>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki 23/24 Obestdorf LOTY

Status
Zamknięty.
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Czwartek, 22.02.2024
9:30 - Odprawa techniczna
14:15 - Oficjalny trening
16:40 - Kwalifikacje

Piątek, 23.02.2024
15:45 - Konkurs duetów


Sobota, 24.02.2024
14:30 - Seria próbna
16:00 - Konkurs indywidualny


Niedziela, 25.02.2024
14:30 - Kwalifikacje
16:00 - Konkurs indywidualny

* wszystkie godziny według czasu polskiego
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Kwalifikacje Obersdorf

A. Zniszczoł - K.E. Sundal 1 @1.80 STS


Powracamy do rywalizacji w Pucharze Świata , ale też o małą kryształową kulę w lotach. Zaczynamy na skoczni w Obersdorfie. Dziś treningi i kwalifikacje do sobotniego konkursu, jutro jeszcze mamy konkurs duetów, więc będzie bardzo ciekawie. Bardzo fajny kurs na Olka w rywalizacji z Norwegiem. Polak w ostatnim czasie w niemal życiowej formie, kilka lokat w top 10 w pucharze świata, i MŚ w lotach na Kulm zakończył na 9 pozycji. Zniszczoł uwielbia loty, wielokrotnie to powtarzał, więc i podczas tego przedłużonego weekendu w Obersdorfie może notować bardzo dobre wyniki. Sundal przeciwnie, nigdy nie był wybitnym lotnikiem, odstawał znacząco od swoich kolegów z drużyny i jedynie na co było go stać to lokaty w 2-3 dziesiątce na skoczniach mamucich. Skakał podczas MŚ w lotach, ale jedynie na treningach, był najgorszym z Norwegów, gdzie trzeba przypomnieć Norwegowie drużynowo nie zdobyli nawet medalu. Sundal ostatnio zwyżka formy, ale nie wydaje mi się, żeby przełożył to na rywalizację w lotach, Polak powalczy o top 10, a Norweg powinien skakać gorzej od Olka.

A. Zniszczoł top 10 @2.35 Betfan

Piotrka pominę w tym typowaniu, myślę, że on dopiero jutro może odpalić swoje najlepsze petardy, a Olek od początku będzie latał bardzo daleko. Przy obecnej dyspozycji spokojnie stać go na czołową dziesiątkę dzisiejszych kwalifikacji, zwłaszcza, że paru zawodników może potraktować ulgowo dzisiejsze próby. Bardzo fajny kurs na to zdarzenie.
 
Ostatnia edycja:
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Nie lubię typować kwalifikacji bo to tylko jeden skok i w tym sporcie loteria, tym bardziej na mamutach. Jednak kilka typów wpadło mi w oko i spróbuję dzisiaj coś zagrać po fajnych kursach.

Kubacki-Stoch 2,01

Dawid nigdy nie osiągał wybitnych rezultatów na mamutach. Co tu dużo mówić, lotnikiem jest po prostu kiepskim.
Natomiast Kamil należy do wąskiej grupy tych którzy pokonali granice 250 m. Wygrał na tej Skoczni w 2019 roku, oraz w 2018 wywalczył tu wicemistrzostwo świata w lotach.
Ma też coś do udowodnienia po tym jak został wykluczony przez trenera na tegorocznych MŚ w lotach z udziału w rywalizacji indywidualnej.
Myślę że wyżej wymienione czynniki, plus jego doświadczenie na takich obiektach, pozwoli mu być dzisiaj wyżej od Dawida.

Granerud-Żyła 2,16

Idę w stronę Piotrka.
Wiadomo że loty to żywioł Wiewióra i nawet gdy jest w słabej dyspozycji potrafi pięknie i daleko latać. Ten sezon w wykonaniu całej naszej kadry jest tragiczny. Nie inaczej jest z Żyłą, jednak to on niedawno potrafił wywalczyć 4 pozycję na zawodach w Lake Placid. Wydaje mi się że przed MŚ w lotach był w gorszej dyspozycji, a jednak tam skakał świetnie.
Jego rywal miał długą przerwę i wraca na skocznie po MŚ w lotach, które nota bene, były bardzo nieudane w jego wykonaniu. Cały ten sezon jest kiepski, patrząc na to że to w końcu obrońca kryształowej kuli. Do tego dochodzą perturbacje całej kadry z trenerem, więc to też nie pomaga.
Owszem Halvor był wicemistrzem świata w lotach, ale patrząc na to co prezentuje w tym sezonie większe szanse na dobry rezultat w Oberstdorfie daję Piotrkowi.


Bez analizy, z braku czasu:

Kytosaho - Pedersen 1,80
Zniszczoł -
Sundal 1,80

Post edytowałem z uwagi na przeniesienie kwali na sobotę, ale typy podtrzymuję i nawet kursy poszły trochę w górę na niektóre pary. Kursy z STS
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Duety H2H

Japonia - Polska 2 @2.10 Unibet


Dzisiejsze treningi z powodu wiatru przełożone na jutro , a kwalifikacje na sobotę. W związku z tym jutro zobaczymy konkurs duetów i można wyłapać fajne kursy. W Japonii na pewno zobaczymy Ryoyu , a drugi skoczek zostanie wyłoniony po treningach , bo pozostali przynajmniej podczas MŚ w lotach skakali poniżej oczekiwań i znacząco odstawali od czołówki. U nas zapewne zobaczymy Żyłę i Zniszczoła, którzy prezentują na mamutach poziom top 10 i rzadko zawalają swoje skoki. Kobayashi to bardzo dobry lotnik, ale moim zdaniem on skupi się na rywalizacji o małą kryształową kule w sobotę i w niedzielę , a jutrzejsze próby może potraktować treningowo. Skąd te faworyzowanie Japończyków , tego nie wiem. Może i Ryoyu trochę nadrobi lub będzie na poziomie Piotrka , ale drugi z Japończyków może tutaj zawalić jedną z prób i drużyna poniesie spore straty. Dla Mnie Polacy będą przed rywalami , i tylko się cieszyć z tak wysokiego kursu.
 
Ostatnia edycja:
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Zgadzam się z tarki_16 tarki_16

Kursy na Polskę mocno przeszacowane. Dwójka Żyła Zniszczoł oddając swoje próby na normalnym poziomie powinna na lotach kręcić się w okolicy 6-10 miejsca. Ryoyu w pierwszych dniach na lotach w Kulm wypadał bardzo słabo i liczę na powtórkę. Nawet jeśli wypadnie bardzo dobrze i wyprzedzi Żyłe o 10m, to Nikaido jest antylotnikiem i jest w stanie spokojnie te 10m lub więcej do Olka stracić. Ponadto uważam, że w ekipie Niemieckiej też brakuje drugiego na solidnym poziomie, a w Norwegii po awanturach pozasportowych to może nawet brakować pierwszego bo i Lindvik i Forfang mocno przygasnęli.
Zatem sensowna wydaje się nastpęująca próba:

#1
Polska 1-3 @ 7,00 @ Fortuna

#2
Japonia Polska 2
Aut-GER 1
SLO - NOR 1
ITA - SUI 1
AKO 5,14 @ Fortuna.



Dodatkowo mamy już ofertę na jutrzejsze kwale i konkurs indywidualny i widzę tutaj bardzo niedowartościowanego Piotrka i Domena. O Piotrku już było wyżej że stać go na 6-10. Domena stać na podium czy na wygraną na lotach nawet jak nie wchodzi do drugich serii na skoczniach dużych. Tymczasem on regularnie ostatnio rośnie. Od Zakopanego na każdej skoczni dużej ma przebłyski na ściśłą czołówkę a w Sapporo to w końcu udowodnił wygrywając konkurs. Skoro wygrał na dużej, dlaczego by miał nie walczyć o wygraną na mamucie?

#3
D.Prevc wygra kwale @ 15 @ STS

#4
D.Prevc 1-3 kwale @ 4,50 @ STS


#5
D.Prevc wygra konkurs @ 13 @ Go+Bet

#6
D.Prevc 1-3 kwale @ 4,50 @ Go+Bet

#7
Żyła top6 kwale @ 4 @ Forbet
 
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Konkurs duetów

Norwegia - Polska 3,04


Moim zdaniem znacznie zawyżony kurs na naszą drużynę.
Patrząc na wyniki indywidualne z MŚ to tam wyprzedziliśmy Norwegów, biorąc pod uwagę dwójkę najlepszych z naszej drużyny i dwójkę Skandynawów.
Do tego drugiego dnia ten konkurs został przeprowadzony "na siłę" i odbyła się tylko jedna seria, gdzie nie wszyscy trafili na dobre warunki. Dlatego większym wykładnikiem są dla mnie wyniki z pierwszego dnia rywalizacji, gdzie warunki były w miarę "porównywalne" dla wszystkich.
Bukmacherzy chyba sugerują się powrotem do kadry Graneruda i wierzą w jego mega dyspozycję, bo inaczej nie potrafię wytłumaczyć tych kursów?
Uważam że przy odrobinie szczęścia nasz duet jest w stanie powalczyć nawet z Niemcami.
Owszem Wellinger jest pewniakiem do duetu, ale kto będzie drugim? Leyhe bądź Geiger, bo nie widzę innego rozwiązania. Obaj nie są w wybitnej dyspozycji, a co do Karla to rzekłbym nawet że jest w kiepskiej.
Naprawdę jest dziś szansa na dobry wynik naszego duetu, oczywiście jeśli Piotrek i Olek skoczą na swoim najwyższym poziomie.

Od Niemców lepsi, ale niestety do Norwegów trochę zabrakło
 
Ostatnia edycja:
shingayi 2,3K

shingayi

Użytkownik
No to z pieniążkami można się żegnać pomału. Zniszczoł ok, ale Żyła mega przeciętny na treningach, za to taki Nikaido chyba nagle nauczył się latać 🙄
 
Otrzymane punkty reputacji: +161
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
No to z pieniążkami można się żegnać pomału. Zniszczoł ok, ale Żyła mega przeciętny na treningach, za to taki Nikaido chyba nagle nauczył się latać 🙄
O Piotrka się nie martwię, bardziej o warunki.
Skoki to loteria co wiadomo nie od dziś. W drugiej serii treningowej cała czołówka została wycięta przez warunki, więc nie ma co dramatyzować
 
G 71,1K

GoldenRetriever

Użytkownik
Kwalifikacje:
Belshaw - Yevhen Marusiak
BELSHAW 1,58
Betclic


Pewniak dnia? Nie wiem, na pewno value dnia bo z kursu prawie 1,60 powinno być nie więcej niż 1,15. Co poniższą statystyką porównawczą postaram się udowodnić. Mlody Amerykanin jest po prostu sporo lepszym lotnikiem od swojego oponenta.


Zacznijmy od tegorocznych mistrzostw świata:

1 trening na mistrzostwach świata w lotach:
1. BELSHAW 124,2 pkt
149,5m 21belka 1,9 za wiatr.
35 miejsce 📍
2. Marusiak 32,2 pkt
128m 21belka -1,4 za wiatr.
48 miejsce 📍

2 trening na mistrzostwach świata w lotach:
1. BELSHAW 124,2 pkt
202,5m 25belka 1,3 za wiatr.
33 miejsce 📍
2. Marusiak 88,3 pkt
173m 25belka 0,9 za wiatr.
45 miejsce 📍

1 seria konkursowa na mistrzostwach świata w lotach:
1. Marusiak 170 pkt.
195m 23belka 6,5 za wiatr
28 miejsce 📍

2. Belshaw 127 pkt. (upadek)
191m 23belka -4,8 za wiatr.
35 miejsce 📍

Kończąc wątek mistrzostw świata: w kolejnych trzech seriach do których zakwalifikował się Ukrainiec skakał już na swoim słabym poziomie. Skoki na odległość odpowiednio: 176,6 i 185 metrów tylko to potwierdzając. W konkursie drużynowym z wiadomych względów nie brał udziału, a jak poradził sobie nasz amerykański wybraniec? 211 w serii próbnej oraz 207,5 w konkursie. W dwóch skokach bezapelacyjnie najlepszy z czwórki USA.

Przechodzimy do skoczni na której jutro rozegrają się kwalifikacje. Możemy przeanalizować cztery rozegrane dzisiejsze serię i w każdej z nich bezapelacyjnie lepszy był Amerykanin:

1 trening:
1. BELSHAW 165,5 pkt
212m
15 miejsce 📍
2. Marusiak 115,1 pkt
186m
37 miejsce 📍

2 trening:
1. BELSHAW 141 pkt
219,5m
13 miejsce 📍
2. Marusiak 106,4 pkt
192,5m
41 miejsce 📍

Pierwsza seria konkursu duetów:
1. BELSHAW 191,6 pkt
213,5m
2. Marusiak 171,2 pkt
203,5

Druga seria konkursu duetów:
1. BELSHAW 199,6 pkt
198m
2. Marusiak 163,1 pkt
177m


Na siedem dotychczasowo rozegranych serii na skoczni mamuciej sześć razy lepszy był Amerykanin i w każdej próbie przewaga była zdecydowana.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2197
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
1 konkurs Obersdorf

Żyła 1-10 @2.85 Fortuna


Taki kurs na Piotrka na mamucie trzeba brać z pocałowaniem ręki. Wczoraj Polakom niewiele zabrakło do pokonania Japonii, Ryoyu skakał bardzo dobrze i zdecydowanie poprawił się Nikaido, stąd nasza porażka. . Żyła wczoraj 8 miejsce indywidualnie, ale myślę, że dziś pokaże swoją prawdziwa twarz na tym obiekcie. Podczas MŚ w lotach pierwszy dzień również na rozeznanie, a w drugim odpalił swoje prawdziwe petardy i ostatecznie zakończył MŚ na bardzo dobrym 6 miejscu. Nie wiem skąd takie kursy , wszyscy dobrze wiemy, że jak przychodzą mamucie obiekty, to Piotrek nawet będąc pod formą, potrafił łapać się w top 10 w danym dniu. Wczorajszy dzień pokazał, że jest dobrze, dziś rozpoczynamy walkę o mała kryształową kulę, więc skoki Polaka powinny być jeszcze lepsze. Trochę obawiam się kręcącego wiatru, wczoraj wielu trafiło źle, inni lepiej, więc szczęście może też okazać się kluczowe.

Bez analizy:
Lindvik - Zniszczoł 2 @2.03 (Już wyrzucona para i wzrost kursu na Norwega)
Żyła - Paschke 1 @1.65
Granerud - Kubacki 1 @1.75
Forfang - Kobayashi 2 @1.96

AKO: @11.49


Tylko parę słów o parze Lindvik - Zniszczoł. Nie wiem, czy Fortuna się tutaj pomyliła, ale wywindowali Norwega do walki o top 6 dzisiejszych zawodów, gdzie na treningach zajmował odpowiednio 18 i 37 miejsce, i do duetów się nie załapał. Nie wiem, czy to zasłona dymna, bo trzeba pamiętać, że to były MŚ w lotach w Planicy, ale żeby stawiać go w roli faworyta w parze z Polakiem, to już gruba przesada.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +210
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Zgadzam się z Tarki_16 co do typu na Piotrka. Wczoraj już napisałem że o Piotrka się nie boję w duetach mimo słabych prób w treningach, bo loty to po prostu jego żywioł.
Też dziś gram Piotrka w top10, ale również idę w kierunku Olka.
Zniszczoł również uwielbia loty, a jako że to jego sezon życia, to osiąga na mamutach bdb rezultaty. Wczoraj na treningach dwa razy szósty, w konkursie duetów w nieoficjalnej indywidualnej klasyfikacji również na szóstej pozycji. Widać stabilizację na pewnym poziomie, niezależnie od wiatru w plecy bądź pod narty.
Uważam że kurs 2,10 na top10 Olka to fajna opcja i idę w tym kierunku.
Dodatkowo ako na naszych obu najlepszych lotników w top15 to prawie lokata(z poprawką na warunki😉) a kurs z tego wychodzi 2,07.
Gram też ryzykowny typ za mniejszą stawkę w stronę Domena.
Teoretycznie wczoraj w konkursie duetów zajął indywidualnie dopiero 5 miejsce, jednak miał trochę pecha do przeliczników wiatru. Również inaczej się skacze gdy twój kolega z duetu wypracowuje dużą przewagę pkt i zielona linia nie jest usytuowana zbyt daleko.
W treningach Domen był dwa razy najlepszy, wygrał również ostatni konkurs w Sapporo, więc widać że jest w doskonałej dyspozycji.
Kurs 8,00 w fortunie to jak dla mnie duża przesada, więc próbuje go ustrzelić.

Zniszczoł top10
2.10

Żyła 1,50 i Zniszczoł 1,38 w top15
2,07

D.Prevc V
8,00

Typy dotyczą konkursu, a nie kwalifikacji
 
Ostatnia edycja:
lukas88 308,6K

lukas88

Forum VIP
Granerud wraca do Pucharu świata po przerwie na poprawę formy, która była daleka od optymalnej. Norweg zawsze lotnikiem był wybitnym i myślę że dziś potwierdzi swoją wartość na obiektach mamucich. W treningach miejsca 19 i 10 więc myślę że obrany przeze mnie kierunek jest słuszny.

Granerud top 15 @ 2,35 16 miejsce :mad:
Granerud- Kubacki - 1 @ 1,75
Fortuna
 
Ostatnia edycja:
lukas88 308,6K

lukas88

Forum VIP
Ponawiam dziś typ w kierunku Graneruda, któremu wczoraj zabrakło niewiele by znaleźć się w "15".
Granerud Top 15 @ 1,90

Poza tym stawiam dziś na Forfanga, który wczoraj miał chyba nieco gorszy dzień, i liczę na jego progres w dniu dzisiejszym. W piątkowych treningach JAF był 4 i 5, w duetach indywidualnie 1 miejsce, wczoraj w kwalifikacjach 14 a w konkursie 8.
Forfang Top 6 @ 1,90
Post automatycznie złączony:



Jeszcze typy na kwalifikacje:
Peter Prevc- Domen Prevc
Typ:
Kurs: 2,03


Domen wczoraj nieco słabsza dyspozycja, wcześniejsze próby młodszego z barci sporo lepsze od Petera. W kwalach mamy jeden skok, który premiuje Domena podrażnionego wczorajszą nieco słabszą lokatą. Domen wygrał 2 treningi (Peter był 16 i 9), w duetach 5 lokata (Peter ns) , w kwalach 7 miejsce (Peter 9) i 5 w konkursie.
Domen Top 3 Kwalifikacji @ 2,50 Fortuna

Hayboeck- Forfang 2
Kurs: 2,03


Tutaj też idę w kierunku Forfanga, który poza skokami konkursowymi we wcześniejszych próbach był lepszy od Hayboecka. Forfang w kwalifikacjach zawsze lepiej spisuje się niż w konkursie, natomiast Michael lubi nieco odpuścić, przy takim kursie idę bez zastanowienia na JAF.
Forfang Top 3 Kwalifikacji @ 4,50 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +519
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Oberstdorf 2 dzień - zawody
Kursy z fortuny

A.Zniszczoł
TOP 15 1,70
TOP 10 3,50

Cóż, wczoraj totalny niewypał, no może prócz kwalifikacji gdzie 3 z 4 typów było trafionych.
Dzisiaj idę jednak ponownie w kierunku naszych zawodników.
Olek oddał dwa dobre skoki a pozwoliło mu to na zajęcie dopiero 19 miejsca. Jednak różnica między nim a 11 Fettnerem to było zaledwie 7,6pkt. Do 12 Kamila stracił 5,5pkt, a do 15 Kosa 4,2pkt. Pokazuje to jak niewielkie były wczoraj różnice w drugiej dziesiątce. Nasz zawodnik miał znowu trochę pecha do przeliczników za wiatr. W drugiej serii, dziwnym trafem miał dodane tylko nieco ponad 8pkt, gdzie normą było 18-20pkt. To znacznie wpłynęło na jego końcową pozycję w tabeli. Po skoku był zadowolony bo 219,5m to był naprawdę dobry skok, ale przez pkt za wiatr starczyło to tylko na 8 pozycję w tym momencie. Widać było zdziwienie i rozczarowanie na jego twarzy.
Myślę że dziś już taka sytuacja się nie powtórzy i Olek swobodnie uplasuje się w TOP15.
Próbuję również zagrać TOP10 Olka bo treningi, kwalifikacje, konkurs duetów mówiły że stać go na miejsce w dziesiątce. Wczoraj oddał również dwa solidne skoki, bo jak inaczej można powiedzieć jeśli zawodnik osiąga 210m i 219,5m. Skacze tu naprawdę równo czego dowodem jest to że nie zszedł jeszcze poniżej 210m. Zaufam mu dzisiaj i wierzę że będzie miał więcej szczęścia do warunków, a raczej do przeliczników.

P.Żyła
TOP15 2,35
TOP10 5,80

Piotr wczoraj zawalił na całej linii. Wszystkie 3 skoki były po prostu słabe i trudno to wytłumaczyć....zaraz, zaraz. Nie wcale nie trudno, to po prostu nieobliczalny Wiewiór, który nie raz nas zaskakiwał zarówno in plus jak i in minus. W konkursie duetów skakał świetnie, mimo że chwilę wcześniej na treningach wypadał kiepsko. Skoro wczoraj zawalił to dziś powinno być dobrze😉. Podobnie było w Lake Placid gdzie po pierwszym beznadziejnym dniu, drugiego zajął 4 pozycję.
Może mój typ jest typem życzeniowym, ale patrząc na lotnicze umiejętności Piotrka i to jak faluje z formą w tym sezonie, uważam że warto zaryzykować bo kursy na niego są wyśmienite.

Nousiainen - Marusiak 2,02

Tu krótko bo jak dla mnie to perełka dzisiejszego dnia.
Matusiakowi wyszedł jeden skok w pierwszej wczorajszej serii i to tyle. W drugiej skoczył 170m i to jego poziom.
Fin w duetach skakał świetnie i na treningach, kwalifikacjach również był zdecydowanie lepszy od Ukraińca.
Dla mnie to promocja dnia
 
Ostatnia edycja:
act 8,6K

act

Użytkownik
Oberstdorf 2 dzień - zawody


Nousiainen - Marusiak 2,02

Tu krótko bo jak dla mnie to perełka dzisiejszego dnia.
Matysiakowie wyszedł jeden skok w pierwszej wczorajszej serii i to tyle. W drugiej skoczył 170m i to jego poziom.
Fin w duetach skakał świetnie i na treningach, kwalifikacjach również był zdecydowanie lepszy od Ukraińca.
Dla mnie to promocja dnia
Jaki buk?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom