>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Problemy z urzędem

G 88

Gebss

Użytkownik
Witajcie,

Wiem, że temat był kilka razy czasem poruszony, ale mam wrażenie że nigdy konkretnie :)

Czy orientuje się ktoś jak się ma sprawa z tym US? Czy bank zgłasza podejrzane przelewy na te około 10 tys euro? Jeśli jest mniej to odpuszczają? I jak wygląda sytuacja, jeśli ktoś ma dwa konta bankowe lub kilka? Wypłacając małe ilości na kilka kont nie ma wtedy problemu, ponieważ to bank zgłasza podejrzenie do US na podstawie transakcji? Nie ma wtedy wglądu do wszystkich kont?
 
G 88

Gebss

Użytkownik
Ej, nie siać panikę tylko serio pytam :eek: czemu miałbym martwić innych, po prostu słyszy się, że jest coś takiego, a nie wiem jak to do końca działa.....
 
Gy_Gy_Craveel 248,5K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
Bank ma prawo poinformowac urzad skarbowy, wszystko co idzie z nielegalnych zrodel lub w wzbudza podejrzenia banku. Bank ma prawo wezwac ciebie do wyjasnien , skad? z czego? i jeszcze kilka innych pytan , jezeli nie potrafisz udokuemntowac z kad masz srodki na koncie lub pochodza z nie legalnego zrodla, sprawa zajmie sie Policja/Urzad S.

Moj przyklad: A mowimy tutaj o Wielkiej Brytani u jednego z Bukmacherow wygralem ponad 11 tysiecy funtow i wyobraz sobie ze dzwonili z Banku do miejsca w ktorym pracuje, ktos z Mangerow po informowal mnie ze z Banku dzwonili i prosza abym wtsawil sie do oddzialu tego i tamtego.

Pytam siebie ale po co? , co oni chca... zadzwonilem sam i rzeczywiscie mam przyjsc do Banku(placowki) a ze to w samym centrum to mialem nie daleko.

Co sie okazuje , jak przelewalem pieniadze od bukmachera to byly takie sumy rzedu od 100£ do 500£ i to trwalo moze z 5 miesiecy , wiecej ,ale co ciekawe , przelewalem przez portfel internetowy czyli PayPall cos takiego jak Skrill, gdy przelalem te pieniadze to uzbieralo sie 11 tys funtow a ze przeleawlem je z PayPall to oni nie wiedzieli za co i z kad ta kasa , wiec to wzbudzilo podejrzenia Banku a tymbardziej ze duzych ruchow na koncie nie mam, jak normalny czlowiek chodze do pracy i stadardowo zarabiam miesiecznie i widza ile zarabiam to zostalem zwerbowany do wyjasnienia tej naglej sporej gotowki(ich zdaniem).

Czyli musialem isc do Loyds Bank i Managerka , weszla na moje konto i wypytywala sie z kad mam te pieniadze, co bylo troche smiesze dla mnie bo to nie sa zadne wielkie pieniadze , fakt ze chyba jest cos takiego ze wrazie zarobku na gieldzie powyzej 12 tysiecy ,musisz sie rozliczyc z Revenue ale z Bukmacherami niewiem jak jest. Mowie jej ze to sa pieniadze od Bukmachera, ktore wygralem u takiego siakiego heh. Ze Paypall nie udostepnia danych to oni nie wiedzli z kad jest kasa, co innego jakbym przelewal na karte to odrazu by wieldzieli od jakiego bukmachera i nie bylbym wzywany do wyjasnien.

Dlatego , sadze ze to bedzie sie tyczyc rowniez Polski, jezeli jestes szarakiem i na twoim koncie nie ma duzych ruchow albo zarabisza w zwyklej pracy 2 K na reke a nagle wygrywasz 15 tys w ciagu kilku miesiecy i bank sprawdzi ze przychodzi to nie znanego zrodal to napewno bedziesz wezwany do wyjasnien. Co innego jezeli wygrasz u legalnego Bukmachera w Polsce i przelejsze na konto bankowe to napewno nie bedziesz wezwany.

Ty piszesz jeszcze o 10 tysiacach Euro co w Polskich realiach jest moim zdaniem bardzo duzo.


