>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Reklamowanie bukmacherów a ustawa hazardowa

S 0

srw

Użytkownik
Pozwolę sobie założyć nowy temat, bo chciałbym pod innym kątem spojrzeć na ustawę hazardową.

Wielu z nas ma pewnie strony bukmacherski, na których reklamuje bukmacherów, głównie poprzez programy partnerskie. Zgodnie z nową ustawą reklamowanie bukmacherów na terenie Polski jest teraz nielegalne, co udało mi się potwierdzić w supporcie BetSafe:

JA:
Witam
Mam nietypowe pytanie. Jestem uczestnikiem programu partnerskiego BetSafe.
Chciałem zapytać czy w świetle nowej ustawy hazardowej uczestnictwo w
programie partnerskim BetSafe i reklamowanie Waszych produktów na terenie Polski
jest legalne? Czy mogę mieć z tego powodu nieprzyjemności? Domyślam się,
że monitorujecie tą sprawę i będziecie mogli odpowiedzieć na to
pytanie.
Pozdrawiam


BetSafe:
Witam Pana,
Jeśli pańska strona zarejestrowana jest w Polsce, to w świetle nowej
ustawy nie może pan reklamować hazardu, również naszych serwisów.
Pozdrawiam


Wszyscy webmasterzy mają więc problem - albo zwinąć interes, albo zrobić coś żeby obejść ten przepis. W wątku &quot;ustawa hazardowa&quot; czytałem, że administracja przeniosła forum na serwery w Wielkiej Brytanii. Co jednak z podatkiem w takiej sytuacji? Czy to całkowicie rozwiązuje problem i naprawdę nikt w naszym kochanym kraju się nie przyczepi?

Zachęcam do dyskusji co o tym myślicie, czy blokowanie stron jest realne i zrobić żeby jakoś to obejść. Nie ukrywam, że liczę na odpowiedź administracji, bo Was też ten problem dotyczy.
 
S 11

support75

Użytkownik
Witam, też trochę interesują się tą sprawą mimo tego, że własnej strony nie posiadam.

Uważam, że jedynym rozwiązaniem jest przeniesienie strony na serwer zagraniczny gdzie reklama e-hazardu jest legalna. Wtedy informujemy partnera, że nasze serwery są zlokalizowany tu i tu i podelgamy prawu tego państwa.

Co jednak z podatkiem w takiej sytuacji?
już to gdzieś pisałem. Ze sprzedaży narkotyków też odprowadzisz podatek?

Zachęcam do dyskusji co o tym myślicie, czy blokowanie stron jest realne i zrobić żeby jakoś to obejść.
błagam nie poruszajmy tego tematu. Narazie to temat rzeka, posłowie wymyślają głupoty. Panikować można gdy ustawa przejdzie.
 
S 0

srw

Użytkownik
To co dotychczas przeszło wystarcza - reklamowanie firm bukmacherskich jest nielegalne. Duże portale pousuwały już reklamy bukmacherów.
Co do podatków - mi chodzi tylko o to jakie jest ryzyko, że mi przyjdzie np. z Londynu pismo z Urzędu Skarbowego, że mam coś tam uregulować.
Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą - czy linki tekstowe są traktowane jako reklama? Bo w zasadzie wejścia z banerów to 10% wszystkich wejść. Mogę więc spokojnie usunąć banery i zostawić podlinkowane nazwy bukmacherów. Tylko nie wiem jak to zostanie potraktowane.
 
ansos 0

ansos

Użytkownik
Sprawdziłem i faktycznie większość stron bukmacherskich, tych dużych, poprzenosiła swoje serwery za granicę i dalej trzymają reklamy buków. Zastanawiam się jednak dlaczego podobnie nie zrobiły portale takie jak onet, interia czy wp? Przecież to one najwięcej zarabiały na reklame bukmacherów internetowych :roll:
 
S 0

srw

Użytkownik
Podejrzewam, że to za dużo roboty dla nich, biorąc pod uwagę fakt, że reklamy buków to 0.1% czy 1% zysków tych portali. Strony bukmacherskie to inna sprawa bo tam jest to główne źródło zysku.
 
E 0

erazmusz

Użytkownik
Nie mozemy wstawiac juz bannerow i linkow tekstowych na nasze strony, ale nikt nam nie zakazal uczestniczenia w programie partnerskim! Przeciez majac poleconych graczy ciagle bedziemy dostawac prowizje od ich przegranych! I wydaje mi sie, ze nadal bedziemy mogli sie z tego rozliczac w US, bo juz nie reklamujemy bukmacherow a pieniadze z polecen ciagle dostajemy! Zgadza sie?
 
ansos 0

ansos

Użytkownik
Nie mozemy wstawiac juz bannerow i linkow tekstowych na nasze strony, ale nikt nam nie zakazal uczestniczenia w programie partnerskim! Przeciez majac poleconych graczy ciagle bedziemy dostawac prowizje od ich przegranych! I wydaje mi sie, ze nadal bedziemy mogli sie z tego rozliczac w US, bo juz nie reklamujemy bukmacherow a pieniadze z polecen ciagle dostajemy! Zgadza sie?
A czytałeś dokładnie regulamin swojego programu partnerskiego? Poproś o niego swojego affiliate-buka, przeczytaj i wtedy dopiero pogadamy ????
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
... I wydaje mi sie, ze nadal bedziemy mogli sie z tego rozliczac w US, bo juz nie reklamujemy bukmacherow a pieniadze z polecen ciagle dostajemy! Zgadza sie?
Napisz proszę, jak rozliczasz się obecnie z urzędem skarbowym...
Mały off top, ale zaciekawił mnie ten fragment wypowiedzi...
 
ansos 0

ansos

Użytkownik
@Marcin-Odra, załóż się że kolega wyżej nigdy nie rozliczał się z PP z US :] wiesz..to takie gadanie jego jest warte 5gr. Nic więcej. Nie wiem jak można takie bzudry wypisywac i jeszcze udawać, że się wie o czym się mówi ????
PS: Życzę powodzenia. Pójdźcie do US i powiedzcie, że chcecie rozliczyć się z PP w którym dostaliście kasę za skuteczne namówienie ludzi do hazardu. Gorzej prawa już chyba nie można w tej kwestii złamać. LOL ????????
 
E 0

erazmusz

Użytkownik
A jak sie rozliczal Onet, WP, Sport.pl, Sports.pl, Gazeta.pl itd. za reklamy bukmacherow w Urzedzie Skarbowym ??? Rozliczali sie jak za reklamy to chyba jasn
 
kiepski_typer 0

kiepski_typer

Użytkownik
zawsze można prowadzić stronę po angielsku na angielskim serwerze i podpisywać się angielskim wymyślonym imieniem i nazwiskiem ????
podstawy angielskiego każdy posiada.
 
ansos 0

ansos

Użytkownik
zawsze można prowadzić stronę po angielsku na angielskim serwerze i podpisywać się angielskim wymyślonym imieniem i nazwiskiem ????
podstawy angielskiego każdy posiada.
Jeśli to będziesz robił siedząc w Polsce to zgodnie z ustawą &quot;prowadzisz tę zabronioną czynność na terenie RP&quot;, więc nadal jesteś w d**pie. Odsyłam do tekstu ustawy, wiesz...takiego dokładniejszego przeczytania :oops:
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Jeśli to będziesz robił siedząc w Polsce to zgodnie z ustawą &quot;prowadzisz tę zabronioną czynność na terenie RP&quot;, więc nadal jesteś w d**pie. Odsyłam do tekstu ustawy, wiesz...takiego dokładniejszego przeczytania :oops:

Ale nie zmienia to faktu, że pracujesz wtedy na angielskim powiedzmy serwerze, więc szczerze mówiąc to mogą w pompkę Cię cmoknąć. To, że klikasz w klawiaturę na terenie naszego kraju nic nie znaczy, skoro pracujesz tak jakby w Anglii (w końcu na angielskim serwerze).


A jak sie rozliczal Onet, WP, Sport.pl, Sports.pl, Gazeta.pl itd. za reklamy bukmacherow w Urzedzie Skarbowym ??? Rozliczali sie jak za reklamy to chyba jasne

Jest zasadnicza różnica między programem partnerskim, a reklamą, z programu partnerskiego czerpałeś dochód z gry u bukmachera internetowego i raczej się z tego nie rozliczałeś. No chyba, że jak wypłacasz siano od buka to się rozliczasz ze skarbówką, to spoko. A w reklamie do czasu ustawy nie było nic nielegalnego.
 
ansos 0

ansos

Użytkownik
Ale nie zmienia to faktu, że pracujesz wtedy na angielskim powiedzmy serwerze, więc szczerze mówiąc to mogą w pompkę Cię cmoknąć. To, że klikasz w klawiaturę na terenie naszego kraju nic nie znaczy, skoro pracujesz tak jakby w Anglii (w końcu na angielskim serwerze).
Aby zdecydować który z nas ma rację, musiałby się wypowiedzieć naprawdę dobry prawnik i to takiej, mający już na koncie sukcesy w sprawach z branżą online. Ja podtrzymuję swoje zdanie. Nawet jeśli masz stronę na serwerze w UK a aktualizujesz ja z domu, z Polski, to prowadzisz nielegalną działalność na terenie Polski :-( Pamiętacie jak zamknęli (głośna sprawa) duży serwis polski z napisami do filmów? Serwery były w Niemczech ale karnie odpowiadają za to Polacy, którzy prowadzili go z terenu Polski. To by potwierdzało moją teorię!
 
S 11

support75

Użytkownik
ja jedynie mogą potwierdzić to co pisze ansos.
Serwery w innych krajach są zabezpieczeniem dla autora strony, ale w razie &quot;wpadki&quot; odpowiada on za przestępstwo na terenie Polski.
 
S 0

srw

Użytkownik
Też uważam, że sam serwer nie wystarczy. Serwer+domena+język+właściciel - jak wszystko będzie zagraniczne to wtedy możesz czuć się bezpiecznie ;) Chyba ????
Swoją drogą - słyszeliście już może o jakimś przypadku ukarania kogoś za reklamę bukmachera? Bo ja nie, mimo, że reklam można znaleźć masę w necie.
 
Do góry Bottom