>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
  • Zapraszamy do zapoznania się i stosowania do poniższych wytycznych dotyczących rozliczania swoich analiz w działach tematycznych
    KOMUNIKAT

Fortuna bonus

Progblem z kartą graficzną :(

sawyer 0

sawyer

Użytkownik
Więc tak jak w temacie. Mam problem z kartą graficzną PCI-E PALIT GEFORCE 7600GS 256MB 128 BIT DDR2 HDTV. Kiedy uruchamiam komputer wyskakuje mi tak błąd:

INFORMATION
OUT OF RANGE
INPUT1: DVI-D
143,8 kHz / 127 Hz

A ja nie mam pojęci a czym tkwi problem... ???? i prosze o pomoc.
 
skylo 0

skylo

Użytkownik
zmień czestotliwość odświeżania monitora bo twój monitor nie obsługuje takiego odświeżania jakie masz ustawione przy tej rozdzielczości...
 
sawyer 0

sawyer

Użytkownik
zmień czestotliwość odświeżania monitora bo twój monitor nie obsługuje takiego odświeżania jakie masz ustawione przy tej rozdzielczości...
Ten błąd mi wyskakuje zaraz po uruchomieniu kompa... Mam to zrobić przez zamontowaniem tej karty?? Wiem że to pytanie może wydać sie dziecinne ale jeżeli chodzi o komputer &quot;od wewnątrz&quot; to nie jestem zbyt zdolny.
 
skylo 0

skylo

Użytkownik
a zmieniałeś może kartę bez instalacji nowego systemu czy sterowników ? Jak to się mogło tak nagle stać... albo monitora nie zmieniłeś ostatnio ?
 
patrolinho 143

patrolinho

Forum VIP
Radzę Ci abyś popytał kolegów czy nie sprawdzą Ci jej na własnym kompie... Bo podejrzewam coś, że może być padnięta.
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Kartę zostaw w spokoju.
1. Posprawdzaj czy masz ją dobrze włożoną (czy nie ma luzów w slocie), posprawdzaj kabelki

Czy ten napis Ci wyskakuje od razu przy uruchomieniu, czy przy próbie uruchomienia Windowsa?
1. Jeżeli przy próbie włączenia windowsa, to wina leży po stronie sterowników. Masz zainstalowane stery z innej karty, a kartę masz inną.

2. Jeżeli od razu po uruchomieniu kompa to masz coś z monitorem, prawdopodobnie za słaby lub jeżeli to nowy typ, to możesz z tego co wiem ustawiać częstotliwość oraz rozdzielczość monitoru.
 
patrolinho 143

patrolinho

Forum VIP
Marcin tu monitor nie ma nic do rzeczy... Nawet stary monitor 15 pociągnie nowego GEFORCE 8800 ... Chyba, że jak napisał MArcin nie chce Ci sięuruchomić tylko Windows a reszta hulka no to już inna sprawa ????
 
skylo 0

skylo

Użytkownik
a ja ciagle jestem przy swoim, dla mnie sprawa dosyć oczywista. Chłopak miał karte w swoim kompie, ustawione pewne rozdzielczości pracy i częstotliwości odświeżania. Wujek przesłał karte i została ona zaraz włożona do komputera bez zmiany ustawień. Może nie pasować sterownik, mogą nie pasować ustawienia. Radzę włożyć starą kartę, odinstalowć wszystkie sterowniki i spróbować ponownie... Pozatym, czy nie ładuje się sam system czy w ogóle komputer nie startuje i wyswietla sie ten napis ? Jakby karta leżała źle w gnieździe AGP czy też PCIE to by komputer raczej dźwiękowo dawał o tym znać z tego co wiem... A z opisu błędu mi nasuwa się takie zdanie bo raz ustawiłęm za duze odświeżanie na monitorze i mi sie zaczął burzyć wyswietlając taki sam napis ???? Pozatym to czasem to nie jest komunikat monitora ? U mnie tylko monitor wyrzicił napis ze mu sie coś nie zgadza bo w takim przypadku to on sam jest odpowiedzialny za wyświetlenie odpowiedniego komunikatu bo komputer nie jest w stanie określić czy dany monitor ma problemy czy nie :p ... Jesteś pewny ze to komputer wyrzuca błąd ?
 
sawyer 0

sawyer

Użytkownik
Jeżeli od razu po uruchomieniu kompa to masz coś z monitorem, prawdopodobnie za słaby lub jeżeli to nowy typ, to możesz z tego co wiem ustawiać częstotliwość oraz rozdzielczość monitoru.
Na forach komputerowych tez mi tak mówili... Mam nowy monitor Sony LCD E96D...
 
sawyer 0

sawyer

Użytkownik
Pozatym to nie czasem to nie jest komunikat monitora ? U mnie tylko monitor wyrzicił napis ze mu sie coś nie zgadza... Jesteś pewny ze to komputer wyrzuca błąd ?
Wiesz ja nie wiem jak by to wyglądało jakby to komputer miał wyrzucać taki błąd... Więc proponujesz zainstalować sterowniki?? Tyle, że nie zabardzo moge je znaleść ????
 
sawyer 0

sawyer

Użytkownik
Skylo ma racje, jest ustawiona za duzo czestotliwosc odswiezania jak na ten monitor.
Kiedy ja nie moge zmienić częstotliwości odświerzania... Wchodze we właściwości--&gt;ustewienia--&gt;zaawansowane--&gt;monitor i tam mam tylko 60 Hz na odświerzaniu... nie moge zmienić na inną ????
 
Do góry Bottom