>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Plebiscyt na 10 najlepszych sportowców Polski 2010

M 0

mastercard1

Użytkownik
Zakłady można grać w betsafe
Justyna Kowalczyk
1,15
Tomasz Gollob 4,75
Bardzo ciekawy kurs na Tomasz Golloba. Kurs warty ryzyka, gdyż żużel jest bardziej popularnym sportem niż biegi. Tomasz Gollob zbliża się pomału do końca kariery i kibice chcieliby by go jakoś uhonorować, zdobył nagrodę FIM, wziął udział w głośnej akcji charytatywnej.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Bardzo ciekawy kurs na Tomasz Golloba. Kurs warty ryzyka, gdyż żużel jest bardziej popularnym sportem niż biegi.
Trzeba brać jednak pod uwagę, że to jest plebiscyt na najlepszego sportowca, a w domach najczęściej mówi się o Kowalczyk i o Małyszu.
Justyna będzie pierwsza i nie widzę innej opcji. o Drugie miejsce powalczą Małysz i Gollob i tutaj ciężko jest mi stwierdzić kto zajmie drugą lokatę.
W dziesiątce powinni jeszcze się znaleźć m.in: Tomasz Adamek, Marcin Lewandowski
 
czarodz1ej 0

czarodz1ej

Użytkownik
ja jednak przychylił bym się do postawienia trochę złoty na Tomka. Po takim kursie warto ryzykować, w mojej ocenie z Kowalczyk ma duże szanse. Dlaczego? pierwsze co mi przychodzi do głowy to że w końcu zdobył ten upragniony tytuł, który wywalczył w spaniały sposób i od dawna mu sie należał. Udowodnił, że jest najlepszy i to w ostatniej chwili, bo jakby nie teraz to kiedy? chłop ma już parę lat. Druga sprawa ( może śmieszna) ale nawet moja babcia 80 letnia która ogląda seriale a od czasu do czasu skoki ( kiedy wnuk wpadnie ???? ), stwierdziła że tytuł należy się Tomkowi ???? Śmieszne? ale daje do myślenia, że nie koniecznie ludzie w domach mówią tylko o Małyszu czy Kowalczyk. Adaś swoje medale już pozbierał, a Justyna jeszcze nie raz będzie triumfować. Dla Tomka to będzie uhonorowanie pięknego roku sportowego i w mojej ocenie, to właśnie on zasłużył ciut ciut bardziej na to miano. :cool:
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Takie plebiscyty rządzą się swoimi prawami. Dla mnie powinno się to nazywać na najpopularniejszego sportowca ale ok. Ciężko porównać dane dyscypliny i sukcesy w nich. W tym roku nasi sportowcy mieli masę sukcesów, więc jest między kim wybierać. Zarówno Kowalczyk jak i Gollob wygrali praktycznie wszystko w swoich dyscyplinach. Pewniaki do 2 pierwszych miejsc. Ale jednak chyba Justyna to wygra, TVP zrobiło z niej Małysza bis. No i pora roku sprzyja bo wszak zima. Ale po takim kursie nie ma co stawiać.
Już lepiej wygląda typ na jej trenera Wieretielnego, bo podczas IO sporo się o nim przy okazji mówiło. 1.7 nie taki zły kurs, a rywali nie ma wielkich.
Kowalczyk, Gollob, Włoszczowska, Małysz, Lewandowski taką kolejność bym dał od siebie.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Ja też zastanawiałem się nad Gollobem, ale chyba jednak będzie tak jak piszę kolega powyżej. To przede wszystkim konkurs na najpopularniejszego sportowca i stąd tak zdecydowanym faworytem jest Justyna. Dlatego też uważam, że to ona zgarnie tytuł, z czego będe średnio zadowolony, bo też wołałbym Tomka Golloba.

Nie mniej jednak:

1. Kowalczyk
2. Gollob
3. Małysz
4. Adamek
5. Małachowski

Tak widzę pierwszą piątkę. A tak na marginesie. Można gdzieś obstawiać zakłady np na Małysza czy będzie w trójce?
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Po wyższym kursie jeśli miałbym kogoś wybierać to zdecydowanie Małysz @9. Sympatia do Adama jest cały czas ogromna, sezon miał udany brakowało tylko spektakularnego sukcesu ale jako osobowość cieszy sie ciągle wielką sympatią ????
Gollob był najpopularniejszym sportowcem 11lat temu, teraz zdobył tytuł ale rywale nie byli najmocniejsi, poza tym nie jest jakoś kreowany przez media.
Najlepsza i najpopularniejsza była Justyna i to ona powinna wygrać. Kryształowa Kula, wygrane Puchary Świata no i przede wszystkim 3 medale na ZIO. Złoty medal zdobyliśmy po 38 latach i to nie żadnym fartem, ten bieg na 30km z kreowana na astmatyczke Bjergen oglądała Polska jak długa i szeroka, a potem żyła nim jeszcze z 2 tygodnie click. Wspaniały sukces poprzedzony wieloma miesiącami treningu i wyrzeczeń. Jak nikt zasługuje za ta nagrodę ????
Adamka nie typowałbym jakoś wysoko, poza Arreolą rywali miał przeciętnych, fajnie jakby w dziesiątce był Włodarczyk.
Szkoda że nawet nominacji nie dostał najbardziej utytułowany sportowiec Sebastian Kawa ale taki urok plebiscytu ????
 
bludek 367

bludek

Użytkownik
Gollob będzie miał poważny problem z wyprzedzeniem Małysza. Powodem jest telewizja.
Sukcesy Golloba w ostatnich latach śledziła niewielka liczba osób, a TVP katuje telewidzów skokami od lat. W jakiej formie Małysz by nie był, cały czas jego &#39;mit&#39; jest podtrzymywany, a on wywiązuję się ze swojej roli. Gdyby nie tacy ludzie jak Kurzajewski czy Tajner, którzy sukcesywnie obrzydzają skoki to Małysz na pewno byłby wyżej od Golloba.

Średnia oglądalność Grand Prix na żużlu to tylko 300 tys. ludzi. Dla porównania skoki Małysza w Zakopanem zobaczyło 12,3 mln Polaków.
ź: http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,8901670,W_co_warto_zainwestowac_i_dlaczego_Gorzow_robi_to.html

Kolejny argument to Igrzyska Olimpijskie i ich uniwersalność, nieporównywalna z żużlem.

Rekordową widownię w TVP1 zgromadziła 2. seria sobotnich skoków narciarskich z udziałem Adama Małysza - ponad 8,5 mln widzów w grupie 4+ i 3,3 mln w grupie 16-49. Udziały tej serii wyniosły 51,7 proc. w grupie 4+ i 49,1 proc. w grupie 16-49. Sobotnie zawody w TVP1 uzyskały średnie udziały (średnia 1. i 2. serii) na poziomie 48,1 proc. w grupie 4+ i 45,7 proc. w grupie komercyjnej. Średnia widownia to odpowiednio 7,6 mln i 2,9 mln widzów.
Kursy na Małysza w H2H z Gollobem wyglądają sympatycznie. Elektorat Golloba niby twardszy, ale raczej zbyt mały.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Sławomir Szmal - Jarosław Hampel Typ: Hampel @ 1.95 ⛔
76 edycja Przeglądu Sportowego na Najlepszego sportowca 2010 roku, w zasadzie już sama nazwa budzi sporo emocji, bowiem liczni fani twierdzą, że jest to bardziej konkurs na najpopularniejszego polskiego sportowca, niżli tego najlepszego w danym roku. Zostawmy to jednak.
Kurs na Hampela w tej parze moim zdaniem zdecydowanie przesadzony. Piłka ręczna to sport popularny w Polsce dopiero od kilku lat, po sukcesach reprezentacji Bogdana Wenty. Żużel to ugruntowana marka wśród polskich kibiców, mimo, że na świecie nie cieszy się raczej wielką sławą to jednak w kraju nad Wisłą urósł niemalże do rangi sportu narodowego (bynajmniej ze względu na liczne sukcesy powinien nim niewątpliwie być). W 1999 roku Tomasz Gollob sięgnął po laur najlepszego w tym konkursie, czy jakiś szczypiornista sięgnął po ten zaszczytny laur? Szczerze nie pamiętam i raczej wątpię. W 2007 roku w TOP 10 znalazł się Grzegorz Tkaczyk (na 9 miejscu), przedstawicieli sportu żużlowego w minionej dekadzie w czołowej 10 było znacznie więcej (3 razy Tomek Gollob). Przejdźmy bezpośrednio jednak do pojedynku Szmal vs Hampel. W minionym roku nasi szczypiorniści w Mistrzostwach Starego Kontynentu zameldowali się na 4 miejscu, czyli nic specjalnego. Szmal przy okazji tej imprezy zgarnął tytuł najlepszego golkipera, w 2009 roku dostał nagrodę dla najlepszego piłkarza ręcznego na świecie (ale tego już raczej nie można podpiąć pod tegoroczne osiągnięcia ..?). Inne sukcesy? Ja o nich nie słyszałem, bądź po prostu ich nie było. Co ma do zaoferowania w pojedynku z &quot;Kasą&quot; Hampel? Indywidualne Wicemistrzostwo Świata, Drużynowe Mistrzostwo Świata, Drużynowe Mistrzostwo Polski i Szwecji. Szczególnie dwa pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej powinny &quot;robić różnicę&quot;, był obok Golloba najskuteczniejszym zawodnikiem Złotej Polskiej Husarii w Vojens. Myślę, że dla &quot;Małego&quot; był to zdecydowanie lepszy rok niż dla &quot;Kasy&quot; i to wychowanek pilskiej Polonii winien zgarnąć więcej głosów. Jedyne co mnie martwi, to fakt, że w stawce mamy Golloba, na którego może iść &quot;lwia część&quot; głosów fanatyków czarnego sportu w Polsce. Chociaż Jarek zapewne też może liczyć na sporą dawkę głosów, oby wystarczającą do pokonania golkipera Rhein-Neckar Lowen ;)
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Justyna Kowalczyk wygrała 79. plebiscyt &quot;Przeglądu Sportowego&quot; i Telewizji Polskiej na najlepszego polskiego sportowca 2010 roku.
- To dla mnie wielkie wyróżnienie i wielki honor. Tę nagrodę dedykuję świętej pamięci Piotrowi Nurowskiemu. Panie prezesie brakuje nam pana - takie słowa Justyny Kowalczyk TVP nagrała wcześniej i zaprezentowała podczas gali, bowiem nasza narciarka, ze względu na udział w zawodach, nie mogła pojawić się na uroczystości.
Nagrodę w jej imieniu odebrali rodzice.
Polka jest o krok od triumfu w Tour de Ski. W niedzielę ruszy do ostatniej konkurencji (godz. 12.30) ze znaczną przewagą i jest bliska triumfu. Ma szansę zostać drugą - po Fince Virpi Kuitunen - zawodniczką, która dwukrotnie wygrała TdS. Nikt wcześnie nie dokonał tego jednak rok po roku, a narciarka z Kasiny Wielkiej najlepsza była także w 2010.
Źródło: http://sport.wp.pl/kat,1832,title,Justyna-Kowalczyk-sportowcem-roku,wid,13015507,wiadomosc.html
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
W tym roku aż takiej burzy chyba z wyborem nie było jak kiedyś. ;) Pierwsza 10 moim zdaniem wygląda jak powinna wyglądać jeżeli ufać nazwie tego plebiscytu. Jedyne co mnie trochę dziwi to wysokie miejsce Tomka Adamka. Fakt , że wszystkie walki wygrał w tym roku ale trzeba też wziąć pod uwagę rangę tych walk. Fakt , że debiutował w HW , ale sądzę , że trochę za wysoko był. Tomek dużo lepsze lata miał w swojej przygodzie z boksem. Mam nadzieję , że ten rok będzie rokiem Tomka i za rok powalczy o jeszcze lepsze miejsce. Warunek ? Zdobyć pas w ciężkiej , a jak już wiemy walka praktycznie pewna z Kliczko.

Reszta miejsc jak już pisałem w pełni zasłużona. Przy ogłaszaniu wyników w HP znaczna część była z Gollobem. Fajne ukoronowanie kariery by było dla niego ale jakby patrzeć na aspekty czysto sportowe to Justyna wygrała zdecydowanie.
 
Do góry Bottom