>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PDC: World Matchplay 2014 - Blackpool (19-27.07.2014)

Status
Zamknięty.
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik

World Matchplay 2014

Data: 19-27 lipca 2014
Miejsce: Blackpool, Winter Gardens (Anglia)
TV: SkySports

Oficjalna strona: http://www.pdc.tv/world-matchplay

Drabinka turniejowa :
Michael van Gerwen (1) v Steve Beaton
Ian White (16) v Terry Jenkins
Andy Hamilton (8) v Wayne Jones
Dave Chisnall (9) v Dean Winstanley
James Wade (5) v Andy Smith
Brendan Dolan (12) v Richie Burnett
Simon Whitlock (4) v Kevin Painter
Raymond van Barneveld (13) v Vincent van der Voort
Phil Taylor (2) v Darren Webster
Justin Pipe (15) v Michael Smith
Robert Thornton (7) v Paul Nicholson
Wes Newton (10) v Ronnie Baxter
Peter Wright (6) v Stephen Bunting
Gary Anderson (11) v Jamie Caven
Adrian Lewis (3) v Andrew Gilding
Mervyn King (14) v Kim Huybrechts

Formaty gry:
Pierwsza runda - Best of 19 legs
Pierwsza runda - Best of 25 legs
Ćwierćfinał- Best of 31 legs
Półfinał - Best of 33 legs
Finał - Best of 35 legs


Nagrody:
Winner £100,000
Runner-Up £50,000
Semi-Finalists £27,000
Quarter-Finalists £17,500
Second Round Losers £10,000
First Round Losers £6,000
Total £450,000

Plan gier: Saturday July 19
Evening Session (7pm-11pm)
First Round
Ian White v Terry Jenkins
Simon Whitlock v Kevin Painter
Michael van Gerwen v Steve Beaton
James Wade v Andy Smith

Sunday July 20
Afternoon Session (1pm-5pm)
First Round
Dave Chisnall v Dean Winstanley
Brendan Dolan v Richie Burnett
Robert Thornton v Paul Nicholson
Andy Hamilton v Wayne Jones

Evening Session (7pm-11pm)
First Round
Justin Pipe v Michael Smith
Wes Newton v Ronnie Baxter
Phil Taylor v Darren Webster
Raymond van Barneveld v Vincent van der Voort

Monday July 21

Evening Session (7pm-11pm)
First Round
Peter Wright v Stephen Bunting
Mervyn King v Kim Huybrechts
Adrian Lewis v Andrew Gilding
Gary Anderson v Jamie Caven

Tuesday July 22
Evening Session (7pm-12am)
Second Round
Hamilton/Jones v Chisnall/Winstanley
Wade/A Smith v Dolan/Burnett
van Gerwen/Beaton v White/Jenkins
Whitlock/Painter v van Barneveld/van der Voort

Wednesday July 23

Evening Session (7pm-12am)
Second Round
Thornton/Nicholson v Newton/Baxter
Wright/Bunting v Anderson/Caven
Taylor/Webster v Pipe/M Smith
Lewis/Gilding v King/Huybrechts

Thursday July 24
Evening Session (7pm-11pm)
Quarter-Finals x2

Friday July 25
Evening Session (7pm-11pm)
Quarter-Finals x2

Saturday July 26
Evening Session (7pm-10pm)
Semi-Finals

Sunday July 27
Evening Session (7pm-9pm)
Final


Kursy na końcowe zwycięstwo (William Hill)
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Zwycięzca
Kto wygra? Zdecydowanego faworyta nie ma, ale zwycięzcy upatrywałbym wśród czwórki: van Gerwen – Taylor – Lewis – Wade. Krótko: van Gerwen, młody, gniewny, z dużymi rezerwami; Taylor, bo to Taylor, pomimo słabej, wręcz kiepskiej gry, możliwe że odrodzi się w Blackpool; Lewis, bo zawsze jest groźny, a do tego lubi „robić” formę na czerwiec-lipiec pod World Matchplay (małe zadatki widzieliśmy na ET6); Wade, bo to gość, który uwielbia ten turniej, bo jest w dobrej formie. Z pozostałych zawodników, myślę, że namieszać może Wright i van Barneveld. Typowanie zwycięzcy odpuszczam, ale jeżeli miałbym wskazywać, to postawiłbym na van Gerwena (kurs 3,00 bet365).
Zwycięzca 1. kwarty
Typ: Michael van Gerwen @ 1,44 bet365

Michael trafił dobrze, zadziałały rozstawienia. Do wygrania kwarty, czyli awansu do półfinału Michael musi wygrać 3 mecze; pierwszy z nich z Beaton’em. Cenię tego zawodnika, ale wiem, że jak „Mighty Mike” odpali to nie będzie co zbierać. W jego ćwiartce znajdują się jeszcze: White, Jenkins, Hamilton, Jones, Chisnall i Winstanley. Kto mu może zagrozić? No … nie wiem. White czy Hamilton to solidni zawodnicy, ale niższa półka od Holendra. Jones i Winstanley pewnie polegną już w 1. rundzie, a Chisnall ze swoimi przestojami na dablach nie zagrozi „Shrekowi”. Pozostaje Jenkins, o którym nie wiem co napisać. „The Bull” dwa razy w historii był w finale tego turnieju, może do trzech razy sztuka? A pasowałoby się w końcu pokazać z dobrej strony. Rok temu napędził stracha Taylorowi w drugiej rundzie, przegrywając dopiero po jednym dodatkowym legu 12-14. Kurs może niezachęcający, ale patrząc na drabinkę to półfinał dla Michaela to minimum, a typ gram w dublu ze zwycięzcą kwarty trzeciej.

Zwycięzca 2. kwarty
Typ: James Wade @ 3,25 bet 365 2/10j

Nie ukrywam, że nie lubię Wade’a. No po prostu. Co nie znaczy, że nie zagram na niego, bo czuję, że może namieszać w tym turnieju. Forma jest niezła, nawet dobra. Najpierw wygrał na Gibraltarze, gdzie miał całą furę szcześcią (van de Pas przy 5-5 zmarnował 3 lotki na D20, a w finale Beaton prowadził 4-2 i przegrał 4-6). W Dusseldorfie poległ dopiero w ćwierćfinale z Andersonem, ale warto zauważyć, że pojawiły się nawet średnie powyżej 100 u James’a. Do tego należy dodać świetną skuteczność na dablach, nie posiadam statystyk, ale śmiało mogę określić to jako minimum 60%. Drabinka nie najłatwiejsza, a wszystko powinno rozstrzygnąć się w ćwierćfinale. Najpierw A. Smith, później Dolan lub Burnett, no i w ostatnim meczu może zagrać tak naprawdę każdy z czwórki: Whitlock, Painter, van Barneveld, van der Voort. Ale wtedy to już prawdopodobnie skontruję typ i oczywiście was o tym poinformuję.
Zwycięzca 3. kwarty
Typ: Phil Taylor @ 1,61 bet365

Co się zastanawiałem nad tym typem to moje
Phil czy nie Phil? Turniej World Matchplay został całkowicie zdominowany przez Taylora, w 20 edycjach Anglik triumfował aż 14 razy (do tego 2 półfinały, 2 ćwierćfinały i 2 razy 2. druga). Historia historią, ale Taylor miał ogromne problemy po przejściu do Targeta. Miał czy ma? W wywiadzie udzielonym dla Sky, zapytany co robił od World Cup of Darts odpowiedział – ćwiczyłem! Do tego przyznał, że kombinował z lotkami, co dało zmianę shaftów. Przyznał, że jest znacznie bardziej pewny siebie i nie denerwuje się, a także, że uważa Blackpool jak swój drugi dom. Ja mu wierzę i dlatego postanowiłem polecić ten typ. Phil ma naprawdę wiele do udowodnienia, nie tylko sobie, nie tylko Targetowi ale kibicom. Jeżeli chodzi o drabinkę to nie jest najgorzej, najpierw Darren Webster, powinno pójść łatwo. Następnie lepszy z pary Pipe – M. Smith (Pipe’a połknie, a Michaelowi udowodni, że te 2 porażki z rzędu to wpadka, i do tego na dystansie do 14 wygranych legów). W ewentualnym ćwierćfinale ktoś z czwórki: Thornton, Nicholson, Newton, Baxter. Thornton będzie zagotowany przed drugą przerwą, na Nicholsona Taylor ma patent, Newton jest okej, ale nie na formacie best of 31 legs, Baxter podobnie jak Newton, jedyne co, to może go ratować publiczność (jego miasto rodzinne). Podsumowując, jeśli Taylor bez większych problemów, z dużą pewnością siebie i skupieniem pokona Webstera to już powinno pójść z górki. Typ gram w dublu razem ze zwycięzcą kwarty 1. – MVG:
Taylor+MVG = 2,32 bet365 3/10j
Kwarta 4
Typu nie będzie, bo to jest niesamowicie silna kwarta. Mamy tam: Wright, Bunting, Anderson, Caven, A. Lewis, Gilding, King, K. Huybrechts. Praktycznie każdy może wygrać ćwiartkę. Gdybym miał wskazywać zwycięzcę to wybrałbym Wright’a.
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Michael van Gerwen v Steve Beaton
Typ: Michael van Gerwen @ 1,10
James Wade v Andy Smith
Typ:
James Wade @ 1,20
Phil Taylor v Darren Webster
Typ:
Phil Taylor @ 1,08
Adrian Lewis v Andrew Gilding
Typ:
Adrian Lewis @ 1,14
AKO: 1,63 @ bet365 6/10j ✅ 3,78j


Michael van Gerwen jest faworytem bukmacherów i moim. Łatwa drabinka, do półfinału powinien wejść bez problemów. Już w pierwszej rundzie długi dystans – pierwszy do 10 wygranych legów, więc raczej się obędzie bez niespodzianki. „Shrek” zyskuje coraz bardziej na pewności siebie, pod „nieobecność” Taylora. W tym roku wygrał MŚ, finał PL, wygrana w Dubaju i zwycięstwo w World Cup of Darts. Beaton w ostatnich turniejach (ET 4,5,6) nie przekonywał mnie. Co prawda na Gibraltarze osiągnął finał, w którym swoją drogą prowadził 4-2 z Wade’m i przegrał 4-6, ale należy zauważyć, że nie grał nadzwyczajnie, średnie po 88, a nawet i po 80. Jeśli Michael nie prześpi końcówki meczu to powinien spokojnie odprawić Anglika.
Drugi typ na zwycięstwo Wade’a. Andy Smith w ET grał tak sobie, ćwierćfinał, 1. runda i 1/8. Średnie robił w okolicach 90, ale miał wysoką skuteczność na dablach. Na temat James’a już pisałem w długoterminówkach. „The Machine” uwielbia ten turniej, praktycznie zawsze jest w formie. Jeżeli chodzi o jego występy w Blackpool, grał 8 razy: 1 zwycięstwo, 4 finały (z Taylorem), 2 półfinały i 1 ćwierćfinał.Ktoś ostatnio stwierdził, że James chce udowodnić, że nadaje się do Premier League. Wade powinien poradzić sobie z Andy’m, wykorzystując niesamowita skutecznością na dablach i „tonach”.
Phil Taylor i wszystko jasne. Kurs nie powala, ale trzeba dołożyć. Skoro Phil mówi, że jest forma i pewność to znaczy, że jest. Przeciwnik – Darren Webster. Po rozlosowaniu drabinki napisałem „Tym bardziej, że Phil w pierwszej rundzie trafił najlepiej jak chyba można”. Nie wiem skąd się wziął w turnieju, ale mniejsza o to, w niedzielę prawdopodobnie się z nim pożegna, inkasując 6 tysięcy funtów. Darrena obserwowałem uważnie podczas turnieju w Dusseldorfie, oczywiście pod kątem meczu z Taylorem. W pierwszej rundzie wymęczył zwycięstwo z Baxterem 6-5 (po średniej 86,65), aby w kolejnej rundzie przegrać z Hamiltonem 2-6 (po średniej 82,55). Z taką średnią to tylko Aden Kirk potrafił wygrać z Taylorem
W formule best of 11 legs miałbym obawy, ale w tej nie mam.
Na koniec Adrian Lewis, o którego chyba najbardziej się obawiam. Adrian zagrał ostatnio w Dusseldorfie i w sumie nie pokazał nic specjalnego. W drugiej rundzie zagrał z van de Pasem i przegrywał już 2-5, ale mecz ostatecznie wyciągnął na 6-5, wszystko dzięki niefrasobliwości młodego Holendra. W kolejnej Wade i porażka 4-6 po dość dobrym meczu (nie licząc tych dziesiątek przestrzelonych lotek na dablu w obu rundach). A Gilding? W profesjonalnym tourze zawodnik dosyć nowy, tak naprawdę od ubiegłego sezonu widoczny, co raz bardziej widoczny. „Goldfinger” to ciekawa persona, nie robiącą show, grającą swoje. Potrafi wykręcić wysoką średnią, pamiętam jak chyba z Taylorem zrobił średnią 108 w jakimś finale. Dla Gildinga będzie to pierwszy występ w Winter Gardens w Blackpool i myślę, że początek może przespać z nerwów (a Lewis może przespać, bo nie będzie mógł nic zapiąć). „Jackpot” to finalista z ubiegłorocznego turnieju. Nie ma mowy o odpuszczaniu, bo kasa, bo prestiż i dlatego uważam, że Adrian wygra, choćby doświadczeniem.
————————-
Michael van Gerwen v Steve Beaton
Typ: Steve Beaton powyżej 2,5 180′s @ 1,66 bet365 3/10j ✅ 1,98j

Długo myślałem co autor miał na myśli wystawiając linię 2,5 na Beaton’a. O tym meczu napisałem już wyżej. Murowanym faworytem do wygrania meczu jest Holender, ale Beaton na pewno nie będzie bierny. Panowie grają do 10 wygranych legów, prognozuję, że rozegrają ich minimum 15, czyli 3 mini-sesje. Beaton powinien rzucać jednego maksa w jednej sesji. Co ważne, mecz będzie rozgrywany jako 3 w kolejności, godzina 21:00 czasu miejscowego. Zawodnicy dobrze się rozgrzeją. Jak najlepiej zmusić Michaela do dobrej gry? Uciekać, uciekać i szybko kończyć. A uciekać najlepiej maksami. Pierwsza runda ma to do siebie, że nie lubi rozpieszczać specjalnie porywającymi widowiskami, a co z tym idzie w parze – mało maksów. Ja jednak uważam, że 3×180′s Beaton rzuci w tym meczu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Czy zobaczymy w tym turnieju 9-dart finish? Ja myślę, że tak. Kurs nie zachęca (1,80 w bet365). Taki kurs to śmiech, a ja coś przeczuwam, że w drugiej rundzie możemy być świadkami perfekcyjnego lega. Dlaczego w drugiej? Bo tam już będą szlagiery, bo statystycznie najczęściej 9. lotka wpadała w 2. rundzie. Na pewno będę polował na 9-dart finish w 2. rundzie, gdzie na poszczególne mecze kurs bedzie wynosił ~33. No chyba, że dzisiaj Michael odpali w meczu z Beaton&#39;em. To dla przypomnienia ich mecz sprzed 2 lat ????
https://www.youtube.com/watch?v=xCis6XMJu8E
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Brendan Dolan v Richie Burnett
Typ: Brendan Dolan powyżej 2,5 180&#39;s @ 1,80 bet365 5/10j
⛔ 5j [żenada, 1]

Żarty. To jest ta perełka, o której wspominałem na początku tygodnia. Wszyscy bukmacherzy wystawili linię 3,5 a tylko bet się wyłamał i dał 2,5. Wczoraj bardzo szczęśliwie wszedł over Beaton&#39;a, gdzie polecałem identyczną linię, ale dzisiaj mam większą pewność dla tego typu. Krótko - Dolan jest faworytem tego meczu, mecz powinien wygrać, chociaż nie wiadomo co zaprezentuje Burnett. Żeby się nie męczyć podczas oglądania tego spotkania (bo Burnett&#39;a nie da się oglądać, chyba tylko masochiści lubią) gram ten typ. Ale nie myślcie, że tylko z tego powodu. Dolan może nie rzuca fury maksów, ale 3 powinien ogarnąć. W meczach na krótszych dystansie, do 6 wygranych legów, przeważnie robi 1-2 maksy. Z Burnett&#39;em łatwo nie będzie, więc i uciekać trzeba. Drugi mecz w kolejności, powinno obyć się bez niespodzianek. Ja jestem bardzo przekonany co do typu.
Andy Hamilton v Wayne Jones
Typ: Andy Hamilton -2,5 lega @ 1,80 bet365 2/10j ✅ 1,60j 10-3
(Bezpieczniejsza opcja: Andy Hamilton po 1,30, dałbym 4/10j)
✅

Trudno powiedzieć jak zagra Jones, bo jest praktycznie niewidoczny, nie gra nawet w ET, próbuje coś tam w Players Championship, ale bez sukcesów. Hamilton wziął się do roboty, przestał &quot;tankować&quot;, do tego sporo treningu (chwalił się na twitterze, że przed WM trenuje po 5-6h dziennie). Na ET w Dusseldorfie wyglądał solidnie, przegrał dopiero w ćwierćfinale z późniejszym zwycięzcą Wright&#39;em. Jak ktoś chce do dubla to czysty win, a jak do singla to handi. Mecz musi zakończyć się zwycięstwem przewagą 2 legów (wyjątek przy 12-12), więc dlaczego nie trzema? A co ciekawe, Bwin oferuje -3,5 po 1,90. Liczę, że Andy bez problemów odprawi Jones&#39;a, aczkolwiek zdaję sobie sprawę jak nieprzewidywalnym jest ten zawodnik, dlatego tylko 2j na ten typ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Miała być perła z Dolan&#39;em a wyszła kupa. Meczu nie dało się oglądać, żenujący poziom. No ale gramy dalej.
Raymond van Barneveld v Vincent van der Voort
Typ: Vincent van der Voort powyżej 3,5 180&#39;s @ 1,90 3/10j
✅ 2,7j

Mecz na zakończenie dnia, który może przejść do historii jako fantastyczne widowisko. Vincent rzuca dużo maksów, na krótkich dystansach do 6 wygranych rzuca zazwyczaj 2-3 maksy. Dzisiaj przeciwnikiem będzie popularny &quot;Barney&quot;, z którym łatwo nie będzie. Liczę, że Vincent bez problemów zdobędzie minimum 4 maksy.
I na koniec coś luźnego: Newton v Baxter powyżej 8,5 maksów ⛔, Taylor v Webster Taylor -4,5 legów ✅.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Peter Wright v Stephen Bunting
Typ: Najwyższy checkout meczowy powyżej 126,5 @ 1,83 William Hill 3/10j
⛔ 3

Pierwszy mecz wieczoru zapowiada się świetnie. Runner-up MŚ PDC kontra Mistrz Świata BDO. Jak zobaczyłem parę, to od razu pomyślałem, że wygra Bunting. Ale po turniejach ET 4 i 6, gdzie Wright osiągnął półfinał i wygrał oraz wywiadzie, w którym opowiadał o przygotowaniach, stwierdziłem, że faworyta w tym meczu nie ma. Bunting ma sporo do udowodnienia w PDC, powinien w końcu zacząć punktować. Wright po bardzo dobrym występie w MŚ PDC, świetnie rozpoczął występy w Premier League, po to, by ostatecznie nie wejść do półfinałów. Teraz zapowiada, że jest przygotowany, jest forma i zamierza namieszać. Rod Harrington i Eric Bristow wskazują go jako czarnego konia turnieju. Ale ja nie o tym. Wybrałem zakład na najwyższe zejście - minimum 127. Peter i Stephen to specjaliści od wysokich zamków. Pamiętacie to zejście z 151 przez Buntinga przy stanie 8:8, gdzie rywal miał ustawionego dabla? A Wright&#39;a pamiętacie, który kradł w Premier League legi van Gerwenowi i Barney&#39;owi po finishu 161? Do tego, w turnieju w 7 z 12 meczów byliśmy świadkami checkout-u wyższego od linii.
Przewiduję, że mecz będzie zacięty, zapewne zagrają leg za leg, i czasem trzeba będzie się ratować wysokim zejściem. Obaj potrafią kończyć. U innych bukmacherów linie 127,5 i 128,5 po podobnych kursach.

Mervyn King v Kim Huybrechts
Typ: Kim Huybrechts powyżej 4,5 180&#39;s @ 1,90 Bwin 2/10j
⛔ 2
Trochę wysoka ta linia, o 5 maksów może być ciężko, dlatego idzie tylko za 2j. Kim wolno wchodzi w mecz, linia zapewne spadnie do 3,5 i będzie można grubiej wejść. &quot;The Hurricane&quot; na ET taka sobie gra, ale maksów trochę porzucał, przeważnie 2-3 na dystansie do 6 wygranych. King na ET grał słabo, z ET 4 i 5 odpadł w pierwszym meczu, w ET6 w drugim. Miejmy nadzieję, że zrobił jako takę formę i nie zagra na średniej 80, bo to Kima nie zmusi do maksów. Ja delikatnie spróbuję te over 4,5, ale na pewno będę czekał na live.
 
M 124

mr.x

Użytkownik
Wright P. - Bunting S.
Typ: najwięcej max Bunting
@1,8 Bwin
⛔ dzisiaj przejął 140 Bunting od Wrighta

Zestawienie zawodników ciekawe, Oby Bunting powalczył bo przecież wiemy, że potrafi. Pech chciał, że dostał na dzień dobry ciężkiego rywala, który ostatnio notował progres.
Jednak Bunting nie bez powodu może też tutaj mieszać, a i miewa pojedynki gdzie maxami zamiata jak szalony. Wright do jakiejś czołówki maxowej nie należy w moich oczach. Dużo 140 miewa, ale z maxami różnie. Bunting maxowo wygląda lepiej wg. mnie.

King M. - Huybrechts K.
Typ: Huybrechts
@1,66 Pinnacle
⛔ Szok.... King dzisiaj miał mega dzień...

Huybrechts jest poprostu lepszy od swojego dzisiejszego rywala. Ja osobiście nie przepadam za Kingiem, a i jego forma nie powalała w ostatnich tygodniach. Liczę, że Kim dobrze wykorzystał czas przed WM i odpowiednio się przygotował bo ma umiejętności takie żeby walczyć z najlepszymi jak równy z równym. Oby mu szło a spokojny jestem o końcowy triumf, Belg lepsze widowiska jest w stanie tworzyć od Kinga.

Anderson G. - Caven J.
C/o w meczu ov 126,5
@1,83 bet365
✅ 145 Anderson/132 Caven

Obaj zawodnicy potrafią zamykać wysokie oczka, a i sam mecz zapowiada się ciekawie. Anderson w tym sezonie dobra forma, a Caven ostatnio miał wreszcie przebłyski. To pozwala mi spodziewać się dobrego spotkania i liczę, że jakiś wyższy zamek też tutaj zobaczymy ;) Linia niby jest wysokawa, ale już trochę zamknięć tutaj powyżej padło, trafiają się dwaj zawodnicy, którzy grać umieją więc oby i checkouty dzisiaj szły ;)
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Phil Taylor v Michael Smith
Typ: Phil Taylor @ 1,25 William Hill ✅

Phil zagrał świetny mecz z Darrenem, który zaprezentował się z dobrej strony. Co cieszy mnie bardziej, Taylor wrócił do wybornej formy. Średnia 101,79, 5 maksów, 6 perfekcyjnych lotek, dable na poprawnym poziomie 43%. Phil ma wielką ochotę wrócić na miejsce numer 1 i chce rozpocząć marsz od zwycięstwa w Blackpool (tymbardziej, że broni 2 zwycięstw z rzędu). Jutro zagra ze Smith&#39;em, tym samym Smith&#39;em, który wyrzucił go z MŚ w drugiej rundzie. Wynik 3-4 w setach, ale ja cały czas będę się upierał, że Taylor nie grał wtedy źle, to Michael zagrał jak Taylor, czyli wykorzystał wszystkie możliwości przełamania. Później zagrali w Players Championship oraz w German Darts Masters - oba mecze wygrał Phil. I przed 3 tygodniami obaj zmierzyli się na Gibraltarze, gdzie wygrał Smith. Z pewnością był to cios dla Taylora, który bronił ubiegłorocznego zwycięstwa, a w wywiadzie dla SkySports był zadowolony, że gra w tym turnieju i mówił, że chce go wygrać. Wtedy trochę brakło. Teraz znów się spotkają. Ja nie mam wątpliwości - wygra Taylor. Dystans do 13 wygranych legów, niespodzianki nie będzie. Michael zagrał fajnie z Pipe&#39;m, ale czy da radę Taylorowi? Ja sądzę, że nie. Handicap -4,5 trochę za duży, nad 3,5 myślałbym a 2,5 brałbym z pocałowaniem ręki.
James Wade v Richie Burnett
Typ: James Wade @ 1,20 William Hill
✅

Wielu zarzuca James&#39;owi, że z A. Smith&#39;em zagrał tak sobie, bez polotu. Ale wygrał 10-5. Zrobił średnią 93,01, a na dablach miał 43% (jak na niego słabo). Ale James grał na tyle, żeby wygrać. On wie, że są kolejne mecze i wtedy trzeba pokazać cały kunszt. Richie Burnett znalazł się w tej rundzie przez przypadek. Wszyscy zgodnie orzekli, że mecz był nudny, że można było spać. 14 legów, w których nie wydarzyło się nic, dosłownie nic. No chyba, że ktoś lubi jak Dolan przez 16 lotek nie trafia dabla. Konkret, Burnett zrobił średnią 93,85 i miał 37% na dablach. Sam się dziwię, że aż taką średnią wykręcił, bo przez cały mecz wynosiła około 85 punktów. Warto przypomnieć występy Walijczyka w World Cup of Darts. A może nie warto, przecież nic tam nie prezentował. Najpierw niemiłosiernie męczyli się z Francuzami (5-4), później z Polakami (Burnett wygrał ze Stróżykiem 4-2, Webster przegrał z Chmielewskim 3-4, i w deblu Walia prowadziła już 3-0, żeby ostatecznie wygrać 4-2 - średnia Walii niższa o 7 punktów!). James powinien dzisiaj spokojnie ograć Richie&#39;go. Walijczyk początki zawsze przesypia, więc &quot;The Machine&quot; powinien szybko go przełamać i później grać swoje. Jeśli tylko Wade&#39;owi nie braknie szczęścia, którego zawsze ma całą furę, to zamelduje się w ćwierćfinale. Typ gram w dublu ze zwycięstwem Taylora.
Taylor + Wade = 1,50 William Hill/Marathon 7/10j ✅3,5j
Tak jak obiecałem, w drugiej rundzie gram na 9-lotkę. Mam przeczucie, że ktoś trafi. A kto jest w formie i kto potrafi to zrobić? Van Gerwen, Taylor i Lewis. A do tego grona dołączam Van Barnevelda w meczu z Whitlockiem, to są goście, którzy grają niepozornie, ale potrafią lega zacząć od maksa, a później to już idzie ???? Pod uwagę brałem 5 bukmacherów: WH, bet365 i bwin oraz betvictor i betway, które oferuję kursy na konkretnego zawodnika. Zdecydowanie najlepsze kursy proponuje nam bet365 (WH różnica kursów 19-51, brak oferty na 2 mecze, bwin kursy prawie przez połowę). I tak:
Michael van Gerwen v Ian White @ 29 0,5j ⛔
Phil Taylor v Michael Smith @ 26 0,8j ✅ 20j
Adrian Lewis v Mervyn King @ 34 0,4j ⛔
Simon Whitlock v Raymond van Barneveld @ 51! 0,3j ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
M 124

mr.x

Użytkownik
James Wade v Richie Burnett
Typ: Wade c/o over 118,5 ⛔114 104 102... ehh
1,85 bwin


Cóż w 1 rundzie dobrze nie było u Jamesa pod względem doubla, a przyzwyczaił on do tego, że zazwyczaj mu on idzie ;) Nie było wysokiego zamka w 1 rundzie więc czas przełamac się w 2. Tutaj rywal na zbliżonym poziomie, może trochę lepszy od poprzedniego więc będzie musiał się pokazać z troche lepszej strony. Jako, że najlepszą bronią Maszyny były double to oby udowodnił chociażby Szanghajem ????

Michael van Gerwen v Ian White
Typ: C/o w meczu over 126,5
1,66 bet365
⛔ 123

Dzisiaj bardziej checkoutowo. Świetnie zapowiadający się pojedynek MvG z Whitem. Okraszony powinien być jakimś ładnym zamkiem, obaj zawodnicy w 1 rundzie pokrywali zamknięcie wyższe od tej linii. Bet ogólnie niby kurs mniejszy, ale i linia mniejsza od reszty buków. Będzie ciekawy mecz, obaj potrafią grać na wysokim poziomie więc niech pokażą kawał dobrego darta ????

Simon Whitlock v Raymond van Barneveld
Typ over 21,5 leg
1,75 Marathonbet
⛔ 21 leg...
Powinien być dobry mecz i wyrównany, Simon ostatnio zaczął sobie trochę lepiej radzić więc powinien powalczyć. Pierwszą rundę obaj zagrali na zbliżonym poziomie, średnia wyższa u Simona. RvB złomotał Voorta bo ten nie miał doubla wgl. Ostatnio Panowie się spotkali i górą był Whitlock, osobiście liczę, że znów wygra Czarodziej, a mecz sam w sobie będzie wyrównany. 13:9 w którąś stronę i siedzi ;) Na to liczę.


Czarna rozpacz, wszędzie minimalnie brakowało, ale brakowało.... może jutro będzie lepszy dzień :/
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
James Wade v Richie Burnett
Typ: Wade c/o over 118,5
1,85 bwin
⛔
Cóż w 1 rundzie dobrze nie było u Jamesa pod względem doubla, a przyzwyczaił on do tego, że zazwyczaj mu on idzie ;) Nie było wysokiego zamka w 1 rundzie więc czas przełamac się w 2. Tutaj rywal na zbliżonym poziomie, może trochę lepszy od poprzedniego więc będzie musiał się pokazać z troche lepszej strony. Jako, że najlepszą bronią Maszyny były double to oby udowodnił chociażby Szanghajem ????
Pozwolę sobie podebrać. Również polecam ????
--------

Simon Whitlock v Raymond van Barneveld
Typ: Powyżej 12,5 180&#39;s @ 1,90 Bwin 3/10j
⛔3j
Długo zastanawiałem się nad tym typem. Linia trochę duża, ale czuję, że jeden z zawodników znacznie przewyższy &quot;swoją&quot; linię i ostatecznie również ogólnie 12,5 zostanie przekroczony. Według mojej prognozy zakładającej minimum 21 legów, Simon powinien rzucić 6,04 maksów, a Raymond 5,76, czyli około 12. Linia na Simona wynosi 6,5 i na Raymonda 6,5. Początek meczu pewnie należeć będzie do Whitlock&#39;a, który zawsze świetnie rozpoczyna, gorzej z końcem (wszyscy pamiętamy mecz z Hankey&#39;em w GSoD i 6:1 -&gt; 9:10). Czuję atak na 9. lotkę przez Raymonda, a jak wiemy, Holender nie lubi rozmieniać jak chociażby Taylor, tylko do skutku rzuca T20. Panowie spotkali się w ubiegły piątek w ET w Dusseldorfie, góra był Whitlock 6-4, w maksach 3-2 dla Australijczyka, ale należy porównac jaka jest stawka w ET, a jaka tutaj. Według mnie warto.
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Jest szansa na tą 9-lotke? dziś kolejne kursy na to wystawili
Zawsze jest ???? Dzisiaj Taylora wyczuwam.
-----------------
Wczorajszy dzień jakoś tak bez emocji. Najpierw Chisnall z Hamiltonem pomęczyli się na dablach, później dwa pogromy: Wade&#39;a i van Gerwena, a na koniec przedziwny mecz Whitlocka z Barneyem.
Paul Nicholson v Wes Newton
Typ: Paul Nicholson @ 2,05 Marathon
2/10j ⛔ [Jak to mawiają tenisiści - spusiaczył]

Kompletnie nie mam pojęcia dlaczego tak wysoki kurs został wystawiony na Nicholsona. Zobaczmy jak zagrał Nicholson w 1. rundzie. 10-8 z Thorntonem, średnia 94.95, 38% skuteczności na dablach - nieźle. Do tego: 23x100, 17x140, 3x180. Newton w 1. rundzie: 11-9 z Baxterem, średnia 81.99, 27,5% na dablach - słabo. Do tego 21x100, 16x140,2x180. Czyli: wyższa średnia, lepszy dabel, więcej tonów dla Nicholsona pomimo 2 legów mniej. Dla przypomnienia dodam, że Newton rozpoczął mecz od 1-4, następnie 4-8, wyszedł na 9-8 po beznadziejnej grze Baxtera i ostatecznie zwyciężył 11-9 po pięknym zamku 144. Nicholson w World Matchplay występuje 5 raz, jego najlepszy wynik to właśnie Last 16. Newtona najlepszy wynik to ćwierćfinał, o który dzisiaj zagrają. Newton ostatnio mało grał, powodem zapewne było dziecko, które urodziło się &quot;Wojownikowi&quot;. Zdaję sobie sprawę, że Nicholson jest takim zawodnikiem, który może w tym meczu zrobić setkę na średniej, ale może wyjść i oddać go bez walki. Ja w tym typie widzę value, bo kursy powinny być wyrównane, jeśli nie z korzyścią na Australijczyka. Newton jakoś mnie nie przekonuje, potrzebuje dużo lotek na podwójnych, a Nicholson potrafi to wykorzystać. Ale wiem, jak nierównym graczem jest &quot;The Asset&quot;, dlatego też typ gram za 2j.
 
M 124

mr.x

Użytkownik
Co do typu powyżej to się z Nim zgadzam ???? Sam bym to podrzucił bo wydaje mi się, że Nicholson ma spore szanse jeśli tylko będzie grał na zbliżonym poziomie do meczu z Robertem... oby walka z publiką go dzisiaj znowu niosła.

Bunting S. - Anderson G.
Typ: over 11,5 max
@1.85 bwin
✅ 13
Zastanawiałem się zastanawiałem i wydedukowałem... Wg. mnie szanse na pokrycie overa maxowego są. Bunting to Bunting i potrafi złapać czasem smykałkę do maxów. W 1 spotkaniu miał dużo 140 i trochę brakło... Maxów było mało więc czas się poprawić.
Anderson myślę, że koło 6-7 się zakręci i oby dorzucał Stephen resztę. Powinno być na pograniczu, a Buntingowi do walki w tym meczu 180 się przydadzą ;)

Taylor P. - Smith M.
Typ:Taylor c/o over 119,5
@1,85 bwin
✅ 144/ 3x126
Długo się zastanawiałem co Wam z tego meczu zapodać bo mam kilka propozycji. Wybiorę jednak to.Taylor ma coś i światu do udowodnienia w tym meczu, o ile pogromu się nie spodziewam jeśli tylko Smith nie zapomni jak się gra... tak Taylor w &quot;swoim&quot; turnieju bedzie chciał się odegrać za MŚ. Będzie próbował pokazywał się, a że mecz będzie do 13 to i na jakiś zamek liczę. W 1 rundzie miał 132 w stylu bull bull d16 - piknie ???? Dzisiaj myślę, że też coś koło 130 zamknie bo szanse powinien mieć, a że to The Power to szanse wzrastają. Oby nie brakło minimalnie jak wczoraj..

Lewis A. - King M.
Typ Lewis -3,5
@1,81 Sbobet
✅13:8

Cóż druga próba przeciwko Kingowi. Nie chce mi się wierzyć, że utrzyma formę z 1 pojedynku. Zaskoczył mnie wtedy średnią over 100 i dablem 50%. Jednak myślę, że dzisiaj będzie gorzej bo rywal nie powinien dać mu się rozkręcić.
Adrian 1 runde przeszedł błyskawicznie i powiedziałbym treningowo. 10:0 średnia 110!! i dable 53%. Lewis chyba znów na większy turniej przygotował niezłą formę. Uważam, że dzisiaj nie da ugrać więcej niż 9 legów Kingowi.

Wreszcie tak jak powinno być !
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
act 8,6K

act

Użytkownik
takie pytanie:
jest gdzieś szczegółowe info o przebiegu poszczególnych meczy?
chodzi mi o szczególnie o pierwszą lotkę
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
takie pytanie:
jest gdzieś szczegółowe info o przebiegu poszczególnych meczy?
chodzi mi o szczególnie o pierwszą lotkę
Ogólne opisy meczów na http://www.pdc.tv/world-matchplay Informacji dotyczących pierwszych lotek nie ma, bo to tylko dziwny wymysł buków, jak chcesz sprawdzić to chyba musisz oglądnąć pierwszą kolejkę. Albo na PDC albo na YT
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
borys91 60

borys91

Użytkownik
Paul Nicholson - Wes Newton, cóż to był za pojedynek?! Poziomem może nie zachwycał, ale dramaturgią na pewno. Powrót Newton&#39;a, 4 niewykorzystane lotki meczowe przez Nicholson&#39;a i kilka niesamowitych zejść w wykonaniu Wes&#39;a (ze 160 po pierwszej nietrafionej lotce meczowej przez Paul&#39;a). Kapitalne widowisko!
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Michael van Gerwen v Dave Chisnall
Typ: 9-dart finish @ 29,00 bet365 0,5j ⛔
Typ: Michael van Gerwen @ 1,22 William Hill
✅
Wczoraj Taylor zakończył lega 9. lotką, a ja nadal mam przeczucie, że nie będzie to jedyny perfekcyjny leg w turnieju. Zostało w nim co prawda tylko 7 spotkań, ale za to jakich! Dzisiaj zagra van Gerwen z Chisnallem i właśnie tam upatruję możliwości takiego zakończenia. Obu na to stać, Chizzy miał już 7 perfekcyjnych lotek w 2. rundzie. Michael niby nie gra na jakimś ekstra poziomie, ale to jest cały on. Niby niepozorny, niby dużo słabych legów, ale myślę, że jest podrażniony, że to Taylor zrobił 9. lotkę przed nim. A przecież od pamiętnych 17 lotek zapowiada, że rzuci. Ja bardzo delikatnie spróbuję.
A teraz poważniej. Michael powinien wygrać, zagrał 2 mecze na dobrym poziomie. Najpierw trochę pomęczył się z Beatonem (średnia 98,85, 29%, 7x180&#39;s), a następnie odprawił White&#39;a 12-4 (średnia 96,75, 41%, 4x180&#39;s). Chisnall najpierw wygrał z Winstanley&#39;em 10-4 (średnia 98,96, 43%), a następnie Hamiltona 13-10 (średnia 95,19, 40%). Patrząc na historię, grali ze sobą 15 razy: 10 wygranych van Gerwena i 5 wygranych Chisnalla. Ale należy zauważyć, że aż 11 z tych meczów to albo Liga Mistrzów albo Players Championship albo kwale do UK Open. Pozostałe 4 mecze: w Premier League 2014 - oba na korzyść van Gerwena po 7:4, World Grand Prix 2013 - Chisnall 3:2 w setach oraz World Matchplay 2013 - van Gerwen 16:11. W tym turnieju obaj mają problemy na dablach, problem u &quot;Shreka&quot; polega na tym, że mając np. 6 lotek na dablu nie jest skupiony w 100%. No ale, teraz ćwierćfinał, znacznie lepszy i groźniejszy przeciwnik niż dwóch pozostałych. Uważam, że Michael dzisiaj zagra na swoim dobrym poziomie i spokojnie ogra Chizziego, tak jak to zrobił rok temu.
James Wade v Simon Whitlock
Typ: Simon Whitlock więcej 180&#39;s @ 1,44 William Hill
✅

W tym meczu moim faworytem mimo wszystko jest Wade. Whitlock powinien polecieć z Barneyem, no ale jak się z 4-0 robi 6-10 to wiadome kto mecz przegrał. Do tego zmiana lotek i brak woli walki. No ale Holendra już nie ma. Przypomnę, że Wade&#39;a mam pogranego jako zwycięzcę 3. kwarty, miałem kontrować, ale zostawię. Czuję, że da radę. James nosi przydomek &quot;The Machine&quot; i faktycznie jest maszyną. D20 i D10 to jego 2 wielkie atuty, do tego cała góra tonów, niestety bez maksów. I właśnie dlatego proponuję taki zakład. Chyba wszyscy wiedzą, że James nie rzuca wielu maksów. W 1. rundzie Wade rzucił 3 maksy (15 legów), Whitlock 5 maksów (16 legów), w 2. rundzie Wade rzucił 4 maksy (15 legów), Whitlock 7 maksów (21 legów). Warto popatrzeć na ich ubiegłoroczny ćwierćfinał z World Matchplay, który wygrał Anglik: 10-7 w maksach na korzyść &quot;Czarodzieja&quot;. Zobaczmy jeszcze na linie wystawione przez bukmacherów - Wade 5,5 i Whitlock 7,5/8,5. Dystans długi, do 16 wygranych legów. Według mnie, najniższy wymiar kary to 16:10, czyli 26 legów. Whitlock te 7-8 maksów powinien zrobić. Czy Wade&#39;a rzuci aż tyle? Nie sądzę ???? Dlatego typ gram w dublu ze zwycięstwem van Gerwena,
van Gerwen + Whitlock więcej 180&#39;s = 1,77 @ William Hill 5/10j ✅ 3,85j
 
M 124

mr.x

Użytkownik
Van Gerwen M. - Chisnall D.
1:MvG c/o over 119,5 ✅ 145,130,129,126.. trochę było
@1,85 bwin
2:Chizzy c/o over 113,5 ⛔ Niestety brakło dobrego podejścia, dabel był brakowało często 1 lotki
@1,85 bwin

Tutaj krótka piłeczka, jeśli Chizzy ma walczyć to i musi mieć zamki, a póki co w tym turnieju w obu rundach pokrył zamknięcia 132/134. Więc wystarczajace do linii.
MvG prosta piłka, Szanghaj daje pokrycie, a póki co w obu rundach miał zamknięcia ponad tą linię ;) Uważam, że coś zobaczymy i dzisiaj.
Wade J. - Whitlock S.
1:Whitlock c/o over 119,5 ✅ 126
@2,02 bwin
2:170 C/o w meczu ⛔ było bliziutko... pomyłka na bullu Whitlocka
@7,75 bwin (drobniaczki)

Dzisiaj zabawa checkoutowa. Whitlock do tej pory w 1 rundzie 154 najwyższe, w 2 rundzie 129 najwyższe ???? Dzisiaj buki go nie doceniają bo widzę kurs podbity, a przecież ten zawodnik potrafi zamykać.
Odnośnie 170 do spróbowania delikatnie, jeszcze nie było w Matchplayu a spotyka się dwóch zawodników ogarniających wyższe zamki więc możliwe i tutaj. Nie jeden raz już to zamknęli. Wade jeszcze bez błysku na wyższym checkoucie ale może dziś odpali właśnie max zejście.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
M 124

mr.x

Użytkownik
Anderson G. - Lewis A.
Anderson over 8,5 max
@2,2 bet365
⛔ 7
Anderson w meczu z Buntingiem miał 10 maxów, ogólnie póki co t20 dość dobrze mu służy. Dzisiaj żeby walczyć z Lewisem też musi liczyć na dość dobre pole t20 i sporo maxów. Punktowo nie może odstawać od Adriana jeśli chce wygrać. Forma wg. mnie równiejsza po stronie Gary&#39;ego. ponad 26 legów powinno być więc szansa na pokrycie jest jeśli maxy się będą słuchać. Walczysz Gary dzisiaj !
Taylor P. - Newton W.
1: Taylor over 124,5 c/o
@1,85 bwin ✅ 160
2: Newton under 93,5 średnia
@1,83
William ✅ 89,16
A tutaj 2 propozycje bo więcej do wyboru ciekawszych opcji.. tak się wydaje. Odnośnie checkoutu to cóż, Taylor w formie i myślę, że dzisiaj kolejny raz potwierdzi aspiracje co do tytułu w tym turnieju. W meczu ze Smithem zamykał 3x 126 i 144 zamykając 9 lotkę. Forma była, bull się słuchał, dable niezłe więc i dzisiaj może coś zamknąć, a trochę okazji powinno być bo gramy do 16.
Odnośnie 2 typu to sprawa ma się następująco. Linia wystawiona przez WH dość wysoka jak na moje oko. Newton do tej pory tutaj gra bardzo słabo i tylko drabinka go ratuje, że jest w ćwierćfinale. Ogólnie to i rywale się przyczynili bo mieli przewagę a oddawali. Nicholson np. zmarnował 4 meczowe lotki... Cóż Newton ogólnie dość słabo punktuje jeśli mam być szczery. Maxów nie ma zbyt wielu, a sporo dziwnych legów rzucając serią punkty od 60 w dół. Dzisiaj nie wiem czy się zmobilizuje na walkę z Taylorem bo ciężko szukać pozytywów. Historia nie nastraja, a i jego gra tutaj też nie rwie. Do tej pory miał średnie 81,99 i 86,62 więc do linii rzuconej przez buka trochę brakuje. Ciężko mu będzie coś wysokiego ugrać bo nie dość, że sam występ z Taylorem go pewnie zbije z tropu to i gra The Powera pomoże aby Newton nie wszedł na obroty.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom