>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

problem z włączaniem PC

aduss 5

aduss

Użytkownik
Nie wiem skąd komputer, po wyłączeniu pamieta date i godzine, moze ma wbudowana bateryjke ktora dziala jak ta w zegarku?
Po ponad 4 latach pojawil sie problem z moim kompem ktory polega na tym, ze gdy wroce do niego po kilku dniach wlacza mi sie jakis panel sterowania i by z niego wyjsc musze dac exit and save changes. Wtedy sie wylaczy iwlaczy normalnie, ale mam date 1 stycznia 2002 roku. Dlaczego tak się dzieje?
 
porky 104

porky

Użytkownik
Bateria BIOSu chyba się resetuje.
A ten &quot;panel sterowania&quot; to BIOS.
Ja się tam za bardzo nie znam ale wg mnie może to być wyczerpana bateria BIOSu albo uszkodzone na płycie to wejście pod bateryjkę ale to drugie raczej nie :-D
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Nie wiem skąd komputer, po wyłączeniu pamieta date i godzine, moze ma wbudowana bateryjke ktora dziala jak ta w zegarku?
Ta magiczna bateryjka to nic innego jak bateria BIOSu wbudowana w płytę głównę.
Co do opisanego przez Ciebie problemu zgadzam się z porky&#39;im w 100%.
Pojawia Ci się ekran (BIOS SETUP), gdzie możesz wprowadzac swoje ustawienia.

gdy wroce do niego po kilku dniach
Gdy wyłączysz kompa i go zaraz ponownie uruchomisz to nie ma problemu?

Najprawdopodobniej jest tu problem z baterią, którą powinnieneś wymienic.
 
aduss 5

aduss

Użytkownik
Dzieki za odpowiedz ???? ????
Problem sie pojawial z raz na miesiac, coraz czesciej, a teraz wrocilem po 2 dniach, bios, dzis rano bios i teraz wlaczam tez bios takze bateryjka sie wyczerpala zupelnie. Teraz mam pytanko czy mozna ja wymienic samemu? Mysle ze ta naprawa moze byc samemu przeprowadzona, nie bede go bral do serwisu zeby wymienic bateryjke ????
 
pablozks 4

pablozks

Użytkownik
Oczywiście, że można samemu to wymienić. Otworzysz obudowę komputera i na płycie głównej będzie widoczna ta bateryjka (taka jak od zegarka, tylko większa troszkę) wyjmujesz ją zakładasz nową i po sprawie.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
mógł sie również BIOS poprzestawiac ;) ja kiedyś miałem podobnie tylko że za każdym razem jak włączylem kompa mialem date 1 stycznia 2002 mimo iz zawsze ustawialem wczesniej peawidlowa date ;) co zrobilem ?? ???? a no wyjalem ta baterie na ok 5 min wsadzilem z powrotem i jest good ;) zrob tak samo moze pomoze ????
 
Do góry Bottom