>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

PlusLiga 2009/2010

Status
Zamknięty.
radek03 90

radek03

Forum VIP

Wielkimi krokami zbliżamy się do startu naszych najlepszych siatkarskich rozgrywek klubowych - PlusLiga. Faworytem jest, można powiedzieć, jak zwykle od kilku sezonów Skra Bełchatów, jednak za plecami Mistrza Polski jest kilka ekip, które będą z całych sił walczyć o to aby spróbować zdetronizować Bełchatowian.

Pierwsza kolejka:


Terminarz całych rozgrywek, statystyki poszczególnych meczów, aktualności i livescore można znaleźć na oficjalnej stronie PlusLigi:
[URL='http://www.plusliga.pl']www.plusliga.pl[/URL]​

Tak więc po emocjach związanych z reprezentacją, siatkarze wracają na ligowe parkiety. Emocji nie zabraknie, choć wiadomo, że faworytem jest Bełchatów, to jednak inne ekipy tanio skóry nie sprzedadzą. Na dole tabeli także powinniśmy być świadkami ciekawych pojedynków, gdyż zdecydowanego kandydata do spadku nie ma.


Zapraszam do pisania analiz i dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat nadchodzącego sezonu.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Do piątkowej inauguracji sezonu tuż-tuż, więc można napisać coś o ogólnych przemyśleniach na temat PlusLigi.
Na początek sprawa mistrza, złoto na 99% zarezerwowane dla Skry. Bełchatów mógłby wystawić dwie bardzo mocne szóstki a w całości daje to naprawdę potężną ekipę. Zespół w zasadzie kompletny i mający zabezpieczenie na każdą sytuację. Dla Bełchatowa w zasadzie mistrzostwo Polski, to taki obowiązek, oni w planach mają na pewno awans do FF LM i tam walka o wygraną. Brak miejsca w czołowej czwórce w LM będzie dla mnie ich porażką.
Na naszych parkietach jest kilka drużyn, które będą chciały przy najmniej w jakimś stopniu powalczyć z bełchatowskim team&#39;em - Rzeszów, Jastrzębie, Kędzierzyn. Do Resovii przyszli Akhrem i Redwitz. I na pewno są wobec nich duże oczekiwania. Białorusin ostatnio występował w mocnym Iraklisie i ma duże możliwości. Transfer Redwitza przesądził o odejściu z klubu Woickiego, który nie godził się na bycie rezerwowym a na taką pozycję musiałby liczyć przy sprowadzeniu Brazylijczyka. Rzeszów dysponuje mocnym składem ale zobaczymy jak to wszystko będzie się sprawować na dystansie sezonu i co najważniejsze w LM, bo rzeszowianie mają apetyt na awans z grupy i walkę w dalszej rundzie.
Jastrzębski jest sprawcą hitu transferowego, sprowadził do swoich szeregów Abramova. Szczerze mówiąc nie wiem czy to dobre posunięcie. Rosjanin na 100% otrzyma duże pieniądze za grę, bo nie ma wątpliwości, że w Polsce będzie grał głównie ze względów finansowych. Za taką gażę aby można powiedzieć, że spełnił oczekiwania będzie musiał naprawdę grać świetną siatkówkę i przyczyniać się w znacznym stopniu do wygranych meczów. A przecież Abramov ostatnich sezonów to wielkich sukcesów nie zaliczy, nie ma go w kadrze, w sezonie borykał się z kontuzjami, mniejszymi i większymi. Zobaczymy czy się sprawdzi. Reszta zawodników Węgla to bym powiedział, solidni gracze. Niektórzy znani z poprzednich lat, niektórych zobaczymy pierwszy raz, np Cayir Ali Alp.
Kędzierzyn ma duże szanse na srebro. Jak tak spojrzeć na skład, to na każdej pozycji mocne punkty a pozyskanie Gladyra czy Jarosza to świetne posunięcia. Jura pokazał się z bardzo dobrej strony, można powiedzieć był objawieniem sezonu w Warszawie, znowu Jarosz po złocie na ME na pewno nabrał więcej pewności i powinien być mocnym punktem ataku. Bardzo dobry rozgrywający - Masny i starzy wyjadacze, jak np. Robert Szczerbaniuk. Bardzo ciekawa mieszanka.
Teraz jest grupa zespołów, którzy będą walczyć z najlepszymi a między sobą dzielić miejsca 5-8. Częstochowa, Delecta czy np. Olsztyn. Mam nadzieję, że olsztynianie będą mogli w pełni koncentrować się na grze i nie myśleć o szukaniu sponsorów i problemach finansowych jak w poprzednim sezonie. Odszedł mózg zespołu - Zagumny, będzie im ciężko ale potencjał jest. Trudna rola także dla Dawida Murka, w Skrze był jednym z wielu gwiazd w zespole, w Częstochowie na pewno zdaje sobie sprawę, że będzie mianowany liderem i na boisku i poza nim. Gracz doświadczony o dużych możliwościach, zobaczymy jak się w tej roli sprawdzi, bo jednak w poprzednim sezonie swoje problemy miał i pamiętamy jego bardzo słabe występy zwłaszcza na początku. Działacze Częstochowy już chyba są przyzwyczajeniu, do tego iż z każdym startem rozgrywek muszą budować nowy zespół, jeśli ktoś się wybije to zaraz trafia do mocniejszych klubów. Panas doskonale potrafił te wszystkie klocki poskładać i współpracować z młodzieżą. Teraz go nie ma, jest Wagner, zobaczymy jak się sprawdzi.
Bydgoszcz także zbudowała ciekawą ekipę, dwóch mistrzów Europy w składzie - Woicki i Gruszka. Będą wobec nich duże oczekiwania. Ciekawe jak Piotrek wytrzyma trudy całego sezonu, bo jednak nie ma wątpliwości, że będzie obciążany w grze.
Trudne zadanie dla Dacewicz, Wieluń będzie walczyć o utrzymanie, wiadomo każdy chce w PlusLidze zostać, ale jednak ktoś musi z niej wylecieć, walka będzie ostra i ciekawa także tutaj na dole.
Wracając do Bełchatowa. Pozyskali jednego z najlepszych przyjmujących świata - Winiarskiego. Mają bardzo mocną alternatywę dla Wlazłego - Novotnego. Dojrzał siatkarsko Kurek. Bogactwo bardzo duże. Jednak grania będzie wiele, więc te rezerwy w kadrze będą bardzo pomocne. Na początek jednak kłopot z atakującym bo i Mariusz i Jakub grać nie będą mogli na początek, ratunkiem ma być Hebda, ale tam sprawa toczy się ze związkiem czy jeśli po powrocie tych podstawowych zawodników, Hebda będzie mógł wrócić do swojego klubu w 1. lidze, bo wg przepisów jest to niemożliwe a wiadomo, że jak będą w pełni dysponowani Novotny i Wlazły to dla niego miejsca w Skrze nie będzie. Na początku sezonu, może niektóre zespoły pokuszą się o walkę ze Skrą i kto wie może pojawią się straty pkt przez Bełchatów, ale jednak kiedy ten skład będzie już pełny w rundzie play-off, to tutaj ciężko liczyć na ich porażkę.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Zaczynam lekko, gdyż na pierwszy rzut oka to w tym sezonie, prawie nie ma takich superfaworytów w poszczególnych meczach. Teraz zespoły takie jak Delecta, Jadar czy Politechnika wcale nie odstają tak mocno od reszty i nie muszą od czołówki zbierać batów. Prawdopodobnie po kilku pierwszych kolejkach wyklaruje się jakaś słabsza ekipa, ale trzeba poczekać. Na teraz najsłabiej prezentuje się Wieluń, ale jednak trzeba poczekać na rozwój sytuacji.

Wieluń - Skra⛔
typ: under 160,5
kurs: 1,5
Tradycyjnie w pierwszej kolejce mecz na terenie beniaminka rozegra aktualny mistrz. Bełchatów wydaje się, że właśnie na poczatku rozgrywek będzie łatwiejszy do ugryzienia, być może zabrania im pkt, ale jednak nie przez Wieluń. Wiadomo Skra ma swoje problemy, przez pewien czas poza kadrą Wlazły, Winiarski, Novotny, teraz sprawa Hebdy w toku. Jednak lista zawodników jest tak duża i bogata, iż i ten problem nie powinien jakoś bardzo wpłynąć na ich grę. W składzie Pamapolu zobaczymy dwóch doświadczony graczy: Marcina Nowaka i Andrzeja Stelmacha, w oczy rzuca się jeszcze Lubiejewski i tyle, reszta zawodników jest mniej więcej anonimowa. Wieluń ma za cel utrzymać się w lidze i niech na tym się skupią. Jutro będą chcieli na pewno pokazać się z jak najlepszej strony, jednak na tle giganta z Bełchatowa nie wróżę im wielkiego sukcesu. Moim zdaniem nie powinni ugrać nawet seta.
 
J 11

jaco69

Użytkownik
Witam.
Jestem z Wielunia i byłem na sparingach kontrolnych pamapolu
Chlopaki świetnie sobie radzą w 1 meczu z częstochową przegrali 3;2 ale tutaj głownie taktycznie się przygotywali jeszcze, drugi sparing z częstochową wygrali 3;0 a w zasadzie 4;0 bo czestochowa chciala rozegrac jeszcze jeden dodatkowy set.Dodam ze w tym meczu libero Kryś miał rozwolnienie i grał jak grał ;p
Na turnieju we Wloszech sprawili niespodzianke rozprawiajac mistrza serbi Radnicki Kragujevac 3;0 i zajmujac 2 miejsce w całym turnieju.Tak samo sparingi z delectą nie były najgorsze.Brazylijski nabytek Daniel Ferreira jeszcze sie nie rozkrecil na 100% ale z meczu na meczu gra coraz lepiej.
pozdrawiam
 
P 0

pavlinho

Gość
Rusza Plus Liga więc od czasu do czasu wypada coś napisać.
Opiszę każde spotkanie moimi oczami jak to widzę.

Na początek mecz Siatkarz Wieluń – Skra Bełchatów. Nie wyjaśniła się sprawa z Hebdą w Skrze więc nie wiemy kto zagra na pozycji atakującego. Może ktoś zostanie przestawiony z przyjęcia na atak a może zagra jakiś junior bełchatowskiej Skry np. Igor Walczykowski którego w akcji nie widziałem. Nie lubię obstawiać takich spotkań, w tamtym sezonie bardzo mocno przejechałem się na meczu otwarcia. Potężna Skra z beznadziejnym Treflem straciła seta . W tamtym meczu także były kontuzje które wykluczały z gry środkowego Możdżonka z tego co pamiętam i w dużej mierze przez złe funkcjonowanie blok-obrona stracili seta. Jutro nie zagra ani pierwszy ani drugi atakujący więc nie wiemy jak poradzi sobie junior. Dacewicz przeprowadził mądre transfery sprowadzając takich graczy jak Nowak, Stelmach czy Ferreira. Jeszcze jako ciekawostka, zespół Skry ma najwyższą średnią wzrostu zespołu 199,6, Wieluń jest na drugim miejscu z wynikiem 198,6 więc obie ekipy posiadają bardzo wysoki blok. Zespołu z Wielunia w akcji nie widziałem więc nic więcej o nich nie mogę napisać. Jak dla mnie Wieluń może z seta ugrać ale nic nie gram w tym meczu.
AZS Częstochowa – AZS Olsztyn

Akademickie derby. Jak dla mnie faworyt w tym meczu jest jeden. AZS Częstochowa. Olsztyn w tym sezonie będzie walczył o utrzymanie, według mnie mają jedną ze słabszych ekip w zespole. Odszedł Guma, Szymański, Kunnari, Grzyb, Chaberek. Przynajmniej czterech z nich było filarami zespołu. Przyszli według mnie przynajmniej o klasę słabsi zawodnicy tacy jak Hargreaves, Winnik, Siezieniewski, Tomczyk, Gunia i Kusaj. Przemeblowanie również w Częstochowie ale tam na miejsce klasowych zawodników przyszli gracze o podobnej klasie. Bartman, Mlyakow, Stelmach-out, Łuka i Murek, nowy lider zespołu dołączyli do ekipy. Odszedł także według mnie najlepszy po Stelmachu trener w Plus Lidze – Panas. W jego miejsce młody i ambitny Wagner. Pierwsze efekty pracy już widać. Dobra gra w sparingach. Trener ma potencjał i drużyna ma potencjał, w tym meczu nie widzę innej możliwości niż 3-0 lub 3-1.

Jastrzębski – Politechnika

Jastrzębski pozbył się Prygla, Freriksa i Samici. W ich miejsce zostali ściągnięci słabsi gracze (poza Abramovem). O ile przyjęcie będą mieli powiedzmy na przyzwoitym poziomie to już środek jak na moje mają beznadziejny. Na atak zostanie przestawiony Yudin bo wątpię żeby turecki nabytek od razu grał w pierwszym składzie tym bardziej że na ME nic specjalnego nie pokazał. Zespół Polibudy z Panasem może nieźle namieszać w tym sezonie. Jak już pisałem Panas potrafi stworzyć coś z niczego. Młodzi gniewni chęcią do gry i walecznością w tamtym sezonie zaskoczyli nie jedną ekipę. Odszedł Gladyr ale pozostali inni. Rybak, Kłos, Buszek czy lubiący sobie „przyjebać” z lewej ręki na rozegraniu Neroj. Mecz będzie ciekawy i kursy mnie trochę zdziwiły. Owszem początek sezonu, nie wiemy co prezentują obie ekipy ale Polibuda seta powinna ugrać. A może uda ugrać się więcej?

ZAKSA – Delecta.

O Zaksie już pisałem tutaj:
Tylko że przez dłuższą część początku sezonu będą grali bez Novotnego, Wlazłego i Winiarskiego a na pozycji atakującego będzie grał prawdopodobnie Hebda z SMS Spała jeżeli uda się go wypożyczyć. A jeszcze jak Miguel Falasca będzie sypał to co w tamtym sezonie to ciekawie będzie. Zaksa ma bardzo wyrównany skład z Ruciakiem, Gladyrem i Szczerbaniukiem którzy dysponują potężną zagrywką a nie zapominajmy o takich graczach jak Jarosz/Witczak, Sammelvuo, Masnym czy chimerycznym Martinie. Jeżeli ktoś ma zagrozić Skrze to tylko oni bo posiadają zmiennika na każdą pozycję o podobnych umiejętnościach. A o Resovii i Jastrzębskim się nie wypowiadam bo wyrzucili po połowie składu i kupili nowych 4-5 zawodników głównie z zagranicy. W sparingach też AZS Czewa trzepie prawie wszystkim tyłki więc jak na moje poziom ligi będzie wyrównany.
, ekipa która będzie walczyła o medal. Co mogę powiedzieć o Delekcie. Dużo transferów ale trochę czasu minie zanim nowe nabytki się zgrają. I jeszcze Gruszka zostaje przestawiony z ataku na przyjęcie więc znowu trochę czasu musi upłynąć zanim zacznie grać na swoim poziomie. Dla mnie pewne zwycięstwo Zaksy.

Jadar - Resovia

Dużo zmian u obu ekip, nie lubię myśli szkoleniowej Travicy i tego nie ukrywam. Pościągali solidnych graczy i mają również wyrównaną ekipę. Ja tego meczu nie obstawiam ale myślę że raczej 3-0 dla Resovii. Może jutro opiszę więcej bo dzisiaj mi się nie chce.

Reasumując:
Ja gram dubla w ziemniaku bo nie miałem czasu wpłacić kasy na Unibet.
Ten dubel to ZAKSA -1.5 seta i AZS Cz. -1.5 seta, kursy mam 1.65 i 1.65 ako 2.72 w Fortunie/Milenium, stawka średnia bo to początek sezonu. Z pozostałych meczów mogę polecić Politechnika +2.5 seta 1.72 w Unibecie. Jeżeli coś się zmieni w moim toku myślenia o tych meczach to napiszę.
 
adiasz 0

adiasz

Użytkownik
ZAKSA – Delecta

Delecta – 2,95Unibet – 1/10
Delecta +2,5 seta – 1.35 – Unibet – 7/10

Według mnie bukmacherzy przesacowują kursy na Delectę, która poczyniła szereg wzmocnień...


Domex Częstochowa – AZS Olsztyn

Over 160,5 – 1,60 – Unibet – 4/10
AZS Olsztyn +2,5 seta – 1,65 – Unibet – 4/10

Owszem, może i Olsztyn nie posiada najmocniejszego składu ale wydaje mi się, że w pojedynku z Domexem są w stanie ugrać jednego seta co pokryje oba powyzsze typy...

Robson // z racji że jesteś nowy Twój post zachowamy jeszcze, ale na przyszłosc pamiętaj żeby dodac coś od siebie nieco więcej. Bo po jednym zdaniu to kwalifikuje się bardziej pod suche typy, a tego nie chcemy w tym dziale. Pozdrawiam
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
:siata: Pamapol Siatkarz Wielun - PGE Skra Belchatow
Typ: Pamapol Wielun +2.5seta @ 2.70
wynik: 1-3 ✅
betsafe
Wielu widzi tutaj latwa i szybko wygrana Mistrzów Polski i trudno sie z tym nie zgodzic. Do Bełchatowa przeszedl Jakub Novotny co sprawia ze w ataku beda grali dwaj najlepsi atakujacy sezonu 2008/09. Trzeba jeszcze dodac fakt ze do druzyny dołączył Michał Winiarski - jeden z najlepszych zawodników świata na pozycji przyjmującego. Zespol natomiast opuscil Dawid Murek. Pozostale pozycje pozostaly bez zmian. Poczatek sezonu do latwych moze nie nalezec, poniewaz w pierwszych spotkaniach nie zobaczymy dwójki zawodników (Wlazły i Winiarski)
Dlaczego taki typ na Wieluń? Mysle ze w ich pierwszym debiutanckim sezonie beda chcieli pokazac sie jak z najlepszej strony przed wlasna publicznoscia w starciu z Mistrzem Polski. Rok temu udalo sie Treflowi ugrac seta to moze uda to sie siatkarza Pamapolu? Do klubu sprowadzono dwoch doswiadczonych graczy: Andrzeja Stelmacha oraz Marcina Nowaka. Klub pozyskal takze dwóch obiecujących przyjmujących z pierwszej ligi – Macieja Kordysza i Macieja Wołosza. Kibice beda na pewno liczyli na zagraniczna gwiazde swojego zespolu, ktora ma byc liderem - Daniel Ferreira jednak jego forma pozostaje zagadka. W meczach przedsezonych zespol spisywal sie obiecujaco. Rozegrali dwa mecze z AZS-em Częstochowa, pierwszy przegrali 2-3 w drugim pokonali swoich rywali 4-0. Goscili takze na turnieju Nava Cup we włoskim Bari gdzie pokonali uczestnika Ligi Mistrzów Radnicki Kraguljevac 3-0 a w finale ulegli gospodarzom 2-3. W ostatnim meczu sparingowym pokonali Delecte Bydgoszcz 4-0.
&quot;Nowi zawodnicy w klubie wpływają na zmienę atmosfery klubowej. - Wszyscy są chętni do pracy i widać, że atmosfera w drużynie sprzyja trenowaniu i myśleniu pozytywnie na temat nadchodzącego sezonu&quot; – na koniec dodał atakujący zespołu z Wielunia, Mikołaj Sarnecki.
Wiadomo sparingi sparingami, przeskok miedzy ligami takze jest ogromny. Na wygrana z Belchatowem nie maja co liczyc ale o pokuszenie sie o wygranie jednego seta na pewno jest mozliwe. Szczegolnie ze to poczatek sezonu a taki mecz jak ten wyzwalaja dodatkowo motywacje u beniaminka
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
To właśnie ten dzień nastąpił i doczekaliśmy się staratu PLUS Ligi. Na inauguracje już byliśmy świadkami sporych emocji. Wieluń postawił spory opór Skrze i w pewnym moemncie pachniało nawet tie breakiem. Gospodarze walczyli z całych sił. Oplaciło się chociaz nie zdobyli żadnego punktu to jednak wrazenie jakie po sobie zostawili może byc oceniane w korzystnym świetle. Szczególnie warto wyróżnic z ich zespołu Kordysza i Błońskiego. Ten drugi nie grał od poczatku i kto wie co by się dzialo jakby wyszedł w podstawowej szóstce bo ożywił znacząco atak Pamapolu. Skra momentami wydawało mi się że gra nieco na poł gwizdka. Jednak dla nich przystosowanie się do takiej hali z pewnością było ciężkie. Widac to było podczas wykonywania zagrywek kiedy męczyli się. Nie wiem czy czasem miejsca na serwy nie było mniej od Jastrzębskiej hali. Inauguracja jak dla mnie na plus. Ciekawy mecz, a wydawało się na jednostronny przebieg spotkania. Zatem sezon powinien byc bardzo ciekawy;)

VS

:siata:ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Delecta Bydgoszcz
Typ : Powyżej 185,5pkt @ 2,00
Unibet ✅210pkt​

Pierwszy z meczów na szczycie PLUS Ligi. Mówię na szczycie bo oba zespoły zakladają walkę o medale w bieżąych rozgrywkach. Delecta wzmocnila skład znacząco. W ich szeregach wkońcu jest MVP Mistrzostw Europy Piotrek Gruszka, który jednak będzie musiał znowu zmienic pozycje i zagra jako przyjmujący, bo atak to pewne miejsce Grześka Szymańskiego. Sypac będzie Paweł Woicki. To głowny trzon zespołu.
ZAKSA swój sklad z poprzedniego sezonu nieco wzmocniła. Doszedł FIński przyjmujący Sammelvuo. W miejsce Novotnego przyszedl Jarosz. Oczywiście wszystkie te roszady sympatycy siatki znają już na pamięc, więc nie będe po stokroc ich wszystkich wspominał;)
To będzie moim zdaniem mecz stojący na dobrym poziomie więc należy się spodziewac wyrownanej walki, nie widzę w każdym bądź razie zdecydowanego faworyta w tym meczu. Niektórzy ok powiedzą ZAKSA w poprzednim sezonie spisywała się świetnie by nie powiedziec fenomenalnie. SWoją grą dawali dużo radości fanom. To właśnie dzięku dobrej grze do kadry trafił przeciez Michal Ruciak. Jutrzejszy mecz to jednak będzie przeciwstawienie się kilku naprawde uznanych zawodników. Nie mówię tu tylko o mistrzach Europy, ale przeciez są także inni zawodnicy którzy stanowią o sile obu zespołów. Oby to był pierwszy spektakl w nowym sezonie. Liczę nawet osobiście na 5 setów prawdziwej siatkarskiej rywalizacji. Zdaję sobie sprawe że zgranie Delecty na wysokim poziomie moze jeszcze nie byc,ale to przeciez siatkarscy wyjadacze którzy z niejednego siatkarskiego pieca chleb jedli więc opór napewno przeciwstawią.

Jeżeli idzie o drugi jutrzejszy mecz to powstrzymam się od typowania chociaz musze powiedziec że ciekawym rozwiązaniem wydaje sie byc typ zaproponowany przez Pavlinho na conajmniej jednego seta wygranego przez Warszawiaków. Stac ich na to z pewnością. Jastrzębianie muszą poukladac póki co swój skład. Abramow musi zrozumiec myśl Łomacza. Yudin co prawda występowal już w ataku w poprzednim sezonie , ale teraz ma byc pierwszym atakującym chociaz nowy nabytek Pedro Azenha także nie zostal sprowadzany by stac w kwadracie dla rezerwowych. Tak więc powstrzymam się od typu w tym meczu.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
:siata: Jadar Radom - Resovia Rzeszow
Typ: Resovia -1.5 seta @ 1.60
wynik: 0-3 ✅

unibet

Dzis o godz 14.45 w Radomiu rozpoczecie sezonu. Cel dla gospodarzy jest jeden - spokojnie utrzymac sie w PlusLidze. Dzis o punkty jednak nie beda mieli latwo. Zmierza sie z wicemistrzem kraju Resovia Rzeszów. Podczas ostatniego spotkania padl wynik 3-2 dla gosci, ktory dzis bedzie ciezko powtorzyc wedlug mnie. Jezeli chodzi o oslabienia i wzmocnienia zespolu Jadaru wyglada to tak: z zespołu odeszło trzech zawodników – Marcin Owczarski, Damian Domonik i Konrad Małecki, dolaczyl natomiast do zespolu doswiadczony atakujacy Robert Prygiel a takze środkowy Michał Kaczmarek z Resovii. Sprowadzona takze z II ligi przyjmujacego Grzegorza Szumielewicz. Reszta skladu pozostala bez zmian, wiec druzyna nie potrzebowala duzo czasu na to zeby sie zgrac. Resovia takze nie proznowala i do zespolu szybko sprowadzono zagranicznych jak i polskich zawodników: Akhrem, Redwitz oraz Grzyb i Mika.
Jezeli chodzi o przygotawania do sezonu oba zespoly pozytywnie spisaly sie w sparingach. Warto dodac ze przed sezonem zagrali ze soba dwa mecze. W pierwszym spotkaniu bylo 2-2 a w kolejnym pewnie 3-0 dla Jadaru. Jednak jezeli chodzi o mecz ligowy tak latwo juz nie bedzie, kibice i siatkarze Jadaru zdaja sobie z tego sprawe. Podopieczni Ljubomira Travicy w tym sezonie celują w medal w ligowej batalii a takze powalcza w Lidze Mistrzów. Uwazam ze Resovia powinna pokonac Jadar, ale Ci tak latwo sie nie poddadza i o ugranie seta moga powalczyc
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
No niestety znowu brak czasu uniemożliwił napisanie większych przemyśleń na temat meczów pierwszej kolejki, o śledzeniu transmisji nie mówiąc. Tak jak pisałem superfaworytów w tym sezonie raczej nie będzie i pokazała to pierwsza kolejka, Bełchatów, po słabym mecz ze swojej strony, ale jednak stracił seta z Wieluniem, Zaksa przegrywa u siebie z Delectą. Liga poszła do przodu i poziom jest bardziej wyrównany.
Dzisiaj ostatni mecz tej kolejki, Częstochowa - Olsztyn. Derby akademickie, które wywołują jak zawsze dużo emocji. Kilka lat temu takie mecze decydowały o medalach w play-offach, teraz jest trochę inaczej, oba zespoły jednak tak szczerze mówiąc, nie liczą się w walce o złoto, ale swoje chcą ugrać. Inną miarkę należy przyłożyć do olsztynskiego team&#39;u. Po wcześniejszych kłopotach finansowych, klub jakoś się pozbierał, ustabilizował w miarę swoją pozycję, jednak cała ta sytuacja odbiła się na kadrze zawodniczej, teraz Olsztyn to nie jest zespół budowany na gwiazdach siatkówki i w zasadzie tworzony od nowa. Odszedł Zagumny, nie ma Szymańskiego, nie ma Kunnariego. Krótko mówiąc nie ma kręgosłupa poprzedniej ekipy. Częstochowa także dokonała zmian, odszedł Bartman i Mylakov. Ale jednak przyszedł bardzo doświadczony i z dużymi możliwościami Dawid Murek. Jakby tak porównywać pozycjami obie ekipy, to na rozegraniu jednak plus po stronie Drzyzgi, Fabian jednak miał trochę szans gry w poprzednim sezonie, rywalizował właśnie z Oczko w kadrze B, gdzie teoretycznie pierwszym był Oczko, ale jednak Drzyzga wchodził na boisko w trudnych sytuacjach i wyglądał lepiej, grał szybciej. Mają także częstochowianie bufor bezpieczeństwa w osobie Kardosa, który w połowie pełni już rolę drugiego trenera. Na innych pozycjach także widzę w większości przewagę Częstochowy, tylko w ataku wg mnie remis, Józefacki już od jakiegoś czasu na polkich parkietach występuje, Janeczek mało grał, Mikołajczak debiutuje. Plus dla gospodarzy to ich własna hala, obiekt już legendarny w historii polskiej siatkówki. Tam ciężko gra się każdej ekipie, mimo że już powoli trzeba myśleć o nowym obiekcie. Oba zespoły trochę muszą budować zespół od nowa, zobaczymy jak spisze się Wagner, po zastąpieniu Panasa, zobaczymy jak te klocki poukładane zostaną w Olsztynie. Według mnie skończy się na 3-0, 3-1 dla gospodarzy.
 
barcelonczyk 170

barcelonczyk

Użytkownik
Spotkanie: Azs Czestochowa - AZS UWM Olsztyn
Typ:1 (Handicap: AZS Czestochowa -1.5)
Kurs: 1,55
Buk: Interwetten
Analiza:

Spotkają się dwie akademickie drużyny, które w poprzednich sezonach odgrywały znaczącą rolę w Plus Lidze i na pewno dziś emocji nie zabraknie. Jednak dość zdecydowanym faworytem tego spotkania są częstochowianie, którzy mają mocny skład, złożony z młodych perspektywicznych (Drzyzga, Nowakowski, Zatorski, Janeczek) oraz doświadczonych siatkarzy (Murek, Kardos, Łuka), co może dać wybuchową mieszankę. Szczególnie przyjście Dawida Murka z Bełchatowa powinno bardzo wzmocnić AZS, gdyż były reprezentant Polski to bardzo ograny zawodnik, wciąż prezentujący wysoką dyspozycję, który również poza boiskiem może być liderem swojej drużyny. Dodając do tego spragnionych sukcesu młodych, ale już wiele potrafiących siatkarzy może powstać zespół, który namiesza w tym sezonie Plus Ligi. Z kolei ekipa z Olsztyna to już zupełnie nie ten sam zespół, co choćby przed rokiem. Po odejściu Pawła Zagumnego, Wojciecha Grzyba i Grzegorza Szymańskiego AZS wiele stracił na swojej wartości i na pewno będzie musiał sporo się natrudzić, by utrzymać się w ekstraklasie. Zespół opiera się na młodych graczach (tylko dwóch jest rocznikiem poniżej &#39;80) i na pewno będzie im bardzo trudno systematycznie wygrywać. Do tych doświadczonych należy zaliczyć Jakuba Oczkę, Pawła Siezieniewskiego, Tomasza Józefackiego oraz Tomasza Kowalczyka, ale to bądź co bądź są zawodnicy średniej klasy, no może pomijając Siezieniewskiego, który otarł się o kadrę Polski, lecz kontuzje nieco spowolniły jego karierę. Co prawda Olsztyn wzmocnił się dwoma Brazylijczykami (Paulo Anchieta Veloso Pinto, Marcelo Hargreaves Da Costa), ale nie wiadomo co można się po nich spodziewać, a że są to gracze z &quot;czwartej półki&quot; w Brazylii, to pewnie nie za wiele.
W dzisiejszym starciu górą powinni być gospodarze, którzy mają lepszych graczy na poszczególnych pozycjach i to oni raczej będą dyktować tempo gry.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Oferta na drugą kolejkę już jest, to jak mam czas, to piszę takie pierwsze pomysły, bo nie wiem czy będzie okazja na weekend coś napisać.

Pamapol Siatkarz Wieluń - AZS UWM Olsztyn✅
typ:1 @ 1,7

Spodziewałem się słabszej gry w tym sezonie Olsztyna, spodziewałem się ich porażki z Częstochową, ale takiej katastrofy, to aż nie. W pierwszym meczu nic nie funkcjonowało, Oczko to nie Zagumny, popełnia dużo błędów, wyrzuca atakujących za antenkę, za nisko podaje do środkowych. Siezieniewski momentami próbuje coś poderwać z ataku, ale zaraz oddaje pkt błędami w przyjęciu na spółkę z Paulo. Odnośnie Brazylijczyków, mówiąc dość łagodnie, wypadli bardzo blado, w zasadzie nawet przez chwilę nie pokazali nic szczególnego. Wiadomo nie ma co wyciągać daleko idących wniosków po pierwszym meczu, ale jednak o czymś ten słaby występ świadczy. Z drugiej strony Wieluń, ekipa ciekawa, kilku starych wyjadaczy i kilku mało znanych zawodników. W pierwszym meczu zagrali dobre spotkanie, mogą być z siebie zadowoleni. Owszem, Skra zaprezentowała się dość słabo, jednak wygrany set i wielkiej szanse na TB, świadczy, że Pamapol tanio skóry w tym sezonie nie sprzeda. Pewność na boisku powinni zagwarantować Nowak i Stelmach, warto także wspomnieć o Lubiejewskim, którego znamy z występów w pluslidze we wcześniejszych sezonach. Myślę że jeśli Wieluń dobrze zagra w elemencie zagrywki i odpowiednio w ataku z pierwszego uderzenia, to mogą te spotkanie wygrać na spokojnie. Własna hala i świadomość, że właśnie występy między innymi z Olsztynem mogą stanowić o być albo nie być w lidze pomogą gospodarzom.

Delecta Bydgoszcz - Domex Tytan AZS Częstochowa✅
typ: 2 @ 4,0

Bydgoszczanie po dobrej grze wygrali na inaugurację z Zaksą. Na pewno w tym sezonie ekipa budowana na to aby walczyć o pierwszą piątkę, ciekawe transfery, Gruszka, Woicki, Szymański. Jednak już pierwsza nieciekawa informacji dla tego klubu, kontuzja Piotra Gruszki, teraz w zasadzie ciężar gry w ataku głównie spocznie na Szymańskim, taki system gry ułatwi blokowanie Częstochowie, a stawiać ścianę ma tam kto. Jeszcze jeden element, który bardzo zwrócił moją uwagę to gra zagrywka-przyjęcie. Pamiętamy, w Bydgoszczy było kilku zawodników i jest teraz do ustrzelenia a to w połączeniu z bardzo dobrze funkcjonującym serwisem Czewy może dać ciekawy rezultat. Klucz dla Domexu, to dobra zagrywka i przypilnowanie Szymaskiego, jeśli Grzesiek złapie kilka razy piłkę pod nogami, to może być tutaj korzystny rezultat dla gości, a kurs 4.0 to dla mnie trochę z kosmosu.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia ✅
typ:2 (+2,5 seta) @ 1,6

Pisałem wcześniej o tym, iż Skra jest tutaj pewniakiem do mistrza, ale też pisałem, że jak mają stracić pkt to na początku. I dlatego stawiam tutaj na Rzeszów, nie tylko z handi, ale taki typ wydaje się bardzo prawdopodobny. Resovia, w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, w tym wystartowała bardzo pewnie i mocno, z łatwością pokonali Jadar, grają dobrą siatkówkę. Bełchatów ma problem z atakującym i widać, że Nawocki nie ma pomysłu jak ten problem rozwiązać. Stawia na Hebdę ale to rozwiązanie bardzo ryzykowne, młody zawodnik bez doświadczenia, z takim przeciwnikiem jak Rzeszów może nie wytrzymać równego poziomu. Alternatywą jest gra na tej pozycji, któregoś z przyjmujących, jak tutaj ustawi zespół trener nie wiadomo. Taktyka gry Bełchatowa, przy najmniej w pierwszym meczu także trochę dziwna, problemy w ustawieniu blok-obrona, trochę nieporozumienia w przyjęciu. Tak jakby Nawrocki trochę nie ogarniał całej tej mieszanki gwiazd siatkówki. Mecz prestiżowy, ważny. W Rzeszowie mówi się o kompleksie Skry, fakt nie mogli z nimi wygrać przez długi czas seta, udało się w play-offach, ugrać tą jedną partię. Jednak marzy im się wygrać i to na terenie rywala, chyba lepszej okazji nie będzie, jak teraz na początku sezonu, kiedy kadra mistrza jest niepełna.
 
ujbel 8

ujbel

Użytkownik
Mam chwilę czasu więc omówię po kolei każdy mecz nadchodzącej kolejki PLUS LIGI:
I-Pamapol Siatkarz Wieluń - Olsztyn PZU AZS TYP 1 , BAH 1,65zł
Gospodarze: Klub beniaminka ale z wielkimi ambicjami.Mecz ze skrą nie tyle pokazał ich prawdziwe oblicze ale przede wszystkim bardzo niewielkie rozmiary sali co uważam miało bardzo ważny wpływ na wynik meczu.Skra to zespół profesjonalistów i takie czynniki im nie straszne , aczkolwiek seta stracili.
PZU AZS OLSZTYN to klub w budowie. Po totalnej deklasacji z Częstochową wszystko się wyjaśniło.Sety przegrane bardzo wysoko,kiepska gra całego zespołu.Dodatkowo sala Siatkarza Wieluń to nie hala Urania i sądze , że będzie to szybki mecz z wynikiem 3:0 ( ze względu na specyficzne warunki , do których są przyzwyczajenia tylko siatkarze gospodarzy.) Sam wiem jak duży wpływ ma to na grę , gdyż sam grałem kilka sezonów w siatkę w MWZPS ????

II-PGE Skra Belchatow - Resovia Rzeszow TYP 1 , BAH 1,20zł
Wszyscy się podniecali urwanym setem z Wieluniem ale jak napisałem wyżej , wszystko przez rozmiary sali. Skra to Skra ,główny kandydat do mistrzostwa.Nie potrzeba więcej pisać.
Resovia faktycznie pokazała się z bardzo dobrej strony , ogrywając Jadar wysoko i pewnie. Ich gra wyglądała bardzo dobrze.Główny kandydat do wicemistrza.Uważam , że Resovia jakichkolwiek punktów może szukać tylko u siebie.

III-Politechnika Warszawska AZS - Mostostal Azoty Kedzierzyn Kozle TYP 2 , BAH 1.50zł

Politechnika , od kilku sezonów drużyna środka tabeli i jestem pewien , że nie inaczej będzie w tym sezonie.Wiekowy dość Rybak i Kłos to za mało na Kędzierzyn.Mostostal nie sprostał bardzo silnej Delekcie i za wszelką cenę będą chcieli odegrać się w Warszawie.Masny poprowadzi gości do zwycięstwa najprawdopodobniej 3:2 , choć Warszawianie na pewno będą chcieli im to zadanie utrudnić i zostawić chcociaż 1pkt w stolicy.

IV-Bksch Delecta Bydboszcz - Domex Tytan Azs Czestochowa TYP 2 , BAH 3,60zł
Trener Stelmach długo przeżywał porażkę z Delectą i naprawdę było co.Zwycięstwo było przecież tak blisko...Ja postawiłem w tym meczu na Delectę , gdyż obecna Delectą to zespół całkowicie zmieniony przez Jana Sucha wzmocnieniami w postaci Gruszki , Woickiego i Szymańskiego.Ale! Jak dowiadujemy się na stronie DELECTY BYDGOSZCZ , Piotr Gruszka odniósł w sumie nie groźną kontuzję ale wymagającą kilku dniu leczenia.
„Uraz, którego doznał Piotr Gruszka podczas sobotniego meczu ligowego dotyczy okolicy prawego stawu kolanowego. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono uszkodzenie mięśnia brzuchatego łydki. Charakter kontuzji wymaga krótkotrwałego całkowitego ograniczenia aktywności ruchowej (ok. 2 dni), a następnie prowadzenia leczenia funkcjonalnego. Biorąc pod uwagę charakter i ciężkość uszkodzenia mięśnia można przyjąć, że udział w najbliższym spotkaniu ligowym jest mało prawdopodobny.”
Częstochowa w meczu z PZU AZS Olsztyn nie zostawiła na gościach suchej nitki ogrywając ich bardzo wysoko.Delecta bez Guszki to jak piłkarz bez nogi ???? Częstochowa nie tylko o wykorzysta ale powna pokonać pewnie Delectę

V-KS Jadar Radom - Jastrzebski Wegiel KS TYP 2 , BAH 1,20zł
Jadar podobnie jak warszawska Politecnika drużyna środka tabeli i z Jastrzębskim Węglem raczej punktów nie zdobędzie.Yudin,Rusek i Abramov porowadzą gości do pewnego zwycięstwa.
 
makuazs 44

makuazs

Użytkownik
Delecta Bydgoszcz - Domex Tytan AZS Częstochowa 2 4.0 2/10
Delecta Bydgoszcz - Domex Tytan AZS Częstochowa (+1.5 s.) 2 2.5 5/10
Delecta Bydgoszcz - Domex Tytan AZS Częstochowa (+2.5 s.) 2 1.6 9/10


2:3


Musze sie zgodzić z poprzednikiem. Kurs taki jest prezentem. Częstochowianie wczoraj zagrali dobry mecz, przede wszystkim postraszyli zagrywką z którą Olsztyn wogóle sobie nie radził. Ani Andrzejewski, ani Siezieniewski, a ten Brazylijczyk też bez rewelacji. Bardzo mi sie podobała gra Bartka Janeczka, który sie od zeszłego sezonu bardzo rozwinął, rozegrał dobry mecz i został wybramy MVP spotkania. Murek gra na pewnym poziomie poniżej którego nie schodzi. Łuka to jest zawodnik, który też wywarł na mnie duże wrażenie. Również obok Janeczka najjaśniejszy punkt drużyny. Wrona z Nowakowskim tworzą solidną pare środkowych, natmiast Zatorskiego każdy widział. Co do Bydgoszczy to duży wpływ na ich gre będzie miało to, że Paweł Woicki mało przygotowywał się z drużyną i napewno nie zgrał się jeszcze tak, jak oczekuje tego od niego trener i kibice. Większość czasu przygotowywał się i występował na ME. Do tego absencja Piotrka Gruszki, który jest ważnym ogniwem gry bydgoszczan. Myśle, że na przyjęciu wyjdą Sopko i albo Pieczonka albo Serafin. Spodziewam się jednak tego pierwszego. W ataku gra przede wszytskim będzie opierała się na Szymańskim i środkowych Jurkiewiczu i Cervenie. Podsumowując jeśli częstochowianie odrzucą zagrywką rywali od siatki, zagrają solidnie blokiem i w ataku oraz przy odrobinie szczęścia to myśle, że mogą pokusić się o zgarnięcie nawet kompletu punktów w Bydgoszczy. Wszytskie kursy z Unibetu.
 
mateuszm 1

mateuszm

Użytkownik
W tej kolejce to typowanie powinno wyglądać nieco lepiej. Mniej więcej już wiadomo kto co narazie prezentuje.

Pamapol Siatkarz Wielun +1,5 - AZS UWM Olsztyn 1 @ 1,3 Betsafe ✅ 3-0

Tutaj jestem prawie pewien, że beniaminek wygra co najmniej dwa sety. Gra Olsztynian wyglądała w pierwszym spotkaniu bardzo tragicznie. Oglądałem to spotkanie i na prawdę, nie był to mecz miły dla oka tej drużyny. Przyjęcie jest fatalne, a bez tego ani rusz. Przytoczę statystyki 19% przyjęcia bardzo dobrego i graj tutaj kombinacje. Niestety nie da się. Punktów bezpośrednio z servisu gracze Częstochowy zdobyli mnóstwo. Zagrywali bardzo mocno (Janeczek) bo co set mieli wyraźne przewagę. W ataku jako tako Siezieniewski, który próbował podrywać zespół, jednak na nie wiele to się zdało. Wieluń zaprezentował się dość solidnie z Bełchatowem i z pewnością ich ta porażka nie załamała, co więcej uważam, że dodała im wiary iż można. Ciekawa paczka i u siebie będą groźni (wspominana specyficzna Hala)

Delecta Bydgoszcz - Domex AZS Czestochowa +2,5 2 @ 1,45 Betsafe
✅ 2-3

Typ jak wszyscy, spore szanse na to, iż Częstochowa wygra seta ale z meczem bym tak nie przesadzał. Nie będą u siebie na hali, zagrywka raczej nie powinna tak wchodzić. Delecta po słabiutkim pierwszym secie w meczu z ZAKSA podniosła się. W pewnym momencie sądziłem, iż skończy się szybkim 3-0, po tym co prezentował Szymański w ataku. Ciężko było mu się przebić. Spore przestoje w jednym ustawieniu. W Domexie ciekawie w pierwszej kolejce zaprezentował się Janeczek, sporo skończonych ataków do tego zagrywka. Wielki plus, nawet MVP został wybrany.Brak Gruszki też może wpłynąć negatywnie na postawę Delecty. Wyrównane spotkanie, jednak z lekką przewagą dla gospodarzy.

AZS Politechnika Warszawa - ZAKSA Kedzierzyn-Kozle 2 @ 1,5 Betsafe ✅ 0-3

Jeden punkcik po pierwszym meczu to z pewnością rozczarowanie w Kędzierzynie. ZAKSA z kadrą na medale moim zdaniem powinna odrobić wszystko w Warszawie. Sammelvuo z Ruciakiem ciekawa para przyjmujących plus rozwijający się ciągle Jarosz na prawym. Przyjęcie w pierwszym spotkaniu było na dobrym poziomie, zabrakło dobicia przeciwnika w drugim secie, kiedy po świetnej pierwszej partii byłem pewny ich zwycięstwa. Politechnika raczej walka o utrzymanie, niż o wyższe lokaty. U siebie zawsze groźni stąd taki kurs na gości. AZS musi poprawić grę w ataku. Słaba skuteczność w tym elemencie. Porażka w pierwszym meczu z Jastrzębskim ale to było raczej do przewidzenia. Co ciekawe nie była to jakaś druzgocąca różnica. ZAKSA nie powinna tracić pkt, chociaż gospodarze u siebie powalczą.
 
adiasz 0

adiasz

Użytkownik
Neckermann AZS Politechnika Warszawska – ZAKSA Kędziern Koźle

Oglądając ostatnie spotkanie Politechniki z Jastrzębkim Węglem można było odnieść wrażenie, że gra zawodników Politechniki to wsteczne odliczanie do spadku. Politechnika nie posiada praktycznie żadnych argumentów, które mogą sprawić, że wygrają kilka meczy. Na uwagę zasługuje tylko Radek Rybak, który pewnie przez cały sezon będzie zbierał najlepsze noty z całego zespołu.

W ZAKSIE sprawa ma się inaczej. Kuba Jarosz (zdobywca 26 punktów w poprzednim meczu - najlepszy wynik w pierwszej kolejce spotkań) czy Michał Ruciak wnoszą bardzo dużo do tego zespołu. Do tego kapitalna gra Sammelvuo (19 punktów w ostatnim meczu), która bardzo dobrze wszedł w sezon.

Będzie to mecz, który pewnie tylko na początku będzie wyrównany, z czasem da o sobie znać ogranie i doświadczenie zawodników ZAKSY.

ZAKSA - 1,50 - Unibet - 5/10
ZAKSA 3-0 - 3,50 - Unibet - 1/10
 
wojtasboss 0

wojtasboss

Użytkownik
Pamapol Siatkarz Wielun - AZS UWM Olsztyn
Typ: over185,5pkt
Bukmacher: unibet
Analiza:
Siatkarze z Wilunia podejmowali w 1 kolejce Skre Bełchtów, gdzie zaprezenotwali się bardzo dobrze. Mieli dużą szanse doprowadzić do tiebreaka, co było by wielkim skucesem. Ale ugranie 1 seta z Mistrzem Polski to także jak na beniaminka niezły wyczyn. Grali jak równy z równym, jedynie w końcówkach na własne życzenie pogrzebali swoje szanse.
Co do mecz Olszytna z Częstochową. Niestety nie mogłęm obejrzeć tego meczu ze względu na swój trening siatkarski w tym czasie. Ale poczatałem troche o tym meczu. Myśle, że siatkarze z Olsztyna zmoblizują się bardzo na to spotkanie i nie sądze aby beniaminek wygrał 3:0. Mam przeczucie że jutro zobaczymy tiebreak. Ale wynik 3:1 oraz mniej prawdopodobny 1:3 także może dać over pkt. Z ciekawości obejrze jutro ten mecz. Zapraszam wszystkich kibiców siatkówki do oglądania na kanale Cyfrowego Polsatu o godzinie 18:00.
Mój typ na DW:3:2

Polecam również z tego meczu:
Pamapol Siatkarz Wieluń - AZS UWM Olsztyn 1,6 bet365 (w milenium kurs 1,8 !!!) - jeśli ktoś gra w bukach naziemnych:spokodfhgfh:
 
natmar21 100

natmar21

Użytkownik
Skra - Asseco
Kiedy jak nie teraz Asseco może w końcu wygrać ze Skra? Moim zdaniem nie jest to takie niemożliwe jak wydaje się na pierwszy rzut oka.Widziałem obydwa mecze pierwszej kolejki z udziałem w/w zespołów oraz mecz sparingowy z 29.09 Skry z Delektą więc na tej podstawie spróbuję coś wywnioskować.Oto statystyki.Pamapol - Skra (http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?MatchID=233 ) , Jadar - Asseco (http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?MatchID=234). Najpierw przeanalizuję sytuację w Skrze.Otóż z wiadomych względów nie grają Wlazły,Novotny oraz Winiarski.Jest to kolosalne osłabienie zespołu w kontekście meczu z tak dobrym zespołem jakim jest Asseco.Na ataku nieprzekonujący Hebda i to jest największy problem Skry.Ten zawodnik musi się jeszcze dużo uczyć aby dorównać kontuzjowanym kolegom ze swojej pozycji.Nawet jeśli Nawrocki ustawi Kurka w roli atakującego ( co jest b. prawdopodobne ) to na przyjęciu z wartościowych zawodników zostanie tylko Bąkiewicz i Antiga.Może pojawić się problem jeśli któryś będzie musiał chwilę odpocząć o co zapewne postara się zespół z Rzeszowa.Środek, libero oraz rozegranie w tym momencie jest ok.Uogólniając. Do gry na wysokim poziomie gotowa jest goła szóstka i to jest duży kłopot trenera Skry.Teraz kilka zdań o Asseco_O ile Skra na obecną chwilę w porównaniu z meczami finałowymi ( sezon 2008/09 )jest trochę w gorszej sytuacji o tyle Asseco wręcz odwrotnie.Zespół się wzmocnił i wszyscy są gotowi do gry.Środkowego Hernandeza zastąpił Grzyb i tu moim zdaniem poziom pary jest zachowany.Nowy rozgrywający Redwitz Rafael rozrzuca przyzwoicie i niewątpliwie poprawił oraz ustabilizował tę newralgiczną pozycję ( pamiętam ciągłe rotacje w ubiegłym sezonie na tej pozycji ). Atak i libero bez zmian czyli najwyższa półka.No i pora opisać sytuację na przyjęciu. Uważam że ściągnięcie do zespołu białorusina Akhrema to przysłowiowy strzał w dziesiatkę.Żywioł w polu serwisowym oraz na ataku. W ubiegłym sezonie grał w pierwszej szóstce Iraklisu i doszedł z tym zespołem do przegranego finału Champions League z Trentino_Obecna para przyjmujących zdecydowanie na plus ,a warto dodać że właśnie Akhrem &quot;posadził&quot; na ławkę będącego w odwodzie doświadczonego Krzysztofa Girczyńskiego.Paweł Papke też rezerwowy a w razie konieczności może dać wartościowa zmianę.
Na obecną chwilę przewiduję że sobotni mecz nie będzie jednostronnym widowiskiem jak to do tej pory bywało. Wygrana Asseco może niekoniecznie stać się faktem,ale dwa sety lub przynajmniej jeden mogą paść ich łupem.
W unibet można zagrać:
Asseco +2,5 seta po kursie 1,5
Asseco +1,5 seta po kursie 2,55

Asseco wygra po kursie 4
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Wieluń pewna wygrana 3-0. Nawet mimo, iż przegrywali momentami, w pierwszym secie 0-4, w drugim 17-20, to dość łatwo odrabiali straty i rozstrzygali końcówki na swoją korzyść. W zasadzie te przegrane dwa pierwsze sety w pełni pokazują jak słabo prezentuje się Olsztyn, nie potrafią utrzymać przewagi, wykorzystać kontry. Wszystko zaczyna się od podstawowego elementu - przyjęcia, jest ono na bardzo słabym poziomie. Potem drugie słabe ogniwo - rozegranie. Z całym szacunkiem, Oczko nie prezentuje poziomu na podstawowego zawodnika zespołu z Plusligi, jest łatwy do rozszyfrowania, gra schematycznie, sugestywnie, w ogóle bez myślenia i analizy obecnej sytuacji, tak naprawdę to dzisiaj Stelmach pokazał mu na czym polega dobre rozrzucanie piłek, aż momentami szkoda było patrzeć jak Gunia miota się pod siatką, nie wiedząc gdzie pobiec. Atak na swoje barki próbuje wziąć Józefacki, jak mu szło, to Oczko nawet nie próbował już stwarzać pozorów rozegrania i na ślepo grał wszystko do Tomka, ten dużo kończyła, ale jednak w niektórych momentach albo Wieluń spokojnie ustawił szczelny blok, albo zwyczajnie Jakub Oczko zmarnował kontre poprzez niedokładną piłkę na skrzydło. Tutaj Sordyl ma bardzo trudne zadanie, musi jak najszybciej coś zrobić, poukładać tą zbieranine zawodników, bo jeśli zespół nie potrafi utrzymać równego poziomu, już nawet nie mówiąc w meczu, ale na dystansie jednego seta, to ciężko myśleć tutaj o spokojnym utrzymaniu.
 
natmar21 100

natmar21

Użytkownik
Zbieranina zawodników to trafne określenie AZS UWM Olsztyn.Do miana zespołu brakuje im bardzo dużo.Nie widziałem pierwszego meczu ale to co dziś zaprezentowali to istna tragedia.Siezieniewski z tym &quot;moja moja&quot; i podniesioną ręką po kolejnym nieudanym ataku to ..............no właśnie brak mi słów.A powinien to być lider zespołu wspólnie z Józefackim.Cóż, idę o zakład ( szkoda że nie ma tego żaden buk :jezora: ) że Olsztyn w tym roku spada.Trzeba to wziąć pod uwagę i trochę na tym niedokonanym jeszcze fakcie zarobić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom