>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Skoki narciarskie 2012/2013 - Engelberg

Status
Zamknięty.
omerta 968

omerta

Użytkownik


Program zawodów
Piątek, 14.12.2012
12:00 oficjalny trening
14:00 kwalifikacje
Sobota, 15.12.2012
12:45 seria próbna
13:45 pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 16.12.2012
12:15 kwalifikacje
13:45 seria próbna​
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Andreas Kofler WIN 7,00✅ TOP 3 2,25 ✅ Tobet
Andeas jak co roku łapię formę na przełomie listopada i grudnia. Tydzień temu w Rosji pokazał, że znów w nogach jest moc. Drugi konkurs, w którym wszyscy mieli równe warunki, pokazał jaki jest rozkład sił w walce o tytuł. Tego dnia Alexander Pointner nawet obniżał belki Koflerowi, a ten i tak skakał podobne odległości co jego najwięksi przeciwnicy wygrywając konkurs z dużą przewagą.
Teraz Puchar Świata zawita do Szwajcarii. Jest to jedna ze skoczni którą lubi Andreas. Rok temu był 4. i 1. natomiast dwa lata temu 2., 4. i 1. W poprzednich latach plasował się także w czołówce. Warto przyjrzeć się typowi już dziś ponieważ po treningach on może stać sie faworytem bukmacherów do zwycięstwa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
omerta 968

omerta

Użytkownik
Michael Neumayer - Manuel Fettner
| Neuymayer @ 1.65
(bwin)

Skaczący równo, ale bez przebłysków Niemiec kontra mający wahania formy Austriak. Fettner po przyzwoitych występach w Norwegii (7. i 15. miejsce) i Finlandii (11. lokata), w rosyjskim Soczi nie zdołał przebić się do finałowego konkursu, ba (!) - podczas pierwszych zawodów nie był w stanie przejść kwalifikacji. W tym czasie Neumayer uzyskał najlepszy wynik w tym sezonie (8. pozycja) i miał możliwość oddania kolejnych skoków podczas drugiego turnieju. W Engelbergu zdecydowanie lepiej jak do tej pory spisywał się Niemiec, a do odległości 129,5 m Austriak nawet się nie zbliżył. Co więcej, Neumayer &quot;wykręcił&quot; blisko dziesięć metrów więcej niż Fettner na Gross-Titlis-Schanze. To mi w zupełności wystarcza do tego, by postawić w tym bezpośrednim boju na triumf Michaela.
Reruhi Shimizu - Vladimir Zografski
| Shimizu @ 1.65
(betsafe)

Promocja!!! Nie rozumiem tej pary, nie mówiąc o zaproponowanych kursach. Pojedynek 19-latków. Shimizu, to najlepszy z Japończyków tydzień temu w Soczi. Miejsca 10. i 9. - naprawdę elegancko. Wcześniej były lokaty w trzeciej dziesiątce (w Kuusamo nie startował), ale to mówimy o początku sezonu. Aktualnie jest dużo lepiej, o czym świadczą również występy w Engelbergu. W porównaniu z Zografskim, na treningach prezentował się znacznie lepiej (10 i 6 m dalej w seriach próbnych). W kwalifikacjach był remis, ale to raczej pozytywny wypadek przy pracy Bułgara, niż zwyżka formy. Jego dotychczasowe osiągnięcia (miejsca - 40, 20, 29, 15 i 29) nie dają żadnych podstaw, by sądzić, że pokona Shimizu. Nie widzę takiej możliwości, zwłaszcza po ostatnich sukcesach Japończyka.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Popieram typ omerty na Shimizu w parze z Zografskim. Bułgar skacze co prawda poprawnie, ale Samuraje skaczą od początku sezonu bardzo dobrze.
Engelberg - sobota 13:45 day 1
Wellinger - Fettner

Typ : Wellinger @ 1,68 Tobet ✅
Wellingera opisywałem w parze z Ammannem przed tygodniem. Mega talent. Fettner nigdy nie należał do ścisłej czołówki PŚ i dziwi mnie w ogóle taka para. Ok, dzisiaj Wellinger na treningach nie błyszczał, ale tak samo było we wcześniejszych konkursach. Treningi widać traktuje ulgowo ale w zawodach skacze świetnie.
W dodatku dzisiaj trudne warunki, blisko 2m/s w plecy.Dlatego skoki dzisiejsze nie można traktować jako obiektywny pokaz sił. Fettner solidne skoki, ale bez błysku.
Inne buki Wellingera wystawiają w parach z Morgim, Ammannem itp i to by były trudne pary do wytypowania, w tej akurat widzę jednego faworyta i stawiam na Niemca.


Żyła i Stoch byli wycofani z PŚ w Soczi. Po treninagach indywidualnych wracają do gry.
Engelberg - sobota 13:45 day 1
Stoch - Kot

Typ : Stoch @ 1,57
betsson✅
Po Stochu widać już lepszą dyspozycje. Ładnie dzisiaj skoczył w kwalifikacjach. Stoch skakał przy wietrze w plecy i dostał rekompensate około +20pkt, Kot skoczył porównywalnie ale miał tylko około +11 za wiatr z tego co pamiętam więc dużo lepsze warunki a i tak przegrał. Wg mnie lider naszych skoków jutro powalczy o TOP15.
Engelberg - sobota 13:45 day 1
Żyła - Kubacki

Typ : Żyła @ 1,86
Betsson ⛔
Żyła miał zachwiane lądowanie ale i tak przy dużo gorszych notach wyprzedził Kubackiego. Kubacki skacze pasywnie, ma silne odbicie co bardziej mu pasuje na mniejszej skoczni. Pasywnie w locie nie może odlecieć. Żyła dobre skoki dzisiaj w kwalach skok zachwiany przy lądowaniu stąd tak niska pozycja.
Gram na zawodników którzy pracowali nad formą i liczę, że ją znaleźli
Najwyższa pora by poważnie zapunktowali jutro.
 
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Freund TOP3 @ 1.8 Bwin⛔
Chyba najlepszy kurs na to zdarzenie. Wydaje się dość pewne. Freund od początku sezonu najrówniejsza forma ze wszystkich skoczków i zasłużona pozycja nr 1 w klasyfikacji PŚ. Tutaj jak widać czuje się bardzo dobrze - w treningach 1 i 6, w kwalach 126m przy aż 14.4 dodanych punktach. Pokazał już, że głowę ma mocną, często odrabia w drugich seriach. Rywali na razie nie widać, choć mam czujke, że namiesza tu Ammann. Szliri , Kofler na razie bez szału. Morgi jak dla mnie nie ejst w tak wysokiej formie. Na te top 3 na pewno Niemca stać.
Kasai - Wank @ 1.9 STS⛔
Kasai faworyzowany chyba dzięki lepszym wynikom w treningach. Japończyk dobrze rozpoczął sezon, ale z tego co obserwuje z każdym konkursem idzie mu coraz gorzej. Nie ukrywajmy, latka lecą. ???? Młody Niemiec zgoła odmiennie z każdym konkursem idzie mu coraz lepiej, w kwalach może bez rewalacji 126m przy 5.1 dodanych punktach, czyli jak na ten dzień dobrych warunkach nie powala, ale widać było jak był nie zadowolony. Wie, że stać go na więcej. Japończyk 119m przy dodanych 10.1. Ja tam widze tu value i stawiam na Wanka. ;)
Freitag - Takeuchi @ 1.35 STS✅
Na podbicie taki pewniaczek. Freitag jak wszyscy Niemcy bardzo dobra forma forma, do tego on jest jednym z łądniej stylowo skaczących w całym PŚ, dzięki czemu otrzymuje wysokie noty. Taku też widać, że obniża loty. W kwalach 120m choć aż 16.5 dodanych punktów. Freitag 128m + 8.3 dodane. Stylowo jednak sporo zyska i powinien tą parę spokojnie rozstrzygnąć na swoją korzyść.
Lekko można też spróbować Ammanna⛔ na TOP3 po 3.75 w Bwin. W treningach nie błyszczał, ale on tego nigdy nie robił. Austriacy według mnie tutaj nie odegrają aż tak dużej roli. On będzie się chciał pokazać przed swoimi kibicami i dać mi powody do radości. A formę widać ma 130m przy 10.6 dodanych punktach, a przecież skakał na luzie, nie musiał się kwalifikować. Skocznie na pewno zna lepiej od innych.
 
