>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

oszust?

Status
Zamknięty.
K 0

koyyot

Użytkownik
Witam!
W internecie znalazłem ogłoszenie w którym była mowa osiągnięcia 100% wkładu początkowego. Zgłosiłem się do gościa i zaproponował mi, że wpłacę pieniądze i on będzie nimi grał, a później się podzielimy. Oczywiście, że mu nie zaufałem, przekonało mnie jednak to, że zakładam konto na jednym z buków i podaje mu hasło dostepowe, a do wypłaty mu nie podaje. Po dwóch miesiacach mialem otrzymać 150% wkładu początkowego.
Mineło dwa miesiące a pieniędzy nie mam. Kontakt jako taki mam z gościem, lecz jest raczej mizerny. Mowi, ze w zeszły wtorek wpłacił pieniądze jednak do dziś ich nie ma. Pieniadze na moim koncie u buka też nie ma, najprawdopodobniej &#39;przerzucił&#39; je na swoje konto.
Mam dość czekania na te pieniądze. Daję im jeszcze czas do piątku, nastepnie sprawe zgłaszam na policje.
Mam nazwiska, nr tel, emaile, nr gg, wiem gdzie mieszkaja, mam screeny ich ogloszen.
Jeśli w piatek nie otrzymam pieniedzy, podam niektore dane (te ktore mozna) i zglosze sprawe dalej. Pomoc prawną mam dość dobrą gdyż wspiera mnie kolega prawnik.
Post piszę w ramach przestrogi by nie ufać ludziom.
Oczywiście liczyłem się z możliwością że strace te pieniądze, jednak skoro moge je odzyskać to czemu by nie?
 
brigantos 0

brigantos

Użytkownik
LOL wierzyć sie nie chce że sa tak naiwni ludzie,ile razy czytam posty takich jak ty,to normalnie myśle że głupota ludzka jednak nie zna granic
gdyby wszyscy ludzie używali mózgu i nie byli tak naiwni,to nie było by tyle internetowych wałków,bo oszósci by wiedzieli że takie coś nie przejdzie,ale że zawsze się znajdzie jakiś naiwny to i oszóści sie znajdam
nie ma skutków bez przyczyny
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Muszę przyznać że pewnie jesteś początkujący bo odrazu widać że nawiny a szkoda gadać bo czasem warto przeczytać na forum na ten temat a później ryzykować wpłatą itd. co ztego że masz ich dane pewnie to fikcja i wogóle jedna wielka pomyłka. Lepiej się dwa razy zastanowić niż komuś mało zaufanemu zaufać. !
 
artur202 4

artur202

Użytkownik
Najlepiej postrasz go jeszcze policją jak pozostanie bez reakcji to zgłoś to. &quot;Nie faj nikomu ufaj tylko tym co na to zasłużyli&quot;:spokodfhgfh:
Przeglądnij sobie forum wybierz sobie jakiegoś dobrego typera i stawiaj jego typy i napewno wyjdziesz na jakiś ✅✅✅
 
K 76

karlos83

Użytkownik
Nie no masakra, jak mozna byc tak naiwnym. W pale mi sie to nie miesci. Na policje jak pojdziesz to Cie wysmieja predzej, to tak samo jakbys dal komus karte do bankomatu i pin a potem poszedl zglosic, ze Cie okradli ????
 
dj-kriss 0

dj-kriss

Użytkownik
Nie no, jak można uwierzyć komuś, kogo wogóle nie znasz. Przecież nawet jeśli pójdziesz na policję, nic z tym nie zrobią, bo była to twoja dobrowolna decyzja i nikt cię do niej nie przymuszał. Skoro podałeś mu swój numer konta i pin to musiałeś liczyć się z tym, że koleś może cię okraść.

No cóż, człowiek uczy się na błędach. Jeśli nie czujesz się mocny w typowaniu, a koniecznie chciałeś grać, trzeba było korzystać z typów podawanych przez użytkowników forum. Teraz już będziesz wiedział, że obcym ludziom się nie ufa, a szczególnie takim, których poznajesz w internecie. Myślałem, że to oczywiste, no ale jednak...
 
artur202 4

artur202

Użytkownik
Nie znacie się na prawie a piszecie. PO PIERWSZE NAPEWNO NIKT NIE BEDZIE SIE Z NIEGO NAŚMIEWAŁ TYM BARDZIEJ POLICJA. A PO DRUGIE TO BĘDZIE PRZYWŁASZCZENIE ART. 284 par. 2 KK
 
dj-kriss 0

dj-kriss

Użytkownik
Przeczytałem ten paragraf, który podałeś dotyczy przywłaszczenia sobie czegoś, czyli bezprawnie przywłaszczyć sobie cudzą rzecz. On wyraźnie napisał, że wysłał kolesiowi te pieniądze, czyli jest to jednoznaczne z podarowaniem komuś tych pieniędzy.
 
artur202 4

artur202

Użytkownik
Przeczytaj sobie kwestię przywłaszczenia w książce prof. Andrzeja Marka gdzie problem ten jest szczegółowo wyjasniony. Pieniądze zostały powierzone tej osobie w konkretnym celu a osoba ta rozporządza nimi tak jakby stanowiły one jej własność co należy właśnie do istoty przestępstwa przywłaszczenia uregulowanego w par. 2 artykułu 284 zgodnie z którym &quot;Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.Pozdrawiam
 
dj-kriss 0

dj-kriss

Użytkownik
Po tym co napisałeś jestem coraz bardziej skłonny do tego, żeby przyznać ci rację, ale mam jeszcze jeden powód.

Otóż to o czym napisałeś można zilustrować takim przykładem:
Kowalski powierza 2000zł firmie maklerskiej lub wpłaca je na konto bankowe, następnie dyrektor tejże firmy lub banku, wydaje pieniądze wpłacone przez Kowalskiego na swoje własne zachcianki.

W tym przypadku koyyot powierzył swoja kasę komuś kto nie prowadzi żadnej zarejestrowanej firmy ani nie świadczy żadnych usług, więc wg mnie nie można traktować tego jako przywłaszczenie.
 
artur202 4

artur202

Użytkownik
W tym przypadku dyrektor domu maklerskiego popełnia przestępstwo przywłaszczenia na rzecz domu maklerskiego,ponieważ pieniądze znajdują się na koncie domu maklerskiego i tak naprawdę nie da się odróżnić czy to są pieniądze Kowalskiego czy kogoś innego. W tym przypadku osobą uprawnioną do złożenia zawiadomienia jest organ statutowy lub ustawowy domu maklerskiego a nie Kolwalski. :spokodfhgfh:
 
dj-kriss 0

dj-kriss

Użytkownik
No widzę, że nie przekonam cię i twardo będziesz obstawiał na swoim. Z tego co piszesz wywnioskowałem jednak, że dosyć dobrze znasz się na prawie i chyba zmienię zdanie co do tej sprawy ????

Pozdrawiam...
 
robin29 0

robin29

Użytkownik
Nie no masakra, jak mozna byc tak naiwnym. W pale mi sie to nie miesci. Na policje jak pojdziesz to Cie wysmieja predzej, to tak samo jakbys dal komus karte do bankomatu i pin a potem poszedl zglosic, ze Cie okradli ????
Dobre :-D, krótko i na temat ????
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Dobra panowie rozpętała się już nie potrzebna dyskusja na ten temat i za chwile dojdzie do kłótni temat wielokrotnie wałkowany , Ludzie trzeba myśleć co się komu daję i nie dać nabrać pseudo &#39;&#39;pomagającym&#39;&#39;
Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom