>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Polscy tenisiści

R 924

radziooh

Użytkownik
Czy też uważacie że Polscy tenisiści powinni mieć prywatnym psychologów na korcie? Przecież to jest nienormalne żeby przy swoim podaniu nie wykorzystać kilka piłek meczowych i przegrać mecz. Kubot i Przysiężny zachowują się tak jakby nie chcieli wygrać.
 
immanuel 0

immanuel

Użytkownik
Jeśli tak ważni są psychologowie, to niech oni wyjdą na korty i wygrywają turnieje.
Bzdury piszesz. Jest to dowiedzione statystycznie, ze psychika ma bardzo wyrazny wplyw na wyniki wielu meczy.

Jestem jak najbardziej za tym. Politycy maja swoich gosci od marketingu, a sportowcy mieliby nie miec psychologow.

Dolozylbym jeszcze do tego postulat o finansowaniu psychologow przez Polskie Zwiazki Sportowe ????
 
kamil90 69

kamil90

Użytkownik
Frajerskie porażki Polaków:
Przysiężny(tylko ostatnie 2 lata):
Montanes - niewykorzystane 3MP, prowadzenie 2:0 w setach - USO
Zeballos - 6:3, 6:6(5:2 w TB dla Michała, porażka w TB 5:7 - Waszygnton
Clement- niewykorzystany MP, wcześniej prowadzenie 4:2 w III secie, porażka 5:7 w III secie - Bordeaux
Nieminen - niewykorzystany MP, przegrana w V setach - DavisCup
Kontinen - prowadzenie 2:1 w setach i 4:1 w IV secie, przez tą porażkę Polacy tracą szanse na baraże do grupy światowej - DavisCup
Capković - prowadzenie Michała 6:3, 5:1 - Belgrad
Beck - 5:4 w III secie i serwis na mecz - Doha
Muller 6:7 w 3 secie - Atlanta
Emrich I set wygrany, później 6:7(5), 6:7(2) - Eastbourne
Del Bonis I set wygrany, później 6:7(5), 3:6 - Estroil
Gonzalez - 5:7 w III secie - Leon
Koubek - 6:7(4) w III secie - Bratysława
Schoorel - 6:7(3) w III secie - futures - Hiszpania
Falla - 6:7(5) w III secie - Wrocław
Huta Galung 6:7(7) w III secie - Basel
Ul-Haq Qureshi 6:7(4) w III secie - Sztokholm
Wbrew pozorom, Kubot aż tak dużo takich wtop nie ma. Jednak jego porażki są chyba jeszcze bardziej spektakularne...
Troicki - 5:2 w III secie - Doha
Wawrinka - 6:2, 6:6(w TB od 5:1 do 5:7), w III secie też porażka w TB - Szanghaj
Isner - 7MP niewykorzystanych!, w tym prowadzenie 6:3 w TB III seta
Reasumując nie można powiedzieć, żeby ta dwójka nie miała talentu do tenisa, ale takimi porażkami zamykają sobie drogę do jakichkolwiek znaczących sukcesów.
Myślę, że faktycznie pomoc z zewnątrz byłaby jakimś pomysłem, bo nie znam żadnych innych tenisistów marnujących takie przewagi jak dwaj wyżej wymienieni.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Powtórzę się, bo nie zrozumiałeś: na co psycholog skoro Kubot (o nim mowa w pierwszym poście) jest bardzo mizernym sportowcem?
Bardzo mizerny sportowiec nie doszedłby do top 50 w rankingu światowym i nie utrzymywałby się któryś sezon w czołówce rankingu deblowego. To, że frajersko przegrywa mecze to kwestia tylko i wyłącznie jego psychiki. Pamiętam jeszcze mecz Kubota w wiosny z Almagro, gdzie dwa razy serwował na seta i oczywiście go przegrał ...
Myślę, że faktycznie pomoc z zewnątrz byłaby jakimś pomysłem, bo nie znam żadnych innych tenisistów marnujących takie przewagi jak dwaj wyżej wymienieni.
Fernando Verdasco ????
 
maszot 16

maszot

Użytkownik
Jeśli tak ważni są psychologowie, to niech oni wyjdą na korty i wygrywają turnieje.
Każdy wielki sportowiec ma swojego psychologa.
Obojętnie czy to lekkoatleta, pływak czy żużlowiec.
Tak, wiem, nie piszą o tym w gazetach
czy nie pytają w wywiadach, bo to jest naturalne.
Mała dygresja:
Jak sądzisz, dlaczego Chiny zbudowały
wielką reprezentację na Olimpiadę?
Zbudowali roboty.
Opracowali system oparty głównie na psychologii.
Tenis to nie tylko przebijani piłeczki.
 
Do góry Bottom