>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

Skoki Narciarskie 2012/2013 - Lillehammer - Inauguracja Sezonu

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Po raz pierwszy od dziesięciu lat pierwszy konkurs Pucharu Świata nie rozpocznie się w Fińskim Kuusamo, ale w Norweskim Lillehammer. W tym roku mamy również próbę przedolimpijską w Soczi ale to dopiero 1 grudnia. Po praz pierwszy również w Polsce zawody odbędą się gdzie indziej niż w Zakopanem. Na skoczni Malinka w Wiśle odbędzie się konkurs Pucharu Świata.
Przed sezonem nastąpiły również zmiany dotyczące kombinezonów zawodników, ale ja się na tym nie znam więc nie drążę tematu. Rewolucyjna zmiana to wprowadzenie możliwości dostosowania najazdu przez trenera, teraz każdy trener może zmniejszyć długość najazdu o maksymalnie 5 belek startowych dla swojego zawodnika. Ale chyba nikt jeszcze nie wie jak ma to w praktyce działać ;) Wprowadzono również konkurs mieszany ale to też chyba nietrafiona decyzja, bo trenerzy wielu reprezentacji mówią że nie mają na tyle dobrych kobiet by nawiązać jakąś walkę.
Jeszcze kilka słów odnośnie wprowadzenia do sezonu, wysoką formę zapowiada Kamil Stoch, Polak liczy na poprawę wyników z poprzedniego sezonu gdzie w PŚ zajął 5 miejsce. Dobrą formę latem niby prezentowali Żyła i Kot i to na nich trener Kruczek liczy jeśli chodzi o konkursy drużynowe.
W czubie pewnie zmian nie będzie, Austriacy na czele z Szlirencauerem, Morgenszternem i Koflerem powinni dominować. Powrót do czołówki zapowiada Ammann. Bardal, Ito, Freitag i Freund to powinna być po raz kolejny czołówka PŚ. Chociaż pewnie ktoś na kogo nie liczymy w trakcie sezonu wystrzeli. Może Loitzl który latem skakał genialnie? kto wie.

Parametry skoczni:
Lysgårdsbakken K90
Punkt konstrukcyjny: 90 m
Wielkość skoczni (HS): 100 m
Punkt sędziowski: 100 m
Oficjalny rekord skoczni:
105,0 m - Austria Andreas Kofler (3 grudnia 2011)
Długość rozbiegu: 87,9 m
Nachylenie progu: 10,5°
Wysokość progu: 2,65 m
Nachylenie zeskoku: 36°
Średnia prędkość na rozbiegu: ok. 86,4 km/h

Lysgårdsbakken K123

Punkt konstrukcyjny: 123 m
Wielkość skoczni (HS): 138 m
Punkt sędziowski: 138 m
Oficjalny rekord skoczni: 146 m - Simon Ammann (6 grudnia 2009)
Rekord letni: 145 m - Tom Hilde (14 czerwca 2011)
Najdłuższy skok: 150,5 m - Gregor Schlierenzauer (6 grudnia 2009)
Długość rozbiegu: 102,7 m
Nachylenie progu: 11°
Wysokość progu: 3,7 m
Nachylenie zeskoku: 34,5°
Średnia prędkość na rozbiegu: ok. 92,9 km/h

W zeszłym roku oba konkursy, zarówno na małej jak i na dużej skoczni wygrał Andreas Kofler. Na małej podium uzupełnili Freitag i Stoch. Nie miałbym nic przeciwko aby Kamil powtórzył ten rezultat. Na dużej skoczni, drugiej miejsce ex aequo zajęli Freund i Bardal.​


Program Weekendu:


23.11.2012, piątek
10:00 oficjalny trening - mężczyźni HS 100
12:00 kwalifikacje - mężczyźni HS 100
13:15 oficjalny trening - kobiety HS 100
15:30 seria próbna konkursu mieszanego HS 100
16:30 pierwsza seria konkursowa konkursu mieszanego HS 100
24.11.2012, sobota
12:00 kwalifikacje/seria próbna - kobiety HS 100
12:45 seria próbna - mężczyźni HS 100
14:00 pierwsza seria konkursowa - kobiety HS 100
14:45 pierwsza seria konkursowa - mężczyźni HS 100
18:00 oficjalny trening - mężczyźni HS 138
25.11.2012, niedziela
12:15 seria próbna - mężczyźni HS 138
13:45 pierwsza seria konkursowa - mężczyźni HS 138 Relacje w TV

Piątek, 23.11, godz. 11:45 - PŚ w Lillehammer - kwalifikacje

Piątek, 23.11, godz. 14:00 - PŚ w Lillehammer - kwalifikacje
Piątek, 23.11, godz. 15:30 - PŚ w Lillehammer - kwalifikacje
Piątek, 23.11, godz. 16:15 - PŚ w Lillehammer - mieszany

Piątek, 23.11, godz. 19:00 - PŚ w Lillehammer - mieszany
Piątek, 23.11, godz. 23:05 - PŚ w Lillehammer - mieszany
Sobota, 24.11, godz. 13:45 - PŚ w Lillehammer

Sobota, 24.11, godz. 15:00 - PŚ w Lillehammer

Niedziela, 25.11, godz. 13:30 - PŚ w Lillehammer

Niedziela, 25.11, godz. 13:45 - PŚ w Lillehammer
ZAPRASZAM DO DYSKUSJI NA TEMAT CAŁEGO SEZONU JAK I RÓWNIEŻ ZAWODÓW W LILLEHAMMER :!:
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Na razie nie ma się o czym rozpisywać za bardzo,ale zacznę wątek;) Pisałem już o tym w HP.Ciekawy zakład można znaleźć w Betsson:

Morgenstern wygra PŚ @13,00

Dla porównania na Koflera mamy @6,00

Thomas wiadomo,że już młodszy nie będzie.Ale dla mnie jest to skoczek klasy naszego Adasia i jeszcze może zdominować sezon. A odsmakerzy cenią go tu niżej niż Ito,Stocha czy niemiecki duet F-F. Dla mnie jest spore value w tym typie.Nic mi nie wiadomo o jakichś problemach Thomasa z przygotowaniami do sezonu(może ktoś mnie wyprowadzi z błędu).
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Mnie natomiast zaciekawił kurs wystawiony przez Bwin na pojedynek
Simon Ammann - Kamil Stoch 1 @@ 1,85
Wydaje mi się że na dzień dzisiejszy Simon jest nadal lepszym skoczkiem od Kamila a kurs 1,85 został mocno zawyżony i wart ryzyka od lat już wiemy że poza Małyszem nasi skoczkowi nie należą do elity a nawet do pierwszej dziesiątki fakt Stoch w zeszłym sezonie kilka razy &#39;&#39;poskakał&#39;&#39; jednak tutaj będę uparcie twierdził że to Szwajcar wygra.
Prosiłbym aby ktoś lepiej zorientowany ocenił mój typ czy jest szansa na realną przewagę Ammanna.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Mnie natomiast zaciekawił kurs wystawiony przez Bwin na pojedynek
Simon Ammann - Kamil Stoch 1 @@ 1,85
Wydaje mi się że na dzień dzisiejszy Simon jest nadal lepszym skoczkiem od Kamila a kurs 1,85 został mocno zawyżony i wart ryzyka od lat już wiemy że poza Małyszem nasi skoczkowi nie należą do elity a nawet do pierwszej dziesiątki fakt Stoch w zeszłym sezonie kilka razy &#39;&#39;poskakał&#39;&#39; jednak tutaj będę uparcie twierdził że to Szwajcar wygra.
Prosiłbym aby ktoś lepiej zorientowany ocenił mój typ czy jest szansa na realną przewagę Ammanna.
Dla mnie stawianie na skoki typy długoterminowe H2H mija się z celem, nawet nie ma co patrzeć na letnie GP, jeżeli już na WIN kogoś za drobne można się pobawić ale Ammann-Stoch to jeden wielki znak zapytania. Ammann zapowiedział dobrą formę, ale Stoch to samo ostatnio powiedział, patrząc na to jak Ammannowi nie idzie to nie idzie, a Stoch wciąż nie pokazał śmiem twierdzić wszystkiego. Ale tak czy inaczej 1.85 przy tak wyrównanych skoczkach to zdecydowanie NO BET.
 
barto22 226

barto22

Użytkownik
Dla mnie głównym faworytem do zwycięstwa jest Maciej Kot .
Ze względu ,że to jest średnia skocznia szanse wzrastają .
Sam Maciek mówił ,że średnia skocznia to jego największy atut .
Dochodzi do tego forma letnia ... latem skakał na wyrównanym poziomie nie wychodził z pierwszej 10
Maciej Kot zwycięstwo w Lillehammer kurs 101zł ! ( Bwin)
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Thomas Morgenstern - Kamil Stoch 2 2,10 Tobet

Na inaugurację sezonu skoków narciarskich stawiam na Kamila. Skocznia o punkcie K = 90m.
Jak narazie miały miejsce 2 treningi i obaj panowie brali w nich udział.
I trening:Morgenstern 93,5m nota 79,9
Stoch 90,0m nota 73,0
II trening: Morgenstern 85,5m nota 56,4
Stoch 81,5m nota 43,0

Jak widać w dwóch sesjach treningowych obaj panowie zapoznawali się ze skocznią i tych wyników za bardzo bym nie brał pod uwagę.
Najbardziej bym patrzył na wyniki kwalifikacyjne:
Stoch:94,0m
Morgenstern: 89,5m

Dzisiaj dużo czynników będzie zależało od tego który z nich będzie lepszy. Na takiej skoczni każdy metr jest na wagę zwycięstwa,wiatr i te pomiary później pkt dodatnie albo ujemne to też będzie miało duży wpływ bo podejrzewam że obaj panowie będa dziś skakać bardzo zbliżenie. Kurs jaki daje nam Tobet uważam,że jest do pogrania na Kamila i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wiadomo pierwszy konkurs więc na spokojnie.
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Stoch - Loitzl 1 @ 1,90
O dziwo w tym pojedynku minimalnym faworytem jest Loitzl, może i załapał troszkę formy, ale wiek robi swoje i moim zdaniem nie będzie tak regularny jak chociażby Kamil. W Lillehammer wiało troszkę, wiatr zmienny, zależy też jak to trafi, ale wydaje mi się, że mimo wszystko Kamil powinien być przed Austriakiem. Wolfgang 98,5m w kwalifikacjach przy 94m Kamila, lecz jak już mówiłem trzeba będzie oddać dwa równe skoki. moim zdaniem warto spróbować taki typ na pierwsze zawody...
 
G 33

green-black

Użytkownik
Stoch (1-15) + Freitag (1-15) + Freund - Bardal @2.40 STS
Nie wyobrażam sobie żeby Stoch i Freitag mieli nie znalezc się w czołowej &#39;15&#39; dzisiejszych zawodów. W zeszłym roku radzili sobie tutaj bardzo dobrze, wczorajsze skoki w wykonaniu Richarda bardzo dobre, Kamil trochę słabiej ale do piętnastki powinien spokojnie wskoczyć. Freund radził sobie na treningach dużo lepiej niż Bardal, zresztą normalne skocznie to jest miejsce gdzie Anders radzi sobie raczej przeciętnie. Freund jest bardzo mocny fizycznie i jak tylko nie przesadzi z odległością i uniknie problemów z lądowaniem to powinien przeskoczyć Bardala.
 
michaju 21

michaju

Użytkownik
Skoki narciarskie - PŚ Lillehammer HS100 - 1 seria
Kubacki D. - Deschwanden G. 2 @ 3,25 STS ⛔ (34-41)
Przeglądałem ofertę wszystkich buków i w internetowych prawie wszędzie ta sama oferta. W STS&#39;ie kilka fajniejszych par. Według mnie trochę zbyt wysoki kurs na Szwajcara. Oglądałem wczorajszy konkurs mieszany i z tego co pamiętam to skakał dość przyzwoicie. Również wynik w kwalifikacjach nie był najgorszy. Kubacki w kwalifikacjach skoczył jakieś 6m dalej, ale jak to bywa z Polakami w konkursie dość często nie wytrzymują psychicznie i lądują dość blisko. Dlatego uważam, że ten typ to value.
Skoki narciarskie - PŚ Lillehammer HS 100 Kobiety
Hendrickson S. - Takanashi S. 2 @ 1,80 STS ✅ (2-1)
Tutaj też mój typ stawiam na podstawie wczorajszego mieszanego konkursu. Japonka oddała dwa bardzo dobre skoki. Widać było, że ta skocznia jej leży. Amerykance wyszedł tylko drugi skok. Nie widziałem nigdzie oferty na zwycięstwo w konkursie pań, ale przy kursie &gt;5 stawiałbym Japonkę.
 
sedek 36

sedek

Użytkownik
Zgodzę się tutaj z kolegą RADULA
Typ na Kamila w parze z Morgensternem jak najbardziej do pobrania. Stoch otwarcie przyznał, że jego skoki w treningach idealne nie były, ale co najważniejsze jest świadomy gdzie popełnił błędy i wie jak je poprawić. Wspominał, że niezbyt pewnie czuje się w pozycji najazdowej i w pierwszej fazie lotu zbyt agresywnie wyrywa się do przodu, twierdzi że to wina przemęczenia po podróży. W dniu dzisiejszym powinien być już wypoczęty i bardziej skoncentrowany na skakaniu.
Obaj panowie do konkursu kwalifikować się nie musieli, więc skoki te potraktowali treningowo, tutaj dalej skoczył Kamil, ale trzeba zauważyć, że Morgi miał gorsze warunki - wiatr w plecy. Pogody się nie wybiera i dlatego trzeba umieć skakać w każdych warunkach.
Reasumując szanse obu panów oceniam mniej więcej 50-50, przekonywuje mnie kurs na Stocha - 2.35 w bet365
Jako, że to początek sezonu, zagram delikatnie
Stoch 2.35 3/10⛔
bet365
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Hilde-Stoch 1 ( kurs 1.52) Fortuna ✅
Hlava-Hayboeck M. 1 ( kurs 1.45) Fortuna ✅
Hilde bardzo dobrze spisał się podczas treningu,Stoch słabo.
Hlava dobrze tu skacze natomiast Hayboeck średnio.
Na szybko ????
Robson// Dodawajcie nazwę bukmachera! Bo nie każdy buk ma takie same pary.
Pozdr ????
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
W STSie jakby ktos szukał peffki to z kwalifikacji: Hilde - Koch [email protected].
Dużo pisać nie trzeba. Hilde wczoraj zaliczył wpadke, w treningach skakał dobrze, Koch typowy lotnik.
Typu nie neguję, ale argumentacji nie rozumiem.
wczoraj konkurs był na średniej, dziś na normalnej.
na treningu na normalnej Koch już normalny poziom.
 
T 21

tlenekk

Użytkownik
M.Fettner - A.Wellinger 2 2,0 Tobet
Świetne skoki młodego niemca w sesjach treningowych . Widać że jest w bardzo dobrej formie . Wygrał z Fettnerem na małej skoczni ze sporą przewaga , fakt skoki na &quot;dużej&quot; to trochę inna zabawa ale można z tego pewne wnioski wyciągnąć .
Polecam także typ Pawackiego Hilde - Stoch 1 . Brak czasu na parę słów .
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom