>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

poker w Polsce - legalne czy nie

waldu2 44

waldu2

Użytkownik
tak jak w temacie slyszalem osttanio ze gra w pokera w polsce jest nielegalna i grozi za to grzywna lub 3 lata wiezienia

jaka macie wiedze na ten temat?
//A dlaczego ten temat na początku był w dziale, &quot;Firmy Pokerowe i Kasyna&quot;?
 
lowcag 0

lowcag

Użytkownik
według mnie w Polsce z pokerem to jest tak jak z nielegalnym oprogramowaniem, niby nie wolno, ale nikt tego nie sprawdza ????
 
E 0

eros_14

Użytkownik
No więc tak.
Z aspektów prawnych poker w Polsce jest nieleglany i zawsze mogą się do tego doczepić ale jeżeli chodzi o internetowego pokera to możesz sobie w niego grać i mogą się doczepić ale nic nie mogą Ci zrobić.
Najlepsze jest to że z wygranych od gier hazardowych nie ściągają podatku po za wygranymi w totolatku jeżeli się kapną kto wygrał.
 
waldu2 44

waldu2

Użytkownik
eros jak to nie sciagaja podatku oprocz totolotka ??
a u zwyklego buka stacjonarnego tez ci skagaja podatek powyzej wygranej 2280 czy jakos tak
 
midel 189

midel

Użytkownik
eros jak to nie sciahaja podatku oprocz totolotka ??
a u zwyklego buka stacjonarnego tez ci skagaja p[odatek powyzje wygranej 2280 czy jakos tak
Przecież u buka stacjonarnego od razu 10% zdzierają - przy zawieraniu zakładu.
 
bludek 367

bludek

Użytkownik
eros jak to nie sciahaja podatku oprocz totolotka ??
a u zwyklego buka stacjonarnego tez ci skagaja p[odatek powyzje wygranej 2280 czy jakos tak
z totka tez sciagaja podatek tyle, ze pokrywa go od razu totalizator. a w praktyce wyglada to tak, ze poprostu wygrana jest mniejsza o podatek, czyli i tak płaci klient.
 
bananeq 0

bananeq

Forum VIP
Znowu rozmowa legalne, czy nie legalne :p
Według mnie legalne i to w 100%.
Jesteśmy w UE, a hazard w necie nie jest zabroniony, z tego co mi wiadomo to ważniejsze jest prawo UE, więc nie ma się czego obawiać.
W Rosji np. poker uznali za sport.
 
babilon 0

babilon

Użytkownik
moze masz racje ze nie ma obawy co do gry w necie ale...
mozemy sie obawiac co do wyplat wiekszych kwot, jak sie US dowie to bedzie draka...
 
K 76

karlos83

Użytkownik
Kazdy przelew na Twoje konto powyzej jakiejs tam kwoty (chyba kilkanascie tys zl nie jestem pewny) powinien przez bank zostac zgloszony do US. Reszte dopowiedz sobie sam.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Podatek dochodowy.

Jak pewnie wiekszosc z was wie mamy Polaka w teamie Poker Stars. Z tego co sie orientuje to koles rozlicza sie z urzedem skarbowym i w takim przypadku w 100% jest legalne wszystko.
 
babilon 0

babilon

Użytkownik
nie do konca prawda, nic nie jest legalne (chodzi mi o wyplaty)
masz racje rozlicza podatek ale od wygranych w turniejach live a to calkiem co innego
od wygranych w necie nie mozna
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
bzdury gadasz, nielegalnosc polega na tym ze nie placi sie podatku, jesli rozliczasz sie z us to wszystko jest ok

nie chodzi o zadne turnieje live tylko o gre w necie, mozna je odliczyc, kazdy prawnik ci to powie.
 
K 76

karlos83

Użytkownik
Sorry Roxanne ale widac, ze nie znasz tematu. Jak pojdziesz do US i powiesz, ze chcesz rozliczyc sie z przychodow z pokera online to zaplacisz 75% wartosci kwoty ktora zglaszasz jako kara. A co do czlonka teamu PS pamietaj, ze on moze miec z nimi normalny kontrakt wcale nie wskazujacy na to, ze gra w pokera online tylko np na to, ze reprezentuje Poker Stars na turniejach live itd.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Mysl co chcesz, znam osoby ktore w rozliczeniu rocznym uwzgledniaja pokera i jest inaczej niz piszesz. Nie ma mozliwosci bycia w teamie i nie grania on line, malo tego nawet niektore firmy zastrzegaja sobie, ze mozna grac tylko u nich.
 
K 76

karlos83

Użytkownik
Nie mysl co chcesz tylko wiem, ze mam racje. Znajomi graja nl 400 i wyzej (traktuja to jak prace i zyja z tego) i zadnemu do glowy nie przyszlo zglaszac sie do US bo rezultat bylby taki jak napisalem wyzej. Nie mam zamiaru sie sprzeczac, sedno jest takie, ze granie w pokera online nie jest legalne w polsce (a raczej nie sa legalne dochody z niego) i fakt mozesz wyplacac sobie mniejsze kwoty i zyc dobrze ale mieszkania/drogiego samochodu nie mozesz kupic jesli nie jestes nigdzie oficjalnie zatrudniony bo panowie z US bardzo szybko wezwa Cie abys udokumentowal swoje dochody.
 
Do góry Bottom