>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Rozmówki o MLB (transfery, ciekawostki, statystyki)

grzesio 59,1K

grzesio

Forum VIP
Faworytem bukmacherów do wygrania całych rozgrywek są Dodgersi. Według was Dodgers słusznie są faworytami?
Po pierwsze - do Postseason jeszcze miesiąc czasu.
Trochę rzeczy sie zmieni po drodze kilka razy.
Faworyci rzadko kiedy wygrywają WS na dobrą sprawę , niektórym ekipom włącza sie momentum w połowie Września i jadą dość mocno do końca ????
Po drugie.
Sporo ekip , który zdobywa WS w ostatnich latach łapie się do finałów na ostatnią chwilę.
2012
Giants - mogli odpaść i z Reds i z Cardinals.
Pokonało Tigers , które faworytem nie było także jakimś mega....
2011
Cardinals - słynna długa wtopa Braves.
Texas chyba wyglądał jeszcze całkiem całkiem we Wrześniu
2010 - Giants - ostatnie dni i walka z Padres praktycznie cały Wrzesień
2008 - Phillies - zapewniony awans w ostatnich dniach.
2007
Rockies - CO TO BYŁ ZA POŚCIG :!: ;)
Nie pamiętam jak Boston był traktowany wtedy
2006
Tigers - przegrali dywizję w ostatni dzień , ale załapli się do Dzikiej Karty.
Cardinals tego roku też bilansu nie miało fenomenalnego ;)
Pomijamy 2009 gdzie Yankees , bity faworyt wygrało.
W latach wcześniejszych masa osiągnięć WS przez ekipy z Wild Card lub bardzo dobre wyniki.
W przewidywania można sie bawić , ale moim zdaniem co potrzeba na Postseason to 3-4 zawodników w ofensywie mających zaufanie trenera i 3 miotaczy nie dający ciała na zawołanie.
W LAD osobiście odnoszę wrażenie , że Kershaw może nie zachwycić w Postseason , na dodatek Greinke czy Ryu to nie są moim zdaniem zawodnicy z tej wyższej półki miotaczy.
Fakt Clayton zrobi mega liczby , ale ja nie mam do niego zaufania.
Czasami nie dostanie run support czy coś odwali jak z Padres w tym sezonie
W NL jeszcze Cardinals się liczy.
Mają miotaczy , ofensywy i NLCS typowałbym właśnie Cardinals-Dodgers.
Braves raczej tekturowy faworyt.
Ekipa z cięższą ofensywą ich rozjedzie w World Series
W AL ciężko stwierdzić.
Texasu nie sledze , Detroit ma kłopot z Verlanderem i Fister mnie nie zachwyca ostatnim czasy.
Cabrera kontuzjowany grywa po kilka PA i kilka inningów.
Jeśli LAD są bitym faworytem na miesiąc przed to znaczy , że tego nie wygrają moim zdaniem..
 
5xharoldx5 1,5M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dzięki Grzesio za analizę. Bardzo mi się podoba gra Dodgersów, ale jednak kursy na ich zwycięstwo są chyba troszkę absurdalnie niskie szczególnie, że parę drużyn również spisuje się świetnie.
 
grzesio 59,1K

grzesio

Forum VIP
Nie twierdze że nie , ale jak okazują ostatnie lata - często mega faworyci mają kłopoty ????
Ja osobiście próbowałbym Cardinals , może Pittsburghu z NL.
Na Baltimore też ciekawy kurs , ale mało relane nieco
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Faworytem bukmacherów do wygrania całych rozgrywek są Dodgersi. Według was Dodgers słusznie są faworytami?
Na pewno na papierze wygląda to zdecydowanie najlepiej z pośród wszystkich pozostałych, ale tak jak Grzesio napisał, Greinke czy Ryu nie są miotaczami z najwyższej półki i zdarzają im się wpadki, a jak wiadomo w PO nie ma czasu na naprawianie błędów. Clayton jaki jest taki jest i co z tego że wykręci załóżmy 1 ER podczas 7IP skoro trafią na Cardinals i wyjadacz Wainwright wykręci 0 ER i skończy się 1:0 dla Cardinals. Osobiście chciałbym aby Piraci zawalczyli, dużo się o nich nie mówi, ale jest to dobrze poukładana drużyna, w której nie ma celebrytów, a są bardzo dobrzy gracze, tyle że tutaj też problem pitchingu może być trudny do przeskoczenia. Nie chciałbym ale powoli godzę się z myślą że w World Series możemy zobaczyć znowu Cardinals, tam maszyna pracuje co sezon tak samo i efekty są jak zawsze bardzo dobre, w mojej ocenie to główny faworyt do zwycięstwa. Z kolei w AL Boston lub Tigers, chociaż ciężko na tę chwilę wskazać, która z drużyn będzie lepsza pod względem miotaczy, wiadomo ofensywnie, raczej Detroit, Miggy + wszyscy to już wygląda dobrze, poza tym świetny ruch Tigers w kwestii pozyskania Iglesiasa, chłopak ma talent i na pewno w PO się bardzo przyda. Z kolei Boston mała niewiadoma, ciężko mi ich oceniać, bo szczerze powiedziawszy nie skupiam się na tej ekipie w ogóle.
Polecam od dziś mocno śledzić rywalizację Detroit@Boston co prawda to tylko 3 mecze w serii, ale może to być dobry materiał praktyczny w kwestii postseason ;)
Z ciekawości spojrzałem na kursy na zwycięzcę NL i to że Atlanta jest wyżej notowana od Cardinals jest dla mnie zaskakujące, ale to tym lepiej, bo po takim kursie można próbować St.Louis.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
grzesio 59,1K

grzesio

Forum VIP
wiadomo ofensywnie, raczej Detroit, Miggy + wszyscy to już wygląda dobrze, poza tym świetny ruch Tigers w kwestii pozyskania Iglesiasa, chłopak ma talent i na pewno w PO się bardzo przyda.
Wiadomo , że defensywa nie jest najlepsza , tj. nie była w Detroit.
Przy tak typowych miotaczach wymuszających dużo ground-outs jak Porcello czy nawet Anibal potrzebny jest ktoś kto jest ostoją w defensywie.
Iglesias z tego co czytałem , nie był może w Minors jakimś mega-wybitnym defensorem , ale ponad-przeciętnym na pewno i potrafiącym się ustawić , mającym umiejętności do gry na tej pozycji.
Z DNTB , żeby sie nie straciło :p
1. Peralta nigdy by tak nie zrobił
2. Nie ten zasięg u Perlaty
3. Typek jest młody - mam nadzieje z 3-4 lata ze pobędzie , bo defensywa wzmocniona
4. Popatrz jaki był infield rok temu
Raburn-Snatiago czy Raburn-Peralta nawet sie nie umwyają do Iglesias-Infante
5. Rok temu tragedia był też OF defense , w tym roku pomimo ze Hunter wiekowy lepiej to wygląda i Delmon Young już nie straszy
6. Ruch raczej był aby zastąpić Perlate ktory ma suspension za Biogenesis :wink:
Ja go sobie chwalę :wink: To samo Veras - moim zdaniem dobry ruch
A Benoit wczoraj ?
IMO był używany przez pewien czas , ale fakt faktem raz na jakiś czas taki odpał sie zdarza.
Oby był ostatnim , ale closerów nie powinno sie używac w non-save situation.
Chociaz z innej strony - przez serie z OAK bullpen był używany troche.
Przez ostatni tydzień prawie po 2+ IP i więcej..

Iglesias is a 5-11, 185 right-handed hitter, born January 5, 1990. Although his bat is highly questionable, his defense is excellent, with above-average to superior ratings in all categories. Range, hands, instincts, arm strength, it is all here. He will stay in the majors on the strength of his defense alone, but whether he can remain a starter or ends up with utility work will depend on where his hitting stabilizes.
More than one scout has called him &#39;Ozzie Smith-style slick&#39;, and his fielding has already earned a perfect 80 on the scouting scale. His speed is at least above-average and close to a real plus tool. But there&#39;s always something, isn&#39;t there? In Jose&#39;s case, his bat just isn&#39;t there yet, and it&#39;s definitely the main concern. Most scouts still believe he can contribute as at least an average stick once he develops a bit more.
 
maroon 5,4K

maroon

Użytkownik
ale tak jak Grzesio napisał, Greinke czy Ryu nie są miotaczami z najwyższej półki i zdarzają im się wpadki, a jak wiadomo w PO nie ma czasu na naprawianie błędów.
Podyskutowałbym na ten , moim zdaniem jest inaczej . Może dlatego że ciągle mam w głowie sezon 2009 . Od tego czasu kontuzje go prześladowały trochę ale teraz wygląda świetnie , zaryzykuje stwierdzenie że Greinke jest bardzo bliski formy z sezonu 2009 w Royals .
Greinke strasznie niedoceniany na forum , wiele opinii słyszałem krytycznych widziałem na jego temat . Moim zdaniem w obecnej formie jest to zdecydowanie najwyższa półka .
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
grzesio 59,1K

grzesio

Forum VIP
Wiesz co mnie nie nie przekonuje u Greinke ?
Dysproporcja w różnicy home-away
Spójrz na liczby..
Fakt - Coors Field nie jest tutaj mile widziane i miał tam dość słabe mecze , ale jesli w 10 IP na Coors narzuca 10 walks to też dziwne to trochę.
Powietrze nie wpływa na BB chyba , nie ?
Jakby nie patrzeć to 4 z 5 najgorszych gier w tym sezonie rozegrał na wyjeździe.
Parę statystyk ma podobnych do tych , które miał w słabym Kansas z Cy Young season.
Greinke w domu w Postseason da rade , na wyjeździe gdy będą musieli grać na przykład w STL Cardinals to ciężko mi będzie go widzieć.
Po Braves i częściowo po Pittsburghu sie przejadą moim zdaniem.
Reds jest nieobliczalne i nie wiadomo co oni pokażą , ale moim zdaniem w sile dałabym ich jakoś po Cardinals i Dodgers w mojej klasyfikacji.
I taka mała ciekawostka - na przestrzeni lat widzę przeciwko Greinke jest trudno skraść bazę
Co do Dodgers
w dzisiejszym meczu narzucają Nolasco i Chacin i IMO linia jest za nisko , pomimo że to Colorado.
Under wydaje się ciekawa opcją , co o tym sądzicie ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
sewerynkg 18,2K

sewerynkg

Użytkownik
Co do Dodgers
w dzisiejszym meczu narzucają Nolasco i Chacin i IMO linia jest za nisko , pomimo że to Colorado.
Under wydaje się ciekawa opcją , co o tym sądzicie ?
hmmm jest za nisko i jeszcze chcesz grać undera? Gdzie logika

Chicago Cubs - Miami Marlins over 8 @1.95
Wiem, że ofensywa tu i tu nie powala, ale miotacze dzisiaj ciekawi na overa.
Edwin Jackson
ERA 4.90
K 117
Walks 51
WHIP 1.42
Tom Koehler
ERA4.72
K 78
Walks 44
WHIP 1.41
Jakiś specjalista mógłby się krótko wypowiedzieć? ;]
 
grzesio 59,1K

grzesio

Forum VIP
Miało być za wysoka.
I tak poszła zagrane.
Co do Twoich zakładów...
Popatrz na inne statystyki niż za sezon , najlepiej za ostatnie gre , które sa ładnie pokazane na covers.com :cool:
Na stadionie Cubs lepiej nie ruszać UO , szczególnie jak obie ofensywy nie sa najwyższych lotów.
Inna sprawa to zjawiska pogodowe czasami nie najlepsze do grania UO
http://www.covers.com/pageloader/pageloader.aspx?page=/data/MLB/matchups/g4_summary_7.html
Na dodatek sędzia ma 4 Overy i 10 Underów ;)
 
grzesio 59,1K

grzesio

Forum VIP
W jednym meczu sie wyszaleją , w następny 3 ledwo 4 R zrobią ;)
Za długo sledze baseball żeby takie rzezy sie nie działy ;)
BTW - Boston nie ma dobrych miotaczy na Postseason - no może Lackey i Lester , ale też bez rewelacji z nimi..
Wystawiając Porcello i używając takiego bullpenu chyba Leyland był świadomy co go może czekać.
Cóż.
Ostatnia ekipa , która dostała 20+ R od Bostonu była 2003 Marlins ;)
http://www.baseball-reference.com/boxes/BOS/BOS200306270.shtml
Mistrzostwo w tamtym roku zdobyli tak dla przypomnienia ????
 
maroon 5,4K

maroon

Użytkownik
Grzesio , moim zdaniem Lester , Peavy i Lackey to 3 dobrych doświadczonych miotaczy i nie lekceważyłbym rotacji Bostonu . Szczególnie przy takim potencjale ofensywnym .
Kwestia podstawowa to zdrowie , czy nikt się nie połamie , Ellsbury coraz więcej narzeka na urazy żeby się zaraz nie połamał definitywnie .
Dla mnie lepszą rotacje mają tylko Rays na PO , tylko nie wiadomo czy w tym
 
valenciacf 572

valenciacf

Użytkownik
sam wiesz ze PO to juz inna bajka (a w MLB szczególnie bo np.w NBA Miami moze dostawać 0:3 i jeszcze wyciągnąć serie a tutaj już ciężej odrobić chociaż zdarzły się przypadki czytaj Four days in October ???? )

ktoś będzie miał dzień(czy serie) konia i pocisnie ostro, nawet takie Oakland może z fartem WC zdobyc a w PO wygrać z najlepszymi chociaż składu na WS nie mają odpowiednio mocnego składu.

RedSox mają piękny sezon którego nawet pewnie właściciele się nie spowiewali że tak zagrają. Na PO może i nie mają mocnego pitching staffu ale kto wie... . Od Lestera i Lackeya oczekuje się pewnie więcej a Dempster, Doubront i Peavy pokażą na co ich stać. Nie zapomnijmy że Clay powróci po kontuzji i jak utrzyma taki poziom jak wczesniej wszystko jest możliwe nawet i finał ???? (marzenie :cool:)
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Giants też wczoraj poszaleli pod względem zdobytych HR - 6 w tym 3 zdobyte przez Sandovala i to mnie cieszy bardzo, bo już dawno nie było takiego spotkania w którym by się tak wyżyli na rywalu :grin:
Boston zmiażdżył wczoraj Detroit, czy to było planowane czy też nie 8 HR jest dość wymowne.
Co do waszej dyskusji na temat miotaczy, to jestem zdania że Red Sox mają właśnie spory potencjał na PO, przede wszystkim są to doświadczeni miotacze, którzy w tym sezonie spisują się całkiem dobrze. Poza tym ruch ze ściągnięciem Jake&#39;a z Chicago to dla mnie strzał w 10 w kontekście PO, Peavy od przyjścia rozegrał tylko jeden słabszy mecz w barwach Red Sox.
Z tego co czytałem na PO może być również gotowy Buchholz, a wiemy w jakiej formie był przed kontuzją, także pitching w Red Sox wcale nie jest zły. Ofensywnie na pewno też sobie poradzą, bo ma kto odbijać ;)
 
Do góry Bottom