>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PDC: Grand Slam of Darts 2014 - Wolverhampton (08-16.11.2014)

Status
Zamknięty.
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Grand Slam of Darts 2014


Data: 8-16 października 2014

Miejsce: Wolverhampton (Anglia), Civic Hall

TV: Sky Sports

Oficjalna strona: http://www.pdc.tv/grand-slam-of-darts
Jeden z ciekawszych turniejów w kalendarzu. Nie jest to rankingowy turniej, ale za to bardzo ważny i dobrze opłacany. Zagra w nim 32 zawodników zarówno z PDC jak i BDO (z BDO 7 zawodników + Bunting i Kist). Zaproszenia przyznawane są na podstawie osiągnięć. Do tego wszystkiego dochodzi ciekawa formuła - zawodnicy dzieleni są na 4-osobowe grupy, gdzie mecze rozgrywane są w systemie każdy z każdym w formacie lepszy z 9 legów. Z grupy wyjdzie po 2 zawodników, którzy stworzą pary w 1/8. Od tej fazy zwiększamy dystans, bo mecz wygrywa ten, który uzyska 10 legów. Ćwierćfinały, półfinał i finał rozgrywane są w formule lepszy z 31 legów.
Warto jeszcze wrócić do fazy grupowej - jeżeli dwóch lub więcej zawodników uzyska równą liczbę punktów oraz identyczną różnicę legową, rozegrany będzie tzw. &quot;Nine-Dart Shoot-Out&quot;, w którym zawodnicy rzucają tylko 9 lotek. Zawodnik, który uzyska więcej punktów - wygrywa.​
Uczestnicy
POT 1
1 Michael van Gerwen (PDC World Champion 2014)
2 Phil Taylor (Grand Slam Champion 2013)
3 Stephen Bunting (BDO Lakeside Champion 2014)
4 Raymond van Barneveld (Premier League Champion 2014)
5 Adrian Lewis (UK Open Champion 2014)
6 James Wade (The Masters Champion 2014)
7 Peter Wright (PDC World Championship runner-up 2014)
8 Alan Norris (BDO World Championship runner-up 2014)
POT 2
Gary Anderson (European Tour winner 2014)
Dave Chisnall (World Grand Prix runner-up 2013)
Andy Hamilton (UK Open runner-up 2013)
Kim Huybrechts (World Cup runner-up 2013)
Mervyn King (European Tour winner 2014)
Robert Thornton (Grand Slam runner-up 2013)
Scott Waites (Grand Slam semi-finalist 2013)
Simon Whitlock (European Championship runner-up 2013)
POT 3
Keegan Brown (World Youth Champion 2014)
Jan Dekker (BDO Lakeside Championship semi-finalist 2014)
Terry Jenkins (UK Open runner-up 2014)
Christian Kist (BDO Lakeside Champion in last five years)
Tony O’Shea (BDO Lakeside Championship runner-up 2013)
Michael Smith (European Tour winner 2014)
Vincent van der Voort (European Tour winner 2014)
Dean Winstanley (Grand Slam semi-finalist 2012)
POT 4
Richie George (BDO Lakeside Championship semi-finalist 2013)
Robbie Green (BDO Lakeside Championship semi-finalist 2014)
Wesley Harms (BDO Lakeside Championship semi-finalist 2013)
Ronny Huybrechts (World Cup runner-up 2013)
Rowby-John Rodriguez (World Youth Championship runner-up 2014)
Darren Webster (Wildcard Qualifier One)
Jamie Caven (Wildcard Qualifier Two)
Brendan Dolan (Wildcard Qualifier Three)
Podział na grupy
GROUP A
MICHAEL VAN GERWEN (1)
KIM HUYBRECHTS
JAN DEKKER
DARREN WEBSTER

GROUP B
ALAN NORRIS (8)
SCOTT WAITES
TERRY JENKINS
RONNY HUYBRECHTS

GROUP C
ADRIAN LEWIS (5)
DAVE CHISNALL
KEEGAN BROWN
ROWBY-JOHN RODRIGUEZ

GROUP D
RAYMOND VAN BARNEVELD (4)
ROBERT THORNTON
VINCENT VAN DER VOORT
ROBBIE GREEN

GROUP E
PHIL TAYLOR (2)
ANDY HAMILTON
CHRISTIAN KIST
RICHIE GEORGE

GROUP F
PETER WRIGHT (7)
SIMON WHITLOCK
MICHAEL SMITH
BRENDAN DOLAN

GROUP G
JAMES WADE (6)
MERVYN KING
TONY O&#39;SHEA
JAMIE CAVEN

GROUP H
STEPHEN BUNTING (3)
GARY ANDERSON
DEAN WINSTANLEY
WESLEY HARMS
Formaty gry
1. Runda - Lepszy z 9 legów
2. Runda - Lepszy z 19 legów
Ćwierćfinał- Lepszy z 31 legów
Półfinał - Lepszy z 31 legów
Finał - Lepszy z 31 legów

Plan gier (czas angielski, w Polsce +1 godzina)
Saturday November 8
Afternoon Session (1pm-5pm)
Groups A-D First Matches
Kim Huybrechts v Jan Dekker (A)
Scott Waites v Terry Jenkins (B)
Robert Thornton v Vincent van der Voort (D)
Alan Norris v Ronny Huybrechts (B)
Dave Chisnall v Keegan Brown (C)
Michael van Gerwen v Darren Webster (A)
Raymond van Barneveld v Robbie Green (D)
Adrian Lewis v Rowby-John Rodriguez (C)
Evening Session (7pm-11pm)
Groups E-H First Matches
Andy Hamilton v Christian Kist (E)
Stephen Bunting v Wesley Harms (H)
Mervyn King v Tony O&#39;Shea (G)
Peter Wright v Brendan Dolan (F)
Gary Anderson v Dean Winstanley (H)
Phil Taylor v Richie George
Simon Whitlock v Michael Smith (F)
James Wade v Jamie Caven (G)
Sunday November 9
Afternoon Session (1.30pm-5.30pm)
Groups A-D Second Matches
[Sobotni przegrani grają ze sobą oraz sobotni wygrani grają ze sobą]
Evening Session (7pm-11pm)
Groups E-H Second Matches
[Sobotni przegrani grają ze sobą oraz sobotni wygrani grają ze sobą]
Monday November 10 (7pm-11pm)
Groups A-D Final Matches
Tuesday November 11 (7pm-11pm)
Groups E-H Final Matches
Wednesday November 12 (7pm-11pm)
4x Second Round Matches
Thursday November 13 (7pm-11pm)
4x Second Round Matches
Friday November 14 (7pm-11pm)
2x Quarter-Finals
Saturday November 15 (7pm-11pm)
2x Quarter-Finals
Sunday November 16
Afternoon Session (1pm-5pm)
Semi-Finals
Evening Session (7pm-9pm)
Final
Nagrody
Zwycięzca - £100,000
Przegrany w finale - £50,000
Przegrany w półfinale - £25,000
Przegrany w ćwierćfinale - £15,000
Przegrany w 2. rundzie - £7,500
Bonus za wygranie grupy - £2,500
3. miejsce w grupie - £5,000
4. miejsce w grupie - £2,500
Razem - £400,000

Kursy na końcowe zwycięstwo (William Hill)
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
pietras-pl 269

pietras-pl

Użytkownik
Mój ulubiony turniej, głównie ze względu na fakt, że mamy tu również zawodników występujących na co dzień w federacji BDO. W fazie grupowej zawsze jest masa niespodzianek, głównie ze względu na krótki dystans, gdyż grają jedynie do 5 wygranych legów. Zresztą patrząc na niedawny finał Masters, gdzie King prowadził z Wade&#39;m już 9-2, później 10-6 i miał 8 lotek meczowych by przegrać ten mecz 10-11 to naprawdę wszystko jest możliwe. Jutro postaram się zapodać jakieś typy na sobotę.
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Zwycięzca Grand Slam of Darts 2014
Typ: Phil Taylor @ 3,60 bet365 2/10j ✅ Taylor

Znów stawiam na Taylora. No cóż, to jest taki zawodnik, który w końcu musi coś wygrać. A w tym sezonie nie specjalnie się nawygrywał. Nie licząc jednego zwycięstwa w kwalifikacjach do UK Open, jednego turnieju z cyklu PDPA Players Championship, wygrał w kwietniu turniej z cyklu ET, World Matchplay i 2 pokazówki w Australii. Chyba najwyższy czas, żeby w końcu coś wygrać, a dużo turniejów już nie zostało (2 turnieje Players Championship, finały Players Championship i MŚ). W ostatnich tygodniach Taylor zagrał w 3 ważnych turniejach: w World Grand Prix przegrał w ćwierćfinale z Wade’m, w Mistrzostwach Europy przegrał w 2. rundzie z Buntingiem i The Masters ponownie pokonał go Wade, tym razem w półfinale. Co wspólnego mają te 3 mecze i tych dwóch zawodników? Otóż, zagrali na wybitnym poziomie, a o meczu Buntinga mogę nawet mówić jako o meczu życia. Porównam te 3 mecze pod względem średnich i skuteczności na dablach (najpierw wymieniam Taylora): WGP średnie 93,88 – 90,39, 27%-55%; ME średnie 102,13 – 102,21, 56%-47%; The Masters 104,64-105,56, 39%-55%. Czy możnaby pomyśleć kilka lat temu, że grając na poziomie średniej 100+ i mając 40% na dablach zawodnik będzie przegrywał mecz? Oczywiście jeden może się zdarzyć, może być i nawet 2, ale aż 3?

Popatrzę teraz na drabinkę. Najpierw oczywiście rozpoczynamy walkę w grupach. I tam Taylor ma Hamiltona, Kista i George’a. Według mnie, z grupy Taylor wyjdzie na 100% (stąd też adekwatny kurs 1,01). Ani Kist ani George nie powinni mu zagrozić choćby przez chwilę. A Hamilton to już nie ten sam Hamilton, który 2 lata temu potrafił wygrywać, chociaż i tak ostatnio jego forma poprawiła się. Następnie przechodzimy do płaskiej drabinki. W drugiej rundzie na dystansie do 10 wygranych Taylor może zagrać z zawodnikami takimi jak: Wright, Whitlock, M. Smith, Dolan. Na tym wydłużonym dystansie Phil powinien spokojnie wygrać. Od kolejnej rundy wydłużamy dystans do 16 wygranych legów. W ćwierćfinale zagra z kimś z wcześniej wymienionej czwórki lub z zawodnikiem, z którym grał w grupie. Uważam, że nikt z tej ćwiartki nie jest w stanie zaszkodzić Taylorowi. Oni są dopiero w półfinale. Czyli Wade, Bunting i Anderson. Z Wade’m i Buntingiem ma do wyrównania porachunki za te poprzednie mecze. Tam były formaty do 10 i 11 wygranych legów na WGP do 3 wygranych setów, ale ostateczny wynik legowy 11-7 dla Wade’a). Tutaj już zwiększamy dystans, co zdecydowanie jest dobre dla Taylora. Bo kto potrafi grać na takim dystansie jak nie on? W ewentualnym finale możliwe, że będzie Michael van Gerwen. Ale jak już Taylor nabierze pewności siebie (kurde, jak to brzmi, Taylor i pewność siebie ???? ), szczególnie na dablach to będzie wygrywał z każdym. I takie coś zaprezentował w finale World Matchplay i 18-9.

Podsumowując, uważam, że Taylor może wygrać turniej Grand Slam. Podczas siedmiu edycji triumfował aż 5 razy. Zazwyczaj na typ na zwycięstwo w turnieju daję zaledwie 1 jednostkę, tutaj aż 2, bo uważam, że warto. Phil – już czas!

-----------

UWAGA: Typy na awanse z poszczególnych grup i możliwość ich łączenia oferuje tylko Sportingbet.

Awansuje z grupy C
Typ: Adrian Lewis @ 1,125 Sportingbet ⛔

Łatwa grupa dla Adriana i Dave’a, bowiem dostali oni zwycięzcę i finalistę MŚ do lat 21 2014. Obaj młodzi, niespecjalnie doświadczeni, nie powinni wyjść. Ale znając podejście starszych rywali nie wykluczam tutaj niespodzianek. Mimo wszystko gram, że Lewis wyjdzie, bo aż takiej sensacji to się nie spodziewam.

Zwycięzca grupy E
Typ: Phil Taylor @ 1,20 Sportingbet ✅

Na temat Taylora wszystko napisane powyżej. Jestem niemal pewny, że z grupy awansuje, ale kurs 1,01 jest śmieszny. Myślę, że Phil odniesie 3 zwycięstwa i wyjdzie z grupy z pierwszego miejsca.

Awansuje z grupy G
Typ: James Wade @ 1,166 Sportingbet ✅

Chyba nikogo nie dziwi taki typ. Chociaż z drugiej strony, jak „ruszam” Wade’a to przegrywa. Grupę ma znośną, bo oprócz Kinga ma O’Shea i Cavena. Nie wiem czy Wade może sobie pozwolić na takie przeplatanie bardzo dobrych wyników z blamażami.

Awansuje z grupy H
Typ: Stephen Bunting @ 1,40 Sportingbet ✅

Grupa nie jest najmocniejsza, ale też nie jest słaba. Oprócz Stephena jest tam Gary Anderson, Dean Winstanley oraz Wesley Harms. Z tym ostatnim „The Bullet” zagra już pierwszego dnia i uważam, że Bunting wygra ten mecz. Bunting w PDC radzi sobie coraz lepiej i w turnieju takim jak Grand Slam powinien pokazać się z dobrej strony. Pokazać też „kolegom” z BDO, że warto było przejść do PDC. Kurs też trochę za wysoki i dlatego dokładam do AKO.

Taylor + Lewis + Wade + Bunting = 2,21 @ Sportingbet 3/10j ⛔

---------------

Nie awansuje z Grupy B
Typ: Alan Norris @ 2,25 Sportingbet 2/10j ZWROT (Typ przegrany, ale Sportingbet rozliczył jako zwrot)
Nie wiem dlaczego Sportingbet dał taki duży kurs na to, że Norris nie awansuje. Grupa jest dość wyrównana i każdy z zawodników może awansowac. Scott Waites, który zawsze ma dobrą formę na Grand Slam i osiąga dobre wyniki (wygrana, finał, półfinał, ćwierćfinał). Do tego jest Terry Jenkins, który wraca do dobrej gry (finał Mistrzostw Europy 2014). No i zamulacz Ronny Huybrechts, który rzuca swoje i wierzę, że namiesza równo w tej grupie. Kurs jest przesadzony, dla mnie góra 1,7 powinno być i dlatego korzystam i pobieram.
 
matkowsky 25,6K

matkowsky

Użytkownik
Kim Huybrechts - Jan Dekker
Kim Huybrechts powyżej 1,5 180&#39;s w meczu, @1.80, Bet365 ✅✅ Już po drugim legu becik do księgarni - to lubię ????

Zastanawiałem się jak ugryźć pierwsze mecze tegorocznego Wielkiego Szlema, no i postanowiłem spróbować becik na 180&#39;s faworyta. Dystans krótki, bo max 9 legów, ale te minimum dwie 180-tki Huybrechts powinien rzucić. Co prawda ostatnio Belg większość meczów przegrywa, ale mimo wszystko jest jednym z czołowych zawodników i mam nadzieję, że dzisiaj przełamie kiepską passę. Gram raczej delikatnie. Mecz o 14:00.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Adrian Lewis v Rowby-John Rodriguez
Typ: Adrian Lewis @ 1,22 Sportingbet
⛔ 2-5

Z kim Adrian ma szukać punktów jak nie z młodym Rodriguezem? Ten mecz należy do takich, które trzeba wygrać. Obserwując Austriaka podczas turniejów ET czy World Cup of Darts zauważyłem, że ma dobre początki gra na średniej w okolicach ~100. Później się to sypie i ostatecznie kończy na średniej ~80. A wiemy, że Lewis potrafi odpalać i średnie ponad 100. Gramy na formacie trochę krótszym od standardowego (lepszy z 11 legów), bo mecz wygrywa ten, który zdobędzie 5 legów. Uważam, że Lewis wygra ten mecz i nie skomplikuje sobie drogi do 2. rundy.

Stephen Bunting v Wesley Harms
Typ: Stephen Bunting @ 1,40 Sportingbet
✅ 5-1

Jeśli nie z Harmsem to z kim ma wygrać Bunting? Holender jest najsłabszym zawodnikiem w tej grupie, awansował dzięki półfinałowi MŚ BDO 2013. Harms nie prezentował ostatnio nic specjalnego, grał dość słabo. A Bunting wręcz przeciwnie, dobry występ w WGP i bardzo dobry w Mistrzostwach Europy. Średnie w okolicach 100 punktów, Harms może chyba tylko pomarzyć o takich wynikach. Według mnie szykuje się dość pewne zwycięstwo Buntinga.
Lewis + Bunting = 1,71 Sportingbet 3/10j
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Adrian Lewis v Keegan Brown
Typ: Adrian Lewis @ 1,28 Bwin
⛔ 1-5

Znów stawiam na Lewisa, który wczoraj mnie pogrążył. Dzisiaj musi i wierzę, że wyjdzie na ciśnieniu. Przegrana to automatyczne odpadnięcie z turnieju.
Robert Thornton v Robie Green
Typ: Robert Thornton @ 1,45 Bwin
⛔ 2-5

Robert podobnie jak Lewis, musi dzisiaj wygrac. Wczoraj zaledwie 2 z 11 prób na dablu i to zdecydowało o porażce Szkota. Green wczoraj średnia 85 a i tak napędził stracha Barneyowi.
Phil Taylor v Christian Kist
Typ: Phil Taylor @ 1,12 Bwin
✅ 5-1

Taylor poćwiczył dable i od razu widać efekty (5/7 prób wykorzystanych wczoraj). Do tego średnia 100,2 ze słabym Georgem (80,09). Kist pokonał Hamiltona, ale nie wiem czy to nie bardziej Hamilton przegrał. Miał aż 13 podejść do dabla i skończył tylko 2. Średnie obaj mieli podobne, w granicach 95. Taylor powinien spokojnie wygrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Michael van Gerwen v Jan Dekker
Typ: Michael van Gerwen @ 1,11 bet365
✅ 5-0

Michael jeszcze nie jest pewien awansu do 2. rundy, a jego mecz rozgrywany będzie przed meczem Kima z Darrenem. Van Gerwen na pewno nie będzie kombinował z Dekkerem i odniesie zwycięstwo. Dekker też nie odpuści, bo ma szansę na wyjście z grupy, więc zakładam, że będzie chciał przegrać jak najmniejszą stratą, dlatego handi odpuszczam.
Keegan Brown v Rowby-John Rodriguez
Typ: Keegan Brown @ 1,66
bet365 ✅ 5-3

Rewanż za finał MŚ do lat 21 z maja bieżącego roku. Wówczas wygrał Brown 6-4. Grają o awans - zwycięzcą wychodzi z grupy razem z Chisnallem. Obaj przegrali z Chisnallem i obaj wygrali z Lewisem. Według mnie wygra dzisiaj Anglik i to on zamelduje się w 2. rundzie.
Terry Jenkins v Ronny Huybrechts
Typ: Terry Jenkins @ 1,44 bet365
✅ 5-1

Jenkins wczoraj przegrał z Norrisem 1-5, po słabej średniej 88,88 i tylko 1 z 6 wykorzystanych prób na dablach. W meczu z Waitsem na dablach 5/10 i średnia 94,83. A Ronny średnie poniżej 90 i dość słabe dable, bo 2/13 i 5/18. Uważam, że Terry dzisiaj pewnie wygra to spotkanie i zagra w kolejnej rundzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Czyli krótko mówiąc porażki Lewisa nie były przypadkiem, koszmarna forma lub specjalne oddawanie meczów bo nie ma ochoty zagościć na dłużej w turnieju, oczywiście nie ma szans już na awans, pytanie brzmi czy będzie mu zależeć na godnym pożegnaniu z turniejem ? Bez względu czy tak czy nie to kurs 2.0 na Chisnalla w pojedynku z nim jest po prostu zajebistym Value. Dave dwóch &quot;pionków&quot; ograł tak pewnie, jak oni ograli &quot;pionka&quot; Lewisa, a znowu Chisnall potrafi też dobrze grać z Jackpotem i nie jest to darter, który odpuszcza... Dlatego jak tu nie spróbować typu na Chisnalla ? 2,0 ⛔
Ale jako, że singiel w darta to wielkie ryzyko i się nie opłaca to dodaje jeszcze Raymond van Barneveld, którego mecz też jest o pietruszkę, no ale czy Thornton będzie miał motywację, kiedy wiadomo, że nie ma już szans ? Mam duże wątpliwości, a znowu Barney spokojnie punktuje rywali, solidny dubel, z którym właśnie rywal ma wielki problemy. Ogólnie H2H też zdecydowanie na korzyść Holendra. 1.67 ✅
Chisnall + Barney = ako. 3,34 Unibet ⛔
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Czyli krótko mówiąc porażki Lewisa nie były przypadkiem, koszmarna forma lub specjalne oddawanie meczów bo nie ma ochoty zagościć na dłużej w turnieju, oczywiście nie ma szans już na awans, pytanie brzmi czy będzie mu zależeć na godnym pożegnaniu z turniejem ? Bez względu czy tak czy nie to kurs 2.0 na Chisnalla w pojedynku z nim jest po prostu zajebistym Value. Dave dwóch &quot;pionków&quot; ograł tak pewnie, jak oni ograli &quot;pionka&quot; Lewisa, a znowu Chisnall potrafi też dobrze grać z Jackpotem i nie jest to darter, który odpuszcza... Dlatego jak tu nie spróbować typu na Chisnalla ? 2,0
Ale jako, że singiel w darta to wielkie ryzyko i się nie opłaca to dodaje jeszcze Raymond van Barneveld, którego mecz też jest o pietruszkę, no ale czy Thornton będzie miał motywację, kiedy wiadomo, że nie ma już szans ? Mam duże wątpliwości, a znowu Barney spokojnie punktuje rywali, solidny dubel, z którym właśnie rywal ma wielki problemy. Ogólnie H2H też zdecydowanie na korzyść Holendra. 1.67
Chisnall + Barney = ako. 3,34 Unibet
Ja chciałbym tylko zauważyć jedno: Ci, którzy juz odpadli wcale o nic nie grają. Bo za 3. miejsce w grupie jest £5,000, a za 4. miejsce w grupie jest £2,500. Zarówno Lewis jak i Thornton mają już trochę iluzoryczne szanse na awans na 3. miejsce, ale na pewno spróbują powalczyć. I do tego należy pamiętać, że dla Lewisa i Thorntona te mecze będą honorowe, nie tylko ze względu na to, że mają po 2 porażki, ale również ze względu na to z kim grają.
I na koniec wrzucam tabele:
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Ja chciałbym tylko zauważyć jedno: Ci, którzy juz odpadli wcale o nic nie grają. Bo za 3. miejsce w grupie jest £5,000, a za 4. miejsce w grupie jest £2,500. Zarówno Lewis jak i Thornton mają już trochę iluzoryczne szanse na awans na 3. miejsce, ale na pewno spróbują powalczyć. I do tego należy pamiętać, że dla Lewisa i Thorntona te mecze będą honorowe, nie tylko ze względu na to, że mają po 2 porażki, ale również ze względu na to z kim grają.
Zgodzę się co do honoru obu zawodników, że to będzie kluczowe co do wyników spotkania ale np. dla Lewisa różnica 2500 £ czy 5000 £ no bez jaj, że na to patrzysz bo ja osobiście nie wierzę, że spojrzy po 2 kompromitujących wtopach, że ma szanse na 3 miejsce i trochę więcej kasy. Honor tak, ale w tym przypadku nie kasa... I nie powiesz mi, że kurs 2.0 na Chisnalla nie jest prezentem ? no chyba, że idziesz 3 dzień w Lewisa...
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Zgodzę się co do honoru obu zawodników, że to będzie kluczowe co do wyników spotkania ale np. dla Lewisa różnica 2500 £ czy 5000 £ no bez jaj, że na to patrzysz bo ja osobiście nie wierzę, że spojrzy po 2 kompromitujących wtopach, że ma szanse na 3 miejsce i trochę więcej kasy. Honor tak, ale w tym przypadku nie kasa... I nie powiesz mi, że kurs 2.0 na Chisnalla nie jest prezentem ? no chyba, że idziesz 3 dzień w Lewisa...
Wiem, że dla nich £2,500 to jest niewiele, ale zawsze to coś. No i przede wszystkim to, że nie chce mi się wierzyć, że tak bez walki zaliczą po 3 porażki. A przecież w ubiegłym roku Thornton przegrał w finale, a Lewis zaliczył ten fantastyczny półfinał z Taylorem.
Nie idę 3. dzień w Lewisa, nie ma po co :p
 
matkowsky 25,6K

matkowsky

Użytkownik
Keegan Brown - Rowby-John Rodriguez
Rowby-John Rodriguez over 1,5 180&#39;s w meczu, @1.80, Bet365 ⛔ Zabrakło 1. Szkoda.

Konsekwentnie gram 180-tki młodego Rodrigueza, do tej pory mnie nie zawiódł, więc dzisiaj również spróbuję. Linia przyjemna, chłopak ma pewną lekkość do rzucania kompletów - mam nadzieję, że dzisiaj będzie podobnie ;)
Mecz o 22:30.
 
W 103

wrona666

Użytkownik
Witam fanów darta, mój pierwszy post w dziale, jako że śledzę dość uważnie Grand Slam postaram się podzielić przemyśleniami.
Na początek taki - wydaje się - dość pewny trebel:
Stephen Bunting - Dean Winstanley 1@ 1.40 ✅ 5-2
Phil Taylor - Anthony Hamilton 1@ 1.12 ✅ 5-3
Gary Anderson - Wesley Harms 1@ 1.27 ✅ 5-0

AKO: 1.99 ✅
Bunting jak na razie 2 bardzo dobre mecze, w każdym średnia ponad 100, dable równie wyborne (83 % z Andersonem, 62.5 z Harmsem), awans już oczywiście pewny, ale pierwsze miejsce w wypadku porażki może stracić jeśli Gary rozgromi Harmsa. Winstanley słabiutko, średnie bardzo mizerne w okolicach 80 punktów, nie walczy tu już o nic poza honorem, moim zdaniem Bunting nie będzie ryzykował nerwów (jako że gra przed meczem Gary&#39;ego) i przyklepie pewny awans kompletem zwycięstw.
Phil broniący tytułu jak na razie nawet się nie spocił, najpierw whitewash z George&#39;m (nie wiem dlaczego zamiast Ritchiego czy Dekkera w GSoD nie grają z BDO Wilson bądź Adams, ale to już nawiasem mówiąc), potem kosmiczna średnia 114 z nadzwyczaj dobrym Kistem, jutro powinno być podobnie jako, że Andy mimo niezłych średnich, w okolicach 95 punktów jest tragiczny na dablu (tylko 15 % z Kistem, 35 z George&#39;m). Hammer ma szanse na awans, ale tylko w wypadku korzystnego wyniku w meczu Kista z Georgem, a na taki raczej się nie zapowiada.
Gary jak zwykle, niezłe średnie, 96 punktów w obu meczach, na dablach różnie - 45 % z Winstanleyem, tylko 28 % z Buntingiem, ale skoro gra z &quot;nożem na gardle&quot; o awans z Harmsem, to wynik nie może być inny niż pewna wygrana Latającego Szkota.
Waham się też, czy nie zagrać Kista, po którym tak dobrej gry się nie spodziewałem, a gra z outsiderem zawodów - Georgem, ale chyba - z uwagi na mizerne kursy - spasuję.

Zaciekawił mnie też kurs na więcej 180s Taylora po kursie 2.05 ✅(4-2), Andy w obu meczach po maksie, Phil bez takiego wyniku z George&#39;m, ale z Kistem otarł się o perfekcję, rzucając aż 5 maksów w 6 legach, chyba warto za drobne spróbować, choć wiele oczywiście od nastawienia obu i wyniku meczu Kista.
1.80 na over 3.5 maksa w meczu Wrighta z Whitlockiem nie wydaje się złe, mecz na pewno w 5-6 legach się nie skończy, więc sam Wihitlock może linię pokryć (z Dolanem 5 maksów w 8 legach), Wright ze Smithem aż 4 razy 180s, typ powinien więc wejść, choć wiadomo jak to z maksami bywa, ze stawką nie ma co szaleć.

Kursy z Unibetu.
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Michael Smith v Brendan Dolan
Typ: Michael Smith @ 1,57 bet365
✅ 5-1

Michael jest liderem w swojej grupie, zapewnił sobie awans i ma duże szanse na zakończenie na 1. miejscu. To miejsce prawdopodobnie zapewni mu nietrafienie na Taylora w 2. rundzie. Oczywiście jeśli ktoś chce wygrać turniej to musi wygrywać z każdym. A na Taylora i tak pewnie trafi w ćwierćfinale, ale zawsze warto zagrać o ten jeden mecz więcej. No i za wygranie grupy przewidziany jest bonus w wysokości £2,500. Michael wygrał 2 swoje mecze: z Whitlockiem 5-2 (104,91 i 5/7) oraz z Wrightem 5-4 (86,32 i 5/16). Dolan 2 mecze przegrał: z Wrightem 2-5 (92,28 i 2/5) i Whitlockiem 3-5 (87,54 i 3/6). Brendan ma jeszcze szanse na zajęcie 3. miejsca w grupie i tym samym zgarnięcia £2,500 więcej (a dla niego myślę, że to robi różnicę). Zwróciłem uwagę jeszcze na H2H, które jest bardzo niekorzystne dla Michaela, a wynosi 0:5. Ostatni ich mecz odbył się na Mistrzostwach Europy, wynik 2:6. Uważam, że&quot;Bully Boy&quot; nie odpuści i wygra grupę, żeby w 2. rundzie prawdopodobnie zagrać z Kistem. No i przełamie serię porażek z Dolanem.
Gary Anderson v Wesley Harms
Typ: Gary Anderson @ 1,28 bet365
✅ 5-0

Mecz o wyjście z grupy, zapewne z drugiego miejsca. Obaj wygrali z Winstanleyem i obaj przegrali z Buntingiem. Średnie Harmsa: 91,54 i 87,16, średnie Andersona: 96,32 i 96,76. Mam przeczucie, że z grupy wyjdzie Anderson, czyli wygra to spotkanie.
James Wade v Tony O&#39;Shea
Typ: James Wade @ 1,28 bet365
✅ 5-1

Bardzo lubię Tony&#39;ego, zresztą nie tylko ja. Kibice stworzyli świetną atmosferę podczas obu jego meczów, śpiewając niemal przez całe mecze jego &quot;Hey Baby&quot;. Ale uważam, że nie da dzisiaj rady Wade&#39;owi. Średnie Tony&#39;ego dość słabe: 89,45 i 85,32. Średnie Jamesa: 99,48 i 84,96. Ta druga średnia to wina słabych dabli, bo tylko 4 z 13 prób wykorzystał. Uważam, że do Wade&#39;a wróca dable i wygra to spotkanie.
Peter Wright v Simon Whitlock
Typ: Powyżej 7,5 legów @ 1,66 bet365
✅ 8

O wskazywanie zwycięzcy w tym meczu na pewno się nie pokuszę. Obaj nie prezentują nic specjalnego w ostatnim czasie. Jest to mecz o awans zapewne z 2. miejsca i jakoś nie chce mi się wierzyć, że może się skończyć 5:0, 5:1 lub 5:2 w którąś ze stron.
-----------
nie wiem dlaczego zamiast Ritchiego czy Dekkera w GSoD nie grają z BDO Wilson bądź Adams, ale to już nawiasem mówiąc
Turniej ma charakter zaproszeniowy, za konkretne osiągnięcia w turniejach. Więcej o tych osiągnięciach przeczytasz tutaj. George i Dekker to półfinaliści MŚ BDO z lat 2013 i 2014. Najlepszy wynik Wilsona to ćwierćfinał z roku 2014, więc trochę brakuje. A pisząc Adams masz na myśli Martina Adamsa? Jeśli tak, to PDC nie zaprasza go ze względu na to, że odrzucił 3 zaproszenia do tego turnieju (2007, 2008, 2009).
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
matkowsky 25,6K

matkowsky

Użytkownik
Alan Norris - Kim Huybrechts, @2.37, Bet365 ⛔
Norris ostatnio prezentuje się całkiem nieźle, jest dobrze przygotowany do GS. Kim natomiast potrafi przegrać kilka meczów z rzędu z przeciętniakami, często ma spore wahania formy. Co prawda ostatnio wygląda lepiej, ale kurs na niego jest zdecydowanie zaniżony. Dużo lepiej wygląda win Norrisa, który - w mojej opinii - jest lekkim faworytem, dlatego nie można nie spróbować. Tym razem grają do dziesięciu wygranych legów.
Michael van Gerwen - Terry Jenkins
Michael van Gerwen over 4.5 180&#39;s w meczu, @1,66, Bet365 ⛔
Faworyt turnieju podejmie Jenkinsa. Wiadomo, że MvG potrafi rzucić ponad 5 maksów przy znacznie krótszych dystansach, więc teoretycznie szanse są większe. Liczę, że szybko przekroczy tę linię, bo okazji do tego powinien mieć sporo.
Mecze od 20:00.
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Alan Norris v Kim Huybrechts
Typ: Alan Norris @ 2,45 Betsafe ⛔ 5-10
Typ: Najwyższy checkout powyżej 125,5 @ 1,85 Sportingbet ✅ 144, 155
Pierwsze spotkanie wieczoru. Debiutant w Grand Slamie, Norris, i ubiegłoroczny ćwierćfinalista, Huybrechts. Przed rozpoczęciem turnieju byłem przeciwny stawianiu na Norrisa i grałem, że nie wyjdzie z grupy. &quot;Chuck&quot; jednak pozytywnie zaskoczył. Liczę, że i dzisiaj zaskoczy. Kurs 2,45 jest według mnie zdecydowanie za duży, tutaj góra powinno być 2,1. A Kima wszyscy znamy, potrafi zagrać kilka świetnych legów z rzędu, żeby za chwilę wszystko oddać. Format do 10 wygranych, zobaczymy kto lepiej wytrzyma. Typ na Norrisa zwycięstwo najniższą stawką.

Wybrałem do tego zakład na najwyższy checkout w meczu. Linia 126 lub więcej tylko w Sportingbecie, reszta ma o co najmniej 1 punkt więcej. A zamek ze 126 jest dość popularny. Obaj potrafią, w meczach grupowych Norris zapiął 161 i 164, a Huybrechts 126 i 143. Na tych długich dystansach (jeżeli to są długie, to jak nazwiemy pierwszy do 16?) często padają te wysokie zamki, powiedzmy powyżej 130. Nie chce mi się szukać i prowadzić statystyk, ale uważam, że dzisiaj wieczorem wśród 4 meczów będą co najmniej 2 takie zapięcia.
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Phil Taylor v Peter Wright
Typ: Phil Taylor @ 1,20 Sportingbet ✅ 10-4
Typ: Phil Taylor -3,5 legów @ 1,80 bet365 3/10
✅ 10-4
Typ: Najwyższy checkout powyżej 126,5 @ 1,85 Sportingbet 2/10 ✅129

Typ: 9-dart finish w meczu @ 34,00 bet365 0,5/10 ⛔ (7-perfekcyjnych bylo)
Nie mam wątpliwości kto wygra ten mecz. Taylor znów imponuje formą, wysokimi średnimi i skutecznością na podwójnych. A przede wszystkim, widać, że jest na scenie i walczy, nie jest taki bezbarwny jak to bywało w ostatnich tygodniach. Grupę przeszedł niczym burza - 3 pewne wygrane. Miał dobre losowanie, bo nie dostał zbyt wymagających rywali, ale ich zniszczył. Wygrał 15 legów, przegrał 4. Najpierw pokonał George&#39;a 5-0, średnie 100,2-80,09, na dablach 5/7-0/3. Później Kist 5-1, średnie 114,65-99,46, na dablach 5/7-1/6. Ostatni mecz z Hamiltonem 5-3, średnie 106,47-98,81, na dablach 5/9-3/6. Średnio w tych trzech meczach miał średnią 107,11, na podwójnych skuteczność 65%.
Peter Wright zajął w swojej grupie drugie miejsce, wygrywając 2 mecze: z Dolanem 5-2 i Whitlockiem 5-3. Jego średnie: 91,96; 90,65; 100,16. Na podwójnych nie najgorzej: 5/9, 4/13, 5/10. Jego ostatnie wyniki przeciętne, w The Masters przegrał już w 1. meczu z Pipe&#39;m 7-10, w ME pokonał van de Pasa, K. Huybrechtsa i przegrał z van Barneveldem. Jego średnie z tego turnieju to 93, 97, 100.
Na temat Taylora wszystko co napisałem w analizie, w której wskazywałem go jako zwycięzcę turnieju, jest nadal aktualne. Nadal uważam, że Taylor wygra ten turniej, w którym groźni rywale odpadają. Od kolejnej rundy mamy dystans lepszy z 31 legów, którego nie wytrzyma ani M. Smith, ani Bunting ani Wade ani Anderson i w finale mamy Phila. Oczywiście jeśli wygra z Wrightem. Na pewno Taylor pamięta jak w 3. kolejce tegorocznej Premier League grał z Wrightem i zanotował 3. porażkę z rzędu w lidze. Żeby było mało, przed tym meczem miał H2H 9:0 z Peterem. Rewanżowy mecz ze Szkotem zremisował, a pokazowy mecz w Dubaju ... przegrał.
I jeszcze typ na najwyższy checkout wynoszący minimum 127. Wright będzie zmuszony do wysokich zamków i potrafi to robić. Taylora też stać na wysoki zamek. W meczach grupowych zapiął 107, 107 i 131. A były to krótkie dystanse. Według mnie taki checkout powinien być zaliczony w tym meczu.
Czas na rewanż i naprawdę jestem spokojny o wynik tego meczu. Do ćwierćfinału awansuje Phil Taylor, a maksimum, które osiągnie Wright to 6 legów stąd ten handicap.
P.S. I oczywiście próbuję 9-dart finish w tym meczu. Taylor znów coś przebąkuje o perfekcyjnym legu, maksy wchodzą. Mamy teraz 2. rundę, w której to najczęściej wpada 9. lotka. Jak nie wejdzie dzisiaj to spróbuję w ćwierćfinale z M. Smithem ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Mervyn King v Gary Anderson
Typ: Najwyższy checkout powyżej 126,5 @ 1,90 Marathonbet 2/10
⛔[Gary dable zostawił na ćwierćfinał ???? nie trafił D10 na 128 i D16 na 134]

Mervyn od września notuje świetne wyniki: najpierw wygrał European Darts Grand Prix, później ćwierćfinał w World Grand Prix i ostatnio półfinał w Mistrzostwach Europy oraz niezapomniany finał The Masters (z 9:2 na 10:11). Gary radzi sobie różnie, ale półfinał w World Grand Prix można wyszczególnić. Mecz ogólnie zapowiada się na świetny i nie mam zamiaru typować w nim zwycięzcy. Widzę w nim tylko wysoki checkout.
W fazie grupowej Mervyn zrobił 3 checkouty powyżej linii: 136, 142 i 164. Andersonowi ta sztuka się nie udała, najwyższy checkout to 107. Postanowiłem prześledzić wysokie zamki Kinga we wspomnianym The Masters. I tak, w 4. meczach zaliczył checkouty: 128, 136, 140, 146, 158 (tylko te powyżej linii). A konkretnie te zamki uzyskał w 3. meczach na dystansie do 10 lub 11 wygranych legów. Obaj potrafią kończyć z wysokich końcówek. Może Anderson ostatnio nie zaliczał takich checkoutów, ale wiemy, że potrafi. Mecz powinien być wyrównany i długi, okazji na pewno nie zabraknie.
 
siekiera512 557

siekiera512

Użytkownik
Stephen Bunting - James Wade 10-8 ✅
Typ: Bunting @2.06 Marathonbet
Zacznę od przedstawienia formy obu zawodników w tym turnieju. Bilans Buntinga to 3-0 (5-1 z Harmsem, 5-2 z Andersonem, 5-2 z Winstanleyem) Po tych 3 spotkaniach jego średnia to 98,2 a double na poziomie 62.5% co daje naprawde świetny wynik. Wade 2-1 (5-1 z Cavenem, 5-1 z O&#39;shea i porażka 4-5 z Kingiem). James gra na średniej 92.91 i doublach na poziomie 51,85%. Po suchych statystykach widać, że Bunting lepiej sobie tutaj radzi. Wade ma spory problem z trafianiem potrójnych wartości. The Bullet powinien zdominować ten mecz i spokojnie zameldować się w 1/4. 3 miesiące temu panowie spotkali się ze sobą dokładnie na takim samym dystansie do 10 wygranych legów. Mecz zakończył się wynikiem 10-4 dla Buntinga. Stephen okres przejściowy z federacji BDO do PDC ma już za sobą i gra na wysokim poziomie. Kursy jakie wystawili nam buki na Buntinga są bardzo zachęcające.
Oprócz tego popieram typy na:
Mervyn King v Gary Anderson -Najwyższy checkout powyżej 126,5 @ 1,90 Marathonbet ⛔
Phil Taylor -3,5 legów @ 1,80 Bet365
✅
Phil Taylor v Peter Wright -Najwyższy checkout powyżej 126,5 @ 1,85 Sportingbet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Dave Chisnall v Keegan Brown
Typ: Dave Chisnall -2,5 lega @ 2,00 Unibet 2/10 ⛔ 16-14
(Szkoda, że nie pograne -1,5, ale zwróciło się na live po 6,00)

Szkoda, że wczoraj nie łapałem, bo handi bylo -1,5 po kursie ~1,8, ale -2,5 też na spokoju powinno wejść. Nie wyobrażam sobie po prostu, żeby Brown mógł wygrać ten mecz. Zwiększamy dystans, żeby wygrać mecz trzeba wygrać aż 16 legów. Mniemam, że Keegan nigdy nie grał na takim formacie w tak ważnym turnieju i rundzie. A to już ćwierćfinał Grand Slamu. Z pewnością będzie to rewanż za pojedynek w grupie, który wygrał Chisnall 5-1. Wówczas średnie wyniosły 100,84-93,04, na dablach 5/11 - 1/7.
Brown w Grand Slamie debiutuje, dostał się do turnieju dzięki wygranej MŚ do lat 21. Jak na debiut w telewizyjnym turnieju to wypadł bardzo dobrze. No bo z grupy awansował, gdzie pokonał Lewisa i Rodrigueza, no i w drugiej rundzie wygrał z van Barneveldem. Właśnie w meczu z Barneyem szybko objął prowadzenie 4-0, 5-1 i 6-2 i od tego momentu Holender wrócił do zachowania typu &quot;mam wyje...e&quot;. Ale trzeba przyznać, że Keegan zagrał bardzo dobrze. Średnia 97,95, 6 maksów, na dablach 10/37 (byłoby znacznie lepiej na dablach gdyby nie końcówka, ale gra się cały mecz).
Natomiast Chisnall gra po raz trzeci w Grand Slamie i notuje najlepszy wynik. Grał w 2011 i 2013, gdzie odpadał w fazie grupowej. Mało tego, wygrał tylko 1 mecz w roku 2011. Przed rokiem przegrał wszystkie mecze, ja ten turniej (i późniejsze MŚ) kojarzę z jego bardzo słabą grą, która zaczęła się w finale World Grand Prix (0-6 w setach, 2-18 w legach z Taylorem).
Dystans do 16 wygranych legów jest całkowicie inny od dystansu do 10 wygranych legów. Inaczej trzeba rozłożyć siły, najważniejsze to wygrywać &quot;swoje&quot; legi. Oczywiście przełamania też są ważne. Keegan to przede wszystkim brak doświadczenia w takich długich meczach. Jeżeli nikt mu nie doradzi to może od początku rzucić wszystko na jedną szalę i grać na 100% możliwości. A Chisnall będzie gonił i jestem niemal pewny, że go dogoni. Chisnall jest zawodnikiem, którego ciężko przełamać, wygrywa &quot;swoje&quot; legi i potrafi uciekać. Ma doświadczenie na długich formatach, bo grał m.in. na World Matchplay, gdzie w 2013 i 2014 roku notował ćwierćfinał (dwukrotnie zatrzymał go dopiero van Gerwen).
Mogę zaryzykować stwierdzenie, że Dave jest w formie i że wygra to spotkanie przewagą przynajmniej 3 legów. Wydaje mi się, że Keegan nie ugra więcej jak 10 legów, ale proponuję dość bezpieczną opcję na handicap -2,5 lega.
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom