>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Program do piłki nożnej, na podstawie statystyk pomeczowych

kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Witam, napisałem w Pascalu program, który wykonuje obliczenia na podstawie statystyk pomeczowych (procent posiadania piłki, strzały celne/niecelne, rzuty rożne), jednak nie mam wystarczająco dużo czasu, by samemu go testować, bo trzeba na bieżąco spisywać statystyki meczów z różnych stron, potem sprawdzać wyniki itp. Potrzebne są statystyki z trzech ostatnich spotkań każdej z drużyn i jeśli opuszczę którąś kolejkę, to muszę przez 3 tygonie zbierać info, by znów móc analizować mecze z tej ligi. Nie na wszystkich stronach są dostępne statystyki z dawniejszych spotkań, więc trzeba być na bieżąco, co wymaga systematyczności, jednak jest to możliwe wtedy, gdy mamy na głowie 3-4 ligi, a nie 30... Jestem ciekaw, czy byłby ktoś zainteresowany prowadzeniem testów razem ze mną? Jeśli znajdzie się kilka chętnych osób, wrzucę link do pobrania programu w tym temacie. Mógłbym zrobić to już teraz, ale lepiej najpierw ustalić, kto czym się będzie zajmował, bo jak każdy sam sobie będzie testował to nie będzie to miało żadnego sensu, przecież można podzielić się pracą tak, by było łatwo i przyjemnie. Dlatego proponuję, aby każdy, kto chce pomóc w testach wpisywał, jaką ligą (ligami) chce się zajmować. Może być to jedna liga, a mogą to być ligi z danego rejonu świata, np. Wielkiej Brytanii itp., to zależy od was. Od nikogo niczego nie wymagam. Niech każdy bierze taką ilość lig, by był w stanie na bieżąco uzupełniać info na temat ostatnich meczów i wrzucać przewidywania programu na każdą kolejkę. Dodam, że znam strony z pomeczowymi statystykami z lig: Anglia 1-4, Niemcy 1-2, Portugalia 1, Holandia 1, Austria 1, Szwecja 1, MLS, Francja 1, więc mogę podać, żebyście nie szukali. Jednak nie oznacza to, że nie ma innych stron, np. wątpię, żeby nie było stron z ligą hiszpańską czy włoską, ale nie szukałem pozostałych. Mam nadzieję, że pozytywnie się to rozwinie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Dzięki ;)

Daję link do pobrania programu, żebyście się &quot;oswoili&quot; ???? Wszystkie instrukcje co jak wpisywać są zawarte w programie. Myślę, że nie powinno być z tym problemów.

http://www.megaupload.com/?d=YNBZHU2P

Chętnie się przyłącze do testowania ;-) biorę Niemcy
Niemcy - zbieranie informacji - krok po kroku:
Wchodzimy na oficjalną stronę bundesligi http://www.bundesliga.de. Lepiej nie zmieniać na język angielski (!), gdyż strona w języku angielskim wygląda trochę inaczej, wg mnie łatwiej poruszać się po niemieckiej wersji językowej. Wybieramy 1. lub 2. Bundesligę (1.) i wchodzimy w tzw. &quot;liveticker&quot; (2.). Wybieramy kolejkę (3.), mecz (4.) i wchodzimy w statystyki meczu (5.), spisujemy rzuty rożne (6.), wchodzimy w statystyki strzałów (7.), spisujemy wszystkie strzały (8.) i strzały celne (9.). Następnie otwieramy stronę http://www.welt.de, przechodzimy do piłki nożnej (10.), wybieramy kolejkę 1. bądź 2. Bundesligi (11.) i mecz (12.). Otwieramy statystyki meczu (13.) i spisujemy posiadanie piłki (14.).













witam jestem nowy i poki co tylko obserwowalem forum ale chetnie zajalbym sie holandia pozdrawiam
Holandia - zbieranie informacji - krok po kroku:
Wchodzimy na stronę http://www.eredivisielive.nl, w zakładkę Eredivisie (1.). Otwieramy terminarz (2.) i wybieramy kolejkę (3.). Wchodzimy w relację tekstową z meczu i jego statystyki (4.), spisujemy posiadanie piłki (5.), strzały (6.), strzały celne (7.) i rzuty rożne (8.).






UWAGA!
Spisujemy zarówno strzały, rzuty rożne i procent posiadania piłki danej drużyny, jak i rywala. Przykład - mecz Roda Kerkrade - Waalwijk (statystyki w załączniku powyżej):
z perspektywy Rody: 55% (posiadanie piłki), 11-8 (strzały), 7-5 (strzały celne), 6-3 (rzuty rożne).
z perspektywy Waalwijk: 45%, 8-11, 5-7, 3-6.
Gdybyśmy analizowali najbliższy mecz Rody, to ciąg liczb wpisanych do programu odnośnie statystyk ostatniego meczu wyglądałby następująco: 55, 11, 8, 7, 5, 6, 3 i na końcu średni kurs na Rodę w tym spotkaniu.

Według mnie najwygodniej jest gromadzić dane w arkuszu kalkulacyjnym, np. w ten sposób:



Bo wiadomo, że nie ma sensu wchodzić na te strony ze statystykami dopiero podczas wpisywania danych do programu. Później podczas analizowania następnej kolejki ponownie trzeba by było wchodzić na te same strony i jeszcze raz wszystko spisywać. Poza tym nie zawsze jest to możliwe - np. szczegółowe statystyki spotkań z ligi austriackiej są dostępne tylko do kilku dni po zakończeniu meczu.

UWAGA!
Średnie kursy spisujemy z betexplorer.com.

A ja, żeby nie być bezrobotnym, wezmę Szkocję 1 i Anglię 1 ;)


Jeszcze jedna uwaga - program nie &quot;powie&quot; nam, jakie są procentowe szanse na zwycięstwo poszczególnych drużyn lub remis, lecz wskaże, który zespół będzie przeważał i w jakim stopniu. Myślałem, żeby zrobić kilka progów, którym przypisane byłyby konkretne typy, np. 48-51% to typ 1x lub x2, 51-54% to typ z dnb, 54-57% to typ na zwycięstwo itd., ale najpierw trzeba zobaczyć, jak to będzie wychodzić, żeby móc ustalać, kiedy gramy czyste zwycięstwo, kiedy asekurujemy się dnb, a kiedy gramy z handicapem -1,5.
 
B 5

belus

Użytkownik
Świetna sprawa taki program np miałem kiedyś pełną wersje programu (już nie aktualny ) WMFA którym w ten sposób można było analizować spotkania z piłki nożnej, a działał na takiej samej zasadzie co program kosy. Bardzo pomagał mi ten program przy wyborze spotkań do obstawienia KOSA ROZWIJAJ TEN PROGRAM ULEPSZAJ, TO BARDZO DOBRY KIERUNEK JEST.
 
zuk 0

zuk

Użytkownik
4 kolejka eredivisie
????Ajax Vitesse 1.20 5.99 11.71 26.08.2011 20:00 48,29% 51,71%???
RKC Waalwijk NAC Breda 2.03 3.36 3.30 27.08.2011 18:45 54,03% 45,97%
FC Twente VVV-Venlo 1.16 6.47 14.80 27.08.2011 19:45 57,14% 42,86%
NEC Heracles Almelo 2.07 3.31 3.16 27.08.2011 19:45 50,90% 49,10%
FC Utrecht Roda JC Kerkrade 1.88 3.42 3.75 27.08.2011 20:45 49,03% 50,97%
De Graafschap ADO Den Haag 2.17 3.31 2.99 28.08.2011 12:30 49,68% 50,32%
Feyenoord sc Heerenveen 1.60 3.74 5.01 28.08.2011 14:30 54,57% 45,43%
FC Groningen AZ 2.30 3.26 2.81 28.08.2011 14:30 48,74% 51,26%
PSV Excelsior 1.14 6.75 15.15 28.08.2011 16:30 52,55% 47,45%
takie cuda mi wyszly odnosnie czwartej kolejki eredivisie możesz mi wyjaśnić z czego mogą wynikać mniejsze szanse AJAXU?
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Najpierw muszę krótko omówić sposób działania programu.
Za każdy mecz drużyna otrzymuje pewną ilość punktów w zależności od tego, jak zagrała na tle rywala, czy była w tym meczu faworytem, czy rywal i w jakim stopniu. Minimalna ilość punktów to 0, a maksymalna 1. Program liczy średnią arytmetyczną procentu strzałów danej drużyny w meczu oraz procentu strzałów celnych (Przykład: strzały 6-4, strzały celne 2-3; procent strzałów - 60%, strzałów celnych - 40%; średnia arytmetyczna - 50%), a następnie średnią tej średniej arytmetycznej, procentu posiadania piłki i procentu rzutów rożnych. Jeśli średnia strzałów wynosi 60%, posiadanie piłki 60% i rzuty rożne np. 6-4, czyli 60%, to drużyna otrzymuje wstępnie 0,6 punktu za mecz. Później w zależności od tego, czy była faworytem, czy nie, może zyskać trochę punktów lub stracić. To, w jakim stopniu dana drużyna jest faworytem lub nie jest, określa średni kurs. Jeśli dana drużyna była faworytem, to dana drużyna zawsze straci pewną ilość punktów, jednak jeśli przeważała, czyli miała powyżej 0,5 pkt. to liczba punktów nigdy nie spadnie poniżej poziomu 0,5 gdyż tracony jest tylko pewien procent z liczby punktów, które są ponad 0,5 czyli jeśli drużyna ma 0,65 pkt za mecz i była faworytem, to straci tylko pewien procent punktów z liczby 0,15 a procent ten zależy od tego, w jakim stopniu była faworytem. Natomiast jeśli drużyna nie była faworytem, to zawsze zyska pewną ilość punktów. W tej chwili nie pamiętam dokładnie, jakie wzory są do tego zastosowane, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, zajrzę do kodu programu i je ujawnię.

Teraz wyjaśnienie meczu Ajax - Vitesse. Przedstawię statystyki wcześniejszych spotkań obu drużyn, żeby wszyscy widzieli (w kolejności od meczu, który był rozegrany najdawniej).

AJAX (kolejno: procent posiadania piłki, strzały, strzały celne, rożne, śr. kurs)
60 17-9 10-3 8-3 1.30
64 22-8 9-2 7-2 1.22
63 26-7 9-5 6-2 1.22

VITESSE
52 11-17 8-10 2-6 4.30
49 21-5 11-1 9-4 1.59
60 12-7 9-1 8-0 1.88

Jak widać, Ajax grał bardzo dobrze, jednak nie można się temu dziwić, bo w każdym spotkaniu był zdecydowanym faworytem. Za każdy mecz otrzymał znacznie powyżej 0,5 pkt. jednak troszkę zostało mu odjęte, choć w dalszym ciągu miał powyżej 0,5 pkt. za każdy mecz.
Vitesse zagrało pierwszy mecz raczej nie za dobrze, choć średnią strzałów nieco &quot;podciąga&quot; do góry statystyka strzałów celnych, a posiadanie piłki wynosiło powyżej 50%. Za pierwszy mecz Vitesse otrzymało 0,396 pkt., jednak nie było faworytem, dlatego liczba ta troszkę wzrosła. Poza tym program przywiązuje mniejszą wagę do meczu, który rozegrano najdawniej i ten słabszy występ nie miał decydującego znaczenia. Decydujące znaczenie miał ostatni mecz, w którym statystyka strzałów (12-7) może nie jest bardzo imponująca, ale strzały celne to 9-1, więc realne zagrożenie było zdecydowanie po stronie Vitesse. No i trzeba zauważyć, że Vitesse nie było faworytem (bo średni kurs na X2 pewnie wynosił ok. 1,82 i chociaż ze wzoru prawdopodobieństwo=100/kurs, prawdopodobieństwo wychodzi powyżej 50%, to bukmacher narzuca marżę i program tę marżę uwzględnia).
Zauważ, program nie może wiedzieć, że drużyna gospodarzy to akurat jedna z najbardziej utytułowanych drużyn Holandii, a goście to tylko Vitesse. Nie licząc meczu z pierwszej kolejki Vitesse zagrało porównywalnie z Ajaxem, chociaż nie było w swoich meczach aż takim faworytem jak Ajax. Gdyby to było tak, że zamiast Ajaxu mamy zespół z dolnej części górnej połowy tabeli, który akurat ostatnio grał ze słabeuszami, przez co był takim faworytem, a zamiast Vitesse mamy zespół z top 4, któremu nie wyszedł tak dobrze pierwszy mecz, dlatego że grali z silnym rywalem, ale w kolejnych spotkaniach zagrali tak samo jak ten średniak, który gral ze słabymi drużynami, więc goście, ta drużyna z top 4, musiała mieć nieco lepszych rywali. W takiej sytuacji takie oszacowanie szans przez program nie byłoby zaskoczeniem, a przecież taka sytuacja też może mieć miejsce. Poza tym ta przewaga 51% z haczykiem na korzyść Vitesse to nie jest znaczna przewaga i na pewno nie oznacza tego, że Vitesse będzie dyktowało warunki, posiadało inicjatywę.
Jak spojrzymy na statystyki z ostatnich spotkań, to są one porównywalne. Wprawdzie posiadanie piłki jest po stronie Ajaxu, ale np. w strzałach celnych Vitesse ma lepsze statystyki no i nie było w tych meczach takim faworytem, jak Ajax. Z liczb wynika, że obie drużyny zagrały dobre mecze, a Vitesse, biorąc pod uwagę, że nie było takim faworytem, wręcz bardzo dobre, więc program &quot;przewiduje&quot; wyrównane spotkanie.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
4 kolejka eredivisie
Ajax - Vitesse 1.20 5.99 11.71 26.08.2011 20:00 48,29% 51,71% 4-1
RKC Waalwijk - NAC Breda 2.03 3.36 3.30 27.08.2011 18:45 54,03% 45,97% 2-1
FC Twente - VVV-Venlo 1.16 6.47 14.80 27.08.2011 19:45 57,14% 42,86% 4-1
NEC - Heracles Almelo 2.07 3.31 3.16 27.08.2011 19:45 50,90% 49,10% 2-1
FC Utrecht - Roda JC Kerkrade 1.88 3.42 3.75 27.08.2011 20:45 49,03% 50,97% 3-1
De Graafschap - ADO Den Haag 2.17 3.31 2.99 28.08.2011 12:30 49,68% 50,32% 0-3
Feyenoord - sc Heerenveen 1.60 3.74 5.01 28.08.2011 14:30 54,57% 45,43% 2-2
FC Groningen - AZ 2.30 3.26 2.81 28.08.2011 14:30 48,74% 51,26% 0-3
PSV - Excelsior 1.14 6.75 15.15 28.08.2011 16:30 52,55% 47,45% 6-1
Myślę, że dość przyzwoicie. Zawiódł jedynie Feyenoord.

W najbliższym czasie postaram się wpisać analizę dotychczasowych i najbliższych spotkań w Szkocji oraz zajmę się Szwecją, bo tam rozegrano już sporo kolejek, a jest strona ze statystykami spotkań z całego sezonu ????
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
dość to dobre słowo...ale dla mnie za mało. Jednak gratuluje pomysłu
Zastanów się, co ty piszesz...
Jednym z synonimów wyrazu dość jest wyraz wystarczająco (możesz sprawdzić tutaj http://synonimy.ux.pl/). Za mało to niewystarczająco. Innymi słowy treść twojego posta to &quot;Wystarczająco to dla mnie niewystarczająco&quot;.
Z tego, co widzę, piszesz co minutę nic nie wnoszące posty... Ale nic mi do tego.

Przepraszam wszystkich zainteresowanych, że nic się nie dzieje w temacie. Ostatnio miałem trochę ważnych spraw na głowie, mało czasu i nie udało mi się zająć testami, jednak w nadchodzącym tygodniu się to zmieni ????
 
zuk 0

zuk

Użytkownik
cos cisza zapadla w temacie. panowie zbieracie statystyki? ze swej strony chcialbym powiedziec ze jezeli chodzi o holenderska to program troche pomaga w podejmowaniu decyzji
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Mam pytanie czy ktoś kto korzysta z programów statystyk jak wyżej rzeczywiście wyszedł na tym dobrze? Bo ja nie wierze w takie prrogramy...
Z programów czy ze statystyk?
Odpowiedz sobie na pytanie czy analizując mecz nie korzystasz przypadkiem ... ze statystyk?
Natomiast co do programów, to opierając się na statystykach wykonują działania podobne do działań Graczy. Analizują. Przecież są programowane przez ludzi i ludzka wiedza jest im przekazywana.
I najważniejsze: co to znaczy &quot;wyjść na tym dobrze?&quot;. Każdy człowiek w tym Gracz, posiada umysł. I powinien go traktować jako podstawowe narzędzie analizy. Program zawsze będzie dodatkiem, a ostatecznie decydujesz Ty.
W odpowiedzi na Twoje pytanie: korzystam ale ze swojego programu. Opartego na statystykach rzecz jasna.

------------
Poza tym przepraszam, bo odpowiadając na ww. zapytania zostałem &quot;wciągnięty&quot; niechcący do wątku, odbiegającego prawdopodobnie od tytułu tematu ...
 
antares80 0

antares80

Użytkownik
On ci nie poleci zadnego programu chlopie bo nic takiego nie ma. ktokolwiek wierzy w takie brednie oszukuje sam siebie i innych. koles za duzo przegrywa kasy u bukow i ma czas zeby pisac takie bajki, smiechu warte ???? jakby ten caly nibyprogram od braci Grimm przynosil mu jakiekolwiek dochody to nie mialby tu tyle czasu zeby pisac te bajeczki..bez odbioru
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
I tak myślałem wielkie dzięki za odpowiedź ????
... O czym myślałeś i z czego się cieszysz?
Użytkownik powyżej przestał właśnie zaśmiecać mój temat, stamtąd jest wycinany więc pojawił się tutaj.
Już wszystko wiesz bo nie udzieliłem Ci w cudzym temacie odpowiedzi, wskazując, że go ZAŚMIECAMY?
Dostęp do Internetu mamy podobny. Ponadto, na tym Forum jest funkcja &quot;szukaj&quot;. Byłeś również chyba (jeśli to Ty) i w moim temacie o algorytmach ale zdaje się, Moderator usunął Twój post. Może zamiast pytać powinieneś więcej czytać albo przynajmniej zadawać merytoryczne pytania w odpowiednich do tego tematach?
Odeślę Cię raz jeszcze do funkcji &quot;szukaj&quot; i dopowiem, że post nr 1049 w moim temacie powinien Ci dać odpowiedź na parę Twoich pytań oraz może pozwoli na zastanowienie się, jaką postawę ostatecznie przybrać wobec określonej tematyki.http://forum.bukmacherskie.com/f207/algorytm-proby-67641-53.html#post3009944
 
J 0

josep

Użytkownik
Czy poszukujesz nadal testerów ? Czy jest możliwość udostępnienia algorytmu w celu przerobienia na C++ ?
Pozdrawiam
 
Do góry Bottom