs głowny. Obaj w wysokiej dyspozycji ale to Piotrek skacze z tym luzem, błyskiem i widac, że jest świetnie przygotowany do sezonu olimpijskiego. Kamil w niedziele skok popsuty, ale to akurat mało ważne, fatalne warunki, każdemu sie zdarza. W sobote jednak mając naprawde dobre warunki skoczył tylko bodajże 133m. Na obecną chwile wiewior lepszy.

Wellinger v Biegun 1@1,6 STS 6/10.

Wellinger świetna dyspozycja, wielki talent. Bardzo jestem ciekawy jak zaprezentuje sie Krzysiek. Myśle jednak, że o pierwsza 10 bedzie bardzo cieżko. Kuusamo to wymagająca skocznia, do tego warunki.. Jesli obaj beda skakać w miare podobnych warunkach lepszy bedzie Niemiec.
 
timao 178

timao

Użytkownik
Nie przepadam za obstawianiem kwalifikacji, ale coś tam na dzisiaj wybrałem.

Kamil Stoch - Janne Ahonen 1 1.47 Fortuna

Umówmy się, jeśli tylko będą skakać w przybliżonych warunkach to Stoch powinien zdeklasować weterana. Wiadomo, że konkurs w Finlandii, ale różnicę widać gołym okiem. Przed sezonem Janne przyznał, że ma być liderem finów w Soczi, Polacy już wystrzelili z formą i kto wie jak to będzie podczas olimpiady. Póki co Polak wyraźnym faworytem.

Daiki Ito - Noriaki Kasai 1 1.40 Fortuna

Dzisiaj ma wiać pod narty i w takim przypadku Ito powinien odlecieć. Po Kasaim widać, że lata lecą. W drużynówce był najsłabszym zawodnikiem w kadrze Japonii. Jeśli prognoza pogody się potwierdzi to Ito nie powinien mieć problemów z swoim starszym kolegą.

Descombes V. - Colloredo S. 1 1.57 STS

Sportowo bardziej cenię Francuza. Lepszy technicznie, szybciej składa się na progu. Colloredo wydaje się jeszcze słabszy niż rok temu. Przed sezonem o dziwo na gazzetta.it znalazłem artykuł o skoczkach narciarskich. Nie wygląda to najlepiej, mieli nie udane przygotowania, nikt tam się nimi za bardzo nie interesuje. Trochę to przekłada się to na słaby początek sezonu. Najlepszy Francuz w kadrze powinien dzisiaj dać sobie radę z słabszym Włochem.

Schlierenzauer G. - Morgenstern T. 1 1.50 STS

Czy trzeba tych skoczków przedstawiać. No chyba nie. ;) Każdy wie co potrafią. Jedyne czym się kierowałem typując na Gregora, to sytuacja z Kligenthal, będzie chciał trochę zmyć obraz obrażalskiej gwiazdy i myślę, że pokaże na co go stać. W Niemczech mimo, że nie musiał się kwalifikować przywalił 139.5 metra.

To by było na tyle. Krótko bo na prawdę nie mam zbyt wiele do napisania. Dzisiaj będą treningi potem kwalifikacje, dowiemy się więcej i na pewno jutrzejszy konkurs będzie nam się typować zdecydowanie łatwiej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Dzisiaj skoków nie będzie,wiatr 7-10 m/s.
@blaise
po co spinasz się,mówię ci to co ci napiszą na stronie fisu za 2 godziny,natury nie oszukasz..
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Na dzisiejsze kwali chyba najlepszą receptą jest taka jak w gre w 3 karty - jak nie przegrać? - nie grać!
Z większością typów tu podanych zgodziłbym się,ale trzeba pamiętać,że to Kussamo,wystarczy sobie przypomnieć poprzedni weekend i wziąść poprawkę,że tu będzie jeszcze &quot;gorzej&quot;.
Warunki mogą się poprawiać lub pogarszać,a że wiatr &quot;przedni&quot; - czyli wiejący w twarz(w dodatku w podmuchach),to jeszcze gorzej,bo rozbieg będzie ustawiony relatywnie nisko i jeden odleci,a nastepny dostanie podmuch na progu,a w ostatniej fazie lotu będzie 2 sekundy ciszy ergo dostanie ujemne punkty za wiatr a odległości nie będzie.
Neumayer - Matura to ewentualnie najlepszy wybór,skaczą blisko siebie (44,47) Niemiec jest na pewno leszym skoczkiem,Matura to zasadniczo przeciętniak tylko w tamtym sezonie poleciał do Japonii i od tamtej pory załapał formę.
O 16 zebranie jury,jeśli wiatr nie ucichnie a raczej nie ucichnie i jednocześnie nie zwiększy się uniemożliwiając skoki widzę dziś kolejną ruletkę.
 
merckx1989 595

merckx1989

Użytkownik
Czy ja wiem czy taka promocja?? Rok temu ewidentnie nie szło Kamilowi w Kuusamo. W Pierwszym nie dostał się do konkursu, w drużynowym też jeden z najsłabszych skoków w stawce. Do tego dochodzi zupełna niewiadoma odnoście formy Ahonena. 1.47 jak dla mnie to to żadna promocja ;-)
Ciągle będę się upierał, że Kamil spokojnie to wygra jeśli będą w miarę normalne warunki bo widać że to się trochę od rana kiedy pisałem post niestety in minus zmieniło. Nie zgodzę się co do kwestii formy Ahonena, ona jest raczej wiadoma, tak jak przy Jego pierwszym powrocie, a zwłaszcza, że nawet teraz On sam mówi że szykuje formę na Soczi.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Dzisiaj skoków nie będzie,wiatr 7-10 m/s.
tak orzekło jury w składzie: levy42?

możliwe, że nie poskaczą dzisiaj, ale na razie nic pewnego. Następne spotkanie jury ma być o 16:45. Do kwali 3 godziny, więc dużo czasu, żeby wiatr się uspokoił.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Jutro o godzinie 13:00 czasu polskiego odbędzie się trening (1 seria), po którym od razu przeprowadzone zostaną kwalifikacje. Konkurs rozpocznie się zgodnie z planem o godzinie 16:00. Nie będzie natomiast serii próbnej.
 
timao 178

timao

Użytkownik
Jutro na skoczni ma być spokojnie. Wiatr nie powinien przekroczyć 4 m/s, najspokojniej jednak ma być w sobotę. Wiatr w granicach 2-3 m/s czyli najspokojniejszy w ciągu całego tygodnia w Kuusamo.
 
timao 178

timao

Użytkownik
Jan Matura - Wolfgang Loitzl 2 @1.781 Pinnacle

Loitzl to dla mnie zawodników dużo bardziej stabilny. Matura w ubiegłym tygodniu 32 miejsce w indywidualnym. W kwalifikacjach katastrofa 111,5 metra przy 127 metrach Austriaka. W treningach też mało przekonywująco 116 i 120 metrów. Fakt, że Loitzl jeden skok zawalił i wylądował na 106 metrze, ale w drugim już wystrzelił i uzyskał 130 metrów. Rok temu skakało mu się tu bardzo dobrze. W indywidualnym dziewiąte miejsce, a w nieoficjalnych wynik zawodników z drużynówki zająłby miejsce czwarte. Kurs dobry i trzeba spróbować zawodnika zdecydowanie bardziej stabilnego.
 
B 29

belcio

Użytkownik
Szykuje się nam kolejna saga ze skoczkami narciarskimi, nie mam nic przeciwko aby znowu Polak stanął na najwyższym stopniu podium, kombinatorzy już skaczą czyli póki co warunki na skoczni są i wydaje się że to Piotr Żyła jest w tej chwili w najlepszej dyspozycji, ostatnio dwa razy wygrał trening i kwalifikacje, oczywiście życzę Biegunowi jak najlepiej ale bardzo trudno będzie powtórzyć wyczyn z niedzieli, oczywiście pozycja w pierwszej dziesiątce mnie nie zdziwi, na temat Kamila Stocha ciężko coś powiedzieć, zawodnik takiej klasy może odpalić w każdej chwili, czy już dzisaj? zaryzykuje i powiem, że nie, przewiduje podobny scenariusz jak sezon temu czyli wraz z upływem sezonu forma rosła dlatego też mam taki zestaw:

Kamil Stoch TOP 4? NIE (1.85) 3/10 Bwin

Piotr Żyła wygra (9.0)1/10 Betsafe
 
timao 178

timao

Użytkownik
Witamy w piątkowy poranek prosto z Kuusamo. Na początek od razu dobre wiesci- na skoczni Ruka panują bardzo dobre warunki do skakania, wiatr nie przekracza 2 m/s.
W końcu jakieś dobre informacje. ;-)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom