>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Podnoszenie ciężarów

lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Nie ma założonego tematu a STSy mają w ofercie zdarzenia na obstawianie Podnoszenia Ciężarów we Wrocławiu, konkretniej Mistrzostw Świata. Ja się nie znam ale tzw. szperacze wyników coś wyhaczyli?
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Om-Long 1,70✅ 1-2
Thach-Tran 1,67 ✅ 3-4
Om i Thach w tym sezonie zdecydowanie lepsze wyniki, PB rowniez na ich korzysc. Zobaczymy czy to ma znaczenie na tych MS.
edit : wszystko wg scenariusza, zobaczymy co jutro
ktos daje jeszcze oferte ??
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Deng-Ri 1,70
Kalina-Escobar 1,27
Andoh-Lochowska 1,18
ako (2,43) 2,17 ???? bab sie nie gra w zadnym sporcie

To co wczoraj, SB zdecydowanie lepsze o prawi 10kg, zyciowki rowniez na korzysc faworytow.
 
retoox 414

retoox

Użytkownik
kursy pospadały ale może kogoś to jeszcze zainteresuje, oferta STS:
Lochowska - wynik w podrzucie (107.5 kg), MŚ 2013 - zakł. specjalne - Wtorek 22.10.2013
mniej niż 107.5 kg - więcej niż 107.5 kg (0.0)
9247 TAK (+) @1,8 ✅✅✅

Kilka faktów:
- rok temu na IO w podrzucie miała 107kg ale rywalizowała w nizszej kategorii wagowej
- wynik ten powtórzyła na tegorocznych ME
- 212kg jakie jest nominowane w tabelach startowych wskazuje ze zawodniczkę stać na dużo więcej niz te 107 kg. Na IO w Londynie było 107kg w podrzucie i 191 łącznie.
- Wypowiedz trenera : - Jeżeli poprawi rekordy życiowe, będę zadowolony. Od kilku miesięcy budujemy nowy, perspektywiczny zespół, na medalowe pozycje trzeba jeszcze poczekać - przewiduje szkoleniowiec kadry kobiet. Polka w podrzucie podnosiła już 108kg.
- rwanie u Polki jest średnia do tej pory to na podrzucie sporo traciła, jeśli ma się gdzieś poprawić to właśnie tutaj - sugeruje to w/w 212kg.
warte 2/10
-----------------------------------------------------------------------------
9038 Andoh - Lachowska

Typ: Lachowska @4,9 ✅✅✅
warte tez 1,5-2j

Trader zasugerował sie suchymi wynikami a wygląda to tak:
Japonka za nominowała 208 kg i w sumie odzwierciedlają to jej wyniki: http://www.iwf.net/result...2-09-30&amp;id=2870
Co ciekawe Polka zanominowała o 3kg więcej tj.212kg. Patrząc na jej wyniki jest to dość zaskakujące (http://www.iwf.net/results/athletes/?athlete=lochowska-joanna-1988-11-17&amp;amp;id=1380). Nasza zawodniczka jednak przez kilka sezonów nie mogła sie zdecydować na to w jakiej kategorii startować. W Polskiej kadrze ostatnio (prezesura Kołeckiego) dużo się pozmieniało, skłócone władze i konflikty na lini trenerzy zawodnicy to już przeszłość. Jednym słowem wszystko idzie ku lepszemu. Czy Polka tyle dźwignie cięzko mi powiedzieć raczej wątpię, ale jej trener w wywiadach wspomina o szansach na 6 -7 miejsce a to wskazywałoby na powalczenie z Japonką, bo Escobar, Ri, Kuo, Deng i Kalina są poza zasięgiem Polki (Shadrine też będzie cięzko wyprzedzić). Dla mnie może tu zdecydować dyspozycja dnia o ile tabele bardzo nie przekłamują i Polka ma tu być taka mocna.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
212 to ona wezmie jak jej wstrzykneli koks przed zawodami a gospodarzom nie sprawdzaja dopingu. Marne lansowanie zawodow w Polsce i pompowanie balonika. Nagle po 3 miesiacach ma wziac 14kg wiecej niz jej zyciowka ? Zart i tyle. Andoh spadla z 1,18 na 1,10 a nagle 1,50 co trzeba dorzucic do chlopakow na wieczor.
Dudoglo-Askari 1,55
Filev-Mosquera 1,40
Itokazu-Ahmed 1,70
ako 3,69 (3,25)
To co do tej pory, SB i PB o okolo 10kg lepsze.
z dorzutka Andoh-Lachowska za 1,50 ako 5,53 (4,86)
Linie wystawione przez sts porpawne, 108 i 90 przewiduja wiec 198. Biorac pod uwage 208 na niedawnych zawodach Andoh to przepasc...
 
retoox 414

retoox

Użytkownik
Soltysiao - jeśli stawiasz jakaś teze to prosze poprzyj ją czymś. &quot;Linie STS wystawione poprawnie&quot; bo co???? Jakie argumenty!!!! Polks na ten moment planuje rozpocząć podrzut od 110kg(!) zdziwiony? Może gdybyś przyglądnął sie bliżej zawodom a nie na podstawie 2 suchych wyników wyciągał wnioski wyglądało by to lepiej... Prosty przykład Polka od 3 lat podrzuca 107kg (i to w niższej kategorii wagowej!), ale choćby na ostatnch ME gdyby nie walka o brąz w podrzucie pewnie byłoby więcej (2 spalone próby utrudniły sprawę). Jak było w innych zawodach mozesz sam sprawdzić wkładając odrobinę wysiłku. Jeśli chcesz wejść w polemikę to powiedz na jakich podstawach dochodzisz do swoich wniosków, bo puki co same one są g.... warte.
 
retoox 414

retoox

Użytkownik
Soltysiao - w tym momencie się ośmieszasz. STS wyszedł z linia 107,5kg (która w Twojej ocenie jest prawidłowa) tymczasem Polka na imprezie przygotowawczej zaczynała podrzut od 107kg. Analogicznym i oczywistym więc było, że tu zacznie od 107 bądź wyżej - wszak to impreza docelowa w tym sezonie! O tym, że robiła ten cieżar w kat. 53kg nawet nie wspomnę chociaż to tu ma OGROMNE znaczenie. Co do wyzywania od idiotek też wypadałoby, żebyś pohamował. Podrzut na Uniwersjadzie i 121kg - to juz było próbowane zawodniczka na bank już dźwigała to nie raz a tu dodatkowo ten cięzar pozwalał na przeskoczenie Rumunki i Polki, więc przy 3 próbie w mojej ocenie to było optymalne co mogła zrobić. Idiotyzmem jest więc to co napisałeś.
 
K 99

krecik87

Użytkownik
Retoox - mam prośbę, podaj link do strony gdzie znajdują się awizowane cięzary gdyż ułatwi nam to wszystkim typowanie - przeglądałem strone IWF ale niestety nie mogłem się doszukać..
 
retoox 414

retoox

Użytkownik
Znów już co nieco pospadało, ale może kogoś zainteresuje:

9073
Maneva M. - Begaj R.
kto lepszy ?
Typ: Begaj R. 2.25 ⛔⛔⛔

Grane pod podobne powody jak wczoraj:
- zanominowane cięzary Maneva 233kg a Albanka o 2kg więcej.
- ostatni występ Manevej na uniwersjadzie fatalny 8 miejsce i tylko 196kg w dwóboju Begaj na ostatnich zawodach juz 216kg i tu warto zauważyć ze miała az 4 spalone próby
- na ME o 10kg więcej dzwignęła Maneva, ale panie walczyły w róznych kategoriach. Begaj wchodzi do wyższej kategorii więc w mojej ocenie stać ja tu na te okolice 230kg. Maneva 233kg dżwigneła na IO w roku poolimpijskim jakoś wątpie żeby powtórzyła ten rezultat.

Do @1,8 warto grać
Albanka zbyt ambitnie w rwaniu.. łącznie 4 spalone próby to zdecydowało i zabrakło 2kg

Deng dziś wg mnie złoto z Novikową @1,2 na dokładke mozna brać smiało. ✅✅✅
--------------------------------------------------------------------------------------

9088
Liao H. - Liang Ch.
kto lepszy ?
Typ: Liao H. ✅✅✅

@1,27 bardzo fajna dokładką. jedynie spalone 3 próby Liao mogą tutaj coś zmienić Liang na MA atakował 146 (rwanie - skutecznie) i 176kg (podrzut - 3 spalone próby). W dwuboju daje to okolice 320kg, Liao dźwiga o 20-25kg więcej.

9081

Liang Ch. - Chen O.
kto lepszy ?
Typ: Chen O. 2.35 ✅✅✅

Tutaj delikatnie mozna zagrać. Teoretycznie Oleg dźwiga w okolicach 330-335kg. Zerkając na Chińczyka to dla niego za dużo no, ale jest to Chińczyk a wiadomo jak tam ostatnio stały się &quot;popularne&quot; ciężary. Na startówkach 5kg na korzyść Rosjanina, nie mniej jeśli grać to za niewielka stawkę, bo rożnie to bywa z &quot;anonimowymi&quot; Chińczykami.

9087
Behrouzi S. - Kingue Matam B.

kto lepszy ?
Typ: Kingue Matam B. 2.25 ✅✅✅

Typowa para 50 na 50 z lekkim wskazaniem na Francuza. Zanominowane praktycznie tyle samo, na MŚ w 11r. o 1kg lepszy Francuz. Francuz młodszy, ale bardziej &quot;otrzaskany&quot; na dużych zawodach (min. udział w IO). Faworyzowanie Irańczyka w tej parze dla mnie lekko niezrozumiałe. Do @2,1 warto łapać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Liao-Chen 4,15 ⛔
solo

Liang-Chen 2,35 ✅
Godelli-Behrouz J 1,70 ⛔
mozna ako ponad 4,0

Liao zlapany na koksie po Antalyi, nie ma szans zeby bral tyle co w Pekinie czy chociazby w Turcji. Chen chyba najlepsa forma (biorac pod uwage wyniki z tego roku), Liang dziwnie faworyzowany moze cos wiedza o koksie ale zaryzykuje..
Godelli pod kazdym wzgledem mocniejszy od Iranczyka.

1 dzien na plus, 2 na minus, dzis ostatnie podejscie,

edit : basta
 
retoox 414

retoox

Użytkownik
XIANG Yanmei - miesiąc temu na XII Igrzysk Narodowych Chin 265kg (123+145) rok temu na MCH 271kg (120+151). Na dużych zawodach w ostatnich latach jej nie było więc cięzko coś o niej powiedzieć. Zadeklarowała co prawda tylko 250kg, ale wg mnie zakręci się bliżej 265kg i powalczy o złoto.
RYO Un Hui - najmłodsza w stawce i najzdolniejsza co potwierdzają chociażby te wyniki: http://www.iwf.net/result...4-08-09&amp;id=2965 . Zadeklarowała 255kg, ale walcząc z Chinką spodziewam się wyników o te 10-15kg lepszych.

9027
Ryo U.H. - Slivenko O.
kto lepszy ?
Typ: Ryo U.H. @1,5 ✅✅✅
warte 1/10

Zastanawiałem się nad tym betem czy o nim pisać, ale do @1,4 wg warto brać. Rosjanka to doświadczoną zawodniczka była liderką światowych list jest tez ciągle rekordzistką świata juniorek w rwaniu (123kg). Wg mnie ma już swoje najlepsze lata za sobą. Od kilku sezonów widać ciągły regres w wynikach. Tutaj w mojej ocenie stać ja max. na okolice 260kg chociaż na startówce zadeklarowała tylko 240kg to bardzo mało. Nie mniej nawet zbliżenie się do 260kg nie wystarczy na młodą zdolną Koreankę.

9000
Perez M. - Mironyuk N.
kto lepszy ?
Typ: Mironyuk N. 1.90 ⛔⛔⛔

Zabrakło 3kg, kwestia jednej udanej próby...szanse były...szkoda.
Dla mnie odwrócone kursy, nie mniej jeśli grac to baaaardzo delikatnie, bo moze zdecydować dyspozycja dnia. Kolumbijka w tym roku nie zachwycała Ukrainka trudna do ocenienia, bo przez długie lata dźwigała w kat.75kg. Na ME bardzo poprawy wynik, powtórzenie go tutaj powinno na Kolumbijkę wystarczyć. Startówki tez na korzyść Ukrainki.
------------------------------------------------------------------------------------------

Zwarycz - wynik w podrzucie (195.5 kg.), MŚ 2013 - zakł. specjalne - Czwartek 24.10.2013
9073
mniej niż 195.5 kg. - więcej niż 195.5 kg. (0.0)
Typ: + (więcej niż 195.5 kg.) 1.80 ⛔⛔⛔
warte 2/10

Było podejście na 196kg... niestety Polak dziś na takie ciężary był zasłaby.

Zwarycz - wynik w rwaniu (160.5 kg), MŚ 2013 - zakł. specjalne - Czwartek 24.10.2013
9068
mniej niż 160.5 kg. - więcej niż 160.5 kg. (0.0)
Typ: + (więcej niż 160.5 kg.) 1.70 ✅✅✅
warte 1,5/10

1) Kołecki pytany o medale mówił o pewniakach, ale przy okazji dość wyraźnie zaznaczał, że w zwaryczu widzi &quot;czarnego konia&quot; tej imprezy.
2)Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 23 - Polak wygrywa (przy okazji jest najlepszym zawodnikiem turnieju - tabele Sincleira). Startował tam w wadze do 85kg ale ważył tylko 79,7kg(!!!) więc nieco więcej niż dzisiejsza kat. tj.77kg. Sam wynik Polaka jest tutaj szczególnie warty zauważenia: 356 (155, 158, 161 + 187, 191, 195) - 6 prób zaliczonych.
3) Wyniki powyżej to życiówki Polaka, ale wszystkie zaliczone próby świadczą o tym, że jest jeszcze pewna rezerwa no i MŚ w Polsce to główna impreza więc to tu powinien przyjść szczyt formy. Zadeklarowane przez Polaka 355kg może okazać się za małym ciężarem do medalu (wg mnie 365kg może dać medal - i na to w mojej ocenie stać Polaka).
4) &quot;Choć to mój największy, jak do tej pory życiowy sukces, myślę, że ten najważniejszy dzień w moim życiu jest wciąż przede mną. Już dzisiaj wiem, że na polskich MŚ we
Wrocławiu, ważąc regulaminowe 77 kg jestem w stanie ponownie zaliczyć wszystkie 6 podejść, osiągając przy tym wyniki jeszcze lepsze niż w Tallinie (!). Kiedy wstałem dzisiaj rano, pomyślałem sobie, że będzie to kolejną wojna polsko-ruska i dlaczego niby nie miałbym wyjść z niej zwycięsko. Idąc do hali wiedziałem, że jestem świetnie przygotowany i, że mogę dać z siebie dzisiaj bardzo dużo. I tak też faktycznie było, to niezwykłe uczucie stać o głowę wyżej od Rosjan !!! Cieszę się z tego złota, ale ciągle mam jakiś niedosyt, że nie udało mi się jeszcze złamać granicy 200 kg w podrzucie, czuję, że uczynię to już niebawem. Od pewnego czasu ciężary sprawiają mi wielką radość, to uczucie, którego wcześniej nie doświadczałem. Mam teraz taką niesamowitą wolę walki oraz chęć życia na najwyższych obrotach. Chciałbym w tym momencie podziękować mojemu ojcu za wsparcie, jakiego od wielu lat mi udziela. Wszystkich moich kibiców zapraszam na Halę Ludową do Wrocławia i obiecuję, że zrobię wszystko by ich nie zawieść...&quot;

9069
Taghian R. - Zwarycz K.
kto lepszy ?
Typ: Taghian R. 1.50 ✅✅✅
warte 2/10

1) Moja wewnętrzna tabelka mówi, że wygrywa Chińczyk drugi będzie Irańczyk Taghian (a może nawet wyżej) a Polak może jeśli się bardzo mocno spręży będzie co najwyżej brąz
2) Startówki 10kg na korzyść Irańczyka - to dużo.
3) Irańczyk na MA dźwigał 366kg powtórzenie tego wyniku na Polaka tutaj wystarczy. Potem był nieco gorszy wynik na uniwersjadzie, ale tam walczył wyłącznie o krążek (mając pewne złoto rezygnował z podejścia). W rwaniu obaj panowie wyglądają podobnie z lekkim wskazaniem na Irańczyka a w podrzucie Polak myśli o 200kg i zakręcenie się koło tego wyniku to będzie już bardzo dobry wynik. Dla Irańczyka 200kg dziś wg mnie to minimum jakie będzie tu chciał podnieść.


9070
Taghian R. - Alimov V.
kto lepszy ?
Typ: Taghian R. 1.60 ⛔⛔⛔
warte 2,5/10 (do @1,45 warto łapać)

Bardzo szkoda tego betu, dwa podejścia Irańczyka spalone przez minimalne błędy w efekcie w podrzucie tylko 196kg - w trzecim podejściu było widać duży zapas. 354kg Irańczyka to spore zaskoczenie in minus Uzbek umiał to wykorzystać i o 1kg go wyprzedził.
Dla mnie trochę niezrozumiały kurs. Na startówkach Alimov co prawda Alimov deklaruje 360kg, ale jego tegoroczne wyniki to dramat. Co prawda u Uzbeka widać w tym roku ciągły postęp (na dużych imprezach począwszy od Mistrzostw Uzbekistanu dźwigał w tym roku odpowiednio): 305kg, 335kg, 34okg, 351kg... ale na na Irańczyka ciągle za mało.
Obaj Panowie startowali na dwóch dużych imprezach i na obu Alimov dużo tracił do Irańczyka:
http://www.iwf.net/result...ents/?event=245
http://www.iwf.net/result...ents/?event=240
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
retoox 414

retoox

Użytkownik
STS
9012
Zieliński A. - Aukhadov A.

kto lepszy ?
Typ: Aukhadov A. @2,05✅✅✅
max. 1/10
Polak wiadomo Mistrz Olimpijski walczy przed własna publika i to może mu pomóc (ale może też zaszkodzić). Na Olimpiadzie obaj panowie dźwignęli dokładnie 385kg złoto dla Polaka przypadło gdyż był nieco lżejszy. Po IO Zieliński miał pewne problemy zdrowotne teraz podkreśla, że są to jego ostatnie zawody w tej kategorii wagowej właśnie ze względu na zdrowie jak i sztuczne zbijanie wagi. Polak na ostatnich MP startując w wyższej kategorii dźwigał 385kg (liczyłem na kilka kg więcej - chociaż z drugiej strony Przygotowania do startu były lekko zakłócone). Rosjanin na tle Polaka w tym roku wypada lepiej (http://www.iwf.net/results/athletes/?at ... 18&amp;id=7218) zwłaszcza 388kg na ME na początku sezony wygląda dobrze. Podsumowując
- waga zawodników, jest mi nieznana nie mniej podejrzewam, że nieco lżejszy może być Rosjanin, więc tu mały plusik dla niego
- Rosjanin jest 3 lata młodszy, w ostatnich 3 sezonach widać u niego stałe postępy i dźwiganie na wysokim poziomie. Dźwigają podobne ciężary, ale większe rezerwy wg mnie ma Rosjanin,
- Startówki 5kg na korzyść Polaka, ale to przy tych kat. wagowych już niewielka różnica i bym się tym nie sugerował zbyt mocno.
- ciekawostka na http://www.allthingsgym.com ponad 70% ankietowanych widzi dziś wygraną Aukhadova

9032
Hernandez Y. - Bardis G.

kto lepszy ?
Typ: Hernandez Y. 1.25✅✅✅
Jak ktoś się zdecyduje zagrać to można wziąć to na dokładkę. Na startówkach Kubańczyk zadeklarował aż 16kg (!) więcej. 378kg to ciężar dla Francuza nieosiągalny, ale i Kubańczyk pewnie spuści z tonu przed zawodami. 360kg to dla Francuza będzie życiówka i bardzo dobry wynik. Kubańczyk stary wyga potrafił dźwigać duże ciężary http://www.iwf.net/results/athletes/?at ... 25&amp;id=2622 ale dawno nie było go na dużej imprezie nie mniej 3 miesiące temu na XXIII Mistrzostwach Panamerykańskich dźwigał 360kg więc tu pewnie jeszcze parę kilo dołoży.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
9082
Mizdal - wynik w rwaniu (102.5 kg), MŚ 2013 - zakł. specjalne - Piątek 25.10.2013
mniej niż 102.5 kg - więcej niż 102.5 kg (0.0)

mniej/więcej
Typ: + ( więcej niż 102.5 kg) 1.80✅✅✅
warte 3,5/10

9083
Mizdal - wynik w podrzucie (128.5 kg), MŚ 2013 - zakł. specjalne - Piątek 25.10.2013
mniej niż 128.5 kg - więcej niż 128.5 kg (0.0)

mniej/więcej
Typ: + ( więcej niż 128.5 kg) 1.98⛔⛔⛔
warte 2/10
Zgodnie z oczekiwaniem były dwie próby na 129kg i 130kg - obie spalone. Pierwsza to drobny błąd techniczny a drugie to zwykłe gapiostwo zawodniczki i trenera. Trener 4sek. przed upływem czasu zasygnalizował zawodniczce ze trzeba rozpocząć próbe - troche to niepoważne na tak poważnych zawodach. Było widać zapas i to, że 130kg było podnoszone już wielokrotnie, ale niestety nie dziś.
1) Polka na MŚ miała zgłosić 235kg a zgłosiła aż 240kg
2) Na MP zaczynała rwanie od 100kg tu będzie więc tak samo jesli nie wyżej ma więc co najmniej 2 podejścia (o ile nie będzie palić) na 102,5kg.
3) Najważniejsze, wypowiedź po MP:
&quot;W planach miała pani atak na rekordy kraju, tymczasem musiała się pani zadowolić rezultatem 220 kg w dwuboju. To o pięć kg mniej od minimum kwalifikacyjnego na MŚ.
- Spaliłam podejścia psychicznie. Siłowo było ok. Przygotowana byłam na 106 kg w rwaniu i 132 kg w podrzucie, co dawało mi 238 kg w dwuboju. Do wzięcia były trzy nowe rekordy Polski. Chyba za bardzo chciałam je zdobyć. Na treningach robiłam już taki wynik. Trzeba też pamiętać, że start w Ciechanowie był moim pierwszym występem po rocznej nieobecności na pomoście. W tym okresie zmagałam się z kontuzją.&quot;
Jesli na imprezie przygotowawczej było juz tak dobrze to tutaj moze być tylko lepiej.
4) Dźwiganie w okolicach 235kg da 4-5 miejsce, ale już 240kg to realne szanse na medal. Polka myślę że będzie ryzykować i zacznie wysoko rwanie jak i podrzut i na poprawienie STSowych wyników w rwaniu jak i podrzucie będzie miała po 2 próby.
 
