>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Odpowiedzialność bukmachera

polon83 2,7K

polon83

Użytkownik
Cześć,

jeden bukmacher bardzo mocno dał mi się w przeszłości we znaki - dlatego od jakiegoś czasu blokuję swoje konto, piszę im maile, że jestem ciężko uzależniony od hazardu, mam z tym problemy, długi, proszę żeby nigdy go nie odblokowywali. Po czym po kilku tygodniach cofam prośbę, a konto ponownie jest otwarte. W czasach odpowiedzialnej gry, która jest jednym z warunków do przyznania licencji - takie zachowanie jest według mnie skandaliczne. Czy mogę to gdzieś zgłosić?
Przecież z reguły są dwie opcje możliwości: albo usunięcie konta, albo zawieszenie konta. Jeżeli dążysz do tego aby konto nigdy nie było odblokowane, to po prostu zażądaj jego usunięcia. Natomiast jeśli żądasz tylko zawieszenia konta lub zablokowania, to czemu się dziwisz, że później jest odblokowywane? Zwłaszcza że takie zablokowanie konta jest z reguły na jakiś okres czasu, a nie na zawsze.
Chcesz na zawsze zablokować, to zażądaj jego usunięcia.

To proste:
- jeśli chcesz zablokować na zawsze, to usuń konto
- jeśli chcesz zablokować na określony czas, to zażądaj zawieszenia konta.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Przecież z reguły są dwie opcje możliwości: albo usunięcie konta, albo zawieszenie konta. Jeżeli dążysz do tego aby konto nigdy nie było odblokowane, to po prostu zażądaj jego usunięcia. Natomiast jeśli żądasz tylko zawieszenia konta lub zablokowania, to czemu się dziwisz, że później jest odblokowywane? Zwłaszcza że takie zablokowanie konta jest z reguły na jakiś okres czasu, a nie na zawsze.
Chcesz na zawsze zablokować, to zażądaj jego usunięcia.

To proste:
- jeśli chcesz zablokować na zawsze, to usuń konto
- jeśli chcesz zablokować na określony czas, to zażądaj zawieszenia konta.
Problem w tym, że nie da się usunąć... ;) Ja powiem tyle: 2 lata temu odblokowałem sobie USUNIĘTE NA AMEN 5 lat wcześniej, konto u jednego z buków... Konto miało być zamknięte, dane wyczyszczone - no i co ? Wszystko mieli i ładnie mnie poprowadzili za rączkę tak, ze w ciągu godziny mogłem wpłacić i przegrać i ze 100 000zł. A konto miało być permanentnie usunięte i właśnie jako powód podałem hazard choć to nie był powód... ;)
Post automatycznie złączony:

tak, nisz. Nikt nie pisze o zamykaniu, ale takimi ruchami naginają coś, co dało im możliwość otwarcia się w Polsce. Zresztą nie ma o czym pisać i się przekrzykiwać. Uważam, że robią źle - zobaczymy jak na to zareaguje MF. Dam znać.
Dyskusja z co poniektórymi tutaj nie ma większego sensu... Uwierz mi... ;) Np mieszkaniec forum P przestrzalninja co się zna na wszystkim... Oni tobie zarzucą za chwilę, że gadasz "bzdury"... Niestety tak tu jest...

Fajnie, że coś robisz bo to moralnie i etycznie straszne co robią licencjonowane buki, ale obawiam się, że samo pismo do MF nic nie da bo tu potrzeba afery medialnej żeby cokolwiek zrobiono... Buki BEZWZGLĘDNIE wykorzystują uzależnienie i myślą wyłącznie o zysku... Ale jeszcze gorsza rzecz, że potrafią pod byle pretekstem nie oddać człowiekowi wygranej albo anulować zakład - co pełno jest historii na forum. I pozostaje jedynie droga sądowa...

To tak jakbyś coś kupił w sklepie nie miałbyś Rzecznika Konsumentów, Inspekcji Handlowej i UOKiKu i jedyne co to byś mógł iść do sądu. Nie ma nikogo i niczego w PL co chroni graczy...
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4
b1991 3K

b1991

Użytkownik
Przecież z reguły są dwie opcje możliwości: albo usunięcie konta, albo zawieszenie konta. Jeżeli dążysz do tego aby konto nigdy nie było odblokowane, to po prostu zażądaj jego usunięcia. Natomiast jeśli żądasz tylko zawieszenia konta lub zablokowania, to czemu się dziwisz, że później jest odblokowywane? Zwłaszcza że takie zablokowanie konta jest z reguły na jakiś okres czasu, a nie na zawsze.
Chcesz na zawsze zablokować, to zażądaj jego usunięcia.

To proste:
- jeśli chcesz zablokować na zawsze, to usuń konto
- jeśli chcesz zablokować na określony czas, to zażądaj zawieszenia konta.
No i teraz zobacz - wypowiedziałeś się w temacie i zrobiłeś z siebie głupka, kompletnie nie masz pojęcia jak to wygląda. Próbowałeś kiedykolwiek usunąć konto u buka? Nie da się - oni piszą, że nie mogą skasować i tyle, mają obowiązek przechowywać dane, a zablokowanie konta na zawsze możliwe jest przez gdy się napiszę list z prośbą i wyśle na adres spółki.

Problem w tym, że nie da się usunąć... ;) Ja powiem tyle: 2 lata temu odblokowałem sobie USUNIĘTE NA AMEN 5 lat wcześniej, konto u jednego z buków... Konto miało być zamknięte, dane wyczyszczone - no i co ? Wszystko mieli i ładnie mnie poprowadzili za rączkę tak, ze w ciągu godziny mogłem wpłacić i przegrać i ze 100 000zł. A konto miało być permanentnie usunięte i właśnie jako powód podałem hazard choć to nie był powód... ;)
Post automatycznie złączony:



Dyskusja z co poniektórymi tutaj nie ma większego sensu... Uwierz mi... ;) Np mieszkaniec forum P przestrzalninja co się zna na wszystkim... Oni tobie zarzucą za chwilę, że gadasz "bzdury"... Niestety tak tu jest...

Fajnie, że coś robisz bo to moralnie i etycznie straszne co robią licencjonowane buli, ale obawiam się, że samo pismo do MF nic nie da bo tu potrzeba afery medialnej żeby cokolwiek zrobiono... Buki BEZWZGLĘDNIE wykorzystują uzależnienie i myślą wyłącznie o zysku... Ale jeszcze gorsza rzecz, że potrafią pod byle pretekstem nie oddać człowiekowi wygranej albo anulować zakład - co pełno jest historii na forum. I pozostaje jedynie droga sądowa...

To tak jakbyś coś kupił w sklepie nie miałbyś Rzecznika Konsumentów, Inspekcji Handlowej i UOKiKu i jedyne co to byś mógł iść do sądu. Nie ma nikogo i niczego w PL co chroni graczy...
Dobrze, że chociaż jeden normalny tutaj się znalazł. Ja teraz żeby sprawdzić zablokowałem sobie dożywotnio konto w betclic. Napisałem, że to była pomyłka - odpisują mi "Uprzejmie informuję, iż wykluczył się Pan permanentnie z naszego serwisu wybierając opcję "jestem uzależniony". Z przykrością informuje, iż z tego powodu nie ma Pan możliwości ponownie otworzyć konta w naszym serwisie ani zarejestrować nowego konta (...) Niestety wybierając tą opcję nie ma możliwości przywrócenia konta, nawet jeżeli to była pomyłka, przykro mi."

I co geniusze wypowiadający się w temacie? Zaświadczeń trzeba, słuchają każdej prośby klienta? Czy wymyślanie jest karalne? Jak widać dla niektórych Spółek dobro gracza stoi ponad ich korzyści finansowe!
 
polon83 2,7K

polon83

Użytkownik
No i teraz zobacz - wypowiedziałeś się w temacie i zrobiłeś z siebie głupka, kompletnie nie masz pojęcia jak to wygląda. Próbowałeś kiedykolwiek usunąć konto u buka? Nie da się - oni piszą, że nie mogą skasować i tyle, mają obowiązek przechowywać dane, a zablokowanie konta na zawsze możliwe jest przez gdy się napiszę list z prośbą i wyśle na adres spółki.
Usuwałem konto z potwierdzeniem, aczkolwiek było to przed wprowadzeniem ustawy hazardowej przed wielu laty, więc może miało to wpływ. A może nie zostało usunięte, tylko zamknięte, w każdym razie nie miałem możliwości jego przywrócenia.

Niemniej dziękuję za uświadomienie, że nie da się usunąć konta. Szkoda tylko, że musiałeś to zrobić w taki bardzo niekulturalny sposób. No ale cóż, widocznie problem z zamykaniem konta, to niejedyny Twój problem... ale w to nie wnikam.

A póki co, nawet nie podałeś nazwy bukmachera, o którego chodzi, więc jak tu cokolwiek sprawdzić, czy zweryfikować, że ten bukmacher jest zły bo nie zamyka konta, a inny jest dobry bo zamyka... Skąd mam wiedzieć że to akurat Ty mówisz prawdę, zwłaszcza że w pierwszym poście napisałeś że ten buk mocno dał Ci się kiedyś we znaki, co może sugerować że masz na niego złość.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Ustawodawca zdjal z bukmachera obowiazek zawieszania kont w regulaminie "odpowiedzialnej gry"

Art. 15i. 1. W celu zapewnienia ochrony uczestników gry przed negatywnymi
skutkami hazardu, podmiot prowadzący działalność w zakresie gier hazardowych
urządzanych przez sieć Internet ma obowiązek wdrożyć regulamin odpowiedzialnej
gry, obejmujący w szczególności:
1) wymóg umieszczenia, w widoczny sposób, na stronie internetowej
wykorzystywanej do urządzania gry hazardowej:
a) informacji o podmiocie oferującym gry hazardowe i sposobie kontaktu
z nim,
b) informacji o zezwoleniu na urządzanie gier wskazującej jego zakres
przedmiotowy, termin ważności, oraz nazwę organu, który go udzielił –
w przypadku gdy zezwolenie to jest wymagane,
c) regulaminu gry,
d) informacji o zakazie gry osobom poniżej 18. roku życia,
e) informacji o ryzyku związanym z hazardem,
f) nazw instytucji świadczących pomoc osobom z problemami hazardowymi
wraz z linkiem do strony tych instytucji;
2) procedurę weryfikacji ukończenia 18. roku życia przez uczestników gry;
3) procedurę rejestracji gracza na koncie gracza lub tymczasowym koncie gracza,
jako warunku rozpoczęcia i prowadzenia gry;
4) mechanizmy umożliwiające uczestnikom gry kontrolę swojej aktywności na
stronie internetowej wykorzystywanej w grze hazardowej;
5) mechanizmy uniemożliwiające uczestnikom gry, grę po wyczerpaniu środków
na koncie gracza;
6) zapewnienie ochrony małoletnich przy sposobie prezentacji informacji
handlowych na stronie internetowej.
2. Podmiot, o którym mowa w ust. 1, przedstawia projekt regulaminu
odpowiedzialnej gry ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych, do
zatwierdzenia.
3. Podmiot, o którym mowa w ust. 1, udostępnia na stronie internetowej
zatwierdzony regulamin odpowiedzialnej gry, nie później niż z chwilą rozpoczęcia
urządzania gier.

regulamin betfan jest zgodny z obowiazujacym prawem i zostal zatwierdzony przez ministerstwo finansow. Podobny regulamin ma sts, ktory rowniez nie daje mozliwosci wykluczenia z gry. Ustawodawca nie wymaga takich rzeczy, i co teraz?
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
piatddz 62,2K

piatddz

Użytkownik
Pełna zgoda, że za granicą działa to zupełnie inaczej. I bardzo łatwo to sprawdzić. Za łamanie właśnie postanowień "bezpiecznej gry" bukmacherom grożą ogromne konsekwencje, przynajmniej na zachodzie. Zamknijcie sobie konta w bardzo dobrze znanych w polsce Unibet lub Betsson. Gwarantuję wam, że żadne z nich ponownie wam konta na te same dane nie otworzy. Jak będziecie próbowali zrobić to na "trochę" inne dane to też odrazu blok, więc to nie jest na łapu capu żeby ktoś się do nich nie dowalił tylko bardzo o to dbają. Co więcej miałem zamknięte konto na betsson z zupełnie innego powodu niż długi i napisał do mnie manager z betsafe że są z tej samej sieci i również zamknęli mi tam konto. Na zachodzie grożą za to spore konsekwecje a w Polsce samowolka i jak zwykle wyrzynanie każdego grosza pomimo chorego podatku i tak właśnie to działa że osobie uzależnionej otwierają konto bez problemu. Autor ma racje, ale czy coś im grozi w tym chorym kraju to nie wiem. Za granicą na 100% tak.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
b1991 3K

b1991

Użytkownik
Ale co Wy się tak uparliście tego betfana? Tutaj chodzi o etoto. Nie chciałem pisać od razu o kogo chodzi, żeby nie obrywać "że jestem z konkurencji". To, że kilka lat temu miałem z nim problem, bo unieważnili mi kupon na 50k i zwrócili stawkę lekko mnie tłumaczy, że szukam na nich haka, ale niczego nie wymyślam. Nie chce mi się tłumaczyć każdemu z osobna, że słowo uzależnienie działać powinno w tej branży definitywnie na podmioty.

Będąc szczerym wkurwia mnie to też z innego powodu. Do 2017 roku naprawdę zarabiałem na zakładach niezłe pieniądze. Mowa oczywiście o bet365, betway, betsson i bwin. W kwietniu 2017 weszła w życie nowelizacja, która zabrała mi swobodę i kazała założyć konta w Polskich Spółkach, które dla każdego ogarniętego gracza są o wiele mniej opłacalne od tych wspomnianych wcześniej. Oczywiście zrobili to dla naszego bezpieczeństwa, stąd te licencję MF, różne wymogi jak np. odpowiedzialna gra. Finał jest taki, że to w polskich Spółkach co chwilę mam jakiś problem, a to bonus nieprzyznany, a to kupon unieważniony, a to przelew 3 razy cofnięty, a to korekta stawki.
Post automatycznie złączony:

b1991
nieżle masz namieszane w głowie,jprd
Masz 49 lat i używasz skrótu jprd? nie wiem kto ma namieszane. Jeśli coś dla Ciebie jest za trudne, to nie znaczy, że ja mam namieszane.
 
Ostatnia edycja:
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Będąc szczerym wkurwia mnie to też z innego powodu. Do 2017 roku naprawdę zarabiałem na zakładach niezłe pieniądze. Mowa oczywiście o bet365, betway, betsson i bwin. W kwietniu 2017 weszła w życie nowelizacja, która zabrała mi swobodę i kazała założyć konta w Polskich Spółkach, które dla każdego ogarniętego gracza są o wiele mniej opłacalne od tych wspomnianych wcześniej. Oczywiście zrobili to dla naszego bezpieczeństwa, stąd te licencję MF, różne wymogi jak np. odpowiedzialna gra. Finał jest taki, że to w polskich Spółkach co chwilę mam jakiś problem, a to bonus nieprzyznany, a to kupon unieważniony, a to przelew 3 razy cofnięty, a to korekta stawki..
No właśnie - to cała hipokryzja i kłamstwa tego rządu w tej sprawie jak i wielu innych... Poczytajcie sobie uzasadnienie poselskie do tej nowelizacji... Słowo "walka z uzależnieniem" jak i "ochrona Polaków przed hazardem" jest tam co najmniej kilka razy... A prawda taka jak pisze kolega wyżej - są o wiele gorsi niż zagraniczne buki pod każdym względem... Co robią żeby nie wypłacić bonusów, jak bez powodu zawieszają konta ? Jasne, że olbrzymia część osób z tego forum i w ogóle graczy, gra nielegalnie u zagranicznych i się śmieje z tych co chcą przestrzegać prawa. I może mają rację bo prawo za PiS jest tak zrobione, żeby mieć na każdego haka. Więc oni przymykają oczy (ciekawe jak długo ?) na powszechną praktykę grania u zagranicznych, ale jak powiesz coś nie tak to cię mają. Prawo w tej kwestii jak i wielu innych jest tak zrobiona żeby ludzi zmuszać do cwaniakowania i żeby "wielki rząd" miał cię w garści. Przypominam, że to PiS rozpętał całą aferę hazardową za czasów PO i to pod ich wpływem PO wtedy wprowadziła te zakazy choć nie poblokowała stron. To PiS od samego początku krzyczał jak to biedni Polacy wpadają w hazard... A teraz jak jest ? Ano tak jak piszesz !

Na marginesie dodam, że podziwiam odwagę niektórych forumowiczów co w jednym poście piszą coś z czego wynika, ze mieszkają w PL, a w innym temacie podają typ z zakazanym bukiem... Aż się proszą żeby z urzędu ich ściągnęli celnicy ;) Jakakolwiek gra na terenie PL jest zakazana. Można iść do lasu po stronie słowackiej i z tamtego IP sobie zagrać, ale nie z polskiego. Oczywiście to wszystko teoria... żeby nie było, że straszę... Ale teoria może być tylko do czasu... Jak już nie będą mieli skąd pożyczać kasę na 500+ to i tu znajdą korytko... :)
 
G 148

gruby_czarny

Użytkownik
Zgadzam się z opinią jak być powinno, w UK za coś takiego, z miejsca byłoby zabranie licencji.
A jak jest w praktyce to albo trzeba zapytać MF albo samemu całą ustawę przeczytać. Ewentualnie może jakiś e-play albo inny bardziej fachowy portal może coś wiedzieć więcej na ten temat
 
Do góry Bottom