>>>WIOSNA W BETFAN, CZYLI DWIE OFERTY POWITALNE DO WYBORU! <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Pomagamy Wygrywamy V - Informacje ogólne i dyskusje

al_capone 27,4K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11724
Miasto
Chicago
szlachetna_paczka_forum.png

Cześć Wszystkim!

Lata mijają, człowiek się starzeje, forum się zmienia, ale akcja "Szlachetna Paczka" od kilkunastu lat co roku odbywa się i pomaga polskim rodzinom. W poprzednich latach jako forum dołączaliśmy się do akcji i w tym roku również wspólnie pomożemy polskiej rodzinie! A jak zbiórka będzie owocna to nie wykluczamy poszerzenia wsparcia o kolejne rodziny ;)
W poprzednich latach udało nam się zrealizować wszystkie potrzeby rodzin dzięki wam. W tym roku liczymy na waszą pomoc, na wasze wpłaty, bo dzięki wam możemy spełniać marzenia rodzin, które są w bardzo ciężkiej sytuacji. Zwłaszcza w obecnych, trudnych czasach gdy panuje pandemia i ludzie tracą pracę.
Naszym mottem akcji jest "Pomagamy - Wygrywamy". Wygrywamy szczęście i radość ludzi, którzy codziennie walczą z przeciwnościami losu. Pomagamy ludziom, którym potrzebują od nas pomocy. Nie bądź obojętny i dołącz do naszej akcji! Pamiętajcie, dobro wraca oraz tutaj każdy z nas WYGRYWA! ;)

Wybraliśmy rodzinę z Rudy Śląskiej. Opis rodziny:

Pani Bożena - 34 lat
Matka - Janina - 61 lat
Syn -Staś - 5 lat

Historia Rodziny
W tym roku zmarł mąż pani Bożeny. Obecnie opiekuje się mamą oraz pięcioletnim synem. Rodzina mieszka w wynajmowanym jednopokojowym mieszkaniu z prowizorycznie zaaranżowaną łazienką. Pani Bożena stara się podejmować pracę w różnych profesjach. Ze względu na stan zdrowia nie udaje jej się utrzymać stanowiska. Rodzinie często nie wystarcza na podstawowe, codzienne potrzeby. Utrzymują się z zasiłków i programu 500+, co daje w sumie 1736 zł, po odliczeniu kosztów utrzymania oraz przedszkola rodzinie pozostaje 356 zł miesięcznie na jednego członka rodziny.

Piękno Rodziny
Staś swoim uśmiechem rozpromienia rodzinę. Jest oczkiem w głowie mamy i babci. Spędzają razem dużo czasu. Chłopiec uwielbia zabawy dinozaurami, a figurki z Psiego Patrolu układa do snu. Wszyscy domownicy lubią taniec i muzykę. Oprócz tego, że dbają o siebie nawzajem, kochają zwierzęta. Staś opiekuje się przygarniętym króliczkiem Panem Kickiem. Pani Bożena i Janina starają się wypełnić pustkę po tacie, którego zabrakło.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Tapczan - Na obecnym trudno spać- dziurawy.
2. Żywność - Rodzinie brakuje pieniędzy na podstawowe potrzeby jaką jest żywność.
3. Środki czystości - Rodzinie brakuje pieniędzy na podstawowe potrzeby.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała:
Herbata, Cukier, Kawa, Olej, Ryż, Dżem, Kasza, Konserwy mięsne, Makaron, Konserwy rybne, Mąka
Środki czystości: Płyn do mycia naczyń, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szczoteczka do zębów, Szampon, Płyn do płukania, Mydło / żel myjący, Proszek do prania

Odzież
Bożena: Kurtka (Zimowe), Rozmiar: XL,
Staś: Kurtka (Zimowe), Rozmiar: 116 cm,

Obuwie
Bożena: Kozaki/buty zimowe. Rozmiar: 39, Uwagi: Na płaskim obcasie, ocieplane, wygodne
Staś: Kozaki/buty zimowe. Rozmiar: 30,

Materiały szkolne: Zeszyty, Farbki, Bloki, Papier kolorowy, Klej, Kredki, Plastelina

Wyposażenie mieszkania: Koc, Ręczniki, Pościel (poszwy, prześcieradło)

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
Uwagi: Obecny tapczan jest dziurawy i wychodzą sprężyny. Garnki i patelnia zużyte

Szczególne upominki
Bożena: Perfum- słodki zapach
Janina: Perfum
Staś: Dinozaury


Sam wybór rodziny był bardzo trudny. Chciałem pomóc zarówno samotnej matce, ale też starszej osobie, dlatego wybrałem powyższą rodzinę. Jeśli zbiórka będzie przebiegać nadzwyczaj dobrze dobierzemy i wspomożemy jeszcze jedną rodzinę bądź nadwyżkę przelejemy na inny akcję charytatywną np. zbiórkę na portalu siepomaga.
Paczka będzie tworzona przeze mnie. Gdyby ktoś chciał pomóc bezpośrednio przy zakupach lub transporcie to proszę o kontakt na PW.

=============
Edycja postu 23 listopada 2020, dodana treść:


Postanowiłem, że pomożemy kolejnej rodzinie, a raczej osobie. Zdecydowałem się na samotną, starszą Panią. Często zapominamy o seniorach, którzy nie raz są pozostawiani sami sobie. Brak wsparcia ze strony rodzin, niskie renty/emerytury czy inne zasiłki powodują nie tylko bolesną samotność, ale też zmartwienia i brak perspektyw na lepsze jutro. Brak możliwość zaopatrzenia podstawowych potrzeb życiowych to nie lada problem dla tych osób.
Pani Janina ma 72 lata i jest z Ustronia.

Historia Rodziny

Pani Janina (72 l.) wiodła szczęśliwe, dobre życie. Kobieta swoje życie poświęciła samodzielnemu wychowaniu synów oraz opiece nad schorowaną matką. Dodatkowo pani Janina cały czas pracowała jako sprzątaczka, by zapewnić dobrobyt rodzinie. Problemy pojawiły się kilka lat temu, kiedy to zmarła matka pani Janiny, a synowie zerwali z nią kontakt. Starsza pani pomimo chęci i starań nie ma możliwości kontaktu z rodziną. Kobieta ze względu na starszy wiek zmaga się z zatorem w nodze, żylakami oraz problemami z kręgosłupem. Mieszka sama na poddaszu w mieszkaniu komunalnym. Pani Janina ma dwa koty, którymi się opiekuje i jak sama się śmieje, to z nimi najwięcej rozmawia. Codziennie musi pokonywać dużą ilość schodów, sama palić sobie w piecu, aby mieć ciepłą wodę i ogrzane mieszkanie, a jej łazienka i toaleta znajdują się piętro niżej. Jedynym dochodem jest jej emerytura w wysokości 1150 zł. Po opłaceniu kosztów za mieszkanie oraz leki 765 zł, pani Janinie zostaje jedynie 375 zł na miesiąc.

Piękno Rodziny

Pani Janina pomimo trudności podchodzi do życia z uśmiechem i radością oraz nadzieją na lepsze jutro. Mimo braku kontaktu z rodziną stara się czerpać z życia jak najwięcej. Uwielbia spędzać czas w lesie, zbierając grzyby oraz rozmawiać ze swoimi kotami, które są towarzyszami jej codzienności. Kobieta lubi jeździć na rowerze. Często też odwiedza grób swojej mamy na cmentarzu. Bardzo chciałaby zmienić swoje mieszkanie na inne, aby mieć blisko łazienkę i nie chodzić dużo po schodach.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Środki czystości
Panią Janinę nie stać na zakup środków czystości, potrzeba ta umożliwiłaby utrzymanie higieny osobistej.
2. Żywność
Żywność trwała pozwoli pani Janinie zaoszczędzić trochę pieniędzy oraz umożliwi przetrwanie zbliżającej się zimy.
3. Zmywarka
Potrzeba ta ułatwi codzienność pani Janiny. Ze względu na podeszły wiek oraz współistniejące choroby zmywarka bardzo pomoże kobiecie zaoszczędzić czas i pieniądze, oraz podreperować zdrowie.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała (Specjalne wymagania: Kawa parzona, sucha karma dla kotów)
Herbata, Ryż, Kawa, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Owoce i warzywa w puszkach

Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do płukania, Płyn do mycia naczyń, Mydło / żel myjący, Pasta do zębów, Szampon, Szczoteczka do zębów, Płyny czyszczące.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Zmywarka
Uwagi: Zmywarka bardzo ułatwiłaby codzienność pani Janiny, która ze względu na swoją chorobę oraz podeszły wiek, nie ma siły na proste czynności. Dodatkowo zmywarka jest ogromnym marzeniem kobiety.

Inne potrzeby materialne: Opał 0,5 tony
Uwagi: Opał pozwoli rodzinie przetrwać zbliżającą się zimę oraz odciąży budżet pani Janiny.

Szczególne upominki: Żel Lioton 1000 na żylaki
======================

Jak będziemy zbierać środki?
Jak w przypadku poprzednich edycji, będę zbierał od Was wpłaty za pośrednictwem skrilla i konta bankowego.
Poniżej dane:
1. skrill: [email protected]
2. Konto bankowe
- adresat: MG MEDIASPORT LTD
- numer konta: 26 1090 2590 0000 0001 3274 5484
- tytułem: Darowizna Szlachetna Paczka - nick z forum

Przy przelewach dodajcie adnotację z nickiem z forum - łatwiej będzie mi się w tym wszystkim połapać.
Dodatkowo proszę o dodawanie wpisów w tym temacie, gdzie na bieżąco będzie można śledzić przebieg zbiórki. Wystarczy wpisać kwotę wpłacaną i dodać ją do puli podaną przez poprzedniego usera (podobnie jak w ubiegłych latach).
Potrzebujecie innego kanału wpłaty (np. EcoPayz, PayPal, Revolut itp) to napiszcie do mnie na PW (prywatna wiadomość).
Jeśli ktoś będzie chciał pozostać anonimowy to proszę o informację na PW, wtedy ja będę dopisywać przekazaną kwotę.
Wszystkie zakupy będą udokumentowane skanami rachunków/paragonów i wrzucone tu na forum przy podsumowaniu akcji oraz na naszym profilu na facebooku.

Pomóż nam promować akcję. Powiedz o niej znajomym, udostępnij ją na swoich mediach społecznościowych, zachęcaj innych do brania udziału w aukcjach

Terminarz akcji

20.11.2020 - rozpoczęcie akcji
11.12.2020 - dostarczenie paczek do magazynów Szlachetnej Paczki
12.12.2020 - data zakończenia zbiórki
Do 20.12.2020 - przelanie pozostałych środków na jeden z celów charytatywnych (zostanie ustalony w późniejszym terminie).
Do 24.12.2020 - podsumowanie całej akcji razem z oficjalnym podliczeniem i dokumentacją zakupów

Jak będzie przebiegać akcja?
Relacja będzie udostępniana razem ze zdjęciami z zakupów w tym wątku i na naszym fanpagu:
Profil forum: https://www.facebook.com/Forumek-1775518509349040/
Profil akcji: https://www.facebook.com/pomagamyW/?fref=ts
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +712
Gucci Mane 26,9K

Gucci Mane

Forum VIP
Dołączył
03/2016
Posty
1645
Chciałbym żeby chłopiec dostał jakiś zestaw dinozaurów i jakieś zabawki z Psiego Patrolu. al_capone al_capone planujesz coś zamówić? Ewentualnie pod choinkę mogę mu coś zamówić albo się dorzucić jeszcze. Oczywiście pewnie są potrzebniejsze rzeczy, na pewno kurtka dla młodego. Wierze, że dobrze to rozplanujesz!

Zasilenie takiej akcji to WIELKA wygrana i to nie oklepany slogan - po prostu na serduchu robi się dobrze!
 
Ostatnio zmieniony przez al_capone:
al_capone 27,4K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11724
Miasto
Chicago
Chciałbym żeby chłopiec dostał jakiś zestaw dinozaurów i jakieś zabawki z Psiego Patrolu. al_capone al_capone planujesz coś zamówić? Ewentualnie pod choinkę mogę mu coś zamówić albo się dorzucić jeszcze. Oczywiście pewnie są potrzebniejsze rzeczy, na pewno kurtka dla młodego. Wierze, że dobrze to rozplanujesz!

Zasilenie takiej akcji to WIELKA wygrana i to nie oklepany slogan - po prostu na serduchu robi się dobrze!
Tak, Gucci Mane Gucci Mane planuję kupić zestaw dinozaurów i jakieś zabawki z Psiego Patrolu. Nawet dołącze do tego zestawu kartę świąteczność z życzeniami podpisaną twoim nickiem z forum. Na razie nie rozglądałem się za sklepami gdzie można kupić. Szczerze nie liczyłem na tak pokaźną zbiórkę. Dwa lata temu nie było mnie na forum, ale czytałem że opornie przebiegała zbiórka. i trochę się bałem organizacji. Cieszę się, że tym wszystko idzie tak dobrze i oby tak było do końca. Oprócz wyżej wymienionych zabawek dla małego Stasia do akcji dołączymy kolejną rodzinę, które my jako społeczność forum pomożemy. Finansowo powinniśmy podołać, bo dopiero drugi dzień zbiórki a mamy 2800zł. Dodatkowo wysłałem wczoraj maile do naszych partnerów - firm bukmacherskich i prawdopodobnie minimum jeden bukmacher wspomoże naszą akcję.

Apel do osób, które chcą wpłacić niże kwoty. Oczywiście wielki szacunek dla osób takie jak Gucci Mane Gucci Mane i ramzesa ramzesa, którzy wpłacili ogromne kwoty 1050zł i 500zł, ale osoby które wpłacą 10, 20zł czy 50zł również będą darzone ogromnym szacunkiem. Proszę nie wstydzić się czy zniechęcać, że chcemy wpłacać np. 10zł. Każda złotówka jest ważna. Za 10zł można kupić dużo ważnych rzeczy dla rodzin jak żywność czy artykuły szkolne.

Pozdrawiam
MO
 
Otrzymane punkty reputacji: +360
al_capone 27,4K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11724
Miasto
Chicago
Cześć wszystkim!

Postanowiłem, że pomożemy kolejnej rodzinie, a raczej osobie. Zdecydowałem się na samotną, starszą Panią. Często zapominamy o seniorach, którzy nie raz są pozostawiani sami sobie. Brak wsparcia ze strony rodzin, niskie renty/emerytury czy inne zasiłki powodują nie tylko bolesną samotność, ale też zmartwienia i brak perspektyw na lepsze jutro. Brak możliwość zaopatrzenia podstawowych potrzeb życiowych to nie lada problem dla tych osób.
Pani Janina ma 72 lata i jest z Ustronia.

Historia Rodziny

Pani Janina (72 l.) wiodła szczęśliwe, dobre życie. Kobieta swoje życie poświęciła samodzielnemu wychowaniu synów oraz opiece nad schorowaną matką. Dodatkowo pani Janina cały czas pracowała jako sprzątaczka, by zapewnić dobrobyt rodzinie. Problemy pojawiły się kilka lat temu, kiedy to zmarła matka pani Janiny, a synowie zerwali z nią kontakt. Starsza pani pomimo chęci i starań nie ma możliwości kontaktu z rodziną. Kobieta ze względu na starszy wiek zmaga się z zatorem w nodze, żylakami oraz problemami z kręgosłupem. Mieszka sama na poddaszu w mieszkaniu komunalnym. Pani Janina ma dwa koty, którymi się opiekuje i jak sama się śmieje, to z nimi najwięcej rozmawia. Codziennie musi pokonywać dużą ilość schodów, sama palić sobie w piecu, aby mieć ciepłą wodę i ogrzane mieszkanie, a jej łazienka i toaleta znajdują się piętro niżej. Jedynym dochodem jest jej emerytura w wysokości 1150 zł. Po opłaceniu kosztów za mieszkanie oraz leki 765 zł, pani Janinie zostaje jedynie 375 zł na miesiąc.

Piękno Rodziny


Pani Janina pomimo trudności podchodzi do życia z uśmiechem i radością oraz nadzieją na lepsze jutro. Mimo braku kontaktu z rodziną stara się czerpać z życia jak najwięcej. Uwielbia spędzać czas w lesie, zbierając grzyby oraz rozmawiać ze swoimi kotami, które są towarzyszami jej codzienności. Kobieta lubi jeździć na rowerze. Często też odwiedza grób swojej mamy na cmentarzu. Bardzo chciałaby zmienić swoje mieszkanie na inne, aby mieć blisko łazienkę i nie chodzić dużo po schodach.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Środki czystości
Panią Janinę nie stać na zakup środków czystości, potrzeba ta umożliwiłaby utrzymanie higieny osobistej.
2. Żywność
Żywność trwała pozwoli pani Janinie zaoszczędzić trochę pieniędzy oraz umożliwi przetrwanie zbliżającej się zimy.
3. Zmywarka
Potrzeba ta ułatwi codzienność pani Janiny. Ze względu na podeszły wiek oraz współistniejące choroby zmywarka bardzo pomoże kobiecie zaoszczędzić czas i pieniądze, oraz podreperować zdrowie.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała (Specjalne wymagania: Kawa parzona, sucha karma dla kotów)
Herbata, Ryż, Kawa, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Owoce i warzywa w puszkach

Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do płukania, Płyn do mycia naczyń, Mydło / żel myjący, Pasta do zębów, Szampon, Szczoteczka do zębów, Płyny czyszczące.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Zmywarka
Uwagi: Zmywarka bardzo ułatwiłaby codzienność pani Janiny, która ze względu na swoją chorobę oraz podeszły wiek, nie ma siły na proste czynności. Dodatkowo zmywarka jest ogromnym marzeniem kobiety.

Inne potrzeby materialne: Opał 0,5 tony
Uwagi: Opał pozwoli rodzinie przetrwać zbliżającą się zimę oraz odciąży budżet pani Janiny.

Szczególne upominki: Żel Lioton 1000 na żylaki
 
Otrzymane punkty reputacji: +196
al_capone 27,4K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11724
Miasto
Chicago
Witajcie!

Nasza akcja dalej trwa, zbiórka idzie do przodu. Na obecny moment mamy zebranych 4700zł. Każdy z was może nas jeszcze wspomóc i pomóc osobom potrzebującym. ;) Wsparcie takiej akcji to WIELKA wygrana dla was i dla nas.
Jesteśmy po wstępnych zakupach. Mamy skompletowaną całą chemię dla rodziny z Rudy Śląskiej i samotnej starszej Pani z Ustronia. Pozostały do zakupu tylko szczoteczki. Udało nam się skorzystać z promocji "czarny piątek/weekend" i dużo markowych produktów pozyskaliśmy z dużym rabatem.

Każda kobieta chce być oraz poczuć się dowartościowana, dlatego kosmetyki nie kupowaliśmy najtańszych z marketu, a z drogerii Ziaja. To bardzo dobre polskie produktu w dobrej cenie. Dodatkowo dostaliśmy rabat 30% na wszystkie rzeczy. Podziękowania dla Pani Patrycji z Bytomia.

Dla małego Stasia mamy już prawie gotową „wyprawkę” szkolną, pozostało nam do zakupu fajne zeszyty. Poza listą potrzeb zakupiłem kolorowankę, nożyczki, zestaw ekierek i linijek, zestaw pędzli, długopisy i ołówki. Na pewno przyda im się.
W tygodniu będziemy finalizować zakupy pozostałych potrzeb.

Jeśli budżet pozwoli to dokupimy więcej przedmiotów dla tych rodzin. Liczymy na Was ;) Pamiętajcie, dobro wraca!

Pozdrawiamy!

128597759_1915377201971632_1544509412058518470_n.jpg

128632127_1915377141971638_7530136710120715767_n.jpg

128641380_1915377261971626_764696461988875658_n.jpg

128644946_1915377255304960_693856728584131753_n.jpg
 
Ostatnio zmieniony przez Waldi1979:
Otrzymane punkty reputacji: +644
al_capone 27,4K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11724
Miasto
Chicago
Cześć!

Krótki meldunek z naszych działań. Dużo nam nie przybyło od ostatniego postu, ale zebrana kwota jest na tyle duża, że wszystkie potrzeby rodzin zrealizujemy.
💪
Obecnie stan zbiórki to 4860zł.

Mamy już zakupioną całą żywność. Prawdopodobnie jeszcze coś dokupimy, aczkolwiek i tak sporo tego jest. Do tego karma dla kotów dla Pani Janiny z Ustronia.

Na dniach przyjdą do nas rarytasy dla pięcioletniego Stasia. Interaktywna duża figurka dinozaura, z zestawem kilku mniejszych dino. Do tego piłka, pościel i figurki z psiego patrolu. Radość dziecka będzie bezcenna, a to dzięki wam!
👏
💪


Piona ekipa!

128938032_1916797435162942_6219766639162645220_o.jpg
 
Ostatnio zmieniony przez Waldi1979:
Otrzymane punkty reputacji: +565
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
Dołączył
05/2019
Posty
2173
Miasto
Poznań
Serduszko się raduje, patrząc na Waszą pracę. Z jednej strony jak niewiele trzeba, żeby ktoś mógł się uśmiechnąć...
Wielki szacunek dla wszystkich, którzy dołożyli cegiełkę i wciąż dokładają... 🙏❤❤❤
 
Otrzymane punkty reputacji: +151
al_capone 27,4K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11724
Miasto
Chicago
Betfan wspiera akcję charytatywną "Pomagamy Wygrywamy V"

Legalny Polski bukmacher, potentat w branży bukmacherskiej, firma Betfan dołączyła do sponsorów akcji. Firma, której ambasadorem jest Mariusz Pudzianowski wspomoże naszą inicjatywę kwotą 1000zł. Zostanie za to zakupiona zmywarka dla Pani Janiny z Ustronia.
Cieszymy się, że możemy grać wspólnie do jednej bramki i wspólnie wygrywać. Betfan to pierwsza legalna firma, która wspiera naszą akcję charytatywną. Piękny gest.
Dziękujemy za pomoc.

 
al_capone 27,4K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11724
Miasto
Chicago
Witajcie,

Kolejny meldunek z przygotowań. Na obecną chwilę w zbiórce mamy 6121,10zł. Wielkie podziękowania dla wszystkich darczyńców.
👏

Dla osób, które wpłaciły oraz dla osób które podarowały dla rodzin przedmioty.

Poniżej lista rzeczy, które dostaliśmy od darczyńców:
* zestaw garnków z patelnią + osobno patelnia od Pani Justyny z Syryni
* figurki i piłka „Psi Patrol” od pani Justyny z Syryni
* buty brązowe od Pani Moniki z Syrynii
* kurtka zimowa dla Stasia od Pani Katarzyny z Bytomia

Dzisiaj jedziemy po rozkładaną sofę dla rodziny z Rudy Śląskiej, a jutro po opał i zmywarkę dla Pani Janiny z Ustronia.
Dodaje kilka zdjęć ostatnio zakupionych i podarowanych fantów.

Cieplutkie pozdrowionka!

 
Otrzymane punkty reputacji: +504
al_capone 27,4K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11724
Miasto
Chicago
Nasza akcja już na finiszu. Na dzień 10.12.2020 zebraliśmy 7020zł. Wszystkim darczyńcom wielkie brawa i podziękowania.
Udało nam się zrealizować wszystkie potrzeby naszych rodzin.

Dołączam kilka zdjęć. Teraz czas na pakowanie.

Węgiel został dzisiaj dostarczony do Pani Janiny. Rodzina z Rudy Śląskiej otrzymała dzisiaj sofę. Dostałem telefon od wolontariuszki, że trafiliśmy z zakupem i rodzina jest bardzo, ale to bardzo wdzięczna i cieszy się z tego prezentu. Lekkie opóźnienia są z dostawą zmywarki. Miała być dostarczona we czwartek, ale firma kurierska ma dużo zamówień i dojdzie w sobotę.

Pozdrawiamy i dziękujemy wszystkim za dołączenie do naszej akcji. 
Otrzymane punkty reputacji: +583
al_capone 27,4K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11724
Miasto
Chicago
Witajcie,

Akcja Szlachetna Paczka oficjalnie jest już zakończona, ale wspomożemy jeszcze rodzinę. Dostałem informacje od Pani Asi (wolontariuszki z Rudy Śląskiej), że jedna z rodzin dostała "okrojoną" pomoc od swojego darczyńcy. To samotna matka z 4 dziecmi. Niezależnie czy byłyby fundusze ze zbiórki czy też nie to oczywiście pomożemy. Notabene zbiórka była tak owocna, że zostało dużo "w kasie".
Rodzinie bardzo zależało na szafie, dwóch komodach i łóżku piętrowym. Obecnie wszystkie ubrania trzymają w tapczanie. Szafę i jedną komodę ufunduje rodzina pani Asi, my zakupimy drugą komodę. Ubrania otrzymały używane oraz nie do końca zgodnie z rozmiarem podanym w formularzu. Ufundujemy dwie pary butów oraz kurtkę. Oprócz tego zrobimy paczkę z jedzeniem oraz paczkę ze słodyczami dla dzieciaków. Niestety, nie dostały także żadnych upominków od darczyńcy. "Naprawimy" to i dostaną od nas wymarzone klocki dublo oraz bluzę z Atomówkami.

Poniżej opis tej rodziny:

Pani Judyta z Rodziną


Pani Judyta 30 lat
Córka Wiktoria 10 lat
Syn Rafał 9 lat
Syn Robert 4 lat
Syn Piotr 1 lat

Historia Rodziny

Od roku pani Judyta wychowuje samodzielnie czworo dzieci, ze względu na to, że rozstała się z ich ojcem z powodu przemocy, którą stosował wobec nich. Kobiecie udało się uchronić rodzinę. Początek roku szkolnego był dla pani Judyty trudny pod względem finansowym, bo trzeba było dokonać wszystkich opłat w szkołach, zakupić wyprawki. We wrześniu odbyła się również komunia córki Wiktorii, co w połączeniu z kumulacją opłat mocno nadszarpnęło ich budżet. Dzieci podczas lekcji wymieniają się telefonem mamy i nie mają możliwości uczestniczyć na bieżąco w lekcjach, co mocno ogranicza ich dostęp do edukacji i dodatkowo pogłębia przepaść między rówieśnikami z klasy a nimi. Rodzina utrzymuje się z programu 500+, alimentów oraz dodatku do mieszkania, co daje w sumie 3640 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania pozostaje im blisko 430 zł miesięcznie na osobę.

Piękno Rodziny
Pani Judyta uwielbia spędzać czas z dziećmi oraz gotować, od razu widać w ich rodzinie miłość i wzajemną troskę. Wiktoria lubi akrobatykę, Rafał i Robert interesują się piłką nożną. Najmłodszy członek rodziny potrafi wszystkich rozśmieszyć, jego aktualnym ulubionym zajęciem jest zabawa klockami. Pani Judyta podkreśla, że bardzo zależy jej na tym, żeby dzieci zdobyły dobre wykształcenie i wyrosły na dobrych ludzi. Widać, że w domu w końcu zagościł spokój i wszyscy wzajemnie o siebie dbają. Dzielą się swoimi umiejętnościami, gotują, budują wieżę z klocków, pomagają sobie w lekcjach i są wsparciem w trudnych momentach. Pani Judyta i dzieci są cierpliwymi i empatycznymi osobami, które z pewnością przekażą całe dobro dalej.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Laptop
Umożliwi naukę zdalną dzieciom, które są aktualnie wykluczone. W obecnych czasach, jest to dla rodziny sprzęt niezbędny.
2. Żywność
Pozwoli zabezpieczyć bieżące potrzeby. Zakup żywności odciąży budżet rodzinny.
3. Środki czystości
Środki czystości to droga potrzeba, zakup chemii odciąży skromny budżet rodziny.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała
Herbata, Cukier, Kawa, Olej, Ryż, dżem, kasza, konserwy mięsne i rybne, makaron, owoce i warzywa w puszkach, mleko 3,2

Środki czystości

Proszek do prania
Mydło / żel myjący
Płyn do płukania
Szampon
Płyn do mycia naczyń
Pasta do zębów
Płyny czyszczące
Szczoteczka do zębów
Pieluszki jednorazowe rozmiar 4 (obojętne jakiej firmy)


Odzież
Judyta: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: XXL, Uwagi: Duży biust
Robert: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: 116 cm, Uwagi: Kombinezon zimowy
Wiktoria: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: 152 cm, Uwagi: Szczupła
Piotr: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: 98 cm, Uwagi: Kombinezon zimowy
Rafał: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: 140 cm, Uwagi: Szczupły
Obuwie
Wiktoria: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 37,
Robert: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 28,
Judyta: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 39,
Piotr: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 23,
Rafał: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 36,


Materiały szkolne
Zeszyty
Plecak
Nożyczki
Plastelina
Farbki
Bloki
Papier kolorowy
Klej
Kredki
Przybory do pisania
Piórnik


Wyposażenie mieszkania:
Pościele w rozmiarze kołdry-160x200 lub podobny. Ręczniki do codziennego użytku.
Koc
Ręczniki
Poduszka
Kołdra
Pościel (poszwy, prześcieradło)

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Łóżko piętrowe, dwie komody, szafa-te które mają, są w bardzo złym stanie, rozpadają się.
Meble
Sprzęt elektroniczny niezbędny do nauki lub pracy zarobkowej
Uwagi:
Dzieci nie mają na czym uczyć się zdalnie, laptop jest bardzo potrzebny w obecnej sytuacji.
Laptop x2


Szczególne upominki
Judyta: Zestaw przypraw
Wiktoria: Komplet (spodnie, bluzka) z Atomówek
Rafał: Książka Scooby-Doo
Robert: Klocki (ala Duplo)
Piotr: Klocki (ala Duplo)
 
Otrzymane punkty reputacji: +542
al_capone 27,4K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11724
Miasto
Chicago
Podsumowanie Szlachetnej Paczki 2020

Wszystkim wpłacającym i darczyńcom chciałbym ogromnie podziękować. Za wpłacane pieniądze, ufundowane/podarowane rzeczy. W zeszłym roku każdy spisał się na medal. Dziękuję firmą za wsparcie naszej akcji.
Po weryfikacji wpłat budżet zbiórki zamknął się na kwocie: 7370zł.
Wszystkie koszty poniesione z zakupem żywności, odzieże, zabawek czyli ogólnie potrzeb rodzin: 6359zł
Zostało: 1011zł. Tak kwota zostanie przeznaczona na Szlachetną Paczkę 2021.

Dzięki wam mogliśmy pomóc 3 rodziną. Wszystkie zdjęcia z podsumowaniem znajdziecie na naszym fanpagu.

Pomagacie, wygrywacie! Piona!
 
Otrzymane punkty reputacji: +248