>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Polski 2013/2014

malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
po oczywistych spadkach na Miedź spowodowanych kontuzjami w Arce, od godziny 14:30 kursy na gospodarzy zaczynają się rosnąć, zastanawiam się czy może to mieć coś wspólnego z kontuzją Zakrzewskiego i jego ewentualnego braku w wyjściowej jedenastce. Jeśli miało by to miejsce, to pomimo problemów jest spora szansa na awans, bo Miedź nie będzie miała do dyspozycji żadnego napastnika z prawdziwego zdarzenia.
 
G 693

generalkaman

Użytkownik
Spotkanie : Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok

Typ: 1

Kurs ( Bukmacher ): 1.94 ( Betsson )

Dziś w rewanżowym spotkaniu Pucharu Polski - Lechia Gdańsk podejmie na własnym stadionie drużynę Jagiellonii Białystok. Pierwsze spotkanie wygrali podopieczni Piotra Stokowca 2-1. Mój typ na to spotkanie to wygrana gospodarzy, popieram go następującymi argumentami. Po pierwsze obydwie drużyny walczą w lidze o awans do czołowej ósemki więc za pewne trenerzy będą chcieli dać odpocząć paru zawodników i tu wychodzi przewaga Lechii, która ma jednak lepszą ławkę rezerwowych. Do tego dochodzi własny stadion, w tym sezonie nie jest to dużo pomoc dla Gdańszczan lecz ostatnio poprawili trochę bilans wygrywając z Widzewem i będą dążyli do kolejnej wygranej na własnym stadionie.Jaga po dwóch zwycięstwach na boisku ( Zagłębie + 1mecz z Lechią ) oraz dobrej pierwszej połowie na Łazienkowskiej nieco spuściła z tonu przegrywając z Cracovią i ratując w ostatniej minucie remis u siebie z Koroną. Lechia nie prezentuje do tej pory najwyższej formy, ostatnie 5 spotkań to 3 porażki, remis i wygrana. Trenerowi M.Probierzowi i jego graczom na pewno będzie zależało na poprawieniu statystyk wygranych na wiosnę i myślę, że dzisiejszy mecz to świetna okazja ku temu.

Wynik : 1-1
Typ: ⛔
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
składy na dzisiejszy mecz Miedzi z Arką
MIEDŹ: Bledzewski - Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz, Cierpka, Łobodziński, Madejski, Burkhardt, Zakrzewski.
ARKA: Miszczuk - Cichocki, Juraszek, Glauber, Kowalski, Pruchnik, Wojowski, Tomasik, Szwoch, Aleksander, Marcus
Ławka Miedzi: Ptak, Bartczak, Tanżyna, Kiełpiński, Nowak, Szymański, Machaj. TRENER: Adam Fedoruk.
Ławka Arki: Kędra, Budka, Bach, Sulewski, Radzewicz, Sobieraj, Ślusarski. TRENER: Paweł Sikora.
oprócz kontuzjowanych w pierwszym składzie u nas brakuje Sobieraja, filar obrony, na rezerwie też podstawowi dotychczas Budka i Radzewicz (obaj w słabej dyspozycji oraz Ślusarski, prócz Sobieraja najlepszy nasz zawodnik w tej rundzie.
jak coś grać to w kierunku Miedzi niestety, wygląda na to, że odpadamy :/
 
tomeczekp90 157

tomeczekp90

Użytkownik
Jaga znacznie skomplikowała sobie sprawę awansu do dalszej rundy PP po bramce Tuszyńskiego w Białymstoku. Po pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym ekipa z Białegostoku zagrała dwa bardzo &quot;blado&quot; wyglądające&quot; spotkania (porażka z Cracovią na wyjeździe i &quot;szczęśliwy&quot; remis z Koroną na własnym terenie) i ciężko mówić dzisiaj o bliskim awansie Żółto-Czerwonych do półfinału.
Na boisku bardzo widoczny jest brak kapitana białostockiej drużyny - Rafała Grzyba. Dodatkowo do składu w wyniku absencji Waszkiewicza wskakuje ponownie Jakub Tosik, który swoimi interwencjami i grą przyprawia kibiców Jagiellonii o zawał serca i nerwówkę. Dużo nie dobrego robią również występy Dżalamidze, którego pojedyncze nieprzemyślane i samolubne akcje kończą się co raz utratą piłki. Z kolei Bekim Balaj wydaje się bardziej sprawdzać w roli zmiennika Piątkowskiego. Na tą chwilę jest jednak jedynym nominalnym napastnikiem Białostocczan.
Ostatnie wyniki Lechii dają dowód, że drużyna ta mimo bardzo średniej postawy o wiele pewniej czuje się w meczach na własnym podwórku. Rozsypka przed rundą wiosenną zrobiła swoje i tu nie ma nad czym dywagować - trener Probierz gra tym co ma i stara się z nich wyciskać jak najwięcej. Mecz bardzo trudny do typowania - ja sam osobiście go odpuszczam. Jeśli ktoś lubi pograć na adrenalinę to kierowałbym go do obstawienia w kierunku awansu Lechii. Sytuację zweryfikuje zapewne postawa &quot;dnia&quot; ekip i tak naprawdę w tym wypadku najkorzystniejszą opcją jest wyczekanie na przebieg meczu i obstawienie &quot;na żywca&quot;.
 
lukasz99 167

lukasz99

Użytkownik
Jakoś cicho w tym temacie przed 1/2 finałów.

Co myślicie o postawieniu na finał Zagłębie - Zawisza?
Biorąc pod uwagę głównie formę drużyn występujących w półfinałach, taki skład finału wydaje się najbardziej prawdopodobny.
 
bsk 184

bsk

Użytkownik
Kursy zabite na Zagłębie. Nawet przeciwko Arce, która nie gra nic ciekawego, pomimo, że fani jak co roku oczekują, że nie wiadomo co się wydarzy, 1,8 można było grać, teraz 1,5 to żadne value.
Jagiellonia - Zawisza(+0,25) @1,88 Pinnacle 4/10 ✅ izzy 0:2

Bukmacherzy faworyzują Jagiellonię, a gracze grają i mamy spadki nawet na Jagiellonię. Wszystko na wieść o zatrudnieniu tamże polskiego Guardioli, czyli Probierza. Ja jednak odnoszę się sceptycznie do tego trenera, który ostatnie 5 zetknięć z krajową piłką zakończył paskudną rejteradą. Od 2005 roku Probierz pracował w 9 klubach, w tym dwukrotnie w Jagiellonii. Taki to ma dobrze, wystarczyło zdobyć PP z drużyną, w której grał Frankowski i Grosicki i ślizga się na tym wyniku już 4 lata.
Podobnie jednak jak Warszawa nie jest Paryżem wschodu, Kraków nie jest Florencją Północy, a Wrocław nie jest Wenecją, tak porównanie trenerów Guardioli i Probierza jest totalnie chybione. Na dobrą sprawę Probierz odniósł parę sukcesów z drużynami broniącymi się przed degradacją i koniec. To jeszcze nie powód, żeby faceta, którego piłkarze nie lubią, obwołać totalnym wymiataczem.
Jutro moim zdaniem polski Guardiola poczyni poważny krok, by być pierwszym trenerem, który dwukrotnie odpadnie z tego samego pucharu w jednym roku, w ten sposób na zawsze zapisując się w historii polskiej piłki.
Obie drużyny rozwalone przez czołówkę w ostatniej kolejce. Jagiellonia 1:6, Zawisza 0:3. Niemniej jednak Zawisza grał swoje przynajmniej w jednej połowie, a Osuchowi zależy, żeby wszystkich rozsprzedać. A najlepiej rozsprzedać w Europie. Tak więc ostatnia forma i motywacja po stronie Zawiszy jednak. Myślę, że Zawisza tego nie przegra.
W h2h w E-klasie ostatni mecz w Białymstoku 1:1. Również przewiduję tutaj taki wynik, lub lepszy dla Zawiszy.

To qualify Zawisza @ 1,73 Bet365 6/10
Najlepsze jest to, że Stokowca zastąpi Probierz, którego Stokowiec wyeliminował w Pucharze Polski. Historia polskiej piłki lubi takie dowcipy. Musi się więc tak właśnie stać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Zagłębie-Arka 1 @ 1.70&lt; 1.55 Unibet✅

Dla mnie w tym spotkaniu jest sprawa prosta. Zagłębie w mojej ocenie jest zdecydowanym faworytem pierwszego meczu. Zespół Oresta jest zespołem o większym potencjale piłkarskim. W każdej formacji zespół z Lubina ma przewagę. Z całym szacunkiem do ekipy z Gdyni ale nawet po wzmocnieniach graja przynajmniej o jedno tempo wolniej. Już w poprzedniej rundzie Zagłębie pokazało jaka jest różnią poziomu między zespołem ekstraligowym a zespołem z ligi 1. Myślę, że na tym etapie rozgrywek nawet broniące się przed spadkiem Zagłębie nie odpuści Pucharu Polski. Myślę też że zespół z Gdyni nie odda życia za Puchar Polski bo wydaje się że liga jest dla nich najważniejsza. Tak myślę. Dla mnie dość pewny bet.


Ps. Podałem kurs 1.70 bo ja go grałem po takim kursie...i nie 6 dni temu tylko dwa dni temu...ale ok...teraz wisi 1.55
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Zagłębie Lubin vs Arka Gdynia
Zagłębie Over 1.5 @ 1.85 marathonbet --&gt; 9/10 ✅
Zagłębie Over 2.5 @ 3.50 bet365 --&gt; 6.5/10
✅
Paweł Sikora, opiekun Arki, nie będzie mógł skorzystać z: Marcusa Viniciusa, Igora Tyszczenko, Michała Rzuchowskiego, Michała Szuberta czy Michała Marcjanika. Wszyscy mają problemy zdrowotne. Natomiast z powodu pauzy za kartki do Lubina nie pojechali: Bartosz Ślusarski, Piotr Tomasik, Paweł Wojowski czy Sławomir Cienciała. To spore osłabienia dla Arki, dlatego też gdynianie w Lubinie przede wszystkim nie chcą stracić gola i rozstrzygnąć losy rywalizacji na własnym obiekcie.
Zagłębie dobre u Siebie po ostatnim meczu Lenczyk na pewno ich odpowiednio zmotywuje, ostatnia szansa na to, żeby coś wywalczyć, przy takich osłabieniach moim zdaniem typ jest warty grania
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
ciam1414 1,4K

ciam1414

Użytkownik
Puchar, godz. 18:30
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 1 (-1ah) @ 2.05
Stawka:7/10

Po dzisiejszej analizie tego spotkania mój bet to wygrana Zagłębia i hendi -1 a to dlaczego. Zagłębie gra u siebie w tabeli ligowej chyba już mogą czekać na podział pkt i wtedy zacząć się starać a za to arka pokazując nie moc strzelecką z Okocimski Brzesko (na wyjeździe 0-0) (spadkowicz 17 miejsce) i z Sandecją u siebie 0-0 trochę sobie zepsuła sytuacje w lidze bo ma szanse awansować do ekstraklasy ale trzeba się wsiąść za lepszą grę więc myślę że gra w pucharach ich już nie powinna interesować zwłaszcza ze na wygranie Pucharu mają mniejsze szanse niż na awans.
Paweł Sikora, opiekun Arki, nie będzie mógł skorzystać z: Marcusa Viniciusa, Igora Tyszczenko, Michała Rzuchowskiego, Michała Szuberta czy Michała Marcjanika. Wszyscy mają problemy zdrowotne. Natomiast z powodu pauzy za kartki do Lubina nie pojechali: Bartosz Ślusarski, Piotr Tomasik, Paweł Wojowski czy Sławomir Cienciała. To spore osłabienia dla Arki, dlatego też gdynianie w Lubinie przede wszystkim nie chcą stracić gola i rozstrzygnąć losy rywalizacji na własnym obiekcie.
Pod znakiem zapytania stoi skład Zagłębia. Lenczyk po porażce z Lechią Gdańsk powiedział, że to był najgorszy mecz w całej rundzie. Może oznaczać to zmiany, ale jakie, to wie tylko Lenczyk, który lubi zaskakiwać decyzjami personalnymi
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
P 18

pivosh92

Użytkownik
Jagielonia - Zawisza
under 2,5 @ 1,66 ✅
Zawisza @ 3,20 ✅

Absolutnie nie wiem, skąd taki kurs. Zawisza ostatnie 5 spotkań w lidze miał bardzo dobrych (poza Legią, gdzie mecz odpuścił), Jaga za to cieńko przędzie, ktoś tu chyba liczy na efekt nowej miotły - ale z gówna bata nie ukręcisz, więc jak dla mnie mecz na remis co najwyżej, a i spokojnie Zawisza będzie w stanie strzelić bramkę. Do tego trochę kasy na under, bo jakkolwiek nie spojrzeć to są to zespoły, które lubią bramki tracić, nie koniecznie zdobywać.
 
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Jagiellonia - Zawisza BTS @ 1.94 Unibet
Dzisiaj czas na drugi półfinał. W przeciwieństwie do wczorajszego meczu dzisiaj spodziewam się bardziej wyrównanego spotkania. Faworytem do awansu jest niewątpliwie zespół R. Tarasiewicza, ale dzisiaj będę szukał przede wszystkim bramek strzelonych przez oba zespoły. Jak już wszyscy wiedzą w Jagiellonii po blamażu z Lechem nastąpiła miana trenera. Pod wodzą nowego szkoleniowca zespół z Białegostoku będzie podwójnie zmobilizowany. U siebie Jaga jest zespołem dla każdego bardzo niewygodnym, grają dość ofensywnie i raczej &quot; do przodu&quot;. Potencjał ten zespół niewątpliwie posiada...bo taki Plizga, Quintana, Dzalamidze czy Balaj w piłkę grać potrafią i u siebie na pewno &quot;podejmą rękawice&quot;.
Zawisza w mojej opinii to zespół który gra również dość ofensywny football, co prawda brak Masłowskiego jest dość odczuwalny ale taki Drygas, Petasz, Wojciechowski, Wójcicki czy Vasconselos stworzą dzisiaj nie jedną sytuację do strzelenia bramki.
Wydaje się, że dzisiaj wbrew pozorom zobaczymy otwarte spotkanie w którym jeden i drugi zespół stworzy sobie sytuacje podbramkowe. Wraz z upływem czasu na boisku powinno zrobić się trochę więcej miejsca i zawodnicy szybcy( a takich jeden i drugi zespół posiada) będą stwarzali wiele sytuacji podbramkowych.

Przewidywane składy:
Jagiellonia Białystok: Słowik – Tosik, M. Baran, Ukah, Straus – Perovuo, Pazdan – Plizga, Quintana, Dzalamidze – Balaj.
Zawisza Bydgoszcz: Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Nawotczyński, Ziajka - Drygas, Dudek - Petasz, Wojciechowski, Wójcicki - Vasconselos
źródło sportowe fakty....więc źródło takie sobie
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
rubin 0

