>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Odwołanie rządu

wojtas84 90

wojtas84

Użytkownik
Witam, Panowie mam do Was pytanie, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość odwołania rządu. Dziś przypadkowo usłyszałem stwierdzenie, że przy zerowej frekwencji wyborczej jest możliwość odejścia tej całej elity i UE ustala nowych rządzących. Nie znam się na tym i może kogoś znającego temat to pytanie rozsmieszy. Ja jednak chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakakolwiek szansa na pozbycie się tego dziadostwa. Nie mówię oczywiście o zamieszkach na ulicach. Proszę kogoś o odpowiedź
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Nie ma czegoś takiego jak minimalna frekwencja. Ile pójdzie tylu będzie. Nawet kilka osób wystarczy chyba.
Frekwencja jak frekwencja ale mnie bardziej zdziwiło zdanie:
Dziś przypadkowo usłyszałem stwierdzenie, że przy zerowej frekwencji wyborczej jest możliwość odejścia tej całej elity i UE ustala nowych rządzących.
To byłoby bardzo interesujące ???? Jak za dwa lata Tusk będzie mówił, żeby nie iść na wybory to znaczy, że to prawda ????

Gdzie to słyszałeś? W telewizji?
 
chelseafc 0

chelseafc

Użytkownik
Nie ma czegoś takiego, jest próg wyborczy ale dla parii politycznych. Minimalna frekwencja wymagana jest w referendach np teraz zeby odwołac HGW z tego co pamiętam musi głosować minimum 389 tys z ogólnej puli wyborców uprawnionych do głosowania.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Witam, Panowie mam do Was pytanie, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość odwołania rządu. Dziś przypadkowo usłyszałem stwierdzenie, że przy zerowej frekwencji wyborczej jest możliwość odejścia tej całej elity i UE ustala nowych rządzących. Nie znam się na tym i może kogoś znającego temat to pytanie rozsmieszy. Ja jednak chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakakolwiek szansa na pozbycie się tego dziadostwa. Nie mówię oczywiście o zamieszkach na ulicach. Proszę kogoś o odpowiedź
Niestety, ale tę bandę cudotwórców odwołać może tylko ... Sejm.
Rząd może zostać odwołany jedynie przez Sejm.
Tymczasem w Sejmie większość mają ... cudotwórcy Tuska (obecna koalicja).
I jeszcze jedno ... Naprawdę chciałbyś aby była taka możliwość, żeby UE już wprost narzucała Ci swojego namiestnika na terytorium byłej Polski?
Poza tym, takie rozwiązanie włóż między bajki. &quot;Zarząd Komisaryczny&quot; dla Rzeczypospolitej Polskiej? ????
 
wojtas84 90

wojtas84

Użytkownik
Gdzie to słyszałeś? W telewizji?
Nie, słyszałem to w Urzędzie Skarbowym, rozmowa dwóch Panów...
I jeszcze jedno ... Naprawdę chciałbyś aby była taka możliwość, żeby UE już wprost narzucała Ci swojego namiestnika na terytorium byłej Polski?
A gdzie ja napisałem, że bym chciał? Zaciekawiło mnie to o czym mówili i tyle...
Wspominali, że w Grecji się udało to może i u Nas by wyszło:)
 
V 256

vernix

Użytkownik
Nie ma czegoś takiego, jest próg wyborczy ale dla parii politycznych. Minimalna frekwencja wymagana jest w referendach np teraz zeby odwołac HGW z tego co pamiętam musi głosować minimum 389 tys z ogólnej puli wyborców uprawnionych do głosowania.
Referendum jest ważne, jeżeli do urn pójdzie co najmniej 3/5 głosujących spośród tych, którzy uczestniczyli w wyborach, w których wybierano odwoływanego prezydenta miasta.
A kadencję Sejmu skraca się, jeżeli:
  • podjęta zostanie przez Sejm uchwała większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby posłów,
  • Rada Ministrów nie otrzyma wotum zaufania od Sejmu,
  • Prezydentowi nie zostanie przedstawiona ustawa budżetowa do podpisania w ciągu 4 miesięcy od dnia przedłożenia Sejmowi jej projektu.

W dwóch ostatnich przypadkach skrócenie kadencji zarządza Prezydent, przy czym zaistnienie ostatniego przypadku nie jest równoznaczne ze skróceniem kadencji Sejmu.
 
chelseafc 0

chelseafc

Użytkownik
Referendum jest ważne, jeżeli do urn pójdzie co najmniej 3/5 głosujących spośród tych, którzy uczestniczyli w wyborach, w których wybierano odwoływanego prezydenta miasta.
A kadencję Sejmu skraca się, jeżeli:
  • podjęta zostanie przez Sejm uchwała większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby posłów,
  • Rada Ministrów nie otrzyma wotum zaufania od Sejmu,
  • Prezydentowi nie zostanie przedstawiona ustawa budżetowa do podpisania w ciągu 4 miesięcy od dnia przedłożenia Sejmowi jej projektu.

W dwóch ostatnich przypadkach skrócenie kadencji zarządza Prezydent, przy czym zaistnienie ostatniego przypadku nie jest równoznaczne ze skróceniem kadencji Sejmu.
tak zgadza się, 3/5 to jest właśnie to 389 tys:) zle natomiast napisałem co do ogółu uprawnionych, Ty masz racje.
 
K 0

kris789

Użytkownik
Tylko, że problem polega na tym, że PO nigdy w życiu nie dopuści do tego, aby odebrano im władzę. Będą się zapierać rękami i nogami.
 
Do góry Bottom