>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Portugalia - Newsy, Transfery, Zakłady Długoterminowe, Typy

successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Arouca - Braga
Arouca Tak mocno nietrafionego typu w tym roku jeszcze nie miałem 🤣
@5.00 Superbet


Świąteczno-noworoczny okres to czas pełen niespodzianek, które zdarzają się niezależnie od ligi. Daję sobie trzy szanse aby trafić na którąś z nich. Mój dzisiejszy typ przypada na rywalizację w oddalonej o 110 km kilometrów od Bragi Arouce, gdzie spotkają się drużyny, które po raz ostatni walczyły razem blisko pięć lat temu. Jak to bywało w przeszłości? Trzy ostatnie bezpośrednie mecze jakie miały miejsce w Arouce zakończyły się jednym zwycięstwem gospodarzy i dwoma remisami. Braga nie wygrała żadnego z nich. Jednak jest to na tyle odległy czas, że pod uwagę należy wziąć obecną formę obydwu ekip. A w lidze portugalskiej sprawa jest jasna - trzech hegemonów, potem długo nic, i resztę stawki otwiera Braga z 28 punktami. Czwarte i piąte miejsce premiowane jest awansem do Ligi Konferencji Europy, a więc potencjalny brak większych szans na mistrzostwo nie musi koniecznie wiązać się z odpuszczaniem spotkań. Poprzedni sezon Braga zakończyła właśnie na 4. miejscu. Trzeba jednak dodać, że znaczącą większość punktów zdobywa na własnym stadionie. Zupełnie przeciętnie natomiast radzą sobie z wyjazdami. W lidze są 7. miejscu jeśli chodzi o liczbę zdobytych punktów na wyjeździe (11 w 7 meczach i bilans bramek 8-10). Po raz ostatni punkty z jakiegokolwiek wyjazdowego spotkania zdobyli... 25 października! Potem zaś zaznali pięć z rzędu wyjazdowych porażek i być może ta negatywna passa będzie kontynuowana także dziś. Arouca natomiast gra mocno w kratkę - potrafi przegrać wysoko u siebie z dużo niżej notowaną Viselą, by za chwilę osiągnąć cenny remis na wyjeździe z Portimao. Na początku października przegrali u siebie 1:2 ze Sportingiem, ale statystyki spotkania pokazują, że niekoniecznie mocno odstawali od rywala. 7 strzałów w tym 3 celne na bramkę Sportingu i 4 rzuty rożne, to całkiem dobry bilans gdy idzie o wyraźnego underdoga. Bilans bramek u siebie mają 10-12 w siedmiu meczach. Oczami wyobraźni widzę to spotkanie jako dość nudny, nieobfitujący w wiele bramek mecz, z potencjalnymi szansami na niespodziankę. Wszak Arouca na własnym stadionie po raz ostatni nie zdobyła bramki 7 sierpnia.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/Portugalia
Godzina: 22:00
Spotkanie: FC Porto vs Benfica
Typ: powyżej 34.5 fauli
Kurs: 1.95
Bukmacher: TOTALBET
Analiza:


Zastanawiałem się nad kartonikami, ale po pierwsze linie wysokie, a po drugie i arbiter średni. Stawiam na faule. Można powiedzieć, że jest to Klassiker w Portugalii, pomiędzy dwoma drużynami, których nie trzeba przedstawiać. W Porto wygląda wszystko dobrze, bo awans do kolejnej rundy krajowego pucharu, dodatkowo pozycja wicelidera i mała strata do lidera Sportingu. Gorzej wygląda to w Lizbonie i pomimo awansu do fazy pucharowej LM to czeka ich bardzo trudna przeprawa z Ajaxem. Pożegnano się z Jorge Jesusem, co powinno wpłynąć na grę przyjezdnych. Negatywnie, czy pozytywnie, to jeszcze zobaczymy. Liczę na wiele brutalności, nieczystych ale i drobnych fauli. Linia ustawiono bardzo wysoko, ale w przeszłości często była pokrywana w starciach bezpośrednich. Dodatkowo Benfica będzie pragnęła zrehabilitować się za niedawną porażkę w pucharze i myślę, że nie są wcale bez szans w tym pojedynku.
 
Mezamorto35 34,7K

Mezamorto35

Użytkownik
Porto-Benfica
1 1.90 Fortuna 3-1[/ICONPLUS]
Dziwne kursy tym bardziej że wiadomo jaka jest atmosfera u gości.Myslalem że kursy spadną do 1.50.jak dla mnie value.nie sądzę by to była pułapka buków tym razem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +475
jozzy22 555K

jozzy22

Użytkownik
Estoril - Porto

ov 1.5 gola do HT @ 2.28

STS

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić ewentualnie zdementowac informacje, ze Estoril zagra dziś niepełna 11? Bo jeśli to prawda to powyższy typ myślę będzie fajny o ile buki nie zrobią zwrotów? !
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +131
biniuu 328,7K

biniuu

Znawca - Piłka nożna Afryka
Ja słyszałem, że w Estoril jest zakażonych 18 zawodników i że bardzo prosili o przełożenie tego meczu, ale Porto się nie chciało zgodzić. Tylko nie mogłem nigdzie znaleźć informacji którzy konkretnie zawodnicy są zakażeni. Tak czy siak po części pewnie będą grali młodzieżowcy. Jeżeli dobrze kojarzę to jakiś czas temu był wprowadzony zapis, że żeby doszło do meczu musi być gotowych przynajmniej 13 zawodników, więc Estoril raczej nie wybiegnie w mniej niż 11
 
Otrzymane punkty reputacji: +141
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Ja słyszałem, że w Estoril jest zakażonych 18 zawodników i że bardzo prosili o przełożenie tego meczu, ale Porto się nie chciało zgodzić. Tylko nie mogłem nigdzie znaleźć informacji którzy konkretnie zawodnicy są zakażeni. Tak czy siak po części pewnie będą grali młodzieżowcy. Jeżeli dobrze kojarzę to jakiś czas temu był wprowadzony zapis, że żeby doszło do meczu musi być gotowych przynajmniej 13 zawodników, więc Estoril raczej nie wybiegnie w mniej niż 11
Estoril jednak skład porównywalny z poprzednich spotkań, a więc aż tak łatwo jak myśleliśmy nie będzie
 
misiek_1212 10K

misiek_1212

Użytkownik
Ma ktoś stronę gdzie są na bieżąco statystyki jak celne strzały, faule itd. ? Kartki i rogi wiem gdzie są, chodzi mi o resztę.
 
arass1 165,3K

arass1

Użytkownik
Nicolás Gaitán podpisał kontrakt z portugalskim Paços de Ferreira.
Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.
 
I 66K

isaacofuluru

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna - Portugalia, Taca de Portugal
Godzina: 21:45
Spotkanie: Sporting - FC Porto
Typ: BTS
Kurs: 1.96
Bukmacher: STS


Sporting w bieżącym sezonie rozegrał 7 spotkań z portugalską wielką czwórką i wszystkie z nich zakończyły się BTS'em. Wynika to z ofensywnego stylu gry preferowanego przez Rubena Amorima i o ile przyniósł on klęskę w 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA, o tyle własne podwórko to zupełnie inna kategoria i tutaj "Lwy" naprawdę są mocne. Dziś zmierzą się z FC Porto w ramach półfinału Taca de Portugal, a fakt, że zostanie on rozstrzygnięty na zasadach dwumeczu - zwiększa szanse na powodzenie mojego typu. Jak wiadomo, gospodarze będą chcieli wygrać domowy mecz i powetować sobie niepowodzenie na ligowym froncie, gdzie strata do dzisiejszego rywala wynosi aż 6 punktów.

Ogólnie rzecz biorąc - Sporting świetnie czuje się w odważnym, ofensywnym futbolu i to jest jego najsilniejsza broń. Co prawda w pojedynku z Manchesterem City kompletnie ona nie zadziałała, ale tam okoliczności były specyficzne, bo łatwość, z jaką tracił on gole w pierwszej odsłonie (0:4) sprawiła, że celem na drugą było już tylko uniknięcie kompromitacji. To nie powinno zajść w meczu z FC Porto, gdzie piłkarski potencjał będzie zbliżony i zobaczymy na pewno względnie wyrównany, a ja mam nadzieję, że także ciekawy pojedynek.

Dodam, że obie ekipy mierzyły się ze sobą w lidze 11 lutego i padł tam wynik 2:2, a co więcej - na 10 ostatnich bezpośrednich spotkań mamy aż 8 BTS'ów! Dlatego z uwagi na stawkę spotkania i chęć rewanżu gospodarzy - zakładam, że odważnie ruszą oni do przodu. Bo ich ofensywny arsenał jest na tyle duży, że bez problemu powinni trafić choć raz. A o tym, że taka gra zostawia przestrzenie z tyłu i, że defensywa Sportingu nie jest monolitem - najlepiej świadczy mecz z Manchesterem City oraz wszystkie pojedynki z portugalską wielką czwórką (0 czystych kont na 7 podejść).

Jako ciekawostkę dodam, że Sporting zdobył przynajmniej 1 gola we wszystkich spotkaniach na własnym podwórku w tym sezonie (33 próby)! A jeżeli weźmiemy pod uwagę także europejską arenę, to bez gola skończył jedynie niedawny pojedynek z Manchesterem City oraz wyjazdowy mecz z Borussią Dortmund. Jak dla mnie jest to ofensywna maszynka, mająca duże problemy z grą na zero z tyłu z wymagającymi rywalami. Kurs na poziomie 1.96 za BTS w przypadku spotkania takiej ekipy wydaje się być niezrozumiały.
 
Otrzymane punkty reputacji: +570
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
21:45 Sporting - Porto
6. powyżej 6.5 kartek @ 1.80 / 30j
Wynik: 9
Wygrana: 47.52j
Etoto


Ostatnie bezpośrednie starcia obu ekip obfitują mocno w kartki.
11.02.22 - 10 żółtych kartek i 5 czerwonych
11.09.21 - 10 żółtych i 1 czerwona
27.02.21 - 3 żólte

Jest to pierwsze spotkanie półfinałowe pucharu Portugalii i to jest jeden minus, że kartki mogą się nie pokryć ponieważ jest jeszcze rewanż. Mimo to, sędzia, który będzie miał okazje gwizdać w tym spotkaniu wydaje się być mocno overowy, spójrzcie sami:

Pokaż załącznik 16519


No nic, spróbujmy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1429
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/Puchar Portugalia
Godzina: 21:15
Spotkanie: Tondela vs Mafra
Typ: powyżej 6.5 kartek (czerwona=2)
Kurs: 2.65
Bukmacher: TOTALBET
Analiza:


Przenosimy się do Portugalii, gdzie odbędzie się mecz w ramach półfinału tamtejszego pucharu. O ile pierwsza para Sporting vs Porto budziła spore emocje, tak tutaj jest ich zdecydowanie mniej. Tondela, która w Primeira Lidze bije się o utrzymanie, podejmie drugoligowca, który jest średniakiem tamtejszej ligi. Wydaje się, że awans do wielkiego finału będzie już sporym sukcesem, bo szanse na puchar będą minimalne, ale jak dobrze wiemy, decydujące pojedynki rządzą się swoimi prawami. Co by nie mówić, gospodarze mieli łatwą drogę do półfinału i nie mierzyli się z tamtejszymi potęgami, ale takie są uroki pucharów. Tondela w lidze nie wygrała od czterech meczów z rzędu. Czy przełamią się w Taça de Portugal?

Dla Mafry jest to niebywała przygoda. Półfinał krajowego pucharu to zdecydowanie jeden z najlepszych wyników w ostatnim czasie. Całe szczęście, że odbywa się dwumecz w tej fazie tych rozgrywek i ewentualna porażka dzisiaj nie przekreśla ich szans na awans do wielkiego finału. Przyjezdni będą musieli pogodzić się z myślą, że pozostaną na zapleczu portugalskiej ekstraklasy na kolejną kampanię i wszystkie swoje siły pokładają w Taça de Portugal. Mafra w ostatnim czasie znajduje się w niezłej formie. Czy swoją pewność siebie przełożą na czwartkowy pojedynek?

Z chęcią gram kartoniki w Portugalii. Spowodowane to jest tym, że tamtejsi sędziowie chętnie sięgają do kieszonki i w meczach o stawkę pojawia się ich całkiem dużo. Dla jednych i drugich jest to niebywała szansa, aby zameldować się w finale portugalskiego pucharu i należy spodziewać się walki od pierwszych minut. Celuje tutaj w minimum siedem upomnień. Zapewne będzie to brzydkie spotkanie, na co mocno liczę. Arbiter Vitor Ferreira często pokazuje w ostatnim czasie czerwień, a to dobra informacja, bo ten kolor kartki w TOTALBET rozliczane jest podwójnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +570
biniuu 328,7K

biniuu

Znawca - Piłka nożna Afryka
Dyscyplina: Piłka Nożna - Portugalia
Godzina: 21:15
Spotkanie: Moreirense - Sporting
Typ: Sporting
Kurs:
1.45
Bukmacher: STS
Analiza:

Powoli wkraczamy w końcową fazę sezonu w lidze Portugalii. Dzisiaj mierzą się ze sobą ekipy z dwóch różnych biegunów tabeli. Gospodarze zajmują aktualnie siedemnaste miejsce z dorobkiem 20 punktów po 25 spotkaniach, natomiast goście zajmują drugie miejsce z dorobkiem 61 punktów po identycznej ilości spotkań. Wydaje mi się, że Sporting powinien wygrać to spotkanie.

Moreirense jest rozczarowaniem tego sezonu. W zeszłej lidze zajęli ósme miejsce, a teraz tułają się po strefie spadkowej i widmo relegacji coraz mocniej zagląda im w oczy. Do końca zostało im 9 spotkań, a do bezpiecznego miejsca tracą niby tylko dwa punkty, jednak z tak rzadkim punktowaniem może być ciężko o utrzymanie.
W ostatnich meczach domowych wyniki Moreirense nie wyglądają tragicznie, jednak nie odzwierciedlają one do końca tego co się działo na boisku. Od lutego zanotowali oni jedno zwycięstwo (4:1 z Belenenses) oraz dwie porażki (0:1 z Porto i 0:1 z Maritimo).
Wygrana z Belenenses to zasługa przede wszystkim Ndour'a - czyli napastnika drużyny przeciwnej. Mecz do około 40 minuty był wyrównwany i była akcja za akcję. Wtedy nagle nasz błyskotliwy napastnik stwierdził, że bez powodu uderzy z łokcia przeciwnika. Cyk, szybka czerwona kartka i przez większość meczu Belenenses grało w osłabieniu i wtedy trzeba przyznać, że Moreirense było bardziej aktywną drużyną od swoich przeciwników, co całkiem zrozumiałe. Jednak trzeba pamiętać, że był to teoretycznie możliwy najłatwiejszy mecz dla dzisiejszych gospodarzy, ponieważ Belenenses to ostatnia drużyna w tabeli.
Pozostałe dwa mecze to porażki z Porto i Maritimo. Obraz tych spotkań był podobny - goście prowadzili grę, a gospodarze głównie się bronili. W meczu z Porto Moreirense nie stworzyło żadnego zagrożenia aż do 80 minuty, kiedy to zawodnik Smoków dostał czerwo. Wtedy gospodarze spróbowali zaatakować raz czy dwa razy, ale nic to nie przyniosło. To, że mieli jakąkolwiek szansę wyrównać wiąże się z tym, że Pasinato miała naprawdę dzień konia i bronił wszystko co się dało, a nawet to czego się teoretycznie nie dało.
Mecz z Maritimo też był prowadzony przez gości jednak był trochę mniej zdominowany. Gospodarze raz czy dwa razy na połowę wyprowadzali jakąś akcję, ale bez większych efektów. Zasłużone zwycięstwo gości w tamtym spotkaniu.

Patrząc na ostatnie wyjazdowe mecze Sportingu to w sumie nie napawa to dumą, ale jest podobnie jak w przypadku dzisiejszych gospodarzy - wyniki nie idą w parze z tym co było na boisku. Pierwsze ze spotkań to wygrana również z Belenenses i również 1:4. Jednak tutaj była całkowita dominacja Sportingu a jedyna bramka zdobyta przez gospodarzy to uderze z woleja w samo okienko Camary. Cóż, raz na ruski rok każdemu może siąść niespodziewanie jeden z lepszych strzałów w życiu - bramkarz bez szans.
Idąc dalej - następne dwa mecze to dwa remisy z Porto oraz z Maritimo. Jak widać, obie ekipy miały ten sam zestaw drużyn.
Remis z Porto to trochę pech Sportingu, który prowadził już 0:2 jednak Coates otrzymał czerwoną kartkę na początku drugiej połowy i wtedy Porto poczuło krew i rzuciło się do ataku. Moim zdaniem kartka trochę naciągana i nie jestem pewien czy powinna mieć miejsce. Gdyby nie to spotkanie potoczyłoby się zupełnie inaczej.
Mecz z Maritimo zaczął się o dziwo bardzo dobrze dla ówczesnych gości, którzy bardzo szybko objęli prowadzenie, jednak było to tylko jedna z dwóch akcji jaką przeprowadzili w tym spotkaniu. Co ciekawe, po drugiej też padła bramka, jednak została anulowana po ewidentnym spalonym. Sporting przez cały mecz dominował i bardzo podobało mi się ich kreowanie akcji. Było to robione naprawdę z głową. Jednak brakowało kilkukrotnie ostatniego dołożenia stopy by skierować piłkę do bramki. Goście mogli spokojnie zdobyć w tym meczu z 3 bramki, ale no cóż.

Podsumowując, wydaje mi się, że obie ekipy są na kompletnie odmiennych biegunach gry i liczę, że Sporting dzisiaj wygra. Szczególnie, że jak zawsze mają aspiracje mistrzowskie, a Porto im trochę uciekło. Jeśli dzisiaj Sporting wygra będzie miał 6 punktów straty do lidera z tą różnicą, że Porto dalej walczy w europejskich pucharach. Smoki mogą więc gdzieniegdzie tracić punkty w lidze. Sporting skupia się już tylko i wyłącznie na rozgrywkach domowych więc wydaje mi się, że za wszelką cenę będą chcieli to spotkanie wygrać, by mieć jeszcze jakąkolwiek nadzieję na obronę tytułu mistrzowskiego.

Wynik końcowy - 0:2
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1319
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/Puchar Portugalii
Godzinna: 21:15
Spotkanie: FC Porto vs Sporting
Typ: powyżej 8.5 kartek (czerwona=2)
Kurs: 2.75
Bukmacher: TOTALBET
Analiza:


Czas na wizytę w Portugalii, gdzie odbędzie się rewanż półfinału krajowego pucharu pomiędzy FC Porto a Sportingiem. Pierwszy finalista Tondela już czeka i niewątpliwie jego rywal będzie faworytem w tym decydującym meczu. Smoki bardzo pewnie kroczą w stronę mistrzostwa Primeria Ligi i mają nad dzisiejszym przeciwnikiem dziewięć oczek przewagi. To powoduje komfort przed kolejnymi rozgrywkami i liczą się krajowe puchary. Pierwsze starcie w tej parze zakończyło się wynikiem pozytywnym dla FC Porto, bo 2:1. To Sporting jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, ale z biegiem czasu liderzy portugalskiej ekstraklasy przejęli inicjatywę i z Lizbony przywieźli solidną zaliczkę. Nie mniej jednak nie można lekceważyć gości, którzy mają swoje argumenty, aby odrobić straty. Przyjezdni od początku muszą ruszyć do ataku i jak najszybciej doprowadzić do remisu w dwumeczu. Czy Smoki pozwolą na to swoim przeciwnikom? Kto będzie mierzył się z Tondelą w finale krajowego pucharu?

W takich spotkaniach warto iść w stronę kartek. Nikt tutaj nie odpuści, a walka o awans będzie toczyła się do ostatnich minut. Stawiam na minimum dziewięć upomnień. Jeżeli prześledzimy sobie bezpośrednie mecze FC Porto ze Sportingiem z tego sezonu, to za każdym razem linia 8.5 kartoników była pokryta:

11.09.2021-> 12żk i 1cz
11.02.2022-> 11żk i 1cz
02.03.2022-> 9 żk


Dzisiaj odbędzie się starcie o być, albo nie być w wielkim finale krajowego pucharu i liczę na brutalne wejścia z obu stron. Mam nadzieję na minimum dziewięć żółtych kartek, czy też jakąś czerwień.
 
arass1 165,3K

arass1

Użytkownik
David Neres przechodzi na zasadzie transferu definitywnego ze Szachtara Donieck do Benfiki.
25-letni Brazylijczyk przechodzi do drużyny „Orłów” na zasadzie transferu definitywnego z Szachtara Donieck za 15,3 miliona euro. Związał się z nowym pracodawcą umową do 30 czerwca 2027 roku z zawartą klauzulą odstępnego ustaloną na poziomie 100 milionów euro.
 
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna Portugalia
Godzina: 21:15
Spotkanie: Estoril - Rio Ave
Typ: Remis lub Rio Ave
Kurs: 1.70
Bukmacher: Fortuna
Po spadających kursach widać tendencje grania w kierunku gości którzy według bukmacherów nie mają tu większych szans na zwycięstwo. Rio Ave mimo że jest beniaminkiem który dzięki swietnemu sezonowi w 2 lidze i zajęciu 1 miejsca w lidze wrócili do najwyższej ligi, jednak początek sezonu raczej piłkarze i kibice nie będą dobrze wspominać, po 2 pierwszych kolejkach bez strzelonej bramki zespół Rio Ave znajduje się tuż na strefą spadkową tylko ze względu na bilans bramkowy. Jeśli przegrają kolejny mecz to z całą pewnością znajdą się w strefie spadkowej A to nie wróży nic dobrego w perspektywie nadchodzacych meczow z lepszymi druzynami. Jesli przeglądnac historię spotkań bezpośrednich to dzisiejsi goście wyglądają lepiej. Wiadomo że personalnie ten zespół wygląda inaczej niż w ostatnich latach ale myślę że kurs że Rio Ave zdobędzie minimum punkt w tym starciu jest przyzwoity i można pójść w ta strone.
 
Ostatnia edycja:
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Estoril - Sporting
Typ: 1X
Kurs: 2.88
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Sporting dość słabo jak na siebie wszedł w sezon, czego dowodem jest uzbierane cztery punkty w czterech meczach. Zupełnie inaczej ma się sprawa jeśli chodzi o start piłkarzy z Praia. Niespodziewanie siedem punktów po czterech kolejkach i wysokie, piąte miejsce. I pewnie taki stan rzeczy mógłby się odmienić już po tym meczu, gdyby nie jeden istotny szczegół, a mianowicie - Sporting w weekend gra mecz w ramach Ligi Mistrzów z Eintrachtem. Myślę, że może to wpłynąć na brak chęci zagrania dzisiaj na sto procent i będący w gazie i mający wysokie morale Estoril może ten stan rzeczy wykorzystać. Przed tygodniem wygrali trzybramkowo na wyjeździe z Pacos Ferreira. Mam przeczucie, że Estoril będzie chciał w tym spotkaniu trochę namieszać.
 
Ostatnia edycja:
C 92,1K

cybul100

Forum VIP
Farense - Trofense
Typ 1 @ 1.45 //STS

Na środę 16 listopada czeka nas zaległe spotkanie w portugalskiej Faranse z Trofense. Jest to rywalizacja drużyn, które sklasyfikowane są po dwóch odmiennych stronach w ligowej tabeli. Gospodarze to wicelider, który walczy o awans do najwyższej fazy rozgrywek w Portugalii, zaś przyjezdni bronią się przed spotkaniem. Na obecną chwilę wyprzedzają jedynie ekipę Covilhy.

O zespole gości trudno coś dobrego powiedzieć. W dwunastu meczach zdobyli zaledwie osiem punktów. Przegrywają spotkanie za spotkaniem i to dosyć wyraźnie. Jednak trudno myśleć jest o wygraniu potyczek, jak bardzo mało kreują okazji do strzelania bramki. W ostatnim meczu z Academico Viseu mieli ich zaledwie cztery. Dodatkowo w najbliższej rywalizacji będą musieli poradzić sobie bez Okitokandjo, czyli najskuteczniejszego zawodnika i lidera formacji ofensywnej! A nie można również zapominać o bardzo przeciętnej grze w obronie, gdzie to popełniają masę błędów.

Farense to obecnie wicelider ligi i jedna z najbardziej równiej grających zespołów w całej lidze. W porównaniu do swoich najbliższych rywali są bardzo dobrze ułożonym zespołem i zbilansowanym. Nie ma "dziur" pomiędzy formacji, jak ma to miejsce u przyjezdnych. Dodatkowo są wstanie strzelać sporo bramek, ale i z drugiej strony nie wiele ich tracą. Patrząc na kadrę obu tych ekip to również lepiej to wygląda po stornie gospodarzy, którzy mają w swoich szeregach chociażby Firmo (5 bramek), Costa i Pedro po cztery.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +447
C 92,1K

cybul100

Forum VIP
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Sporting - Maritimo
Typ Sporting -1.5 @ 1.64 //Fortuna

Czas na kolejne spotkania w ramach pucharu Ligi. Jedno z wtorkowych rywalizacji będzie to starcie pomiędzy Sportigniem z Maritimo. Faworyt tego meczu jest tylko jeden, oczywiście są nim gospodarze.

Sporting w grupie B nie ma sobie równych z kompletem punktów jest liderem a jeszcze bardziej okazały jest bilans bramkowy 8-0! Zdecydowaniem gorzej wiedzie się przyjezdnym tego spotkania, którzy nie zdobyli nawet jednego punktu w rywalizacji z Rio Ave oraz Fasranse, gdzie za każdym razem przegrywali. Mało tego nie strzelili żadnej bramki w tej rywalizacji!

Trzeba też dodać, że od początku sezonu drużyna Maritimo radzi sobie bardzo słabo i to w każdym elemencie. Trudno spodziewać się tego, aby nagle mogli zacząć grać lepiej. Są nastawieni w głównej mierze na defensywę. Większością zawodników się bronią. A jedynie swoich szans szukają z kontry oraz stałych fragmentów gry. Na poziomie rozgrywek ligowych nie zdało do tej pory do egzaminu i również podobnie ma to w Pucharze Ligi.

O możliwościach zespołu Sportingu nie trzeba nikomu mówić. Jest to doświadczony zespół, który co sezon walczy o najwyższe cele. Pod względem jakości gry, a także kadrowym znacząco przewyższają przeciwników. Patrząc na kadrę to również to zdecydowanie lepiej wygląda po stronie gospodarzy, którzy w swojej kadrze mają bardzo doświadczanych piłkarzy. I jeśli nie zlekceważą swoich przeciwników to nie powinni mieć najmniejszych problemów z wygraną.
 
Ostatnia edycja:
C 92,1K

cybul100

Forum VIP
Casa Pia - FC Porto
Typ 2 @ 1.40 // Fortuna

Drużyna gospodarzy trzeba powiedzieć, że zaskakuje w tym sezonie i to bardzo wyraźnie. Mało kto się spodziewał, że beniaminek będzie tak dobrze sobie radził w obecnej kampanii. Owszem wygrywają swoje mecze, ale styl gry tej drużyny jest prosty: zabezpieczenie tyłów, większością piłkarzy się bronią. Natomiast szans do strzelenia bramki szukają z kontry oraz stałych fragmentów gry. I to ma miejsce dosyć regularnie w tym zespole. Nie można jednak im odbierać tego, że są dobrze zorganizowani na boisku. Patrząc na kadrę znacząco odstają od rywali, ale jako całość są niezwykle groźni.

Porto, jak dobrze wiadomo jest to uznana marka nie tylko w Portugalii, ale i Europie. Porównując doświadczenie, możliwości czy klasę piłkarzy jest to ogromna różnica na korzyść przyjezdnych tego meczu. Podopieczni Conceicao, jak co sezon walczą o najwyższe cele w lidze. Po przerwie na reprezentacje udanie rozpoczęli swoje zmagania, bo wręcz rozbili ekipę Arouca wygrywając 5-1, a trzy bramki strzelił Terami.

Podczas dzisiejszego starcia na pewno to właśnie podopieczni Conceicao od początku spotkania będą przeważać. I ku temu mają ogromne możliwości.Tym bardziej,że są w stanie grać piłkę kombinacyjną, zagrać na jeden kontakt.
 
Do góry Bottom