>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Pytania związane z F1

rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Były dwa takie wyścigi. Chiny &amp; Hiszpania. W GP Chin zakończył wyścig na czwartej pozycji o dwie dziesiąte sekundy za Lewisem Hamiltonem. W Hiszpanii również 4 pozycja gdzie degradacja opon w jego bolidzie była bardzo duża (na szczęście to był jedyny taki wyścig). Był też jeden wyścig, którego nie ukończył. Było to GP Wielkiej Brytanii, gdzie na kilkanaście okrążeń do mety, prowadząc w tym wyścigu jego silnik odmówił posłuszeństwa i musiał zatrzymać bolid na poboczu toru Silverstone.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Otóż nie jest możliwe, aby stwierdzić to jednoznacznie. Ci którzy twierdzą Lewis Hamilton czy Kimi Raikkonen (czy jakikolwiek inny kierowca) bez dwóch zdań i podają swoje argumenty to ludzie, którzy mają tyle wspólnego z F1 co zima z latem. Nawet eksperci czy byli kierowcy F1 nie są w stanie tego stwierdzić. Dla jednych będzie to Fernando Alonso, dla innych (w tym ja) Sebastian Vettel, ale to jest tylko kierowanie się sympatią itp. bo nie ma możliwości tego sprawdzić.
Żeby przekonać się w 110% kto rządzi i dzieli w dzisiejszych czasach wszyscy kierowcy musieliby wystartować w przynajmniej 10 wyścigach w identycznych sprzętowo bolidach bez kontaktu z inżynierami i bez żadnych awarii. Wtedy liczy się tylko talent, technika jazdy, refleks umiejętności kierowcy i wychodzi czarno na białym.
Patrząc na statystyki nie ma mocnego na Sebastiana Vettela, który zdominował ostatnie 4 sezony F1 i cieszy się z tego że jest obecnie najszybszy, że przeszedł do historii i że może być jednym z najlepszych kierowców wszechczasów, ale trzeba pamiętać, że obecnie dysponuje najlepszym bolidem w stawce i ma do pomocy wielu wspaniałych ludzi m.in. Guillaume Rocquelin, Christiana Hornera czy samego Adriana Neweya.
Poczekajmy do sezonu 2014 gdzie rola kierowcy powinna się zwiększyć, a rola inzynierów będzie mniej istotna.
Vettel uważa, iż w 2014 roku kierowca będzie musiał dużo bardziej &quot;ruszyć głową&quot;.
„Wyobraź sobie, że masz tylko 100 kilogramów paliwa na wyścig!&quot; - mówił Niemiec oficjalnej stronie internetowej Formuły 1.
„To może wymagać poszukania zupełnie innych technik jazdy, by utrzymać wysokie tempo, a jednocześnie oszczędzać paliwo&quot;.
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
Dlaczego zywotnosc opon jest taka krotka? Trwalosc opony 30-40 minut to raczej antyreklama dla ich producentow.
Naprawde nie da sie zrobic opony, na ktore przejedzie sie 300 kilometrow? Jak sie chce i dziesiatki tysiecy sie da przejechac w kilka lat.
Nie wierze ze sie nie da, te wymiany to taka reklama producenta?
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
Dlaczego zywotnosc opon jest taka krotka? Trwalosc opony 30-40 minut to raczej antyreklama dla ich producentow.
Naprawde nie da sie zrobic opony, na ktore przejedzie sie 300 kilometrow? Jak sie chce i dziesiatki tysiecy sie da przejechac w kilka lat.
Nie wierze ze sie nie da, te wymiany to taka reklama producenta?
Te opony, które mamy w obecnej F1, zapewniają bardzo dobrą przyczepność i są wykonane ze specjalnych związków chemicznych, które zapewniają tę przyczepność i być może jest tak, że coś kosztem czegoś, czyli wysoka przyczepność, ale niska wytrzymałość. Do tego dochodzą bardzo duże siły i obciążenia tych opon, bo te samochody osiągają prędkości na poziomie nawet 340-350 km/h, więc przy takich prędkościach te opony się niszczą. Kolejny czynnik, który na to wpływa, to wysoka temperatura tych opon. Przy założeniu każdego kompletu opon, są one &quot;podgrzewane&quot; do temperatury &gt;100 stopni Celsjusza, więc w takiej temperaturze te opony ulegają silniejszej degradacji.
A czy da się zrobić oponę, która wytrzyma cały wyścig, oczywiście, że się da, ale po co? Po 1) ta opona nie zapewni zbyt dużej przyczepności i samochody by się ślizgały na torze. Po 2) byłaby to dużo dużo wolniejsza mieszanka, na której przejechanie całego wyścigu zajmowałoby dużo czasu. A po 3) byłyby mniejsze emocje, niż te które są obecnie, bo byłoby bardzo mało zjazdów na pitstop.
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
No to ja jako laik mysle sobie tak &#39;co za szajs te opony te Pirelli zuzywaja sie po 40 minutach, posmarowali za uzywanie tego badziewia, nigdy nie kupie opon Pirelli&#39;
Reszta tak jak mowisz
W takim razie glupota bylo rezygnowanie z tankowania, albo glupota bylo tankowanie co 40 minut, zgodnie z moja filozofia co to za paliwo/auto ze trzeba tankowac co 40 minut
Wyraznie widac tu niekonsekwencje wlodarzy formuly, tankowanie to o wiele wieksze emocje i widowisko niz wymiana opon
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
W takim razie glupota bylo rezygnowanie z tankowania, albo glupota bylo tankowanie co 40 minut, zgodnie z moja filozofia co to za paliwo/auto ze trzeba tankowac co 40 minut
Wyraznie widac tu niekonsekwencje wlodarzy formuly, tankowanie to o wiele wieksze emocje i widowisko niz wymiana opon
Jeśli chodzi o tankowanie, to były plany, że tankowanie ma wrócić w przyszłym roku, ale wszystkie zespoły odrzuciły tę propozycję ze względu na zbyt wysokie koszty. Bardzo szkoda, że tankowanie nie wróci do F1, bo tak jak piszesz emocji na pewno by nie brakowało. A póki co, to w obecnie w F1 jest narzucony limit jeśli chodzi o spalanie, ta granica wynosi 100 kg na godzinę. Ten limit został narzucony po to, aby F1 była bardziej &quot;ekologiczna&quot;. Wg mnie jest to ogromna głupota, bo jak w takim sporcie można stawiać na ekologię. Nie w tę stronę powinna zmierzać współczesna F1, ale niestety musimy się z tym pogodzić, że jest jak jest.
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
Super dzieki

a wiesz moze dlaczego Formula tak walczy z filmikami zamieszczanymi na youtubach itp blokuje je?
Na moje to promocja i reklama wyscigow, tak samo czasem teledyski sa blokowane w niektorych krajach, teledyski to reklamy plyt czy koncertow jaki sens jest blokowac filmiki?
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
a wiesz moze dlaczego Formula tak walczy z filmikami zamieszczanymi na youtubach itp blokuje je?
Na moje to promocja i reklama wyscigow, tak samo czasem teledyski sa blokowane w niektorych krajach, teledyski to reklamy plyt czy koncertow jaki sens jest blokowac filmiki?
Nie wiem właśnie. Też się kiedyś zastanawiałem nad tym. Być może chodzi im o prawa autorskie.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Tak, to chodzi o prawa autorskie, które posiada F1 na własność. Nawet w najnowszym F1Racing jest na stronie nr 90 taki oto tekst

Powiem tak: głównym powodem odpływu fanów i ewentualnego spadku zainteresowania widzów F1 jest przede wszystkim monopolistyczne ograniczanie dostępu do większości materiałów wideo nie tylko z wyścigów, ale nawet nakręconych w alei serwisowej czy samych garażach zespołów. Tak na marginesie, Lewis Hamilton otrzymał niedawno od FOM (firmy kontrolującej prawa marketingowe do F1 i zarządzanej przez Berniego E.) zakaz, nie prośbę, umieszczania na Instagramie itp. jakichkolwiek filmików związanych z weekendami wyścigowymi (sic!).

Właśnie to uporczywe trwanie przy przestarzałym mdoelu biznesowym, opartym na astronomicznie drogich licencjach na WSZYSTKO, co zawiera znak, logo lub wyrażenie &quot;F1&quot; i restrykcyjne umowy na transmisję, retransmisję oraz wykorzystywanie WSZELKICH matreiałów wide o i fotografii związanych z Formułą 1 powodują, żę F1 jest praktycznie niewidoczna w mediach społecznościowych i nie wykorzystuje tych kanałów komunikacji do promowania swoich gwiazd, wydarzeń, widowiska
Grzegorz Możdzyński, F1 Racing. Kwiecień 2016.
 
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
Witam, jesli postawiłem na danego zawodnika, ze nie ukonczy wyscigu a on nawet nie wyjechal z garazu aby stanac na starcie to jak rozliczony zostanie ten kupon? wedlug mnie powinien zostac zaliczony jako wygrany
 
R 0

radmar

Użytkownik
A to dlaczego? W oficjalnym live timingu jest ostatni, a pytanie przynamniej u mnie brzmi, czy zawodnik znajdzie sie w klasyfikacji końcowej wyścigu, a no nie znajdzie. To zakład typu tak/nie, a nie XYZ.W bet365 juz jest zwrot, ciekawe jak inne buki to potraktują.
 
bumblebee 0

bumblebee

Użytkownik
takie pytanie, nie wiecie może u których buków można obstawiać zakłady z powrotem Roberta do f1? wiem że jeszcze jakiś czas temu były takie zakłady. ale chyba u zagranicznych, Teraz nie moge nic znaleźć.
 
P 254

pablo95

Użytkownik
Ruskie skurwy****
Szanowny Panie,
specjaliści sprawdzili informację, dotyczącą kuponów 3947592913 i 4176894331.
Kupon 3947592913 został rozliczony poprawnie (zwrotem), ponieważ to jest zakład na drugą kwalifikację. Daniel Joseph Ricciardo nie brał tu udziału.
Kupon 4176894331 wcześniej został błędnie rozliczony jako wygrany. W tej chwili kupon już jest rozliczony też zwrotem.
Proszę o sprawdzenie.
 
ranczo0123 439,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Ruskie skurwy****
Szanowny Panie,
specjaliści sprawdzili informację, dotyczącą kuponów 3947592913 i 4176894331.
Kupon 3947592913 został rozliczony poprawnie (zwrotem), ponieważ to jest zakład na drugą kwalifikację. Daniel Joseph Ricciardo nie brał tu udziału.
Kupon 4176894331 wcześniej został błędnie rozliczony jako wygrany. W tej chwili kupon już jest rozliczony też zwrotem.
Proszę o sprawdzenie.
Hahah tez mam zwrot a co najlepsze jako ze wczoraj podjalem wszystkie srodki od nich z konta to teraz zrobili mi minusowe saldo :cwl:
 
ranczo0123 439,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Ruskie skurwy****
Szanowny Panie,
specjaliści sprawdzili informację, dotyczącą kuponów 3947592913 i 4176894331.
Kupon 3947592913 został rozliczony poprawnie (zwrotem), ponieważ to jest zakład na drugą kwalifikację. Daniel Joseph Ricciardo nie brał tu udziału.
Kupon 4176894331 wcześniej został błędnie rozliczony jako wygrany. W tej chwili kupon już jest rozliczony też zwrotem.
Proszę o sprawdzenie.
Ale cyrk znowu mam rozliczony ten zaklad na plus :]
 
Do góry Bottom