>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki 23/24 Engelberg

Status
Zamknięty.
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Czwartek, 14.12.2023
20:30 - Odprawa techniczna

Piątek, 15.12.2023
11:00 - Oficjalny trening
13:00 - Kwalifikacje

Sobota, 16.12.2023
14:45 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 17.12.2023
14:15 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

* wszystkie godziny według czasu polskiego
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Engelberg 1 kwalifikacje

K. Geiger - J.A. Forfang 2 @2.59 Fortuna


Ponawiam typ z poprzednich zawodów na same kwalifikacje. Dużo nie będę pisał, wystarczy wrócić do poprzednich postów. Geiger to zawodnik, który odpala petardy w samych zawodach, a kwalifikacje zazwyczaj traktuje treningowo, Forfang najlepsze swoje próby oddaje na treningach i w samych kwalifikacjach - na same zawody czegoś brakuje, może za duża presja, kto wie. Licze, że podobnie będzie jutro i singlowo gram na Norwega.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1613
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
Witam
Pojawiają się pierwsze skromne oferty na skoki ;p na tą chwile zagrałem w betclicku chociaż na sts są podobne pary , myślę że do jutra pojawi się szersza oferta
engelberg1.jpg

Pierwszy kupon z parami z pierwszej dziesiątki po za Kubackim i Żyłą , czyli bez egzotyki bo jeszcze takiej w ofercie nie ma a jest kilka skoczków z dalszych pozycji których bym pograł :) może później coś będzie , a teraz od pierwszej pary

Lanisek vs Raimund - wybór na Laniska z kilku powodów, Raimund po dość obiecującym starcie na początku sezonu trochę wyhamował do tego ostatnio DSQ to mi go stawia za plecami Laniska, chociaż treningi i kwalifikację pokazały że ma moc , ale jak dla mnie widzę go w okolicy 6 - 7 miejsca a Laniska w tych zawodach stawiam na podium , jego postępy z każdymi zawodami są co raz lepsze , dziś wygrane kwalifikacje a już w Klingenthal zapowiedział że go ciągnie na pudło, do tego ta skocznia mu zwyczajnie leży w ubiegłym roku stał dwa razy na podium zajmując pierwsze i trzecie miejsce .

Żyła - Kubacki - hmm jak dla mnie nie temat jest prosty, Piotrek to jedyny skoczek z naszej kadry któremu cos tam zostało z ubiegłego sezonu , wydaje mi się że musi po prostu się wyluzować bo aktualnie mam wrażenie że z progu to on się rzuca ;p a nie wybija , cos tam w głowie poukłada i będzie latał , jeśli pojawi się oferta to chętnie postawie na niego w TOP10 , no a Kubacki trudno mi go rozkminić sądzę że za dużo ma na głowie, te jego sprawy rodzinne myślami pewnie jest gdzieś po za skocznią , może jeszcze wróci na swoje tory ale nie jutro, zobaczymy może na TCS . Warto dodać że obaj zawodnicy podobnie jak Lanisek w ubiegłym sezonie okupowali podium dla tego Piotrka można stawiać w mocniejszych parach 2,60zł w parze z Haybockem

Kraft- Wellinger - co tu dożo o nich pisać, obaj są w kapitalnej formie no ale forma Krafta jak dla mnie lepsza a ten spadek z podium na ostatnich zawodach to wypadek przy pracy, ale można małą kontrę zagrać i taki kuponik na Wellingera i Piotrka ;p AKO 7,18 wychodzi hmmm...

Geiger - Paschke - Geiger w swoim stylu treningi i kwalifikacje do jednego worka , czyli wszystko traktuje jako trening podobnie chyba myśli Paschke bo w treningach zajmowali pozycje gdzieś obok siebie , więc tu tych wyników nie biorę pod uwagę a tym co przekonuje mnie do Geigera to podobna sytuacja jak Laniska , z każdymi zawodami widzimy go co raz wyżej w kwalifikacji końcowej, a te ostatnie zawody gdzie w pięknym stylu wygrał dwa dni z rzędu mogą dać mu mega power i jeśli wyląduje tu na podium to będzie mój pierwszy zawodnik którego będę typował do wygrania TCS


Edit:
Dodam kuponik z propozycja na podium :)
engelberg2 podium.jpg

edit:

engelberg3.jpg
Podobny kupon do tego pierwszego , dalej stawiam na Żyłę i Geigera oraz tym razem Raimunda stawiam przeciwko Wellingerowi
Do tego jeszcze klasyfikacja końcowa gdzie widzę Żyłę w TOP 10
engelberg4.jpg
Hayboeck w TOP 15 to raczej "pewniaczek ' :) zawodnik jest na 11 miejscu w generalce , ostatnio cos mu nie wyszło i wylądował po za top15 a tak to melduje się regularnie w pierwszej 15_stce, Hoerl zagrany bardzo pasywnie bo tu można śmiało pokusić się o granie w top10, jeśli Piotrek pokaże dwa dobre skoki to ten kupon ma duże szanse na powodzenie

Edit:
Wcześniej czy później musiały trafić się zawody gdzie wiatr kosił zawodników , ale to i tak nic by nie zmieniło przy takich skokach jakie oddał Geiger :( a to on i Żyła byli podstawą moich kuponów (chociaż ubiegło roczne zawody mogły mnie nakierunkowac co do Geigera) , ogólnie zawody pokręcone na maksa, ale na pozytyw skoki Graneruda , ładnie Forfang i Bresadola którego chciałem pograć ale pewnie dał bym mu na kupon Żyłe i by nic nie wyszło ;p
No nic jutro ograniczam kupony do 2 typów na kupon
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +90
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS #1

Geiger, TOP6 -> @1.80, Unibet

1. seria treningowa: 7. miejsce, 130 m, komp. 11.7 pkt.
2. seria treningowa: 5. miejsce, 132.5 m, komp. 26.3 pkt.
Seria kwalifikacyjna: 25. miejsce, 124.5 m, komp. 15.3 pkt.

Spodziewałem się, że Niemiec zacznie skakać na najwyższym poziomie dopiero na TCS. Ale jak przyznał w jednym z wywiadów, on sam jest zaskoczony, że forma przyszła już teraz. Myślę, że nie ma co się zbyt obszernie rozpisywać na temat powyższej propozycji. O tym, że Geiger ma w zwyczaju nie skakać na maksymalnych obrotach w piątkowych seriach, wiedzą już chyba nawet "niedzielni" fani. W ubiegły weekend w Klingenthal na treningach również kręcił się pod koniec 1. dziesiątki, a zaliczył dublet zwycięstw - w 2. konkursie wyrównując rekord skoczni. Jeśli wczoraj na treningach, skacząc na luzie kręcił się w ścisłej czołówce, nie mam wątpliwości, że i dzisiaj włączy się do walki o podium.

xxx

Valto, TOP30 -> @1.80, STS

Zaufam młodemu Finowi, choć tak niedoświadczeni skoczkowie potrafią zepsuć swój skok. Wczoraj jednak prezentował się - jak na fakt, że dopiero ropoczął swoje starty w PŚ - znakomicie. Spójrzmy na piątkowe próby Fina.

1. seria treningowa: 17. miejsce, 129.5 m, komp. 18.8 pkt.
2. seria treningowa: 18. miejsce, 125.5 m, komp. 19.6 pkt.
Seria kwalifikacyjna: 31. miejsce, 128 m, komp. 19.4 pkt.

Valto trzykrotnie startował w dość trudnych warunkach wietrznych, z belki ustawionej na podobnym poziomie, z której startowała czołówka. Za każdym razem skakał poza 125 m, nawet w okolice 130 m. Wykręcił uśrednioną 21. notę dnia. Myślę, że także dzisiaj skok na 128-129 m, powinien pozwolić mu na awans do serii finałowej konkursu. 20-latek w tym sezonie zdobył już swoje premierowe punkty PŚ w jednym z konkursów w Ruce, gdzie zajął 24. miejsce. W ubiegły weekend dwukrotnie otarł się o TOP30, zajmując w Klingenthal lokaty: 34, 33.

xxx

Granerud vs Tschofenig -> @1.80, Unibet

1. seria treningowa: 9. miejsce (129 m, komp. 12.4 pkt.) vs 25. miejsce (126.5 m, komp. 10.3 pkt.)
2. seria treningowa: 24. miejsce (121.5 m, komp. 34.3 pkt.) vs 7. miejsce (127 m, komp. 33.2 pkt.)
Seria kwalifikacyjna: 9. miejsce (132 m, komp. 13.5 pkt.) vs 42. miejsce (119 m, komp. 15.2 pkt.)

Norweg wykręcił wczoraj 12. notę dnia, wyższą od 22. Austriaka o 6.5 pkt. Co prawda są to zawodnicy, którzy w tym sezonie skaczą w kratkę - potrafią przeplatać bardzo dobre próby z tymi słabszymi. Wydają się jednak zmierzać w odwrotnych kierunkach. Tschofenig bardzo dobrze zaczął sezon, kręcąc się cały czas w okolicach podium. Od ubiegłego weekendu Austriak ma jednak pewne problemy na skoczni. W Klingenthal plasował się na miejscach: 19 i 16, a więc dalekich od tych oczekiwanych. Z kolei Granerud wszedł w sezon ze słabą formą jak na swoje możliwości, natomiast w Niemczech zanotował co prawda nieznacznie, ale jednak lepsze lokaty niż w poprzedzających je konkursach w Lillehammer. Coraz lepsze próby zaczął oddawać także na treningach, co widać choćby po wczorajszych skokach. We wspomnianym Klinghenthal dwukrotnie uplasował się wyżej od Tschofeniga, bowiem zajął miejsca: 16, 13. Tu w Engelbergu, lepszy był w 2 z 3 prób. Przegrał z młodym Austriakiem tylko przy mocno niesprzyjających podmuchach wiatru. Poza tym skakał w okolice 130 m, a więc pozwalających walczyć o TOP10. Za drobne można spróbować: Granerud, najlepszy Norweg -> @3.00, Fortuna. Lepiej od niego z podopiecznych Stoeckla prezentował się tylko Forfang, który jak wiemy, bardzo często psuje jedną z prób konkursowych.


Prognoza pogody: 16.12.2023 r.
PŚ w Engelbergu: Sobota z konkursami kobiet i mężczyzn (listy startowe)
Najlepsi zawodnicy piątkowych serii
PŚ w Engelbergu: Lanisek wygrywa kwalifikacje, Żyła siódmy
PŚ w Engelbergu: Treningi dla Raimunda i Krafta
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +641
karfus 90,2K

karfus

Użytkownik
Villumstad awans do TOP 30 | TAK | 1.62 | sts

Według mnie bardzo dobry bet. Norweg oddaje tutaj dobre skoki, nawet mimo jednych z trudniejszych warunków. W pierwszym treningu 128 metrów i 21 miejsce. Jeśli popatrzymy na rekompensatę punktową to było to aż 24pkt. Praktycznie nikt nie miał tak ciężkich warunków. Drugi trening 128.5 metra co daje 8 lokatę, skok oddany przy tylnym wietrze, aczkolwiek w porównaniu do reszty stawki warunki do skoku jedne z lepszych. Kwalfikacje to skok na odległość 127,5 metra co dało 32 lokatę, natomiast warunki wietrzne tragiczne, miał najmocniejszy wiatr w plecy ze wszystkich zawodników, którzy uzyskali kwalifikację do dzisiejszego konkursu. Podsumowując dwa skoki oddane w ciężkich warunkach, gdzie i tak wyszły fajne skoki, natomiast przy dobrym wietrze było TOP 10.

edit:31 lokata, brakło 0.1pkt…
 
Ostatnia edycja:
versa 397,5K

versa

Typer
Klasyfikacja końcowa
Granerud 1-10
Fortuna @2.55
Słynny z zeszłego sezonu Granulat w dotychczasowych zawodach tegorocznego pucharu świata nie reprezentuje już takiej wysokiej jakości do jakiej przyzwyczaił nas ubiegłej zimy, a to co wówczas wyprawiał było genialne.
Zajmowane miejsca w tym sezonie adekwatnie sprawiają, że kursy na tego zawodnika będą właśnie tak duże jak podczas dzisiejszego południowego konkursu, jak wspomniał już użytkownik Lik Lik Granulat podczas tego weekendu (serie treningowe i kwalifikacje) skoczył na 9, 24 i 9 lokatę, a ja dodatkowo uważam, że Granulat to typ zawodnika, który lepiej skacze na zawodach i wydaje mi się, że dzisiejszego dnia odda dwa dość równe skoki plasując się na pozycjach 5-10, bowiem Norweg powoli zaczyna nam się chyba rozkręcać.
Lik Lik znowu podepne twoją wypowiedź do mojej, bo moim pierwszym wyborem miał być własnie typ, który za drobne zaproponowałeś i dołączam do tego, uważając za dobrą propozycje lecz nieco mniej pewniejszą od powyższej w moim odczuciu.
Granerud najlepszy Norweg
Fortuna @3.00
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +709
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Żyła [top 15] 1.95 etoto / 1.90 betfan /1.85 forbet

Piotrek całkiem przyzwoicie w kwalifikacjach i liczę, że dziś też będzie dobrze. Treningi w kratkę, bowiem pierwszy trening to 14 miejsce, a drugi trening to odległa lokata, ale tam wiatr kręcił. Ogólnie przy tym niemrawym początku sezonu naszej reprezentacji, to właśnie Piter prezentuje się najlepiej i w końcu musi to iść do przodu. Wczorajsze kwalifikacje wlały trochę optymizmu z jego strony, więc przy tym kursie myślę, że warto spróbować.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +79
Tokarro 19,3K

Tokarro

Użytkownik
R. Kobayashi top 6 -> 1.65 (unibet) 🟥

Japończyk wczoraj zawalił pierwszą serię, ale treningami i szczególnie kwalifikacjami, serią próbną, a szczególnie drugą serią konkursu pokazał na co go stać. Dla porównania na polskich bukach podobny kurs jest na podium Ryouyu. Warto spróbować, value 🤌
 
Ostatnia edycja:
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
engelberg1a.jpg dno! metr mułu i wodorosty ;p ! trzeba szybko tą skocznie zapomnieć
Wczoraj Geiger poleciał po bandzie na całego ;p dziś będę grał przeciwko nie mu a dalej uważam że Żyła skacze z naszych najlepiej , wczoraj było dobrze tylko brakowało wykończenia liczę na to że dziś będzie już ładnie
 
Ostatnia edycja:
Tofik22 4,1K

Tofik22

Użytkownik
Pokaż załącznik 36022
Wczoraj Geiger poleciał po bandzie na całego ;p dziś będę grał przeciwko nie mu a dalej uważam że Żyła skacze z naszych najlepiej , wczoraj było dobrze tylko brakowało wykończenia liczę na to że dziś będzie już ładnie
Zgadzam się z tymi typami polecam jeszcze po ładnych kursach Zajc-Gaiger 1 1.94 lub Żyła-Tande 1 1.87 Granerud top 10 1.95kursy 1xbet
 
Ostatnia edycja:
versa 397,5K

versa

Typer
Klasyfikacja końcowa
Granerud 1-10
Fortuna @1.85
Ponawiam swój typ z dnia wczorajszego, gdzie kurs na to zdarzenie wynosił aż 2.55, po wczorajszej wysokiej pozycji pana Graneruda (finalnie 4 lokata) buki poszły po rozum do głowy wystawiają kurs taki jaki widnieje na górze mojego postu ale nadal dla mnie ten kurs jest interesująco dobry i po raz kolejny postanowiłem pójść w tę stronę.
Osobiście jeśli miałbym wystawiać kurs na to zdarzenie, to dałbym coś w granicach 1.50-1.60, dlatego uwazam powyższe za valuebet.
Granerud się rozpędza z konkursu na konkurs, zajmuje coraz wyższe lokaty i przez cały ten weekend w top10 nie plasował się tylko dwukrotnie przy skokach mało ważnych (seria treningowa i skok próbny) natomiast w kwalifikacjach oraz dwóch seriach konkursowych w top10 już jak najbardziej znalazł miejsce dla siebie, sądzę że po raz kolejny zobaczymy potężnego Norwega w najlepszej dziesiątce konkursu.
 
Ostatnia edycja:
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Geiger 1-6 @ 3,00 @ Fortuna
Geiger 1-10 @ 1,75 @ STS
Geiger 1-3 @ 8,00 @ ebetx bliziutko
Forfang - Geiger 2 @ 1,96 @ Fortuna

Na Geigera zawsze trzeba uważać. 2 tyg temu w Lillehammer walczył o podium. Tydzień temu 2 razy wygrał u siebie. Teraz Engelberg, gdzie też historycznie zajmował dobre lokaty (po raz pierwszy w karierze tutaj wygrał). Nie wierzę, że forma wyparowała. Po prostu miał gorszy dzień. Zresztą w piątkowych seriach treningowych był 7 i 5, a zazwyczaj w konkursie ma tendencje się poprawić. Zatem uważam, że top6 jest jak najbardziej realne a kurs świetny. Po kursie 8 to nawet na spokojnie można zaryzyować podium. Top 10 po kursie 1,75 do dubla też jest dobrym rozwiązaniem. Gdyby coś nie tak poszło z miejscami próbuje również w parze z Forfangiem, który wczoraj miał mega szczęście do warunków i który lubi zawalić jakiś skok.



Kraft wygra @ 3,55 @ etoto
Moim zdaniem Kraft jest nadal najmocniejszy. Wczoraj skończył 3, mimo że 2x nie trafił warunków i nie był zadowolony ze skoków. Dostał też niskie noty jak na siebie. W piątek wygrał jeden z treningów, więc nie zapomniał jak się wygrywa. Po początkowej dominacji dzisiaj będzie chciał potwierdzić, że jest faworytem przed TCS, a kurs 3,50 jest dla mnie rewelacyjny. .W piątek w jednej z serii był najlepszy, więc jest to w zasięgu. Tym bardziej że rywale nie są powtarzalni, praktycznie każdą serię wygrywa kto inny. Kraft i tak jest z nich najbardziej powtarzalny.


Ponadto:
Lindvik - Raimund 2 @2,10 @ FUksiarz
Leyhe - Peier 1 @ 1,57 @ STS
Żyła - Kos 1 @ 1,72 @ Fuksiarz
Bresadola - Valto 2 @ 2,00 @ Fuksiarz
Lanisek 1-6 @ 2,00 @ STS
Hoerl 1-10 @ 2,00 @ STS
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1505
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom