>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Scraping data ("ściąganie" danych ze strony bukmachera/oddsportal)

T 13,8K

tadzin

Użytkownik
Witam
Czy ktos zajmowal sie moze proba sciagania kursow ze strony buka badz tez z oddsportal?
Szperalem sporo w gogle i nietstey moja wiedza na temat html, xml, ajax czy takich innych jest zerowa, a widze ze takich rzeczy sie uzywa do pobierania danych ze stron internetopwych.
Jesli ktos sie tym zajmowal prosze o wpis tutaj, jesli nie no to trudno, bede sie doksztalacac.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
T 13,8K

tadzin

Użytkownik
Witam
Czy ktos zajmowal sie moze proba sciagania kursow ze strony buka badz tez z oddsportal?
Szperalem sporo w gogle i nietstey moja wiedza na temat html, xml, ajax czy takich innych jest zerowa, a widze ze takich rzeczy sie uzywa do pobierania danych ze stron internetopwych.
Jesli ktos sie tym zajmowal prosze o wpis tutaj, jesli nie no to trudno, bede sie doksztalacac.
no cos, wole napisac mzoe pomoze to jedenj osobie na tysiac ???? a problem rozwiazany w sumie, to dzis siadlem na 15 minut i okazalo sie ze wystarczy sam excel ktory sam sciaga dane ze stron internetowych w formie tabeli, mozna ustawic automatyczne odswiezanie.
 
T 13,8K

tadzin

Użytkownik
chocby do tego ze czekasz na wystawienie oferty przez jakiegos buka i nie odswiezasz jego strony jak glupi non stop ????
do tego internetowe porownywarki kursow nie maja wszytskich lig czy dyscyplin ( w moim przypadku esport) wiec sam bym musial sobie kursy zapisywac.
+wiele innych rzeczy ale to juz trzeba samemu sobie wymyslic takie zastosowanie
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
R 190

rednee

Użytkownik
Witam,
Jeśli możesz to napisz otwarcie jak rozwiązałeś ten problem (np z excel&#39;em), bo sam jestem ciekaw...
Pozdrawiam!
 
T 13,8K

tadzin

Użytkownik
excel
dane -&gt;z sieci web-&gt; (wklepanie linku)
efekt to sciagniecie zawartosci komorek tabeli. dziala ale jest mocno niepraktyczne.
ja sobie napisalem aplikacje w c# (tu juz trzeba umiec klepac kod zeby coko0lwiek splodzic), dziala w taki sposob:
-sciagnij zrodlo strony
-przefiltruj tekst w poszukiwaniu żądanych paraemtrow (nas interesuje wartosc kursu/nazwa druzyny/ rodzaj zakladu etc itp)
-to cale zapetlone
skrotowo mowiac tak to wyglada.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
excel
dane -&gt;z sieci web-&gt; (wklepanie linku)
efekt to sciagniecie zawartosci komorek tabeli. dziala ale jest mocno niepraktyczne.
[...]
Tak jest.
Natomiast, dla takiego absolutnego laika programistycznego jak ja,
zupełnie takie coś wystarczy.
Dzięki tej funkcji (polecam),
np. mój &quot;algotyper&quot; jest bardziej zautomatyzowany.
 
P 522

paulattryda

Użytkownik
Flash służy u nich tylko do wyświetlania, to interfejs. Na pewno da się to zrobić. Mi potrzebny taki program, żeby mnie zalogował do Pinnacle, 5Dimes, Betfair, Matchbook, Bet365 i żebym mógł obstawiać. Zna ktoś coś takiego? Są takie programy do samych giełd, ale z bukami nie widziałem.
 
T 13,8K

tadzin

Użytkownik
Flash służy u nich tylko do wyświetlania, to interfejs.
365 ma xml feeda ale tylko dla affiliate`sow, flasha mozna tluc jedynie zrzucianiem ekranu i rozponanwaniem liter/cyfr.

Na pewno da się to zrobić. Mi potrzebny taki program, żeby mnie zalogował do Pinnacle, 5Dimes, Betfair, Matchbook, Bet365 i żebym mógł obstawiać. Zna ktoś coś takiego? Są takie programy do samych giełd, ale z bukami nie widziałem.
do betfair przeciez jest masa platnych programow do tradeowania w stylu geeks toy itp
 
A 44

ab178

Użytkownik
365 ma xml feeda ale tylko dla affiliate`sow, flasha mozna tluc jedynie zrzucianiem ekranu i rozponanwaniem liter/cyfr.

Nie jest to prawdą. Flash przecież same dane też musi pobrać. Więc wystarczy podłączyć się do źródła tych danych.
 
P 522

paulattryda

Użytkownik
Dane są przechowywane, jak to dane, pewnie w jakiejś tabeli, sęk w tym że buk nie daje api publicznego, ale już na pewno betradar ma dostęp do buka przez api.
...Tadzin do BF są, tylko że ja nie o to pytałem. Notabene a zna ktoś natywne linuksowe oprogramowanie do BF? Szukałem, ale znalazłem tylko coś pod wine.
 
T 13,8K

tadzin

Użytkownik
Dane są przechowywane, jak to dane, pewnie w jakiejś tabeli, sęk w tym że buk nie daje api publicznego, ale już na pewno betradar ma dostęp do buka przez api.

...Tadzin do BF są, tylko że ja nie o to pytałem. Notabene a zna ktoś natywne linuksowe oprogramowanie do BF? Szukałem, ale znalazłem tylko coś pod wine.
geekstoyem mozesz sie zalogowac do bfa a o tym pisales, tak wiec nie wiem dokladnie co masz na mysli


oddsportale i wszystkie porownywarki kursowe maja zapewnionego xml feeda od 365 jako ze sa affiliatesami (partnerami) tak wiec oni maja lekko.
 
E 293

emarco

Użytkownik
Nie jest to prawdą. Flash przecież same dane też musi pobrać. Więc wystarczy podłączyć się do źródła tych danych.
W moich poszukiwaniach a badałem 1xbet źródłem jest betradar, do którego ciężko jest się wbić &quot;na legalu&quot;. Ale można badać źródło strony bukmachera, można znaleźć informacje, które bukmacher podaje na stronę w postaci flash, są zawarte w skryptach.
Dość trudna sytuacja i czy na dłuższą metę da to radę? To już lepiej zmodyfikować swoje typowanie aby bieżące pobieranie potrzebnych informacji np. od bukmachera nie było aż tak kłopotliwe.
Gdybym był biegłym programistą to można się bawić ale jestem tylko.. biegłym typerem.
 
Do góry Bottom