>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Podsumowanie sezonu Orange Ekstraklasy

Status
Zamknięty.
sutek 79

sutek

Forum VIP
Sezon już za Nami, sezon w którym walka o tytuł Mistrza Polski została błyskawicznie rozstrzygnięta. Dużo bardziej elektryzował Nas walka o Puchar UEFA oraz to kto z ligi spadnie.
Oto końcowa tabela Orange Ekstraklasy:

Ja osobiście ten sezon zapamiętam na długi czas, dlaczego ? dlatego że mój ukochany klub Widzew Łódź spada z Ekstraklasy do... III ligi, ten fakt bardzo boli ale tak to jest jak w klubie rządzą władze które o piłce mają mało pojęcia. Szkoda tym bardziej że Widzew miał i ma pieniądze, miał dobrego trenera którego zwolnił a piłkarze na papierze też źle nie wyglądali ale boisko wszystko odzwierciedlało.
Teraz czas na przyznanie &quot;Oskarów&quot; :]
Najlepsza drużyna: Wisła Kraków - tutaj nie ma co się rozpisywac, świetny sezon &quot;Białej Gwiazdy&quot; nie mieli sobie równych nikt nie potrafił nawiązac walki z tą drużyną, tytuł Mistrza Polski zapewnili sobie bardzo szybko, grali efektownie, często pokonywali rywali różnicą kilku goli
Najlepszy piłkarz: Marek Zieńczuk - świetny sezon Marka Zieńczuka który strzelił mnóstwo bramek, zaliczył kilkanaście asyst jak na lewo skrzydłowego wynik imponujący. Zieńczuk często strzelał bramki głową był bardzo ważnym zawodnikiem drużyny która zdobyła mistrzowski tytuł

Najlepszy trener:
Michał Probierz - wybór padł na Michała Probierza ponieważ został on zwolniony z Widzewa ale wiedziałem że ten trener nie będzie długo szukał pracy. Podjął się niezwykle trudnego zadania czyli prowadzenia Polonii Bytom i miał cel, utrzymac zespół w lidze. Większośc kibiców w Polsce przed sezonem skazywało Polonię na szybki spadek, po pierwszych kolejkach ilośc takich osób jeszcze wzrosła ale Probierz pokazał że zna się na rzeczy, z piłkarzy o których mało kto słyszał zrobił dobrze rozumiejący się zespół, który utrzymał się w lidze. Dlaczego nie Skorża ? dlatego że Skorża w Wiśle miał ludzi do gry, miał komfort pracy zaś &quot;Probi&quot; takiego komfortu nie miał, ale on nigdy się nie poddaje i bierze nawet najcięższą pracę
Największy talent: Radosław Majewski - ściągnięty do Grodziska z trzecioligowego wtedy Znicza Pruszków, gra na pozycji środkowego pomocnika i zauroczył swoją grą większośc kibiców w naszym kraju. Nienaganny technicznie, świetne podania z głębi pola i strzały z dystansu to główne zalety &quot;Maji&quot; który w tej chwili przygotowuje się z naszą kadrą do Euro 2008 a jeszcze nie tak dawno grał na trzecioligowych boiskach a teraz jest gwiazdą polskiej ligi
Najpiękniejszy gol: Tomasz Hajto - wybór padł na gola Hajty w meczu z Polonią Bytom kiedy to strzałem z 59 metrów przelobował Michala Peskovicia, gol niezwykłej urody
Najlepszy mecz: Wielkie Derby Śląska - Mecz Ruchu z Górnikiem zgromadził na trybunach Stadionu Śląskiego blisko 45 tysięcy widzów, którzy wzorowo dopingowali swoje drużyny. Po dramatycznym i dobrym meczu zwyciężył Ruch pokonując rywali z Zabrza 3:2, trzeba przyznac że to było zasłużone zwycięstwo &quot;Niebieskich&quot;. Oby więcej takich spotkań
Najlepsza wypowiedź: Radosław Kałużny -
#1 &quot;Chocbyśmy wsadzili sobie palce w tyłki, nic byśmy nie wskórali, to co wyprawiali czarni to był po prostu skandal. W dziesiątkę może byśmy coś wskórali, ale my musieliśmy grac dziewięciu na czternastu. Niektórzy powinni dostac kopa w dupe albo w ruja, to może wtedy się obudzą. Obecna sytuacja zaczyna wkur...&quot;
#2 &quot;Ostatni raz temu stałem w bramce piętnaście lat temu. Wrażenia mam zaje....., 0:3 w plecy! Nie ma co wspominać. Leje nas każdy kto chce, także do końca ligi będzie bardzo ciężko. Trzeci tydzień bierzemy się w garść, dalej nie ma efektów. Szkoda tych kibiców, którzy jeżdżą za nami, a my po raz kolejny kur.. przegrywamy.&quot;

Zapraszam wszystkich do wyrażanie swojego zdania na temat zakończonego sezonu 2007/08 ;)

 
prasa 1,3K

prasa

Forum VIP
Zgodzę się ze wszytskim...oprócz wyboru Probieża na best trenera. Czemu nie Urban? Janek, bez żadnych wzmocnień, wygrał Puchar Polski, zajął w lidze 2 miejsce...nikt na to Legii nie dawał większych szans po przerwie zimowej. Należy mu się Oskar za wprowadzenie do drużyny Borysiuka, Rybusa, Majkowskiego, Wysockiego...wszytsko to zawodnicy z młodej Ekstraklasy, Borysiuk nie ma 18 lat nawet. Rybus niewiele starszy. To właśnie młodzi w wielu meczach odegrali kluczowe role. Urban ma jaja, u niego nie grają nazwiska czy zasługi. Liczy się aktualna forma. Dodatkowo atmosfera w drużynie rewelacyjna...to jest świetny trener, należy mu się wielkie uznanie.
PS&gt; Nigdy nie powiedział złego słowa na kibiców, mimo presji Waltera i ITI. Za to też słowa uznania dla Janka.
 
celahim 4

celahim

Użytkownik
Jesli chodzi o Michala Probierza, to trzeba mu oddac, ze utrzymal Polonie w Ektralasie i wielki szacunek dla niego. Ale nie nalezy zapominac, ze pol rundy nasz zespol prowadzil Darek Fornalak, ktory tez zrobil duzo dobrego, ale musial odejsc, bo w sztani zaczely sie dziac jakies dziwne rzeczy, ktorych Darek nie potrafil zalagodzic. Michal Probierz z kolei zrobil z Polonii druzyne, ktora nie ma zadnego wybitnego gracza, ale pokazala, ze ambicja, ciezka praca i przede wszystkim walka mozna zdzialac naprawde sporo. Bo kto przed sezonem dawal nam szanse na pozostanie w I lidze wiecej niz na rok? Ale wiara we wlasne mozliwosci potrafi zdzialac cuda. Czy Michal byl najlepszy, trudno mi obiektywnie ocenic, ale napewno zrobil w Bytomiu(i to juz po raz drugi;-)) kawal dobrej roboty.
Teraz wszystko w rekach el presidento Bytomia Koja, zeby stadion dalej byl remontowany, a wszystko bedzie nadal szlo w dobrym kierunku.

Co do najlepszej bramki, to rzeczywiscie, bramka Hajty byla bardzo efektowna, ale rownie dobrze moznaby ja przypisac do kategorii: &quot;najwkiekszy bubel bramkarski sezonu&quot; :jezora:

Mowiac o pozytywach tego sezonu nie sposob zapomniec o meczu Ruchu z Gornikiem, ktory zgromadzil publicznosc tak duza, jak na zachodnich stadionach, czego w Polsce pewnie juz dlugo nie zobaczymy. Dodatkowo mecz byl pelen emocji i mogl sie kibicom podobac, wiec nalezy sie z tego tylko cieszyc.

Z druzyn najbardziej zawiodla mnie chyba Korona, bo spodziewalem sie po niej duzo lepszego grania, a przede wszystkim wyzszej lokaty i grania w europejskich pucharach. Zaszkodzila z pewnoscia afera korupcyjna, ktora wyszla na jaw w srodku sezonu,a po niej w szatni zaczely sie jakies zgrzyty i atmosfera w Koronie nie przyponianala nic dobrego.

Spada Zaglebie, ktore bylo rzeczywiscie najslabsze z calej stawki, ale trudno sie pewnie gra o utrzymanie w drugiej lidze, grajac w pierszej. Krotko mowiac, takie rzeczy to, niestety, tylko w Polsce. Widzew tez leci do 3 ligi, ale o ta druzyne bylbym akurat spokojny i za 2 lata pewnie ponownie zobaczymy ja w ektraklasie. Po rundzie jesiennej moglo sie wydawac, ze Widzew ma bezpieczne miejsce, ale jak widac mozna to bylo roztrwonic, nie ukrywajmy, przez dzialaczy i trenerow. najbardziej oburzylo mnie tez zachowanie jednego z zawodnikow Widzewa ( Lisowski chyba?) ktory pokazal kibicom &quot;fuck you&quot; na meczu z Polonia. Wyrzucilbym go z klubu z wilczym biletem, bo pilkarzy nieszanujacych kibicow z pewnoscia nie potrzebujemy w naszej lidze.

Wisla Krakow zdecydowanie najlepsza z calej stawki i w tym roku nie miala z kim konkurowac. Swoja droga, to tez niedobrze, ze tak latwo zdobywaja mistrzostwo i szczerze mowiac watpie, ze uda sie awansowac do Champions League, ale gleboko im tego zycze, bo to odbije sie z korzyscia dla calego, polskiego futbolu.

Reasumujac, to pomimo korupcji, beznadziejnych stadionow, nie oszukujmy sie marnego poziomu, jak tu nie kochac naszej rodzimej, pierwszej ligi;-)

A piekny sen Polonii Bytom, ktory zaczal sie w momencie awansu do II ligi 3 lata temu, nadal trwa.. i trwac bedzie wiecznie ;-)

Do zobaczenia na stadionach w przyszlym sezonie ;-)
Nie wiem jak Wy, ale ja bede naprawde tesknic za nasza liga przez te prawie 3 miesiace :jezora:

pozdro ????
 
bax33 0

bax33

Użytkownik
Można powiedzieć że jednak sezon sie jeszcze &quot;nie skończył&quot; skoro nadal nie wiadomo kto awansuje do I ekstraklasy, kto z niej spadnie, kto z kim zagra o baraże itp... ???? W tym całym zamieszaniu cieszy mnie wiadomość, że Śląsk/Groclin zrezygnował z UEFA a co za tym idzie prawo to otrzyma KOLEJORZ ???? (yes yes yes). Tylko zastanawiam sie jeszcze z czym może wyskoczyć nasz wszechmogący PZPN odnośnie rozstrzygnięć w lidze. Sezon może sie skończył ale tylko na boisku, teraz kształcie przyszłej Ekstraklasy zadecydują raczej rozmowy przy zielonym stoliku.
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
No ja bym nie był taki pewien czy Lech zagra w UEFA... zostali już oficjalnie zgłoszeni do Intertoto, więc PZPN prawdopodobnie przyzna puchar UEFA Koronie, bo Zagłębie w sytuacji degradacji również może nie liczyć na nagrodę. Jeden zespół do 2 rozgrywek zgłoszony być nie moze a o zgłaszaniu decyduje PZPN więc wszystko w tej kwestii otwarte.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Sezon ciekawy, bo o II miejsce walczyły do końca 3 drużyny. Pod względem kibicowskim najlepsze oprawy Lech. Jeśli chodzi o boisko - odrodziła się Wisła Kraków i dzięki dobrej polityce transferowej wygrali ligę. Sezon raczej na ✅
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Sezon już się skończył. Kto zagra w Pucharach to się wyjaśni wszystko komplikuję Śląsk z Dyskobolią.
Jeśli chodzi o względy kibicowskie to nie składają się one tylko z opraw ale również z dopingu, wyjazdów.
Jeśli chodzi o najlepszą oprawę sezonu to uznano oprawę kibiców Widzewa w wyjazdowym meczu z Lechem &quot;I LOVE THIS GAME&quot;
Pod względem wyjazdów najlepsi kibice Kolejorza, drugie miejsce Widzew, trzecie Ruch
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
cyrk, cyrk i jeszcze raz cyrk!
Lech jednak w UEFA, Cracovia w Intertoto ale najlepsze jest to że Polonia Bytom nie dostała licencji bo... za późno złożyła papiery ????
Efekt jest taki że spada na ostatnie miejsce tabeli -&gt; Widzew przechodzi na pozycję barażową ale że ma karną degradację nie ma baraży ???? -&gt; i tak po zakończeniu sezonu zespół z Łodzi wygrał batalnię o nową I ligę... choć spadek o dwie klasy rozgrywkowe był już przesądzony.
Piękna walka z korupcją, kto wierzy że ten awans Widzewa nie był pod stolikiem &#39;ugrany&#39;???
Jeszcze tylko czekam na wykupienie przez Polonię Konwiktorską licencji Śląska i będzie komplet machlojek... oczywiście tylko tych grubszych ????
Ten sezon pozostanie w naszych pamięciach na dłużej...
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Sieku z tym zdaniem to troszkę przesadziłeś: Piękna walka z korupcją, kto wierzy że ten awans Widzewa nie był pod stolikiem &#39;ugrany&#39;???
Naprawdę, Widzew łączysz z korupcją a mało wiesz w jaki sposób kupowane były mecze itp. W Widzewie jedna osoba wiedziała o kupowaniu meczów był nią Wojciech Szymański który dostał propozycję kupna meczu po raz pierwszy odrzucił taką ofertę, po czym jeden człowiek z mafii zajmującej się dawaniem łapówek sędziom, obserwatorom powiedział że Widzew przegra ten mecz. I tak się rzeczywiście stało. Druga propozycja była taka sama, Szymański odmówił, Widzew znowu... przegrał. Trzecim razem sfrustrowany i działający pod presją zgodził się i to był jego największy błąd odkąd przybył do Widzewa.
Druga sprawa że kilka meczów Widzew przegrał dlatego że rywal przekupił sędziego i Widzew np. gdy grał w Gdyni przegrał 0:1 a bramkę stracił w 88 min. Ten mecz oczywiście jest na liście korupcyjnych spotkań Arki.
Człowieku Polonia Bytom to Polonia Bytom a WIDZEW to WIDZEW to nie jest wina Widzewa że Polonia nie ma stadionu, że nie ma pieniędzy, że za późno składa papiery.
Jaki awans Widzewa ? Widzew zajął 14 miejsce w tabeli to awansował z Ekstraklasy do pierwszej ligi ?
Zdenerwowałeś mnie tym zdaniem, trochę Cie ponieslo :!:
 
hellraiser 636

hellraiser

Forum VIP
Cyrku Część II.
Właśnie kładłem się na sofie popijałem soczek wybiła 15:00 więc włączyłem wiadomości na nSport. A tam nius że Polonia Bytom nie zagra w Ekstraklasie ponieważ nie dostaje licencji zostaję przesunięta na ostatnie miejsce w tabeli. Piast i Jaga nie grają baraży i grają w Ekstraklasie. A Widzew zostaje przesunięty na 14. pozycję i w nowym sezonie zagra w nowo tworzonej I. lidze. Jeszcze ten P.UEFA termin zgłaszania klubów mija chyba 2. Czerwca a ja dalej nie wiem kto tam będzie grał czy Groklin czy Lech czy nowy Śląsk może jeszcze ktoś inny tak samo z Intertoto. Jedynym słowem istna masakra jest w naszej lidze na skalę nie tylko światową ale i kosmiczną.
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
Nie, nie... ja się nie odnosiłem do afer korupcyjnych i kupowania meczy. Nie pisałem że Widzew kupował lub nie.
Ale jeśli po ostatnim meczu zespół który zajmował miejsce w tabeli zapewniające mu spadek o 2 klasy rozgrywkowe przesuwa się w wyniku decyzji pzpn na pozycje zapewniającą mu spadek tylko o jedną klasę to jest to sytuacja nie wyglądająca czysto. ŁKS dostał licencję z Polonia juz nie...
Widocznie źle odebrałeś mój post bo celowo nie stwierdziłem że Widzew coś sobie załatwił, tylko postawiłem pytanie. Moja wypowiedź miała być nakierowana na pzpn i katastrofalną sytuację do jakiej dopuszczono by tak istotne sparwy jak spadki i awanse, baraże i degradacje były ustalane po sezonie.
Roszady w tabeli wyglądają nieczysto i tyle. Nie przesadzam czy ktoś coś załatwił ale w ten sposób moze to był postrzegane.
Nie czuj się urażony;)
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
pzpn robi cyrk cały czas. Piast jeszcze we wtorek był w ekstraklasie, w środe grał w barażach a dzisiaj jest znowu w ekstraklasie. Widzew skorzystał i Jagiellonia chyba najbardziej. Jestem ciekaw bardzo co zrobi pzpn jak PKOL cofnie karę degradacji Widzewa i co wtedy znowu Piast Gliwice będzie w pierwsze lidze ? KOSMICZNE JAJA
 
celahim 4

celahim

Użytkownik
To jest kompromitacja skompromitowanego PZPNU !!
Polonia nie dostala we wtorek licencji, bo przedstawila tylko promese na wystepowanie na stadionie zastepczym w razie, gdyby nie udalo sie dokonczyc do wznowienia rozgryweg zadaszenia trybuny. Pzpn stwierdzil, ze promesa to za malo, wiec chca umowe. Dzisiaj Polonia przedtawila umowe na wynajem stadionu w Wodzislawiu. A dlaczego licenbcji nie dostala? Odpowiedz jest oczywista. PZPN skompromitowal sie z barazami, ktore raz mialy byc, raz nie mialy byc. Aby przyciszyc ta sprawe, PZPN chcac ratowac twarz nie przyznal Polonii licencji, aby baraz sie w koncu nie odbyl, a media ucichly.
KOMPROMITACJA !!!
 
dani1987 0

dani1987

Użytkownik
Korona Kielce została kolejnym klubem ukaranym spadkiem z ligi za korupcje , więc w przyszłym sezonie będziemy mieć aż 5 beniaminków.
 
damian22stw 0

damian22stw

Użytkownik
a Widzew Łodz spada w takim razie do nowej 2 ligi. Natomiast Tur Turek z powrotem wraca do 1 ligi. A taki meczyk ładny się szykował... no szkoda
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom