>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Niższe ligi w Norwegii, Szwecji i Finlandii 2012

Status
Zamknięty.
karamazow 110

karamazow

Użytkownik
Otwieram temat na rozgrywki w niższych ligach wymienionych w tytule państw skandynawskich.
SZWECJA: Dywizja 2 - Norra Svealand
Spärvägens FF - Strömsbergs IF over 2.5 1.52 Tobet✅
Obie drużyny zaliczyły w tym sezonie taką samą ilość spotkań z wynikami over 2,5-6 na 8 spotkań rozegranych. Średnia ilość goli w meczach z udziałem Spärvägens FF w tym sezonie wynosi - 3.75 a z udziałem Strömsbergs IF wynosi - 4.125.
Wyniki gospodarzy w ostatnich 4 kolejkach:
01/06-12 2. Liga, Norra Svealand Vasteraas vs. Spaarvagens 2:3
26/05-12 2. Liga, Norra Svealand Spaarvagens vs. Falu FK 2:2
19/05-12 2. Liga, Norra Svealand Karlbergs vs. Spaarvagens 3:1
12/05-12 2. Liga, Norra Svealand Spaarvagens vs. Hudiksvalls 4:3
Wyniki gości w ostatnich 4 kolejkach:
02/06-12 2. Liga, Norra Svealand Stromsberg vs. Rotebro 5:2
26/05-12 2. Liga, Norra Svealand Nacka FF vs. Stromsberg 2:1
20/05-12 2. Liga, Norra Svealand Sollentuna vs. Stromsberg 2:1
13/05-12 2. Liga, Norra Svealand Stromsberg vs. Vasteraas 4:3

W zeszłym roku obie drużyny spotkały się bezpośrednio na stadionie Spärvägens FF i gospodarze wygrali 2:1.
Zwycięzcy tego pojedynku nie podejmuję się obstawiać, jednak opcja over 2.5 wydaje mi się stosunkowo bezpieczna i po kursie 1,52 ją biorę bardzo chętnie.
 
karamazow 110

karamazow

Użytkownik
Szwecja 1. Division Norra, 09-06-12 14:30
Vasalunds IF - Enköpings SK
W 9 kolejce Północnej Division I( 3 poziom rozgrywek w Szwecji) spotkają się lider z outsiderem. Bezsprzecznym faworytem tego pojedynku są gospodarze którzy po niemrawym początku - 3 remisy na starcie rozgrywek, zwyciężyli 5 razy z rzędu, dzięki czemu znajdują się na fotelu lidera rozgrywek. Goście w tym sezonie w 8 spotkaniach zdobyli tylko 3 punkty, zwyciężając jednorazowo na własnym obiekcie. Beniaminek z Enköpings nie może sobie poradzić na starcie rozgrywek i nie sądzę by sprostał rywalowi który jest w świetnej dyspozycji. Ostatnie 3 spotkania Vasalunds:
03/06-12 1. Liga Północ Syrianska vs. Vasalunds 1:3
27/05-12 1. Liga Północ Vasalunds vs. Luleaa 3:0
18/05-12 1. Liga Północ Eskilstuna vs. Vasalunds 1:3
Ostatni trzej rywale to były drużyny z dolnych rejonów w tabeli, więc ekipa Vasalunds wie jak pewnie ogrywać takie drużyny.
Vasalunds IF - Enköpings SK 1 1.30✅
Vasalunds IF - Enköpings SK 1(0-1) 1.75 Tobet✅(5-1)
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
SZWECJA: Dywizja 2 - Västra Götaland
Götene IF - Tibro
over 3,5
1,83 bwin
Götene najsłabsza obrona w lidze (i najsłabsza drużyna), w 8 meczach 26 bramek straconych (10 strzelonych), ostatnie mecze Fassbergs-Götene 7-0, Götene-Jonsereds 1-5, Gunnilse-Götene 3-3. Tibro aż tak nie &quot;imponuje&quot; ale Tibro-Uddevalla 0-2, Assyriska BK-Tibro 5-0, Ytterby-Tibro 3-2. Może być ciekawy mecz ????
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
BK Olympic - Halmia 10.06.2012 16:00
Typ:
Halmia
Kurs: 1,9
Buk: Tobet
Stawka: 4/10


Gospodarze u siebie z bilansem 1-2-1, w bramkach 6-5. Obecnie ósme miejsce w tabeli.
Halmia jako beniaminek radzi sobie świetnie, bilans 6-2-0 poza domem cztery wygrane.
Strzelili mnóstwo bramek, stracili ledwie pięć, w tym jedną poza domem.
Bet365 oraz BAH dały poniżej 1,7, pomyłka tobetu z tym kursem.

✅ 2-3 Halmia HT/FT 1/2 ????
 
karamazow 110

karamazow

Użytkownik
Norwegia: Dywizja 2 - Grupa 4 Follo - Mo (Poniżej/powyżej: 3.5) over 2.00 Tobet⛔
Obie drużyny znajdują się aktualnie w dobrej dyspozycji: Follo zwyciężyło w ostatnich 3 pojedynkach, z kolei Mo wygrało swoje dwa ostatnie mecze. Dane statystyczne:
Średnia liczba goli w meczach z udziałem obu drużyn: Follo - 3.11 Mo - 2.77
Średnia liczba zdobytych goli na mecz: Follo 1.77 Mo - 1.55
Niby nie ma mega szału, ale dużo lepiej to wygląda biorąc pod uwagę 5 ostatnich kolejek co własnie przekonało mnie do tego typu:
Średnia liczba goli w meczach z udziałem obu drużyn w ost. 5 kolejkach: Follo - 4.2 Mo - 4.0
Średnia liczba zdobytych goli na mecz w ost. 5 kolejkach: Follo - 2.6 Mo - 2.4
Obie ekipy walczą o awans do Division 1 i wynik będzie istotny dla układu tabeli, spodziewam się sporej liczby goli i myślę, że 4 mogą spokojnie paść w tym spotkaniu. 5 lat temu w pojedynku bezpośrednim tych drużyn padł wynik 4-1, więc jak dla mnie może być powtórka;)
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Finlandia » Kakkonen Southern
SalPa - Pallohonka Over 2,5
kurs 1,44 bet365
Pallohonka w dwóch ostatnich meczach strzeliła 14! bramek. SalPa w czterech rozegranych meczach zawsze strzelała bramki, w tym trzykrotnie dwie w meczu
Klubi 04 - Espoo
Typ Klubi 04 (-1,5)
kurs 1,63 bet365
Espoo na wyjeździe wszystkie cztery meczy przegrało (wyniki 0-4,1-4,1-4,1-2), Klubi u siebie przeciętnie, bilans 2-2-1 ale jak już się rozkręcą to są nie do zatrzymania (6-0 z Ekenas, 6-0 z LoPa)
Można przy tym meczu zaryzykować dodatkowo over 3,5 po kursie 1,85
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Szwecja Division1 Norra

Mecz: Vasby - Vasalund/Essinge ✅ 1-2
Typ: Vasalund/Essinge DNB
Kurs: 2,1
Bukmacher: PaddyPower
Stawka: 4/10


Analiza:

Kurs na gości u tego buka dość wysoki http://www.oddsportal.com/soccer/sweden/division-1-norra-2012/vasby-vasalund-essinge-960227/#dnb;2
Forma obu ekip http://www.soccerway.com/matches/2012/06/18/sweden/division-1/fc-vasby-united/vasalundessinge-if/1235619/
Rok temu goście zremisowali tu 2-2, tracąc gola w ostatniej minucie.
Gospodarze bez 3 istotnych graczy:
http://www.soccerway.com/players/simon-strand/237048/
http://www.soccerway.com/players/mirza-jelecak/30361/
http://www.soccerway.com/players/simon-ogunnaike/31141/

Mecz: Forward - Vasteras SK ⛔ 4-0 :]
Typ: Vasteras SK DNB
Kurs: 1,95
Bukmacher: Sbobet
Stawka: 4/10

Analiza:

Forward u siebie z imponującym bilansem czterech wygranych.
W ostatnim czasie remis 1-1 ze słabym Akropolis, mimo przewagi jednego zawodnika
przez ponad pół godziny nie udało się im wyjść na prowadzenie,
po czerwonej kartce dla Björndahla (pomocnik w tym sezonie zdobył trzy gole)
siły się wyrównały i mecz zakończył się remisem.
Goście spadli z Superettan, po słabym początku, kiedy w trzech meczach zdobyli dwa punkty, ostatnio
na fali, sześć kolejnych spotkań wygranych. Przed sezonem stracili Mete , który strzelił 12 goli.
Zakupiony z Sirius w jego miejsce Smajic strzelił do tej pory osiem bramek.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Forward u siebie jest bardzo mocne, goście są w świetnej formie, ich gracze mają większe doświadczenie
oraz potencjał, ponadto Vasteras w 2009 i 2010 wygrał wszystkie cztery mecze z Forward,
tego poza domem wygrał 4-2 i 3-0, Vasteras DNB po tym kursie to promocja.
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
SZWECJA: Dywizja 2 - Västra Götaland
Jonsereds IF - Torslanda IK
Tak chodzi mi po głowie zwycięstwo gospodarzy (kurs 2,65), są w niezłym gazie, 4 zwycięstwa z rzędu, u siebie ciągle bez porażki. Torslanda jest liderem, ale ostatnio nie zachwyca (dwa remisy z rzędu), poza tym na wyjeździe szału nie ma, 1-3-0. Liczę na niespodziankę.
Szwecja » 4 liga » Södra Götaland
Malmo Anadolu - Torns IF
Over 3,5
2,24 Betsson
 
karamazow 110

karamazow

Użytkownik
NORWEGIA: Dywizja 2 - Grupa 1 Raufoss - Valdres over2.5 1.60 Expekt✅

W meczu 3 kolejki norweskiej dywizji 2 spotkają się drużyny, które mogą w tym sezonie powalczyć o awans do Adeccoligaen Raufoss i Valdres. W tym spotkaniu spodziewam się przede wszystkim sporej liczby bramek co sugeruje nam historia pojedynków między tymi zespołami. Na przestrzeni ostatnich 4 lat obie drużyny spotkały się ośmiokrotnie i aż w 7 z tych spotkań padł wynik over2.5. W zeszłym sezonie gospodarze, ekipa Raufoss pokonała dzisiejszych rywali aż 5:1, z kolei Valdres na swoim boisku z bezpośrednim starciu wygrało 6:1.
W tym sezonie w meczach z udziałem Raufoss padał wynik overowy w 4 pojedynkach na 9 rozegranych, z kolei w spotkaniach z udziałem Valdres padał aż 6 w 9 rozegranych pojedynkach. Do tego typu poza historią spotkań przekonały mnie ostatnie wyniki Valdres:

09/06-12 2nd Division, avd 1 Valdres FK vs. Tonsberg 3:1
03/06-12 2nd Division, avd 1 Lillehammer vs. Valdres FK 2:2
26/05-12 2nd Division, avd 1 Valdres FK vs. Birkebeineren 1:5
19/05-12 2nd Division, avd 1 Elverum vs. Valdres FK 3:1
12/05-12 2nd Division, avd 1 Valdres FK vs. Grorud 3:1

Over w tej klasie rozgrywkowej po takim kursie między tymi rywalami biorę bardzo chętnie.

NORWEGIA: Dywizja 2 - Grupa 3 Åsane - Mandalskameratene over2.5 1.50 Tobet✅ over3.5 2.20 Tobet✅


W ostatnich 3 spotkaniach z udziałem gospodarzy tego pojedynku padł over, a goście to nosiciele overów w ostatnich kolejkach. Ostatnie 5 wyników gości tego pojedynku:

10/06-12 2nd Division, avd 3 Mandalskameratene vs. Vindbjart 2:7
02/06-12 2nd Division, avd 3 Vidar vs. Mandalskameratene 2:3
25/05-12 2nd Division, avd 3 Mandalskameratene vs. Odd2 5:1
21/05-12 2nd Division, avd 3 Brann 2 vs. Mandalskameratene 4:2
13/05-12 2nd Division, avd 3 Mandalskameratene vs. Nest-Sotra 1:4

Ostatnie 6 pojedynków między wymienionymi drużynami kończyły się overami, więc over bardzo prawdopodobny po bardzo ciekawym kursie.
 
karamazow 110

karamazow

Użytkownik
NORWEGIA: Dywizja 2 - Grupa 3:

Nest-Sotra - Åsane over2.5 1.50✅ over3.5 2.15✅ Tobet

W meczu 11 kolejki norweskiej dywizji 2 w grupie 3 spotkają się drużyny, które w tym sezonie mogą powalczyć o awans do Adeccoligaen. Gospodarze zajmują 6 miejsce w tabeli ze stratą 4 punktów do lidera z którym zagrają w jutrzejszym spotkaniu. Charakteryzując obie ekipy można zauważyć, że są to drużyny bezkompromisowe, Nest-Sotra nie zaliczyła jeszcze remisu w tym sezonie, natomiast lider tabeli zaliczył tylko jeden remis, więc sądzę, że w tym pojedynku granie na over jest opcją dość bezpieczną. Obie drużyny nie kalkulują i grają o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Najważniejsze statystyki obu drużyn:

Liczba meczów overowych z udziałem obu drużyn w tym sezonie na 10 rozegranych: Nest-Sotra - 8 Åsane - 6
Średnia liczba goli w meczach z udziałem obu drużyn w tym sezonie: Nest-Sotra - 3.4 Åsane - 3.1
Średnia liczba strzelonych goli w tym sezonie: Nest-Sotra - 1.6 Åsane - 1.8
Średnia liczba goli z udziałem obu drużyn w ostatnich 4 meczach w lidze: Nest-Sotra - 3.75 Åsane - 5.0
Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego w tym spotkaniu to over powinien gładziutko wejść. W moim typie utwierdza mnie również historia ostatnich pojedynków obu drużyn w których gospodarzem był team Nest-Sotry:

24/09-11 2nd Division, avd 3 Nest-Sotra vs. Asane 2:3
11/09-10 2nd Division, avd 1 Nest-Sotra vs. Asane 3:1
12/05-10 Puchar Norwegii Nest-Sotra vs. Asane 2:1
17/10-09 2nd Division, avd 3 Nest-Sotra vs. Asane 1:4

Mandalskameratene - Flekkeroy over2.5 1.40✅ over3.5 1.95✅ Tobet over4.5 3.00✅ bet365

Gospodarze, nazwę trzeba przyznać mają przeje...., ale kibice w meczach z ich udziałem nie mogą się nudzić;).
Liczba meczów overowych z udziałem obu drużyn w tym sezonie na 10 rozegranych: Manda... - 7 Flekkeroy - 6
Średnia liczba goli w meczach z udziałem obu drużyn w tym sezonie: Manda... - 4.7 Flekkeroy - 3.3
Średnia liczba strzelonych goli w tym sezonie: Manda... - 2.0 Flekkeroy - 1.9
Średnia liczba goli z udziałem obu drużyn w ostatnich 6 meczach w lidze: Manda... - 6.33 Flekkeroy - 3.33
W tym spotkaniu zapewne padnie multum goli, ponieważ goście na pewno będą atakować bo nie będą chcieli pozwolić odskoczyć liderowi tabeli do którego tracą tylko dwa punkty. W ostatnich dwóch pojedynkach goście strzelili tylko jednego gola a lepszej okazji do rozstrzelania się nie będą mieli, ponieważ Manda.... traci najwięcej bramek w lidze. Spodziewam się otwartego spotkania i hokejowego wyniku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Szwecja » 3 liga » 1. Division North
Ostersund - BK Forward
Ostersund 2,09 Betsson ⛔
Jak dla mnie perełka, pomimo ostatniej wpadki Ostersunds z Frej, gram ten mecz ze względu na bardzo dobra postawę gospodarzy na własnym stadionie, bilans 3-2-0, przy czym dwa remisy miały miejsce w 1 i 3 kolejce, później trzy zwycięstwa, znakomity bilans bramkowy, tylko dwie bramki stracone u siebie. Forward jest jedna z najsłabszych drużyn wyjazdowych, 0-2-3, ale uwaga, w każdym meczu strzelali bramkę, pomimo tego liczę na zwycięstwo Ostersunds

Ostersund - BK Forward FT 1:3 :;/:
 
gumbi82 526

gumbi82

Forum VIP
Spotkanie: TP 47 - Warkaus
Typ: 1
Kurs: 3.80
Bukmacher: Bet365

Analiza:

Bardzo interesująco zapowiada się nam pojedynek 11 kolejki Fińskiej Kekkonen ligi regionu pohjoinen w którym to zmierzą się zajmujący obecnie 10 i zarazem ostatnią pozycję w tabeli zespół TP 47 z 3 Warkaus. Gospodarze tego meczu aktualnie mają za sobą 5 ligowych występów na własnym stadionie w których to jednak nie zgromadzić zdobyć ligowych punktów zdobywając przy tym 7 bramek a stracili 16. Goście natomiast mają obecnie na swoim koncie 4 pojedynki wyjazdowe w których to zdołali 1x zwyciężyć 1x zremisowali a 1x doznali porażki strzelając przy tym 6 bramek a stracili 8. Gospodarze tego spotkania jako jedyny zespół w lidze nie zwyciężył jeszcze w tym sezonie na własnym stadionie co moim zdaniem dodatkowo ich zmotywuje przed dzisiejszym pojedynkiem z zespołem z górnej części tabeli. Warto wspomnieć o tym, że gospodarze po długiej serii pojedynków bez wygranej oraz remisu przełamali się w ostatniej kolejce pewnie pokonując na wyjeździe 1:4 ekipę Haupa co zapewne pozytywnie wpłynęło na morale zespołu. Goście natomiast po bardzo dobrej – długiej serii pojedynków bez porażki przegrali w ostatniej kolejce u siebie 2:5 z AC Kajaani co zapewne negatywnie wpłynęło na morale drużyny. Powracając do dzisiejszego pojedynku gospodarze muszą odrabiać stratę do bezpiecznej pozycji w tabeli a po ostatnim przełamaniu będą chcieli dzisiaj pójść za ciosem stąd mój typ na ten mecz to 1 po bardzo dobrym kursie.
przełożone
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
S. Kerbura - IFK Lulea 01.07.2012, 14:00
Typ: Lulea DNB
Kurs: 2,15
Bukmacher: Tobet
Stawka: 4/10


Analiza:

Mecz ekip z dołu tabeli. Syrianska wygrał ostatnio 3-1 poza domem, wcześniej cztery porażki.
Lulea ostatnie diwe wygrane, w tym 2-1 z Sirius, co było nielada niespodzianką.
Rok temu remis 0-0, u siebie Lulea wygrała 3-0.
W zespole gospodarzy nie zagra Assad [br. 10/0] oraz Bulun [pom. 8/2].

⛔ 3-2, z 1-2, w drugiej połowie Lulea tragicznie grała.
 
nicolante 149

nicolante

Użytkownik
VALERENGA - Alesund ponad 2,5 1,82 5/10 sbobet
Valerenga oczekiwać w najwyższej lidze w stanie konkurować końcowego zwycięstwa jest rozczarowujące oczekiwania przed drużyna gra bardzo ofensywną piłkę z wysoką obroną prawie zawsze popełniają błędy wtedy często drogo zapłacił jak porażkę cierpiał przed Stabaek skromne. Alesund dobrze jest o kiepską porę i nie w domu nigdy nie jest w stanie narzucić swoją grę, drużyna, która w zeszłym sezonie mimo cierpienia wielu reti.Partita jest to, że myślę, że gospodarze zdobędą, ale myślę, że cele nie zawiedzie, ponad 2,5 do czasu grał na żywo i czas oczekiwania, aby wprowadzić gospodarzy nawet musiał iść pod.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Halmstads BK - Falkenbergs FF
wynik: 1:1 ⛔

Typ: Halmstads
Kurs: 1,45

bwin
Dzisiaj wybrałem do typu dnia pojedynek z zaplecza ligi Szwedzkiej pomiędzy Halmstads BK a Falkenbergs. Halmstads po ubiegłorocznym spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej zapewne chce wrócić do elity już w tym sezonie. Dzisiaj nadaża się okazja by zdobyć trzy punkty. Jest on ostatnio w bardzo dobrej formie. Wygrał ostatnie pięć z sześciu spotkań. Zaś na swoim obiekcie niedoznał jeszcze porażki i tylko ras zremisował z Angelholm. W dzisiejszym meczu gracze z Halmstads zagrają jedynie bez swego najlepszego strzela, dwudziesto sześcioletniego islandczyka Gudjona Baldvinssona. Goście zaś mają więcej ubytków w składzie na ten mecz. Osłabiona będzie cała linia obrony. Niezagrają: Johannes Vall, Robin Ganemyr oraz Tobias Johansson. Na wyjeździe mają oni tylko jedno zwycięstwo i ostatnie dwa to porażki z Ljungskile jeden do dwóch i Oesters jeden cztery. Zatem moim zdaniem to pewniak dzisiejszego dnia.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Honka vs Mariehamn 3/7/2012
Hej,
Ostatni mecz, czy ktos wie z jakiej przyczyny sedzia trzymal zawodnikow dodatkowo przez 8 minut do czasu gry, a gdy w 98 min. Mariehamn strzelilo na 2:2, odrazu zakonczyl mecz?
Dodam, ze nie bylo zadnych kontuzji, wedlug oficjalnych statystyk?
Po prostu jestem ciekawy, i moze ktos widzial ten mecz...obstawilem na zwyciestwo Honki i mnie to zainteresowalo ????
Dzieki za odp. ????
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Mecz zawsze trwa 90 minut + to, co doliczy sędzia...
Wow, no tyle to ja kurde wiem :p.
Ale normalnie nie dolicza sie 8 minut do meczu...
Wczoraj byl mecz UdChile i O&#39;Higgins i w ciagu 2 polowy byly 2 czerwone kartki, wyslanie trenera na trybuny, rzut karny ...i sedzia doliczyl 5 min!
Dzisiaj, zgodnie ze statystykami (i ja ogladalem mecz na live bet365) mecz nie mial wiekszych przerw nic pojedyncze kontuzje a sedzia doliczyl 8 minut! a wrecz wygladalo to tak, jakby czekal na to by Mariehamn strzelilo gola i odrazu zakonczyl spotkanie...
Wie ktos dlaczego tak duzo czasu doliczyl sedzia?
Prosze o konkretna odpowiedz a nie glupie gadanie ????
 
M 135

mhm

Użytkownik
napisz podanie do bet365, ze to byl wałek i ty chcesz kase z powrotem bo mecz byl sprzedany.
A tak serio to dam ci taka rade: Jak srednia druzyna ma serie 4 zwyciestw pod rzad to tylko glupiec gra 5 zwyciestwo. Takie mecze sie gra na odwrot albo wcale. Zwlaszcza w sytuacji Honki.
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Spotkanie: Buvik - Fana 06.07.2012. godz. 19.00
wynik: 2:6 ⛔
Typ: DNB 1
Kurs: 2.22
Bukmacher: Unibet

Analiza:
Ważny mecz dla gospodarzy muszą zdobywać punkty jeśli chcą się utrzymać bo narazie ostatnei miejsce i strat do bezpiecznej pozycji 6 punktow którą właśnie zajmuje ich rywal. Bilans gospodarzy u siebie nie jest taki zły 6 meczy 1 zwycięstwo 2 remisy i 3 porażki przy bramkach 12:17 czyli też nieżle jesli chodzi o bramki. Goście natomiast tragedia jesli chdozi o wyjazdy 6 meczy 0 zwycięstw 1 remis i 5 porażek przy bramkach 7:16. I kolejna istotna sprawa większosć drużyn ligi ma sztuczną murawę natomiast gospodarze rozgrywajamecze na zwykłej trawie co jest dodatkowym handicapem na gospodarzy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom