>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Nawigacja satelitarna do 600zł

krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Witam :!:

Mam zamiar kupić jakąś dobrą nawigację satelitarną za niezbyt dużą sumę ;)
(nieodblokowaną - 100% oryginał ) Przekątna 3.5&#39;&#39;-4.00&#39;&#39;
Nawigacja satelitarna wg mnie powinna dokładnie prowadzić do celu, nie przez np uliczki osiedlowe lecz szybkimi głównymi trasami, nie zawieszać się, mapy mieć dobre pokrycie. I najważniejsze wskazywać punkty takie jak
Stacje benzynowe, hotele, policja, pogotowie, parking itp
oraz nie wprowadzać do ślepych uliczek (niedawne doświadczenia w Sylwestra w Krakowie)
Potrzebuję wiadomości/opinii/ o nawigacjach satelitarnych jakie posiadacie (używacie/używaliście) co jest główną zaletą, co wadą. Jakiej firmy nawigacje są niezbyt drogie a dobre, które odradzicie.
 
damianek632 9

damianek632

Użytkownik
ogólnie to ciężko Ci będzie znaleść coś dobrego za &quot;dobrą cenę&quot;, ja osobiście nie bardzo lubie używać takich rzeczy ( lecz czasami trzeba) miałem pożyczoną od kumpla takiego Mio Moov 200PL czy jakoś tak ale nawigajca bez żadnej rewleacji, jak każda inna , dobre nawigacje satelitarne to trzeba już ładnie wydać coś koło 1000+ , tak mi się wydaje a lepiej dołożyć i kupić coś lepszego niż kupić jakiegoś shita... :spokodfhgfh:
 
rybex 3

rybex

Użytkownik
A nie myslales o nawigacji w telefonie? Mialem stycznosc z takowa w telefonie SE P1. Wgrywasz sobie wszystkie mapki i program i masz nawigacje razem z telefonem, przejechalem z ta nawigacja okolo 2000km za granicami Polski, czasem sie gubił ale to w tunelach(co oczywiste) i w miejsach gdzie przecinało sie wiele drog. Rozumiem ze chcesz miec wylacznie nawigacje ale mozesz rozwazyc taka propozycje.
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Ja korzystam z nawigacji w telefonie komórkowym nokia n95. Mam wgrane dwa programy, garmin z najnowszą mapą oraz tomtom6. Lepsze pokrycie ma garmin, ale TT bardziej przypadł mi do gustu.
Osobiście mi to wystarcza, nigdy nie miałem z trafieniem do celu problemu. Jeżeli dużo nie jezdzisz po Polsce lub zagranicy to dla mnie nie ma sensu inwestować w dobrą nawigacje.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Raczej nie chcę nawigacji w telefonie :-? wolę zwykłą nawigację.
A co do miejsca przeznaczenia potrzebna mi jest bo chcę jechać samochodem do Anglii korzystając z tej nawigacji (ok 2200km w jedną stronę).
Tylko co patrzę na ceneo oraz opinie o Nawigacjach to często bywa tak że nawigacje pokazują dużo dłuższą trasę niż mogła by być (np każą się przeciskać przez jakieś osiedle zamiast jechać obwodnica czy coś) i dlatego chcę porady które nawigacje mają taki błąd.
Co do nawigacji w telefonach koledzy jechali do Wadebridge na nawigacji z N95 i mieli pietra jak przegapili jakiś skręt a dopiero za jakieś 100km N95 im obliczyła inną alternatywną trasę bez zawracania do tego skrętu.
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
Ja mam coś takiego:
http://www.allegro.pl/item525336319_nawigacja_mio_moov_360_z_mapa_polski_i_europy_waw.html
i tak mozna sobie wybrać w opcjach trasy czy chcesz &quot;najszybszą&quot; czy &quot;najkrótszą&quot; i wiem że jak brałem najszybszą to pokazuje drogę trasę głównie drogami szybkiego ruchu, mało tego można wyłączyć aby nie nie prowadził drogami gruntowymi omijał promy itp.
Jesli chodzi o mapy na tel zdecydowanie wygrywa Garmin jego pokrycie Polski jest obecnie największy na rynku.
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Co do nawigacji w telefonach koledzy jechali do Wadebridge na nawigacji z N95 i mieli pietra jak przegapili jakiś skręt a dopiero za jakieś 100km N95 im obliczyła inną alternatywną trasę bez zawracania do tego skrętu.
Wszystko zależy od programu oraz map wgranych do nawigacji. (Widocznie mieli słabiutki program, gdyż w tomtomie nawet jak zapomnisz zjechać to oblicza Ci alternatywną trasę)
Ja jechałem na nawigacji w N95, program tomtom i bez problemu zajechałem do Rzymu, Wenecji oraz Klagenfurtu. Miałem wgrane najnowsze mapy u punkty POI i nawet dzięki nawigacji w N95 znalazłem tanie noclegi pod Wenecją ;)
Dla mnie osobiście zmarnowane pieniądze inwestycja w nawigacje satelitarną, jeżeli ma się telefon w którym można to mieć
 