omerta 968

omerta

Użytkownik
Lauri Asikainen - Ville Larinto
| Asikainen @ 1.40
(sts)

Finowie na dnie. Happonen kontuzjowany, a pozostali nie mogą odnaleźć się w nowym sezonie. Najlepiej spisuje się właśnie Asikainen, choć &quot;najlepiej&quot; nie brzmi tu właściwie. Fin był 23. w Kuusamo i 26. w Soczi (w drugim konkursie niewiele mu zabrakło, by dostać się do finałowej 30). Szału nie ma, ale co ma powiedzieć Larinto, który na początku nie startował, przed własną publiką nie dostał się w ogóle do zawodów, a tydzień temu zajął 24. i 33. lokatę. Lepiej od Asikainena, ale to były naprawdę nieznaczne różnice. Biorąc pod uwagę formę w Engelbergu, to nie ma o czym mówić. Lauri bije swojego rodaka i to zdecydowanie. Każdy skok miał lepszy od Larinto, a ponadto Ville stracił do niego aż 12 metrów, a to bardzo dużo. Nie da się ukryć, że reprezentacja Finlandii leży, trafił jej się ogromny kryzys i nic nie wskazuje, że ktoś odmuli. Największe szanse ma na to właśnie Asikainen, który jako jeden z całej trójki coś próbuje, dlatego uważam, że wygra z Ville.
Richard Freitag - Anders Jacobsen
| Freitag @ 1.40
(sts)

Ciekawa para i zwycięstwa Freitaga wbrew pozorom nie jest tak oczywiste. Ja jednak uważam, że Niemiec w bezpośredniej rywalizacji pokona Norwega. Richard powoli rozkręca się, o czym świadczą bardzo udane występy przed tygodniem w Rosji. W Soczi niemiecki skoczek po raz pierwszy w tym sezonie wdarł się do pierwszej dziesiątki - był 6., a dzień później wskoczył na podium (2. lokata). To świetny prognostyk przed zawodami w Engelbergu, ale głównie TCS. Coraz lepsza dyspozycja Freitaga i po przeciwnej stronie nieregularny Jacobsen, który w Lillehammer plasował tuż za najlepszą trójką, by w kolejnych dwóch konkursach nie załapać się do 30. W niedzielę w Soczi był 7. W piątek (treningi + kwalifikacje) przegrał z Niemcem o dwa metry - to mało. W ostatnich latach Jacobsen w Szwajcarii nie zachwycał (słabe wyniki) - z sezonu na sezon w przypadku Andersa jest coraz gorzej. Freitag to młodszy zawodnik, bardziej perspektywiczny - już ostatni rok miał udany (6. miejsce w generalnej klasyfikacji PŚ). Jestem pewien, że zaznaczy swoją wyższość nad starszym Norwegiem.
Lukas Hlava - Andreas Stjernen
| Hlava @ 1.82
(betsson)

Czesi podobnie jak Finowie mają kryzys. Kto wie, czy nawet nie jest on większy. W tym sezonie w konkursach PŚ punktował tylko właśnie Hlava. Janda, Koudelka, czy Matura - poniżej jakiejkolwiek krytyki. Problem Hlavy polega na tym, że potrafi kapitalnie wypaść w kwalifikacjach (w Lillehammer i Soczy wygrywał), by później w konkursie rozczarować. Jak już &quot;odpali&quot;, to potrafi zająć 14. miejsca. Tak wysoko podczas tej edycji PŚ tylko raz był Stjernen - pozostałe występy, to trzecia dziesiątka i nieudany start tydzień temu w drugim turnieju w Soczi. Nie jest to wymagający rywal. To w tej chwili zawodnik numer 6. w kadrze Norwegii. Hlava, to jedynka w czeskiej ekipie. On potrafi skakać, czego w sumie nie pokazał w Engelbergu - przegrał łącznie o 3,5 m, ale w Soczi był lepszy i to dwa razy. Liczę, że i dziś Czech spisze się lepiej od Stjernena, który nic nadzwyczajnego nie prezentuje.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Lauri Asikainen - Klemens Murańka 2 @ 1,92 betsafe
Fin lepszy od Murańki minimalnie w kwalifikacjach, ale w treningach już przegrywał. Polak po operacji wzroku i powrocie na skocznie jest niezwykle pewny siebie i stawiam na to, że będzie to atutem Murańki. Po Asikainenie nie spodziewałbym się nic ponad koniec trzeciej dziesiątki, czy początek czwartej. Murańka może sprawić nam miłą niespodziankę, nie zepsuł w Engelbergu jeszcze żadnej próby i z dużym prawdopodobieństwem uda mu się załapać do 30, bo w każdej z trzech prób w piątek zrealizował to bezproblemowo.

Jurij Tepes - Karl Geiger 2 @ 1,74 betsafe

Tepes się kompletnie rozregulował i często spada na bulę. Jedynie w kwalifikacjach rozsądny wynik (24 miejsce), ale przy takich różnicach w każdej próbie o stabilności nie ma mowy, co było widać choćby ostatnio u Kamila Stocha. Przy takiej dyspozycji ciężko o awans do 30, raczej trzeba odpuścić sobie jakiś start i spokojnie potrenować. Geiger też nie zachwyca, ale przynajmniej nie spada na 80-90 metr, co może przytrafić się Tepesowi. Te 115 metrów co najmniej powinno być ze strony Niemca, a u Tepesa takiej odległości raczej nie widzę.
 
omerta 968

omerta

Użytkownik
Simon Ammann - Taku Takeuchi
| Ammann @ 1.65
(tobet)

Szwajcar w sobotę zawiódł na całej linii. Mówiło się, że może nawet powalczyć o zwycięstwo przed własną publicznością, a nie dostał się do drugiej serii. Zaliczył bardzo słaby skok na odległość 121,5 m (41. lokata). Jego próby w Engelbergu nie były najwyższych lotów (nie licząc kwalifikacji - 130 m), ale tak kiepskiego skoku nikt się nie spodziewał. Motywacji w niedzielę mu nie zabraknie, a przecież w tym sezonie spisywał się naprawdę solidnie (trzy razy był w czołowej 10). Japończyk wczorajsze zawody zakończył na 26. miejscu (130 m i 127 m). W porównaniu z innymi skoczkami, wypadł po prostu blado. Zresztą, Takeuchi nie błyszczał w piątek (pomijając odległość 128,5 m), co potwierdził dzisiaj. Był lepszy tylko od czterech zawodników w finałowej serii - słabo. Uważam, że podrażniony niepowodzeniem Ammann na tyle się zmobilizuje, że pokaże na co go stać. Z Taku w tej dyspozycji powinien wygrać, o ile nie zaliczy poważnej wpadki, a na taką w moim zdaniem nie zanosi się.
Richard Freitag - Manuel Fettner
| Freitag @ 1.60
(tobet)

Jestem przekonany, że Niemiec poprawi się w stosunku do wczorajszego konkursu. Nie wyszedł mu pierwszy skok - poprawił się w drugim, odrobił trochę punktów (zajął ostatecznie 19. lokatę), ale to według mnie za mało - stać go na lepsze występy, co potwierdził tydzień temu w Soczi (6. oraz 2. miejsce). Fettnerowi udało się osiągnąć dwie próby na podobnym poziomie (128,5 m i 130 m) i z całą pewnością nie wygląda to źle. Jego piątkowe skoki nie były najlepsze, ale w sobotę podczas zawodów i serii próbnej, zanotował zwyżkę formy. Ja jednak jestem tego zdania, że niedzielny pojedynek z Freitagiem przegra, bo Niemiec - według mnie odda tym razem dwa równe skoki i nie zepsuje ich. Tak uważam, zwłaszcza, że zbliża się TCS, gdzie niemieccy zawodnicy mają odegrać kluczową rolę i warto byłoby podbudować się tymi zawodami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Engelberg - niedziela 13:45 day 2
Takeuchi - Kasai
Typ : Takeuchi @ 1,65 Expekt
Lubię Noriakiego Kasai i to bardzo, mam do niego szacunek, no ale liderem Japończyków pod nieobecność Daiki Ito jest raczej Taku Takeuchi. Dzisiaj przegrał z Kasaim o 0,9pkt, ale patrząc na odległości jakie osiągali obaj to jest róznica kolosalna.
Kasai 127,5m i 121,5m
Takeuchi 130m i 127m
Pewnie belka lub wiatr o tym zdecydowały że były takie a nie inne miejsca (domniemam bo nie widziałem dzisiejszego konkursu niestety )
Na treningach i kwalifikacjach Taku był lepszy podczas piątkowych skoków. Dzsiaj w serii próbnej również
Takeuchi wg mnie jutro bierze rewanż na swoim mentorze i go wyprzedzi.

Szwajcar w sobotę zawiódł na całej linii. Mówiło się, że może nawet powalczyć o zwycięstwo przed własną publicznością, a nie dostał się do drugiej serii. Zaliczył bardzo słaby skok na odległość 121,5 m (41. lokata). Jego próby w Engelbergu nie były najwyższych lotów (nie licząc kwalifikacji - 130 m), ale tak kiepskiego skoku nikt się nie spodziewał. Motywacji w niedzielę mu nie zabraknie, a przecież w tym sezonie spisywał się naprawdę solidnie
I właśnie dlatego gram parę
Engelberg - niedziela 13:45 day 2
Ammann - Wassiliew
Typ : Ammann @1,67 Betsson
Rusek jak to Rusek może i skoczy daleko, ale za lądowanie dostanie noty po 16 i o wysokim miejscu może zapomnieć. A nawet nie powiedziane, że skoczy daleko. Dla mnie Ammann dzisiaj daje z siebie maxa i zajmie dobre wysokie miejsce.
 
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
Kofler - Stoch @1.50 STS✅
Czytając wypowiedź Koflera &quot;&quot;Dzisiejszy konkurs był dla mnie doskonały. Oddałem bardzo dobry skok w drugiej serii. Przesunąć się z dziewiątego na pierwsze miejsce to coś wyjątkowego, dlatego jestem z siebie zadowolony. Kocham Engelberg, jest piękny i lubię tu wracać.&quot; i biorąc pod uwage jak skakał tu rok i dwa late temu jest zdecydowany faworytem w tej parze. Ok, wczoraj wygrał tylko o 0.1 pkt z Kamilem, ale jakoś nie wierze, że po raz drugi Kamil zaliczy tak udany konkurs, tym bardziej, iz pokazał w treningach, że jego forma nie jest taka równa. Kolfer znowu zakręci się w TOP 3, a Stocha dzisiaj tam nie widze.
Ammann S.-Jacobsen A. [email protected] STS ⛔
Simon po wczorajszej wpadce dzisiaj musi pokazać, że był to przypadek. Kibice mu tego nie wybaczą. Skacze u siebie i chcą go widzieć walczącego o miejsca na podium. Jacobsen wczoraj 27, także również można zaliczyć ten wynik jako wpadka. Ja cenie o wiele wyżej Ammanna, niżeli Norwega. Liczę na to, że Szwajcar dzisiaj nie pozwali sobie na taką wpadke, będzie skoncentrowany i zmotywowany na maxa a wtedy wygrana H2H z Jacobsenem będzie tylko formalnością.
 
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Shimizu - Asikainen. 1 1.5 betsson⛔
w zasadzie w kazdym skoku tutaj japonczyk byl lepszy. obaj nie awansowali do drugiej seri ale blizej tego byl shimizu. musi sie dzis poprawic.
 
papa-smerf 107

papa-smerf

Użytkownik
To i ja cos skrobnę na 2 zawody;
Pierwszy typ;Stoch top 3 3,00 fortuna
Kamil po nie udanym początku sezonu,gdzie zajmował 36,następnie się nie zakwalifikował, dwa tygodnie temu razem z łukaszem kruczkiem nie pojechali skakac do soczi,aby spokojnie potrenowac i przygotowac sie do następnych startów pucharu Świata,W engelbeergu kamilprezentował sie dosc dobrze,owocem tego była druga lokata wczoraj ,przegrywajac tylko z koflerem o 0,1 pkt,dzis czas na rewanz,moim zdaniem Kamil złapał forme,wczoraj dwa porównywalne skoki 132,5 m i 134 m,nie wolno szalec ze stawka,kurs w bet365 to tylko 2,50
moje propozycje;
Stoch top 3 3,00 3/10
Stoch top 6 1,52 4/10

i takie suche typy ale dogłebnie przeanalizowane
Kubacki top 15 2,70 5/10
Ammann top 15 1,25 8/10
Prevc top 15 1,30 8/10
kursy fortuna
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Jaka Hvala - Peter Prevc
@1.8 ⛔ P12-P6 Hvala się obudził dopeiro w II serii...


Dwie petardy Gorana Janusa ze Słowenii. Peter zaprezentował się lepiej w kwalach i serii próbnej od Jaki, ale niektórzy z czołówki zlewają to i odpalają rakiety w konkursie i tak było we wczorajszym konkursie. Młodszy Hvala zakończył rywalizację na 5 miejscu z dorobkiem 261.1 pkt natomiast jego starszy kolega z reprezentacji na 14 miejscu z 251.3 pkt. Obaj czują tę skocznię i dobrze się na niej prezentują, dzisiaj będzie podobnie i liczę na to, że znowu Hvala będzie lepszy od Petera. Kurs w STS @1.6 na to zdarzenie po odjęciu podatku kurs jeszcze mniejszy.

Anders Bardal - Thomas Morgenstern
@1.5
✅ 11-30

Tomek mocno przeziębiony przez to spadek formy od drugiego konkursu w Soczi, Norweg o wiele lepsza dyspozycja właśnie od 2 konkursu w Soczi również w Engelbergu, wygrana w serii próbnej, w konkursie 7 miejsce Bardala, Morgi tylko 15. Wszystko wskazuje na wygraną Andersa w tym zestawieniu.

Dawid Kubacki - Maciej Kot 17-13 ⛔ Kubacki 128 i 130 m przy 131.5 i 123.5m Kota...
@1.65


Dawid w lepszej formie od Macieja we wczorajszym konkursie Dawid dwa równe dobre skoki, które dały mu miejsce w TOP 10, udział zakończył na 9 miejscu, Maciej nieco słabiej i tylko albo aż 17 miejsce ze stratą do Dawida prawie 10 pkt, tak więc spora różnica, w serii próbnej również bdb skok Dawida. Nastawiony jest bardzo pozytywnie na niedzielny konkurs dlatego liczę, że dzisiaj również będzie lepszy od Maćka o ile obaj przejdą do konkursu w Q.

Do tego kilka suchych typów które też gram bo widzę value w postaci:

Andreas Wank - Reruhi Shimizu
@1.55 ✅ 20-28


Wszystkie skoki oddane w Engelbergu na korzyść Niemca, więc można spróbować dzisiaj na podtrzymanie tendencji. Poniższe na podobnej zasadzie prócz Piątka.

Tom Hilde - Michael Neumayer
@1.95 9-5 ✅
Richard Freitag - Manuel Fettner
@1.6 ✅ 8-18
Wolfgang Loitzl - Andreas Wellinger
@1.6 ⛔ 4-2
Andreas Kofler - Kamil Stoch
@1.45 ✅ 2-14

wszystko


Konkurs poprzedzą kwalifikacje, które zaplanowane są na 12:15 więc do tej godziny w bukach można grać te pary. Pogoda w Engelbergu jest na razie dobra, nie pada deszcz, niezbyt mocno wieje i zapowiada się na to, że powinniśmy oglądać emocjonujący i w miarę równy konkurs w Szwajcarii.
 
D 39

domuji

Użytkownik
Ale można zagrać jeszcze te pary na live po rozpoczęciu zawodów (Tobet), więc polecam poczekać na kwalifikacje. Ja skuszę się na Bardala w parze z Morgensternem na pewno, na reszte jeszcze poczekam. Poważnie myślę o Hvali oraz Wanku.
 
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
Simon Ammann - Dimitry Vassiliev 1 @ 1,67 Betsson
Simi wczoraj totalnie nieudany skok i w efekcie zabrakło go w drugiej serii konkursu (41.pozycja). Drugiego skoku nie udało się oddać również Rosjaninowi, który zajął 31. pozycję. Jednak w obecnym sezonie równiej skacze Szwajcar. Vassiliev poza jednym konkursem w Kuusamo gdzie wskoczył na drugie miejsce nic wielkiego nie pokazuje. Zazwyczaj odpada w pierwszej serii, a w drugim konkursie tego sezonu nie udało mu się nawet zakwalifikować do konkursu głównego. Ammann dość solidnie w tym sezonie punktuje choć i zdarzają mu się słabsze skoki jak ten wczorajszy czy w Kuusamo. Forma po stronie Szwajcara w dodatku skacze u siebie, więc już dziś nie wypada tak słabo się zaprezentować.
 
subson 35

subson

Użytkownik
Schlierenzauer G.-Bardal A @1.45
Tutaj para dwóch bardzo mocnych zawodnikow ze wskazaniem na Gregora. Bardal prezentuję ostatnio bardzo równą i solidną na formę jednak w tej formie nie powalczy on o zwycięstwo. Gregor mimo wpadki w Soczi prezentuje kapitalną formę i w każdych zawodach jest w stanie walczyć o zwycięstwo. Stąd typuje dziś zwycięstwo genialnego skoczka z Austrii
Hvala J.-Loitzl W. @ 1.65
Tutaj liczę na młodą torpedę ze Słowenii. Od Kussamo skacze niesamowicie i jest w stanie walczyc o podium. Doswiadczony Austriak skacze dobrze, jednak bez tzw.Blysku. Skacze on pieknie stylowo, jednak Hvala w obecnej formie jest poza jego zasięgiem.
Polecam obydwa typy myślę ze spokojnie wejdą, stawiam w sts
 
D 39

domuji

Użytkownik
No to jesteśmy po kwalifikacjach. Osobiście odpuszczam Hvale, nie wątpię, że wygra swoje pary podane powyżej jednak nie jest powtarzalny na tej skoczni co dla mnie jest pierwszym czynnikiem ocenianym przy doborze zwycięzców.
Wybieram:

Kofler
- Stoch ✅
Kofler ostatnio bardzo dobra forma, duża powtarzalność, nie oddaje słabych skoków. Zawsze wyżej od Kamila.
Bardal
- Morgenstern ✅
To samo co wyżej. Bardal także równa, dobra forma. Morgi ostatnio bardzo nie równy + ta skocznia wyraźnie mu nie leży.
Kubacki - Kot ⛔
Tutaj jestem najmniej pewny jednak biorę ten bet. Kubackiemu bardzo leży ta skocznia, świetne ostatnie 4 skoki tutaj, Kot też nieźle ale słabiej. Biore!
I Kofler TOP3 ✅
 
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
co myślicie o typie Hvala-Bardal? kurs ponad 2.0 na unibecie

Domuji - Niby czemu zdecydowanie nie????moim zdaniem to 50/50
Hvala może odpalić petardę,ale też zepsuć
Bardal pewnie z kolei 2 solidne skoki

Nie wiem jakie Ty argumenty łapiesz na Bardala, a Twojej strategii to już całkiem nie dostrzegam.
Jak nie chcesz przegrywać, to najlepiej nie graj i nie obstawiaj typów o kursie wyższym niż 1.3 , choći na nich możesz się przejechać.

Sorry za ten wywód, ale trochę się zirytowałem. Dla mnie typ 50/50, a value jest i to spore.
 
D 39

domuji

Użytkownik
co myślicie o typie Hvala-Bardal? kurs ponad 2.0 na unibecie
Na Bardala jak najbardziej ???? Na Hvale zdecydowanie nie.
E: To już wszystko zależy od twojej filozofii grania ???? Ja nie chce przegrywać. Też czasami skuszę się na niespodzianki ale argumenty muszą być dużo mocniejsze niż w tym przypadku.
 
O 8

ok_computer

Użytkownik
Andreas Kofler - Kamila Stoch
Typ: 1
Kurs: 1,3 Expekt
Kofler w wybornej formie. We wczorajszym konkursie po pechowej pierwszej serii, genialny skok w drugiej i szczęśliwe zwycięstwo. Moim zdaniem, faworyt do zwycięstwa tego konkursu. Co do Stocha, wraca dopiero do formy i jego forma musi się ustabilizować aby mógł walczyć o wysokie miejsce w PŚ.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom