>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

NHL - Stanley Cup Playoffs 2024

FNM99 722,2K

FNM99

Znawca - NHL
Członek Załogi
Toronto Maple Leafs vs Boston Bruins (1:1 w serii): Powyżej 5.5 goli w meczu (RT) @1.70 Fortuna // Wynik 2:4

Leafs wracają na własny teren z jedną wygraną w Bostonie, co jest jak najbardziej dobrym rezultatem. Dwa dotychczasowe spotkania były dość wyrównane, nawet zakończone 5:1 na korzyść Bruins pierwsze starcie, choć wynik może na to nie wskazywać. Tak jak już niejednokrotnie było to wspominane, gospodarze mają miażdżący atak i świetnych zawodników linii ofensywnych z Matthews'em na czele. Z drugiej strony niepozorni Bruins, którym mimo wszystko sporo rzeczy wychodzi nawet jeśli ich gra nie zawsze w tym sezonie mogła zachwycać. Poszukam w tym meczu overu na liczbę goli mając nadzieję, że Leafs przy własnych kibicach mocno odpalą w ofensywie, a swoją cegiełkę dołożą do tego przyjezdni.


Dallas Stars vs Vegas Golden Knights (0:1 w serii): Dallas Stars powyżej 0.5 goli w przewadze (ML) @1.70 Fortuna // Wynik 1:3, gol Stars zdobyty w PP

Stars jako jedyna drużyna grająca u siebie przegrała pierwsze spotkanie. Był to dość chaotyczny mecz, Knights po dobrym początku cały czas trzymali się o krok przed rywalami i do końca pojedynku nie pozwolili im wyrównać wyniku. Dla gospodarzy to starcie jest arcyważne, ponieważ porażka w dwóch meczach domowych znacząco oddali ich od potencjalnego awansu do 2. rundy playoffs. Jak wiadomo ważnym elementem jest skuteczna gra w przewadze, a tego pomimo niewielu okazji niestety zabrakło Stars w pierwszym spotkaniu. Liczę, że tym razem uda im się przełamać i trafić do siatki rywali podczas gry w PP co najmniej raz, a mają do tego znakomitych zawodników.


Edmonton Oilers vs Los Angeles Kings (1:0 w serii): Los Angeles Kings powyżej 2.5 goli w meczu (RT) @1.90 Fortuna // Wynik 4:5 po OT

Connor McDavid poprowadził Oilers do zwycięstwa w pierwszym meczu tej pary. To jak kręcił defensywą Kings było niesamowite i daje to fanom gospodarzy niezwykłą radość, jak i spore nadzieje na dalsze rezultaty swojej drużyny w fazie pucharowej. Jednakże Kings według mnie mogą jeszcze sporo namieszać, pierwszy mecz wiąże się z dodatkowymi emocjami startu playoffs, teraz przyjezdni powinni zorganizować grę trochę lepiej. Pójdę w stronę Kings, ale tylko w kwestii goli, a warto przypomnieć, że pomimo porażki i tak udało im się zdobyć cztery trafienia w poprzednim starciu (choć dwa ostatnie to duża zasługa szczęścia).
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +5669
FNM99 722,2K

FNM99

Znawca - NHL
Członek Załogi
Tampa Bay Lightning vs Florida Panthers (0:2 w serii): Powyżej 1.5 goli w przewadze (ML) @2.05 Fortuna // Wynik 3:5, żadnej bramki w PP

Typ jak na dwa dotychczasowe mecze tej pary, ale skoro idzie dobrze to można próbować dalej. Analizę pozwolę sobie ponownie powtórzyć z początku serii.
Mogłoby się zdawać, że najlepsze lata z obecnym składem ekipa z Tampa ma już za sobą, ale nadal radzą sobie oni wyśmienicie na taflach NHL. Nikita Kucherov wygrał Art Ross Trophy z 144 punktami kanadyjskimi, a gdy rozgrywa i prowadzi krążek wszystko wydaje się banalnie proste. Lightning statystycznie najlepszym zespołem w przewagach, a ich grę na prawdę ogląda się z wielką przyjemnością. Gospodarze również mogą pochwalić się świetnym PP. Dobrym przykładem jest Sam Reinhart, który zakończył etap zasadniczy z 57 trafieniami, a 27 z nich to gole zdobyte właśnie podczas gry z przewagą zawodnika. Mając na uwadze powyższe, poszukam w tym spotkaniu łącznie co najmniej dwóch bramek w przewadze.


New York Islanders vs Carolina Hurricanes (0:2 w serii): Carolina Hurricanes powyżej 0.5 goli w przewadze (ML) @1.80 Fortuna // Wynik 2:3

Ponownie powtórka mojego typu, ale nadal podtrzymuje zdanie, że warto, tym bardziej, iż Hurricanes w obu meczach zdobyli po jednym golu w PP, a kurs na to zdarzenie całkiem fajny. Islanders słyną z solidnej i niewygodnej dla swoich rywali defensywy, obstawa bramki stoi na topowym poziomie, ale jest jedna rzecz, która może być ich gwoździem do trumny - gra w osłabieniu. Islanders byli najsłabszą drużyną w sezonie zasadniczym w zbijaniu kar, a na ich nieszczęście Hurricanes w przewagach radzą sobie wyśmienicie. W dodatku w trakcie sezonu do gospodarzy dołączył Kuznetsov i Guentzel, a więc kolejne wzmocnienia do gry w PP. Poszukam więc co najmniej jednego trafienia Hurricanes podczas gry z przewagą zawodnika.
 
Ostatnia edycja:
verno 638,8K

verno

Znawca - Hokej
NY Islanders vs Carolina - NY ISlanders gol 1 tercja @1.80 15 strzałów w 1 i Dobson z super okazją... Chyba jednak będzie to 4:0 jak na początku się spodziewałem, swoją drogą Pantery również wyglądają na 4:0, Tampa nie może się przebić. Pantery były dla mnie faworytem w tej serii jak i do całego Stanleya ale nie spodziewałem się że tak bezproblemowo przejdą przez Tampe chociaż nie można jeszcze ich przekreślać bo świat nie takie przypadki widział ale nie wygląda to najlepiej.

Szczerze mówiąc nie dawałem im żadnych szans i dalej tak jest jednak dla mnie było to 4:0 chociaż coraz bardziej zaczynam się przekonywać że mogą ugrać z 2 mecze chociaż nie będzie to takie proste. Dzisiaj wracają na swoją taflę i muszą wygrać żeby myśleć o dalszej walce. W ostatnim mecz idealnie się sprawdziło to co nie raz już pisałem że często zdarza im się nie dojechać do końca z wynikiem i z 3:0 zrobiło się 3:5. Ten mecz powinni zacząć na mocnej intensywności i starać się jak najszybciej przejąć inicjatywę i narzucić swoje warunki i to im całkiem dobrze wychodzi tylko kwestia jak długo są w stanie tak grać. W sezonie zasadniczym mieli jedną z lepszych w lidze 1 tercje i liczę że dzisiaj też zaczną ze sporym przytupem i szybko strzelą bramkę.
 
Ostatnia edycja:
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Tampa Bay Lightning - Florida Panthers

Typy:
remis @4,40 Superbet
remis i powyżej 5,5 bramek w meczu @7,00 Superbet
Tampa Bay Lightning (ML) @1,85 Superbet (z opcją SuperPrzewaga)
Tampa Bay Lightning lub remis @1,62 Superbet

Aktualny wynik serii to 2:0 dla Florida Panthers. Oba mecze były zacięte, ostatni zakończył się dopiero w dogrywce. Już przed rozpoczęciem serii pisałem, że tutaj remisów nie powinno zabraknąć i pierwszy już jest. W tym spotkaniu większe szanse daję Tampie, bo jest to dla nich mecz o być albo nie być, bo ze stanu 0:3 już nie wyjdą. Widzę tutaj zwycięstwo Tampy, możliwe, że w dogrywce.
 
Ostatnia edycja:
verno 638,8K

verno

Znawca - Hokej
Caps vs Rangers - Ovechkin gol @3

Kolejny raz spróbuję gola Ovechkina na przełamanie. Nie są to jego najlepsze PO wręcz przeciwnie jednak ma on spore doświadczenie i potrafi się znaleźć w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i trzasnąć swojego "łantajmera". Pierwszy mecz bez większej historii chociaż Capsi mogli tam zaskoczyć, drugi o wiele bliższy i nie wiele brakowało aby było 1:1 w serii. Capsi wracają na swoją taflę i muszą wygrać żeby dalej walczyć i myślę że jest na to spora szansa no ale właśnie potrzeba Ovechkina bo w dobrej dyspozycji jest on bardzo istotnym graczem także liczę że po tym zimnym prysznicu zagra dobre spotkanie i wpiszę się na listę strzelców.

Kilka suchych typów:

Nashville over 2.5 @1.70

LA vs Oilers over 5.5 @1.65

Colorado vs Jets - MacKinnon gol @2.10
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2755
FNM99 722,2K

FNM99

Znawca - NHL
Członek Załogi
Washington Capitals vs New York Rangers (0:2 w serii): Washington Capitals powyżej 2.5 goli w meczu (RT) @2.05 Fortuna // Wynik 1:3

Można powiedzieć, że przed Capitals ostatni gwizdek na podtrzymanie dalszej walki o awans do 2. rundy. Wygrać gospodarzom łatwo nie przyjdzie, ale ostatnio pokazali, że dla Rangers to nie będzie spacerek, tym bardziej, iż przenosimy się do Waszyngtonu, gdzie drużyna z Nowego Jorku przegrała oba pojedynki w etapie zasadniczym. Pomimo dobrej defensywy przyjezdnych ofensywa Caps nie wygląda źle i potrafią tworzyć sobie niezłe okazje w ataku. Ostatnio udało się postrzelać również w przewadze, co w drugiej części sezonu zasadniczego wychodziło miejscowym świetnie. Co może smucić to dyspozycja Ovechkin'a, brakuje go w ataku, a ponadto mocno przyczynił się do przegranej swojej drużyny w drugim starciu tej serii tracąc w prosty sposób krążek przy decydującym golu Rangers w osłabieniu. Oby tym razem skuteczność dopisała Capitals, ja ze swojej strony zaproponuję typ na co najmniej trzy trafienia ekipy z Waszyngtonu w regulaminowym czasie gry.


Nashville Predators vs Vancouver Canucks (1:1 w serii): Powyżej 5.5 goli w meczu (RT) @1.75 Fortuna // Wynik 1:2

Wolno rozkręcały się dwa pierwsze pojedynki w tej parze. Celnych strzałów statystycznie było niewiele, obie strony wyczekiwały bardziej błędów rywali niż starały się zdominować mecz. Liczę, że zmiana miejsca gry zmieni trochę oblicze obu drużyn, a w szczególności miejscowych z Nashville, gdzie własna publika zapewne zrobi niezłą atmosferę i klimacik. Mam nadzieję, że zobaczymy również więcej goli w przewagach. Obie ekipy mają fajne linie do rozgrywania PP, a także solidnych ludzi od skutecznego wykańczania takich okazji. Poszukam więc typu na łącznie minimum sześć goli po 60 minutach spotkania.
 
Ostatnia edycja:
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Los Angeles Kings - Edmonton Oilers

Typy:
Los Angeles Kings (ML) @2,15 Superbet (z opcją SuperPrzewaga)
Los Angeles Kings lub remis @1,72 Superbet
Los Angeles Kings powyżej 2,5 bramek w meczu (razem z dogrywką) @1,66 Fortuna
obie drużyny zdobędą po przynajmniej trzy bramki w meczu @2,64 Fortuna
remis @4,50 Superbet
remis i powyżej 5,5 bramek w meczu @7,00 Superbet

Po dwóch meczach jest 1:1. Oba spotkania rozegrane w Edmonton były bardzo overowe: 7:4 dla Oilers i 4:5 po dogrywce dla Kings. Czy mecze w Los Angeles będą podobne? Może aż tylu bramek nie zobaczymy, ale wynik np. 3:3 jest jak najbardziej możliwy. Obaj bramkarze póki co nie są mocnym punktem swoich drużyn, bo zawodzi zarówno Skinner jak i Talbot.
Bukmacherzy w trzecim meczu dość mocno faworyzują Oilers, ale ja naprawdę nie będę zaskoczony jeśli to Kings wygrają to spotkanie czy nawet całą serię. Spodziewam się podobnego rozstrzygnięcia jak w drugim meczu tej serii, czyli jakiegoś wysokiego remisu.


