>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

PDC World Championship 2023 (15.12.2022 - 3.01.2023)

hiro 83,4K

hiro

Użytkownik
Dwaj nasłabsi zawodnicy w stawce to Vladyslav Omelchenko i Xicheng Han.

Luke Woodhouse v Vladyslav Omelchenko
Typ: Woodhouse -2,5 seta @ 1,72 STS

(dla porównania ETOTO ma 1,43)

Dart na Ukrainie nie jest popularny, a przynajmniej tak było w lecie ubiegłego roku. Yaroslav Mykytyn (darter amator z Ukrainy) w rozmowie z Maciejem Chorbińskim na kanale 'Dart Zmieszany' powiedział, że wtedy na Ukrainie regularnie w lotki grało 100-150 osób. Niech świadczy o tym fakt, że facebookowy profil ukraińskiej federacji polubiło na ten moment 459 osób, w tym kilku moich znajomych Polaków.


Swego czasu Ukraińcy mieli nawet turnieje BDO/WDF grane w Kijowie: Ukraine Open i Kiev Darts Masters. Kategoria tych turniejów była najniższa z możliwych i próżno szukać w nich największych gwiazd wymienionych federacji. Ciekawostka - w 2018 roku oba turnieje wygrał Łukasz Wacławski.

Ukraińcy nie mają u siebie bardzo dobrych zawodników (w skali świata), czasem uczestniczyli w turniejach BDO/WDF, ale bez większych sukcesów. W tegorocznym WDF Europe Cup zagrali (w meczach do 4 wygranych legów):
  • Illia Pekaruk (średnia 62,33)
  • Artem Usyk (średnie 68,29 i 71,34)
  • Vladyslav Melashenko (średnia 72,34)
  • Volodymyr Zalevskyi (średnia 63,97)
Miejsce w Mistrzostwach Świata PDC dostali tylko ze względów politycznych. Dotychczas to miejsce przypadało Rosjanom, ale ze względu na napaść na Ukrainę zostali wykluczeni.

W kwalifikacjach zwyciężył Vladyslaw Omelchenko. Finałową fazę od ćwierćfinałów można obejrzeć na youtube. W dwóch pierwszych meczach do 6 wygranych legów zrobił średnie 66 i 67, a w finale do 3 wygranych setów jego średnia wyniosła 76 punktów.


W Ally Pally dojdzie publiczność, gwar, śpiewy, kamery, stres nową sytuacją i niezły przeciwnik. A Woodhouse to solidny średniak w PDC, przeważnie gra dobrze ponad 90 punktów. Dla mnie sprawa jest jasna - Luke ten mecz wygra gładko i przyjemnie.

Martijn Kleermaker v Xicheng Han
Typ: Kleermaker -2,5 seta @ 2,10 STS

(dla porównania ETOTO ma 1,81)

Zawsze najsłabszym zawodnikiem w stawce MŚ był rezprezentant Chin. Co prawda Chiny postawiły teraz mocno na rozwój darta - transmisje z ichniejszej Premier League Darts są nawet na PDC-TV, poziom drgnął, ale do rywalizowania jak równy z równym na scenach PDC jeszcze daleko. I właśnie zawodnik z tej ligi zagra w mistrzostwach. Nie będzie to zwycięzca Chen, który musiał się wycofać w związku z regulacjami c-19, ale zdobywca drugiego miejsca Han.

Jego przeciętna średnia wyniosła w tych rozgrywkach 80,95 punktów, a aż 7 z 19 meczów zakończył poniżej 80 punktów, w tym w dwóch ledwo przekroczył 70.

Chińczyk trafił na solidnego Kleermakera, który przy słabym dniu zagra 85 i pewnie wygra.

Pamiętajcie, że seta może każdy ugrać, więc nie zastawiajcie domów na DW 3-0. Ale STS śpi i ma fajne kursy na DW 3-0 w dwóch powyższych meczach.

AKO: 3,61 (3,18 bez podatku)
dla porównania AKO w ETOTO: 2,58 (2,28)

--------------------

Mocniejsza taśma:

Luke Woodhouse -1,5 seta @ 1,19
Martijn Kleermaker -1,5 seta @ 1,32
Keane Barry -1,5 seta @ 1,27 1-3 😂
Alan Soutar @ 1,16
Simon Whitlock @ 1,11
Boris Krcmar @ 1,20

AKO: 3,08 (2,71 bez podatku) STS


Styl rzucania Keane'a powoduje, że wielu mało doświadczonych dostosowuje się tempem, co dla rywali jest zgubne. Sampson to zwycięzca kwali z RPA. Trudno coś o nim powiedzieć. Ale sądzę, że 90+ Keane'a da mu gładką wygraną. Ten chlopak wie co znaczy 'doing right things in the right moments'.

Soutar fajnie rzucał w Grand Slamie, ćwierćfinał to naprawdę dobry wynik. Rywal Mal Cuming - zagrał w tym roku w dwóch pokazówkach PDC w Australii. Jego średnie to 77,59 i 78,55.

Whitlock - Perez, mam deja vu. Miesiąc temu zagrali w Grand Slamie w grupie o awans. Whitlock wygrał tylko 5-3: miał ogromną przewagę na punktach, ale słabe kończenia. W formacie setowym spodziewam się nawet 3-0.

Krcmar nauczył się już grać ładnie i skutecznie na steelu. Jego rywal Toru Suzuki 2 lata temu przegrał sromotnie z Razmą 0-3, rzucając co rundę średnio 81 punktów. Nie spodziewam się znacznej poprawy formy, a Krcmar regularnie ostatnio gra 90+.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3121
Kaldui 221,7K

Kaldui

Znawca - Dart
Na Unibet dorzucili zakład turniejowy:
Liczba 180 w turnieju
- ponad 885,5 @2.00
- poniżej 885,5 @1.80

Trochę pogrzebałem i znalazłem info, że rekord maxów w WC padł w 2019 roku: 880 sztuk w 1850 legach (max co 0,475 lega)

Później:
2020: 862 w 1951 legach
2021: 877 w 1824 legach (najwyższy stosunek na tak długim dystansie: max co 0,4808 lega)
2022: 859 w 1798 legach

Co o tym myślicie?
Przy średniej 0,48 maxa na leg, potrzeba ok. 1846 legow, żeby pokryć tę linię - wcale nie mało..
 
Otrzymane punkty reputacji: +584
Kaldui 221,7K

Kaldui

Znawca - Dart
Kolejna analiza turniejowa dotyczy 'nine dart finish'.

Screenshot_20221212_103832_Chrome.jpg

WC 2021
James Wade
Gurney i Chisnall mieli podejście, ale spudłowali.

WC 2022
Borland
Labanauskas
Price

2 x 8 idealnych lotek rzucił Wright

Statystyki w 2022 roku
55 podejść i tylko 11 niepowodzeń.

Natomiast poniżej wybrane finisze 9 lotką, oczywiście dla zawodników, którzy biorą udział w WC.

MVG w Players Championship Finals (27.11.2022)
Rock w Grand Slam (17.11.2022)
Searle w Players Championship 27 (22.10.2022)
Clayton w Players Championship 26 (21.10.2022)
Chisnall w European Tour 12 (25.09.2022)
Sousa w Players Championship 22 (03.08.2022)
Hughes w kwalifikacjach do ET12 (02.08.2022)
Price w World Matchplay (23.07.2022)
Rafferty w Players Championship 20 (09.07.2022)
Van Den Bergh w Players Championship 18 (08.07.2022)

Dodatkowo muszę wspomnieć o niesamowitym wyczynie Price'a, który rzucił 2 x lega w 9 lotkach tego samego dnia - w lutym w Premier League.

Warto również odnotować: M.Smith w pierwszym półroczu również 2 udane wyzerowania 9 lotką.

Próby w ostatnim półroczu (czyli 8 perfekcyjnych lotek)
Sousa w European Tour 10 (03.09.2022) – pudło na D12
Price w World Series (12.08.2022) – pudło na D12
MVG w World Matchplay (26.07.2022) – pudło na D12
M.Smith w World Matchplay (20.07.2022) – pudło na D12

Podsumowując
Kurs na minimum 2 finisze w 9 lotkach wynosi 2.75 - całkiem nieźle

Dodatkowo kursy na zawodników:
Rock @15
Wright @11
Price [@10
M.Smith @9
MVG @8
 
Otrzymane punkty reputacji: +864
P 4,1K

pablocuoco8

Użytkownik
Ostatnio 2 x 9 lotka na MŚ wpadła w 2014 roku. Nie widzę value w tym typie i w tym kursie. Owszem poziom poszedł w górę, 9 lotki ostatnio sypią jak grzyby po deszczu ale i tak nie jestem przekonany że na tych MS ich zobaczymy tyle co rok temu czy w 2014.

Z maxami na cały turniej to według mnie też loteria. To co napisałem, poziom poszedł w górę, maxy hurtowo rzuca ostatnio nawet MVG więc można próbować over ale linia jest za duża.
 
hiro 83,4K

hiro

Użytkownik
Kolejna analiza turniejowa dotyczy 'nine dart finish'.

Podsumowując
Kurs na minimum 2 finisze w 9 lotkach wynosi 2.75 - całkiem nieźle

Dodatkowo kursy na zawodników:
Rock @15
Wright @11
Price [@10
M.Smith @9
MVG @8
Podawaj proszę skąd pochodzą kursy.

A skoro mówisz że 2,75 to niezły kurs to spójrz na STS :)

9.jpg

Ubiegły rok był wyjątkowy, bo aż 3x 9 lotka. Czuję, że w tym roku zobaczymy maks 1. Ale 5,50 i 25 to duże value i za drobne można spróbować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +265
Kaldui 221,7K

Kaldui

Znawca - Dart
Ostatnio 2 x 9 lotka na MŚ wpadła w 2014 roku
No i rok temu 3 sztuki.

Natomiast warto jeszcze zerknąć na liczbę podejść (czyli 8 perfekcyjnych i 9 chybiona):
2022: 3 trafione, 2 x Wright o włos
2021: 1 trafiona Wade'a + 3 blisko: Price, Gurney i Chisnall o włos
2020: 4 próby: MVG, Webster, Lewis, Kurz.

Tak jak pisałem wcześniej - ten rok to jakiś kosmos. 55 prób i 44 udane, to jest skuteczność na poziomie 80%

Nie jest to żaden pewniak, ale po kursie, który podrzucił hiro hiro spróbuje za drobne
 
bejrut 1,5K

bejrut

Użytkownik
A jak z zamknięciami 170? Można gdzieś sprawdzić statystyki takiego checkoutu? Ogólnie z sezonu i poprzednich MŚ. Fortuna ma zakłady na taki checkout, i na ilości w turnieju i na zawodników. Można łączyć zawodników więc jakieś maxi można skleić. Ogólnie zapowiada się mega turniej moim zdaniem. Tylko lipa że na viaplay...
 
brodaty-zolw 66,2K

brodaty-zolw

Forum VIP
A jak z zamknięciami 170? Można gdzieś sprawdzić statystyki takiego checkoutu? Ogólnie z sezonu i poprzednich MŚ. Fortuna ma zakłady na taki checkout, i na ilości w turnieju i na zawodników. Można łączyć zawodników więc jakieś maxi można skleić. Ogólnie zapowiada się mega turniej moim zdaniem. Tylko lipa że na viaplay...
wydaje mi się, ze TVP Sport ma w tym roku MŚ ;)
 
hiro 83,4K

hiro

Użytkownik
A jak z zamknięciami 170? Można gdzieś sprawdzić statystyki takiego checkoutu? Ogólnie z sezonu i poprzednich MŚ. Fortuna ma zakłady na taki checkout, i na ilości w turnieju i na zawodników. Można łączyć zawodników więc jakieś maxi można skleić. Ogólnie zapowiada się mega turniej moim zdaniem. Tylko lipa że na viaplay...
TVP Sport
Przeklikaj sobie poprzednie lata, w tabelce po prawej masz 170
 
brodaty-zolw 66,2K

brodaty-zolw

Forum VIP
Bardzo dużo zostało już napisane w tym temacie, więc pozwolę sobie napisać tyko krótko swoje zdanie i podrzucić co gram.

1 Ćwiartka - Price - 2.5/fortuna

Mimo tego, że drabinka byłego mistrza świata nie jest łatwa to uważam, że powinien on ją wygrać. Pierw Woodhouse, później rewanż z GS z Barneyem (De facto moim zdaniem najtrudniejszy mecz), później ktos z trójki Searle/Whitlock/De Sousa, a na koncu prawdopodobnie Noppert. Ewidentnie nie jest to najłatwiejsza drabinka, ale Gerwyn mimo wszystko jest sporym faworytem, a fakt wydłużającego formatu powinien mu sprzyjać. Bardzo mocno grzeje się na rewanż z Barneyem, bo w formacie do 4 wygranych setów powinnismy tutaj dostać naprawdę bardzo dobre spotkanie.

4 Ćwiartka - MVG - 1.9/fortuna

Faworyt/Demon/Kosmita/Najwyższa forma/Największy głód na wygranie MŚ - niepasujące skreślić. Ale w sumie czy tutaj cokolwiek nie pasuje? Holender w tym sezonie udowodnił, ze w końcu wraca na najlepsze tory, a jego występ na PCF podkreślony 9 lotka oraz 170 C/O w finale przeciwko Crossowi tylko to potwierdza. W drabince Mensur, DVD/R.Smith, Cross czy chociażby Gary. Ciekawa, dość trudna drabinka, ale nadal prostsza niż to co ma Price. Dla mnie MVG to bierze i leci prosto do finału.

Powyżej 3.5 zamknięć 170 C/O w turnieju - 1.43/fortuna


Statystyki zostały przytoczone, mamy kilku ekspertów od takiego CO jak chociażby Smith, DVD, Cullen czy Price. MVG ostatnio pokazał, ze umie, wiec na spokojnie 4 sztuki powinnismy zobaczyć.

powyżej 1.5 9 lotki - 5.25/STS
MVG 9 lotka - 9/fortuna


Pierwszy typ pobrany od kolegi, bo STS faktycznie się minął z kursem. Kilka telewizyjnych w tym roku zobaczyliśmy, a forma MVG zwiastuje, ze on tutaj podejście będzie miał. Do tego jakiś random w 2 rundzie i nie zdziwi mnie pokrycie.

Chizzy najwięcej 180s w turnieju - 17/STS

Fenomenalny kurs jak na gościa, który jest maszyna do 180s. Drabinka ciężka, wiec będzie legi czy nawet sety tracił, wiec daje nam to wydłużenie spotkań. Druga największa ilość maxow po Smithie… oraz potencjalnie bezpośrednie spotkanie w ćwierćfinale. W moim odczuciu kurs warty gry choć mocno życzeniowy, bo Chizzy to moja topka ulubionych darterow oraz cichy czarny koń.

MVG wygra turniej - 3.5/STS

Pamietam jak te kursy wynosiły po 2.3 i nie wygrywał, teraz kurs w końcu warty gry, a do tego forma demon, o której pisałem. Gram w dublu z dwoma 9 darterami w turnieju typowo pod lepsze oglądanie.

Zabawa kursami po malutkiej stawce na finały:

MVG-Chizzy - 35/betfan
MVG-Barney - 80/betfan
Chizzy-Aspinall - 200/betfan
Gary Anderson-Barney - 500/betfan
 
Ostatnia edycja:
U 0

Usunięty użytkownik 156243

Gość
Widział ktoś gdzieś zakład, że turniej wygra ktoś go jeszcze nie ma tego tytułu?
 
brodaty-zolw 66,2K

brodaty-zolw

Forum VIP
Mój dubel na dziś wygąda ta

Barry wygra, więcej 180s oraz wyższy CO x Powyżej 3.5 seta (Wattimena-Rafferty)
AKO 2.7/betfan


W spotkaniu Holendra z młodym Irlandczykiem typuje minimum 4 sety. Osobiście uważam, że jest to bardzo wyrównana para i osobiście ostatnie wygrane Wattimeny, a w tym m.in. awans z grupy na GS zupełnie nie stawiają go w roi faworyta tego spotkania. Rafferty wielokrotnie pokazywał, że grać potrafi, a dość specyficzny format setowy, gdzie gra się Bo5 w legach wydaję się być da niego odpowiedni, bo często w takich grywa podczas Challenge Tour. Spodziewam się tuta 5 setów i osobiście bliżej mi do wygrane Raffertyego.

Drugi bet to coś co lubię grać na "lepszych" zawodników. Barry gra z jednym z najsłabszych w stawce. Powinien to na spoonie wygrać 3-0, ale dużo bardzie podoba mi się ten zaad. Minimum 2x180's powinien włożyc, a ego przeciwni wydaję mi się, że 1x180's to będzie max na co będzie go stać. Wygrana? Pewniak. Z C/O bywa to różnie, bo tuta coś około 78-96 może być najwyższe, ale uważam, że przy takim kursie mimo wszystko jest to bet dnia, który polecam. AO przyjemne, a po tym meczu może będziemy polować coś na Wrighta.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +839
hiro 83,4K

hiro

Użytkownik
Mój dubel na dziś wygąda ta

Barry wygra, więcej 180s oraz wyższy CO x Powyżej 3.5 seta (Wattimena-Rafferty)
AKO 2.7/betfan


W spotkaniu Holendra z młodym Irlandczykiem typuje minimum 4 sety. Osobiście uważam, że jest to bardzo wyrównana para i osobiście ostatnie wygrane Wattimeny, a w tym m.in. awans z grupy na GS zupełnie nie stawiają go w roi faworyta tego spotkania. Rafferty wielokrotnie pokazywał, że grać potrafi, a dość specyficzny format setowy, gdzie gra się Bo5 w legach wydaję się być da niego odpowiedni, bo często w takich grywa podczas Challenge Tour. Spodziewam się tuta 5 setów i osobiście bliżej mi do wygrane Raffertyego.

Drugi bet to coś co lubię grać na "lepszych" zawodników. Barry gra z jednym z najsłabszych w stawce. Powinien to na spoonie wygrać 3-0, ale dużo bardzie podoba mi się ten zaad. Minimum 2x180's powinien włożyc, a ego przeciwni wydaję mi się, że 1x180's to będzie max na co będzie go stać. Wygrana? Pewniak. Z C/O bywa to różnie, bo tuta coś około 78-96 może być najwyższe, ale uważam, że przy takim kursie mimo wszystko jest to bet dnia, który polecam. AO przyjemne, a po tym meczu może będziemy polować coś na Wrighta.
Dobry pomysł co do Keane'a, też wezmę, ale w dublu z Woodhousem :)

Keane Barry - Grant Sampson
Typ: Keane Barry wygra spotkanie, uzyska najwyższy checkout i rzuci najwięcej 180-tek @ 1,80


Fajnie brodaty-zolw brodaty-zolw opisał. Podpisuję się.

Luke Woodhouse - Vladyslav Omelchenko
Typ: Luke Woodhouse wygra spotkanie, uzyska najwyższy checkout i rzuci najwięcej 180-tek @ 1,57


Tu hiro hiro fajnie opisał w #21 ;)

AKO: 2,83 (2,49 bez podatku) betfan
 
Ostatnia edycja:
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
1671117840899.png

Wstawiam jeszcze swoją długoterminówkę H2H. Może będą tutaj zwroty, ale najważniejsze by nie było nic czerwonego.

MVG to jeden z kandydatów do tytułu i kilka rund powinien bez większych problemów przejść, a Polakowi już o to nie będzie tak łatwo. Jeśli chodzi o Chisnalla to wcale nie ma on mega łatwo, bo zagra najprawdopodobniej już na początku z Gildingiem, ale jest to rywal jak najbardziej do przejścia. Z uwagi na to, że na Rydza trafi Rock to nie widzę dla niego zbyt długiego turnieju także gdyby nawet panowie mieli w tym samym momencie odpaść to będzie zwrot. Gary ma całkiem przyjemny początek, bo zagra z Razmą, a później czeka na niego najprawdopodobniej Dobey. Są to jak najbardziej rywale do przejścia, a już szczególnie ten pierwszy. Dolan natomiast będzie miał na starcie najpewniej mecz z nieprzewidywalnym Hughesem i tutaj ciężko mi będzie wskazać faworyta. Nawet jak upora się z Anglikiem to potem mecz z Claytonem, z którym na dłuższym dystansie nie widzę dla niego zbyt wielu szans także skończy wg mnie najdalej w trzeciej rundzie, gdzie widzę Garyego. Ostatni typ to gracze, którzy jeśli stawią się w trzeciej rundzie trafiają na mega ciężkie mecze z MVG i Price. Z uwagi na to, że Suljo jest w gorszej formie i trafia na lepiej dysponowanego MVG to po takim kursie bez wątpienia idę w stronę Holendra, który przecież jest w stanie powalczyć na niezłym poziomie z Price, a Suljović jest wg mnie bez większych szans z MVG.
 
Otrzymane punkty reputacji: +56
vaas 1,6K

vaas

Użytkownik
Wytłumaczy ktoś dlaczego na betfanie na zdarzenie:
Keane Barry - Grant Sampson
Typ: Keane Barry wygra spotkanie, uzyska najwyższy checkout i rzuci najwięcej 180-tek @ 1,80


mamy kurs 1,80,

natomiast na zdarzenie:

Keane Barry - Grant Sampson
Typ: Keane Barry uzyska najwyższy checkout i rzuci najwięcej 180-tek @ 1,90


jest 1,90?

Przecież to jakiś babol buka??
 
U 0

Usunięty użytkownik 156243

Gość
Wytłumaczy ktoś dlaczego na betfanie na zdarzenie:
Keane Barry - Grant Sampson
Typ: Keane Barry wygra spotkanie, uzyska najwyższy checkout i rzuci najwięcej 180-tek @ 1,80


mamy kurs 1,80,

natomiast na zdarzenie:

Keane Barry - Grant Sampson
Typ: Keane Barry uzyska najwyższy checkout i rzuci najwięcej 180-tek @ 1,90


jest 1,90?

Przecież to jakiś babol buka??
No zwykły błąd. Akurat często się zdarza w tych zakładach, że kurs bez wygranej jest troszkę większy.
 
Do góry Bottom