>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Ogólne zasady, skróty i podst. nazewnictwo w MLB

little-dj 1,8K

little-dj

Użytkownik
Jak zdobywa się więcej niż cztery runy w jednym inningu? Myślałem, że skoro co inning drużyna wystawia czterech batterów, to można zdobyć tylko cztery punkty...
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Jak zdobywa się więcej niż cztery runy w jednym inningu? Myślałem, że skoro co inning drużyna wystawia czterech batterów, to można zdobyć tylko cztery punkty...
Za jednorazowe osiągnięcie bazy domowej drużyna zdobywa jeden punkt. W przypadku zdobycia przez pałkarza home runa, może być zdobyty solo home run (jeden punkt), dwu- lub trzypunktowy home run oraz czteropunktowy czyli tak zwany Grand Slam. Wszystko to zależy od tego, ilu zawodników stało na bazach w momencie zdobycia home runa.
https://sportowefakty.wp.pl/inne/48941/zasady-i-nazewnictwo-w-mlb
 
little-dj 1,8K

little-dj

Użytkownik
Ale to nie rozwiązuje problemu. Mi chodzi o więcej niż cztery runy.
Pierwszy z brzegu przykład. Mecz z wtorku.
http://www.espn.com/mlb/boxscore?gameId=370718101
Orioles w pierwszym inningu zdobyli sześć runów. Najpierw Jones zdobył pierwszą bazę. Potem drugi batter - Machado - pierwszą i Jones przeniósł się na drugą. Trzeci batter - Schoop - sam zdobył dwie bazy, ale przy okazji jego koledzy zdobyli dwa runy. W takiej sytuacji myślałem, że na polu bitwy zostaje już tylko jeden batter w szeregach Orioles. Tymczasem następny batter - Davis - zdobył home run i razem z Schoopem wywalczyli kolejne dwa runy. Po tym, według mojego myślenia, powinien się ten inning zakończyć. Tymczasem na bat wszedł Trumbo, zdobył pierwszą bazę, po nim szósty już batter Orioles w tym inningu zdobył home runa, dzięki czemu łącznie mieli już sześć runów w tym pierwszym inningu. A po nim jeszcze trzech pałkarzy. Jakim cudem aż dziewięciu pałkarzy odbijało w pierwszym inningu?
@EDIT: Właśnie w meczu Cardinals z Cubs jest taka sytuacja w ósmym inningu. ????
Swoją drogą, chyba znalazłem odpowiedź.
https://forum.bukmacherskie.com/f31/ogolne-zasady-skroty-i-podst-nazewnictwo-w-mlb-7965-2.html#post3571639
Potrzeba trzech outów po prostu i to by się zgadzało.
 
bu4g1 159

bu4g1

Użytkownik
Najprościej tłumacząc, potrzebne są 3 Outy. Póki nie wyautują to mogą tych punktów i ze 20 zdobyć.
 
irtyko 143,4K

irtyko

Użytkownik
Witam
jestem nowy i chce aby ktoś potwierdził czy dobrze odczytuje staty miotaczy , podglądam je na flashscore
na screenie jest przykład boston- LLA
w tabeli mamy
BB- oddane bazy ?
SO- wyautowani pałkarze ?
IP- liczba zagranych zmian (inningow) ?
HA- hits ? liczba trafionych piłek przez pałkarza ?
RC- runs ? liczba punktów oddanych przeciwnikowi ?
ER - to co wyżej tylko wyłącznie z winny miotacza
HR - home runy
ERA- statystyka miotacza
miotacz.jpg
w opisach skrótów które tu wyjaśnialiście nie mogłem namierzyć HA RC, ale domyślam się że to wybicia piłki i liczba oddanych pkt

jeśli wszystko dobrze zrozumiem to kolejne pytanie
z tych wszystkich statystyk korzystne dla miotacza jest tylko SO ? czyli wyautowani pałkarze ? tzn że im większa liczba tym lepiej ?
a pozostałe HA RC HR ER są niekorzystne jeśli są wysokie ? tu im mniejsza liczba ( a najlepiej 0 ) tym lepiej ?
no i ERA im mniejsze tym lepiej ?
Wnioskując Tepera R. z LAA był najsłabszym ogniwem bo zagrał najmniej inningów a stracił najwięcej pkt ?

i na koniec czy w tej tabeli wśród tych statystyk miotaczy jest " ukryty" wynik 9-7 ?
np: HR 1 dla LAA to =1 pkt w wyniku ?

Pozdrawiam
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
irtyko irtyko generalnie statystyki odczytujesz prawidłowo. Dla jasności tutaj masz wszystko ładnie opisane https://www.blessyouboys.com/2019/1...-average-field-independent-pitching-explained

i na koniec czy w tej tabeli wśród tych statystyk miotaczy jest " ukryty" wynik 9-7 ?
np: HR 1 dla LAA to =1 pkt w wyniku ?
To nie jest stricte ukryty wynik tylko liczba home runów oddanych przez miotaczy przeciwnej drużynie, czyli Anderson oddał Soxom 2 home runy. Przykładowo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +881
irtyko 143,4K

irtyko

Użytkownik
ok dzięki za info i za link
przy takim home runie wszyscy zawodnicy którzy są na bazach i pałkarz obiegają boisko i za każdego jest pkt ?
np na bazach było 3 zawodników, pałkarz wybija HR i drużyna ma 4 pkt ?

i czy drużyna rzucająca (broniąca się )może zdobyć pkt ?
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
ok dzięki za info i za link
przy takim home runie wszyscy zawodnicy którzy są na bazach i pałkarz obiegają boisko i za każdego jest pkt ?
np na bazach było 3 zawodników, pałkarz wybija HR i drużyna ma 4 pkt ?

i czy drużyna rzucająca (broniąca się )może zdobyć pkt ?
Masz całkowitą rację z tym że tylko drużyna odbijająca może zdobyć punkt.
 
Do góry Bottom