>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Reprezentacja Polski - ważne informacje, wydarzenia, dyskusje.

darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Ogólne dyskusje na temat Reprezentacji Polski.​



Kiedyś był podobny temat, nawet go znalazłem jest ze dwie strony wstecz, ale założyłem nowy w którym będziemy mogli podyskutować o naszej reprezentacji, o przygotowaniach do Euro, o naszych kadrowiczach itp. W praktyce każdy piłkarski dział ma temat do dyskusji wiec myślę, że i tu się przyjmie. Już niedługo odbędzie się losowanie grup - 2 grudnia 2011, wiec będzie o czym porozmawiać.

Może na dobry początek powołania na mecz z Włochami i Węgrami:


Bramkarze: Wojciech Szczęsny (Arsenal), Łukasz Fabiański (Arsenal)

Obrońcy: Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor), Marcin Wasilewski (Anderlecht), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Damian Perquis (Sochaux), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Marcin Komorowski (Legia Warszawa), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa)

Pomocnicy: Ludovic Obraniak (Lille OSC), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Adam Matuszczyk (FC Koeln), Sławomir Peszko (FC Koeln), Eugen Polanski (FSV Mainz), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Rafał Murawski (Lech Poznań), Maciej Rybus (Legia Warszawa), Janusz Gol (Legia Warszawa)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Paweł Brożek (Trabzonspor)


Zapraszam do kulturalnej, merytorycznej dyskusji i proszę o wstrzymanie wszelkich negatywnych emocji by zachować ład i porządek.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Nie wiem jak Was, ale mnie dziwi obecność Jodłowca w tej kadrze. Przecież ten facet popełnia rażące błędy w większości meczów, nie mówiąc już o wnoszeniu czegokolwiek do drużyny. Nie gra sobie u prezesa Wojciechowskiego, ale czy to jest zawodnik na miarę kadry ? Nie jest to dobry ani środkowy obrońca, ani defensywny pomocnik. Ja rozumiem, że mamy deficyt jeśli chodzi o DOBRYCH zawodników defensywnych, ale na pewno Jodłowiec do takich się nie zalicza. W lidze zalicza przeciętne występy, w kadrze również kiepsko. Już wolałbym, żeby Smuda dał jeszcze szansę innym grającym w polskich klubach obrońcom, przykładów daleko nie trzeba szukać. Myślę że Madera czy Celeban nie zaprezentowaliby się gorzej niż Jodłowiec. Ja wiem, że to nie czas żeby robić wielkie zmiany szczególnie na tak ważnych pozycjach, ale w końcu trzeba być konsekwentnym. Jeśli nie oni, to niech przynajmniej Smuda sprawdzi Wasyla na środku obrony z jakimś silniejszym rywalem. Trzeba zobaczyć jak będzie się sprawował przy nieco lepszych rywalach niż Białoruś. Chociaż ja i tak jestem zwolennikiem powrotu Żewłakowa do kadry. Facet w Legii pokazuje jak powinno grać się w obronie. Zostawia serce na boisku i na pewno nadałby charakter tej drużynie, jak robi to obecnie wcześniej wspomniany Wasyl. To tyle jeśli chodzi o obronę.
Drugą rzeczą o której tylko wspomnę jest rażąca pustka jeśli chodzi o napastników. Pomyślcie sobie co się stanie, gdy Lewy złapie kontuzję (wypluwam to). Wiem, że Jeleń nie gra jeszcze tego co wcześniej, ale myślę że występ w kadrze może mu pomóc nawet w formowaniu pozycji w swoim nowym klubie. Bardzo chciałbym zobaczyć Jelenia na szpicy, a za jego plecami Lewego. Moje optymalne zestawienie formacji ofensywnej tak właśnie by wyglądało, a na pewno taki wariant trzeba sprawdzić i jeśli Smuda nic nie zrobi w tym kierunku, to będzie to błąd.
Powołania niczym mnie nie zaskoczyły, większość piłkarzy (bez względu na formę) i tak ma zaklepaną pozycję.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Ogólnie to ja sobie nawet nie wyobrażam by na Euro grać jednym napastnikiem, zwłaszcza samym Lewandowskim rozwinę może, bo Lewy to super zawodnik, ale pierwszy z brzegu rywal przyklei mu plaster, a on niema dryblingu i będzie nieciekawie. Praktycznie, żeby Robert powojował to trzeba mu dać kogoś do pomocy z przodu, albo niech gra cofniętego. W Borussii jest Goetze który ściąga na siebie uwagę i Robert może się wykazać, a jak na Euro wszyscy się skupią na nim to czarno to widzę.

Tak samo niby mamy brakarzy, a jak Szczęsny by wypadł to nie mam; Fabiański, Kuszczak, Sandomierski... Boruc ratuj ;)

Powiem szczerze to te przygotowania do Euro to Smudzie nienwyszły za bardzo. Skład na Euro chyba już jest zaklepany, brak koncepcji na niektórych pozycjach, niektórzy zawodnicy jadą z przymusu, jakby Franek był mądry to pogadał by z władzami klubów ekstraklasy i by mu wyszkolili stoperów czy coś. Bo na dobrą sprawę to na Euro nawet jak będą niespodzianki w barażach to i tak jesteśmy najsłabsi personalnie, taktycznie, z doświadczeniem też kiepsko i tak dalej :;/:.
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Darius masz rację z tym jednym napastnikiem to nie postraszymy za bardzo na Euro. Ale, żeby móc grać dwoma atakującymi, trzeba mieć z czego wybierać... Spójrzmy na klasyfikacje strzelców w naszej rodzimej lidze. Sami obcokrajowcy i Franek;p (Rudnevs, Biton, Frankowski, Ljuboja). Nie ma żadnego młodego, kreatywnego napastnika, ligowca żeby wspomógł kadrę. Kiedyś to jeszcze był Smolarek, ale w głowie mu się poprzewracało. Temat upadł. Boguski gdyby był w formie to może i by się nadał... ale po kontuzji to biega jak żyd po pustym sklepie, zresztą jak większość Wiślaków. Żałuję, że Garguła nie jest w formie, widać może delikatne przebłyski jego kreatywności, ale to za mało jeszcze na kadrę. Ale nawet gdyby obaj trafili z formą, to Fran by powiedział, że nie pasują do jego koncepcji. Koncepcji, która chyba wcale nie istnieje. A jak istnieje to oparta jest na Lewandowskim i Błaszczykowskim. Nie chce nawet myśleć, gdyby którego z nich wykluczyła kontuzja. Co by było wtedy. Nie wiem czemu nie ma Grosickiego, który radzi sobie nie gorzej niżeli np. Brożek. A Grosik uważam, że może nie jest jakimś egzekutorem, ale jest dużo bardziej kreatywny niż Brożek. Temat Jodłowca podtrzymuję i nie widzę dla niego miejsca w kadrze. Pozostali powiedzmy, że średnio solidni. Ale środek obrony to wielka niewiadoma. Żewłakow jaki był, ale kadrze by się jeszcze przydał. Mimo wieku na Euro by zagrał, pokierował tymi tyłami i odszedł spokojnie na piłkarską emeryturkę. Ale Franz myśli, że stworzy sobie duet ekstra stoperów z Perquisem, który pierwszy raz w życiu widzi Głowackiego, czy tam Jodłowca, dobrze pewnie nie potrafi wypowiedzieć ich imienia i ma z nimi tworzyć linie defensywną. Ostatnio Majewski całkiem nieźle radzi sobie w Anglii, ale on też nie jest ulubieńcem Smudy i tematu nie ma.
Błędem jest Smuda na stanowisku selekcjonera. Może i jest on dobrym weekendowym, ligowym trenerem, ale nie ma zielonego pojęcia jak stworzyć zespół narodowy, który będzie oparty na więzi do samych siebie jak i do kibiców. Ja osobiście boję się tego turnieju. Boję się po prostu kompromitacji z naszej strony.
Amen;p
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Sporo mamy w europie tych grajków, tylko o większości się nie mówi. Przecież żeby powołać kogoś na reprezentację, to trzeba pojechać na mecz, zobaczyć jak się sprawuje na żywo. Nikomu się przecież nie chce jechać taki kawał, bo lepiej wysłać Rząsę na nowy stadion Śląska i kazać mu sprawdzić stan murawy. Franz zamiast samemu ruszyć swój zad i zobaczyć potencjalnych reprezentantów to grzeje się i nic nie robi. Smuda był wczoraj na meczu Lecha z Legią i tyle, bo wie że z reszty klubów nie ma kogo powołać (tylko drewniany Jodłowiec jest z Polonii, reszta ekstrklasowych reprezentantów gra w Legii i Lechu). Napastników trzeba szukać i moim zdaniem są oni ważniejsi od naszej defensywy. Lewemu trafi się kontuzja i co wtedy ? Zostanie Brożek który i tak kiepsko się sprawuje ? Grosik w kadrze też by się przydał. Ma chłopak szybkość, w klubie ma wyrobioną dobrą markę.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Reprezentacja Polski w nowych koszulkach


Dzisiaj na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, na którym odbędzie się mecz PolskaWłochy, zaprezentowano nowe koszulki reprezentacji. Polska drużyna, jako pierwsza spośród drużyn europejskich współpracujących z firmą Nike, zaprezentowała stroje, w których zawodnicy zagrają na EURO 2012.

Nowa koszulka jest dużo lżejsza niż poprzednia. - Żeby docenić materiał, z którego została wykonana, trzeba ją założyć. Dopiero kiedy się ją zakłada, można poczuć, że jest niesamowicie miękka i przylegająca - powiedział Maciej Lasoń, PR Manager Nike Poland.

Nie zmieniła się kolorystyka stroju, który zaprojektowany został tak, aby designe odzwierciedlał barwy narodowe polskiej flagi. Na koszulce pojawił się nowy logotyp reprezentacji. Już na etapie projektu dołożono wszelkich starań, by logo zawierało elementy najważniejsze dla kibica, kojarzące się z polskością i narodową dumą. Podobnych zmian w strojach reprezentacji dokonała większość federacji, m.in. Francji, Włoch, Niemiec czy Holandii.

W nowych koszulkach reprezentacja Polski zagra już z Włochami i Węgrami .

Repliki koszulek reprezentacji będą dostępne w sprzedaży w sklepach na terenie Polski od 1 grudnia.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie PZPN w ostatnim tygodniu października, kibice, przedstawiciele mediów, klubów piłkarskich, wojewódzkich związków piłki nożnej oraz instytucji rządowych i sponsorów dobrze ocenili zmianę logotypu i identyfikacji wizualnej.

W badaniu opinii na temat wizerunku PZPN udział wzięło 2248 osób. Najliczniej reprezentowani byli kibice, rekrutowani do badań z grupy osób, które w ciągu ostatnich 3 miesięcy kupiły bilet na mecz reprezentacji Polski.

Zdecydowana większość respondentów pozytywnie oceniła nowe logotypy Związku i reprezentacji. Nowy logotyp reprezentacji bardzo dobrze i dobrze ocenia 60% kibiców, 74% przedstawicieli mediów i 67 % osób z innych środowisk.

pzpn.pl






Skoro już jest taka akcja to podam link: Przywróćmy orzełka na piersi naszych piłkarzy !
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Olejkowska: godła nie da się zastrzec

We wtorek we Wrocławiu zaprezentowano oficjalne koszulki reprezentacji Polski na Euro 2012. Koszulki, na których godło narodowe zostało zastąpione logotypem kadry. Dlaczego PZPN zdecydował się na taką zmianę? W rozmowie z Wirtualną Polską wyjaśnia to rzecznik prasowa Agnieszka Olejkowska.
- Godło narodowe to symbol, którego w żaden sposób nie da się zastrzec i tak naprawdę może być używane przez każdego. Ostatnio np. widziałam drużynę z bardzo niskiej ligi, która miała biało-czerwone koszulki z orzełkiem. Chyba nawet jej sponsorem technicznym był Nike. Dlatego wykorzystaliśmy zastrzeżony logotyp, którego nikt nie będzie mógł używać - wyjaśnia Olejkowska.
- Chodzi o to, żeby koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej różniły się od wszystkich innych i żeby tylko nasi reprezentanci mieli na wyłączność prawo ich wykorzystania - dodaje.
W związku z Euro 2012 sprzedaż koszulek meczowych z pewnością będzie niezwykle intratnym biznesem. Nikt poza PZPN nie będzie miał jednak praw do logotypu reprezentacji, który w trakcie turnieju na piersi będą mieli polscy piłkarze.

Z biznesowego punktu widzenia ruch związku wydaje się więc całkiem zrozumiały. Większość kibiców nie akceptuje jednak zmiany, wskazując na takie wartości jak patriotyzm i tradycja[...]
Jak widać wszystko można sprzedać
 
rifraf7 246

rifraf7

Użytkownik
W ostatnich latach grali z godłem i z symbolem PZPN, więc tłumaczenia pani rzecznik są co najmniej dziwne.
 
mamtalent 14

mamtalent

Użytkownik
Tak się zastanawiam że co po strzelonym golu będzie całował np taki Lewandowski???Herb PZPN-u czy znaczek NIKE ???
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
floxal 30

floxal

Użytkownik
Popieram przedmówce... Wszystko już jest naprawde skomercjalizowane... rozumiem,że pzpn chce zarabiać na koszulkach itd. Mogliby jednak rozwiązać to w ten sposób, aby na koszulce było i godło i znaczek pzpn, oczywiście tak, by wyglądało to ładnie i estetycznie...
 
edyp 186

edyp

Użytkownik
a ja tak z innej beczki? co myślicie o typie, że dojdziemy do półfinału Euro 2012?
kurs na takie zdarzenie wynosi 15 w totomixie...
bardzo wiele zależy od losowanie grup..
bo teoretycznie możemy mieć grupę: Polska, Niemcy, Chorwacja, Portugalia..
ale równie dobrze możliwa jest grupa: Polska, Rosja, Grecja i Czechy...
z przykładowej 2 grupy możemy wyjść nawet z pierwszego miejsca przy odrobinie szczęścia... a chyba każdy wie, że po wyjściu z grupy do półfinału jest już tylko jeden jedyny mecz... moim zdaniem z grupy wyjdziemy, po męczarniach i możliwe, że przy pomocy sędziów, ale uda się wyjść... a potem będzie ćwierćfinał możliwe, że nawet z Hiszpanią lub Holandią jeśli będziemy mieli pecha w losowaniu... ale myślę, że nawet jeśli byłby ćwierćfinał Polska - Hiszpania to kursy na Polskę nie były by aż tak duże, żeby wynosić 15! Stąd dostrzegam pewne value w tym typie... Nie mówię, że awansujemy do tego półfinału bo to jest mało prawdopodobne, jednak moim zdaniem kurs 15 jest bardzo, bardzo zawyżony...
 
edyp 186

edyp

Użytkownik
I jestem ciekaw jak teraz Panowie z Tobet rozliczą owy zakład ????
Zakład jasno i precyzyjnie określał czy orzełek znajdzie się na piersi.
Natomiast PZPN dziś ogłosił, że orzełek znajdzie się na koszulce, ale na jej środku.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Rozliczą jako wygrany, bo nie jest sprecyzowane &quot;co oznacza na piersi&quot;.

Koszulki, niestety będą wyglądać tak bo PZPN by uniknąć wypłaty odszkodowań lub jej zmniejszyć nakaże nikie wyciągnąć koszulki z magazynów i nadrukować orzełka tak jak nadrukowuje się numery i nazwiska. Mi osobiście takie wzór się średnio podoba, ale zobaczymy.

 
edyp 186

edyp

Użytkownik
a moim zdaniem powinni rozliczyć jako przegrany czyli odpowiedz &quot;nie&quot; bo ewidentnie orzełka nie będzie na piersi... a jakby przywrócili orzełka ale na spodenki albo getry? to co też miałby być wygrany bo &#39;na piersi&#39; nie jest sprecyzowane? Jest sprecyzowane! Na piersi to na piersi, a nie na dowolnym miejscu na strojach? Mogli zadać pytanie czy orzeł powróci na stroje, ale pytanie brzmiało czy orzeł powróci na piersi i tak powinien być liczony moim zdaniem.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
A jak ktoś niema piersi :]. Moim zdaniem tu słowo &quot;piersi&quot; dajemy w cudzysłów i powrót na koszulki oznacza wygrany zakład.

Zresztą zaraz napiszę PW do Supportera to rozwieję wątpliwości.
 
adrianzz 146

adrianzz

Użytkownik
Pierś to raczej nie tylko okolice serca ale cała klatka piersiowa...Więc chyba jeśli będzie na środku to orzełek będzie na piersi...
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Nie zawsze nasz Orzełek znajdował się stricte na piersi zawodników. My oczywiście jesteśmy do tego przyzwyczajeni, jest to dla nas oczywiste, że skoro ma być na piersi, to musi być na boku. Jednak można popatrzeć nawet na koszulki z dużo dużo wcześniejszych lat, aby zauważyć, że Orzełek występował również w centralnym punkcie koszulki, także to nie jest raczej nic strasznego.
Jedyne jeszcze, co najbardziej razi w tej koszulce, to oczywiście logo PZPN. Dziwnie by to wyglądało, gdyby nasi zawodnicy całowali owe logo zamiast orła... Może po dzisiejszych wydarzeniach, prezes Lato w końcu ustąpi ze swojego stanowiska, bo po niezbyt długim czasie jego panowania na wierzch wychodzi coraz więcej machlojek z jego strony. Dawniej wielu ludzi narzekało na Listkiewicza, bo oczywiście mieli do tego prawo, lecz patrząc na to chłodnym okiem śmiało można stwierdzić, że poprzedni prezes w porównaniu do aktualnego to niebo a ziemia.
 
marian78 20

marian78

Użytkownik
z tym orłem to jest dziwne
w siatkówce orła nie ma, inne kraje też w piłce nie mają godła
u nas przynajmniej fajny znaczek orła zrobili
moim zdaniem: bezsens sprawa ... gry to nie zastąpi ... Polacy robią się coraz gorsi i bardziej upierdliwi
jedna najmniejsza rzecz potrafi wywołać burzę, że cały świat musi o tym ciągle słyszeć ... ogólnie rzecz biorąc ... paranoja : &gt;
 
bludek 367

bludek

Użytkownik
Zaczynasz dyskusję w której wszystko już było powiedziane. W siatkówce sprawa jest klarowna i wszystkie kraje grają z flagami i gdyby ktoś chciał wcisnąć na koszulkę logo PZPS zamiast flagi reakcja byłaby identyczna.

Inne kraje nie mają godła? No, chyba jednak nie wszystkie. Po za tym to nie kwestia samego godła narodowego na koszulce ale przywiązania do tradycji. Anglicy grają z trzema lwami (które są zaczerpnięte z godła, ale z godłem nie identyczne) i nie wyobrażam sobie, żeby zgodzili się na jakąś podmianę. Podobnie Niemcy. Hiszpanie grają w godłem. Czesi grają z godłem. Znalazłoby się tego znacznie więcej.

Gry to na pewno nie zastąpi, ale zarówno PZPN jak i zagraniczne firmy odzieżowe powinny trzymać się z daleka od naszych symboli narodowych. I jedni i drudzy nie mają o tym pojęcia.



Jeśli dla Ciebie zastąpienie godła narodowego połączeniem k*rwy z osłem to faktycznie jest bzdurą to faktycznie reszta ma paranoje. Pamiętaj tylko, że to większość społeczeństwa określa co jest normą, a co patologią. I jedna całkiem sporej grupie osób brak orła przeszkadzał.
 
Do góry Bottom