>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Praca zawodowa a bukmacherska przeszłość

K 66

kanarek

Użytkownik
Panowie, zastanawiam się nad wstąpieniem do wojska lub w szeregi policji. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że grywam u buka. Wiadomo, przelewy z konta bankowego, moneybookers,itp. Tam zdaje się przechowują info przez 5 lat. Pytanie czy w czasie postepowania sprawdzającego takie fakty mogą wyjść na jaw? Czy jest może ktoś kto przechodził taką ścieżkę i miał stycznośc z bukmacherką?
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
nie sprawdzają i nie wyjdzie na jaw, możesz iść dzielnie służyć narodowi
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Jeśli jest to SWW, SKW, CBA, ABW
to oczywiście w postępowaniu sprawdzającym będziesz musiał opowiedzieć swoja bukmacherska historię.
Tzn. nie musisz bo nikt Cię nie zmusi, ale tym gorzej dla Ciebie jeśli nie opowiesz.
 
M 3

morus

Użytkownik
No tak, ale czy bukmacherka jest nielegalna? Ja bym nie szedł do Policji, ale z innych przyczyn.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
No tak, ale czy bukmacherka jest nielegalna? Ja bym nie szedł do Policji, ale z innych przyczyn.
Tu nie chodzi o nielegalność ale o Twoją historię życia. W tym zajęcie, które dostarczało Ci dochodów.
O prawdomówność, uczciwość, potencjalną (nie)lojalność.
O wchodzenie lub niewchodzenie w konflikt z obowiązującym w Polsce prawem, oczywiście też. Np. odprowadzanie podatków.
Jeśli natomiast byłeś kiedykolwiek skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo popełnione umyślnie, odpadasz w przedbiegach.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Tzn. nie musisz bo nikt Cię nie zmusi, ale tym gorzej dla Ciebie jeśli nie opowiesz.
Jak to zaargumentujesz ? Bo ja sie kompletnie z tym nie zgadzam. Jeśli jestes graczem &quot;rekraacyjnym&quot; to nic do tego w/w służbom nawet jak tam idziesz pracować. Jeśli natomiast bukmacherka jest jednym z źródeł Twojego zarobku w życiu to wtedy musiałbys wspomnieć i mógłby byc problem, bo wiadomo, że może to prowadzic do różnych nieciekawych sytuacji życiowych. Ale czy to by znów wyszło w trakcie postępowania gdy się dostajesz...Nie wiem nie wydaje mi się.
Jeśli natomiast byłeś kiedykolwiek skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo popełnione umyślnie, odpadasz w przedbiegach.
I tu sie mylisz. Nie wszystkie służby za to skreślają :]
 
M 3

morus

Użytkownik
Biorę do ręki ustawę, zwaną ustawą hazardową. Czytam: zakłady bukmacherskie są dopuszczalne, pod warunkiem spełnienia przez ich organizatora kilku warunków. Na uczestnika nie zostają nałożone jakiekolwiek obowiązki.
Jak ma się udział w zakładach bukmacherskich do prawdomówności, lojalności, nieposzlakowanej opinii, nieskazitelnego charakteru itp itd?
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
=dawczan;4237995]Jak to zaargumentujesz ? Bo ja sie kompletnie z tym nie zgadzam. Jeśli jestes graczem &quot;rekraacyjnym&quot; to nic do tego w/w służbom nawet jak tam idziesz pracować. Jeśli natomiast bukmacherka jest jednym z źródeł Twojego zarobku w życiu to wtedy musiałbys wspomnieć i mógłby byc problem, bo wiadomo, że może to prowadzic do różnych nieciekawych sytuacji życiowych. Ale czy to by znów wyszło w trakcie postępowania gdy się dostajesz...Nie wiem nie wydaje mi się. [...]
Wypełniasz określony formularz/kwestionariusz.
Np. ankietę bezpieczeństwa osobowego.
Dotyczy ona zresztą nie tylko Ciebie, Twoich danych ale są to szczegółowe informacje uzyskiwane na temat Twojej Rodziny. Nt. żony, męża, matki, ojca, siostry, brata, Twoich dzieci.
Nt. Partnera życiowego, współmieszkańców.
Jest część dotycząca sytuacji majątkowo - finansowej. Pytania o przychód. Każdy Twój przychód.
Jest na pewno z pokrewnego obszaru, pytanie np. o zyski z wygranych w grach losowych.
Podstawowym nie jest problemem bukmacherka tylko niewspomnienie o tym.
Na przykład, wskazujesz (w ankiecie) nr Twojego rachunku bankowego.
Nie wskażesz a posiadasz ten rachunek?

Wychodzi w następnym kroku.
Ukrywanie informacji może stanowić podstawę odmowy wydania poświadczenia bezpieczeństwa. Krótko mówiąc: &quot;państwo&quot; Ci nie ufa.


[...]I tu sie mylisz. Nie wszystkie służby za to skreślają :]
Pewnie, że nie wszystkie.
Kolegę kanarka interesuje Wojsko lub Policja.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Widziałem co poniektóre ankiety bezpieczeństwa i nie we wszystkich podajesz nr konta bankowego...Poza tym no nawet jeśli ktoś dostaje przelewy od bukmacherów to przecież może założyć inne konto i podać to konto to akurat nie jest problem imo. Pytań o przychód również nie widziałem a jedynie o zajmowane stanowiska w pracy jeśli takowa podejmowałeś. Pytania o zyski z gier losowych również nie widziałem...
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Widziałem co poniektóre ankiety bezpieczeństwa i nie we wszystkich podajesz nr konta bankowego...Poza tym no nawet jeśli ktoś dostaje przelewy od bukmacherów to przecież może założyć inne konto i podać to konto to akurat nie jest problem imo. Pytań o przychód również nie widziałem a jedynie o zajmowane stanowiska w pracy jeśli takowa podejmowałeś. Pytania o zyski z gier losowych również nie widziałem...
... No widzisz ... Ty nie widziałeś, ale ja takie widziałem.
Nie tylko o zyski z gier losowych ale i przebyte choroby oraz rubryki dotyczące chronologicznej historii życia zawodowego i osobistego.
Bywa też pytanie, czy uczestnictwo w grach hazardowych było kiedykolwiek przyczyną Twoich problemów w Twojej pracy lub życiu prywatnym.
Blisko coraz bliżej ????
Założyć inne konto? Są dodatkowe pytania precyzujące czy konto, które podałeś jest Twoim jedynym. Czy posiadasz rachunki za granicą, itp.
Naprawdę Panowie, jeśli ktoś chciałby coś pokręcić przy takim naborze do &quot;służb&quot; albo tylko nie mówić całej prawdy to moim zdaniem już lepiej do Straży Miejskiej się zgłosić ;). Tam przynajmniej nie zapytają i tam nie trzeba o tych sprawach pisać.
-----------------
Edit:
... żeby nie być gołosłownym
 
pete1989 1,1K

pete1989

Użytkownik
Naprawdę robi wrażenie szczegółowość tej ankiety:eek: Trzeba posiadać ogromną wiedzę o sobie i o swoich bliskich żeby ją wypełnić,więc wątpię,że uda się cokolwiek zatuszować.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
ale i przebyte choroby oraz rubryki dotyczące chronologicznej historii życia zawodowego i osobistego.
No w tych pytaniach nie widze nic szczególnego, a i nie twierdziłem wcześniej, że ich nie ma.
Założyć inne konto? Są dodatkowe pytania precyzujące czy konto, które podałeś jest Twoim jedynym. Czy posiadasz rachunki za granicą, itp.
No tak to może wyjść w dalszym postępowaniu, ale to tak jak mówię mogą się obawiać Ci, którzy dostawali spore sumy od bukmacherów, ale czy tacy idą do pracy do Służb ? Nie sądzę.
Naprawdę Panowie, jeśli ktoś chciałby coś pokręcić przy takim naborze do &quot;służb&quot; albo tylko nie mówić całej prawdy to moim zdaniem już lepiej do Straży Miejskiej się zgłosić .
Z tym się zgadzam. Kłamstwo ma krótkie nogi w takim naborze, ale też nie jest tak, że wszystko w 100% wyjdzie.
Więc odnośnie ankiet, które ja widziałem o pytania gier losowych i hazard nie było. Owszem - psycholog na rozmowach pewnie pyta o takie rzeczy i wychwytuje co nie co, ale w ankietach, które ja widziałem tego typu pytań nie było. Ty widziałes no i ok. Różne służby różne ankiety.
 
K 66

kanarek

Użytkownik
Dzięki za odpowiedzi. Uściślając chodzi oczywiście o bukmacherkę internetową u podmiotów, które nie są zarejestrowane u nas.

Co do dochodów w ABO to mam co wpisać, a nawet jeślibym nie miał, to przecież nie skreślą mnie za wpis pt. &quot;bezrobotny&quot;
Wiem, że np policja przy sprawdzaniu kandydata patrzy na Krajowy Rejestr Karny i Krajowy Rejestr Inf Kryminalnej. Tam nie figuruje. Nawet jesli mają nr mojego konta bankowego (który podam w ABO) to przecież nie mają dostępu do tajemnicy bankowej, bo ta jest łamana tylko jeśli toczyłoby się przeciw mnie postępowanie. Tyle teoria.

Mnie zależy na głosie osoby, która przeszła całe postępowanie i dziś służy w policji/wojsku, aby zobaczyć jak w praktyce wyglądają te nasze teoretyczne dywagacje.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Mnie zależy na głosie osoby, która przeszła całe postępowanie i dziś służy w policji/wojsku, aby zobaczyć jak w praktyce wyglądają te nasze teoretyczne dywagacje.
Musiałbys znaleźć kogoś kto dużo gra i miał wypłaty na konto i poszedł i dostał się do pracy w policji ;) Więc sporo czynników musiałoby się na siebie nałożyć. Bo podejrzewam, że policjanci jacyś tu może i są, ale czy wygrywali na tyle, żeby stanowiło to problem ? Ciężka sprawa ;) Niemniej powodzenia.
 
daavid5 671

daavid5

Użytkownik
W UK czasami banki mogą robić problemy z kredytami mieszkaniowymi. Znam przypadek, gdzie bank poprosił o zawieszenie konta i zaprosił na ponowną rozmowę za 6 miesięcy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Do góry Bottom