samuel-eto 1

samuel-eto

Użytkownik
Ja bym ci radził dołozyć troche grosza i zainwestowac w palmtopa. Tez niedawno kupilem nawigacje i tez mialem taki problem - jaką wybrać. Początkowo mialem zamiar kupic Clariona. Ale czytając różne fora na temat nawigacji i pytając się sprzedawców w sklepie doszłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie palmtop. W Samej nawigacji masz przewaznie wgraną już jakąś mape np. mapamap i żeby wgrać inną mapę musisz kombinować żeby obejść jakieś tam zabezpieczenia co może się wiążać z utratą gwarancji. Zależy też czy chcesz jężdzić po Polsce tylko czy również za granicę. Ja osobiśce mam palmtopa Mio P560 i do tego AutoMapa i jestem bardzo zadowolony. po ztym w nim jest wszystko czego potrzebuje na codzień: organizer, alarmy, przypomnienia itp. A w chwilach nudy można pograć w jakąś gre, obejrzeć film czy posłuchać muzyki. Jednak jeśli zdecydujesz sie na samą nawigacje to radziłbym ci moim zdanem kupić jakies urządzenie z AutoMapą na Polske a na Europę to nie wiem bo jeszcze nie jeździłem. W każdym bądź raze ja ci polecam kupić jakieś urządzenie gdzie będziesz mógł wgrać np kilka map. A ty masz mnustwo przydatnych informacji odnośnie nawigacji http://pdaclub.pl/forum/ pozdro
 
P 0

pronet

Użytkownik
Witam :!:


Mam zamiar kupić jakąś dobrą nawigację satelitarną za niezbyt dużą sumę ;)
(nieodblokowaną - 100% oryginał ) Przekątna 3.5&#39;&#39;-4.00&#39;&#39;
Nawigacja satelitarna wg mnie powinna dokładnie prowadzić do celu, nie przez np uliczki osiedlowe lecz szybkimi głównymi trasami, nie zawieszać się, mapy mieć dobre pokrycie. I najważniejsze wskazywać punkty takie jak
Stacje benzynowe, hotele, policja, pogotowie, parking itp
oraz nie wprowadzać do ślepych uliczek (niedawne doświadczenia w Sylwestra w Krakowie)

Potrzebuję wiadomości/opinii/ o nawigacjach satelitarnych jakie posiadacie (używacie/używaliście) co jest główną zaletą, co wadą. Jakiej firmy nawigacje są niezbyt drogie a dobre, które odradzicie.
Polecam taką maszynę Mio Moov 200 PL
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Czytałem opinię o tym wynalazku... niestety odpada: oto główne powody:
- wyprowadza w pole
- nie odróżnia dróg gruntowych od polnych
- późno powiadamia o skręcie
- słaby czas działania baterii
Do plusów zaliczyc można że można wgrać automapę 5 i wyższe.
Chyba zdecyduję się na Binatone
 
Do góry Bottom