>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Regulacje prawne

B 0

bostonbobby

Użytkownik
Cześć wszystkim!

Mam pytanie odnośnie regulacji prawnych w takim przypadku:

Wiadomo, że nie można grać w Polsce na bet365, unibet etc. Niemniej jednak Unibet nie zabrania rejestrowana się Polakom z polskim adresem.

Pytania są następujące:

Czy samo posiadanie konta i logowanie się z Polski na te konto jest nielegalne?
Czy jak pojadę na wycieczkę do Niemiec i tam postawię zakład na bet365, wygram i dostanę wypłatę w euro na konto walutowe w polskim banku to organy ścigania mogą się przyczepić albo bank może powiadomić o takich przelewach urząd skarbowy? Nie rozdrabniajmy się czy wygrałbym 5 euro czy 1000 euro, chodzi tylko i wyłącznie o regulacje prawne.
Jak wygląda ewentualnie wyjaśnianie czegoś takiego przed urzędem czy tam policją? Policja czy US zwraca się do buka o podanie adresu IP/terytorium z jakiego postawiony był zakład?
Czy jak ewentualnie dostanę taki przelew za wygraną to musze go dodatkowo opodatkować w Polsce lub gdzieś zgłosić?
Czy ktoś z Was miał już taką sytuację, że właśnie postawił będąc za granicą, wygrał, ale potem miał problemy i musiał się tłumaczyć i udowadniać, że stawiał za granicą? Jak to wygląda w praktyce?

Z góry dzięki za rzetelne odpowiedzi. Interesują mnie odpowiedzi na zadane wyżej pytania, a nie pokrętne rozwiązania z VPN, serwerami, kontami na znajomych za granicą, zagranicznymi kontami bankowymi i giełdami zakładów.

Głupio-mądrym dziękuję!

Pozdro!
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Gracze zwolnieni z podatku, a jego ciężarem obarczeni organizatorzy gier
Jednak mimo to dyrektor izby administracji skarbowej, jako organ odwoławczy, potwierdził wcześniejsze ustalenia organu I instancji, że podatnik uzyskał w 2009 r. wygrane w wysokości ponad 7,5 mln zł, a od wygranych tych ich organizatorzy na Malcie, wyspie Alderney, w Gibraltarze czy Wielkiej Brytanii nie pobrali podatku. Co prawda, zgodził się, że na mocy obowiązujących w tych jurysdykcjach przepisów gracze nie płacą podatku od uzyskanych wygranych, a ciężar ten spoczywa wyłącznie na organizatorach gier, jednak tylko w przedmiocie własnego obrotu. A w opinii organu podatnik w żaden sposób nie uprawdopodobnił, że organizatorzy w zakresie osiągniętych przez niego wygranych należny podatek potrącili, stąd uiścić musi go sam podatnik.


W Niemczech 5% podatku się odprowadza z automatu, więc tam udowodnisz, że został odprowadzony podatek. Tutaj masz cały artykuł przez co musiał przechodzić przedsiębiorca i jak to się skończyło. Gość grał z terytorium RP, ale w artykule znajdziesz sporo odpowiedzi na swoje pytania.
 
B 0

bostonbobby

Użytkownik
Dzięki. Dużo tekstu prawniczego, a głównie w artykule rozchodzi się o podwójny podatek.
Dla mnie na chwilę obecną kwestie podatkowe są drugorzędne, interesuje mnie natomiast w jaki sposób fiskus dowiaduje się o takiej wygranej?
Czy bank ma obowiązek informować o takich przelewach US/policję? W artykule była gruba kasa 7,5 mln.
No i na jakiej podstawie udowadnia się, że zakład u zabronionego bukmachera został zawarty w miejscu gdzie buk jest legalny, a wypłata przyszła na polskie konto.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Dzięki. Dużo tekstu prawniczego, a głównie w artykule rozchodzi się o podwójny podatek.
Dla mnie na chwilę obecną kwestie podatkowe są drugorzędne, interesuje mnie natomiast w jaki sposób fiskus dowiaduje się o takiej wygranej?
Czy bank ma obowiązek informować o takich przelewach US/policję? W artykule była gruba kasa 7,5 mln.
No i na jakiej podstawie udowadnia się, że zakład u zabronionego bukmachera został zawarty w miejscu gdzie buk jest legalny, a wypłata przyszła na polskie konto.
To Ty musisz udowodnić, że byłeś w tym czasie za granica ;) Zapewne dostajesz zapytanie czy byłeś za granicą czy w Polsce grałeś i musisz poprzeć swoją odpowiedź dowodami.

nie, banki mają obowiązek informowania o przelewach, których wartość przekracza 15 000 euro. Wynika to bezpośrednio z art. 35 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. No i... może być też tak, że konto ma "podejrzaną aktywność"
Post automatycznie złączony:

https://www.odpowiedziprawne.pl/-podatek-od-gier-hazardowych-online#toc-1

na dole masz formularz, możesz wypełnić i się dowiesz xD

Korzystasz z polskich lub zagranicznych kasyn on-line? Nie wiesz czy wygraną w tego typu grach powinieneś ujawnić w zeznaniu podatkowym. Na te i inne pytania odpowiedzą nasi prawnicy. Opisz swój problem wypełniając formularz poniżej ▼▼▼.

Ciocia pracowała w US kiedyś... mówiła, że te przepisy to jakieś jaja... ich interpretacja też... Też mnie zaczyna głowa boleć jak to czytam xD

edit: teraz sam mam zagwostkę... z jednej strony rezydencja podatkowa Polska, zakład zawarty w Niemczech to teoretycznie jako rezydent płacisz podatki tutaj, ale jak pracowałem w Norwegii byłem rezydentem Polski to podatki płaciłem tam xD
 
Ostatnia edycja:
C 0

CecilWard

Użytkownik
Cześć wszystkim!

Mam pytanie odnośnie regulacji prawnych w takim przypadku:

Wiadomo, że nie można grać w Polsce na bet365, unibet etc. Niemniej jednak Unibet nie zabrania rejestrowana się Polakom z polskim adresem.

Pytania są następujące:

Czy samo posiadanie konta i logowanie się z Polski na te konto jest nielegalne?
Czy jak pojadę na wycieczkę do Niemiec i tam postawię zakład na bet365, wygram i dostanę wypłatę w euro na konto walutowe w polskim banku to organy ścigania mogą się przyczepić albo bank może powiadomić o takich przelewach urząd skarbowy? Nie rozdrabniajmy się czy wygrałbym 5 euro czy 1000 euro, chodzi tylko i wyłącznie o regulacje prawne.
Jak wygląda ewentualnie wyjaśnianie czegoś takiego przed urzędem czy tam policją? Policja czy US zwraca się do buka o podanie adresu IP/terytorium z jakiego postawiony był zakład?
Czy jak ewentualnie dostanę taki przelew za wygraną to musze go dodatkowo opodatkować w Polsce lub gdzieś zgłosić?
Czy ktoś z Was miał już taką sytuację, że właśnie postawił będąc za granicą, wygrał, ale potem miał problemy i musiał się tłumaczyć i udowadniać, że stawiał za granicą? Jak to wygląda w praktyce?

Z góry dzięki za rzetelne odpowiedzi. Interesują mnie odpowiedzi na zadane wyżej pytania, a nie pokrętne rozwiązania z VPN, serwerami, kontami na znajomych za granicą, zagranicznymi kontami bankowymi i giełdami zakładów.

Głupio-mądrym dziękuję!
Słynny horror Garten of Banban 4 Mobile ze sceną tajemniczej szkoły BanBan wraz z przerażającym obrazem sprawił, że gra stała się atrakcyjna dla graczy. Gra jest dostępna na stronie https://getmodnow.com/garden-of-banban-4.html bezpiecznie i bezpłatnie, więc możesz być spokojny
Pozdro!
Posiadanie konta i logowanie się z Polski na zagraniczne platformy hazardowe może być niezgodne z polskim prawem.
Wygrana na zagranicznej platformie hazardowej i otrzymanie wypłaty na polskie konto bankowe może być zgłoszone organom ścigania lub urzędowi skarbowemu.
W przypadku ewentualnych problemów z organami ścigania lub urzędem skarbowym, warto skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w prawie hazardowym lub podatkowym.
Opodatkowanie wygranej może być konieczne zgodnie z polskimi przepisami podatkowymi, dlatego warto skonsultować się z urzędem skarbowym w tej sprawie.
 
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
A przepraszam, dlaczego na 100 stron się nie mogę zalogować, jak np. na William Hill czy bet365, ale na Unibet już tak? Czy to naganianie pod łamanie prawa polskich władz? Czy to jest legalne? Hehe, oby było legalne na tyle, by nie karali oczywiście.
 
Do góry Bottom