Moje typowanie w temacie nie ma już najmniejszego sensu, zupełnie nie czuję tych playoffów. Powodzenia panowie w dalszym typowaniu.
 
Ostatnia edycja:
FNM99 722,2K

FNM99

Znawca - NHL
Członek Załogi
New York Islanders vs Carolina Hurricanes (0:3 w serii): Powyżej 5.5 goli w meczu (RT) @1.95 Fortuna // Wynik 3:2 po OT
Tampa Bay Lightning vs Florida Panthers (0:3 w serii): Powyżej 5.5 goli w meczu (RT) @1.65 Fortuna // Wynik 6:3
AKO @3.22 Fortuna

Oba spotkania mogą być ostatnimi w obecnym sezonie dla ekip gospodarzy. Tutaj trzeba postawić wszystko na jedną kartę, nie można grać pasywnie i czekać na ruchy rywali, którzy są już jedną nogą w 2. rundzie playoffs. Wątpię, aby przy własnej publice Islanders lub Lightning odpuścili i nie dali z siebie 100%, choć o awansie zespoły te mogą już raczej zapomnieć. Dzisiaj mocno powierzchowna "analiza", ale w obu meczach spodziewam się, że padnie sporo goli, nawet w Nowym Jorku gdzie kursy są bardziej prawdopodobne pod under. Mam nadzieję, że skuteczność w ofensywie dopisze i bramkarze tym razem nie skradną show.


Dodatkowo dorzucam "klasyczek" na bramki w PP do obu meczów. Ostatnio się nie udało, ale swoje zdanie nadal podtrzymuję.

New York Islanders vs Carolina Hurricanes (0:3 w serii): Carolina Hurricanes powyżej 0.5 goli w przewadze (ML) @1.75 Fortuna // Dwa gole Hurricanes w PP
Tampa Bay Lightning vs Florida Panthers (0:3 w serii): Powyżej 1.5 goli w przewadze (ML) @1.95 Fortuna // Trzy gole w PP w meczu
AKO @3.41 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2500
verno 638,8K

verno

Znawca - Hokej
Colorado vs Jets - MacKinnon gol @2.05
Colorado vs Jets - MacKinnon over 1.5 gola @5.20


W pierwszym meczu gdzie grałem wygraną Jets pisałem o świetnym gk i bardzo dobrej defensywie co pozwoli powalczyć z Colorado ale... Avalanche znalazło sposób i wychodzi im to świetny bo po 3 meczach i wyniku 2:1 strzelili aż 17 bramek i nie zapowiada się aby mieli się zatrzymywać bo są mocno rozpędzeni. Ofensywnie w ścisłej czołówce a MacKinnon dalej gra super zawody, Colorado w bardzo dobrej sytuacji gdyż po dzisiejszym meczu na własnej tafli mogą mieć już 3:1 i pewność że zagrają jeszcze u siebie więc wydaje mi się że jak Jets dzisiaj nie zaskoczą to można powiedzieć że jest już po serii. Idę w gole MacKinnona bo tak jak w sezonie zasadniczym tak teraz trzyma formę i napędza te ataki a czasem w pojedynkę może od swojej bramki lecieć sam i strzelić, aktualnie z 2 golami oraz 14 strzałami co pokazuje że jak ma okazję to próbuje i zapewne będzie chciał dzisiaj przypieczętować 3:1.

Caps vs Rangers - Caps over 2.5 @2.05
Caps vs Rangers - Caps gol w pp @1.67


Dzisiejszej nocy może już dojść do pierwszego zakończenia serii gdyż Rangersi prowadzą 3:0. Ekipa ze stolicy w tej serii nie wygląda jakoś źle, widać że są słabsi ale próbują i walczą. Moim zdaniem te mecze są dla nich dosyć pechowe i gdyby było więcej szczęścia w niektórych momentach to może potoczyło by się to inaczej co nie zmienia faktu że Rangersi zasłużenie prowadzą. Dzisiejsi goście łapią sporo kar i o dziwo Capsi mało co z tego wykorzystują - niestety. W 2024 zdecydowanie poprawili grę w pp i cyfry poszybowały w górę ale teraz coś to nie do końca wychodzi, w 2 meczu strzelili 2 bramki w pp i zupełnie inaczej to wyglądało i jak się chcę walczyć w PO to trzeba strzelać szczególnie że Rangersi całkiem dużo okazji im dają bo aż 16 razy Capsi mieli pp i zdobyli tylko 2 gole. Nie przypuszczam żeby dzisiaj "zaangażowanie" gości miało się zmienić i pewnie dalej będą łapać kary ale liczę że tym razem Capsi więcej wykorzystają bo to co było do tej pory jest zdecydowanie za mało i poniżej jakichkolwiek oczekiwań..


Nashville vs Canucks - Nashville over 2.5 @1,57

LA Kings vs Oilers - over 5.5 @1.54
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1278
RedChikker 53,7K

RedChikker

Użytkownik
20:30
Colorado vs Jets
Przed PO myślałem że mecze będą kończyć się skromnym 2:1/3:1 a tutaj niespodzianka za niespodzianką 7;6 w 1 meczu 2:5 w 2 i 6:2 w 3 przy okazji piękny come back Colorado.
Dziś lecę trochę egzotycznie.

Gol w osłabieniu @4.8
Powyżej 1.5 bramki w każdej tercji @3.3
Colorado bramka w każdej tercji @2.75
Gol do pustej bramki @2.85
Walka na pięści @4.3
Drużyna zagra 5 na 3 @3.55
Weryfikacja VAR @2.4
Colorado powyżej 1.5 bramki w przewadze @3.8
Powyżej 8.5 kary 2-minutowej @2.47

Wszystko płaska stawka oprócz walki na pięści w którą "wchodzę" grubiej myślę że za high sticking na Ehlersie w 3 tercji i rozwalenie mu nosa Colorado nie będą dłużni.

Typy od ruska, niektóre z nich można znaleźć na fortunie.
/
Overall zabrakło bramki w 3 tercji i 1 kary i były ładny proficik
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +339
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Washington - Rangers
Typ: Rangers powyżej 2.5 gola (z dogrywką i decydującym karnym)
@1.45 Fortuna

Niewykluczone, że już Rangers awansują do kolejnej rundy play-off. Za nimi trzy zwycięstwa, co istotne każde w regulaminowym czasie gry. Potrzebowali do tego 11 bramek, a więc nie jakoś wygórowana liczba. Stracili ich natomiast tylko pięć, co pokazuje dobrze przygotowaną defensywę. Zresztą - zdecydowanie w tej parze byli faworytami do awansu. Myślę, że hokeiści ze stolicy spróbują dziś nieco przedłużyć fazę i ze wszystkich sił powalczą o sytuacje bramkowe. Nie ukrywam, że liczę na otwarte, ofensywne spotkanie, które obie strony powinny wykorzystać bramkami. Idę w stronę trzech bramek gości (włącznie z dogrywką i decydującym karnym), ponieważ jeśli ma paść over w tym spotkaniu, to goście raczej także nie odpuszczą. Wszak mogą niskim nakładem sił przygotować się do kolejnej rundy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3624
verno 638,8K

verno

Znawca - Hokej
Vegas vs Dallas - Dallas over 30.5 strzałów @1.71

Po coś nie idą po mojej myśli ale próbujemy dalej :D Dallas było dla mnie murowanym faworytem a mają problemy... Pierwsze 2 mecze przegrane na własnej tafli mocno pokrzyżowały im plany na szczęście 1 mecz na wyjeździe już odrobili. Ogólnie Dallas gra zdecydowanie lepiej i gdyby niektóre sytuację ułożyły się lekko inaczej to mogła to być 4:0 4:1 seria ale mimo dobrej gry nie zawsze wszystko dojeżdża, czasem brakuje szczęścia, czasem skuteczność zawodzi nie mniej jednak Dallas cały czas ciśnie i wywiera presję narzucając grę i jak będą to kontynuować to poodrabiają straty i wygrają serię. Nie będę kłamał, nie ufam im! Na pewno nie zagram w stronę goli lub wygranej mecze bo pokazują że grając dobrze dalej są nieprzewidywalni dlatego zagram bezpiecznie w ilość strzałów bo przy dobrym wyniku dalej będą napierać zgodnie z powiedzeniem "najlepszą obroną jest atak" a, jeśli będą przegrywać to na pewno rozpaczliwie będą próbować odwrócić losy bo 1:3 w serii to już nie przelewki i wystarczy że raz się noga powinie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4402
FNM99 722,2K

FNM99

Znawca - NHL
Członek Załogi
Florida Panthers vs Tampa Bay Lightning (3:1 w serii): Powyżej 5.5 goli w meczu (RT) @1.55 Fortuna // Wynik 6:1

Panthers przed kolejną szansą na zamknięcie tej serii. Na razie jest jeszcze dość spory margines błędu, ale ostatni mecz pokazał, że Lightning nie składają broni. Tampa bardzo szybko ustawili sobie czwarte spotkanie i zapewne ponownie przyjmą taką taktykę na następny pojedynek, choć goście muszą być bardziej czujni nawet jeśli prowadzą trzema golami, ponieważ ostatnio pachniało pięknym comeback'iem. Myślę, że jedyne czego można się bać przy obstawianiu over'u na liczbę goli w takim spotkaniu to bramkarze obu ekip, którzy pokazali już w tej serii, że potrafią mocno namieszać przy wyniku. Mimo wszystko, liczę na zbliżony przebieg meczu tak jak to było ostatnio, na skuteczną grę w przewagach, a przede wszystkim na znakomite widowisko z masą goli i nie ukrywam, że z wielką chęcią obejrzałbym więcej niż pięć spotkań w tej serii.


Vegas Golden Knights vs Dallas Stars (2:1 w serii): Dallas Stars powyżej 2.5 goli w meczu (RT) @1.65 Fortuna // Wynik 2:4

W tej parze gospodarze poszczególnych meczów są wyjątkowo gościnni i oddają przyjezdnym wygrane, przynajmniej tak było w trzech dotychczasowych spotkaniach. Dość ciekawy przebieg tej serii, ale jak widać w playoffs nie ma miejsca na przewidywalność. Na Stars ciąży wiele oczekiwań, które znacząco przekraczają odpadnięcie w 1. rundzie po dobrej walce, pomimo że mierzą się już teraz z obrońcami tytułu. Wiadomo, że można wygrywać pojedynki strzelając jednego gola w spotkaniu i oddając 13 celnych strzałów w meczu (Oilers lubią to), ale Stars muszą zacząć zdobywać bramki mając tak kompletny zespół w każdej linii, wtedy o zwycięstwo będzie znacznie łatwiej. Liczę, że tym meczem, po ostatniej wygranej, goście wreszcie zagrają skutecznie w ataku, a myślę, iż jest to już czas najwyższy, aby się rozkręcić na dobre.


Florida Panthers vs Tampa Bay Lightning (3:1 w serii): Powyżej 1.5 goli w przewadze (ML) @2.00 Fortuna // Bez bramek w PP
Vegas Golden Knights vs Dallas Stars (2:1 w serii): Dallas Stars powyżej 0.5 goli w przewadze (ML) @1.90 Fortuna // Jedno trafienie Stars w PP

Standardowo polecam również spróbować typów na gole w PP.
Widząc ten mecz inaczej być nie mogło, Panthers i Lightning świetnie czują się w przewagach, co potwierdza fakt, że w trzech z czterech dotychczasowych spotkań w tej serii padło co najmniej dwie bramki podczas gry z przewagą zawodnika. Uważam więc, że po takim kursie warto ponownie spróbować tego zdarzenia.
O Stars również pisałem już podczas drugiego meczu serii i wtedy zdobyli oni jedynego jak dotąd gola w PP. Można powiedzieć, że to słabo, ale trzeba mieć na uwadze, iż ekipa z Dallas w trzech jak dotąd rozegranych meczach miała jedynie cztery gry z przewagą zawodnika. Oczywiście tu pojawia się problem, że Knights mało razy zjeżdżają samotnie na ławkę kar, ale jest to już czwarte spotkanie, a więc ciężej jest trzymać nerwy na wodzy, dlatego jeśli pojawi się choć kilka szans w PP dla Stars to wydaje mi się, iż co najmniej jedno trafienie do siatki wtedy ujrzymy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2488
verno 638,8K

verno

Znawca - Hokej
Carolina vs Islanders - Carolina over 4.5 @3.40 6-3

Carolina wraca na własną taflę z dorobkiem 3:1. Nie mam wątpliwości że dzisiaj zakończy się seria i obstawiam że być może nawet z przytupem. Islandersi mieli swoje przebłyski ale ogólnie w całej serii byli od początku bez szans więc wynik 4:1 wcale nie zdziwi. Carolina zdecydowanie lepsza w każdym aspekcie gry a PP mają bardzo dobrze opanowany przeciwko ekipa z NY. Poszukam dzisiaj kilku trafień gospodarzy bo jak to bywa przy ostatnim meczu, gra z empty netem jest o wiele wcześniej i w wynikach większych niż 1-2 gole. Hurricanes wyglądają dobrze w defensywie więc nie spodziewam się za dużo trafień Islanders także przy wyniku 3:0 4:1 itp będą szanse na empty net gola bo nie będzie już nic do stracenia.`
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3701
FNM99 722,2K

FNM99

Znawca - NHL
Członek Załogi
Boston Bruins vs Toronto Maple Leafs (3:1 w serii): Powyżej 5.5 goli w meczu (RT) @1.80 Fortuna // Wynik 1:2 po OT

Leafs w sporych opałach, wracają demony odnośnie problemów z przejściem 1. rundy fazy pucharowej, a w szeregi zespołu wkrada się irytacja i niemoc. Przyjezdni muszą na nowo rozkręcić się w ofensywie, to już nie jest etap zasadniczy i łatwiejszych rywali nie będzie żeby złapać pewność w ataku. Ekipa z Toronto musi już teraz podjąć ryzyko i spróbować przełamać dość szybko defensywę Bruins, jednak czy to się uda to zobaczymy już niedługo. Jeśli goście nie postrzelają, to gospodarze również są w stanie wysoko wygrać, tym bardziej, że przy korzystnym wyniku dla Bostonu pod koniec spotkania możemy mieć nawet dwa gole do pustej bramki.


Carolina Hurricanes vs New York Islanders (3:1 w serii): Carolina Hurricanes powyżej 0.5 goli w przewadze (ML) @1.65 Fortuna // Wynik 6:3, jeden gol Canes w PP

Islanders dość niespodziewanie doprowadzili do ponownego spotkania z Hurricanes w Raleigh. Najprawdopodobniej będzie to jednak ostatnie starcie w tej serii, gospodarze są w dobrej formie, co potwierdza ich świetna dyspozycja na lodzie, a dodatkowo biorąc pod uwagę korzyści z własnego terenu (a kibice Canes potrafią w doping) uważam, że szanse Isles na zwycięstwo są niewielkie. Raczej swoim typem na ten mecz nie zaskoczę, idę standardowo po gola Hurricanes w przewadze, ponieważ w PP grają wzorowo, a Islanders potrafią przysnąć podczas zbijania kar i łatwo stracić gola. Tak było w sezonie zasadniczym, tak jest również i teraz w playoffs.


Winnipeg Jets vs Colorado Avalanche (1:3 w serii): Colorado Avalanche wygra mecz (RT) @2.30 Fortuna // Wynik 3:6

Na mecz w Winnipeg czekam najbardziej, pytanie tylko czy Jets są w stanie jeszcze podnieść się po ostatnim spotkaniu, ponieważ Avs totalnie zdominowali tamtym razem swoich rywali. Cale Makar rozgrywa niesamowite spotkania w playoffs, ponadto Georgiyev (bramkarz Avalanche) wreszcie złapał dobrą formę i pomaga swojemu zespołowi w odnoszeniu dobrych rezultatów, a więc ekipa z Denver ma to czego zdecydowanie brakowało przed fazą pucharową. Ja poszukam w tym pojedynku wygranej przyjezdnych, którzy napędzeni ostatnimi trzema zwycięstwami z rzędu powinni zakończyć dzisiaj udział Jets w tegorocznych playoffs.


Vancouver Canucks vs Nashville Predators (3:1 w serii): Vancouver Canucks powyżej 2.5 goli w meczu (RT) @1.65 Fortuna // Wynik 1:2

Piękny comeback Canucks w ostatnim spotkaniu (dwa gole zdobyte po sprowadzeniu własnego bramkarza z tafli) daje im możliwość zakończenia serii już w piątym meczu. Pojedynki tej pary są wyrównane, oba zespoły miewają lepsze i słabsze momenty, ale ostatecznie to ekipę z Vancouver widzę w kolejnej rundzie. Czy będzie to już ostatnie starcie? Ciężko powiedzieć, ale uważam, że Canucks złapali trochę pewności siebie po ostatniej wizycie w Nashville i pokażą się z tej strony z jakiej zapamiętano ich z tegorocznego sezonu zasadniczego. Zagram trochę bezpieczniej idąc w over na liczbę goli gospodarzy, a przy niskich wynikach liczę na gole do pustej bramki, albo ponownie na skuteczną grę z empty net'em po stronie Canucks.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1764
verno 638,8K

verno

Znawca - Hokej
Dallas vs Vegas - Dallas over 30,5 strzałów @1.77

Dallas po kiepskim starcie 0-2 u siebie odrobiła straty na wyjeździe i dzisiaj wracają na własną taflę. Dallas od początku było dla mnie faworytem tej serii i dalej tak pozostaje chociaż tak jak mówiłem wcześniej, nie ufam im do końca. Dzisiejszy mecz jest bardzo ważny gdyż przegrana powoduje że z wynikiem 2:3 jadą do Vegas i mimo 2 wygranych wyjazdowych meczów ten będzie na pewno zdecydowanie trudniejszy. Próbuję znowu to samo co ostatnio czyli ich strzały bo z gry są po prostu lepsi i za wszelką cenę będą chcieli trzymać grę jak najdalej od swojej bramki i napierać na przeciwnika a w końcu coś wpadnie. Ten mecz jest zbyt ważny żeby grać go na styku więc sądzę że jak najszybciej będą chcieli zrobić sobie przewagę min 2 goli a potem kontynuować presję, jeśli jednak mecz nie ułoży się po ich myśli to Vegas będzie broniło wyniku co też spowoduje nawałnicę na bramkę rycerzy więc tak czy siak strzałów powinno być sporo, pytanie tylko jak ze skutecznością.
 
Ostatnia edycja:
FNM99 722,2K

FNM99

Znawca - NHL
Członek Załogi
Dallas Stars vs Vegas Golden Knights (2:2 w serii): Gol do pustej bramki: Tak (ML) @2.98 Fortuna // Wynik 3:2, niespełna dwie minuty empty net'a i Stars oczywiście mieli kilka znakomitych okazji, ale musieli dostać wylewu na koniec i nie mogli trafić na pustą bramkę.

Ciężko przewidzieć co w tym meczu może się wydarzyć. Wszystkie cztery dotychczasowe spotkania przegrywała drużyna, która była gospodarzem, ale raczej nie ma sensu grać przeciwko Stars, ponieważ radzą sobie lepiej na lodzie niż Knights. Miałem odpuścić typowanie tego starcia, ale kurs na gola do pustej bramki przykuł moją uwagę. Wydaje mi się, że każdy mecz w tegorocznych playoffs miał kurs na to zdarzenie w granicach 2.10 - 2.30, tutaj jest znacznie wyższy, a dwukrotnie już w tej serii mieliśmy spotkania z tego typu trafieniem. W fazie pucharowej często nawet przy bardzo niekorzystnym wyniku i tak bramkarze są zdejmowani, także moim zdaniem warto spróbować takiej opcji jeśli kurs się utrzyma.


Edmonton Oilers vs Los Angeles Kings (3:1 w serii): Los Angeles Kings powyżej 2.5 goli w meczu (RT) @1.84 Fortuna // Wynik 4:3

Kings przegrali oba spotkania na własnym terenie, a co więcej zdobyli oni tylko jedną bramkę w tych dwóch meczach. Znacznie lepsza skuteczność w ofensywie towarzyszyła im w Edmonton, gdzie pokonywali bramkarza Oilers aż 9 razy w dwóch pierwszych starciach tej pary. Ekipa z Los Angeles jest pod ścianą, przegrana w tym pojedynku zakończy ich przygodę w walce o Puchar Stanleya. O podtrzymanie serii łatwo nie będzie, ale liczę na przełamanie Kings w ataku i mam nadzieję, że zdobędą kilka goli, choć wiadomo, iż Oilers są w stanie zdobyć ich więcej i być może ponownie zobaczymy wyniki typu 7:4 czy 4:5.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +150
Do góry Bottom