>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Northern Ireland Open 2022 (16-23.10.2022)

Status
Zamknięty.
M 73K

Mitre

Znawca - Snooker
A. Lee - Emery
(Dzisiaj, godz. 14)

Typ: 1
Kurs: 2.35 (STS)
Stawka: 4/10

[Wynik: 4:3]


Kursy znowu z sufitu, nie uwzgkedniające dyspozycji. Lee doznał jakiegoś przebudzenia ostatnimi czasy, chłop przeżywa drugą (pierwszą?) młodość, nawet ciekawe wyniki notuje. Emery to młody gniewny, też złapał formę. Spotkanie typowe 50/50, stawiam na doświadczonego gościa.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1162
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Guodong X. - Wongharuthai N.
Handicap: Guodong X. (-3.5) @ 2.50 4-0
STS

Wongharuthai to ogarnięta zawodniczka, absolutna czołówka kobiecego snookera. No ale niestety, mimo kilku przebłysków w ostatnich latach (kilka dobrych występów Reanne Evans) to jednak nadal kobiecy snooker, który stoi na dużo niższym poziomie niż męski i to tak o kilka klas. Myślę, że czołowe zawodniczki mogą na równi rywalizować z dołami męskiego rankingu, albo z lepszymi amatorami. Guodong szuka formy w ostatnich latach, ale jednak umiejętności to zupełnie inna półka niż młoda Tajka, bliżej mu do top16 niż dalej, a to już sporo. Przedwczoraj trochę o tym przypomniał bez problemu ogrywając Waldena (4-1) wbijając przy tym setkę (100) i dwie 50tki (65, 63). Jeśli koncentracja Chińczyka będzie odpowiednia to myślę, że jest spora szansa na szybką wygraną do zera, format krótki tylko do 4 wygranych, więc wiele wysiłku na to nie trzeba. Pierwsze dwa frejmy kluczowe chyba, jeśli padną łupem faworyta to później powinno być łatwiej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1512
M 73K

Mitre

Znawca - Snooker
J. Brown - U. Nooh T.
(dzisiaj, 20)

Typ: 2
Kurs: 1.75
Stawka: 4/10

Grały te ziomy dni parę temu, węszę podobny rezultat, czyli wygraną Azjaty. Dyspozycja nie uleciała przez ileś dób.
 
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Allen vs Zifan
Over 4.5
Hicks vs Robertson
Typ -1.5 Robertson

Ako 2.11 fortuna

Nie będę się bardzo rozpisywał. Mareczek w gazie i rywal nie ma tutaj najmniejszych szans na końcowy triumf. Niemniej Kurs na to że ugra przynajmniej frame bardzo uczciwy. Wiemy jak faworyci potrafią grać w pierwszych rundach... liczę na małe rozluźnienie u Allena tym bardziej że jest po finale w Anglii.

W drugim meczu idę w kierunku zawodnika którego bardzo lubię. Robertson zaczyna powi coś grać i uważam że weźmie ten mecz. Umiejętności ma ogromne, trochę słabiej z mentalem. Niemniej wiekowy już Hicks nie powinien być duża przeszkodą.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +609
matkowsky 25,6K

matkowsky

Użytkownik
Gilbert - Saenghkam
Noppon Saengkham, @1.95, Unibet klasyka

Bez dużej analizy, bo mecz startuje o 16, ale może ktoś skorzysta. Gilbert ostatnio w przeciętnej formie. Dużo bardziej podoba mi się gra snookerzysty z Tajlandii, więc próbuję.
 
Ostatnia edycja:
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Pengfei T. - Gould M.
Handicap: Pengfei T. (+1.5) @ 1.70 4-3
Zwycięzca: Pengfei T. @ 2.25
STS

Nie widzę powodu by w tym zestawieniu faworyzować Goulda, a nawet wręcz przeciwnie. Co najwyżej kursy powinny być wyrównane, a patrząc na ostatnią formą obu zawodników to Tian prezentuje się lepiej. Gould korzysta z dość wysokiego rankingu, który jak wiadomo jest ustalany na podstawie wyników w ostatnich dwóch sezonach i siłą rzeczy nie uwzględnia aktualnej formy. Zresztą, Gould gra rzadko więc i tak formy raczej szuka niż ją znajduje: dość powiedzieć, że w tym sezonie tylko 4 mecze, bilans 2-2, dostał wciry od White’a (0-5) i Un-Nooha (1-4), z kolei ostatnio pokonał słabych Judge’a (4-0) i Duffyego (4-2). Mam wrażenie że Tianowi bliżej do pogromców Goulda niż odwrotnie: na rozkładzie w tym sezonie ma m.in. Craigiego (4-2), Burnsa (4-0) i O’Briena (4-0), po drodze przydarzyła się też porażka z J. Robertsonem (1-4), więc wstydu nie ma. Dlatego w tym zestawieniu to Chińczykowi daję więcej szans niż faworytowi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +954
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Dale vs Zhou
Typ over 5.5
Guodong vs Vafei
Typ +1.5 Guondong
Ako 2.60 fortuna

Walijczyk jest dla mnie zawsze zagadką, która ujawnia się dopiero przy snookerowym stole. Jego forma jest obecnie chyba nieco wyższa niżby mogły świadczyć o tym same wyniki. W Szkocji przegrał z Doherty'm, ale zbudował tam dwa niezłe podejścia... Mam nadzieję, że dzisiaj postawi się faworytowi. Chińczyk bo o nim mowa nie prezentuje obecnie swojej maksymalne formy. Ostatnie turnieje to praktycznie porażki w pierwszych rundach z raczej mało renomowanymi rywalami. Zakładam, że dzisiaj będzie chciał pokazać coś więcej. Myślę, że mecz nie będzie jednostronny i zobaczymy trochę walki.

W drugim meczu idę w kierunku zawodnika, który moim zdaniem gra obecnie po prostu lepiej. Chińczyk potrafi wbijać , ale jak mu nie idzie to też niemiłosiernie wystawia. Ma swój fajny i ofensywny styl, który rządzi się swoimi prawami. Niemniej zaufam mu, bo Irańczyk w ostatnich tygodniach gra raczej mocno przeciętnie. Obaj spotkali się w sierpniu w EM i tam skończyło się demolką Irańczyka 0:5. Z pewnością będzie dzisiaj szukał rewanżu, ale Chińczyk łatwo się nie podda.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +883
M 73K

Mitre

Znawca - Snooker
Liley - Gilbert
(dzisiaj, godz. 21)

Typ: 1 (+2,5)
Kurs: 1.65 (STS)
Stawka: 5/10

[wynik: 1:4]


Liley prezentuje się dość pewnie, stabilnie prowadzi grę. U Gilberta poki co brak regularnośći, bywa mocno chwiejny, w ostatnim meczu z Sanegkhamem Taj poszedł niepotrzebnie na wymianę z Gilbertem - Liley, zdaje mi się, zaprezentuje się tu rozsądniej. Skądinąd - ciekawe zrywy raz do roku miewa Liley, w listopadzie zeszłego roku też zanotował niespodziewanie dobry run.
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Maguire vs Wilson
Typ 1
Kurs 2.55 STS

Szkot już dawno nie zagrał dobrego turnieju. Liczę ze w końcu zaskoczy. Patrzyłem.na bezpośrednie h2h między nimi i jeśli gdzies zwyciężał to na krótkim formacie. Wiem, że to niezbyt przekonujący argument , ale zaufam intuicji. Z kolei Wilson po wygraniu EM nieco obniży loty. Wiemy jak czołówka podchodzi do tej rangi turniejów.... myślę ze kursy nieco przesadnie wystawione w kierunku Anglika. Spróbujemy w drugą stronę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +555
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Anthony McGill - Yan Bingtao
Najwyższy break w meczu: Anthony McGill @ 2.20 132-138

Bingtao nigdy nie był i nie jest napalony na wysokie brejki, oczywiście potrafi wbić grubą setkę, jak każdy gracz szerokiej czołówki, ale na pewno nie jest pierwszym nazwiskiem które nam wpadnie do głowy na hasło „urodzony breakbuilder”. McGill co innego, ma inne atuty, w tym defensywna i mocny mental, ale również punktowanie w jednym podejściu. I pokazał to w poprzedniej rundzie gdzie wbił 2 setki (113, 133) i jeszcze jedno podejście robiące (68). Oczywiście rywal był z dużo niższej półki, teraz o szanse na punktowanie tak łatwo nie będzie, ale i ta myślę, że to Szkot ma większe szanse na wyższy brejk. Chińczyk w 1 rundzie rozbił Slessora (4-0) wbijając 3 50tki (54, 57, 72), a rywal naprawdę nie przeszkadzał (w sumie w całym meczu wbił ledwie 48 pkt). Już samo to porównanie mówi, kto ma większą smykałę do punktowania w jednym podejściu.

Tom Ford - David Gilbert
Najwyższy break w meczu: David Gilbert @ 1.60 110-132

Obaj potrafią wbijać wysokie brejki, setki a nawet maksy, ale w tym tygodniu to Gilbert lepiej pod tym względem wygląda. W każdym meczu przynajmniej setka i kilka innych wysokich podejść: z Sangkhamem 103, 75, z Lilleyem było nawet bardziej okazale 132, 85, 134. Ford na razie bez takich fajerwerków.

Lyu Haotian - Daniel Wells
Zwycięzca: Lyu Haotian @ 1.52 4-3

Zhou Yuelong - Shaun Murphy
Zwycięzca: Shaun Murphy @ 1.66 2-4

Faworyci dla mnie dość klarowni, trochę nawet mnie dziwią dość solidne kursy na nich. Pokazali już w tym tygodniu, ale też wcześniej że forma całkiem niezła, a rywale dość wygodni w moim mniemaniu i bez wielkiej formy. Jedynym ryzykiem jest krótki dystans meczu, no ale tu każdy ma takie same warunki.

Kursy z etoto
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Brecel vs Junxu
Typ +1.5 Junxu
Haotian vs Wells
Typ 1
Ako 2.73


Brecelowi w obecnej formie w ogóle nie ufam. Z kolei Chińczyk wbija jak natchniony. Poziom na jakim zagrał z Seltem... super. Obaj spotkali się w tamtym roku w Szkocji. Góra po wyrównanym meczu był Belg. Dzisiaj uważam, że może dojść do rewanżu. Niemniej idę w dodatnie handi.

W drugim meczu również stawiam na będącego w niesamowitym gazie Chińczyka, W tym turnieju zdążył zagrać dwa spotkania z przeciwnikami mocniejszymi niż Wells i po prostu ich rozbił. Myślę, że nie będzie inaczej dzisiaj.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +732
M 73K

Mitre

Znawca - Snooker
Brecel - Junxu
(Dziś, godz. 11)

Typ: 2
Kurs: 2.55 (STS)
Stawka: 6/10

[Wynik: 4:3]


Ilekroć dotąd w forumowej karierze obierałem azymut na Junxu, chłopak mnie nie zawodził. W przypadku jego dzisiejszej konfrontacji z Brecelem kursy są uwarunkowane renomoną tudzież rankingiem, nie stanowią pochodnej dyspozycji ani profilu zawodników. Junxu bowiem nie raz dowiódł, że sprawnie radzi sobie w grze z ofensywnie nastawionymi zawodnikami. Jego zalety opiewałem już niejednokrotnie, podtrzymuję jedynie, że obecnie śmiało on plasuje się w pierwszej trójce chińskich snookerzystów. Ostatnie wynik Brecela - po 4:0 z O'Connorem i Jimmim Whitem - nie oddają do końca istoty rzeczy w sprawie formy Belga, a dziś tymczasem trafia na jednego z najbardziej aktualnie wymagających przeciwników w tourze.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +178
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Ford vs Gilbert
Typ 2
Robertson vs Li
Typ 1

Ako 2.04 fortuna

W pierwszym meczu idę w kierunku Gilberta. Obaj z Fordem zanotowali porażki w kwalach do Anglii i Szkocji. Dopiero obecny turniej jest jakimś przełomem. Niemniej to Gilbert miał w tych meczach cięższych rywali i na ich tle nie wyglądał źle. Patrząc jednak już tylko na obecny turniej... tutaj też formą wydaje się po jego stronie.

W drugim meczu nie węszę niespodzianki. Neal gra przyzwoicie... może poza pierwsza runda.... i to wystarczy na Chińczyka.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +120
M 73K

Mitre

Znawca - Snooker
Gilbert - Yuelong
(dzisiaj, godz. 13)

Typ: 1
Kurs: 1.75 (STS)
Stawka: 7/10

[Wynik: 4:5]


Gilbert powraca na dobre tory, odzyskuje formę. Wbija wysoko i płynnie, dźwiga presję. Yuelong zaś od dłuższego czasu, mimo korzystnych rezultatów podczas tego turnieju, notuje regres. Zresztą - jego wczorajszej wygranej 4:0 z Milkinsem nie sposób traktować pełnoskalowo, ponieważ Milkinsowi, jak to ma w zwyczaju regularnie, odpalił się tryb "focha i olewki", Chińczyk grał w zasadzie sam ze sobą dużymi partiami spotkania. Obecną postawę Chińczyka celnie w studiu Eurosportu ocenił Ronnie O'Sullivan, powiadając, że Yuelong osuwa się w sferę jakiejś jednowymiarowości, zatracił techniki, wbija w zasadzie ciągle na jedno kopyto, co jest gubiące na dłuższą metę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +138
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Gilbert vs Zhou
Typ 1
Robertson vs Selby
Typ 1

Ako 2.70 fortuna

szkoda... Gilbert od stanu 4:2 przegral 3 kolejne frejmy

Zgodzę się z kolegą wyżej, że Gilbert wygląda dobrze w tym turnieju i dla mnie jest również faworytem starcia. Zdecydowanie płynniejsza gra po jego stronie, aczkolwiek w spotkaniu z Fordem, trochę w niektórych momentach mógł zachować się lepiej. Po drugiej stronie Chińczyk, który przystąpił do turnieju bez spektakularnych wyników w ostatnim czasie. Widać, że z każdą rundą jego gra jest lepsza. Trzeba jednak zauważyć, że rywale też mu trochę pomogli. O Milkinsie kolega już wspomniał. Ja dodam jeszcze wcześniejszą rundę z Murphy'm... Anglik parę razy tak się wystawił, że aż szkoda pisać.

Drugi typ do dubla w kierunku Kangura. Neal zrobił sobie przerwę i widać, że nie gra jeszcze na 100% Niemiej jego gra i forma buduje się z każdą kolejną rundą. Ostatni mecz trochę na wyrost wygrany 4:0 bo choćby w 1 podejściu szansę na wygraną miał Li. Niemniej jego rywal... Mareczek, męcz się tutaj niemiłosiernie. Widać, że po tych wszystkich zawirowaniach z jego zdrowiem psychicznym, jest stosunkowy wyluzowany i jego wypowiedzi też mogą o tym świadczyć. Raczej po dobrym turnieju w Anglii przyjechał tutaj bez większych oczekiwać. Takie mam wrażenie, że weźmie co da los bez większego ciśnienia nakładanego na siebie.


Allen vs Williams
Typ 2
Kurs 1.89 fortuna


Na papierze bardzo wyrównany mecz, ale jakoś skłaniam się w kierunku Walijczyka. Przede wszystkim z rundy na rundę gra lepiej. Natomiast o Allenie nie mogę tego napisać. Po finale w Anglii i dobrym starcie na krajowym podwórku, im dalej tym trudniej i większe męczarnie. Może to moje subiektywne odczucie, ale biorąc po uwagę nawet same liczby, to nie ma tam imponujących podejść. Mówię tutaj oczywiście o spotkaniach z Lee czy Guodongiem. Do tego dojdzie spora presja, bo widownia na pewno dopisze. Z kolei Williams... luz, bluz i do przodu :) Ten facet jest kwintesencjom stwierdzenia, że "nic już nie musi". Może i jak kiedyś dożyje takich czasów, że też już nic nie będę musiał he he :)
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Allen vs Robertson
Typ 2
Zhou vs McGill
Typ 2
Ako 2.72 fortuna

Nie będę dużo pisał... po tym co wczoraj widziałem uważam że faworyci są dzisiaj wyraźni. Mark wczoraj na mocnym wahaniu i gdyby już wręcz nie głupie decyzję Williamsa o wbijaniu niesamowicie ciężkich bil to mogłoby być różnie. Neal dzisiaj tak nie zagra jak Walijczyk.


Chińczyk wczoraj był już na deskach ale wykorzystał słaba psychikę Gilberta i jego "zaciecie". Wydarł mu zwycięstwo. Dzisiaj jednak trafią na zdecydowanie inny profil zawodnika. McGill wczoraj pokazał jak się walczy wydzierając ostatniego frejma kilkoma snookerami. Świetny pokaz determinacji i też umiejętności. Wysokie podejścia są, na odstawnych też jest ok. Ma większość argumentów po swojej stronie
 
Ostatnia edycja:
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Allen M. - Yuelong Z.
Liczba breaków 100-punktowych 2. zawodnika: Więcej niż 1.5 @ 2.60 1
Uzyska najwyższy break: Yuelong Z. @ 2.35 109-135
STS

Mówiąc żartobliwie jest duża szansa na to, że Chińczyk się zaprezentuje lepiej niż w poprzednim i jedynym finale dużego turnieju w jakim brał udział. W 2020 dotarł do finału European Masters i kompletnie się w nim spalił przegrywając 0-9 z Robertsonem. Teraz tego przynajmniej jednego frejma wygra i myślę, że jest szansa że odbędzie się to w dobrym stylu czyli wysokim brejkiem i to nie jednym. W tym tygodniu punktuje bardzo dobrze, w całym turnieju wbił w sumie 7 setek (121, 130, 130, 100, 132, 127, 110), w tym aż 4 we wczorajszym półfinale z McGillem. Dzisiaj w finale oczywiście najdłuższy dystans w całym turnieju, mecz do 9 wygranych frejmów podzielony na dwie sesje. To wystarczająco dużo czasu i okazji by Chińczyk był w stanie sklecić przynajmniej 2 brejki 100+ w meczu którym może być dużo bardziej wyrównany niż spodziewają się wszyscy którzy faworyzują idola gospodarzy Mark Allena. Zresztą Allen sam wczoraj w pomeczowym wywiadzie że w Belfaście gra gorzej niż tydzień wcześniej w British Open gdzie też doszedł do finału i przegrał z Dayem. Nie twierdzę że tu może dojść do powtórki, bo Allen gra u siebie, przed świetną snookerową publicznością, a dodatkowo broni tytułu sprzed roku. Takie wsparcie mentalne na pewno nie przeszkodzi, ale rywal jest moim zdaniem groźniejszy niż pokazują kursy.

Handicap: Yuelong Z. +2.5 @ 1.80 9-4 dziwny mecz.. Chińczyk 4-1, szybko wbita setka, dobra gra, kolejne szanse na wyższe prowadzenie... a potem 8 przegranych frejmów z rzędu..

Kursy z STS
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +55
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom