>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

podatki i opłaty

A 0

ania00

Użytkownik
witam mam pytanie. Jeżeli wygram jakąś sumę pieniędzy i będę otrzymywać na swoje konto w banku to czy będzie to miało wpływ na coroczne odliczenia podatkowe w skarbówce?
 
L 0

lifanek

Użytkownik
zalezy czy chcesz zeby mialo ???? jeszcze sie tym nie martwilem ???? ogolnie zasada jest taka ze kasyna i buki nie udostepniaja danych o wygranych i przegranych graczy, sa gdzies w pizdu wywiane na malte(siedziba) i sama musisz sie martwic o podatki.
Moze zbocze troche od tematu ale mam taka zasade - 10% od tego co ugram na cele charytatywne. Lepiej dac na wode w afryce niz zydom ze skarbowki!
 
L 237

lookash

Użytkownik
witam mam pytanie. Jeżeli wygram jakąś sumę pieniędzy i będę otrzymywać na swoje konto w banku to czy będzie to miało wpływ na coroczne odliczenia podatkowe w skarbówce?
nie spotakłem się z takim przypadkiem i myślę że nie ????
 
L 0

lifanek

Użytkownik
Ogolnie cala sytuacja wisi w powietrzu. Poki co dopiero chca zalegalizowac hazard internetowy! Wpiszcie sobie w google &quot;ministerstwo finansów hazard&quot; - wyswietli sie pare artykułów. ania00 - mozesz tez zalozyc konto na NETeller ( moneybookers ma miec taka sama funkcje w przyszlosci) i dostac karte w obcej walucie i wyplacac te pieniadze z tego konta (jak to dziala nie wiem dokladnie, dlatego ew. prosze o wypowiedz osoby ktore maja taka karte). Wtedy pieniadze nigdy nie przejda przez zadne polskie konto a ty masz kase w rece (pozniej mozesz wplacic do banku ale tego chyba juz nikt nie bedzie kontrolowal, chyba ze obrobisz pol kasyna xD).
 
G 46

ghs

Użytkownik
Nie będzie miało to wpływu, dopóki nie zaczniesz wydawać tych pieniędzy na zakupy rejestrowane w Urzędzie Skarbowym (samochód, mieszkanie, dom itp.) - jeśli Urząd Skarbowy zorientuje się, że wydajesz więcej, niż zarabiasz legalnie (póki co teoretycznie zakłady bukmacherskie przez Internet nie są legalne), to nałoży Ci karę 75% nadwyżki kwoty wydanej nad tym, co zarobiłaś.
 
G 46

ghs

Użytkownik
Z polskiego na nasze:
Wygrałeś 50 tys. zł. Za te pieniądze kupiłeś autko, zakup taki zgłosiłeś w Urzędzie Skarbowym. Urząd sprawdza, jakie są twoje oficjalne dochody i widzi, że pracujesz od 2 lat za 1,5 tys. zł na rękę. Urząd Skarbowy szacuje twoje koszty utrzymania na 400 zł miesięcznie, więc oblicza, że mogłeś odłożyć 26.400 zł (1.100 zł x 24 mies.). Dodatko rodzice przekazali Ci darowiznę w wys. 5 tys. zł. W sumie legalnie dorobiłeś się 31.400 zł. Nie wiadomo więc, skąd miałeś resztę kasy na ten samochód za 50 patyków, dlatego wzywają Cię, żebyś udokumentował skąd masz tych 18.600 reszty (legalne źródła). Ponieważ nie możesz tego udokumentować Urząd Skarbowy nakłada karę 75% z kwoty nieudokumentowanej, czyli 18.600 * 75% = 13.950 zł.
 
hawok 6

hawok

Netflix Bets Original
zakup taki zgłosiłeś w Urzędzie Skarbowym.
;) nikt mu nie każe tego robić. Myślisz że każdego szpiegują i patrzą czy się czegoś nie dorobił?

Nie ma problemu ???? wydawaj ile chcesz za wygrane
 
jemjogurt 52

jemjogurt

Użytkownik
omg hawok widac ze jestes niepelnoletni lub malo wiesz ;]
bo gdybys posiadal auto, mieszakanie etc to bys wiedzial ze takie rzeczy trzeba zglaszac i placic za nie tak samo - podatek od wzbogacenia sie
wiec nie mozna zrobic tak ze kupiles auto a nie powiadomiles US
 
hawok 6

hawok

Netflix Bets Original
omg hawok widac ze jestes niepelnoletni lub malo wiesz ;]

bo gdybys posiadal auto, mieszakanie etc to bys wiedzial ze takie rzeczy trzeba zglaszac i placic za nie tak samo - podatek od wzbogacenia sie

wiec nie mozna zrobic tak ze kupiles auto a nie powiadomiles US

mało wiem ;) bo pełnoletni jestem
a skąd będą wiedzieć że auto kupiłem ...? sąsiad poskarży ? ???? .. załóżmy że auto garażuje ???? nikt mi tam nie będzie zerkać przecież
 
K 76

karlos83

Użytkownik
Dziecko widac, ze malo wiesz. Jak kupisz auto niezaleznie czy nowe czy uzywane to i tak musisz je przerejstrowac na siebie i przeniesc na siebie ubezpieczenie (w ciagu 30 dni) no i wlasnie odprowadzic podatek. Nie da sie tak, ze sobie kupisz i nie zrobisz nic (wlasciwie to sie da do momentu w ktorym po raz pierwszy zatrzyma Cie policja, ewentualnie bedziesz uczestniczyl w stluczce, ewentualnie US sie zainteresuje faktem, ze osoba sprzedajaca zlozyla informacje o sprzedazy a osoba kupujaca czyli Ty nie zrobila nic tylko, ze potem to sa juz tylko problemy i to powazne problemy), takze zamiast brnac w zaparte poczytaj lepiej jak to wyglada zanim sie zaczniesz wypowiadac.
 
K 0

kujdziorrr666

Użytkownik
A Mi Matka Dała Auto Jak Zdałem Prawko, Póki Co To W Dowodzie Jest Wpisane Że To Jej Własność, Ale Bede Chciał Je Przerejstrować Na Mnie. To Co Też Bede Musiał Odprowadzić Podatek? A Jeżeli Chciałbym Spisać Darowizne?
 
M 0

mrradek

Użytkownik
Witam
Tak na marginesie, to podatek od wzbogacenia płaci się w momencie gdy kupujesz auto używane od prywatnej osoby. Jeśli na zakup auta jest wystawiona faktura, nic do US nie zgłaszasz.
Pzdr
R
 
Do góry Bottom