>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

OE sezon 08/09

Status
Zamknięty.
d4n 1,2K

d4n

Użytkownik
W ostatnim czasie sporo jest kłótni o to jak powinny wyglądać rozgrywki w 1. Lidze Polskiej w kolejnym sezonie. PZPN, Ekstraklasa S.A, a nawet Canal+ spierają się o kształt ligii w przyszłorocznych rozgrywkach. Moim zdaniem powinno zostać 16 drużyn w lidze, bo jest sporo nowych ambitnych drużyn w 2. lidze, a ponadto liczba 16 drużyn a może nawet i więcej jest adekwatna do 40 mln narodu. A jakie jest wasze zdanie w tym temacie?
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
Może nie jestem najlepszy z matmy ale nie kumam tej adekwatności 16 drużyn do liczebności narodu... nieważne. Myślę że powinno zostać tak jak jest. Przez to że frajernia kradła nie trzeba stawiać ligii na głowie. Dotychczas nikt nie narzekał. Ci bo mają spaść, niech spadną i mowy o abolicji być nie może bo to by było wielce nieuczciwe w stosunku do już zdegradowanych zespołów. I nie ma co lamentować że mocne ekipy polecą na zaplecze, bo jak Arka pokazuje wcale lekko im się tam nie gra.
 
d4n 1,2K

d4n

Użytkownik
Może nie jestem najlepszy z matmy ale nie kumam tej adekwatności 16 drużyn do liczebności narodu... nieważne. Myślę że powinno zostać tak jak jest. Przez to że frajernia kradła nie trzeba stawiać ligii na głowie. Dotychczas nikt nie narzekał. Ci bo mają spaść, niech spadną i mowy o abolicji być nie może bo to by było wielce nieuczciwe w stosunku do już zdegradowanych zespołów. I nie ma co lamentować że mocne ekipy polecą na zaplecze, bo jak Arka pokazuje wcale lekko im się tam nie gra.
chodzi mi o to że np. liga z 12 zespołami pasuje do ligii szwajcarskiej, a nie polskiej bo jest to mały kraj, z o wiele mniejsza liczba ludnosci niz w Polsce.
 
zioloziolo 7

zioloziolo

Użytkownik
liga szwajcarska? a jaka jest liga polska?? napewno gorsza od szwajcarskiej.. wystarczy spojrzeć na stadiony.. wg mnie pomysł 12 drużyn jest świetny. drużyna X gra 2 razy z drużyną Y u siebie i 2 razy na wyjeździe. Te 4 mecze pomiędzy tymi drużyami pokażą w 80% która z tych drużyn jest lepsza!
 
nikifor 402

nikifor

Forum VIP
44 mecze jednej drużyny to trochę za dużo. Trzeba też zauważyć że nie gramy non stop tylko mamy 3 miesiące przerwy ze względu na zimę.
Dla mnie układ 16 drużyn jest dobry. Nic bym nie zmieniał. Choć swoją drogą jeśli pół drużyn z Ekstraklasy spadnie to ja jakoś nie widzę aby taki Znicz Pruszków (nikomu nie ubliżając) grał w Ekstraklasie.
 
emdzej 0

emdzej

Użytkownik
44 mecze jednej drużyny to trochę za dużo. Trzeba też zauważyć że nie gramy non stop tylko mamy 3 miesiące przerwy ze względu na zimę.
Oto właśnie chodzi by skrócić do minimum zimę bo to co jest u nas to jest wyśmiewane w całej europie.12 zespołów i 4 mecze pomiędzy zespołem X i Y to dobre rozwiązanie ale sądzę ,że najlepsze bo najczęściej stosowane to 18 zespołów i 3 spadają.No ale musimy patrzeć realnie.Nie ma 18 ba nie ma 16 zespołów które mają poziom ekstraklasy.Dlatego stworzenie 12 - zespołowej ligi pozwoliłoby nazywać ją ekstraklasą.Myślę ,że wtedy wszystkie kluby miałyby podgrzewaną murawę ,uważam ,że 44 mecze w sezonie mogą wyjść tylko na dobre.Przykładowo w Anglii najlepsze ekipy grają po 80 meczy w sezonie i nie narzekają.Jeżeli OE ma do 2012 roku być w jakimś stopniu znaczącą ligą to takie zmiany muszą być wprowadzone.
Nie zgadzam się natomiast by dzielić ligę na grupę spadkową i mistrzowską.Taki głupi pomysł był wdrożony w 2002 r. i okazał się kompletnym niewypałem.
 
d4n 1,2K

d4n

Użytkownik
ehhh a nie sądzicie że jakby były 4 mecze w sezonie to byłoby to trochę poniekąd duszenie się we własnym sosie? mecze nie byłyby już takim wydarzeniem jak derby krakowa, 3miasta czy łodzi, na które się miesiącami bo odbywałyby sie praktycznie co 2-3 miesiące. wg mnie taka liga byłaby szara, nudna pozbawiona kolorytu.
 
emdzej 0

emdzej

Użytkownik
ehhh a nie sądzicie że jakby były 4 mecze w sezonie to byłoby to trochę poniekąd duszenie się we własnym sosie? mecze nie byłyby już takim wydarzeniem jak derby krakowa, 3miasta czy łodzi, na które się miesiącami bo odbywałyby sie praktycznie co 2-3 miesiące. wg mnie taka liga byłaby szara, nudna pozbawiona kolorytu.
No wtedy miałbyś w sezonie 4 derby Krakowa np.Ale taka liga nie musiała by być szara i nudnawa.Popatrzmy na przykłady Szkocji ,Szwajcarii,Austrii.Tam o mistrzostwo biją się do końca zawsze 2-3 drużyny a o spadek walczy 5-6.Taka liga nie musiała by być nudna.Myślę nawet ,że mogłaby być ciekawsza.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
ciekawym rozwiazaniem bylo by wprowadzenie... play off ;D powiedzmy 12 druzyn gra mecz i rewanz, pierwsze 8 gra o majstra, (mecz i rewanz, ew. dogr. + karne) pozostale 4 tworza grupe i graja o utrzymanie ;D tylko boje sie ze nikt by tego nie chcial w lidze a bylo by to dosc orginalnym rozwiazaniem ;P
lige trzeba zmienjszyc i tu nie ma o czym mowic... zreszta, gdybym to tym rzadzil to bym wprowadzil takie wymogi licencyjne ze w 1 lidze gralo by 6 druzyn ktore by je spelnilo...
trzeba sobie odpowiedziec tylko na 1 pytanie. Czy chcemy ligi dla kazdego czy lige na poziomie. Ja obstaje przy tym drugim.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom