>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ostatni weekend sezonu 2023-24 Planica

Status
Zamknięty.
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Środa, 20.03.2024
19:00 - Odprawa techniczna

Czwartek, 21.03.2024
8:00 - Oficjalny trening
10:00 - Kwalifikacje

Piątek, 22.03.2024
14:00 - Seria próbna
15:00 - Konkurs indywidualny

Sobota, 23.03.2024
8:00 - Seria próbna
9:30 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 24.03.2024
8:30 - Seria próbna
9:30 - Konkurs indywidualny

* wszystkie godziny według czasu polskiego
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Spróbuje zagrać przeciw ostatnim wynikom na Vikersund bo ewidentnie nie leżała ona Hoerlowi. Gdy spojrzałem w ostatnie jego wyniki w Planicy to zajmował w każdych seriach wysokie miejsca , więc może odpali bo formę na pewno ma. Z drugiej strony mizerny w Vikersund Kos , tak samo słabo skakał nawet u siebie w Planicy więc tutaj progresu nie widzę aż takiego.

Kos - Hoerl 2 @ 2.22 sts

Drugim dość pewnym typem jest Domen z naszym orłem. Tutaj nie ma co się za dużo rozpisywać, Domen tu skacze jak z automatu jaki by wiatr nie był a Olek raczej pod koniec pierwszej dziesiątki , choć i tak pewnie w konkursie , bo nie zna tak skoczni jak Domeno.

D.Prevc - Zniszczoł 1 @1.4 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +161
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #1

Najlepszy Niemiec, Paschke -> @1.90, forBET

Biorąc pod uwagę czwartkowe serie, doświadczony Niemiec uzyskał uśrednioną 7. notę. Następnym z podopiecznych Horngachera w tej nieoficjalnej klasyfikacji był Geiger z 14. wynikiem (na co wpłynął przede wszystkim kwalifikacyjny skok z wysokiego najazdu, w bardzo sprzyjających warunkach). Reszta zawodników poza TOP30.

Paschke: 8, 7, 8
Geiger: 19, 27, 7
Wellinger: 34, 44, 29

Geiger w Vikersund spisywał się, tak jak w ogółem w ostatnim czasie, bardzo słabo. Poprawa wyników w Planicy jednak nie dziwi, bo tutaj zawsze czuł się bardzo dobrze. Potrafił wygrywać dwukrotnie w PŚ, a na Letalnicy wywalczył również złoty medal MŚwL. Niemniej jednak wczoraj trafiał również na sprzyjające warunki. Myślę, że realnie w obecnej dyspozycji jest w stanie powalczyć o lokatę na przełomie 2. i 3. dziesiątki. Z kolei Wellinger ewidetnie w ostatnim czasie opadł z sił. Co prawda w Vikersund w seriach treningowych lądował również na odległych pozycjach, to w kwalifikacjach oraz w konkursach głównych skakał na poziomie TOP10. Na skoczniach do lotów jednak czasami miewał wpadki. Z pewnością dzisiaj poprawi swoje skoki, ale czy na tyle aby wskoczyć do ścisłej czołówki? Mimo wszystko uważam, że warto spróbować pójść w stronę Paschke, który skacze regularnie daleko, z różnych belek startowych i w różnych warunkach.

xxx

Johansson, TOP10 -> @1.70, forBET & TOTALbet

1. seria treningowa: 3. miejsce, 226 m, komp. -6.0 pkt.
2. seria treningowa: 3. miejsce, 214 m, komp. 1.5 pkt.
Seria kwalifikacyjna: 15. miejsce, 204.5 m, komp. -3.2 pkt.

Johansson wykręcił wczoraj 4. notę dnia i jak zawsze, na skoczniach do lotów narciarskich, należy upatrywać go jako zawodnika mającego szanse na wywalczenie bardzo dobrej lokaty konkursowej. Na największych obiektach, niezależnie od formy, wielokrotnie meldował się w TOP10 zawodów. Ilustrują to choćby ostatnie konkursy Raw Air, gdzie Norweg dwukrotnie nie potrafił wskoczyć do 2. serii w Trondheim, po czym w Vikersund uplasował się na 5. oraz 15. miejscu. W tym 2. konkursie po 1. serii również był w czołówce (6. miejsce), ale słaby skok w trudnych warunkach zepchnął go do 2. dziesiątki.

Wczoraj na treningach dwukrotnie miejsce na podium, zaś w kwalifikacjach skok, po którym został sklasyfikowany na 15. miejscu. Trafił jednak na najmniej sprzyjające podmuchy wiatru. Nieznacznie mniejszą rekompensatę miał tylko tylko Roth. Gdy Johanssonowi odjęto zaledwie 3.2 pkt., to wielu skoczkom z TOP10, np. Żyle, Marusiakowi, czy Geigerowi odjęto ich ponad 20. Ogólnie Norweg nie miał wczoraj szczęścia do warunków, a mimo to zajmował wysokie lokaty. Ewentualne korzystniejsze warunki będą dużym bonusem, bo jak wiemy, potrafi on świetnie wykorzystywać wiatr pod narty.

Podsumowując, 2 równe, solidne skoki za 210-215 m powinny pozwolić byłemu rekordziście świata na wywalczenie miejsca w czołowej 10.


Prognoza pogody: 22.03.2024 r.
PŚ w Planicy: Już o 15:00 początek konkursu (lista startowa)
Najlepsi zawodnicy czwartkowych serii
PŚ w Planicy: R. Kobayashi wygrywa kwalifikacje, Żyła drugi!
PŚ w Planicy: Treningi dla Forfanga i Zajca
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2293
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
W pełni się zgadzam z Lik Lik Do tych typów z Forbet dodałbym również Forfanga w top6, który wczoraj pokazał że super forma nie uleciała a na tej skoczni czuje się znacznie lepiej jak w Vikersund. Nawet prędkości jak na siebie miał super, więc taki typ jak najbardziej ciekawy:

1711103709354.png



Dobrze też wygląda taki superbet:
1711103790936.png

O Forfangu pisałem wyżej i celuje nawet w walkę o podium, więc z kolegami z drużyny powinien sobie poradzić. Zajc tutaj walczy o wygraną Planica 7. Wczoraj był wyraźnie lepszy od kolegów i choć spodziewam się, że różnica może się zmniejszyć to nadal powininien pewnie z kolegami wygrać. O Paschke wyczerpująco napisał kolega wyżej.


Ciekawie wygląda również typ w Forbet, że Olek będzie najlepszy z naszych po kursie 2,45. Żyła rzadko ma taki dzień konia 2 dni pod rząd, a przypomnę że dotychczas miał mega kryzys i fatalnie skakał i w Vikersund i Oberstdorfie. Nie trwierdze że wróci w okolice 25 miejsca, ale takiej petardy jak wczoraj raczej nie powtórzy i może się gdzieś zakręcić w miejsca 9-13. Olka nawet przy wczorajszych słabszych próbach stać na to 9 miesjce, a sądzę że tu jest poprawa w zasięgu i walka o top6.
 
Otrzymane punkty reputacji: +133
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Problem z Johanssonem jest taki, że jak nie ma dobrego noszenia, lub dostanie podmuchy w plecy , to dużo na tym traci, i wypada z walki o czołowe lokaty, patrz wczorajszy skok kwalifikacyjny.
 
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
planica A.jpg
Ryoyu zaskoczył dobrym skokiem w drugiej serii i ten słabszy Domena w pierwszej , no ale ... TRAFIONE :)
Ja dziś kolejne AKO

Kraft - Ryoyu - kurs na Kraft jak dla mnie spoko , to zawodnik który nie będzie odpuszczał i na 100% powalczy o podium , Ryoyu ostatnio zrezygnowany , może w TOP 10 wskoczy ale dla niego Kraft poza zasięgiem

Domen - Johansson - nie ujmując dla Johanssona to do Domena który najlepiej czuł by się na skoczniach K300 nie ma co startować , Domena można śmiało stawiać w parze z Zajcem lub Kraftem , do tego plusem jest to że skacze u siebie , uważam że przeskoczy H2H Johanssona o parę miejsc

Tschofenig - Geiger - tu też krótko i na temat, Tschofenig bardzo dobrze w Vikersund i nie widzę powodu żeby w Planicy było inaczej, a Niemiec ?? jego stać na to żeby nie wskoczył do TOP30 ;p a nawet jak mu wyjdzie jeden skok to nie stać go na dwa takie skoki żeby przeskoczył Tschofa
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3265
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Planica 2

D. Tschofenig - D. Prevc 1 @1.80 Fortuna


Słoweniec to wspaniały lotnik, ale w ten weekend wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań , słabo we wczorajszym konkursie indywidualnym, gdzie zajął dopiero 17 miejsce. Dziś najgorzej ze Słoweńców i dopiero 19 nota indywidualna. Skocznia w Planicy mu nie leży, tutaj lepsze wyniki osiągają skoczkowie z mocnym wybiciem, stąd Lindvik czy Geiger potrafili wygrywać MŚ w lotach na tym obiekcie, a nigdy nie byli uważani za świetnych lotników. Austriak wczoraj 6 lokata, dziś również 6 miejsce indywidualnie. Skacze powtarzalnie w dobrym stylu i co najważniejsze zawsze te parę metrów dalej niż Domen. Bardzo fajny kurs, myślę, że do jutra nic się nie zmieni i Austriak ponownie będzie lepszy od Słoweńca.
 
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
Ja na koniec sezonu sobie poszaleje

aaa planica.jpg
Zniszczoł - Lindvik - jeśli Olek utrzyma powtarzalność skoków to powinien być po za zasięgiem dla Lindvika, dziś w drużynowych blisko 20 pkt więcej Olek uzyskał w tym jednym skoku

Oestvold - Leyhe - Oestvold ładnie sobie radzi jeśli go porównać do LEyhe , miedzy ich skokami widac około 10 metrową różnicę, Leyhe skacze w okolice 200metra natomiast Oestvold około 210 ale stać go i na lepszy skok, nie czesto stawiam takie pary ale duże skocznie to co innego od mały lub średnich, tam bym już takiej pary nie zagrał

Paschke - Hayboeck - podobna sytuacja na normalnej skoczni bym w taką parę nie poszedł, Hayboeck to 6 zawodnik generalki , Niemiec około 100 pkt za nim , ale magia lotów lepiej działa na Niemca , przez te ostatnie dni pokazywał się z bardzo dobrej strony , w każdej z opcji czy to trening czy zawody był lepszy od Hayboecka , trzymam kciuki za to że jutro się to nie zmieni bo wrzuciłem go na dwa kupony ;p

drugi kupon to już szaleństwo
aa planica 1.jpg

Walka o małą kulkę trwa , w grze Huber , Prevc i Kraft,- Stefan i te jego ostanie skoki zupełnie mi nie pasują , uważam że jutro będzie walczył i może nie będzie na najwyższym podium ale wyżej od samuraja
Podobna sytuacja tyczy się Pero , który w pięknym stylu walczy w Planicy i walka pomiędzy tą trójką będzie jutro wisienką na torcie z całego tego sezonu , owszem jest tam jeszcze paru asów którzy mogą namieszać ale szanse Pero na podium są dość spore
Jak radzi sobie Tschofening opisał kolega tarki_16 ja się z tym zgadzam , ale wolałem postawić go przeciwko Lindvikowi bo ten Domen faktycznie miał wypaść lepiej , i coś mu nie idzie jak do tej pory , i albo już zrezygnował całkowicie albo jeszcze odpali ....


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zawody bardzo fajne , szkoda że Pero nie wskoczył na te podium ale za to mam Olka na pudle i to cieszy :))

:::::: Fajnie było z wami obstawiać i do zobaczenia w przyszłym sezonie :) ::::::::
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +917
dspk666 5,7K

dspk666

Użytkownik
w sumie dziwne ze pierwszy raz mam taka sytauacjie, ale teraz Super kuponik mi to zamykało wiec.
Jak myslicie? można cos ugrać bo miałem pograne na WIN Słowenii w konkursie sobotnim, wiadomo odwołali druga serie.
Rozliczyli oczywiscie na czerwono, mozna cos jeszcze ugrać i liczyć na zwrot??
Totalbet
 
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
w sumie dziwne ze pierwszy raz mam taka sytauacjie, ale teraz Super kuponik mi to zamykało wiec.
Jak myslicie? można cos ugrać bo miałem pograne na WIN Słowenii w konkursie sobotnim, wiadomo odwołali druga serie.
Rozliczyli oczywiscie na czerwono, mozna cos jeszcze ugrać i liczyć na zwrot??
Totalbet
Druga seria odwołana = wyniki z 1 uznane za oficjalne = kupon przegrany
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom