>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Sezon 2020/21 - przewidywania, typy długoterminowe

typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Temat, w którym wklejamy przewidywania na cały sezon oraz typy długoterminowe, np. na klasyfikacje PŚ lub TCS.

Przed samym sezonem jak pojawi się więcej ciekawych informacji, dodam coś od siebie.
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Przewidywania są takie, że Coronka może sporo namieszać, przed każdymi konkursami pewnie będą robione z dwa testy, będzie pojawiało się parę wyników pozytywnych , skoczkowie będą musieli udać na 14 dni kwarantanny, wypadną na 2-4 konkursy i marzenia o wygranej w PŚ mogą pójść w zapomnienie. Do loterii wietrznej dojdzie jeszcze loteria Covidowa i mamy niesamowity sezon.
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Przewidywania są takie, że Coronka może sporo namieszać, przed każdymi konkursami pewnie będą robione z dwa testy, będzie pojawiało się parę wyników pozytywnych , skoczkowie będą musieli udać na 14 dni kwarantanny, wypadną na 2-4 konkursy i marzenia o wygranej w PŚ mogą pójść w zapomnienie. Do loterii wietrznej dojdzie jeszcze loteria Covidowa i mamy niesamowity sezon.
Z drugiej strony będzie mnóstwo okazji do zarobienia przy fajnych kurasach , oby tylko zawody się odbywały nawet bez kibiców.
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Może ktoś ma informację o tym że dany zawodnik już przeszedł koronawirusa a co za tym idzie trudniej bedzie miał zarazić się ponownie a więc nie opuści zawodów i w rezultacie będzie wysoko w klasyfikacji generalnej
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
POLSKA

Dawid Kubacki - wszystko wskazuje na to, że znów będzie liczył się w walce o czołowe lokaty. W czasie LMP w dniach 17-18.10., zaprezentował się z dobrej strony - wygrał kwalifikacje i konkurs główny. W konkursie drużynowym trochę słabsze skoki dałyby mu indywidualnie 3. lokatę. Nie jestem ekspertem od kwestii technicznych, ponieważ w skokach jak powszechnie wiadomo, często niewielkie niuanse decydują o poprawności skoku, jednak jako osoba oglądająca ten sport już blisko 20 lat, dostrzegłem niewielkie błędy techniczne w fazie lotu. Ich wyeliminowanie, tak jak to zaznaczyłem wyżej, z pewnością pozwoli znów odegrać główną rolę w PŚ.
Kamil Stoch - na ten moment spora zagadka, bo ostanie jego oceniane skoki widzieliśmy w trakcie LGP w dniach 22-23.08. Tam wyglądał naprawdę dobrze, dwukrotnie zajął 2. pozycję. Z LMP wyeliminowała go choroba. Jaka będzie jego dyspozycja w nadchodzącym sezonie? Wszystko wskazuje, że podobnie jak i Kubacki, będzie należał do ścisłej czołówki. Patrząc na historię jego startów, nie ma wątpliwości, że skoncentruje się przede wszystkim na imprezach mistrzowskich, tj. MŚwL oraz MŚ. Moim zdaniem będą to jego ostatnie udziały w MŚ, choć życzyłbym sobie oglądać Kamila na skoczni jak najdłużej.
Piotr Żyła - zaskoczył dobrą dyspozycją w czasie LMP. W konkursie indywidualnym nieudany skok z 1. serii powetował sobie najdłuższym w drugiej i ostatecznie awansował z 18. na 9. pozycję. Drugiego dnia to on był najlepszy na skoczni, patrząc na indywidualne wyniki wygrał serię próbną oraz dwie konkursowe. Żyła - to jak wiadomo - człowiek zagadka. Ciężko przewidzieć jak będzie prezentował się w nadchodzącym sezonie, jednak jest w stanie walczyć z najlepszymi i oby to pokazał.
Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała - za plecami Kubackiego, to między nimi rozegrała się walka o medale LMP. W trakcie całego weekendu oddawali dobre technicznie skoki i osiągali dobre odległości. Być może wspólne treningi z całym sztabem oraz kadrą A wyszły im na dobre? Mam taką nadzieję.
Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny - w zeszłym sezonie trochę "zagubieni" zawodnicy, którzy przeplatali występy w PŚ z tymi w PK. LMP nie były specjalnie udane w ich przypadku. Czy nastąpiła poprawa w ich skokach od października? Zobaczymy. Na pewno wszyscy trzej wystąpią w PŚ, co oczywiste w Wiśle, ale także najprawdopodobniej w Niżnym Tagile, o czym w artykule poniżej.

Czołówka kadry potrenuje w Polsce w czasie zawodów w Niżnym Tagile?
Wyniki Mistrzostw Polski z dnia 2020-10-18
Wyniki Mistrzostw Polski z dnia 2020-10-17
Wyniki Letniego Grand Prix z dnia 2020-08-23
Wyniki Letniego Grand Prix z dnia 2020-08-22


NIEMCY

W odbywających się 22.10. Mistrzostwach Niemiec, zdecydowanie wyróżnili się medaliści tj. Markus Eisenbichler, Martin Hamann oraz Karl Geiger. Zwłaszcza ten pierwszy pokazał bardzo dobrą dyspozycję, ponieważ Hamanna wyprzedził o blisko 18 pkt. Czołowa trójka konkursu drużynowego, który odbył się tego samego dnia, była taka sama (oczywiście wedle nieoficjalnych wyników indywidualnych) i to oni wyglądają najlepiej w tej chwili. Poza tym warto podkreślić solidne skoki Piusa Paschke oraz Constantina Schmida, który jednak przeplatał skoki bardzo dobre z przeciętnymi.
Na ten moment Horngacher jest zadowolony z przepracowanego okresu treningowego. Podkreśla to, że wszyscy są zdrowi (poza oczywiście Stephanem Leyhe, którego w tym sezonie nie zobaczymy) oraz wstępnie nie ma zamiaru opuszczać żadnych zawodów - Niemcy mają korzystać, w przeciwieństwie do Polaków, z organizowanych przez FIS lotów czarterowych.

Jasny plan Stefana Horngachera: "Startujemy wszędzie" [wywiad]
Eisenbichler mistrzem Niemiec, bezkonkurencyjni Bawarczycy (Offiziele Ergebnisliste Sprungwettkamp)


AUSTRIA

Wyniki krajowych mistrzostw tylko zaznaczę, ponieważ odbyły się one we wrześniu i było sporo zamieszania związanego m.in. z warunkami, bo drugiego dnia imprezy nieoczekiwanie... spadł śnieg. Na skoczni normalnej podium wyglądało następująco: Gregor Schlierenzauer, Markus Schiffner, Jan Hoerl. Na skoczni dużej w 1. trójce sklasyfikowano: Philippa Aschenwalda, Michaela Hayboecka oraz Thomasa Lacknera.
W dniach 10-11.10 miały miejsce konkursy o Puchar Austrii w Stams. Tutaj czołowe miejsca również zajęli wymienieni zawodnicy - dołączył do nich tylko Stefan Kraft, który podczas 2. konkursy zajął 2. miejsce. Szczegółowe informacje dostępne w linkach, które zamieściłem poniżej.
Na uwagę zdecydowanie zasługują Aschenwald oraz Hoerl. Aschenwald podkreśla, że w nadchodzącym sezonie jego celem jest 1. wygrana w konkursie PŚ oraz to, że oddaje coraz lepsze skoki.
O Krafcie myślę, że nie ma sensu za wiele pisać. Lato w jego wykonaniu niespecjalnie udane, ale to, że będzie walczył o zwycięstwo w każdym konkursie PŚ czy rangi mistrzowskiej w następnym sezonie, jest wręcz pewne.

Nadchodzi czas Philippa Aschenwalda?
Drugi dzień zmagań w Stams dla Iraschko-Stolz i Hoerla
Schiffner i Iraschko-Stolz najlepsi w Stams
Aschenwald i Hoelzl mistrzami Austrii na dużej skoczni
Schlierenzauer oraz Iraschko-Stolz mistrzami Austrii na skoczni normalnej


NORWEGIA

W Norwegii, w październiku odbyły się 2 indywidualne konkursy rangi mistrzowskiej. Najjaśniejszymi postaciami zawodów z 16.10. (letnie mistrzostwa) byli Marius Lindvik oraz Halvor Egner Granerud. Brąz przypadł niespodziewanie 19-letniemu Heggliemu. Stosunkowo niedawno, a więc 30.10. (zimowe mistrzostwa) Lindvik oraz Granerud musieli uznać wyższość Daniela Andre Tande.
Warto podkreślić nieudane występy Johanna Andre Forfanga, który ukończył zawody kolejno na 7. oraz na 5. miejscu, w tym drugim będąc za anonimowym dla większości Fredrikiem Einrisoennem Villumstadem oraz kombinatorem norweskim Jarlem Magnusem Riiberem.
Jeden z trenerów Braathen podkreśla powrót do dobrej formy Graneruda: "Wygląda na to, że znalazł odpowiednie czucie na skoczni, co przekłada się na stabilniejszą technikę".
W konkursie z 30.10. udziału nie wzięli: Robert Johansson, Thomas Aasen Markeng i Anders Fannemel, którzy dochodzą do siebie po kłopotach zdrowotnych. Mimo to, Johansson w lecie radził sobie naprawdę dobrze - we wrześniu wygrał Raw Air Challenge.
Na marginesie trzeba dodać, iż w związku z pandemią Norwegowie mają duże problemy finansowe, co nie wyklucza rezygnacji z poszczególnych startów. Więcej informacji na ten temat w jednym z newsów poniżej.
Kolejny problem pojawił się w ostatnich dnia. Cytując portal SkiJumping.pl: "Norwescy skoczkowie narciarscy w przypadku chęci powrotu do kraju po każdych zawodach Pucharu Świata będą musieli przejść test pod kątem COVID-19. Pozytywny wynik może wykluczyć ich z udziału w kolejnych konkursach."

Krajowe przepisy utrudnią Norwegom walkę o Kryształową Kulę?
Tande i Opseth indywidualnymi mistrzami Norwegii (Resultatliste)
Lindvik i Kvandal letnimi mistrzami Norwegii
Niepokój Norwegów. Problemy finansowe nadal trwają
Raw Air Challenge: Piątek dla Eriksena, Johansson triumfatorem cyklu


JAPONIA

W Japonii w dniach 22.10-03.11 odbyło się aż 8 konkursów, co Yukiya Sato nazwał "treningiem przed Raw Air i Turniejem Czterech Skoczni". Taka ilość skoków myślę, że daje całkiem rzetelny obraz aktualnej dyspozycji Japończyków. Nie będę już analizował poszczególnych konkursów - powiem tylko, że walka o 1. miejsce toczyła się między wspomnianym Y. Sato oraz Ryoyu Kobayashim. Kroku najczęściej próbował dotrzymać im Daiki Ito, ale w ogólnym rozrachunku znacznie odstawał.
Z oddanych skoków jasno wynika, że Y. Sato oraz R. Kobayashi są w naprawdę dobrej formie. Zwłaszcza ten pierwszy skakał regularnie w pobliże punktu HS. Sam jasno podkreśla, że czuje się mocny i "w końcu chce wyjść z cienia Ryoyu". Już w poprzednim sezonie wygrał dwukrotnie zawody PŚ, ale był bardzo chimeryczny. Czy w tym sezonie zdoła ustabilizować formę na równym poziomie? Jestem bardzo ciekaw.
Natomiast R. Kobayashi coraz bardziej się rozkręca i wszystko wskazuje na to, że znów będzie groźny.

Yukiya Sato chce wyjść z cienia. "Zwykle to Ryoyu przyciąga największą uwagę"
"Trening przed Raw Air i Turniejem Czterech Skoczni" - Y. Sato i Takanashi najlepsi na koniec japońskiego maratonu
Przebudzenie Y. Sato i słabszy dzień R. Kobayashiego na Okurayamie


SŁOWENIA

Ostatnim konkursem, w którym mogliśmy zobaczyć dyspozycję Słoweńców były krajowe mistrzostwa - 09.10. Żadnych złudzeń rywalom nie pozostawił Timi Zajc, pewnie wygrywając przed Rokiem Justinem i Borem Pavlovciciem. Odległe miejsca zajęli bracia Prevc. Najlepszy z nich - Peter był dopiero 8.
Spore problemy ma Domen Prevc. Bertoncejl publicznie krytykuje skoczka, że w nieodpowiedni sposób podchodzi do treningów. Na dodatek najmłodszy z braci Prevc w połowie października złamał rękę.
Największą nadzieją na ten sezon jest wspomniany Zajc, który z sezonu na sezon dokonuje progresu. Czy przełoży udane lato na udaną zimę? Na pewno będzie jednym z faworytów do wygrania MŚwL.

Domen Prevc złamał rękę
Klinec i Zajc letnimi mistrzami Słowenii


RESZTA ŚWIATA

Zacznę może od Finlandii. O aktualnym poziomie tamtejszych skoków najlepiej świadczy fakt, że brązowy medal wywalczył hobbystycznie skaczący 40-latek. Najlepszym, i z największymi nadziejami na nadchodzący sezon, skoczkiem jest Niko Kytosaho. Natomiast nic nie wskazuje na to, aby był w stanie walczyć choćby o TOP30.
Kilka zdań o Szwajcarii, bo to stąd pochodzi najgłośniejsza informacja z ostatnich tygodni. Niestety brązowy medalista MŚ z 2019 r. tym razem nie będzie miał szansy powalczyć o powtórzenie tego sukcesu. Kilian Peier, bo o nim mowa, niefortunnie upadł w czasie krajowych mistrzostw i zerwał więzadła. Wielka szkoda, ponieważ prezentował się w lecie całkiem dobrze i wszystko wskazywało na to, że znów będzie kręcił się koło czołówki. Simon Ammann oczywiście swoich szans w tym sezonie upatruje na MŚwL i wierzy, że będzie w stanie nawiązać walkę z najlepszymi. Ma mu w tym pomóc m.in. nowy sprzęt. Więcej na ten temat w poniższym artykule.

Simon Ammann patrzy z optymizmem na nowy sezon
Killian Peier poważnie kontuzjowany
Kytosaho letnim mistrzem Finlandii, weteran sensacyjnym medalistą


PODSUMOWANIE

MŚwL, MŚ, TCS i oczywiście KK. Koronawirus. Puste trybuny. Problemy z wiatrem i brakiem śniegu. Brak zdecydowanych faworytów. To wszystko sprawia, że będzie to niesamowity sezon.
Jakich skoczków widzę w czołówce? Oczywiście Krafta, Stocha, Kubackiego, R. Kobayashiego, Geigera, Zajca, Y. Sato. Tych dwóch ostatnich w roli czarnych koni. Na pewno groźni będą także Eisenbichler, Żyła, Lindvik, Tande, Johansson, Aschenwald czy P. Prevc. Ale będą pewnie niespodzianki...
Trochę jeszcze ciężko stwierdzać coś z dużą stanowczością, bo rezultaty większości skoczków znane są z poprzedniego miesiąca, a w skokach rzecz jasna, wszystko może wywrócić się do góry nogami w ciągu kilku dni. W tamtym roku typowałem zdobycie KK przez Krafta, ponieważ kurs @7.50 w STS był zdecydowanie przesadzony. Teraz, przez COVID-19, długoterminówki będzie jeszcze trudniej chyba trafić, ale jak gdzieś zauważę ciekawą ofertę, to na pewno tutaj przedstawię.
Z punktu widzenia gracza jest duża szansa na ustrzelenie fajnych typów po fajnych kursach w tym sezonie. Myślę, że wszystko będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie. Wielokrotnie korzystałem z typów z tego forum, m.in. od użytkownika typerskoki typerskoki, za co dziękuję. Teraz sam także chciałbym podzielić się własnymi przemyśleniami i typami, bo z tego co widziałem, dział ten jest bardzo przejrzysty i wypowiadają się osoby, które naprawdę solidnie śledzą ten sport. Ja również zapraszam do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat nadchodzącego sezonu i już w niedalekiej przyszłości - dzielenia się własnymi typami.


Może ktoś ma informację o tym że dany zawodnik już przeszedł koronawirusa a co za tym idzie trudniej będzie miał zarazić się ponownie a więc nie opuści zawodów i w rezultacie będzie wysoko w klasyfikacji generalnej
Na ten moment wiadomo tylko, że Filip Sakala, Kilian Peier, Andreas Schuler oraz Niko Kytosaho.

W Wiśle już zapowiedzieli, że nie będzie publiczności.. o ile w ogóle konkurs się odbędzie.
Wiemy już na pewno, że bez publiczności odbędą się zawody w Wiśle, w Ruce, w Engelbergu oraz w Titisee-Nuestadt. Na podobny ruch zdecydują się najprawdopodobniej kolejne niemieckie miasta.


EDIT (09.11.2020, 21:45):

Moim zdaniem warto zagrać Eisena za 30 na betclicu albo Sato na etoto za 81 kurs na KK
Przejrzałem ofertę 7 bukmacherów (niestety nie widzę oferty ETOTO) i tak się prezentują aktualnie najlepsze kursy.

Kraft -> @4.50, STS
R. Kobayashi -> @6.00, forBET
Kubacki -> @7.00, forBET & BETFAN
Stoch -> @8.00, Betclic & forBET & Totolotek
Geiger -> @12.00, STS
Lindvik -> @14.00, LV BET
Zajc > @21.00, LV BET
Tande -> @25.00, forBET

Jeśli ktoś szuka ciekawych value, to tak jak napisał megeczupal megeczupal, Eisenbichler -> @30.00, Betlic (u innych bukmacherów kurs pomiędzy @8.00 a @12.00) oraz Y. Sato -> @60.00, Betlic (u innych bukmacherów kurs pomiędzy @20.00 a @40.00).

Ja osobiście będę szedł w stronę Japończyków oraz Zajca. Dlaczego?
O Japończykach wiemy najwięcej, ponieważ w ostatnich dniach rozegrano u nich kilka konkursów, o czym napisałem wyżej w analizie. Y. Sato jest w bardzo dobrej formie (zwycięstwo w obydwu konkursach Mistrzostw Japonii), kilkukrotnie pokonał R. Kobayashiego. Już w poprzednim sezonie pokazał się z dobrej strony, dwukrotnie wygrywając zawody PŚ. Jeśli chodzi o młodszego z braci Kobayashi, to widać u niego coraz lepszą dyspozycję, co sam potwierdził (odsyłam do artykułu w mojej powyższej analizie). Rozkręca się i znów będzie groźny w PŚ. Co przemawia jeszcze za Japończykami? Fakt, że będą cały czas w Europie, będą przemieszczać się FISowskimi czarterami, będą mieli znacznie ograniczony kontakt z osobami spoza świata skoków narciarskich, a co za tym idzie istnieje mniejsza szansa na zakażenie wirusem. W dobie pandemii może mieć to znaczenie. Nie wydaje mi się, żeby póki co odpuszczali jakieś konkursy, ze względu na znikomą możliwość powrotu do Japonii w trakcie sezonu. W poprzednim sezonie, gdy chciano wycofać Kobayashiego, ten stanowczo odmówił, ponieważ miał jeszcze szanse na wygranie KK.
Zajc - 20-letni skoczek, ale już zadomowiony w czołówce PŚ. Odniósł już 6. razy zwycięstwo w konkursie PŚ. Bardzo udane lato w jego wykonaniu. W czerwcu wygrał krajowe zawody (za 1. skok otrzymał noty 5 x 20 pkt.), później w LGP w jednym z konkursów zajął 4. miejsce, a ostatnio bez problemu wygrał mistrzostwa kraju. Na pewno szykuje formę już na początek sezonu, ponieważ po raz pierwszy w historii MŚwL odbędą się w grudniu, konkretnie w Planicy - tam będzie jednym z faworytów do złota.
Kilka zdań jeszcze pozwolę sobie napisać o innych nacjach. Horngacher, wedle wywiadu z ostatnich dni, jest zadowolony z dyspozycji swoich zawodników i stwierdził, że Niemcy wstępnie nie mają zamiaru opuszczać żadnych zawodów PŚ. W dobrej formie wydaje się być Eisenbichler oraz Geiger.
Dlaczego nie Polak lub Norweg? Polacy prawdopodobnie już na starcie opuszczą Niżny Tagił. Stoch raczej skupi się na imprezach mistrzowskich. Norwegowie natomiast mają problemy finansowe, co wiąże się z możliwością ograniczenia wyjazdów, a także mają bardzo rygorystyczne wytyczne dotyczące COVID-19, jeśli test któregoś ze skoczków okaże się pozytywny - ląduje on automatycznie na kwarantannie w kraju.

R. Kobayashi -> @6.00, forBET
Zajc -> @21.00, LV BET
Y. Sato -> @60.00, Betclic

Oczywiście pamiętam o postaciach takich jak Kraft czy Kubacki oraz, że analiza jest dosyć... naiwna? W tym sezonie może zdarzyć się dosłownie wszystko, włącznie z tym, że któryś zawodnik zostanie zakażony czy po prostu zostaną odwołane konkursy. Natomiast chciałem poszukać czego niekonwencjonalnego, poszukać jakichś value betów. Oczywiście do zagrania za drobne, "for fun". W tamtym roku się udało (o czym również napisałem wyżej).
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +345
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Cześć wszystkim po letniej przerwie.

Na początek, dzięki Lik Lik za super analizę. Szacun. Jeden z lepszych wpisów w tym dziale w historii, szczególnie przydatny na etapie, gdy tak na prawdę nic nie wiadomo :)

Były pytanie o bloga na którym się udzielałem. Blog już nie jest prowadzony z różnych względów. Możliwe, że coś się będzie pojawiało na fanpage, ale to już kontakt przez fanpage lub na PW, żeby tutaj nie zaśmiecać.

Sam ze swojej strony, będę się tutaj udzielał w dziale skoków, na tyle na ile czas pozwoli (wyjdzie w praniu). Oczywiście mam nadzieje, że moje przewidywania i typy będą równie skuteczne jak w zeszłych sezonach.

Przechodząc do merytoryki na ten sezon na razie widzę kilka fajnych okazji. Generalnie większość jest zbieżna z tym co pisali poprzednicy, więc się już nie będę powtarzał. Ze swojej strony dodam jeden typ, który nie był wspomniany:

Granerud - Aschenwald @ 2 @ 2.22 @ STS
Są w prawdzie przecieki że Granerud jest mocny (może nawet numer 2 w kadrze Norwegii), ale to może wynikać ze słabości reszty a nie z super mocy Graneruda. A nawet jeśli teraz jest mocny to nie powinien tego utrzymać cały sezon. Dotychczasowy max Norwega w klas. PŚ to 15 miejsce. Aschenwald za to w zeszłym sezonie był 10 i ma potencjał by było jeszcze lepiej. Stawia sobie ambitne cele na ten sezon i można przypuszczać że będzie w stanie się nawet poprawić. Ja oceniam procentowo szanse w tej parze 75 do 25% w kierunku Austriaka. STS widzi to odwrotnie, więc dla mnie to jest value.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
Johansson vs Forfang -> @1.85, Fortuna

Dzisiaj Stoeckl ogłosił kadrę na zawody PŚ w Wiśle. Niespodziewanie miejsca w niej zabrakło dla Forfanga. Zamiast niego powołany został debiutant Eriksen. Co na ten temat ma do powiedzenia szkoleniowiec? "Johann Andre Forfang nie jest jeszcze w formie i pozostał w kraju, aby spokojnie potrenować. Po zawodach w Wiśle dokonamy nowej oceny".
Czy to jednak niespodzianka, że nie znalazł się w kadrze na premierowe konkursy? W tym temacie przywołałem już rezultaty z krajowych konkursów Norwegów. W letnich mistrzostwach, tj. 16.10. Forfang zajął dopiero 7. lokatę, natomiast w zimowym czempionacie (30.10.) uplasował się na 5. miejscu, będąc za anonimowym dla większości Villumstadem oraz kombinatorem norweskim Riiberem. W tym drugim konkursie nie brał udziału m.in. Johansson, skarżący się na problemy z plecami.
Jeśli chodzi o Johanssona, to w ostatnim czasie nie skakał z powodu wspomnianego bólu pleców. Jednak wcześniej - we wrześniu, wygrał tygodniowy turniej Raw Air Challenge. Najbardziej kluczowy etap zawodów do analizy, to ten o nazwie "eliminacje", gdzie nie zagłębiając się w szczegóły, chodziło po prostu o oddawanie jak najdłuższych skoków. Tam nie pozostawił złudzeń rywalom i ostatecznie wyprzedził w finale Lindvika o ponad 25 pkt.
Podsumowując, Forfang na pewno nie zdobędzie punktów w Wiśle. Co prawda to zaledwie 1 konkurs indywidualny, więc żadna strata punktowa, jednak wyniki z lata i brak powołania go na te zawody dają do myślenia. Nie jestem pewien czy wystartuje także w Niżnym Tagile. Póki co na pewno skupi się na treningu, w celu jak najszybszego powrotu do dobrego skakania, bo MŚwL, gdzie upatruje się go jako jednego z faworytów, już w grudniu.
Aktualna dyspozycja Johanssona to trochę zagadka, ale jeśli startuje, to najwidoczniej kłopoty zdrowotne to już historia. Myślę, że powinien to być kolejny solidny sezon tego skoczka. Taka ciekawostka - w ostatnich 87 konkursach PŚ w których wystartował, nie zdobył punktów zaledwie 2 razy. Niezwykle regularny skoczek, powinien bez problemu kręcić się w okolicach miejsc 5-15, zwłaszcza jeśli będzie prezentował się tak jak przed drobną kontuzją.
Jeszcze dodając suche statystyki, zaznaczę tylko, że w ostatnich 3 z 4 edycji PŚ w klasyfikacji wyżej uplasował się Johansson. W ostatnim sezonie przegrał z Forfangiem o 76 punktów, ale w przeciwieństwie do młodszego kolegi, nie startował w okrojonych zawodach w Rasnovie.
U innych bukmacherów, kursy na Johanssona w tej parze znacznie niższe, tj. np. @1.70, STS oraz @1.72, Totolotek.

Inauguracja Pucharu Świata bez Forfanga: "Nie jest jeszcze w formie"
Tande i Opseth indywidualnymi mistrzami Norwegii (Resultatliste)
Lindvik i Kvandal letnimi mistrzami Norwegii
Raw Air Challenge: Piątek dla Eriksena, Johansson triumfatorem cyklu
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Przed zawodami w Finlandii na Kubackiego TOP 3 pobierałem kurs 5,00

Jeszcze chyba nikt nie wystawił kursów po tych zawodach, ale myślę że ten kurs delikatnie spadnie, bo jest forma.
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Na pewnej stronie dostepna jest klasyfikacja generalna , czy granie za3 kurs eisena jest realne bo geigera nie bedzie w tagile to odskoczy , czy granerud za 4 kurs??
 
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Kubacki TOP 3 PŚ 2020/2021
No ja mam pograne na Unibecie.
Taki kurs dawali przed zawodami w Ruce. Teraz myślę że spadnie na 4,00 lub 3,00
Ja to bym nawet przy kursie 2,00 brał ten typ. Stawka w tym roku jest diametralnie słaba, Dawid w przeciętnej formie na nielubianej Ruce już na podium, także TOP3 w PŚ powinno być formalnością.

Na pewnej stronie dostepna jest klasyfikacja generalna , czy granie za3 kurs eisena jest realne bo geigera nie bedzie w tagile to odskoczy , czy granerud za 4 kurs??
Ja bym ani na jednego ani na drugiego nie stawiał. Oboje mają formę od połowy października minimum, więc nie sądzę, że ją utrzymają do końca marca. Tym bardziej że oboje charakteryzowali się dotychczas, że łapali formę na krótki okres a ich występy były dalekie od stabilnych. Fakt, grono konkurentów samo się powykruszało, ale nadal wyżej oceniam szanse Dawida czy Geigera. Jak ktoś poważny złapie formę od TCS, to też może wspomnianą dwójkę przegonić.
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Ja to bym nawet przy kursie 2,00 brał ten typ. Stawka w tym roku jest diametralnie słaba, Dawid w przeciętnej formie na nielubianej Ruce już na podium, także TOP3 w PŚ powinno być formalnością.


Ja bym ani na jednego ani na drugiego nie stawiał. Oboje mają formę od połowy października minimum, więc nie sądzę, że ją utrzymają do końca marca. Tym bardziej że oboje charakteryzowali się dotychczas, że łapali formę na krótki okres a ich występy były dalekie od stabilnych. Fakt, grono konkurentów samo się powykruszało, ale nadal wyżej oceniam szanse Dawida czy Geigera. Jak ktoś poważny złapie formę od TCS, to też może wspomnianą dwójkę przegonić.
Tylko ze nastukają duża roznice punktow , teraz w tagile nie bedzie ani gajgera ani kubackiego ani krafta itd . Duza roznica bedzie do zniwelowania po zatym nie wiadomo jak i ile jeszcze tego sezonu bedzie . Na planicy tez doloza punkty , na pewno beda walczyc o zwyciestwo
 
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Tylko ze nastukają duża roznice punktow , teraz w tagile nie bedzie ani gajgera ani kubackiego ani krafta itd . Duza roznica bedzie do zniwelowania po zatym nie wiadomo jak i ile jeszcze tego sezonu bedzie . Na planicy tez doloza punkty , na pewno beda walczyc o zwyciestwo
Jakby to ktoś pokroju Ryoyu, Krafta, Stocha uciekał to ok. Ale co im po 600pkt w pierwszych 10konkursach jak w kolejnych 20 mogą zdobyć 500 (jak będą w okolicy miejsc 5-10), a żeby wygrać może być potrzebne minimum 1500 do wygranej. Już Tande zaczynał z 200pkt po 2 konkursach w zeszłym roku a kończył z 720 na 9 miejscu. Nie mówię, że tu będzie taki regres, ale żeby zdobywać KK trzeba regularności cały sezon. Ja u tej dwójki poddaje pod wątpliwość tą regularność i właśnie czekam aż jeszcze odskoczą, żeby kursy na nich spadły (na rywali wzrosły) i będę szukał typów przeciwko.

Planica nie liczy się do punktacji PŚ (ta za tydzień).
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Jakby to ktoś pokroju Ryoyu, Krafta, Stocha uciekał to ok. Ale co im po 600pkt w pierwszych 10konkursach jak w kolejnych 20 mogą zdobyć 500 (jak będą w okolicy miejsc 5-10), a żeby wygrać może być potrzebne minimum 1500 do wygranej. Już Tande zaczynał z 200pkt po 2 konkursach w zeszłym roku a kończył z 720 na 9 miejscu. Nie mówię, że tu będzie taki regres, ale żeby zdobywać KK trzeba regularności cały sezon. Ja u tej dwójki poddaje pod wątpliwość tą regularność i właśnie czekam aż jeszcze odskoczą, żeby kursy na nich spadły (na rywali wzrosły) i będę szukał typów przeciwko.

Planica nie liczy się do punktacji PŚ (ta za tydzień).
Bedzie mozna szukać w strone krafta , jak wroci na własciwe tory po przejsciu koronawirusa , bedzie bardziej odporny na przerwe niz inni , zacznie regularnie punktować , tylko czy wróci bo podobno bardzo zmeczony i nie trenuje . Ciekawe ile w tym prawdy ?
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
do różnych taśm wrzucam:

Lindvik - Tande 1 1.52 w STS

97pkt przewagi.

2 konkursy Lindvika mniej w sezonie startował (T4S), gdyby nie to by był teraz pewnie 4 lub 5 w klasyfikacji PŚ

Lindvik nie ma szczęścia do konkursów wietrznych generalnie w tym sezonie

Tande oczywiście poszedł do przodu ale to nie jest tak, że jest lepszy od Lindvika
obecnie

obaj ta sama nacja. ogranicza to przypały z COVIDem a jak będą to na korzyść Lindvika, który powiniem być cały czas wyżej w klasyfikacji PŚ

konkursów w tym sezonie też nie wiadomo ile będzie bo wiele się mówi o problemach ze śniegiem na południu Europy a i zobaczymy co będzie w kwestii PŚ w Norwegii pod koniec sezonu, bo kraj ten jest bardzo rygorystyczny w kwestiach z tym związanych - to też wszystko jest pro Lindvik
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +19
Do góry Bottom