retoox 414

retoox

Użytkownik
STS

Kasabijew - wynik w podrzucie (215.5 kg.), MŚ 2013 - zakł. specjalne - Sobota 26.10.2013

mniej niż 215.5 kg - więcej niż 215.5 kg (0.0)]
Typ: więcej niż 215.5 kg +
@1,8 max. 1,5/10

Odnowiła sie kontuzja przy pierwszym podejściu :/
Sprawa prosta Kasbijew był wymieniany w gronie osób walczących na IO o medale, zrezygnował jednak ze startu - kontuzja kolan. Kontuzja ta jest jego zmora od lat i dlatego tez ze stawką tu ostrożnie. Warto zagrać z prostego powodu - miesiąc temu na MP dźwigał juz 217kg więc jeśli tylko zdrowie pozwoli tu nie powinno być gorzej.
Na dziś z ciężarów tyle bo IWF szwankuje od rana i nie można sprawdzić pewnych rzeczy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
retoox 414

retoox

Użytkownik
D. Dołęga - wynik w rwaniu (177.5 kg.), MŚ 2013 - zakł. specjalne - Niedziela 27.10.2013
mniej niż 177.5 kg - więcej niż 177.5 kg (0.0)]
Typ: więcej niż 177.5 kg + ✅✅✅
@1,8 max. 4/10

Tutaj linia zupełnie niezrozumiała dla mnie. 180,5kg i @1,7 byłoby poprawne.
- już w u23 dźwigał ponad 180kg
- rok temu na ME dźwigał juz 183kg http://www.iwf.net/result...ents/?event=204
- na MP też dźwigał ten ciężar (MP - miesiąc temu więc tu powinien wypaść lepiej)
- deklarowane 410kg sugeruje, że zacznie od 180kg bądź w najgorszym wypadku będzie miał 2 podejścia, żeby dźwignąć ten ciężar

Mam wrażenie, że buk trochę się zafiksował. W kuluarach coraz głośniej o kontuzji Dołęgi, ale dotyczy to Marcina a nie jego brata Daniela. Ten jest zdrowy i tutaj powinien ten ciężar spokojnie dźwignąć.

Lovchev A. - Moulaei B.
kto lepszy ?
Typ: Moulaei B. 2.90 ✅✅✅
2,5/10

Rusek na MR dźwigał 444kg (http://www.polska-sztanga.pl/ps/pliki/2013RussianChampionships_Kazan.pdf) str.16. zawody były bardzo zacięte więc wynik ten dośc dobrze odzwierciedla w moim odczuciu jego aktualne możliwości. Irańczyn na Uniwersjadzie uzyskał 450kg (http://www.iwf.net/results/results-by-events/?event=245). Podrzut ma genialny i jeśli w rwaniu nie zawali, a niestety miał kilka takich zawodów to stać go tutaj na dźwiganie wielkich ciężarów. Na startówkach 15kg przewagi Irańczyka, ale tutaj bym sie tym nie sugerował zbytnio. Dla mnie o tym kto bedzie tu wyżej może zdecydować dyspozycja dnia a w moim odczuciu faworytem (takim na 52%) jest Moulaei.
---------------------------------------------------------------------------------------------

Nurudinov R. - Dołęga M.
kto lepszy ?
Typ: Nurudinov R. 1.57 ✅✅✅
2/10

Do 1,4 warto. Gdyby Polak był zdrowy kurs byłby poprawny, ale nie jest. Powiem więcej im więcej czytam tym bardziej przekonany jestem, że Polak może wycofać się z zawodów. Nurudinov jest dobrze przygotowany i wg mnie zdobędzie tu złoto. Polak w optymalnej dyspozycji mógłby spróbować z nim powalczyć, ale do optimum sporo brakuje więc do jakiegoś dubla kurs idealny.

Dołęga M. - Bonk W.
kto lepszy ?
Typ: Bonk W. 3.10 ✅✅✅
1,5/10

Taki kurs w zaistniałej sytuacji (problemy zdrowotne) warto spróbować.
Niespełna 2 tyg temu:
&quot;I tylko Marcin Dołęga, pechowiec z igrzysk olimpijskich w Londynie (był tam głównym kandydatem do złota, ale spalił trzy podejścia w rwaniu i nie został sklasyfikowany) nie miał powodów do radości. Trzykrotny mistrz świata wyszedł z sali w środku treningu. Wrócił po masażu, ale już nie dał rady normalnie pracować… „Jeb..e kontuzje ! Tyle ciężkiej pracy pójdzie na marne. No i weź tu się człowieku nie denerwuj !” - napisał później na facebooku. O poddawaniu się oczywiście nie ma mowy, ale sytuacja trzykrotnego mistrza świata faktycznie stała się trudna… „Będę walczył o ten występ do końca” - przekonuje Marcin.&quot;
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
doncorleone 345

doncorleone

Użytkownik
Dziś startują ME w Tel-Awiwie. Na początek rywalizacja kobiet w kategorii do 48kg i męzczyzn w kategorii do 56kg. Wybrałem dwa typy na dzisiejszy dzień.

Pagliaro G. - Karpińska M.(kto lepszy) @1.80 bukmacher: STS ✅ ✅ ✅ tak jak myślałem, podrzut załatwił sprawę, chociaż już po rwaniu Włoszka miała złoto w garści
Pagliaro to wielki talent włoskiej sztangi, obrończyni mistrzowskiego tytułu z przed roku. W Tiranie zwyciężyła z rezultatem 181 kg w dwuboju. Latem 2013 nie startowała w MŚ we Wrocławiu. Właśnie we Wrocławiu na pomost po aferze dopingowej wróciła Karpińska. Zajęła 5 miejsce z wynikiem 175kg w dwuboju. Podobny rezultat osiągnęła przed tygodniem wygrywając Indywidualny Puchar Polski w Józefowie. Karpińska miała jeszcze delikatne rezerwy i myślę, że powalczy dzisiaj o podium, jednak na silną Pagliaro to będzie za mało. Włoszka ma zgłoszone 185 kg. Zaczyna podrzut od 97 kg, czyli ciężaru, jaki przed rokiem Karpińska osiągnęła we Wrocławiu. Teoretycznie może zaliczyć małą stratę do Polki w rwaniu, ale nawet jeśli tak się stanie to podrzut powinien załatwić sprawę.

Sirghi O. - Croitoru F.(kto lepszy) @1.75 bukmacher: STS ⛔ ⛔ ⛔ niestety tutaj już konkretna wtopa, po rwaniu było pozamiatane
Rywalizacja w tej parze powinna być wyrównana. Mołdawianin Oleg Sirghi to złoty Medalista Mistrzostw Europy z 2013 r. z Tirany i z 2011 r. z Kazania. Rumun Croitoru to 9. zawodnik IO w Londynie, na których zabrakło Sirghiego. Wyniki osiągane w ostatnich dwóch latach mogą mylić. Sirghi, wygrywając złoto Starego Kontynentu w Tiranie dźwignął zaledwie 261 kg, natomiast 9. wynik na IO w Londynie Rumunowi dał rezultat 268 kg. W mojej opinii delikatnie lepiej do ME przygotował się bardziej doświadczony z tej pary Sirghi. Obaj mają awizowane 260 kg, zapowiada się więc walka na styku. Jeżeli Sirghi nie straci zbyt dużo w rwaniu, powinien okazać się lepszy od Rumuna.
 
Do góry Bottom