rubin

Użytkownik
W dzisiejszym meczu upatruje wygranej Jagieloni. Sam gram zwycięstwo Jagi minimum 2 bramkami i dla podniesienia emocji podzucam over rogów 10.5
Czym się kieruję? Probierz to trener nie uznający kompromisów, wymagający całkowitej dyscypliny taktycznej, potrafiącym jednocześnie rozpracować taktykę przeciwnika i tak ustawić swój zespół żeby dac mu szansę na wygraną. Reszta to już tylko szczęście, psychika grajków i dyspozycja dnia. Ekstraklasowi piłkarze zwłaszcza z lepszych klubów takiej dyscypliny nie tolerują, w końcu to wielkie gwiazdy i same najlepiej wiedzą jak grać. Natomiast w Jagieloni Probierz ma pełne poparcie i kilku znajomych podopiecznych. Ale wracając do meczu popatrzmy na poprzednia rundę i wyniki Jagi i Zawiszy. Bydgoszczanie na papierze swobodnie ograli wyżej notowany Górnik, ale czy napewno? W pierwszy meczu przegrywali już u siebie i gdyby nie geniusz Masłowskiego mecz mógłby zakończyć się bramkowym remisem lub wręcz zwycięstwem Zabrzan. W rewanżu Górnik stracił bramki po własnych błędach, a nie po konstruktywnych akcjach Zawiszy. Dodatkowo czy ogranie Górnika to taka sztuka? Trener Warzycha pokazał że o taktyce nie ma pojęcia i że Ekstraklasa to nie MLS... na szczęście. Górnik jest tak słaby że przegrywa dwoma bramkami z Cracovia w Krakowie, a wszyscy wiem że Cracovia jest najsłabiej grająca u siebie drużyna w Ekstraklasie... Więc czy wyeliminowanie Górnika to taki wielki sukces? Jagielonia natomiast pokonała prowadzoną przez Probierza Lechie, czego też nie uważam za sukces, ale tu kryje się drugie dno. Probierz już zimą wiedział że odejdzie z Gdańska bo nowe władze.chciały mieć na ławce.swojego.człowieka a nie krnąbrnego Polaka. Wiedział zapewne też że będzie pracował w Białymstoku... Dlaczego zatem drużyna lepsza piłkarsko i sportowo przegrywa dwumecz? Wszyscy wiedzą jak grała Jagielonia Stokowca i w czym była mocna, dlaczego zatem Probierz taktycznie zignorował właśnie te aspekty? Przypominam że to Polskie bagienko, a Jaga już ma doświadczenia w ustawianiu meczy...
Reasumując Probierz wie że awansować może tylko w Białymstoku bo mecz w Bydgoszczy będzie bardzo trudny, a Zawisza bez Maslowskiego traci 70% swojej wartości dlatego przewiduje wysoką wygraną Jagieloni.
A jeśli chodzi o rzuty różne to predyspozycja pilakarzy Jagi do gry kobinacyjnej i motywacja sprawia że mecz będzie toczył się w okolicach pola karnego gości a to daje szansę na rogi zwłaszcza że po strzelonycm golu ataki nie ustaną. A Zawisza będzie mając silne skrzydła będzie chciał je wykorzystać, a po wrzutkach wiadomo rogi się zdarzają.
Przepraszam za ewentualne błędy, piszę na telefonie i nie widzę całości tekstu.
 
szybkijony 2

szybkijony

Użytkownik
Jagiellonia - Zawisza BTS @ 1.94 Unibet

Dzisiaj czas na drugi półfinał. W przeciwieństwie do wczorajszego meczu dzisiaj spodziewam się bardziej wyrównanego spotkania. Faworytem do awansu jest niewątpliwie zespół R. Tarasiewicza, ale dzisiaj będę szukał przede wszystkim bramek strzelonych przez oba zespoły. Jak już wszyscy wiedzą w Jagiellonii po blamażu z Lechem nastąpiła miana trenera. Pod wodzą nowego szkoleniowca zespół z Białegostoku będzie podwójnie zmobilizowany. U siebie Jaga jest zespołem dla każdego bardzo niewygodnym, grają dość ofensywnie i raczej &quot; do przodu&quot;. Potencjał ten zespół niewątpliwie posiada...bo taki Plizga, Quintana, Dzalamidze czy Balaj w piłkę grać potrafią i u siebie na pewno &quot;podejmą rękawice&quot;.
Zawisza w mojej opinii to zespół który gra również dość ofensywny football, co prawda brak Masłowskiego jest dość odczuwalny ale taki Drygas, Petasz, Wojciechowski, Wójcicki czy Vasconselos stworzą dzisiaj nie jedną sytuację do strzelenia bramki.
Wydaje się, że dzisiaj wbrew pozorom zobaczymy otwarte spotkanie w którym jeden i drugi zespół stworzy sobie sytuacje podbramkowe. Wraz z upływem czasu na boisku powinno zrobić się trochę więcej miejsca i zawodnicy szybcy( a takich jeden i drugi zespół posiada) będą stwarzali wiele sytuacji podbramkowych.


Przewidywane składy:

Jagiellonia Białystok: Słowik – Tosik, M. Baran, Ukah, Straus – Perovuo, Pazdan – Plizga, Quintana, Dzalamidze – Balaj.

Zawisza Bydgoszcz: Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Nawotczyński, Ziajka - Drygas, Dudek - Petasz, Wojciechowski, Wójcicki - Vasconselos
Nie wiem skąd skład Jagi brałeś , bo na oficjalnej stronie podany jest taki : Baran - Ukah, Michalski, Baran, Modelski - Bandrowski, Pazdan - Savalnieks, Quintana, Plizga - Balaj
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
ofensywnie 990

ofensywnie

Użytkownik
Skład Jagi dzisiaj dość dziwny,od pierwszych minut Bandrowski,Savalnieks,Modelski i Michalski czyli spore zmiany.Myślę,że mogą mieć w takim składzie problemy z Zawiszą,obrona wygląda nie ciekawie.Mentalnie podejdą rozbici do tego spotkania,po takim wyniku z Lechem może być ciężko się zebrać i zagrać bardzo dobrze dzisiaj,pewnie będą chcieli się tym meczem zrehabilitować ale łatwo nie będzie.Zawisza wydaję się,że jest bardziej poukładany,impulsem powinno być to,że na ławkę trenerską wraca Tarasiewicz,który jak nie idzie drużynie to pokrzyczy,zrobi jakąś zmianę i umie odpowiednio zmotywować zawodników a ze Śląskiem i Legią myślę,że tego brakowało jednak.
Zawisza +0,25 @ 1.91 ✅ 0-2
Pinnacle
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
L 137

lmnt

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka NożnaPuchar Polski
Spotkanie: Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok
Typ: Handicap (HE: 1:0): 2
Kurs: 7.00
Buk: Unibet
Data i godzina: 15.04.14 17:45
edit: gratuluję sędziemu, który nie podyktował 2(!) karnych dla Jagi + gratulacje dla Probierza, że w jednym sezonie odpadł 2(!) razy z PP ????

Długo się zastanawiałem nad tym typem. Wybrałem zakład, którego powodzenie jest jednoznaczne z dogrywką przy wyniku 0:2 lub w każdym innym przypadku równa się awansowi drużyny Jagiellonii, która na własnym stadionie w pierwszym meczu straciła 2 bramki, nie strzelając ani jednej. Dlaczego idę w tę stronę? Zawisza zagra w grupie mistrzowskiej, zaś Jagiellonia będzie walczyła o utrzymanie (do &quot;pierwszej ósemki&quot; zabrakło jej 1 bramki w ostatnim spotkaniu z Piastem Gliwice), a w kwestii ostatniej kolejki Ekstraklasy, Zawisza przegrał z Ruchem Chorzów 0:3. Dla nowego-starego trenera Jagi Michała Probierza jest to ostatnia szansa na uratowanie sezonu - liczy się awans do finału Pucharu Polski. Statystyki mówią, że zespół z Białegostoku w 7 ostatnich spotkaniach zanotował 3 porażki i 4 remisy. Bydgoszczanie natomiast w tym czasie pięciokrotnie zwyciężali i 2 razy przegrali (z Legią i w wspomnianym już przeze mnie starciu z Ruchem). Kierując się tymi danymi mój typ to czyste szaleństwo, jednak mam 3 argumenty na jego obronę... Po pierwsze w rundzie jesiennej Jaga pokonała Zawiszę na jego obiekcie 1:0, zatem jest już cień szansy, że ci piłkarze potrafią rozegrać dobre spotkanie na wyjeździe, w Bydgoszczy. W przypadku awansu Zawiszy, będzie to największy sukces w całej historii tego klubu, budowana presja wokół tego wydarzenia może udzielić się podstawowym zawodnikom, a Jaga, (po drugie), nie ma nic do stracenia, musi rzucić na szalę wszystko co ma, bo w tym sezonie to jej ostatnia szansa na cokolwiek... Poza tym piłkarze nie muszą martwić się teraz o spotkania ligowe, bo do następnej kolejki mamy sporą przerwę - odpowiedni czas na regenerację. Po trzecie wierzę w sportową złość piłkarzy, a przede wszystkim Quintany, bo to częstokroć od niego uzależniona jest gra całej drużyny Jagiellonii. Uważam, że jest spora szansa na przełamanie złej passy, w dodatku nowy trener zyskał już odpowiednią ilość czasu do wpojenia zawodnikom jego filozofii. Czy Zawisza przegrał ostatnio z Ruchem, bo zaczął odczuwać trudy ligowych zmagań? Moim zdaniem raczej nie, myślę, że trener Tarasiewicz kazał się też troszkę swoim piłkarzom &quot;oszczędzać&quot; przed rewanżem. W końcu, w ich bramce zadebiutował pierwszy raz w tym sezonie Witan, na obronie pojawił się 18-letni Ciechanowski, a ponadto w składzie znaleźli się Alvarinho i Kadu. Po trzecie, warto podkreślić, że w trakcie spotkania kontuzji doznał Vasconcelos, który jest kluczowym graczem Zawiszy. Do końca sezonu nie zagrają także Goulon i Masłowski. Do składu Jagiellonii powrócił za to kapitan Rafał Grzyb Wiadomo też, że w Bydgoszczy na trybunach panuje piknikowa atmosfera, więc to również miejscowym piłkarzom nie pomoże. Grzechem byłoby nie zagrać po takim kursie, mając świadomość jakie figle płata polska piłka. Jest to wciąż starcie drużyn ekstraklasowych, a na tym szczeblu może wygrać każdy z każdym i nie jest to, jak w przypadku drugiego półfinału, konfrontacja Zagłębia Lubin z pierwszoligową Arką, żeby dwubramkowa zaliczka była czymś raczej znaczącym. Na koniec dodam, że w pierwszym meczu, brakowało Jadze w sumie ostatniego podania; przy lepszym dograniu wynik mógłby być zupełnie inny. Warto spróbować!
Życzę powodzenia i pozdrawiam!
 
B 23

blasphem

Użytkownik
Jagiellonia - Zawisza BTS @ 1.94 Unibet
Dzisiaj czas na drugi półfinał. W przeciwieństwie do wczorajszego meczu dzisiaj spodziewam się bardziej wyrównanego spotkania. Faworytem do awansu jest niewątpliwie zespół R. Tarasiewicza, ale dzisiaj będę szukał przede wszystkim bramek strzelonych przez oba zespoły. Jak już wszyscy wiedzą w Jagiellonii po blamażu z Lechem nastąpiła miana trenera. Pod wodzą nowego szkoleniowca zespół z Białegostoku będzie podwójnie zmobilizowany. U siebie Jaga jest zespołem dla każdego bardzo niewygodnym, grają dość ofensywnie i raczej &quot; do przodu&quot;. Potencjał ten zespół niewątpliwie posiada...bo taki Plizga, Quintana, Dzalamidze czy Balaj w piłkę grać potrafią i u siebie na pewno &quot;podejmą rękawice&quot;.
Zawisza w mojej opinii to zespół który gra również dość ofensywny football, co prawda brak Masłowskiego jest dość odczuwalny ale taki Drygas, Petasz, Wojciechowski, Wójcicki czy Vasconselos stworzą dzisiaj nie jedną sytuację do strzelenia bramki.
Wydaje się, że dzisiaj wbrew pozorom zobaczymy otwarte spotkanie w którym jeden i drugi zespół stworzy sobie sytuacje podbramkowe. Wraz z upływem czasu na boisku powinno zrobić się trochę więcej miejsca i zawodnicy szybcy( a takich jeden i drugi zespół posiada) będą stwarzali wiele sytuacji podbramkowych.

Przewidywane składy:
Jagiellonia Białystok: Słowik – Tosik, M. Baran, Ukah, Straus – Perovuo, Pazdan – Plizga, Quintana, Dzalamidze – Balaj.
Zawisza Bydgoszcz: Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Nawotczyński, Ziajka - Drygas, Dudek - Petasz, Wojciechowski, Wójcicki - Vasconselos
źródło sportowe fakty....więc źródło takie sobie
chłopie sam ten skład Zawiszy układałes? Żenada ... Vasco kontuzja, Wojciechowski i Petasz na ławie
 
N 0

nephandi

Użytkownik
@lmnt

Nie wiem czy wiesz, ale Osuch cała kasę z ewentualnego wygrania PP przeznaczy na premie dla zawodników za zdobycie tego trofeum + dorzuci od siebie 100 tys zł. Proponuje brać to pod uwagę. Mnie osobiscie to martwi bo swego czasu obstawiłem Zaglebie na zwycięzce PP po kursie 5,50 a tu taki myk, no ale pożyjemy zobaczymy.

Ja bym postawił w tym spotkaniu na to , że Wahan walnie bramkę po jakimś dobrym kursie np 4.0 brałbym w ciemno. Tarasiewicz ma go wystawić na szpicy a i na skrzydle jak gra to coś zawsze ukłuje. Jak dla mnie niezrozumiałe jest czemu on tak rzadko gra w podstawie.

W każdym razie imo będzie 1-0 dla Zawiszy po jakiejś kontrze albo wyżej , Tarasiewicz lubi ustawiać zespól na kontrę i dobrze się w tym Zawisza czuje.

Inne warte uwagi typy to remis do przerwy. Bo o ile bramka padnie to nie sadze zeby w pierwszych 30 minutach.
 
bsk 184

bsk

Użytkownik
Dziś Zagłębie Lubin zagra z Zawiszą Bydgoszcz w finale Pucharu Polski. Zagłębie dotarło do finału jako pierwsza drużyna w historii, która nie straciła nawet bramki. Z kolei Zawisza słynie raczej z gry z kontry, niż z upartych ataków. Stawka meczu jest duża, bowiem europejskie puchary, na które oba kluby mają olbrzymią chęć. Toteż drużyny raczej rozpoczną mecz ostrożnie. Wszystko wskazuje na under 2,5, na który bukmacherzy wystawili kursy w okolicach 1,5.
JEDNAK - obaj trenerzy słyną z olbrzymiej presji jaką wywierają na piłkarzy oraz jak zawodnicy przez nich kierowani walczą do ostatniego gwizdka. Z racji stawki i tej presji łatwo o babola, kiedy zawodnicy wyjdą z kupą w gaciach i piłka się od któregoś kantu głowy odbije. Kurs na over 2,5 uważam za absurdalny toteż pobieram over @ 2,54 w Pinnacle dla chętnych grać bezpieczniej niższą linię na 2 @ 1,88 w Pinnacle (2 gole zwrot).
Stawka 2/10, bo żaden pewniak tylko kurs przesadzony.
HOHO- co za nietrafiony typ! ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Zagłębie - Zawisza 1 @ 2,15
W tym wypadku na wygranie pucharu, Zawisza bez Masłowskiego i Vasco, brakuje Goulona i Strąka na dodatek. Zagłębie gra fajną, ofensywną piłkę, czasem brak skuteczności, ale kiedy jak nie dziś mają mega mobilizację. Zawisza przez brak dwóch pierwszych wymienionych traci wiele w ofensywie, będzie im ciężko coś &quot;ugryźć&quot; moim zdaniem warto!
 
Do góry Bottom