Przypomniala mi sie inna sytuacja , mailem kolege ktory jezdzil na Jume do Nimiec to byly lata 2000-2005 i wyobraz sobie ze on Kupil sobie mieszkanie na osiedlu Gorczynskim w Gorzowie Wlkp , wiem tylko tyle ze Urzad Skarbowy go ganial z kad mial pieniadze na zakup mnieszkania, chlopak 21/2 letni, jesze pamietam jak mi sie zalil ze dzwonia ciagle do niego i listy wysylaja , ma sie gdzies wstawiac i udokumentowac z kad mial srodki. W tedy te mieszkania(nowe) chodzliy po 160 K , jak sie sprawa zakonczyla to nie wiem, wiem ze chyba on cos mowil ze grozili mu odebraniem tego mieszkania jezeli nie udokumentuje z kad ma srodki, w koncu on wyjechal do Szkocji i urwal mi sie kontak z nim.

Jezeli juz w latach 2005 ganiali ludzi , to nie chce mi sie wierzyc ze teraz Bank odpusci komus 5k Euro lub mniej , jezeli sa podejrzenia ze srodki pochodza z nie legalnych zrodel.
 
Ostatnia edycja:
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
Bank ma prawo poinformowac urzad skarbowy, wszystko co idzie z nielegalnych zrodel lub w wzbudza podejrzenia banku. Bank ma prawo wezwac ciebie do wyjasnien , z kad? z czego? i jeszcze kilka innych pytan , jezeli nie potrafisz udokuemntowac z kad masz srodki na koncie lub pochodza z nie legalnego zrodla, sprawa zajmie sie Policja/Urzad S.

Moj przyklad: A mowimy tutaj o Wielkiej Brytani u jednego z Bukmacherow wygralem ponad 11 tysiecy funtow i wyobraz sobie ze dzwonili z Banku do miejsca w ktorym pracuje, ktos z Mangerow po informowal mnie ze z Banku dzwonili i prosza abym wtsawil sie do oddzialu tego i tamtego.

Pytam siebie ale po co? , co oni chca... zadzwonilem sam i rzeczywiscie mam przyjsc do Banku(placowki) a ze to w samym centrum to mialem nie daleko.

Co sie okazuje , jak przelewalem pieniadze od bukmachera to byly takie sumy rzedu od 100£ do 500£ i to trwalo moze z 5 miesiecy , wiecej ,ale co ciekawe , przelewalem przez portfel internetowy czyli PayPall cos takiego jak Skrill, gdy przelalem te pieniadze to uzbieralo sie 11 tys funtow a ze przeleawlem je z PayPall to oni nie wiedzieli za co i z kad ta kasa , wiec to wzbudzilo podejrzenia Banku a tymbardziej ze duzych ruchow na koncie nie mam, jak normalny czlowiek chodze do pracy i stadardowo zarabiam miesiecznie i widza ile zarabiam to zostalem zwerbowany do wyjasnienia tej naglej sporej gotowki(ich zdaniem).

Czyli musialem isc do Loyds Bank i Managerka , weszla na moje konto i wypytywala sie z kad mam te pieniadze, co bylo troche smiesze dla mnie bo to nie sa zadne wielkie pieniadze , fakt ze chyba jest cos takiego ze wrazie zarobku na gieldzie powyzej 12 tysiecy ,musisz sie rozliczyc z Revenue ale z Bukmacherami niewiem jak jest. Mowie jej ze to sa pieniadze od Bukmachera, ktore wygralem u takiego siakiego heh. Ze Paypall nie udostepnia danych to oni nie wiedzli z kad jest kasa, co innego jakbym przelewal na karte to odrazu by wieldzieli od jakiego bukmachera i nie bylbym wzywany do wyjasnien.

Dlatego , sadze ze to bedzie sie tyczyc rowniez Polski, jezeli jestes szarakiem i na twoim koncie nie ma duzych ruchow albo zarabisza w zwyklej pracy 2 K na reke a nagle wygrywasz 15 tys w ciagu kilku miesiecy i bank sprawdzi ze przychodzi to nie znanego zrodal to napewno bedziesz wezwany do wyjasnien. Co innego jezeli wygrasz u legalnego Bukmachera w Polsce i przelejsze na konto bankowe to napewno nie bedziesz wezwany.

Ty piszesz jeszcze o 10 tysiacach Euro co w Polskich realiach jest moim zdaniem bardzo duzo.


Przypomniala mi sie inna sytuacja , mailem kolege ktory jezdzil na Jume do Nimiec to byly lata 2000-2005 i wyobraz sobie ze on Kupil sobie mieszkanie na osiedlu Gorczynskim w Gorzowie Wlkp , wiem tylko tyle ze Urzad Skarbowy go ganial z kad mial pieniadze na zakup mnieszkania, chlopak 21/2 letni, jesze pamietam jak mi sie zalil ze dzwonia ciagle do niego i listy wysylaja , ma sie gdzies wstawiac i udokumentowac z kad mial srodki. W tedy te mieszkania(nowe) chodzliy po 160 K , jak sie sprawa zakonczyla to nie wiem, wiem ze chyba on cos mowil ze grozili mu odebraniem tego mieszkania jezeli nie udokumentuje z kad ma srodki, w koncu on wyjechal do Szkocji i urwal mi sie kontak z nim.

Jezeli juz w latach 2005 ganiali ludzi , to nie chce mi sie wierzyc ze teraz Bank odpusci komus 5k Euro lub mniej , jezeli sa podejrzenia ze srodki pochodza z nie legalnych zrodel.
Bank nie ma nic do twoich pieniędzy i skąd one pochodzą jeżeli są one z legalnego PL bukmachera i nie ważne jakie to będą kwoty. Bank ma obowiązek zgłaszać do US jak dobrze pamiętam to jednorazowe przelewy powyżej 40 tys PLN (stąd mowa o 10tys€). Jeżeli będziesz miał kilka przelewów mniejszych również zostanie to wyłapane i zgłoszone do US oczywiście mówimy tutaj o zwykłym normalnym Kowalskim pracującym na etacie itd.
Co do kolegi z mieszkaniem o którym pisałeś mogło tak być skarbówka lubi się dop....... do ludzi po kilku latach od zakupu mieszkania i " ciekawe skąd miał pieniążki na to" . A z urzędnikiem wszystko zależy od niego czy ujebac czy dać spokój. Nie wiem jak na zachodzie ale u nas prawo odnośnie własnych pieniędzy jest trochę chore. Zasadniczo z każdej złotówki pożyczonej, darowiźnie np rodzicom,dzieciom itp powinieneś się wyspowiadać w US a po co? a na co? a skad?
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Gy_Gy_Craveel 248,5K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
Bank nie ma nic do twoich pieniędzy
Jezeli Bank nie ma nic do moich pieniedzy to dlaczego ja zostalem wezwany do banku w celu wyjasnienia i to w semisznej Angli gdzie styl podejscia jest luzny, pozatym mowimi od 10 tys jednostkach, to nie sa duze pieniadze jak na Angielkie warunki, powiem szczerze ze szybciej bym sie spodziewal wezwania w Polsce niz w Angli - Ale jak sam napisales jas sa ONE Legalne a mu mowimy tutaj o nie legalnych pieniadzach , wiadome jest jezeli bank potrafi ustalic jasno z kad sa srodki i jezeli sa legalne to nikt niekogo nie bedzie wzywal to chyba logiczne.

W moim przypadku napisalem ze Bank nie wiedzial skad mam 11 tys funtow , poniewasz nie mial dojscia aby z kontrolowac z kad sa pieniadze a na statement widzial przelew z PayPall bez zadnych szczegolow, wiec podejrzewam ze lepiej bylo mnie zwerbowac w celu wyjasnienia niz dzwonic gdzies po Paypall-ach i sie wypytywac a mozliwe ze takie informacje sa poufne i chronione przez taka instytucje
Paypall. Z tego co wiem to sam Paypall wprowadzil jakies ograniczenia powyzej danych przychodow na miesiac i jezeli jest to duza suma
blokuje srodki na jakis czas w celu z kontlolowania z kad takie pieniadze pochodza zapobieganiu "prania brudnych pieniedzu".
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +26
Do góry Bottom