>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

oszustwo bukmacherskie - co zrobi policja?

Status
Zamknięty.
C 0

chowaniec93

Użytkownik
Swego czasu założyłem konto u bukmachera na dane mojej ex-dziewczyny, oczywiście za jej zgodą - dla każdego nowego użytkownika bukmacher oferował bonus powitalny, z czego skorzystałem. ostatnio zauważyłem, że ów bukmacher zaoferował mi kolejny bonus, podwojenie wpłaty, z czego również skorzystałem i wygrałem ponad 1000 zł. żeby wypłacić te pieniądze, musiałem przejść weryfikację tożsamości - bukmacher zażyczył sobie kopii dowodu osobistego, o co tę dziewczynę poprosiłem. niestety - jej nowy chłopak szantażował mnie, że muszę mu dać dane do konta, inaczej pójdzie na policję. dane dałem, ale... wcześniej postawiłem na mecz, który nie miał prawa &quot;wejść&quot; - czyli de facto przegrałem te pieniądze, żeby ów chłopak nie mógł sobie ich wypłacić. na co on zapowiedział, że jutro sprawa ląduje na policji. to nieobliczalny świr, więc pewnie jak powiedział, tak zrobi.

proszę powiedzieć, jakie ewentualne sankcje grożą mi za tę, dość dziwną, sytuację? dodam tylko, że mam konto u tego bukmachera na kilka innych osób, dysponuję ich kopiami dowodów, o czym one oczywiście wiedzą i są tego świadome. jestem osobą pełnoletnią.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
podszywanie się za kogoś, udostępnianie danych bez wiedzy innych .. sam zachowujesz się jak świr i nic nie pomoże, że oni dali Ci te dane bo jak przyjdzie im odpowiadać to powiedzą policji, że Ci nie udostępnili i sam je wziąłeś bo mi się nie chce wierzyć, że będą płacić grzywnę za Ciebie
problem będziesz miał tylko i wyłącznie Ty ...
Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.
§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze losowej, grze na automacie lub zakładzie wzajemnym,
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.
§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2
podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.
Art. 109. Kto uczestniczy w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.
 
typpero 71

typpero

Użytkownik
No i bardzo dobrze autorowi. Jak się ma IQ na poziomie myszoskoczka, to się później płaci za błędy.
Dla mnie osobiście już głupotą jest zakładać konto na kogoś innego. Tym bardziej na dziewczynę, z którą można się pokłócić za jakiś czas i ona może ze złości narobić nieprzyjemności poprostu informując o samym fakcie grania odpowiednie osoby. A tu jeszcze owa dziewczyna i jej nowy chłopak mogą ci dodatkowego dymu narobić mówiąc, że ty sam sobie wziąłeś dokumenty owej panny, założyłeś na nią konto i ona była nieświadoma faktu, że sobie grałeś &quot;na jej konto&quot;.
Oj chłopie, po kościach to się raczej nie rozejdzie. Ale to dobrze, będziesz mądrzejszy na przyszły raz. Pozdrawiam.
 
C 0

chowaniec93

Użytkownik
A jeśli - w razie czego - mam świadka, że ta dziewczyna była tego świadoma? dość wiarygodnego, to osoba trzecia. widziała to, jak owa dziewczyna skanowała swój dowód dla mnie. po prostu skasowal mi się z dysku, spytałem więc ją ponownie.
poza tym... ok, te liczby strasznie wyglądają, ale... czy ktoś słyszał o podobnej tego typu sytuacji? przecież pozbawienie wolności za taką błahostkę o żadnej społecznej szkodliwości to kabaret
 
typpero 71

typpero

Użytkownik
No to niby będzie 2-2, w zeznaniach. Ty swoje wraz ze świadkiem, druga strona co innego. Ale pozostaje jeszcze taki motyw, że możesz tą drugą osobę też wkopać - bo niby wyjdzie na to, że ta osoba o wszystkim wiedziała, a nie poinformowała, że jakby nie patrzeć - grasz i popełniasz wykroczenie.
 
pete1989 1,1K

pete1989

Użytkownik
Aż dziw bierze,że jeszcze nie dostałeś bana na forum za takie kombinowanie i pisanie o tym na forum.Przez takich ćwoków jak ty Polacy zawsze będą postrzegani tak jak do tej pory...
dodam tylko, że mam konto u tego bukmachera na kilka innych osób, dysponuję ich kopiami dowodów
A za coś takiego to aż się prosi,żeby ktoś wyciągnął jak największe konsekwencje wobec ciebie ty pieprzony oszuście.
 
civilpl 280

civilpl

Użytkownik
A później się dziwią, że bwina zamykają dla Polaków, jak każdy chłopak odbiera bonus na całą rodzinę i znajomych ;)
 
typpero 71

typpero

Użytkownik
Hahahahaha

Coniektórzy to pewnie do perfekcji opanowali sposób organizacji gry na danych kontach. Ale buk i tak się zorientuje prędzej, czy później i bloknie, a na forum pojawi się temat, jaki to niedobry bookmaker.
 
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
Aż dziw bierze,że jeszcze nie dostałeś bana na forum za takie kombinowanie i pisanie o tym na forum.Przez takich ćwoków jak ty Polacy zawsze będą postrzegani tak jak do tej pory...
A za coś takiego to aż się prosi,żeby ktoś wyciągnął jak największe konsekwencje wobec ciebie ty pieprzony oszuście.
Kolega zrobił błąd zakładając konto na swoją ex,ale nie przesadzajcie z tymi osądami.Granie na kilku kontach to coś normalnego jak się operuje większymi kwotami.
 
pete1989 1,1K

pete1989

Użytkownik
Kolega zrobił błąd zakładając konto na swoją ex,ale nie przesadzajcie z tymi osądami.Granie na kilku kontach to coś normalnego jak się operuje większymi kwotami.
Na pewno ten dzieciak założył 50 kont,bo obracał większymi kwotami.Pewnie również na żadnym z nich nie skorzystał z bonusu.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Na pewno ten dzieciak założył 50 kont,bo obracał większymi kwotami.Pewnie również na żadnym z nich nie skorzystał z bonusu.
dodajmy, że pewnie był na ⛔ jak na jednym przegrał to próbował odbić na drugim i poszła lawina i zapewne przestraszony działaniem &quot;świra&quot; swojej ex wpadł w panikę co z tym fantem zrobić no cóż ...
a co do tego skanowania no sorry ale nawet u mnie mama jak chce coś załatwić na tatę to kseruje jego dowód i musi jeszcze napisać &quot;wyrażam zgodę ...&quot; a to małżeństwo
Art. 275. § 1. Kto posługuje się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby albo jej prawa majątkowe lub dokument taki kradnie lub go przywłaszcza,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bezprawnie przewozi, przenosi lub przesyła za granicę dokument stwierdzający tożsamość innej osoby albo jej prawa majątkowe.
tutaj ex dziewczyna i jej chłopak świr, już widzę jak pójdą na ugodę jak usłyszą od policji, że za takie coś można ponieść konsekwencje (cóż może to nie 5 lat więzienia ale grzywna i wpisanie w kartotekę)
ogólnie to widzę, że jest coś na rzeczy skoro usunięto pierwszy post .. no ładnie czekamy na artykuł w gazetach i tv na temat tego jak to chłopak chciał zarobić na bukmacherce i, że hazard trzeba zwalczać Jacek Kapica znów górą!
 
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
Art. 275. § 1. Kto posługuje się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby albo jej prawa majątkowe lub dokument taki kradnie lub go przywłaszcza,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Sam skan dokumentu nie może być dokumentem tożsamości, nie wiem jak wgl prawo w RP reguluje tego typu sprawy, ale wydaje mi się że autor nie ma się czego obawiać.
Tak ogólnie to jest sporo osób które grają na czyjeś dane, mają zeskanowane dokumenty znajomych etc, tym samym okradają buki, ale takie zjawisko jest raczej niczym nowym, przecież żeby ominąć limity gra taka jest powszechna, więc dziwi mnie tu ten bulwers na forum, szkoda że pierwszy post został skasowany bo na dobrą sprawę do końca nie wiadomo o co chodzi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom