>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

NHL - Stanley Cup Playoffs 2024

FNM99 725,3K

FNM99

Znawca - NHL
Członek Załogi
1713474508415.png

Coś się kończy, coś się zaczyna. Przed nami drugi etap sezonu 2023/24, czyli faza pucharowa, w której udział weźmie 16 najlepszych zespołów wyłonionych podczas rozgrywek etapu zasadniczego. Pierwsze zmagania zaplanowano na 20 kwietnia. Zapraszam do śledzenia tematu, dyskusji i analiz (również tych długoterminowych). Powodzenia!
 
Otrzymane punkty reputacji: +1436
FNM99 725,3K

FNM99

Znawca - NHL
Członek Załogi
FB_IMG_1713508775497.jpg

Powyżej pary pierwszej rundy fazy pucharowej. Zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie mamy już teraz mocne zestawienia, a więc będzie bardzo ciekawie od samego początku. Tytułu broni ekipa Vegas Golden Knights.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1436
verno 645,9K

verno

Znawca - Hokej
No to czas zacząć Play Offy :)

Carolina Hurricanes vs NY Islanders - Carolina reg.time. @1.80 Andersen, dziękuje.

Na pierwszy rzut leci spotkanie Carolina Hurricanes vs New York Islanders i bez większego zaskoczenia faworytem są dzisiejsi gospodarze. Uważam że w pierwszej rundzie nie powinni mieć większych problemów głównie z tego powodu że ekipa Islanders jest bardzo niestabilna. Ten sezon grali bardzo w kratkę oraz mieli sporo problemów aby dojechać z wynikiem do końca i niejednokrotnie z wygranego meczu kończyli z przegraną. Carolina gra świetny sezon zarówno w ofensywie jak i defensywie a na własnej tafli radzili sobie jeszcze lepiej. Myślę że w pierwszej rundzie w tym zestawieniu na próżno szukać jakiś niespodzianek i pójdę tutaj w stronę Hurricanes, które jak gra ważne mecze to potrafi się zmobilizować chyba najlepiej w lidze i mieć dużo okazji strzeleckich a zarówno bardzo szczelną defensywę i to będzie tutaj kluczem.

Boston Bruins vs Toronto - Toronto over 2.5 @1.85

Na noc poszukam bramek Toronto, które ofensywnie dalej wygląda bardzo bardzo dobrze. Gra Bostonu ostatnimi czasy trochę podupadła, wiadomo że koniec sezonu itd więc też trzeba podzielić to przez dwa jednak nie gram tutaj przeciwko nim a po prostu na Toronto, które od dłuższego czasu strasznie mi się podoba. Stali się naprawdę mocną ekipą jeśli chodzi o ofensywę i w zasadzie każda zmiana potrafi tam sporo namieszać i czuć między nimi to flow. Ostatnie wyniki nie należą do najlepszych ale jak można się domyślać było to spowodowane tym że nie grali jako drużyna i dla wyników a pod Matthewsa żeby osiągnął 70 bramek, gdyby grali normalnie wyniki byłyby zupełnie inne i goli również byłoby więcej bo czasami szukanie Austina było wręcz aż przegięciem patrząc na to jakie co niektórzy mieli okazje do strzałów. Ogólnie rzecz ujmując linia 2.5 jest jak najbardziej w zasięgu w szczególności że w PO można powiedzieć że w wyjazdowym meczu wiele nie ryzykują i jest on trochę wpisany w koszty a ich największą siłą jest właśnie jak największa presja w ofensywie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1325
FNM99 725,3K

FNM99

Znawca - NHL
Członek Załogi
Carolina Hurricanes vs New York Islanders (0:0 w serii): Carolina Hurricanes powyżej 0.5 goli w przewadze (ML) @1.65 Fortuna // No i Kuzy odpalił już na starcie. Wynik 3:1, jeden gol w PP Hurricanes

Inauguracyjny mecz fazy pucharowej rozpocznie się jeszcze dzisiaj o 23:00 czasu polskiego. Jest to powtórka pary 1. rundy z zeszłego roku, gdzie po rozegraniu sześciu spotkań lepsi okazali się Hurricanes. Wiele wskazuje na to, że również i tym razem to ekipa z Raleigh zamelduje się w kolejnej rundzie playoff'ów. Jednakże warto przypomnieć, że Isles wygrali oba mecze wyjazdowe przeciwko Hurricanes w sezonie zasadniczym, a więc teren ich rywali nie jest im aż tak straszny. Goście słyną z solidnej defensywy, obstawa bramki stoi na topowym poziomie, ale jest jedna rzecz, która może być ich gwoździem do trumny - gra w osłabieniu. Islanders byli najsłabszą drużyną w sezonie zasadniczym w zbijaniu kar, a na ich nieszczęście Hurricanes w przewagach radzą sobie wyśmienicie. W dodatku w trakcie sezonu do gospodarzy dołączył Kuznetsov i Guentzel, a więc kolejne wzmocnienia do gry w PP. Poszukam więc co najmniej jednego trafienia Hurricanes podczas gry z przewagą zawodnika.


Boston Bruins vs Toronto Maple Leafs (0:0 w serii): Powyżej 5.5 goli w meczu (RT) @1.75 Fortuna // Wynik 5:1

Bruins po odejściu Bergerona i Krejciego przeszli przez etap zasadniczy dużo łatwiej niż się spodziewano. Mają w tych playoff'ach bardzo wiele do udowodnienia, rok temu wypuścili awans pomimo prowadzenia 3:1 w serii przeciwko Panthers (klątwa Presidents' Trophy dała o sobie znać ;) ). Po drugiej stronie ekipa z Toronto, która jest już bez presji związanej z 1. rundą fazy pucharowej i kto wie, być może to będzie właśnie rok Maple Leafs. Niesamowity poziom prezentowały obie drużyny rozgrywając bezpośrednie spotkania w sezonie zasadniczym, z niecierpliwością czekam na to co pokażą w pucharach, gdzie w tym przypadku nie można pozwolić sobie na błędy. Goście żyją z ofensywy, Matthews w tym roku jest bezlitosny dla swoich rywali. Gospodarze z Pastrnak'iem na czele również potrafią dominować pod bramką przeciwników. Liczę więc na otwarty mecz, gdzie główną rolę odegra skuteczna gra w ofensywie co przełoży się na minimum sześć trafień w regulaminowym czasie. Co ciekawe, wszystkie cztery bezpośrednie pojedynki w etapie zasadniczym wygrali Bruins. Jak będzie teraz? Ja spodziewam się rozstrzygnięcia serii po komplecie 7 meczów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3531
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

Typy:
Toronto Maple Leafs (ML) @2,10 Superbet (z opcją SuperPrzewaga)
Toronto Maple Leafs lub remis @1,67 Superbet
Toronto Maple Leafs powyżej 2,5 bramek w meczu (razem z dogrywką) @1,74 Fortuna
obie drużyny zdobędą po przynajmniej dwie bramki w meczu @1,51 Fortuna

Lekkim faworytem bukmacherów do awansu jest Boston, ale ja widzę tutaj awans Toronto. Uważam, że Maple Leafs wygrają też pierwszy mecz w Bostonie. Gra Bruins w tym sezonie po prostu mi się nie podoba, zbyt często dają się zdominować. Dzięki dobrym bramkarzom często uchodzi im to na sucho, ale sądzę, że teraz może być inaczej. Toronto Maple Leafs w tym sezonie mają kapitalną ofensywę, w której główną rolę gra Matthews, który to zdobył aż 69 goli w sezonie regularnym. Ich problemem w sezonie regularnym była defensywa, ale coś mi mówi, że w playoffach Maple Leafs będą bronić z większym zaangażowaniem.

Toronto Maple Leafs to jest mój faworyt do finału konferencji, a kto wie, czy nie znajdą się nawet w wielkim finale NHL. Maple Leafs prawie co roku zawodzą w playoffach, ale według mnie teraz będzie inaczej i mocno w nich namieszają.
 
Ostatnia edycja:
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Florida Panthers - Tampa Bay Lightning

Typy:
remis @4,40 Superbet
Tampa Bay Lightning lub remis @1,85 Superbet
Tampa Bay Lightning powyżej 2,5 bramek w meczu (razem z dogrywką) @1,84 Fortuna
obie drużyny zdobędą po przynajmniej trzy bramki w meczu @3,00 Fortuna

Tampa Bay Lightning od czasu trade deadline są już inną, znacznie lepszą drużyną. Przed playoffami Lightning grali co prawda tak sobie, pewnie dlatego, że już za bardzo nie mieli o co walczyć, ale wcześniej grali kapitalnie. W playoffach Tampy nigdy nie można lekceważyć. Co prawda nie są oni już aż tak mocni jak wtedy, gdy sięgali po puchar, ale jeszcze mogą trochę namieszać w playoffach. Florida Panthers od połowy marca grają znacznie gorzej niż wcześniej. W tym sezonie bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi drużynami to 3:3. Co ciekawe aż w pięciu z tych meczów górą była ta drużyna, która grała na wyjeździe. Ja widzę tutaj bardzo zacięty mecz z szansą na pierwszą dogrywkę w tegorocznych playoffach. To spotkanie jak i cała rywalizacja powinny dać sporo emocji i moim zdaniem dogrywek tutaj nie zabraknie.

Jeden gol więcej Tampy i weszłyby wszystkie typy, a tak wszystkie w plecy ;)
 
Ostatnia edycja:
FNM99 725,3K

FNM99

Znawca - NHL
Członek Załogi
Florida Panthers vs Tampa Bay Lightning (0:0 w serii): Powyżej 1.5 goli w przewadze (ML) @2.15 Fortuna // Wynik 3:2, z odrobiną szczęścia oba zespoły z jednym golem w PP

Panthers w zeszłym roku napisali piękną historię w fazie pucharowej. Teraz w 1. rundzie zmierzą się z Lightning, którzy zdecydowanie będą wymagającym rywalem w tym zestawieniu. Mogłoby się zdawać, że najlepsze lata z obecnym składem ekipa z Tampa ma już za sobą, ale nadal radzą sobie oni wyśmienicie na taflach NHL. Nikita Kucherov wygrał Art Ross Trophy z 144 punktami kanadyjskimi, a gdy rozgrywa i prowadzi krążek wszystko wydaje się banalnie proste. Lightning statystycznie najlepszym zespołem w przewagach, a ich grę na prawdę ogląda się z wielką przyjemnością. Gospodarze również mogą pochwalić się świetnym PP. Dobrym przykładem jest Sam Reinhart, który zakończył etap zasadniczy z 57 trafieniami, a 27 z nich to gole zdobyte właśnie podczas gry z przewagą zawodnika. Mając na uwadze powyższe, poszukam w tym spotkaniu łącznie co najmniej dwóch bramek w przewadze.


New York Rangers vs Washington Capitals (0:0 w serii): Powyżej 5.5 goli w meczu (RT) @1.95 Fortuna // Wynik 4:1

Rangers są największymi faworytami spośród wszystkich zestawień 1. rundy playoffs. Nie oznacza to jednak, że awans mają w kieszeni, do tego jeszcze czterokrotnie muszą udowodnić wyższość nad zespołem z Waszyngtonu. Gospodarze rok temu zakończyli udział w fazie pucharowej już na pierwszej rundzie, teraz oczekiwania znacznie przewyższają sam udział w playoffs. Świetny sezon zasadniczy w wykonaniu Panarina, który poprowadził przez ten rok swoją drużynę na szczyt, jednakże trzeba pamiętać, że w pucharach w 2023 roku był on niewidoczny, a teraz jego dyspozycja może odegrać jeszcze większą rolę. Capitals bez żadnej presji podejdą do dalszych rozgrywek. Sami podkreślają, że udział w playoffs już ich cieszy, patrząc przez pryzmat w jaki sposób toczyły się ich losy w sezonie zasadniczym. Nie oznacza to jednak, że odpuszczą nadchodzące mecze. Tutaj każdy zaczyna od zera, na tym samym poziomie, a niespodzianki czają się blisko i takowe są co roku. Jeśli Capitals chcą powalczyć, muszą dobrze wejść w serię, a w defensywie mogą liczyć bardziej na Lindgren'a niż formacje obronne, dlatego trzeba skupić się na ofensywie, która nie wygląda najgorzej. Rangers są na ten moment zespołem kompletnym i to najprawdopodobniej oni będą prowadzić grę, ale warto przypomnieć, że na cztery bezpośrednie pojedynki w etapie zasadniczym pokonali Caps tylko dwukrotnie, a więc zespół gości nie stoi przed zadaniem niemożliwym. Na pierwszy mecz w tej serii pójdę w stronę skutecznej ofensywy z obu stron i mam nadzieję zobaczymy łącznie minimum sześć trafień w regulaminowym czasie gry, na co kurs jest wyjątkowo kuszący i moim zdaniem warto podjąć takie ryzyko.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2646
verno 645,9K

verno

Znawca - Hokej
Tampa gol w pp @1.60

Szczerze mówiąc to polowałem na te same typy :D nie będę jakoś szczególnie się rozpisywał i powielał ale tak w b. dużym skrócie, Kucherov magik w tym sezonie a pp Tampy jest przemocny i najlepszy w lidze. Pantery jak już wcześniej wspominałem grają bardzo agresywnie i fizycznie, do tego dojdą emocje związane z faktem PO oraz własna publika, która przy każdym podaniu, strzale, obronie, hicie będzie mocno hypowała i nakręcała zawodników co może dać odwrotny skutek przez rozregulowane "czucie" hitów i przesadzonej agresji.

@@ Właśnie widzę że Fortuna o dziwo dodała kary 5min a zazwyczaj tylko u ruska to widziałem także jak ktoś chcę to śmiało można pobrać bo pierwszy mecz będzie na pewno gorący..

Tampa vs Pantery - kara 5min @2


Rangers vs Caps - obie po 2 gole @1.73


Teoretycznie powinna być to łatwa seria dla Rangersów ale nie ma co się oszukiwać że w PO nigdy nie ma łatwych serii. Tak jak kolega wspomniał Capsi totalnie bez żadnej presji szczególnie jeszcze na wyjeździe a taki przeciwnik może być najgroźniejszy i nie wydaje mi się aby Rangersi łatwo odprawili Capsów i mogą mieć trochę problemów. Goście już są wygranymi że pojawili się wgl w PO bo droga a w zasadzie gonitwa była imponująca i chwałą im za to i dla jednych może być to minusem że do ostatniego meczu musieli grać na 150% ale z drugiej strony takie coś może również ponieść i sądzę że stać ich aby nawiązać walkę z Rangersami, nie mówię że zaraz mają sprawić jakąś niespodziankę ale postraszyć ich jak najbardziej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +440
verno 645,9K

verno

Znawca - Hokej
Jets vs Colorado - Jets OT @1.86 7:6 co za mecz... Co prawda Jetsi wygrali ale teraz te słowa o obronie i gk że to forteca nie do przejścia wygląda zabawnie :D

Jak dla mnie jest to seria z tych dosłownie BO7 i myślę że zobaczymy co najmniej 6 spotkań o ile właśnie nie 7. Tak jak to bywa w PO bardzo dużym czynnikiem będzie własna tafla i spodziewam się tutaj wyników 1-0 2-0 2-1 2-2 i dopiero jakiś niespodzianek. Końcówka sezonu w wykonaniu gospodarzy na bardzo dobrym poziomie także forma na PO podtrzymana za to Colorado grało dosyć kiepsko. Oczywiście końcówka sezonu a PO to zupełnie co innego ale widać że Jets są przygotowani a w swojej bramce mają najlepszego bramkarza w lidze co będzie ich ogromną przewagą a po drugiej stronie są z tym duże problemy. Myślę też że Jets zaczną ze sporą przewagą psychologiczną gdyż tydzień temu na wyjeździe ograli Colorado aż 7-0 i nie oczekuje żadnej powtórki i z całym szacunkiem do Colorado, które ma świetny skład to nie będzie to dla nich łatwy mecz bo gdy Jets są w formie to obrona i bramkarz to jest prawdziwa forteca nie do przejścia a jak wiadomo w PO wygrywa głównie defensywa.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +5055
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Vancouver Canucks - Nashville Predators

Typy:
Vancouver Canucks (ML) @1,65 Superbet (z opcją SuperPrzewaga)
Vancouver Canucks lub remis @1,42 Superbet
obie drużyny zdobędą po przynajmniej dwie bramki w meczu @1,54 Fortuna

W tej parze faworytem są gracze Vancouver Canucks. Canucks są jedną z największych rewelacji tego sezonu, po przed jego startem raczej niewielu wróżyło im wejście do playoffs, a oni zrobili to bez najmniejszego problemu i długo byli na pierwszym miejscu w Konferencji Zachodniej. Ostatecznie Vancouver zakończyło sezon regularny na trzecim miejscu i wygrali swoją dywizję. Nashville Predators mieli dość przeciętny sezon, ale mieli niesamowitą formę między 17.02 a 27.03. Gdyby złapali taką formę na playoffy, to mogą zajść daleko, ale czy tak będzie? Moim zdaniem nie i Canucks powinni awansować. Vancouver Canucks na swoim lodzie są naprawdę mocni i uważam, że wygrają ten pierwszy mecz.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3657
FNM99 725,3K

FNM99

Znawca - NHL
Członek Załogi
Winnipeg Jets vs Colorado Avalanche (0:0 w serii): Poniżej 6.5 goli w meczu (RT) @1.50 Fortuna // Wynik 7:6.....

Wyrównana para, w której ciężko szczególnie przed pierwszym meczem wskazać na faworyta. Będzie to pojedynek topowej defensywy Jets przeciwko znakomitej ofensywie Avalanche. Gospodarze muszą postarać się o dobre rezultaty w Winnipeg, ponieważ mecze w Denver do najprostszych nie należą o czym świadczy fakt, że Avalanche zdobyli najwięcej punktów w lidze w tegorocznym sezonie zasadniczym licząc mecze na własnym terenie. Spodziewam się spotkania, w którym nie zobaczymy wielu trafień, a każde z nich będzie mogło mieć znaczący wpływ na rezultat tego starcia, dlatego pójdę w under 6.5 goli po 60' meczu.


Vancouver Canucks vs Nashville Predators (0:0 w serii): Predators powyżej 2.5 goli w meczu (RT) @1.90 Fortuna // Wynik 4:2

Widok Canucks w roli faworyta nie może dziwić, ponieważ mają zaskakująco świetny sezon, ale jak to bywa w playoffs, po drugiej stronie czeka rywal, którego lekceważyć nie można. Obie drużyny stylem gry przypominają mi siebie w jednym względzie, a mianowicie ponadprzeciętnym wykorzystywaniem obrońcy we wszystkich liniach. W Canucks rolę tę odgrywa kapitan drużyny Quinn Hughes, a w Predators, również kapitan, Roman Josi. Działa to w obu przypadkach znakomicie i jestem ciekaw, kto bardziej doszlifuje tę taktykę. Jest to pierwsze starcie w tej serii, etap zasadniczy zostawiamy w przeszłości, ja ze swojej strony poszukam niespodzianki lub chociaż zaznaczenia potencjału Predators w postaci minimum trzech bramek z ich strony w regulaminowym czasie gry. Warto również rozważyć grę na punkty kanadyjskie kapitanów obu drużyn.
 
Ostatnia edycja:
verno 645,9K

verno

Znawca - Hokej
Dallas vs Vegas - Dallas OT @1.75

Na ten moment po pierwszych meczach każdy gospodarz wygrywa i w tym meczu będzie podobnie. Dallas zagrało sezon na bardzo dobrym poziomie i mają wszystko poukładane tak aby walczyć o puchar Stanleya w tym roku. Vegas, które jest obrońcą tytułu o ile można ich tak nazwać bo zbytnio na nich nie wyglądają, co najwyżej można powiedzieć że wygrali w zeszłym roku. Ten sezon w bardzo kiepskim stylu ciągłe problemy z kontuzjami i moim zdaniem nie są wgl przygotowani aby bronić tytułu, panuje tam za duży chaos. Moim zdaniem Dallas wygra serię maksymalnie 4-1 a na pewno nie przegra pierwszego spotkania na własnej tafli.

Jeszcze dodatkowo tasiemkę zrobiłem, wydawał się najpewniejszym :D klasyczek

1713848882825.png
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1163
isztwan 255,9K

isztwan

Użytkownik
Boston - Toronto
Toronto Maple Leafs (remis=zwrot)
Kurs: 2

Pierwsze spotkanie wygrali chłopaki z Bostonu. Zdarza się bardzo często w NHL tak, ze drugiego spotkania drużyna nie wygrywa ta, która wygrała pierwsze. XD
H2H - od ośmiu spotkań między tymi zespołami wygrywali bostończycy, może czas na przełamanie? Od pięciu meczów Toronto nie wygrało, może czas na przełamanie?
Wczorajsze ich spotkanie: strzały na bramkę: Boston 24 -36 Toronto. Toronto o 12 więcej ale skuteczność po stronie Bostonu i wygrana 5:1. 4 i 5 drużyna w tabeli konferencji wschodniej, różnica niby niewielka. Coś mnie się wydaje, że dzisiaj Toronto pokaże pazur i przynajmniej zremisuje to spotkanie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1484
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

Typy:
Toronto Maple Leafs (ML) @2,10 Superbet (z opcją SuperPrzewaga)
Toronto Maple Leafs lub remis @1,72 Superbet
remis @4,50 Superbet (z opcją Super Kursy)
Toronto Maple Leafs powyżej 2,5 bramek w meczu (razem z dogrywką) @1,70 Fortuna
Toronto Maple Leafs powyżej 3,5 bramek w meczu (razem z dogrywką) @2,74 Fortuna

Jak już wcześniej pisałem widzę tutaj awans Toronto. Zdania nie zmieniam mimo tego, ze pierwszy mecz wygrał Boston. Maple Leafs w pierwszym meczu oddali 36 celnych strzałów przy tylko 24 Bruins. Tak to właśnie często w tym sezonie wygląda w przypadku Bostonu. Swayman w tym pierwszym spotkaniu bronił genialnie, puścił tylko jednego gola broniąc aż 35 strzałów. Spodziewam się, że Maple Leafs znowu będą stroną przeważającą i że bramkarz Bruins(czy to będzie Swayman czy Ullmark) będzie miał mnóstwo roboty. Widzę tutaj wygraną Toronto, podoba mi się też typ na remis.

Dallas Stars - Vegas Golden Knights

Typy:
Dallas Stars (ML) @1,75 Superbet (z opcją SuperPrzewaga)
Dallas Stars lub remis @1,45 Superbet
obie drużyny zdobędą po przynajmniej dwie bramki w meczu @1,51 Fortuna

W sezonie regularnym Dallas Stars byli znacznie lepszą drużyną i z dorobkiem 113 punktów zajęli pierwsze miejsce na zachodzie oraz drugie miejsce ogólnie ustępując tylko New York Rangers. Cały sezon w wykonaniu Stars był bardzo dobry, ale od marca grają wyśmienicie- od 01.03 przegrali tylko cztery mecze. Vegas Golden Knights przez cały sezon mieli ogromne problemy z kontuzjami. Teraz mają do dyspozycji cały skład. Po długiej przerwie wraca Mark Stone, ale kto wie w jakiej będzie formie. Stawiam na zwycięstwo Dallas Stars.

Edmonton Oilers - Los Angeles Kings

Typy:
remis @4,50 Superbet
Los Angeles Kings lub remis @1,85 Superbet

Ta seria powinna być bardziej wyrównana niż wskazują na to kursy. Problemem Edmonton Oilers jest mocno przeciętna obsada bramki jak na drużynę aspirującą do wygrania sezonu. Myślę, że Kings postawią twarde warunki i w pierwszym spotkaniu tej serii przewiduję dogrywkę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1953
verno 645,9K

verno

Znawca - Hokej
Rangers vs Caps - Ovechkin gol @3.10 Oj dzisiaj nie mój dzień.

Ostatni mecz zakończył się wygraną Rangersów 4:1 natomiast moim zdaniem nie było jakieś dominacji i obie ekipy zagrały poniżej oczekiwań. Pierwsza tercja do zapomnienia natomiast potem lekko się mecz rozkręcił i Capsi mieli swoje okazje ale niestety nie udało się zbytnio przekuć tego na bramki. Ovechkin wiele prób strzałów ale bez żadnego celnego i nie był to jego dzień nie mniej jednak cały czas próbował. W tym sezonie miał gorsze kryzysy a jednak dokończył go na przyzwoitym poziomie a w PO doświadczenie mocno plusuje a co jak co on ma bardzo duże. Myślę że dzisiejszy mecz będzie o wiele bardziej wyrównany wynikowo i Rangersi się trochę "napocą", szczególnie jak znowu złapią kilka kar jak w meczu nr 1 bo że Capsi zrobili 0/4 to sporo szczęście patrząc na to jak mocno poprawili grę w tym aspekcie. Uważam że Ovechkin dzisiaj poniesie drużynę do niespodziewanego zwycięstwa a przynajmniej będzie próbował i skończy z golem.

NA sucho:

Pantery vs Tampa - kara 5min @2.05

Jets vs Colorado - Colorado over 32.5 sog @1,76
32 z czego 29 po 2 tercji..

Canucks vs Nashville - Canucks over 2.5 @1.60
 
Ostatnia edycja:
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Florida Panthers - Tampa Bay Lightning

Typy:
remis @4,40 Superbet
remis i powyżej 5,5 bramek w meczu @8,00 Superbet
Tampa Bay Lightning lub remis @1,90 Superbet
Tampa Bay Lightning powyżej 2,5 bramek w meczu (razem z dogrywką) @1,86 Fortuna
obie drużyny zdobędą po przynajmniej dwie bramki w meczu @1,52 Fortuna

Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Panter 3:2. Było to zasłużone zwycięstwo, gdyż Florida Panthers byli lepszą drużyną. Przed rozpoczęciem tej serii spodziewałem się zaciętej rywalizacji i nadal tak uważam. Tampa powinna zagrać z bardzo dużym zaangażowaniem, bo ze stanu 0:2 będzie im już się ciężko podnieść. W sezonie regularnym Lightning byli godnym rywalem dla Panthers, w playoffach powinno być podobnie. Widzę tutaj wyrównany mecz z szansami na dogrywkę.

Winnipeg Jets - Colorado Avalanche

Typy:
w meczu będzie powyżej 5,5 bramek @1,54 Fortuna
Colorado Avalanche powyżej 3,5 bramek w meczu (razem z dogrywką) @2,05 Fortuna
obie drużyny zdobędą po przynajmniej trzy bramki w meczu @2,41 Fortuna

Tutaj sugeruję się głównie ich pierwszym meczem, w którym do padł wynik 7:6 dla Winnipeg Jets. W tym sezonie Jets niespodziewanie wygrali wszystkie dotychczasowe mecze z Colorado Avalanche, mają na nich jakiś patent. Przed playoffami Jets wygrali z nimi 7:0 i to grając na wyjeździe. Myślę, że ten mecz może być inny i skłaniam się ku Colorado, ale bramek z obu stron nie powinno zabraknąć.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2977
FNM99 725,3K

FNM99

Znawca - NHL
Członek Załogi
New York Rangers vs Washington Capitals (1:0 w serii): Obie drużyny powyżej 1.5 goli w meczu (RT) @1.75 Fortuna // Wynik 4:3

Pierwszy mecz w tej serii zakończył się wygraną Rangers, którzy strzelając trzy bramki w kilka minut 2. tercji ustawili sobie resztę spotkania, choć trzecie trafienie gospodarzy było bardzo kontrowersyjne, ale ostateczne zdanie mają sędziowie. Capitals momentami wyglądali nieźle, jednakże na przestrzeni całego meczu było widać różnicę jaka obecnie dzieli ich od poziomu ich rywali, ale tego spotkania Rangers nie mogą zaliczyć do wybitnych i stać ich na zdecydowanie więcej. Emocje związane z rozpoczęciem playoffs już trochę opadły, kolejny mecz zapewne będzie się trochę różnić od poprzedniego. Poszukam w tym starciu typu na co najmniej dwa trafienia zarówno gospodarzy, jak i gości. Może to być trochę sprzeczne z tym co pisałem wyżej o Capitals, ale nadal jest to drużyna, która wywalczyła sobie miejsce w fazie pucharowej, z fajną ofensywą, a jeśli dołożą skuteczność gry w przewadze jaką mieli po All Stars w sezonie zasadniczym to jak najbardziej mogą powalczyć nawet o wygraną, choć na to trzeba będzie mocno popracować nie tylko w ataku.


Florida Panthers vs Tampa Bay Lightning (1:0 w serii): Powyżej 1.5 goli w przewadze (ML) @2.05 Fortuna // Wynik 3:2 po OT, dwa gole w meczu podczas PP

Typ jak na pierwszy mecz tej pary, analiza pozostaje taka sama.
Mogłoby się zdawać, że najlepsze lata z obecnym składem ekipa z Tampa ma już za sobą, ale nadal radzą sobie oni wyśmienicie na taflach NHL. Nikita Kucherov wygrał Art Ross Trophy z 144 punktami kanadyjskimi, a gdy rozgrywa i prowadzi krążek wszystko wydaje się banalnie proste. Lightning statystycznie najlepszym zespołem w przewagach, a ich grę na prawdę ogląda się z wielką przyjemnością. Gospodarze również mogą pochwalić się świetnym PP. Dobrym przykładem jest Sam Reinhart, który zakończył etap zasadniczy z 57 trafieniami, a 27 z nich to gole zdobyte właśnie podczas gry z przewagą zawodnika. Mając na uwadze powyższe, poszukam w tym spotkaniu łącznie co najmniej dwóch bramek w przewadze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2890
jaroslav_ 357,6K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
Florida Panthers - Tampa Bay Lightning

Typy:
remis @4,40 Superbet
remis i powyżej 5,5 bramek w meczu @8,00 Superbet
Tampa Bay Lightning lub remis @1,90 Superbet
Tampa Bay Lightning powyżej 2,5 bramek w meczu (razem z dogrywką) @1,86 Fortuna
obie drużyny zdobędą po przynajmniej dwie bramki w meczu @1,52 Fortuna

Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Panter 3:2. Było to zasłużone zwycięstwo, gdyż Florida Panthers byli lepszą drużyną. Przed rozpoczęciem tej serii spodziewałem się zaciętej rywalizacji i nadal tak uważam. Tampa powinna zagrać z bardzo dużym zaangażowaniem, bo ze stanu 0:2 będzie im już się ciężko podnieść. W sezonie regularnym Lightning byli godnym rywalem dla Panthers, w playoffach powinno być podobnie. Widzę tutaj wyrównany mecz z szansami na dogrywkę.
Ależ to był fenomenalny mecz bramkarzy. Polecam obejrzeć powtórkę jeśli nie oglądaliście na żywo. Tam powinno się skończyć 10 bramkami spokojnie, ale Bobrovsky i Vasilevski stwierdzili, że po dwie będzie wystarczająco i od stanu 2:2 bronili fenomenalnie. Poniżej interwencja PO póki co w wykonaniu Bobrovskiego:
 
Otrzymane punkty reputacji: +1393
verno 645,9K

verno

Znawca - Hokej
Dallas vs Vegas - Dallas OT @1.65 Brawo Dallas...

Dalej podtrzymuje zdanie że Dallas jest zdecydowanie lepszą drużyną w tym sezonie i to oni powinni przejść dalej. Pierwszy mecz na stronę Vegas jednak byli oni wyraźnie słabsi i można powiedzieć że lekko na "farcie" wygrali to spotkanie. Dallas po tej porażce musi mocno docisnąć bo jechać do Vegas z dorobkiem 0-2 byłoby bardzo nieciekawe a też z drugiej strony rycerze można powiedzieć że swoje zrobili i na ten moment wygrywając tylko u siebie mogą zakończyć serie. Nie chcę mi się wierzyć aby Dallas znowu przegrało szczególnie że z gry wyglądali o wiele lepiej ale zabrakło trochę skuteczności oraz szczęścia przy traconych bramkach i jak dziś zagrają podobnie to powinni zremisować w serii.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +170
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dallas Stars - Vegas Golden Knights

Typy:
Dallas Stars (ML) @1,65 Superbet (z opcją SuperPrzewaga)
Dallas Stars lub remis @1,38 Superbet
Dallas Stars powyżej 3,5 bramek w meczu (razem z dogrywką) @2,06 Fortuna

Pierwszy mecz dość niespodziewanie wygrali gracze Vegas Golden Knights, ale to Dallas było drużyną znacznie lepszą. W strzałach celnych było 29-15 dla Stars. Dallas Stars przegrali to pierwsze spotkanie z winy swojego bramkarza Oettingera, bo jak się broni niewiele ponad 70% strzałów, to trudno liczyć na zwycięstwo. Oettinger to jest solidny bramkarz i drugi raz z rzędu nie powinien mu się przytrafić tak słaby występ. Stars przez cały sezon regularny byli znacznie lepszą drużyną od Golden Knights i wątpię, żeby tą serię mieli rozpocząć od przegrywania 0:2, dlatego stawiam na ich wygraną w tym drugim spotkaniu.

Edmonton Oilers - Los Angeles Kings

Typy:
Los Angeles Kings lub remis @1,95 Superbet
Los Angeles Kings powyżej 2,5 bramek w meczu (razem z dogrywką) @1,84 Fortuna
obie drużyny zdobędą po przynajmniej trzy bramki w meczu @2,80 Fortuna

Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami był szalony, a wygrali go Edmonton Oilers 7:4. W pierwszy spotkaniu było 45:37 w strzałach dla Oilers, więc to, że padło aż tyle bramek nie jest przypadkiem. Największym problemem Edmonton Oilers jest brak topowego bramkarza i według mnie to uniemożliwi im jakieś większe osiągnięcia w playoffach. W drugim meczu tej serii spodziewam się, że znowu nie zabraknie bramek. Może nie będzie ich aż tyle co w pierwszym meczu, ale na trzy bramki stać i jednych i drugich.

Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

Typy:
Toronto Maple Leafs (ML) @1,85 Superbet (z opcją SuperPrzewaga)
Toronto Maple Leafs lub remis @1,53 Superbet
Toronto Maple Leafs powyżej 2,5 bramek w meczu (razem z dogrywką) @1,55 Fortuna
Toronto Maple Leafs powyżej 3,5 bramek w meczu (razem z dogrywką) @2,37 Fortuna

Stan rywalizacji po dwóch meczach to 1:1. W tej parze konsekwentnie idę w stronę Toronto i moim zdaniem po tym meczu będzie 2:1 w serii dla Maple Leafs.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1189
Do góry Bottom