>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Polski 2023/2024: Wylosowano pary I rundy

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Puchar Polski to z pewnością czas niespodzianek i sensacji już w pierwszej rundzie.

Kilka propozycji odemnie

KKS Kalisz - ŁKS Łódź 2:3
KKS @ 5.40
Awans KKS @ 4.04

Fortuna

ŁKS beniaminek ekstraklasy, który z pewnością ma za zadanie utrzymać się w niej jak najdłużej. Na dzień dzisiejszy obok Ruchu, Górnika czy Korona prezentują się najgorzej w lidze, a teraz przyjdzie im się zmierzyć z niewygodnym rywalem w Kaliszu. KKS to rewelacja ostatniej edycji PP, którzy odprawili z kwitkiem takie kluby jak Widzew, Górnik Zabrze, Śląsk aby przegrać skromnie z Legią 0:1. Czy powtórzą wynik z zeszłego roku?. Być może tak, u siebie w tym sezonie przegrali u siebie dwa razy, są liderem II ligowych rozgrywek. Czego można chcieć więcej?, zwycięstwa w PP.

15:00 Legia II - Ruch Chorzów 3:2
Legia @ 8.50
Legia awans @ 4.65

Fortuna

Ruch po wejściu do ekstraklasy myślał chyba, że łatwo znajdzie się w środku tabeli i zagości tam najdłużej. Rzeczywistość jest inna, Ruch gra kiepsko, a nawet bardzo słabo. W obronie popełnia karygodne błędy, że aż sam trener łapie się za głowę. Jak widać sama walka i zaangażowanie to jednak trochę za mało aby ugrać punkty w lidze.
Czas na PP i z pewnością na ten mecz goście czekają. Być może zwycięstwo da im kopa i będzie przełomowe, ale najpierw trzeba wygrać. Legia II to drużyna znajdująca się na piątej pozycji w III lidze. Maja serie kilka spotkań bez porażki i chętnie sprawia kolejna sensacje ale tym razem w PP. Zobaczymy czy różnica będzie spora, ale tu zapowiada się niezłe widowisko.

21:00 GKS Katowice - Górnik Zabrze 0:4
GKS @ 3.50
GKS awans @ 2.15

Fortuna

Każdy chciał oglądać Górnik z wiosny z poprzedniego sezonu, a na razie mamy Górnik za trenera Gaula. Beznadziejna forma podstaowywoch graczy, do tego słaba skuteczność i ledwo uzbierane dziewięć punktów w dziewięciu kolejkach ekstraklasy.
Gdyby mecz był rozgrywane dwa tygodnie wcześniej to zwycięstwo GKS-u było by pewne, lecz gospodarze trochę odpuścili. W ostatnich dwóch kolejkach przegrali, a więc powracają demony z poprzedniego sezonu. Jednak PP może być dla nich pójściem krokiem na przód. Wiedza, ze Górnik jest w beznadziejnej formie i bardziej tu będzie zależeć na utrzymanie się w lidze niż na grze w PP. Urban niestety stosuje Antyfutbol bowiem Górnik cofa się głęboko do tyłu jeśli ma korzystny wynik. Jak będzie tym razem?, może korzystnego wyniku nie będzie i Górnik będzie musiał w końcu atakować. Myślę, że w obecnej formie GKS strzeli gola/dwa i będzie pozamiatane.

18:00 GKS Tychy - Wisła Płock 3:1
GKS @ 2.65
Fortuna

Obie drużyny miały okazje spotkać się w weekend. Zwycięstwo odniosła Wisła rozbijając rywala aż 4:1. Znam takie mecze, a przynajmniej kojarzę, że gdy obie drużyny z tej samej ligi spotykały się w lidze czy też PP, to jedni oddawali punkty w lidze w zamian za awans do kolejnej rundy PP. Teraz liczę, że to się powtórzy. GKS u siebie nie przegrał od kilku spotkań. W lidze zapewne zakończą sezon w środku tabeli, bo wątpię w ten awans. W weekend mieli karnego aby wyjść na prowadzenie ale cóż nie wpadło..
Jestem zdania, że GKS to bierze i awansuje do kolejnej rundy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1332
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Odra Opole 2,80
Stal Mielec aż tak rewelacyjna nie jest w Ekstraklasie, stąd upatruję jakieś szanse na wygraną dla wiodącej drużyny w Fortuna lidze polskiej, czyli Odry Opole. Stal gra dość słabo na wyjazdach. Praktycznie same przegrane. Odra nie zaskakuje w sumie ostatnio wielką skutecznością w grze. Jednak przeczucie i logika podpowiadają mi, że w Pucharze Polski się zepną i będą chcieli zatrzeć granice między pierwszymi ligami w Polsce. No to do boju Odra! No cóż, po dobrym typie na Bayern, same porażki. Liczę po cichu na przełamanie złej serii.
 
R 621,5K

rr62dga

Użytkownik
Dyscyplina: piłka nożna - Puchar Polski
Godzinna: 15:00
Spotkanie: Wieczysta - Piast
Typ: mecz/liczba goli: Piast i powyżej 3,5
Kurs: 2,26
Bukmacher: fortuna
Analiza:
Ciekawie zapowiada się pojedynek trzecioligowca z drużyną z ekstraklasy. Wieczysta po zmianie trenera, którym został Sławomir Peszko wygrała trudny wyjazdowy mecz z KSZO w Ostrowcu i wspólnie z Avią Świdnik lideruje w grupie IV trzeciej ligi. Piast po remisie z Legią w Gliwicach, przegrał ostatni mecz ze Śląskiem we Wrocławiu ale z pewnością jest o kilka klas drużyną lepszą od mocno pompowanego "zlepka gwiazd" Do kilku piłkarskich emerytów dołączył Jacek Góralski i co dziwi mnie najbardziej jeden ze znakomicie zapowiadających się piłkarzy młodego pokolenia Przemek Bargiel- znakomicie pokazywał się w Ruchu, przewinął się przez szkółkę Milanu, potem Śląsk Wrocław a kończy w wieku 23 lat w krakowskim ZUSie. Piast strzela mało ale potrafił strzelić Ruchowi trzy bramki i z pewnością wyprowadzi dziś wiele skutecznych kontr mając walecznego ale chaotycznego i jednak słabego rywala.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1720
arass1 183,8K

arass1

Użytkownik
KKS Kalisz - ŁKS Łódź
KKS @ 5.40
Awans KKS @ 4.04

Fortuna

ŁKS beniaminek ekstraklasy, który z pewnością ma za zadanie utrzymać się w niej jak najdłużej. Na dzień dzisiejszy obok Ruchu, Górnika czy Korona prezentują się najgorzej w lidze, a teraz przyjdzie im się zmierzyć z niewygodnym rywalem w Kaliszu. KKS to rewelacja ostatniej edycji PP, którzy odprawili z kwitkiem takie kluby jak Widzew, Górnik Zabrze, Śląsk aby przegrać skromnie z Legią 0:1. Czy powtórzą wynik z zeszłego roku?. Być może tak, u siebie w tym sezonie przegrali u siebie dwa razy, są liderem II ligowych rozgrywek. Czego można chcieć więcej?, zwycięstwa w PP.
Owszem Puchar Polski rządzi się swoimi prawami i oczywiście nie można z góry przekreślać szans Kalisza. Należy również mieć na uwadze fakt, że rezerwy ŁKS miesiąc temu gładko rozprawiły się z KKSem. Jak dla mnie ŁKS bierze to spotkanie tymbardziej, że skład na dzisiejszy mecz prezentuje się dużo okazalej niż w spotkaniu na 3-ligowym poziomie.

ŁKS Łódź @ 1.98 fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1456
G 9,3K

golyy

Użytkownik
Owszem Puchar Polski rządzi się swoimi prawami i oczywiście nie można z góry przekreślać szans Kalisza. Należy również mieć na uwadze fakt, że rezerwy ŁKS miesiąc temu gładko rozprawiły się z KKSem. Jak dla mnie ŁKS bierze to spotkanie tymbardziej, że skład na dzisiejszy mecz prezentuje się dużo okazalej niż w spotkaniu na 3-ligowym poziomie.

ŁKS Łódź @ 1.98 fortuna
Pełna zgoda z wypowiedzią arass1.
Do tego uważałabym na ocenianie gry Legii II przez pryzmat ostatnich tygodni, kiedy pierwsza drużyna nie miała pucharów "na głowie". legia II często zasilana jest graczami, którzy grali mało minut w e-klapie. Teraz sytuacja zgoła inna, trener pierwszej drużyny musi rotować składem, więc niekoniecznie będzie puszczał zawodników do drużyny rezerw. Dla mnie mecz do ominięcia :) (ewentualnie do gry gdy poznamy skład)
 
Otrzymane punkty reputacji: +214
R 621,5K

rr62dga

Użytkownik
Dyscyplina: piłka nożna - Puchar Polski
Godzinna: 15:30
Spotkanie: Gryf Wejherowo - Zagłębie S.
Typ: mecz/liczba goli: Zagłębie i powyżej 3,5
Kurs: 2,26
Bukmacher: fortuna
Analiza:
Gryf mieniący się najstarszym klubem na Pomorzu zagra dzisiaj pucharowy mecz z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec, co z pewnością będzie w Wejherowie dużym wydarzeniem. Gryf na codzień gra w grupie pomorskiej IV ligi i w po dziewięciu rozegranych kolejkach zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową. Gryf wygrał tylko dwa spotkania a aż siedem razy schodził z boiska pokonany, w tym trzykrotnie na własnym boisku. Chimerycznie grające Zagłębie po przegranej w Sosnowcu z Termalicą z pewnością będzie chciało poprawić nastroje wygraną w meczu pucharowym ale też myślami będzie przed trudnym wyjazdowym meczem w Łęcznej. Gryf w dziewięciu meczach stracił aż 18 bramek, co daje średnią dwa na tak niskim poziomie rozgrywek. Ambicja gospodarzy i "parcie do przodu" z pewnością ułatwi Zagłębiu wyprowadzanie skutecznych kontr. Różnica kilku klas przy lepszych napastnikach gości i słabej obronie gospodarzy powinna zaowocować sporą ilością bramek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1531
G 18,2K

Gramy Nie Pękamy

Użytkownik
Wczoraj bez niespodzianek, zobaczymy jak będzie dziś.

Najpewniejszy wydaje się typ, który podał kolega wyżej.
Gryf 4 liga czyli 5 poziom rozrywkowy i jeszcze dolne rejony tabeli.
Zagłębie zapewne zagra w większości rezerwami, ale i tak jest tu w stanie strzelić minimum 4 gole.
Gryf grał w lutym towarzyski mecz z Arką i dostali 8 goli. Niedawno przegrali z 2 drużyną Chojniczanki. To pokazuje jaka jest dysproporcja pomiędzy dzisiejszymi rywalami i dlatego trzeba to wykorzystać i pograć wyższe overy.

Zaglebie over 3.5 @ 2.80
Zagłębie over 4.5 @ 5.10

Oprócz tego gram w dublu over 3.5 w meczu Lubina i Radomiak wygra i w meczu padną minimum 3 gole.

Kleczew czyli rywal Zagłębia Lubin to drużyna z 4 poziomu rozgrywkowego gdzie radzi sobie jak na razie dosyć słabo. 11 punktów po 9 meczach, bilans bramek 14-18. Nawet jak goście zagrają rezerwami to są w stanie kilka bramek strzelić.
Garbarnia czyli rywal Radomiaka także 4 poziom rozgrywkowy. Grają w grupie razem z Wieczystą, która wczoraj uległa Piastowi 0-4.
Radomiak jest jak najbardziej w stanie taki rezultat powtórzyć, ale ja zagram bezpieczniej czyli over 2.5.
Goście grają niezłą ofensywną piłkę, tworzą sobie sporo sytuacji, ale często brakuje lepszej skuteczności. Dziś zapewne szansę dostanie kilku zmienników, ale powinno wystarczyć.

Kleczew-Zagłębie over 3.5 gola
Radomiak wygra i over 2.5 gola

Ako. 3.00 @ fortuna
 
U 0

Usunięty użytkownik 43655

Gość
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
dyscyplina: piłka nożna
godzina: 18:00
spotkanie: Górnik Łęczna - Cracovia Kraków
typ: over 6,5 gola w regulaminowym czasie gry
kurs: 29,00
bukmacher: Efortuna

Witam!

Zapraszam na mecz pierwszej rundy Pucharu Polski który zostanie rozegrany w Łęcznej. Były trener GŁ Jacek Zieliński zawita na "stare śmiecie"
Mecz Cracovii po blamażu u siebie z Pogonią Szczecin będzie ważny dla przyszłości Jacka Zielińskiego, trenera Pasów. Brak awansu nie za-skutkuje natychmiastowym zwolnieniem ale obniży zaufanie do trenera. Profesor Janusz Filipiak jest cierpliwy co do trenerów. Ale w każdym razie nie było takich wpadek ja ta z Pogonią 1:5.

Myślę że Górnik Łęczna strzeli co najmniej 2 bramki u siebie (kurs 3,15 w Efortunie) a ponieważ Cracovia będzie chciała zmazać plamę po tej wstydliwej porażce zaatakuje co będzie skutkowało kontratakami Łęcznian. Łęcznianie zagrają swoje, nie ma presji choć to Bogdanka, czyli publiczny sponsor stawia wymagania. A wymagania na Wschodniej Lubelszczyźnie są wysokie. Piłkarzy Górnika stać na strzelenie dwóch bramek.

Czy pokuszą się o 3 bramki?
Wszystko możliwe. Uważam że Craxa będzie chciała zdominować mecz i już w pierwszej połowie ujrzymy wynik 1:2 (over 2,5 w I połowie 6,80 w Efortunie) , 1:3 dla Cracovii. (over 3,5 gola w I połowie kurs 19,00 także w Efortunie).

Podział stawek w Efortunie na ten mecz jest następujący: 13,7% Gospodarze, 4,5% remis i 81,8% na drużynę Cracovii. https://gm.efortuna.pl/zaklady-bukm...a-puchar-polski/g-leczna-cracovia-MPL78956987

Mecz będzie transmitowany w Polsacie Sport.

Pozdrawiam
 
O 322,5K

ogon_w44

Typer
Dyscyplina: Piłka Nożna - Puchar Polski
Godzina: 21:00
Spotkanie: GKS Katowice - Górnik Zabrze
Typ: powyżej 8.5 kartek
Kurs: 6.50
Bukmacher: Superbet
Post w dziale:
Analiza:


Miałem już nic nie podawać w tym miesiącu, bo szansę na czołówkę typów dnia znikome... Niefart ostatnio bo braknie często po jednej kartce. Już nawet nie zliczę ile razy w typach dnia mi zbrakło jednej kartki w tym miesiacu.
Podaję typ bo myślę, że tutaj kartek będzie dużo i tym razem już nie zabraknie jednej .
Derby Śląska w pucharze Polski . Moim zdaniem tu nie może się obejść bez kartek.
Nie będę przytaczał ile która drużyna łapała ostatnio kartek, bo takie mecze rządzą się swoimi prawami i te statystyki znaczenia dla mnie dzisiaj nie mają. Rok temu też te drużyny spotkały się w pucharze Polski . Proponowany over nie został wtedy pokryty, ale ja pamiętam że było ostro . Była nawet czerwień i zdecydowanie sędzia mógł pokazać kilka kartek więcej .
Dzisiaj sędzia spotkania jest Kwiatkowski i może wielu kartek on nie pokazuje, nie ma jakiejś wybitnej średniej, ale gdy na boisku jest gorąco potrafi karać piłkarzy zwłaszcza gdy wdają się w dyskusję.
Kości w tym meczu powinny trzeszczeć. Spodziewam się wielu fauli, dyskusji, prób wymuszania czegoś na arbitrze, przepychanek i wszystkiego co przynosi kartki .
Proponuję też taki zakład. A jak to wejdzie to mam nadzieję że docenicie.

Dokładna liczba kartek 12+ kurs 50.00 superbet
 
Otrzymane punkty reputacji: +130
versa 397,5K

versa

Typer
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk
Remis lub Lechu Gdańsk
Fuksiarz @1.72

Dziwi mnie aż taka dysproporcja kursowa, obie drużyny grają w pierwszej lidze, obie drużyny po 9 kolejkach mają niemal identyczną sytuację - praktycznie taki sam bilans bramkowy jak i ilość punktów plasując się w połowie stawki.
Dwa ostatnie dni typy z mega statystyczną podporą okazały się mega wtopą, liczę że tym razem będzie inaczej i słusznie typuje w stronę gości tego spotkania.
Zaglądając w historię bezpośrednich starć można dostrzec, że Wiśle Kraków goście z Gdańska mówiąc kolokwialnie nie leżą, na ostatnie 10 spotkań zanotowali tylko jedno zwycięstwo, 5 razy musieli zadowolić się podziałem punktów i 4 razy uznać wyższość przeciwnika.
Moim nieznacznym faworytem jest Lechia Gdańsk, dodając do tego podpórkę w postaci remisu widzę bardzo obiecujący typ z dosyć sympatycznym kursem.
 
R 621,5K

rr62dga

Użytkownik
Dyscyplina: piłka nożna - Puchar Polski
Godzinna: 19:00
Spotkanie: Kotwica - Bruk Bet
Typ: mecz/liczba goli: Bruk Bet i powyżej 2,5
Kurs: 2,62
Bukmacher: fortuna
Analiza:
Kotwica Kołobrzeg ze zmiennym szczęściem gra w II lidze i po siedmiu dotychczas rozegranych kolejkach zajmuje siódme miejsce. W poprzedniej rundzie Pucharu Polski Kotwica pokonała w Kołobrzegu rezerwy Zagłębia Lubin 2:1 strzelając zwycięską bramkę w 90 minucie gry. Termalica zajmuje również siodme miejsce w tabeli ligowej ale I ligi i w ostatnim czasie prezentuje się bardzo dobrze szczególnie w meczach wyjazdowych- ostatnie wysokie wygrane z Zagłębiem w Sosnowcu i Resovią w Rzeszowie. W ostatnich meczach obydwu drużyn pada sporo bramek: Kotwica 6 i 5 a Termalica 4 i 4, stąd też kurs zakładając wygraną mających duże aspiracje gości i na minimum trzy gole w meczu jest bardzo zachęcający.
 
Otrzymane punkty reputacji: +130
neutralny 460,8K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Kotwica Kołobrzeg - Termalika Nieciecza
Kotwica powyżej 1,5 gola @3,45 Fuksiarz do przerwy


Zdziwił mnie tak wysoki kurs na "Kotwę", jednak patrząc na wiele ich szalonych meczów pogram w ich stronę, ale nie wygraną, czy awans, a gole. Typuję, że gospodarze pokonają golkipera gości przynajmniej dwa razy.
Kołobrzeżanie to przedsezonowy faworyt do awansu do I ligi. W bardzo głupi sposób stracili okazję w poprzednim sezonie, jednak przed trwającym jeszcze podkręcono tempo i nad morzem skompletowano dobrą kadrę piłkarską, jak i szkoleniową. Ten sezon to póki co gra poniżej oczekiwań, ale cały czas jest kontkt z czołówką, więc podopieczni trenera Bartoszka cały czas są w grze.
Dziś liczę na niespodziankę, bo wydaje mi się, że to ekipa posidająca potencjał i bardzo będą chcieli się pokazać w pucharze na tle mocnych drużyn, a taką bez wątpienia jest I-ligowa Nieciecza.
Goście póki co na II poziomie rozgrywkowym plasują się w środku tabeli, a celują w minimum baraż. Losowanie okazało się dla nich nieszczęsliwe, bo musieli się udać w prawie 700-kilometrową podróż już na początku rozgrywek.
Pierwsze rundy zazwyczaj przynoszą sporo niespodzianek i taką dziś przewiduję, stąd kurs na gości bardzo mnie dziwi i moim zdaniem nie jest wart ryzyka. Prezes Kotwicy - Adam Dzik ma bardzo duże ambicje, nawet ekstraklasowe i wydaje mi się, że marzą mu się w Kołobrzegu mecze z czołowymi, polskimi drużynami, a w tym sezonie taką szansę daje tylko Puchar Polski.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +130
ziroxxx 794,7K

ziroxxx

Znawca - Piłka nożna
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk, over 11,5 RR @ 2.10 Fuksiarz

Analiza:
Pamiętam, że w Ekstraklasie jak grały te dwie ekipy ze sobą to zazwyczaj padało sporo rzutów rożnych. Teraz obie ekipy walcza na zapleczu Ekstraklasy i z pewnością chcą jak najszybciej wrócić na najwyższy szczebel. Puchar Polski może będzie dla tych ekip jakimś udowodnieniem, że stać ich na sukces w tych rozgrywkach. Mam nadzieję, że podejdą do tego spotkania poważnie i za wszelką cenę będą chciały awansować do następnej rundy. Z pewnością zobaczymy rotacje, jak to zazwyczaj jest w Pucharach Polski. Licze, że zawodnicy z ławki, którzy mniej grają będą chcieli się jak najlepiej pokazać i zobaczymy ciekawe widowisko. Bez murowania, tylko z pressingiem i wysokim zaangażowaniem. Ostatnie starcia tych ekip to następująca liczba rożnych: 13, 15, 12, 13, 15, 11. Mam nadzieję, że dziś nie zobaczymy przerwania dobrej serii. Na pewno warto odnotować, że Wisła u siebie sporo nabija rożnych w lidze, jak Lechia dołoży kilka to powinniśmy przekroczyć barierę 11 rożnych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom