>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Sezon 2008/2009 - opinie/komentarze

Status
Zamknięty.
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Hmm czas zacząć ten temat ???? Do sezonu zostało niewiele, szczerze nie mogę się doczekać. Dla kogo tytuł? Chciałbym żeby dla Barcy-bardzo dobre transfery jak na razie. Lewa strona powinna być najsilniejszą w lidze - Alves, Messi. Real ? Jak zwykle faworyt, ale wciąż nie wiadomo co z pozyskaniem C. Ronaldo.
Może to być jeden z najciekawszych sezonów. Zapraszam do wypowiadania się, komentowania ???? Pozdrawiam
Visca el Barca ????
 
L 237

lookash

Użytkownik
Tak, barca wydała ponad 60 mln euro na transfery m.in Dani Alves,Malijczyk Seydou Keita czy młody Pique.Wprawdzie może nie tak spektakularne transfery ale jakość i marka zawodników bardzo dobra...Jak by tytuł miał się rozstrzygnąć między barca a realem to zdecydowanie Katalończycy...Ale może tak Atletico które też nie spało w okienku transferowym by się włączyło w walce...No ciekawie ,bardzo ciekawie zapowiada się sezon ????
 
180michal 17

180michal

Użytkownik
Zgodzę sie z wami odnośnie transferów Barcelony. W tym sezonie zaszłe spore zmiany u Katalończyków, Ryjka zastąpił Guardiola, nowe transfery, zamieszanie z Laportą. Transfery które zostały już dokonane i przyszłe, bedą inne niż poprzednie ponieważ Guardiola chce mieć wyrównaną kadrę, a nie tylko 11 zawodników, w nowym sezonie bedzie sporo rotacji i mam nadzieje ze wkońcu Barca wroci na szczyt ligi hiszpańskiej.
Co do innych klubów, to Atletico dobre transfery robi, głownie wzmocniła obrone. Jak narazie Real nikogo jeszcze znaczacego nie kupil i jestem ciekaw czy zrobia jakis mega transfer typu Ronaldo czy raczej pozostana z tym skladem jaki maja.
Jedno jest pewne, szykuje nam sie kolejny ciekawy i emocjonujący sezon w lidze hiszpańskiej.
 
mmaaciek 0

mmaaciek

Użytkownik
W zupełności się z Wami zgadzam, zapowiada się interesująco Primera Division 2008/09 , sam nie mogę sie doczekać początku sezonu w Hiszapnii. Ciekawy jestem bardzo co pokaże Atletico i Sevilla ;) A co do Barcelony to uważam , że tytuł nie powędruje w ich ręce , skłaniał bym się jednak raczej ku Realowi , który ma już stabilny trzon kadry , a jak wypali transfer Cristiano to powinno byc jeszcze lepiej, dziś słyszałem , że ponoć Van der Varta mają zaklepanego,a on byłby sporym wzmocnieniem .
No i nie nalezy zapominać także o Villarreal.
Zółta łodź podwodna może sporo namieszać tak jak w minionym sezonie ????
 
R 0

romanek

Użytkownik
Jeśli Cristiano Ronaldo trafi do Realu Madryt to &quot;Królewscy&quot; będą naprawdę mocni. Można mówić na niego lala itd, ale patrząc realnie to świetny piłkarz. Ma słabsze mecze, ale cóż się dziwić skoro zazwyczaj ma dwóch plastrów przy sobie.
 
duda 380

duda

Użytkownik
Patrząc na transfery dokonane do tej pory, biorąc pod uwagę składy to w gronie faworytów do mistrzostwa wymieniłbym: Real, Barcelonę i Atletico.
O Ligę Mistrzów na pewno powalczą: Sevilla, Racing, (Valencia - fatalny sezon mają już za sobą, teraz będzie tylko lepiej), (Villareal - tutaj nie wiem czy zdołają utrzymać formę z poprzedniego sezonu, ale lekceważyć ich na pewno nie wolno) i być może Espanyol.
Ten sezon zapowiada się bardzo bardzo ciekawie :spokodfhgfh:
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
W Hiszpani o tytul powalcza juz tradycjnie dwie druzyny ???? wiadomo ze beda to Barcelona i Real. W tym sezonie jako faworyta typuje Barcelone bo tytul zdobywaja na zmiany ???? raz Barcelona raz Real ???? Barcelona w tym sezonei wydala duuzo kasy na transfery i to nie na byle jakie bo sa to Piqué (Manchester United); Seydou Keita, Dani Alves (Sevilla); Martín Cáceres (Villarreal); Pinto (Celta de Vigo); Henrique Bussa (Palmeiras) i za te transfey wydala grubo ponad 60 mln Euro natomiast Real dwa razy wiecej chce wydac na jednego zawodnika bo ok 120 mln euro wart jest CR7. ktory moim zdaniem gdy przejdzie do Realu to juz nei bedzie prezentowal takiej formy jak a ekipie Red Devil. Barcelona wydaje duzo ale z glowa a real jeszcze wiecej ale bezsensu.
 
mmaaciek 0

mmaaciek

Użytkownik
W Hiszpani o tytul powalcza juz tradycjnie dwie druzyny ???? wiadomo ze beda to Barcelona i Real. W tym sezonie jako faworyta typuje Barcelone bo tytul zdobywaja na zmiany ???? raz Barcelona raz Real ???? Barcelona w tym sezonei wydala duuzo kasy na transfery i to nie na byle jakie bo sa to Piqué (Manchester United); Seydou Keita, Dani Alves (Sevilla); Martín Cáceres (Villarreal); Pinto (Celta de Vigo); Henrique Bussa (Palmeiras) i za te transfey wydala grubo ponad 60 mln Euro natomiast Real dwa razy wiecej chce wydac na jednego zawodnika bo ok 120 mln euro wart jest CR7. ktory moim zdaniem gdy przejdzie do Realu to juz nei bedzie prezentowal takiej formy jak a ekipie Red Devil. Barcelona wydaje duzo ale z glowa a real jeszcze wiecej ale bezsensu.
Real i Barca zdobywaja tytuły na przemian?? O ile sie nie mylę , to Real obronił teraz tytuł, więc zdobył go dwa razy z rzędu i o ile mnie pamięć nie myli Barca przed Realem zdobyła dwa tytuły ;)
Pzdr
 
masa 0

masa

Użytkownik
Mi się wydaje że Barcelona wygra tytuł ale przy tym sporo się namęczy. Nowy trener, nowi zawodnicy którzy muszą się poznać - zgrać. Mam tylko nadzieje że nie będzie jak w tamtym sezonie że wszystkie mecze presezonu wygrane a początek sezonu cienko. Jeżeli Barca wygra w tym roku jakieś trofeum będzie to dla mnie wielki sukces ze względu na transfery i zmianę trenera ponieważ zgrać się i wygrać coś w jeden sezon jest bardzo trudno.
Jeszcze jedno słowo o transferze C. Ronaldno do Realu: wydaje mi się że jeżeli by przeszedł pierwsze pół sezonu by nie grał na najwyższym poziomie ze wzgledu na odmiennosć lig: hispańskiej i angielskiej ktore stylem bardzo się różnią. Wydaje mi się że nie warto jest wydawać takiej kwoty (120 mln euro) na jednego zawodnika.
 
vis-maior 1

vis-maior

Użytkownik
Real akurat chyba wie że transfer CR nie wypali i Calderon ma plan B:
Villa, Rafael vdV, Alonso(Silva) = ok.100 mln
nie wiem czy Barca po tych transferach jest takim pewniakiem.
Przecież ona przebudowuje cały team a Real tylko szuka wzmocnien.
z realu prawdopodobnie odejdzie robson po tym jak nie pojedzie do Pekinu, więc szuka się nastepcy w roli silvy lub joaqiuna, kogos w miejsce baptisty ( vdv) oraz napastnika patrzac na wiek ralua i rvn 31, 32 lata i odejsciu soldado ew. savioli szukają cracka właśnei na ta pozycje :p
1.real
2.barca ????
 
easy 3,1K

easy

Forum VIP
Rafael Vab der Vart oznajmil ze w tym serzonie na 100% zostaje w HSV , tak wiec go na pewno odejmiemy . racja Valencia ma problemu finansowe ale czy Real to wykorzysta ? tego nie wiem . Ciekawie bedzie w tym sezonie . Barcelona kupuje duzo dorbych graczy i mysle ze bedzie chciala powalczyc . Ale jakos ich nie widze na mistrza bardziej pasuje mi Real ;)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Barcelona narazie moim zdaniem to się osłabiła... Strata Deco,Ronaldinho i Giovanniego to są straty w sile ofensywnej! Owszem doszli nowi gracze jak Dani Alves czy Hleb, jednak jak odejdzie jeszcze Eto&#39;o to drużyna straci połowe wartości ;)
Niezależnie od tego że zagrali jeden słabszy sezon to nie powinno się ich tak łatwo oddawac. Oni teraz będą czarowac kibiców innych klubów a socios Barcy będą za nimi tęsknic. Real ma dobry skład i wzmocnienie go jednym czy dwoma zawodnikami będzie dobrym ruchem. Nie ma co robic rewolucji w drużynie która wygrywa, jednak odejście RObinho będzie stratą... i w jego miejsce trzeba kogoś nowego.

Kto może włączyc się do walki o tytuł??
Napewno może do byc Atletico Madryt. Na Vicente Calderon przyszli nowi piłkarze: Heitinga, Ujfalusi czy Forlan. Do tego sa jeszcze Aguero czy Simao. Trzeba uważnie śledzic ich losy bo zapowiada się dobry team i może powalczyc o majstra z Realem bo Barca jakoś mnie nie przekonuje z takim składem. Jeżeli doszło by do jakiegoś urazu Messiego czy Henry to wtedy nie mają wartościowych zmienników...
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Atletico po latach transferow graczy ofensywnych wreszcie zadbało o zabezpieczenie defensywy. Heitinga i Ujfalusi to uznanej marki europejscy obroncy i dodajac do tego Luisa Perea, Pablo Ibaneza mogą stworzyc ciekawy blok obronny. Warto rowniez odnotowac pozyskanie Gregorego Coupeta jako rywala na pozycji bramkarza dla Leo Franco.
 
180michal 17

180michal

Użytkownik
Robson, otóż Barca cały czas negocjuje transfer Adebayora, czy też ostatnio pojawiły się informacje na temat Drogby, także jeżeli odejdzie E2 (może też zostać) to na pewno Pep jakiegoś napastnika ściągnie, jeżeli chodzi o transfery Barcy to nie wiem czy strata R10 (teraz to może R80 ;)) będzie tak na prawdę jakąś stratą, Roni był bez formy, pare razy błysnął i to wszystko, jeśli chodzi o Deco to na jego pozycji może grać Keita lub ktoś inny, jeśli zaś chodzi o Giovanniego to strata nie jest duża bo głównie grał pod publiczkę i nie na korzyść drużyny ;) Barca buduje silny skład i nawet kontuzja któregoś czołowego zawodnika nie powinna przeszkodzić w dalszej grze, choć Messi moim zdaniem stał się liderem w obecnej ekipie i na nim będzie się ta gra opierać.
Jeżeli chodzi o Atletico to Forlan już tam gra od zeszłego sezonu ????
 
vis-maior 1

vis-maior

Użytkownik
podobno Rafael ma już uzgodniony kontrakt i podczas Emirates Cup transfer ma być zakończonym powodzeniem, wg. AS prezentacja ma odbyć sie w poniedziałek trochę to dziwne że podczas turnieju gra w drużynie HSV a kilka dni później jest już w Realu... ale cóż. Jeśli vdv przyjdzie zapewne Baptista out, Parejo jest już wypożyczony, Garcia i Calejon prawdopodobnie nie zostaną z drużyną, zostają więc defensywni Gago, Diarra, D. la red i ofensywni Guti i Sneijder, wg. mnie vdv będzie odgrywał podobną rolę co Guti w zeszłym sezonie i powinien zająć jego miejsce w 1 składzie. Transfer Rafaela powinien zamknąć się w ok. 9-12 mln euro więc cena śmieszna jak na zawodnika tej klasy, zostaną więc pieniądze na kolejne transfery, myślę tu o transferze prawo skrzydłowego ( Silva ) transfer ten wyniesie ok. 20 mln euro. Środkowego napastnika powinien grać Robinho, lewa pomoc Robben który jest w wyśmienitej formie, i prawa pomoc Silva :]. W takim razie transfer Villi nie jest potrzebny, sam Calderon udzielił wywiadu w którym powiedział otwarcie że do Villi nie ma miejsca w tym zespole. Real powinien zakupić dodatkowo środkowego obrońcę ( Colloccini , Carvalho, Gallas) w zespole jest jedynie jeden klasowy środkowy obrońca w pełnej dyspozycji- pepe ( który i tak ma drobny uraz), Cannavaro się kuruje, Metzelder to drewno, Heinze na śo sobie nie radzi.
tak wg. mnie powinien wyglądać Real na sezon 2008/09:
------------------Casillas----------------------
--Ramos---Coloccini/Gallas--Pepe-----Marcelo--
-------------Gago/ d. la Red-------------------
Silva-----------------------------------Robben
-----------V. dv---------Sneijder-------------
-----------------Robinho---------------------
przychodzą:
-ŚP : VdV taki pomocnik który potrafi kreować grę i dyrygować 2-gą linią, Rafael pasuje idealnie. Dodatkowo chce grać w Realu a cena jest bardzo niska.
cena: 13mln
- ŚO : Coloccini już dawno powinien zmienić otoczenie i grać w lepszym klubie niż Depor, Carvalho i Gallasa przedstawiać nie trzeba, śo napewno się przyda przy częstych urazach naszych śo.
cena: 7mln
-PP : Silva bardzo by się przydał w zespole nie ma ani jednego prawego pomocnika, Silva nominalnie gra na lewej stronie, lecz na Euro pokazał że może grać też na prawej stronie.
cena: 20mln
odchodzą:
-Salgado - już dawno nie prezentuje poziomu godnego miejsca w składzie Realu więc powinien udać się na emeryturę jak najszybciej.
cena: 2mln
-Metzelder - nie pasuje do hiszpańskiej piłki, jest za wolny nie ma techniki największe drewno w Madrycie
cena: 5mln
-Diarra - zawodnik który potrafi zagrać fantastycznie przez 5 spotkań po czym przespać całą rundę, sprzedać go dopóki jest w dobrej cenie
cena: 15mln
-Saviola - do Realu się nie nadaję i nie pasuje do koncepcji Schustera, nie dostaje od nich szans a jak już ją dostaje to gra bardzo przeciętnie.
cena: 5mln
-Soldado - sprzedany ;)
cena: 6mln

na transferach zarobimy ok. 35 mln. a stracimy ok. 40 więc zamiast przebudowywać całą 2-gą linię na rzecz jednego C.Ronaldo i robić wyprzedaż ( robson, Baptista ) stracimy na wszystkim niewliele ponad 5 mln.
jeżeli Baptista nie odejdzie to dobrze, będziemy mieli kadrę która może grać bez problemu na 3 frontach + zdrowa rywalizacja w zespole, to tyle jak odemnie ????
 
180michal 17

180michal

Użytkownik
vis maior, coś mi sie zdaje że za dużo grałeś w managera ;) szanuje twoją wypowiedź choć jak na razie z tych transferów które napisałeś, żaden nie został dokonany, tak więc jak możesz pokazywać skład na przyszły sezon Realu ? Ja uznaję transfery jak są oficjalne i potwierdzone przez obie strony.
Co do twojej taktyki, Robinho nie czuje dobrze się na szpicy tylko na skrzydle, Robben natomiast lepiej gra na prawej stronie (choć może to być dziwne bo jest lewonożny) ponieważ ma on zabójcze zejścia do środka i strzały z lewej nogi. Co do środka pomocy, Schuster z tego co wiem to lubi grać dwoma defensywnymi pomocnikami, nie wiem jak jest teraz, ale w poprzednim sezonie przeważały mecze z dwoma defensywnymi pomocnikami.
Jeżeli się myle to mnie popraw. Pozdrawiam. Visca el Barca.
P.S. możesz mi wyjaśnić sprawę Garaya, bo nie wiem czy go Real kupił czy nie.
 
vis-maior 1

vis-maior

Użytkownik
hehe manager... :p myślę że jeśli Real chce zbudować silny team to powinien tych transferów dokonać :]
Co do twojej taktyki, Robinho nie czuje dobrze się na szpicy tylko na skrzydle, Robben natomiast lepiej gra na prawej stronie (choć może to być dziwne bo jest lewonożny) ponieważ ma on zabójcze zejścia do środka i strzały z lewej nogi. Co do środka pomocy, Schuster z tego co wiem to lubi grać dwoma defensywnymi pomocnikami, nie wiem jak jest teraz, ale w poprzednim sezonie przeważały mecze z dwoma defensywnymi pomocnikami.
wiem o tym co napisałeś ale jest też inne wyjście gdy zakupią jedynie Rafaela ( co jest już prawie oficjalnie potwierdzone) tak wyglądać będzie linia pomocy tej trójki :
LP: Robson ŚPO: VdV PP: Robben; robben grał na pp ogony sezonu 07/08 więc myślę że żeczywiście zajmie tą pozycję jeśli tak to w tym momencie śn typowy goleador by się bardzo przydał, raul &amp; rvn strzelą po 10-15 bramek jest młody Higuain i Saviola bez formy, w tym sezonie Saviola zajmie miejsce Soldado czyli wieczny rezerwowy, miejscem w 1 składzie wymieniać będzie się rvn i raul ewentualnie higuain jeśli złapie formę.
P.S. możesz mi wyjaśnić sprawę Garaya, bo nie wiem czy go Real kupił czy nie.
Real kupił (tj. podpieprzył Barcelonie :p;)) Garaya i wypożyczył na rok do Racingu żeby jeszcze się rozwijał i ogrywał w przyszłym sezonie Garay przejdzie do Realu i prawdopodobnie odejdzie Canna, który szykuje się na piłkarską emeryturę w Napoli.
takie buty :p
 
boogi_7 0

boogi_7

Użytkownik
Widzę że wszyscy upatrują mistrza w Barcelonie i Realu... Jednak ja liczę na odrodzenie Valencii.
Patrząc optymistycznie to Atletico, Real, Barcelona, Villareal, mają szanse na wysokie miejsca w tabeli do tego dochodzi podwójnie zmotywowana Valencia, powoli wyrabiająca swoją markę Sevilla, rewelacja poprzedniego sezonu Racing, Getafe które narobiło sporo zamieszania w Pucharze Uefa, Espanyol który poprzedni sezon nie może zaliczyć do szczęśliwego. Tak więc według mnie Będzie ciekawy sezon, ale ostatecznie mistrzem zostanie albo Real albo Barca, ale liczę na niespodziankę....
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom