>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Pytania Amatora

adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Jestem trochę zdziwiony, że nie ma tu żadnego tematu. Crypto to też trochę jak bukmacherka :)

Ale do rzeczy. Od 2 tyg. przymierzałem się do tego aby malutkim kroczkiem wejść w to. Kupiłem sobie na raty zerówki kartę 3060 Ti i mój pomysł był taki aby choć z urobku miesięcznego mieć na ratę. Wczoraj uruchomiłem po przebojach NiceCash. Przeboje to to, że trzeba było ręcznie konfigurować Nortona aby mi najpierw przepuścił samą instalację, a potem ruch sieciowy. Ok. Przebrnąłem. Komputer został na całą noc. I wczoraj kilka godzin i rezultat jest żeby powiedzieć delikatnie - mierny. Urobek ledwo 0,00248 mBTC co na dzisiaj daje 0,11 USD ;):cry:

Teraz minusy jakie znalazłem:
- moja karta ma niestety LHR, ale czytałem wcześniej, że niektóre minery to ogarniają to dlaczego NiceCash automatycznie mi nie daje takich górników, żeby były te programy ?
- karta niestety jest na tyle głośna podczas miningu (jakoś liczyłem, że nie będzie tak głośna), że będę musiał zrobić chyba UV co i tak mi się przyda do gier
- nawet jak zrobię UV wciąż może być głośno...


Plusy:
- włączasz kompa i program zaczyna zarabiać...


Pytania:
- Czy sprzęt chodząc cały czas na pełnych obrotach się nie popsuje ? Na kartę, która jest oczywiście najdroższa mam 3 lata gwarancji, procesor i pamięci podobno się nie psują, ale czy nie padnie mi zasilacz, który ma już z 10 lat, ale to zasilacz dobry, markowy 700W ?
- Jak pokazały wachania kursu - wczoraj po paru godzinach miałem 0,41 USD po czym po zmianie kursu po jakiś 12 godzinach mam 0,11 USD ? Czy nie ma niebezpieczeństwa, że crypto tak stanieją, że więcej zapłacę za prąd ?


Podsumowanie:
Kartę kupiłem głównie z myślą o graniu. Zresztą na forum mam filmiki z gier więc wiecie, że była mi potrzebna. Przed zakupem czytałem też o miningu i wiedząc o ograniczeniu LHR chciałem narazie bardziej testowo to sprawdzić, ewentualnie przed zainwestowaniem w przyszłości w coś lepszego. Czytałem wypowiedzi wielu osób, że karta kupiona np. rok temu zwróciła im się po roku. Ale to było przed LHR... Zasadnicze pytanie jest takie: Czy gra jest w ogóle warta świeczki ? Nawet przy optymalnym założeniu będę mieć ok 200zł miesięcznie, ale to max. Bliżej chyba 150zł. Ale... może mi się coś popsuć, jest hałas wentylatorów. W czasie miningu nie mogę grać więc muszę wyłączać mining. Podczas normalnej pracy jak np. teraz jak piszę ten post, również mam wyłączony mining bo komp mi działa w trybie pasywnym i jest cisza. No i najważniejsze - może się okazać, że po odliczeniu prądu i podatku wyjdę na czysto np. 50zł. To było by bez sensu za cenę ciągłej pracy.


Więc na końcu pytanie najważniejsze do osób co to wszystko ogarniają - jaki najlepszy miner dla początkującego dla karty z LHR ? Czy ten NiceCash był w ogóle dobrym wyborem ?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

edit/// jednak zdecydowałem, że na dzień dzisiejszy odpuszczam temat. Tak naprawdę do miningu w dzisiejszych czasach powinien być dedykowany osobny komp, a nie "komp do wszystkiego" bo się okazuje, że NiceCash chce żebym zmienił stery do kart. Poczytałem na rededicie, że muszę zainstalować te z maja 2021... To z kolei kłóci się z grami gdzie powinny być najnowsze ect ect. Za dużo pier....lenia ;):) dla max 200zł miesięcznie... Będę bacznie obserwował ruchy na rynku crypto. Na razie ETH ma za chwilę wejść w fazę uniemożliwiającą kopanie. Z 2 strony od 2021 r. crypto zaczęły kupować wielkie holdingi finansowe, TESLA za 1,5 mld więc jak tacy giganci się za to wzięli to już to nie runie. Być może całe crypto to XXI wieczna gorączka złota ?

Osoba, która nawet ze 4 lata temu zaczęła kopać ma już dzisiaj całkiem niezły profit. I ja myślałem słysząc o BTC od samego początku, że to upadnie, że to jakiś wirtualny scam, a okazuje się, że tak wcale nie jest. A pewno za jakieś 5 lat to już w ogóle zwykła osoba na niczym nie wykopie.... Więc być może zainwestuję w to kupując narazie jeden osobny komp tylko do miningu bo na koparkę mnie ani nie stać i też trochę bym się bał. ale to poczekam do wakacji na spadki cen kart. Bo na razie to szaleństwo.

Więc ten mój temat potraktujcie trochę jak początek dyskusji na temat crypto na forum. To też zarabianie - jak na bukmacherce... :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom